budgie-desktop 10.7.2 - en to eu translation catalogue (205 entries)

en: Log out
eu: Saiotik irten

en: Restart device
eu: Gailua berrabiarazi

en: Power Off
eu: Itzali

en: Budgie Desktop Settings
eu: Budgie Mahaigainaren Ezarpenak

en: Cancel
eu: Utzi

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
eu: Modu kafeina aktibatuta

en: Turned off Caffeine Boost
eu: Modu kafeina desaktibatuta

en: Untitled
eu: Titulu gabea

en: No description
eu: Azalpenik ez

en: running
eu: exekutatzen

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Add
eu: Gehitu

en: Command
eu: Agindua

en: An entry with that title already exists
eu: Titulu hori duen sarrera dagoeneko badago

en: Title
eu: Titulua

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Description
eu: Deskribapena

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Autostart
eu: Auto-hasiera

en: Desktop
eu: Mahaigaina

note: Budgie native implementation Get the settings for Budgie Desktop View Update our switches on change Desktop Folder Get the settings for DesktopType Nemo Using some desktop type, set up some universal options then implementation- specific Universal show
en: Desktop Icons
eu: Mahaigaineko Ikonoak

note: Switcher to show or hide our Home folder
en: Home directory
eu: Karpeta nagusia

note: Switcher to show or hide a shortcut to Trash
en: Trash
eu: Zaborra

en: Fonts
eu: Letra tipoak

en: Window Titles
eu: Leihoen Izenburuak

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Interface
eu: Interfazea

en: None
eu: Ezer ez

en: Confirm panel removal
eu: Panelaren kentzea berretsi

en: Do you really want to remove this panel? This action cannot be undone.
eu: Benetan ezabatu nahi duzu panel hau? Ekintza hau ezin da desegin.

en: Remove panel
eu: Panela kendu

en: Keep panel
eu: Panela mantendu

en: Confirm applet removal
eu: Applet-aren kentzea berretsi

en: Do you really want to remove this applet? This action cannot be undone.
eu: Benetan kendu nahi duzu applet hau? Ekintza hau ezin da desegin.

en: Don't ask me again
eu: Ez galdetu berriro

en: Remove applet
eu: Appleta kendu

en: Keep applet
eu: Appleta mantendu

en: Remove
eu: Ezabatu

en: No settings available
eu: Ezarpenik ez dago

en: Widgets
eu: Widgetak

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Appearance
eu: Itxura

en: Panels
eu: Panelak

en: Session
eu: Saioa

en: Create new panel
eu: Panel berria sortu

en: Windows
eu: Lehioak

en: Attach modal dialogs to windows
eu: Modaleko elkarrizketak leihoetara erantsi

en: Button layout
eu: Botoien diseinua

en: Automatic tiling
eu: Lauzatze automatikoa

en: Right (standard)
eu: Eskuina (arrunta)

en: Left
eu: Ezkerra

en: Applets
eu: Applet-ak

en: Remove this panel from the screen
eu: Panel hau pantailatik kendu

en: Top Dock
eu: Goiko Dock-a

en: Right Dock
eu: Eskuineko Dock-a

en: Left Dock
eu: Ezkerreko Dock-a

en: Bottom Dock
eu: Beheko Dock-a

en: Top Panel
eu: Goiko Panela

en: Right Panel
eu: Eskuineko Panela

en: Left Panel
eu: Ezkerreko Panela

en: Bottom Panel
eu: Beheko Panela

en: Top
eu: Goian

en: Right
eu: Eskuin

en: Bottom
eu: Behean

en: Always
eu: Beti

en: Dynamic
eu: Dinamikoa

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Intelligent
eu: Adimentsua

en: Never
eu: Inoiz

en: Position
eu: Kokalekua

en: Set the edge of the screen that this panel will stay on
eu: Panela pantailaren zein ertzetan egongo den ezarri

en: Size
eu: Tamaina

en: Set the size (width or height, depending on orientation) of this panel
eu: Panel honen neurria (zabalera edo altuera, orientazioaren arabera) ezarri

en: Automatically hide
eu: Automatikoki ezkutatu

en: When set, this panel will hide from view to maximize screen estate
eu: Ezarritakoan, panel hau pantailaren egoera maximizatzeko ezkutatuko da

