budgie-desktop 10.7.2 - en to ga translation catalogue (282 entries)

en: Log out
ga: Logáil amach

en: Restart device
ga: Atosaigh an gléas

en: Power Off
ga: Múch

en: Budgie Desktop Settings
ga: Socruithe Deasc Budgie

en: System Settings
ga: Socruithe Córais

en: Cancel
ga: Cealaigh

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
ga: Steall Chaiféine i bhfeidhm

en: Turned off Caffeine Boost
ga: Steall Chaiféine as feidhm

en: Untitled
ga: Gan teideal

en: No description
ga: Gan cur síos

en: running
ga: ag rith

en: Applications
ga: Feidhmchláir

en: Add
ga: Cuir leis

en: Command
ga: Ordú

en: An entry with that title already exists
ga: Tá iontráil ann cheana leis an teideal sin

en: Title
ga: Teideal

en: Required
ga: Riachtanach

en: Description
ga: Cur Síos

en: Optional
ga: Roghnach

en: Autostart
ga: Uath-thosú

en: Autostart apps
ga: Aipeanna Uath-thosaithe

en: Add Application
ga: Feidhmchláir Nua

en: Add Command
ga: Ordú Nua

en: Desktop
ga: Deasc

note: Budgie native implementation Get the settings for Budgie Desktop View Update our switches on change Desktop Folder Get the settings for DesktopType Nemo Using some desktop type, set up some universal options then implementation- specific Universal show
en: Desktop Icons
ga: Deilbhíní Deisce

en: Control whether to allow icons on the desktop.
ga: Rialaigh an mbeidh deilbhíní le feiceáil ar an deasc.

note: DesktopFolder doesn't support fancy options like showing home folder, trash, or active mounts DesktopType is the only one that doesn't support showing mounts Switcher to show or hide active mounts
en: Active Mounts
ga: Ionaid Ghléasta Gníomhacha

en: Show all active mounts on the desktop.
ga: Taispeáin gach ionad gléasta gníomhach ar an deasc.

note: Switcher to show or hide our Home folder
en: Home directory
ga: Fillteán Baile

en: Add a shortcut to your home directory on the desktop.
ga: Cuir aicearra chuig d’fhillteán baile ar an deasc.

note: Switcher to show or hide a shortcut to Trash
en: Trash
ga: Bruscar

en: Add a shortcut to the Trash directory on the desktop.
ga: Cuir aicearra chuig an fillteán Bruscair ar an deasc.

note: DesktopType doesn't support icon size changing. Nemo might but needs validation. Click Policy combo box Icon Size combo box
en: Icon Size
ga: Méid Deilbhíní

en: Set the desired size of icons on the desktop.
ga: Socraigh méid do dheilbhíní ar an deasc.

en: Number of virtual desktops
ga: Líon na ndeasc fíorúil

en: Number of virtual desktops / workspaces to create automatically on startup.
ga: Líon na ndeasc fíorúil / spásanna oibre fíorúla le cruthú ar am tosaithe.

en: Single
ga: Clic amháin

note: If the click policy is to double click
en: Double
ga: Déchliceáil

en: Click Policy
ga: Polasaí Cliceála

en: Click Policy determines if we should open items on a single or double click.
ga: Socraíonn an Polasaí Cliceála cé acu clic amháin nó déchliceáil a osclóidh míreanna.

en: Normal
ga: Gnách

note: Small
en: Small
ga: Beag

note: Large
en: Large
ga: Mór

note: Massive
en: Massive
ga: Ollmhór

en: Fonts
ga: Clófhoirne

en: Window Titles
ga: Teidil Fuinneog

en: Set the font used in the titlebars of applications.
ga: Socraigh an clófhoireann le húsáid i mbarraí teidil.

en: Documents
ga: Cáipéisí

en: Set the display font used by for documents.
ga: Socraigh an clófhoireann le húsáid i gcáipéisí.

en: Interface
ga: Comhéadan

en: Set the primary font used by application controls.
ga: Socraigh an príomhchlófhoireann le húsáid ar rialtáin feidhmchláir.

en: Monospace
ga: Cló Aonleithid

en: Set the fixed-width font used by text dominant applications.
ga: Socraigh an cló aonleithid le húsáid i bhfeidhmchláir téacs.

en: Text scaling
ga: Scálú Téacs

en: Set the text scaling factor.
ga: Socraigh an mhéid scálú téacs.

