budgie-desktop 10.7.2 - en to af translation catalogue (276 entries)

en: Log out
af: Teken uit

en: Restart device
af: Herlaai toestel

en: Power Off
af: Skakel Af

en: Budgie Desktop Settings
af: Budgie Desktop Instellings

en: System Settings
af: Stelselinstellings

en: Cancel
af: Kanselleer

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
af: Kafeïen Hupstoot Aangeskakel

en: Turned off Caffeine Boost
af: Kafeïen Hupstoot Afgeskakel

en: Untitled
af: Ongetiteld

en: No description
af: Geen beskrywing

en: running
af: loop

en: Applications
af: Toepassings

en: Add
af: Voeg by

en: Command
af: Opdrag

en: An entry with that title already exists
af: 'n Inskrywing met daardie titel bestaan reeds

en: Title
af: Titel

en: Required
af: Vereis

en: Description
af: Beskrywing

en: Optional
af: Opsioneel

en: Autostart
af: Outomatiese begin

en: Autostart apps
af: Begin programme outomaties

en: Add Application
af: Voeg Applikasie

en: Add Command
af: Voeg Opdrag by

en: Desktop
af: Werkskerm

note: Budgie native implementation Get the settings for Budgie Desktop View Update our switches on change Desktop Folder Get the settings for DesktopType Nemo Using some desktop type, set up some universal options then implementation- specific Universal show
en: Desktop Icons
af: Werkskerm Ikone

en: Control whether to allow icons on the desktop.
af: Bepaal of ikone op die werkskerm toegelaat moet word.

note: DesktopFolder doesn't support fancy options like showing home folder, trash, or active mounts DesktopType is the only one that doesn't support showing mounts Switcher to show or hide active mounts
en: Active Mounts
af: Aktiewe Monteeringe

en: Show all active mounts on the desktop.
af: Toon alle aktiewe monteeringe op die werkskerm.

note: Switcher to show or hide our Home folder
en: Home directory
af: Tuisgids

en: Add a shortcut to your home directory on the desktop.
af: Voeg 'n kortpad by u tuisgids op die werkskerm.

note: Switcher to show or hide a shortcut to Trash
en: Trash
af: Asblik

en: Add a shortcut to the Trash directory on the desktop.
af: Voeg 'n kortpad na die Asblik op die werkskerm.

note: DesktopType doesn't support icon size changing. Nemo might but needs validation. Click Policy combo box Icon Size combo box
en: Icon Size
af: Ikoongrootte

en: Set the desired size of icons on the desktop.
af: Stel die gewenste grootte van ikone op die werkskerm.

en: Number of virtual desktops
af: Aantal virtuele werkskerme

en: Number of virtual desktops / workspaces to create automatically on startup.
af: Aantal virtuele werkskerme / werkruimtes wat outomaties by opstart geskep moet word.

en: Single
af: Enkel

note: If the click policy is to double click
en: Double
af: Dubbel

en: Click Policy
af: Klikbeleid

en: Click Policy determines if we should open items on a single or double click.
af: Klikbeleid bepaal of ons items met 'n enkele of dubbelklik moet oopmaak.

en: Normal
af: Normaal

note: Small
en: Small
af: Klein

note: Large
en: Large
af: Groot

note: Massive
en: Massive
af: Massief

en: Fonts
af: Lettertipes

en: Window Titles
af: Venstertitels

en: Set the font used in the titlebars of applications.
af: Stel die lettertipe in wat in die titelbalk van toepassings gebruik word.

en: Documents
af: Dokumente

en: Set the display font used by for documents.
af: Stel die vertoon lettertipe wat gebruik word vir dokumente.

en: Interface
af: Koppelvlak

en: Set the primary font used by application controls.
af: Stel die primêre lettertipe in wat gebruik word deur toepassings kontroles.

en: Set the fixed-width font used by text dominant applications.
af: Stel die vaste-wydte font wat gebruik word deur teks dominante toepassings.

en: Text scaling
af: Teks skalering

en: Set the text scaling factor.
af: Stel die teksskaalfaktor in.

en: Full
af: Vol

en: Slight
af: Effens

en: None
af: Geen

en: Hinting
af: Wenk

en: Set the type of hinting to use.
af: Stel die tipe wenke in om te gebruik.

en: Subpixel (for LCD screens)
af: Subpixel (vir LCD-skerms)

en: Standard (grayscale)
af: Standaard (grysskaal)

en: Set the type of antialiasing to use.
af: Stel die tipe antialiasing in om te gebruik.

en: Confirm panel removal
af: Bevestig die verwydering van die paneel

en: Do you really want to remove this panel? This action cannot be undone.
af: Wil u hierdie paneel regtig verwyder? Hierdie handeling kan nie ongedaan gemaak word nie.