en: Transparency
eu: Gardentasuna

en: Control when this panel should have a solid background
eu: Kontrolatu panel honek noiz edukiko duen atzealde solidoa

en: Shadow
eu: Itzala

en: Stylize regions
eu: Estilizatu eskualdeak

en: Dock mode
eu: Dock modua

en: When in dock mode, the panel will use the minimal amount of space possible, freeing up valuable screen estate
eu: Dock moduan panelak gutxieneko espazio kopurua erabiliko du, pantailari ahal den leku libre gehien uzten

en: Add applet
eu: Applet-a gehitu

en: Choose a new applet to add to this panel
eu: Panel honetara gehitzeko applet berri bat aukeratu

en: Start
eu: Hasiera

en: Center
eu: Erdia

en: End
eu: Amaiera

en: Style
eu: Estiloa

en: Set the appearance of window decorations and controls
eu: Leihoen apaingarrien eta kontrolen itxura ezarri

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Set the globally used icon theme
eu: Ezarri orokorrean erabilitako ikono gaia

en: Cursors
eu: Kurtsoreak

en: Set the globally used mouse cursor theme
eu: Ezarri orokorrean erabilitako sagu kurtsorearen gaia

en: Dark theme
eu: Gai iluna

en: Built-in theme
eu: Built-in gaia

en: Animations
eu: Animazioak

en: Control whether windows and controls use animations
eu: Leiho eta kontrolek animazioak erabiltzen dituzten kontrolatu

en: Set menu icon from file
eu: Menu ikonoa fitxategitik ezarri

en: Image files
eu: Irudi fitxategiak

en: Any file
eu: Edozein fitxategi

en: Set icon
eu: Ikonoa ezarri

note: placeholder in case of no results
en: Sorry, no items found
eu: Barkatu, ezin izan dugu ezer aurkitu

en: All
eu: Denak

note: Prepare label widget Caffeine Notification
en: Caffeine Mode
eu: Cafeina modua

en: Timer (minutes)
eu: Tenporizadorea

en: Launch New Instance
eu: Mahaigain berria ireki

en: Close All Windows
eu: Leiho guztiak itxi

en: Always On Top
eu: Beti gainean

en: Maximize
eu: Handiagotu

en: Minimize
eu: Txikiagotu

en: Unfavorite
eu: Gustukoenetik kendu

en: Favorite
eu: Gustukoenetara gehitu

note: If our current amount of workspaces is different than how many we have added We have items to add For workspaces we need to add
en: Move To Workspace %i
eu: %i mahaigainera mugi

note: Update our always on top button
en: Unmaximize
eu: Ez handiagotu

en: Close Window
eu: Leihoa itxi

en: Show Window Controls
eu: Leiho kontrolak erakutsi

en: Caps lock is active
eu: Maius blokeoa aktibatuta dago

en: Caps lock is not active
eu: Maius blokeoa ez dago aktibatuta

en: Num lock is active
eu: Bloq Num aktibatuta dago

en: Num lock is not active
eu: Bloq Num ez dago aktibatuta

en: No unread notifications
eu: Ez dago irakurri gabeko jakinarazpenik

en: Volume is in use by other processes
eu: Beste prozesuek ari dira bolumena erabiltzen

en: Operation aborted
eu: Operazioa bertan behera utzita

en: Type your password
eu: Zure pasahitza sartu

en: Removable devices
eu: Aldagarri gailuak

en: Local volumes
eu: Tokiko bolumenak

en: Network folders
eu: Sareko fitxategiak

note: Create our misc category, but don't add it to the list until it actually has apps in it
en: Other
eu: Besteak

en: Eject
eu: Egotzi

en: Unmount
eu: Desmontatu

en: Open "%s"
eu: "%s" ireki

en: You can now safely remove
eu: Era seguruan kendu dezakezu orain

en: Unknown Device
eu: Gailu ezezaguna

en: Error while ejecting device
eu: Errorea gailua kanporatzean

en: Error while unmounting volume
eu: Errorea bolumena desmuntatzean

en: Places
eu: Lekuak

en: Mount and open "%s"
eu: Muntatu eta ireki "%s"

en: Enter the encryption passphrase to unlock this volume
eu: Idatzi enkriptatze-pasahitza bolumen hau desblokeatzeko