en: Full
ga: Iomlán

en: Medium
ga: Meánach

en: Slight
ga: Éadrom

en: None
ga: As

en: Hinting
ga: Clóshlánú

en: Set the type of hinting to use.
ga: Socraigh an cineál clóshlánaithe le húsáid.

en: Subpixel (for LCD screens)
ga: Fophicteilín (le haghaidh scáileán LCD)

en: Standard (grayscale)
ga: Caighdeánach (liathscála)

en: Antialiasing
ga: Frithailiasáil

en: Set the type of antialiasing to use.
ga: Socraigh an cineál frithailiasála le húsáid.

en: Confirm panel removal
ga: Dearbhaigh baint painéil

en: Do you really want to remove this panel? This action cannot be undone.
ga: An bhfuil tú cinnte gur maith leat an painéal seo a bhaint? 
    Ní féidir an gníomh seo a chur ar ceal.

en: Remove panel
ga: Bain painéal

en: Keep panel
ga: Coinnigh painéal

en: Confirm applet removal
ga: Dearbhaigh baint feidhmchláirín

en: Do you really want to remove this applet? This action cannot be undone.
ga: An bhfuil tú cinnte gur maith leat an feidhmchláirín seo a bhaint? 
    Ní féidir an gníomh seo a chur ar ceal.

en: Don't ask me again
ga: Ná cuir an cheist seo orm arís

en: Remove applet
ga: Bain feidhmchláirín

en: Keep applet
ga: Coinnigh feidhmchláirín

en: Remove
ga: Bain

en: No settings available
ga: Níl socrú ar bith le fáil

en: Widgets
ga: Giuirléidí

en: Settings
ga: Socruithe

en: Appearance
ga: Cuma

en: Panels
ga: Painéil

en: Session
ga: Seisiún

en: Create new panel
ga: Cruthaigh painéal nua

en: Windows
ga: Fuinneoga

en: Attach modal dialogs to windows
ga: Ceangail dialóga módúla le fuinneoga

en: Modal dialogs will become attached to the parent window and move together when dragged.
ga: Ceanglófar dialóga módúla lena máthairfhuinneoga is bogfaidh siad le chéile agus iad á tharraingt.

en: Button layout
ga: Leagan amach Cnaipí

en: Change the layout of buttons in application titlebars.
ga: Athraigh leagan amach na gcnaipí i mbarraí teidil.

en: Center new windows on screen
ga: Cuir fuinneoga nua i lár an scáileáin

en: Center newly launched windows on the current screen.
ga: Cuir fuinneoga nualainseáilte i lár an scáileáin.

en: Disable Night Light mode when windows are fullscreen
ga: Díchumasaigh mód Sholas Oíche nuair atá fuinneoga lánscáileáin ann

en: Disables Night Light mode when a window is fullscreen. Re-enables when leaving fullscreen.
ga: Díchumasaítear mód Sholas Oíche nuair atá fuinneog i mód lánscáileáin. Cumasaítear arís é ag fágáil lánscáileán.

en: Pause notifications when windows are fullscreen
ga: Cuir fógraí ar sos agus fuinneoga lánscáileáin ann

en: Prevents notifications from appearing when a window is fullscreen. Unpauses when leaving fullscreen.
ga: Cuirtear cosc ar fhógraí agus fuinneog i mód lánscáileáin. Cuirtear i bhfeidhm iad arís ag fágáil lánscáileán.

en: Automatic tiling
ga: Tíliú uathoibríoch

en: Windows will automatically tile when dragged into the top of the screen or the far corners.
ga: Tíleofar fuinneoga go huathoibríoch nuair a tharraingíonn tú iad go barr an scáileán nó chuig a chúinní.

en: Enable window focus change on mouse enter and leave
ga: Cumasaigh athrú fhócas fuinneoige ar dul isteach nó fágáil na luiche

en: Enables window focus to apply when the mouse enters the window and unfocus when the mouse leaves the window.
ga: Cumasaítear fócas fuinneoige a bheith ann nuair a thagann an luch isteach san fhuinneog agus díchumasaítear é nuair a fhágann an luch an fhuinneog.

en: Show all windows in tab switcher
ga: Taispeáin gach fuinneog sa mhalartóir cluaisín

en: All tabs will be displayed in tab switcher regardless of the workspace in use.
ga: Taispeánfar cluaisíní ó gach aon spás oibre.

