budgie-desktop 10.7.2 - en to ka translation catalogue (313 entries)

note: Do nothing if there were no held notifications translators: This is the title of a notification that is shown after notifications have been blocked because an application was in fullscreen mode
en: Unread Notifications
ka: წაუკითხავი შეტყობინებები

note: No existing ref, make a new notification translators: Text for a button on the notification to open Raven to the notifications view
en: View Notifications
ka: შეტყობინებების ნახვა

en: Log out
ka: სისტემიდან გასვლა

en: Restart device
ka: მოწყობილობის გადატვირთვა

en: Power Off
ka: მოწყობილობის გამორთვა

en: Budgie Desktop Settings
ka: „Budgie Desktop“-ის პარამეტრები

en: System Settings
ka: სისტემის მორგება

note: If we have valid windows open Only one window and a valid AbominationRunningApp for it Budgie Screensaver reports as budgie-daemon, so at the very least fix here as a workaround
en: Budgie Screenshot
ka: Budgie-ის ეკრანის ანაბეჭდი

note: we cannot use areabuttons_labels, since these will be translated don't translate, internal use translate! These are the interface names
en: Screen
ka: ეკრანი

en: Window
ka: ფანჯარა

en: Selection
ka: მონიშვნა

note: Other -> call Filebrowser (path = null) 'Other' is about setting a custom directory on a dropdown list
en: Other...
ka: სხვა...

note: set custom dir to found dir
en: Open Folder
ka: საქაღალდის გახსნა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Open
ka: გახსნა

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
ka: „Caffeine Boost“ ჩაირთო

en: Turned off Caffeine Boost
ka: „Caffeine Boost“ გამოირთო

en: Untitled
ka: დაუსათაურებელი

en: No description
ka: აღწერის გარეშე

en: running
ka: მიმდინარე

en: Applications
ka: აპლიკაციები

en: Add
ka: დამატება

en: Command
ka: ბრძანება

en: An entry with that title already exists
ka: ბმული ამ სათაურით უკვე არსებობს

en: Title
ka: სათაური

en: Required
ka: საჭირო

en: Description
ka: აღწერა

en: Optional
ka: სურვილისამებრ

en: Autostart
ka: ავტომატური გაშვება

en: Autostart apps
ka: ავტომატურად გაშვებული აპები

en: Add Application
ka: პროგრამის დამატება

en: Add Command
ka: ბრძანების დამატება

en: Desktop
ka: დესკტოპი

note: Budgie native implementation Get the settings for Budgie Desktop View Update our switches on change Desktop Folder Get the settings for DesktopType Nemo Using some desktop type, set up some universal options then implementation- specific Universal show
en: Desktop Icons
ka: სამუშაო მაგიდის ხატულები

note: Switcher to show or hide our Home folder
en: Home directory
ka: სახლის დირექტორია

en: Add a shortcut to your home directory on the desktop.
ka: დაამატე სახლის დირექტორიის მალსახმობი დესკტოპზე.

note: Switcher to show or hide a shortcut to Trash
en: Trash
ka: ნაგავი

en: Add a shortcut to the Trash directory on the desktop.
ka: დაამატე „ნაგვის“ მალსახმობი დესკტოპზე.

note: DesktopType doesn't support icon size changing. Nemo might but needs validation. Click Policy combo box Icon Size combo box
en: Icon Size
ka: ხატულების ზომა

en: Single
ka: ერთი

note: If the click policy is to double click
en: Double
ka: ორმაგი

en: Normal
ka: ნორმალური

note: Small
en: Small
ka: პატარა

note: Large
en: Large
ka: დიდი

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Window Titles
ka: ფანჯრის სათაურები

en: Set the font used in the titlebars of applications.
ka: შეარჩიეთ ფონტი, რომელიც იქნება გამოყენებული აპლიკაციის სათაურებში.

en: Documents
ka: დოკუმენტები

en: Set the display font used by for documents.
ka: დააყენე გამოსახულებისთვის გამოყენებული ფონტი დოკუმენტებისთვის.