en: Remove panel
af: Verwyder paneel

en: Keep panel
af: Hou paneel

en: Confirm applet removal
af: Bevestig applet verwydering

en: Do you really want to remove this applet? This action cannot be undone.
af: Wil u hierdie paneel regtig verwyder? Hierdie handeling kan nie ongedaan gemaak word nie.

en: Don't ask me again
af: Moet my nie weer vra nie

en: Remove applet
af: Verwyder applet

en: Keep applet
af: Hou applet

en: Remove
af: Verwyder

en: No settings available
af: Geen instellings beskikbaar

en: Settings
af: Instellings

en: Appearance
af: Voorkoms

en: Panels
af: Panele

en: Session
af: Sessie

en: Create new panel
af: Skep nuwe paneel

en: Windows
af: Vensters

en: Attach modal dialogs to windows
af: Heg modale dialoë aan vensters

en: Modal dialogs will become attached to the parent window and move together when dragged.
af: Modale dialoë sal aan die ouervenster geheg word en saam beweeg as dit gesleep word.

en: Button layout
af: Knoppie-uitleg

en: Change the layout of buttons in application titlebars.
af: Verander die uitleg van knoppies in die titelbalk van die toepassing.

en: Center new windows on screen
af: Sentreer nuwe vensters op die skerm

en: Center newly launched windows on the current screen.
af: Sentreer nuutgevonde vensters op die huidige skerm.

en: Disable Night Light mode when windows are fullscreen
af: Skakel Nagligmodus uit wanneer vensters volskerm is

en: Disables Night Light mode when a window is fullscreen. Re-enables when leaving fullscreen.
af: Skakel Nagligmodus uit as 'n venster volskerm is. Heraktiveer wanneer u volskerm verlaat.

en: Pause notifications when windows are fullscreen
af: Stel kennisgewings stil as vensters volskerm is

en: Prevents notifications from appearing when a window is fullscreen. Unpauses when leaving fullscreen.
af: Voorkom dat kennisgewings verskyn wanneer 'n venster volskerm is. Onderbreek wanneer dit volskerm verlaat.

en: Automatic tiling
af: Outomatiese teël

en: Windows will automatically tile when dragged into the top of the screen or the far corners.
af: Windows sal outomaties teël wanneer dit aan die bokant van die skerm of in die uithoeke gesleep word.

en: Enable window focus change on mouse enter and leave
af: Aktiveer die verandering van die vensterfokus op muis betree en verlaat

en: Enables window focus to apply when the mouse enters the window and unfocus when the mouse leaves the window.
af: Laat vensterfokus toe om toe te pas wanneer die muis die venster binnegaan en onfokus as die muis die venster verlaat.

en: Show all windows in tab switcher
af: Wys alle vensters in die oortjie-skakelaar

en: All tabs will be displayed in tab switcher regardless of the workspace in use.
af: Alle oortjies sal vertoon word in oortjiewisselaar ongeag die werkruimte in gebruik.

en: Right (standard)
af: Regs (standaard)

en: Left
af: Links

en: Applets
af: Applete

en: Remove Panel
af: Verwyder Paneel

en: Remove this panel from the screen
af: Verwyder hierdie paneel van die skerm

en: Top Dock
af: Topdok

en: Right Dock
af: Regter Dok

en: Left Dock
af: Linkerdok

en: Bottom Dock
af: Onderste Dok

en: Top Panel
af: Boonste Paneel

en: Right Panel
af: Regter Paneel

en: Left Panel
af: Linker Paneel

en: Bottom Panel
af: Onderste Paneel

en: Top
af: Bo

en: Right
af: Reg

en: Bottom
af: Onder

en: Always
af: Altyd

en: Dynamic
af: Dinamies

en: Automatic
af: Outomaties

en: Never
af: Nooit

en: Position
af: Posisie

en: Set the edge of the screen that this panel will stay on
af: Stel die rand van die skerm waarop hierdie paneel sal bly

en: Size
af: Grootte

en: Set the size (width or height, depending on orientation) of this panel
af: Stel die grootte (breedte of hoogte, afhangend van oriëntasie) van hierdie paneel in

en: Automatically hide
af: Verskuil outomaties

en: When set, this panel will hide from view to maximize screen estate
af: As dit ingestel is, verskuil paneel om die werkskerm te maksimeer

en: Transparency
af: Deursigtigheid

en: Control when this panel should have a solid background
af: Bepaal wanneer hierdie paneel 'n soliede agtergrond moet hê

en: Shadow
af: Skaduwee

en: Adds a decorative drop-shadow, ideal for opaque panels
af: Voeg 'n dekoratiewe skaduwee by, ideaal vir ondeursigtige panele

en: Stylize regions
af: Styliseer areas

en: Adds a hint to the panel so that each of the panel's three main areas may be themed differently.
af: Voeg 'n tint by die paneel sodat elkeen van die drie hoofareas van die paneel anders kan wees.

