budgie-desktop 10.7.2 - en to sl translation catalogue (239 entries)

en: Log out
sl: Odjava

en: Restart device
sl: Znova zaženi napravo

en: Power Off
sl: Izklop

en: Budgie Desktop Settings
sl: Nastavite Budgie namizja

en: Cancel
sl: Prekliči

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
sl: Caffeine Boost vklopljen

en: Turned off Caffeine Boost
sl: Caffeine Boost izklopljen

en: Untitled
sl: Brez naslova

en: No description
sl: Brez opisa

en: running
sl: v delovanju

en: Applications
sl: Aplikacije

en: Add
sl: Dodaj

en: Command
sl: Ukaz

en: An entry with that title already exists
sl: Vnos s tem naslovom že obstaja

en: Title
sl: Naslov

en: Required
sl: Zahtevano

en: Description
sl: Opis

en: Optional
sl: Neobvezno

en: Autostart
sl: Samodejni zagon

en: Autostart apps
sl: Samodejno zagnane aplikacije

en: Desktop
sl: Namizje

note: Budgie native implementation Get the settings for Budgie Desktop View Update our switches on change Desktop Folder Get the settings for DesktopType Nemo Using some desktop type, set up some universal options then implementation- specific Universal show
en: Desktop Icons
sl: Ikone na namizju

note: Switcher to show or hide our Home folder
en: Home directory
sl: Domači imenik

en: Add a shortcut to your home directory on the desktop.
sl: Dodaj bljižnico do vašega domačega imenika na namizje.

note: Switcher to show or hide a shortcut to Trash
en: Trash
sl: Smeti

en: Add a shortcut to the Trash directory on the desktop.
sl: Dodaj bližnjico za mapo Smeti na namizje.

en: Fonts
sl: Pisave

en: Window Titles
sl: Naslovi oken

en: Set the font used in the titlebars of applications.
sl: Nastavi pisavo za uporabo v naslovnih vrsticah aplikacij.

en: Documents
sl: Dokumenti

en: Set the display font used by for documents.
sl: Nastavi pisavo za uporabo v dokumentih.

en: Interface
sl: Vmesnik

en: Set the primary font used by application controls.
sl: Nastavi primarno pisavo za kontrolnike aplikacije.

en: Monospace
sl: Pisava stalne širine

en: Text scaling
sl: Skaliranje besedila

en: Set the text scaling factor.
sl: Nastavi faktor skaliranja besedil.

en: None
sl: Nobeden

en: Confirm panel removal
sl: Potrdi odstranjevanje plošče

en: Do you really want to remove this panel? This action cannot be undone.
sl: Res želite odstraniti to ploščo? Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: Remove panel
sl: Odstrani ploščo

en: Keep panel
sl: Obdrži ploščo

en: Confirm applet removal
sl: Potrdi odstranitev applet-a

en: Do you really want to remove this applet? This action cannot be undone.
sl: Res želite odstraniti ta applet? Tega dejanja ni mogoče razveljaviti.

en: Don't ask me again
sl: Ne vprašaj me ponovno

en: Remove applet
sl: Odstrani applet

en: Keep applet
sl: Obdrži applet

en: Remove
sl: Odstrani

en: No settings available
sl: Nastavitve niso na voljo

en: Widgets
sl: Widgeti

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Appearance
sl: Videz

en: Panels
sl: Paneli

en: Session
sl: Seja

en: Create new panel
sl: Ustvari nov panel

en: Windows
sl: Okna

en: Attach modal dialogs to windows
sl: Pripni modifikacijske dialoge na okno

en: Modal dialogs will become attached to the parent window and move together when dragged.
sl: Modifikacijski dialogi bodo pripeti na glavno okno in se bodo premikali skupaj z njim.

en: Button layout
sl: Postavitev gumbov

en: Change the layout of buttons in application titlebars.
sl: Spremeni postavitev gumbov v naslovni vrstici aplikacije.

en: Center new windows on screen
sl: Nova okna odpri na sredini zaslona

en: Center newly launched windows on the current screen.
sl: Novo odprta okna postavi na sredino trenutnega zaslona.

en: Disable Night Light mode when windows are fullscreen
sl: Onemogoči način Nočne osvetlitve ko so okna v celozaslonskem načinu

en: Disables Night Light mode when a window is fullscreen. Re-enables when leaving fullscreen.
sl: Onemogoči način Nočne osvetlitve ko je okno v celozaslonskem načinu. Ponovno omogoči ko zapusti celozaslonski način.

en: Automatic tiling
sl: Avtomatično poravnavanje

en: Windows will automatically tile when dragged into the top of the screen or the far corners.
sl: Okna se bodo avtomatično razširila ko jih potegnete na vrh ali v kote zaslona.

en: Enable window focus change on mouse enter and leave
sl: Omogoči spremembo fokusa okna ob tem ko miškin kazalec vstopi in zapusti okno

en: Enables window focus to apply when the mouse enters the window and unfocus when the mouse leaves the window.
sl: Omogoči fokusiranje okna ko miškin kazalec vstopi v okno in od-fokusiranje ko miškin kazalec zapusti okno.