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Set the primary font used by application controls.
ka: დააყენე მთავარი ფონტი რომელიც გამოყენებული იქნება აპლიკაციის კონტროლში.

en: Monospace
ka: „Monospace“

en: Set the fixed-width font used by text dominant applications.
ka: დააყენე ზომა მოწესრიგებულო ფონტი რომელიც გამოყენებულია ტექსტთან დაკავშირებული აპლიკაციების მიერ.

en: Text scaling
ka: ტექსტის მაშტაბი

en: Set the text scaling factor.
ka: დააყენე ტექსტის სკალირების ფაქტორი.

en: Full
ka: სრული

en: Medium
ka: საშუალო

en: Slight
ka: ოდნავ

en: None
ka: არცერთი

en: Hinting
ka: მომრგვალება

en: Subpixel (for LCD screens)
ka: ქვეპიქსელი (LDC ეკრანებისთვის)

en: Standard (grayscale)
ka: სტანდარტული (ნაცრისფერი)

en: Antialiasing
ka: მომრგვალება

en: Confirm panel removal
ka: დაადასტურე პანელის წაშლა

en: Do you really want to remove this panel? This action cannot be undone.
ka: ნამდვილად გსურს ამ პანელის წაშლა? წაშლის შემთხვევაში მას უკან ვერ აღადგენ.

en: Remove panel
ka: პანელის წაშლა

en: Keep panel
ka: პანელის დატოვება

en: Confirm applet removal
ka: დაადასტურე აპლეტის წაშლა

en: Do you really want to remove this applet? This action cannot be undone.
ka: ნამდვილად გსურს ამ აპლეტის წაშლა? წაშლის შემთხვევაში მას ვერ აღადგენ.

en: Don't ask me again
ka: აღარ მკითხო

en: Remove applet
ka: აპლეტის წაშლა

en: Keep applet
ka: აპლეტის დატოვება

en: Remove
ka: წაშლა

en: Widget Settings
ka: ვიჯეტის მორგება

en: Add widget
ka: ვიჯეტის დამატება

en: No settings available
ka: პარამეტრები არაა ხელიმსაწვდომი

en: Widgets
ka: ვიჯეტები

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Built-in
ka: ჩაშენებული

en: Choose a plugin
ka: დამატების არჩევა

en: No description.
ka: აღწერის გარეშე.

en: by %s
ka: ავტორი: %s

en: No authors listed
ka: ავტორი მითითებული არაა

en: Appearance
ka: გარეგნობა

en: Panels
ka: პანელები

en: Session
ka: სესია

en: Create new panel
ka: ახალი პანელის შექმნა

en: Windows
ka: ფანჯრები

en: Attach modal dialogs to windows
ka: მიაბი დიალოგური ფანჯრები აპლიკაციის ფანჯარას

en: Modal dialogs will become attached to the parent window and move together when dragged.
ka: დიალოგური ფანჯრები მიებმება მთავარ ფანჯარას და გადაადგილების შემთხვევაში გაყვება მას.

en: Button layout
ka: ღილაკების განლაგება

en: Change the layout of buttons in application titlebars.
ka: შეცვალე ღილაკების განლაგება აპლიკაციების სათაურებში.

en: Center new windows on screen
ka: დაცენტრე ახალი ფანჯარა ეკრანზე

en: Center newly launched windows on the current screen.
ka: ახალი ფანჯრები გახსენი მიმდინარე ეკრანის ცენტრში.

en: Disable Night Light mode when windows are fullscreen
ka: გათიშე „ღამის ნათების“ რეჟიმი როცა ფანჯარა მთელ ეკრანზეა

en: Disables Night Light mode when a window is fullscreen. Re-enables when leaving fullscreen.
ka: გამორთავს ღამის განათების რეჟიმს როცა ფანჯარა მთელ ეკრანზეა გაშლილი. ჩართავს როცა დაბრუნდება ჩვეულ რეჟიმში.

