budgie-desktop 10.7 - en to eo translation catalogue (189 entries)

en: Log out
eo: Elsaluti

en: Restart device
eo: Restartigi aparaton

en: Power Off
eo: Malŝalti

en: Budgie Desktop Settings
eo: Agordoj de la labortablo "Budgie"

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Untitled
eo: Sentitola

en: No description
eo: Sen priskribo

en: running
eo: funkcianta

en: Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Add
eo: Aldoni

en: Command
eo: Komando

en: An entry with that title already exists
eo: Elemento kun tiu titolo jam ekzistas

en: Title
eo: Titolo

en: Required
eo: Bezonata

en: Description
eo: Priskribo

en: Optional
eo: Malnepra

en: Autostart
eo: Aŭtolanĉo

en: Desktop
eo: Labortablo

note: Budgie native implementation Get the settings for Budgie Desktop View Update our switches on change Desktop Folder Get the settings for DesktopType Nemo Using some desktop type, set up some universal options then implementation- specific Universal show
en: Desktop Icons
eo: Labortablaj piktogramoj

note: Switcher to show or hide our Home folder
en: Home directory
eo: Hejma dosierujo

note: Switcher to show or hide a shortcut to Trash
en: Trash
eo: Rubujo

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Window Titles
eo: Fenestraj titoloj

en: Documents
eo: Dokumentoj

en: Interface
eo: Interfaco

en: Monospace
eo: Egallarĝa

en: None
eo: Neniu

en: Confirm panel removal
eo: Konfirmi panelan forigon

en: Do you really want to remove this panel? This action cannot be undone.
eo: Ĉu vi vere volas forigi ĉi tiun panelon? Tiu ago ne povas esti malfarita.

en: Remove panel
eo: Forigi panelon

en: Keep panel
eo: Konservi panelon

en: Confirm applet removal
eo: Konfirmi apletan forigon

en: Do you really want to remove this applet? This action cannot be undone.
eo: Ĉu vi vere volas forigi tiun apleton? Tiu ago ne povas esti malfarita.

en: Don't ask me again
eo: Ne demandu plu

en: Remove applet
eo: Forigi apleton

en: Keep applet
eo: Konservi apleton

en: Remove
eo: Forigi

en: No settings available
eo: Agordoj ne disponeblaj

en: Style
eo: Stilo

en: Widgets
eo: Fenestraĵoj

en: Set the appearance of window decorations and controls
eo: Elekti la aspekton de fenestraj ornamaĵoj kaj kontroliloj

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Set the globally used icon theme
eo: Elekti la ĝeneralan piktogramo-temon

en: Cursors
eo: Kursoroj

en: Set the globally used mouse cursor theme
eo: Elekti la ĝeneralan kursor-temon

en: Dark theme
eo: Malluma temo

en: Built-in theme
eo: Integrita temo

en: Animations
eo: Animacioj

en: Control whether windows and controls use animations
eo: Ĝi starigas ĉu fenestroj kaj kontroliloj uzas animaciojn

en: Settings
eo: Agordoj

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Panels
eo: Paneloj

en: Session
eo: Seanco

en: Create new panel
eo: Krei novan panelon

en: Windows
eo: Fenestroj

en: Attach modal dialogs to windows
eo: Kunligi dialogojn al fenestroj

en: Button layout
eo: Butono-aranĝo

en: Automatic tiling
eo: Aŭtomata kahelo

en: Right (standard)
eo: Desktra (defaŭlte)

en: Left
eo: Maldekstra

en: Applets
eo: Aplikaĵetoj

en: Remove this panel from the screen
eo: Forigi ĉi tiun panelo el la ekrano

en: Top Dock
eo: Supra doko

en: Right Dock
eo: Dekstra doko

en: Left Dock
eo: Maldekstra doko

en: Bottom Dock
eo: Suba doko

en: Top Panel
eo: Supra Panelo

en: Right Panel
eo: Dekstra Panelo

en: Left Panel
eo: Maldekstra Panleo

en: Bottom Panel
eo: Malsupra Panelo

en: Top
eo: Supro

en: Right
eo: Dekstra

en: Bottom
eo: Malsupro

en: Always
eo: Ĉiam

en: Dynamic
eo: Dinamika

en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Intelligent
eo: Inteligenta