en: Right (standard)
sl: Desno (standardno)

en: Left
sl: Levo

en: Applets
sl: Apleti

en: Remove this panel from the screen
sl: Odstrani ta panel iz zaslona

en: Top Dock
sl: Zgornji Dock

en: Right Dock
sl: Desni Dock

en: Left Dock
sl: Levi Dock

en: Bottom Dock
sl: Spodnji Dock

en: Top Panel
sl: Zgornji Pult

en: Right Panel
sl: Desni Pult

en: Left Panel
sl: Levi Pult

en: Bottom Panel
sl: Spodnji Pult

en: Top
sl: Zgoraj

en: Right
sl: Desno

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Always
sl: Vedno

en: Dynamic
sl: Dinamično

en: Automatic
sl: Avtomatično

en: Intelligent
sl: Inteligentno

en: Never
sl: Nikoli

en: Position
sl: Položaj

en: Set the edge of the screen that this panel will stay on
sl: Nastavi rob zaslona na katerem bo ostal ta panel

en: Size
sl: Velikost

en: Set the size (width or height, depending on orientation) of this panel
sl: Nastavi velikost tega panela (širina ali višina, glede na orientacijo)

en: Automatically hide
sl: Avtomatično skrij

en: When set, this panel will hide from view to maximize screen estate
sl: Ko je nastavljeno, bo ta panel skrit, da poveča površino zaslona

en: Transparency
sl: Transparentnost

en: Control when this panel should have a solid background
sl: Kontroliraj kdaj naj ima panel enobarvno ozadje

en: Shadow
sl: Senca

en: Adds a decorative drop-shadow, ideal for opaque panels
sl: Doda dekorativno senco, idealno za neprozorne panele

en: Stylize regions
sl: Omgoči slog regij

en: Adds a hint to the panel so that each of the panel's three main areas may be themed differently.
sl: Doda namig panelu, da ima lahko vsako od treh glavnih področij drugačno temo.

en: Dock mode
sl: način Dock

en: When in dock mode, the panel will use the minimal amount of space possible, freeing up valuable screen estate
sl: V dock načinu, bo ta panel uporabil najmanjšo možno površino zaslona, da sprosti čimveč uporabne površine zaslona

en: Add applet
sl: Dodaj applet

en: Choose a new applet to add to this panel
sl: Izberi nov applet za dodajanje na to ploščo

en: Start
sl: Začetek

en: Center
sl: Sredina

en: End
sl: Konec

en: Style
sl: Stil

en: Set the appearance of window decorations and controls
sl: Nastavi prikaz dekoracij in kontrol oken

en: Icons
sl: Ikone

en: Set the globally used icon theme
sl: Nastavi globalno temo za ikone

en: Cursors
sl: Kazalec

en: Set the globally used mouse cursor theme
sl: Nastavi globalno temo za kazalec miške

en: Notification Position
sl: Pozicija obvestil

en: Set the location for notification popups
sl: Nastavi lokacijo za pojavna okna obvestil

en: Dark theme
sl: Temna tema

en: Built-in theme
sl: Vgrajena tema

en: Animations
sl: Animacije

en: Control whether windows and controls use animations
sl: Kontroliraj ali okna in kontrolniki uporabljajo animacije

en: Top Left
sl: Zgoraj levo

en: Bottom Left
sl: Spodaj levo

en: Bottom Right
sl: Spodaj desno

en: Top Right
sl: Zgoraj desno

en: Set menu icon from file
sl: Nastavi ikono menija iz datoteke

en: Image files
sl: Slikovne datoteke

en: Any file
sl: Katerakoli datoteka

en: Set icon
sl: Nastavi ikono

note: placeholder in case of no results
en: Sorry, no items found
sl: Oprostite, ni najdenih elementov

en: All
sl: Vse

note: Prepare label widget Caffeine Notification
en: Caffeine Mode
sl: Način Caffeine

en: Timer (minutes)
sl: Časovnik (minute)

en: Launch New Instance
sl: Zaženi novo instanco

en: Close All Windows
sl: Zapri vsa okna

en: Always On Top
sl: Vedno na vrhu

en: Maximize
sl: Povečaj

en: Minimize
sl: Pomanjšaj

en: Unfavorite
sl: Odstrani iz priljubljeno

en: Favorite
sl: Dodaj med priljubljeno

note: If our current amount of workspaces is different than how many we have added We have items to add For workspaces we need to add
en: Move To Workspace %i
sl: Premakni na delovno površino %i

note: Update our always on top button
en: Unmaximize
sl: Od-maksimiziraj

en: Close Window
sl: Zapri okno

en: Show Window Controls
sl: Prikaži kontrolnike okna

en: Caps lock is active
sl: Caps Lock je dejavna

en: Caps lock is not active
sl: Caps Lock ni dejavna

en: Num lock is active
sl: Num Lock je dejavna

en: Num lock is not active
sl: Num Lock ni dejavna

en: No unread notifications
sl: Ni neprebranih obvestil

en: Volume is in use by other processes
sl: Pogon uporabljajo drugi procesi

en: Operation aborted
sl: Operacija prekinjena

en: Type your password
sl: Vtipkajte vaše geslo

en: Removable devices
sl: Odstranljive naprave

en: Local volumes
sl: Lokalni nosilci

en: Network folders
sl: Omrežne mape

note: Create our misc category, but don't add it to the list until it actually has apps in it
en: Other
sl: Drugo