en: Automatic tiling
ka: ავტომატურად დასათაურება

en: Windows will automatically tile when dragged into the top of the screen or the far corners.
ka: ფანჯრები ავტომატურად დაპატარავდება მათი ეკრანის ზედა მხარეს ან კუთხეებთან მიტანისას.

en: Enable window focus change on mouse enter and leave
ka: ფანჯრის ფოკუსის ცვლილება თაგუნას გადატარებისას და გაწევისას

en: Enables window focus to apply when the mouse enters the window and unfocus when the mouse leaves the window.
ka: თაგუნას ფოკუსირებას უკეთებს გადატარებულ ფანჯარაზე და პირიქით.

en: Right (standard)
ka: მარჯვნივ (სტანდარტული)

en: Left
ka: მარცხენა

en: Applets
ka: აპლეტი

en: Remove Panel
ka: პანელის მოცილება

en: Remove this panel from the screen
ka: წაშალე ეს პანელი ეკრანიდან

en: Top Dock
ka: ზემმო „დოკი“

en: Right Dock
ka: მარჯვენა „დოკი“

en: Left Dock
ka: მარცხენა „დოკი“

en: Bottom Dock
ka: ქვედა „დოკი“

en: Top Panel
ka: ზედა პანელი

en: Right Panel
ka: მარჯვენა პანელი

en: Left Panel
ka: მარცხენა პანელი

en: Bottom Panel
ka: ქვედა პანელი

en: Top
ka: ზედა

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Bottom
ka: ქვედა

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Dynamic
ka: დინამიკური

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Intelligent
ka: ინტელექტუალური

en: Never
ka: არასდროს

en: Position
ka: პოზიცია

en: Set the edge of the screen that this panel will stay on
ka: პანელის დასატოვებელი ეკრანის კუთხის დაყენება

en: Size
ka: ზომა

en: Set the size (width or height, depending on orientation) of this panel
ka: დააყენე ამ პანელის ზომა (სიგანე არ სიმაღლე, გააჩნია ორიენტაციას)

en: Spacing
ka: დაშორება

en: Automatically hide
ka: ავტომატურად დამალვა

en: When set, this panel will hide from view to maximize screen estate
ka: მითითების შემთვევაში, ეს პანელი დაიმალება ეკრანიდან ფანჯრის სრულად გადიდების მიზნით

en: Transparency
ka: გამჭირვალობა

en: Control when this panel should have a solid background
ka: გააკონტროლე თუ როდის უნდა ქონდეს ამ პანელს ერთფეროვანი უკანა ფონი

en: Shadow
ka: ჩრდილი

en: Adds a decorative drop-shadow, ideal for opaque panels
ka: დაამატებს დეკორაციულ დაცემულ ჩრდილს რომელიც იდეალურია გაუმჭირვალე პანელებისთვის

en: Stylize regions
ka: რეგიონების სტილიზაცია

en: Adds a hint to the panel so that each of the panel's three main areas may be themed differently.
ka: ამატებს მინიშნებას პანელს, ამის მიხედვით ყოველ პანელის სამ მთავარ არეალს შეიძლება ქონდეს სხვადასხვა თემა.

en: Dock mode
ka: მიმაგრების რეჟიმი

en: When in dock mode, the panel will use the minimal amount of space possible, freeing up valuable screen estate
ka: „დოკის“ რეჟიმში, პანელი გამოიყენებს მინიმალურ მოცულობას და გაათავისუფლებს ადგილს ეკრანზე

en: Add applet
ka: აპლეტის დამატება

en: Choose a new applet to add to this panel
ka: შეარჩიე ახალი აპლეტი რომ დაამატო ამ პანელზე

en: Start
ka: ჩართვა

en: Center
ka: ცენტრი

en: End
ka: ბოლო

en: Style
ka: სტილი

en: Set the appearance of window decorations and controls
ka: დააყენე ფანჯრის დეკორაცების და კონტროლების ვიზუალი

en: Icons
ka: ხატულები

en: Set the globally used icon theme
ka: გლობალურად გამოყენებული ხატულების თემის დაყენება