en: Right (standard)
ga: Deas (caighdeánach)

en: Left
ga: Clé

en: Applets
ga: Feidhmchláiríní

en: Remove Panel
ga: Bain painéal

en: Remove this panel from the screen
ga: Bain an painéal seo den scáileán

en: Top Dock
ga: Duga Uachtair

en: Right Dock
ga: Duga ar Dheis

en: Left Dock
ga: Duga ar Chlé

en: Bottom Dock
ga: Duga Íochtair

en: Top Panel
ga: Painéal Uachtair

en: Right Panel
ga: Painéal ar Dheis

en: Left Panel
ga: Painéal ar Chlé

en: Bottom Panel
ga: Painéal Íochtair

en: Top
ga: Uachtar

en: Right
ga: Deas

en: Bottom
ga: Íochtar

en: Always
ga: I gCónaí

en: Dynamic
ga: Dinimiciúil

en: Automatic
ga: Uathoibríoch

en: Intelligent
ga: Cliste

en: Never
ga: Ná ceil

en: Position
ga: Suíomh

en: Set the edge of the screen that this panel will stay on
ga: Socraigh imeall den scáileán a mbeidh an painéal seo ann

en: Size
ga: Méid

en: Set the size (width or height, depending on orientation) of this panel
ga: Socraigh méid an phainéil seo (leithead nó airde, de réir a threoshuímh)

en: Automatically hide
ga: Ceil go huathoibríoch

en: When set, this panel will hide from view to maximize screen estate
ga: I bhfeidhm, ceilfear an painéal seo chun an méid is mó scáileáin a thaispeáint

en: Transparency
ga: Trédhearcacht

en: Control when this panel should have a solid background
ga: Rialaigh cén uair ba cheart trédhearcacht a chur ar an bpainéal seo

en: Shadow
ga: Scáth

en: Adds a decorative drop-shadow, ideal for opaque panels
ga: Cuir scáth ornáideach leis, oiriúnach le painéil theimhneacha

en: Stylize regions
ga: Stíligh réigiúin

en: Adds a hint to the panel so that each of the panel's three main areas may be themed differently.
ga: Cuir leid leis an bpainéal sa chaoi gur féidir stíl ar leith a chur ar na trí réigiún sa phainéal.

en: Dock mode
ga: Mód Duga

en: When in dock mode, the panel will use the minimal amount of space possible, freeing up valuable screen estate
ga: Nuair atá mód duga i bhfeidhm, úsáideann an painéal an mhéid is lú scáileáin

en: Add applet
ga: Cuir feidhmchláirín leis

en: Choose a new applet to add to this panel
ga: Roghnaigh feidhmchláirín nua le cur leis an bpainéal seo

en: Start
ga: Tús

en: Center
ga: Lár

en: End
ga: Bun

en: Set Raven position
ga: Socraigh suíomh Raven

en: Set which side of the screen Raven will open on. If set to Automatic, Raven will open where its parent panel is.
ga: Socraigh an taobh scáileáin ar a n-osclófar Raven. Más Uathoibríoch an rogha, osclóidh Raven san áit ina bhfuil a mháthairphainéal.

en: Style
ga: Stíl

en: Set the appearance of window decorations and controls
ga: Socraigh cuma mhaisiúcháin is rialtáin fuinneog

en: Icons
ga: Deilbhíní

en: Set the globally used icon theme
ga: Socraigh an téama uilíoch deilbhíní

en: Cursors
ga: Cúrsóirí

en: Set the globally used mouse cursor theme
ga: Socraigh an téama uilíoch do chúrsóirí luch

en: Notification Position
ga: Suíomh Fógraí

en: Set the location for notification popups
ga: Socraigh an suíomh do na fógraí

en: Dark theme
ga: Téama dorcha

en: Built-in theme
ga: Téama ionsuite

en: When enabled, the built-in theme will override the desktop component styling
ga: Sáróidh an téama ionsuite an stíl do na comhpháirteanna deisce

en: Animations
ga: Beochaintí

en: Control whether windows and controls use animations
ga: Rialaigh úsáid beochana ar fhuinneoga agus rialtáin