en: Dock mode
af: Dok mode

en: When in dock mode, the panel will use the minimal amount of space possible, freeing up valuable screen estate
af: As dit in die dokmodus is, gebruik die paneel die minste moontlike ruimte om waardevolle skermlandgoed vry te stel

en: Add applet
af: Voeg applet

en: Choose a new applet to add to this panel
af: Kies 'n nuwe applet om by hierdie paneel te voeg

en: Start
af: Begin

en: Center
af: Middel

en: End
af: Einde

en: Set Raven position
af: Stel Raven-posisie in

en: Set which side of the screen Raven will open on. If set to Automatic, Raven will open where its parent panel is.
af: Stel aan watter kant van die skerm Raven gaan oopmaak. As dit op Outomaties ingestel is, sal Raven oopmaak waar die ouerpaneel is.

en: Style
af: Styl

en: Set the appearance of window decorations and controls
af: Stel die voorkoms van vensterversierings en -knoppies

en: Icons
af: Ikone

en: Set the globally used icon theme
af: Stel die ikoon-tema wat stelsel wyd gebruik word

en: Cursors
af: Wysers

en: Set the globally used mouse cursor theme
af: Stel die stelsel wyd gebruikte muiswysertema in

en: Notification Position
af: Kennisgewingposisie

en: Set the location for notification popups
af: Stel die plek in vir opspringkennisgewings

en: Dark theme
af: Donker tema

en: Built-in theme
af: Ingeboude tema

en: When enabled, the built-in theme will override the desktop component styling
af: As dit geaktiveer is, sal die ingeboude tema die styl van die werkskerm se komponent oorheers

en: Animations
af: Animasies

en: Control whether windows and controls use animations
af: Bepaal of vensters en kontroles animasies gebruik

en: Top Left
af: Links Bo

en: Bottom Left
af: Links Onder

en: Bottom Right
af: Onder Regs

en: Top Right
af: Regs Bo

en: Set menu icon from file
af: Stel die menu-ikoon uit die lêer

en: Image files
af: Beeldlêers

en: Any file
af: Enige lêer

en: Set icon
af: Stel ikoon

note: placeholder in case of no results
en: Sorry, no items found
af: Jammer, geen items gevind nie

en: All
af: Alle

note: Prepare label widget Caffeine Notification
en: Caffeine Mode
af: Kafeïen-modus

en: Timer (minutes)
af: Afteller (minute)

en: Launch New Instance
af: Begin 'n Nuwe Instansie

en: Close All Windows
af: Sluit Alle Vensters

en: Always On Top
af: Altyd Bo-op

en: Maximize
af: Maksimeer

en: Minimize
af: Minimaliseer

en: Unfavorite
af: Ongunstig

en: Favorite
af: Gunstig

note: If our current amount of workspaces is different than how many we have added We have items to add For workspaces we need to add
en: Move To Workspace %i
af: Skuif Na Werkruimte %i

note: Update our always on top button
en: Unmaximize
af: Onmaksimeer

en: Close Window
af: Sluit Venster

en: Show Window Controls
af: Wys Venster Kontroles

en: Caps lock is active
af: Hoofletterslot is aktief

en: Caps lock is not active
af: Hoofletterslot is nie aktief nie

en: Num lock is active
af: Numslot is aktief

en: Num lock is not active
af: Numslot is nie aktief nie

en: No unread notifications
af: Geen ongeleesde kennisgewings nie

en: Volume is in use by other processes
af: Volume word deur ander prosesse gebruik

en: Operation aborted
af: Operasie gestaak

en: Type your password
af: Tik u wagwoord in

en: Removable devices
af: Verwyderbare toestelle

en: Local volumes
af: Plaaslike volumes

en: Network folders
af: Netwerk gidse

note: Create our misc category, but don't add it to the list until it actually has apps in it
en: Other
af: Ander

en: Eject
af: Uitskiet

en: Unmount
af: Ontheg

en: Open "%s"
af: Maak "%s" oop

en: You can now safely remove
af: U kan dit nou veilig verwyder

en: Unknown Device
af: Onbekende Toestel

en: Error while ejecting device
af: Kon nie toestel uitwerp nie

en: Error while unmounting volume
af: Kon nie volume ontkoppel nie

en: Places
af: Plekke

en: Mount and open "%s"
af: Monteer en maak "%s" oop

en: Enter the encryption passphrase to unlock this volume
af: Voer die wagwoord  in om hierdie volume te ontsluit

en: The password you entered is incorrect
af: Die wagwoord wat u ingevoer het, is verkeerd