en: Never
eo: Neniam

en: Position
eo: Pozicio

en: Set the edge of the screen that this panel will stay on
eo: Elekti la randon de la ekrano kie ĉi tiu panelo restos

en: Size
eo: Grandeco

en: Set the size (width or height, depending on orientation) of this panel
eo: Fiksi la grandon (larĝeco aŭ alteco, depende de la orientiĝo) de ĉi tiu panelo

en: Automatically hide
eo: Aŭtomate kaŝi

en: When set, this panel will hide from view to maximize screen estate
eo: Kiam ĝi estas aktiva, la panelo ne estos videbla por maksimumigi la ekranan spacon

en: Transparency
eo: Travidebleco

en: Control when this panel should have a solid background
eo: Ĝi regas la fonan tradiveblecon de la panelo

en: Shadow
eo: Ombro

en: Adds a decorative drop-shadow, ideal for opaque panels
eo: Ĝi aldonas ornamajn ombrojn, taŭga por opakaj paneloj

en: Stylize regions
eo: Stiligi regionojn

en: Adds a hint to the panel so that each of the panel's three main areas may be themed differently.
eo: Ĝi apartigas la tri ĉefajn areojn de la panelo por ke ili povu esti agorditaj malsammaniere.

en: Dock mode
eo: Doka reĝimo

en: When in dock mode, the panel will use the minimal amount of space possible, freeing up valuable screen estate
eo: Kiam doka reĝimo estas aktiva, la panelo uzos la minimuman eblan kvanton da spaco, liberigante tiel ekranan spacon

en: Add applet
eo: Aldoni apleton

en: Choose a new applet to add to this panel
eo: Elektu novan apleton por aldoni al ĉi tiu panelo

en: Start
eo: Komenco

en: Center
eo: Centro

en: End
eo: Fino

en: All
eo: Ĉiuj

en: Set menu icon from file
eo: Preni menuan piktogramon el dosiero

en: Image files
eo: Bildaj dosieroj

en: Any file
eo: Iu ajn dosiero

en: Set icon
eo: Ŝalti piktogramon

note: Prepare label widget Caffeine Notification
en: Caffeine Mode
eo: Kafeino-modo

en: Caps lock is active
eo: Majuskliga baskulo estas aktiva

en: Caps lock is not active
eo: Majuskliga baskulo ne estas aktiva

en: Num lock is active
eo: Nombro baskulo estas aktiva

en: Num lock is not active
eo: Nombro baskulo ne estas aktiva

en: %u unread notifications
eo: %u nelegitaj sciigoj

en: 1 unread notification
eo: 1 nelegita sciigo

en: No unread notifications
eo: Neniu nelegita sciigo

en: Volume is in use by other processes
eo: Datumportilo estas uzata de aliaj procezoj

en: Operation aborted
eo: Operacio ĉesigita

en: Type your password
eo: Enigu vian pasvorton

en: Removable devices
eo: Demeteblaj aparatoj

en: Local volumes
eo: Lokaj datumportiloj

en: Network folders
eo: Retaj dosierujoj

note: Create our misc category, but don't add it to the list until it actually has apps in it
en: Other
eo: Alia

en: Eject
eo: Elĵeti

en: Unmount
eo: Demeti

en: Open "%s"
eo: Malfermi "%s"

en: You can now safely remove
eo: Vi povas nun sekure forigi

en: Unknown Device
eo: Nekonata aparato

en: Error while ejecting device
eo: Eraro dum la aparata elĵeto

en: Error while unmounting volume
eo: Eraro dum la demeto de la datumportilo

en: Places
eo: Lokoj

en: Nothing to display right now
eo: Nenio montrebla nun

en: Mount some drives
eo: Surmeti kelkajn diskojn

en: Enable more sections
eo: Ŝalti pliajn sekciojn

en: Mount and open "%s"
eo: Surmeti kaj malfermi "%s"