en: Top Left
ga: Barr Clé

en: Bottom Left
ga: Bun Clé

en: Bottom Right
ga: Bun Deas

en: Top Right
ga: Barr Deas

en: Set menu icon from file
ga: Socraigh deilbhín don roghchlár ó chomhad

en: Image files
ga: Comhaid Íomhá

en: Any file
ga: Gach comhad

en: Set icon
ga: Socraigh deilbhín

note: placeholder in case of no results
en: Sorry, no items found
ga: Brón orm, ní bhfuarthas dada

en: All
ga: Gach rud

note: Prepare label widget Caffeine Notification
en: Caffeine Mode
ga: Mód Caiféine

en: Timer (minutes)
ga: Uaineadóir (nóiméid)

en: Launch New Instance
ga: Lainseáil Ásc Nua

en: Close All Windows
ga: Dún Gach Fuinneog

en: Always On Top
ga: Ar Barr I gCónaí

en: Maximize
ga: Uasmhéadaigh

en: Minimize
ga: Íoslaghdaigh

en: Unfavorite
ga: Bain de na Ceanáin

en: Favorite
ga: Cuir leis na Ceanáin

note: If our current amount of workspaces is different than how many we have added We have items to add For workspaces we need to add
en: Move To Workspace %i
ga: Bog go Spás Oibre %i

note: Update our always on top button
en: Unmaximize
ga: Dí-uasmhéadaigh

en: Close Window
ga: Dún an Fhuinneog

en: Show Window Controls
ga: Taispeáin Rialtáin Fuinneoige

en: Caps lock is active
ga: Caps Lock i bhfeidhm

en: Caps lock is not active
ga: Caps Lock as feidhm

en: Num lock is active
ga: Num Lock i bhfeidhm

en: Num lock is not active
ga: Num Lock as feidhm

en: No unread notifications
ga: Gach fógra léite

en: Volume is in use by other processes
ga: Tá an t-imleabhar sin in úsáid ag próisis eile

en: Operation aborted
ga: Thobscoireadh an oibríocht

en: Type your password
ga: Cuir isteach d’fhocal faire

en: Removable devices
ga: Gléasanna inbhainte

en: Local volumes
ga: Imleabhair áitiúla

en: Network folders
ga: Fillteáin líonra

note: Create our misc category, but don't add it to the list until it actually has apps in it
en: Other
ga: Eile

en: Eject
ga: Díchuir

en: Unmount
ga: Dífheistigh

en: Open "%s"
ga: Oscail "%s"

en: You can now safely remove
ga: Is féidir an gléas seo a bhaint anois gan bhaol

en: Unknown Device
ga: Gléas anaithnid

en: Error while ejecting device
ga: Tharla earráid agus an gléas á dhíchur

en: Error while unmounting volume
ga: Tharla earráid agus an t-imleabhar á dhífheistiú

en: Places
ga: Áiteanna

en: Mount and open "%s"
ga: Feistigh agus oscail "%s"

en: Enter the encryption passphrase to unlock this volume
ga: Cuir isteach an pasfhrása criptiúcháin chun an t-imleabhar seo a dhíghlasáil

en: The password you entered is incorrect
ga: Níor chuir tú isteach an focal faire ceart

en: An unknown error occurred while attempting to mount this volume
ga: Tharla earráid anaithnid le linn iarracht ar fheistiú an imleabhair seo

en: Nothing to display right now
ga: Níl dada le taispeáint faoi láthair

en: Mount some drives
ga: Feistigh roinnt tiomantán

en: Enable more sections
ga: Cumasaigh tuilleadh rann

en: Toggle the desktop
ga: Scoránaigh an deasc

note: Settings button
en: Bluetooth Settings
ga: Socruithe Bluetooth

note: Send files button
en: Send Files
ga: Seol Comhaid

note: Airplane mode
en: Bluetooth Airplane Mode
ga: Mód Eitleáin (Bluetooth)

en: Bluetooth is disabled
ga: Bluetooth as feidhm

en: Bluetooth is active
ga: Bluetooth i bhfeidhm

en: Connected to %d device | Connected to %d devices
ga[0]: Nasctha le %d ghléas
ga[1]: Nasctha le %d ghléas
ga[2]: Nasctha le %d ghléas
ga[3]: Nasctha le %d ngléas
ga[4]: Nasctha le %d gléasanna

en: Battery fully charged.
ga: Cadhnra luchtaithe.