en: The password you entered is incorrect
eu: Sartu duzun pasahitza okerra da

en: An unknown error occurred while attempting to mount this volume
eu: Errore ezezagun bat gertatu da bolumena muntatzen saiatzean

en: Nothing to display right now
eu: Erakusteko ezer ez dago orain

en: Mount some drives
eu: Unitate batzuk muntatu

en: Enable more sections
eu: Atal gehiago gaitu

en: Toggle the desktop
eu: Mahaigaina erakutsi/ezkutatu

note: Settings button
en: Bluetooth Settings
eu: Bluetooth-aren ezarpenak

note: Send files button
en: Send Files
eu: Fitxategiak Bidali

note: Airplane mode
en: Bluetooth Airplane Mode
eu: Bluetooth Hegazkin Modua

en: Bluetooth is disabled
eu: Bluetooth-a desgaituta

en: Bluetooth is active
eu: Bluetooth-a aktibatuta

en: Connected to %d device | Connected to %d devices
eu[0]: Gailu %d -era konektatuta
eu[1]: %d gailuetara konektatuta

en: Battery fully charged.
eu: Bateria guztiz kargatuta.

en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
eu: Bateria kargatzen

en: Battery remaining
eu: Gainerako bateria

en: Power settings
eu: Argi-indar ezarpenak

note: User Menu Creation
en: User
eu: Erabiltzailea

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
eu: Blokeatu

en: Suspend
eu: Eseki

en: Hibernate
eu: Hibernatu

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Shutdown
eu: Itzali

en: Logout
eu: Saiotik atera

en: Rename
eu: Izena aldatu

en: No apps are currently playing audio.
eu: Inongo aplikaziorik ez da audioa erreproduzitzen ari.

en: Play some music
eu: Musika jarri

en: Apps
eu: Aplikazioak

en: Devices
eu: Periferikoak

en: Nothing to see here
eu: Ezer ez ikusteko hemen

en: No new notifications
eu: Jakinarazpen berririk ez

en: %u unread notifications
eu: %u irakurri gabeko jakinarazpen

en: 1 unread notification
eu: irakurri gabeko jakinarazpen 1

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Authentication failed
eu: Autentifikazioak huts egin du

en: Group:
eu: Taldea:

en: Are you sure you want to end your session?
eu: Zure saioa amaitu nahi duzula ziur zaude?

en: Show Menu Label
eu: Menuko Etiketa Erakutsi

en: Menu Label
eu: Menuaren Etiketa

en: Menu Icon
eu: Menuaren Ikonoa

en: Compact Mode
eu: Modu Trinkoa

en: Show Headers
eu: Goiburuak Erakutsi

en: Roll-over mouse
eu: Saguarekin biratu

en: Show date
eu: Data erakutsi

en: Show seconds
eu: Segundoak erakutsi

en: Use 24 hour time
eu: 24 orduko erlojua erabili

en: Night Light
eu: Gaueko Argia

en: Temperature
eu: Tenperatura

en: Schedule
eu: Ordutegia

en: Sunset to Sunrise
eu: Ilunabarretik Egunsentira

en: Manual
eu: Eskuz

en: Display Settings
eu: Pantaila Ezarpenak

en: Show label
eu: Etiketa erakutsi

en: Show places
eu: Lekuak erakutsi

en: Show network folders
eu: Sareko fitxategiak erakutsi

en: Show removable drives
eu: Aldagarri gailuak erakutsi

en: Always expand places
eu: Beti hedatu lekuak

en: Spacer size
eu: Banatzailearen tamaina

en: Show battery percentage
eu: Bateriaren ehunekoa erakutsi

en: Authentication Required
eu: Autentifikazioa Beharrezkoa

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Authentication is required
eu: Autentifikazioa beharrezkoa da

en: Authenticate
eu: Autentifikatu

en: Budgie Panel
eu: Budgie Panela

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
eu: Beste aplikazio batzuk abiarazi eta leihoak kudeatzeko, denbora erakusteko, etab. hainbat utilitate eskaini.

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Budgie Desktop
eu: Budgie Mahaigaina

en: This session logs you into the Budgie Desktop
eu: Saio honek Budgie Mahaigainera sartzen zaitu