en: Cursors
ka: კურსორები

en: Set the globally used mouse cursor theme
ka: გლობალურად გამოყენებული თაგუნას კურსორის თემის დაყენება

en: Notification Position
ka: შეტყობინების პოზიცია

en: Set the location for notification popups
ka: დააყენე ლოკაცია, „popup“ შეტყობინებებისთვის

en: Dark theme
ka: ბნელი თემა

en: Built-in theme
ka: ჩაშენებული თემა

en: When enabled, the built-in theme will override the desktop component styling
ka: თუ ჩართულია, დესკტოპის კომპონენტებში გამოიყენება ჩაშენებული თემა

en: Animations
ka: ანიმაციები

en: Control whether windows and controls use animations
ka: დაემატოს თუ არა ანიმაცია ფანჯრებზე და კონტროლებზე

en: Top Left
ka: ზედა მარცხენა

en: Bottom Left
ka: ქვედა მარცხენა

en: Bottom Right
ka: ქვედა მარჯვენა

en: Top Right
ka: ზედა მარჯვენა

en: Set menu icon from file
ka: დააყენე მენიუს ლოგო ფაილიდან

en: Image files
ka: სურათის ტიპის ფაილები

en: Any file
ka: ნებისმიერი ფაილი

en: Set icon
ka: ხატულის დაყენება

note: placeholder in case of no results
en: Sorry, no items found
ka: ვერაფერი მოიძებნა

en: Power
ka: კვება

en: All
ka: ყველა

note: Prepare label widget Caffeine Notification
en: Caffeine Mode
ka: „Caffeine“ რეჟიმი

en: Timer (minutes)
ka: წამზომი (წუთებში)

en: Launch New Instance
ka: ახალი ფანჯრის გახსნა

en: Close All Windows
ka: ყველა ფანჯრის დახურვა

en: Always On Top
ka: ყოველთვის ზემოთ

en: Maximize
ka: ფანჯრის მაქსიმუმამდე გადიდება

en: Minimize
ka: ფანჯრის დაპატარავება

en: Unfavorite
ka: რჩეულებიდან წაშლა

en: Favorite
ka: ფავორიტი

note: If our current amount of workspaces is different than how many we have added We have items to add For workspaces we need to add
en: Move To Workspace %i
ka: გადასვლა სამუშაო გრაფა %i ში

note: Update our always on top button
en: Unmaximize
ka: მაქსიმიზაციის გაუქმება

en: Close Window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Show Window Controls
ka: ფანჯრის კონტროლის ჩვენება

en: Caps lock is active
ka: „Caps lock" ჩართულია

en: Caps lock is not active
ka: „Caps lock“ არ არის ჩართული

en: Num lock is active
ka: „Num lock“ ჩართულია

en: Num lock is not active
ka: „Num lock“ არ არის ჩართული

en: No unread notifications
ka: წაუკითხავი შეტყობინებები არ არის

en: Volume is in use by other processes
ka: დისკი გამოყენებაშია რომელიღაც პროცესის მიერ

en: Operation aborted
ka: ოპერაცია გაუქმებულია

en: Type your password
ka: ჩაწერე შენი პაროლი

en: Removable devices
ka: გამოძრობადი მოწყობილობები

en: Local volumes
ka: ლოკალური დისკები

en: Network folders
ka: ქსელის საქაღალდე

note: Create our misc category, but don't add it to the list until it actually has apps in it
en: Other
ka: სხვა

en: Eject
ka: გამოძრობა

en: Unmount
ka: მოხსნა

en: Open "%s"
ka: "%s"-ის გახსნა

en: You can now safely remove
ka: შენ შეგიძლია უპრობლემოდ გამოაძრო

en: Unknown Device
ka: უცხო მოწყობილობა

en: Error while ejecting device
ka: დაფიქსირდა პრობლემა მოწყობილობის ამოტვირთვისას

en: Error while unmounting volume
ka: დაფიქსირდა პრობლემა მყარი დისკის გამორთვისას