en: Unknown
ga: Anaithnid

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
ga: Cadhnra á luchtú

en: Battery remaining
ga: Lucht fágtha

en: Power settings
ga: Socruithe Cumhachta

note: User Menu Creation
en: User
ga: Úsáideoir

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
ga: Glasáil

en: Suspend
ga: Cuir ar Fionraí

en: Hibernate
ga: Suanaigh

en: Restart
ga: Atosaigh

en: Shutdown
ga: Múch

en: Logout
ga: Logáil Amach

en: Rename
ga: Athainmnigh

en: No apps are currently playing audio.
ga: Níl aip ar bith ag úsáid fuaime faoi láthair.

en: Play some music
ga: Seinn roinnt ceoil

en: Apps
ga: Aipeanna

en: Devices
ga: Gléasanna

en: Nothing to see here
ga: Níl dada le feiceáil anseo

en: No new notifications
ga: Gan fógra nua

en: %u unread notifications
ga: Fógraí gan léamh: %u

en: 1 unread notification
ga: Fógra amháin gan léamh

en: Notifications
ga: Fógraí

en: Authentication failed
ga: Theip ar fíordheimhniú

en: Group:
ga: Grúpa:

en: Are you sure you want to end your session?
ga: An bhfuil tú cinnte gur maith leat deireadh a chur le do sheisiún?

en: Show Menu Label
ga: Taispeáin Lipéad Roghchláir

en: Menu Label
ga: Lipéad Roghchláir

en: Menu Icon
ga: Deilbhín Roghchláir

en: Compact Mode
ga: Mód Néata

en: Show Headers
ga: Taispeáin Ceannteidil

en: Roll-over mouse
ga: Roghchlár Mear

en: Enable notification
ga: Cumasaigh fógra

en: Maximize brightness
ga: Uasmhéadaigh an ghile

en: Brightness Level
ga: Leibhéal Gile

en: Show date
ga: Taispeáin an dáta

en: Show seconds
ga: Taispeáin soicindí

en: Use 24 hour time
ga: Úsáid Am 24-uair

en: Show all windows on click
ga: Taispeáin gach fuinneog ar cliceáil

en: Only show favorited
ga: Ná taispeáin ach ceanáin

en: Lock icons
ga: Cuir deilbhíní faoi ghlas

en: Restrict to Workspace
ga: Teorannaigh don Spás Oibre

en: Middle click to launch new window
ga: Lainseáil fuinneog nua ar lárchliceáil

en: Require a double-click to launch new window
ga: Lainseáil fuinneog nua ar déchliceáil

en: Night Light
ga: Solas Oíche

en: Temperature
ga: Teocht

en: Schedule
ga: Sceideal

en: Sunset to Sunrise
ga: Ó Luí go hÉirí na Gréine

en: Manual
ga: De Láimh

en: Display Settings
ga: Socruithe Taispeána

en: Show label
ga: Taispeáin lipéad

en: Show places
ga: Taispeáin áiteanna

en: Show network folders
ga: Taispeáin fillteáin líonra

en: Show removable drives
ga: Taispeáin tiomántáin inbhainte

en: Always expand places
ga: Fairsingigh áiteanna i gcónaí

en: Spacer size
ga: Méid an Spásaire

en: Icon Spacing
ga: Spásáil Deilbhíní

en: Show battery percentage
ga: Taispeáin céatadán cadhnra

en: "Add" button visibility
ga: Cnaipe Breis infheicthe

en: Don't show
ga: Ná taispeáin

en: Show on mouseover
ga: Taispeáin ar ainliú luiche

en: Always show
ga: Taispeáin I gCónaí

en: Authentication Required
ga: Fíordheimhniú Riachtanach

en: Password:
ga: Focal Faire:

en: Authentication is required
ga: Is riachtanach fíordheimhniú

en: Authenticate
ga: Fíordheimhnigh

en: Change desktop appearance and behavior
ga: Athraigh cuma agus iompraíocht na deisce

en: Budgie Panel
ga: Painéal Budgie

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ga: Lainseáil feidhmchláir agus cuir áirgí ar fáil chun fuinneoga a bhainistiú, an t-am a thaispeáint, srl.

en: Calendar
ga: Féilire

en: Budgie Desktop
ga: Deasc Budgie

en: This session logs you into the Budgie Desktop
ga: Logáil isteach i seisiún le Deasc Budgie