en: An unknown error occurred while attempting to mount this volume
af: 'n Onbekende fout het voorgekom tydens die montering van hierdie volume

en: Nothing to display right now
af: Niks om op die oomblik te vertoon nie

en: Mount some drives
af: Monteer 'n paar aandrywers

en: Enable more sections
af: Aktiveer meer afdelings

en: Toggle the desktop
af: Skakel die werkskerm

note: Settings button
en: Bluetooth Settings
af: Bluetooth-instellings

note: Send files button
en: Send Files
af: Stuur Lêers

note: Airplane mode
en: Bluetooth Airplane Mode
af: Bluetooth-vliegtuigmodus

en: Bluetooth is disabled
af: Bluetooth is gedeaktiveer

en: Bluetooth is active
af: Bluetooth is aktief

en: Connected to %d device | Connected to %d devices
af[0]: Gekoppel aan %d toestel
af[1]: Gekoppel aan %d toestelle

en: Battery fully charged.
af: Battery vol gelaai.

en: Unknown
af: Onbekend

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
af: Battery laai

en: Battery remaining
af: Battery oor

en: Power settings
af: Kraginstellings

note: User Menu Creation
en: User
af: Gebruiker

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
af: Sluit

en: Suspend
af: Uitsit

en: Hibernate
af: Hiberneer

en: Restart
af: Herbegin

en: Shutdown
af: Afsluit

en: Logout
af: Afteken

en: Rename
af: Hernoem

en: No apps are currently playing audio.
af: Geen programme speel tans klank nie.

en: Play some music
af: Speel musiek

en: Apps
af: Toepassings

en: Devices
af: Toestelle

en: Nothing to see here
af: Niks om hier te sien nie

en: No new notifications
af: Geen nuwe kennisgewings nie

en: %u unread notifications
af: %u ongeleesde kennisgewings

en: 1 unread notification
af: 1 ongeleesde kennisgewing

en: Notifications
af: Kennisgewings

en: Authentication failed
af: Verifikasie misluk

en: Group:
af: Groepeer:

en: Are you sure you want to end your session?
af: Is jy seker jy wil jou sessie beëindig?

en: Show Menu Label
af: Wys Menu-etiket

en: Menu Label
af: Spyskaartetiket

en: Menu Icon
af: Menu-ikoon

en: Compact Mode
af: Kompakte Modus

en: Show Headers
af: Wys Opskrifte

en: Roll-over mouse
af: Omrol muis

en: Enable notification
af: Aktiveer kennisgewing

en: Maximize brightness
af: Maksimeer die helderheid

en: Brightness Level
af: Helderheidsvlak

en: Show date
af: Vertoon datum

en: Show seconds
af: Vertoon sekondes

en: Use 24 hour time
af: Gebruik 24 uur tyd

en: Show all windows on click
af: Wys alle vensters op klik

en: Only show favorited
af: Vertoon slegs gunstelinge

en: Lock icons
af: Lock ikone

en: Restrict to Workspace
af: Beperk tot Werkruimte

en: Middle click to launch new window
af: Middel kliek om nuwe venster oop te maak

en: Require a double-click to launch new window
af: Vereis 'n dubbelklik om 'n nuwe venster oop te maak

en: Night Light
af: Nag Lig

en: Temperature
af: Temperatuur

en: Schedule
af: Skedule

en: Sunset to Sunrise
af: Sonsondergang tot Sonsopkoms

en: Manual
af: Handmatig

en: Display Settings
af: Vertooninstellings

en: Show label
af: Wys etiket

en: Show places
af: Wys plekke

en: Show network folders
af: Wys netwerkvouers

en: Show removable drives
af: Wys verwyderbare skyfies

en: Always expand places
af: Brei altyd plekke uit

en: Spacer size
af: Spasieerder grootte

en: Icon Spacing
af: Ikoon Spasiëring

en: Show battery percentage
af: Toon battery persentasie

en: "Add" button visibility
af: Sigbaarheid van die "Voeg by" -knoppie

en: Don't show
af: Moenie wys nie

en: Show on mouseover
af: Wys op muis-oor

en: Always show
af: Wys altyd

en: Authentication Required
af: Verifikasie Vereis

en: Password:
af: Wagwoord:

en: Authentication is required
af: Verifikasie is vereis

en: Authenticate
af: Verifieer

en: Change desktop appearance and behavior
af: Verander die voorkoms en gedrag van die werkskerm

en: Budgie Panel
af: Budgie Paneel

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
af: Begin ander toepassings en bied verskillende programme om vensters te bestuur, die tyd te wys, ens.

en: Calendar
af: Kalender

en: This session logs you into the Budgie Desktop
af: Hierdie sessie meld u aan by die Budgie Desktop