en: Places
ka: მდებარეობები

en: Mount and open "%s"
ka: ჩატვირთე და გახსენი "%s"

en: Enter the encryption passphrase to unlock this volume
ka: შეიყვანე ენკრიპტიზაციის პაროლი ამ დისკის გასახსნელად

en: The password you entered is incorrect
ka: შეყვანილი პაროლი არასწორია

en: An unknown error occurred while attempting to mount this volume
ka: დაფიქსირდა უცნობი პრობლემა ამ დისკის ჩატვირთვისას

en: Nothing to display right now
ka: ამ მომენტისთვის საჩვენებელი არაფერია

en: Mount some drives
ka: მყარი დისკის ჩატვირთვა

en: Enable more sections
ka: ჩართე სხვა სექციებიც

en: Toggle the desktop
ka: სამუშაო მაგიდის გადართვა

note: Settings button
en: Bluetooth Settings
ka: ბლუთუზის პარამეტრები

note: Send files button
en: Send Files
ka: ფაილების გაგზავნა

note: Airplane mode
en: Bluetooth Airplane Mode
ka: ბლუთუზი, თვითმფრინავის რეჟიმი

en: Bluetooth is disabled
ka: ბლუთუზი გამორთულია

en: Bluetooth is active
ka: ბლუთუზი აქტიურია

en: Battery fully charged.
ka: კვების წყარო ბოლომდე შეივსო.

en: Unknown
ka: უცნობი

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
ka: კვების წყარო იმუხტება

en: Battery remaining
ka: დარჩენილი კვების წყარო

en: Power settings
ka: კვების პარამეტრები

note: User Menu Creation
en: User
ka: მომხმარებელი

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
ka: დაბლოკვა

en: Suspend
ka: დროებით სამუშაოს დასრულება („დაძინება“)

en: Hibernate
ka: ჰიბერნაცია

en: Restart
ka: გადარესტარტება

en: Shutdown
ka: მოწყობილობის გამორთვა

en: Logout
ka: სისტემიდან გამოსვლა

en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

en: No apps are currently playing audio.
ka: ამჟამად არცერთი აპლიკაცია არ უკრავს აუდიოს.

en: Play some music
ka: მუსიკის დაკვრა

en: Unknown Title
ka: უცნობი სათაური

en: Unknown Artist
ka: უცნობი შემსრულებელი

en: Unknown Album
ka: უცნობი ალბომი

en: Apps
ka: აპები

en: Devices
ka: მოწყობილობები

en: CPU
ka: პროცესორი

en: Swap
ka: სვაპი

en: Nothing to see here
ka: აქ სანახავი არაფერია

en: No new notifications
ka: ახალი შეტყობინებები არ არის

en: %u unread notifications
ka: %u წაუკითხველი შეტყობინება

en: 1 unread notification
ka: 1 წაუკითხავი შეტყობინება

en: Notifications
ka: შეტყობინებები

note: Make sure we have a default name
en: New Category
ka: ახალი კატეგორია

note: * Add our categories, adhearing to the Freedesktop Menu spec. * * Inclusions and exclusions are sourced from multiple places, * including the UbuntuBudgie fork of applications-menu, gnome-menus, * the Freedeskop Menus spec, and by ourselves.
en: Accessories
ka: აქსესუარები

en: Education
ka: განათლება

en: Games
ka: თამაშები

en: Graphics
ka: გრაფიკა

en: Internet
ka: ინტერნეტი

en: Office
ka: ოფისი

en: Programming
ka: პროგრამირება

en: Science
ka: მეცნიერება

en: Sound & Video
ka: ხმა და ვიდეო

en: System Tools
ka: სისტემური ხელსაწყოები

en: Universal Access
ka: უნივერსალური წვდომა

en: Authentication failed
ka: ავთენტიკაციის შეცდომა

en: Group:
ka: ჯგუფი:

note: Create our buttons
en: _Lock
ka: _ჩაკეტვა

en: L_og Out
ka: _გასვლა

en: _Suspend
ka: _ძილი

en: _Hibernate
ka: ჰიბერნაცია

en: _Reboot
ka: _გადატვირთვა

en: Shut_down
ka: გა_მორთვა

en: Are you sure you want to end your session?
ka: ნამდვილად გსურს სესიის დასრულება?