en: Enter the encryption passphrase to unlock this volume
eo: Enigu la ĉifrad-pasvorton por malŝlosi ĉi tiun datumportilon

en: The password you entered is incorrect
eo: La pasvorto enigita ne estas ĝusta

en: An unknown error occurred while attempting to mount this volume
eo: Nekonata eraro okazis dum la surmeto de ĉi tiu datumportilo

en: Toggle the desktop
eo: Baskuligi la labortablon

note: Settings button
en: Bluetooth Settings
eo: Bludento-agordoj

note: Send files button
en: Send Files
eo: Sendi dosierojn

note: Airplane mode
en: Bluetooth Airplane Mode
eo: Bludenta aviadil-reĝimo

en: Bluetooth is disabled
eo: Bludento malŝaltita

en: Bluetooth is active
eo: Bludento ŝaltita

en: Connected to %d device | Connected to %d devices
eo[0]: Konektita al %d aparato
eo[1]: Konektita al %d aparatoj

en: Battery fully charged.
eo: Baterio tute ŝarĝita.

en: Unknown
eo: Nekonata

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
eo: Baterio ŝarĝanta

en: Battery remaining
eo: Restanta baterio

en: Show battery percentage
eo: Montri baterian procenton

en: Power settings
eo: Kurento-agordoj

note: User Menu Creation
en: User
eo: Uzulo

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
eo: Ŝlosi

en: Suspend
eo: Prokrasti

en: Hibernate
eo: Pasivumigi

en: Restart
eo: Restartigi

en: Shutdown
eo: Malŝalti

en: Logout
eo: Elsaluti

en: Rename
eo: Ŝanĝi nomon

en: Notifications
eo: Sciigoj

en: Nothing to see here
eo: Nenio videbla ĉi tie

en: No new notifications
eo: Neniu nova sciigo

en: Authentication failed
eo: Aŭtentigo malsukcesis

en: Group:
eo: Grupo:

en: Are you sure you want to end your session?
eo: Ĉu vi vere volas fini vian seancon?

en: Show Menu Label
eo: Montri menuan etikedon

en: Menu Label
eo: Menua etikedo

en: Menu Icon
eo: Menua piktogramo

en: Compact Mode
eo: Kompakta reĝimo

en: Show Headers
eo: Montri ĉapojn

en: Roll-over mouse
eo: Inversigita muso

en: Show date
eo: Montri daton

en: Show seconds
eo: Montri sekundojn

en: Use 24 hour time
eo: Uzi 24-horan tempon

en: Night Light
eo: Nokta lumo

en: Temperature
eo: Temperaturo

en: Schedule
eo: Plani

en: Sunset to Sunrise
eo: Dum la nokto

en: Manual
eo: Mane

en: Display Settings
eo: Ekranaj agordoj

en: Show label
eo: Montri etikedon

en: Show places
eo: Montri lokojn

en: Show network folders
eo: Montri retajn dosierujojn

en: Show removable drives
eo: Montri demeteblajn diskojn

en: Always expand places
eo: Ĉiam etendi lokojn

en: Spacer size
eo: Interspaco grandeco

en: Authentication Required
eo: Aŭtentigo nepras

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Authentication is required
eo: Aŭtentigo estas nepra

en: Authenticate
eo: Aŭtentigo

en: Budgie Panel
eo: Panelo de Budgie

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
eo: Ĝi lanĉas aliajn aplikaĵojn kaj havigas kelkajn utilaĵojn por mastrumi vindozojn, montri la tempon, ktp.

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Budgie Desktop
eo: Budgie Labortablo

en: This session logs you into the Budgie Desktop
eo: Ĉi tiu seanco registras vin en la Budgie Labortablo