en: Name:
ka: სახელი:

en: Folder:
ka: დასტა:

en: Delay in seconds
ka: დაყოვნების დრო წამებში:

en: Show Pointer
ka: კურსორის ჩვენება

en: Show Menu Label
ka: გამოაჩინე მენიუს იარლიყი

en: Menu Label
ka: მენიუს ჭდე

en: Menu Icon
ka: მენიუს ხატულა

en: Compact Mode
ka: კომპაქტურობის რეჟიმი

en: Show Headers
ka: ჰედერების ჩვენება

en: Roll-over mouse
ka: გადაატარე თაგუნა

en: Enable notification
ka: შეტყობინებების ჩართვა

en: Maximize brightness
ka: განათების მაქსიმუმამდე აწევა

en: Brightness Level
ka: განათების დონე

en: Show date
ka: თარიღის ჩვენება

en: Show seconds
ka: წამების ჩვენება

en: Use 24 hour time
ka: გამოიყენე 24 საათიანი ფორმატი

en: Custom Format
ka: განსხვავებული ფორმატი

en: Custom Timezone
ka: ხელით მითითებული დროის სარტყელი

en: Show all windows on click
ka: მაჩვენე ყველა ფანჯარა დაჭერისას

en: Only show favorited
ka: მაჩვენე მხოლოდ ფავორიტები

en: Lock icons
ka: ხატულების დაბლოკვა

en: Restrict to Workspace
ka: შეზღუდე სამუშაო გარემოზე

en: Night Light
ka: ღამის სინათლე

en: Temperature
ka: ტემპერატურა

en: Schedule
ka: განრიგი

en: Sunset to Sunrise
ka: მზის ჩასვლიდან ამოსვლამდე

en: Manual
ka: ხელით

en: Display Settings
ka: გამოსახულების პარამეტრები

en: Show label
ka: იარლიყის ჩვენება

en: Show places
ka: მდებარეობების ჩვენება

en: Show network folders
ka: ქსელის საქაღალდეების ჩვენება

en: Show removable drives
ka: მოხსნადი დისკების ჩვენება

en: Always expand places
ka: ყოველთვის გააფართოვე მდებარეობები

en: Spacer size
ka: გამოსატოვებლის ზომა

en: Icon Spacing
ka: ხატულას ინტერვალი

en: Show battery percentage
ka: მაჩვენე კვების წყაროს პროცენტული მაჩვენებელი

en: "Add" button visibility
ka: „დამატების“ ღილაკის ხილვადობა

en: Don't show
ka: არ მაჩვენო

en: Show on mouseover
ka: თაგუნას გადატარებისას ჩვენება

en: Always show
ka: ყოველთვის მაჩვენე

en: Show Week Numbers
ka: კვირის რიცხვის ჩვენება

en: Show Day Names
ka: დღის სახელების ჩვენება

en: Authentication Required
ka: საჭიროა იდენტიფიკაცია

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Authentication is required
ka: იდენტიფიკაცია საჭიროა

en: Authenticate
ka: იდენტიფიცირება

en: Change desktop appearance and behavior
ka: შეცვალე დესკტოპის ვიზუალი

en: Budgie Panel
ka: “Budgie”-ის პანელი

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ka: ჩართე სხვა აპლიკაციები და მაჩვენე გარკვეული უტილიტები ფანჯრის კონტროლისთვის, დროის ჩვენებისთვის და ა.შ.

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Media Controls
ka: მედიის კონტროლი

en: Sound Input
ka: ხმის შეყვანა

en: Sound Output
ka: ხმის გამოტანა

en: This session logs you into the Budgie Desktop
ka: ამ სესიით თქვენ გაივლით ავტორიზაციას “Budgie Desktop” -ში