en: Eject
sl: Izvrzi

en: Unmount
sl: Odklopi

en: Open "%s"
sl: Odpri "%s"

en: You can now safely remove
sl: Zdaj lahko varno odstranite

en: Unknown Device
sl: Neznana Naprava

en: Error while ejecting device
sl: Napaka pri odstranjevanju naprave

en: Error while unmounting volume
sl: Napaka pri izpenjanju pogona

en: Places
sl: Mesta

en: Mount and open "%s"
sl: Priklopi in odpri "%s"

en: Enter the encryption passphrase to unlock this volume
sl: Vnesite enkripcijsko geslo, da odklenete ta pogon

en: The password you entered is incorrect
sl: Vneseno geslo ni pravilno

en: An unknown error occurred while attempting to mount this volume
sl: Pri vpenjanju tega pogona je prišlo do neznane napake

en: Nothing to display right now
sl: Trenutno ničesar za prikazati

en: Mount some drives
sl: Priklopi nekaj pogonskih enot

en: Enable more sections
sl: Omogoči več odsekov

en: Toggle the desktop
sl: Preklopi namizje

note: Settings button
en: Bluetooth Settings
sl: Nastavitve Bluetooth

note: Send files button
en: Send Files
sl: Pošlji datoteke

note: Airplane mode
en: Bluetooth Airplane Mode
sl: Bluetooth letalski način

en: Bluetooth is disabled
sl: Bluetooth je onemogočen

en: Bluetooth is active
sl: Bluetooth je dejaven

en: Connected to %d device | Connected to %d devices
sl[0]: Povezani z %d napravo
sl[1]: Povezani z %d napravama
sl[2]: Povezani s %d napravami
sl[3]: Povezani s %d napravami

en: Battery fully charged.
sl: Baterija je napolnjena.

en: Unknown
sl: Neznano

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
sl: Baterija se polni

en: Battery remaining
sl: Baterije preostaja

en: Power settings
sl: Nastavitve napajanja

note: User Menu Creation
en: User
sl: Uporabnik

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
sl: V zaklep

en: Suspend
sl: V pripravljenost

en: Hibernate
sl: V mirovanje

en: Restart
sl: Znova zaženi

en: Shutdown
sl: Izklopi

en: Logout
sl: Odjavi

en: Rename
sl: Preimenuj

en: No apps are currently playing audio.
sl: Trenutno nobena aplikacija ne predvaja zvoka.

en: Play some music
sl: Predvajaj nekaj glasbe

en: Apps
sl: Aplikacije

en: Devices
sl: Naprave

en: Nothing to see here
sl: Tu ni ničesar

en: No new notifications
sl: Nič novih obvestil

en: %u unread notifications
sl: %u neprebranih obvestil

en: 1 unread notification
sl: 1 neprebrano obvestilo

en: Notifications
sl: Obvestila

en: Authentication failed
sl: Avtentikacija je spodletela

en: Group:
sl: Skupina:

en: Are you sure you want to end your session?
sl: Ste prepričani, da želite končati vašo sejo?

en: Show Menu Label
sl: Prikaži oznake menijev

en: Menu Label
sl: Oznaka menija

en: Menu Icon
sl: Ikona menija

en: Compact Mode
sl: Kompaktni način

en: Show Headers
sl: Prikaži naslove

en: Enable notification
sl: Omogoči obvsetila

en: Maximize brightness
sl: Povečaj svetlost

en: Brightness Level
sl: Nivo osvetlitve

en: Show date
sl: Prikaži datum

en: Show seconds
sl: Prikaži sekunde

en: Use 24 hour time
sl: Uporabi 24 urni prikaz

en: Show all windows on click
sl: Ob kliku prikaži vsa okna

en: Only show favorited
sl: Prikaži samo priljubljene

en: Lock icons
sl: Zakleni ikone

en: Restrict to Workspace
sl: Omeji na Delovno površino

en: Night Light
sl: Nočna osvetlitev

en: Temperature
sl: Temperatura

en: Schedule
sl: Urnik

en: Sunset to Sunrise
sl: od sončnega zahoda do sončnega vzhoda

en: Manual
sl: Ročno

en: Display Settings
sl: Nastavitve zaslona

en: Show label
sl: Prikaži oznako

en: Show places
sl: Pokaži mesta

en: Show network folders
sl: Pokaži omrežne mape

en: Show removable drives
sl: Pokaži odstranjive pogonske enote

en: Spacer size
sl: Velikost distančnika

en: Show battery percentage
sl: Prikaži napolnjenost baterije

en: "Add" button visibility
sl: Vidljivost gumba "Dodaj"

en: Don't show
sl: Ne prikaži

en: Always show
sl: Vedno prikaži

en: Authentication Required
sl: Zahtevana avtentikacija

en: Password:
sl: Geslo:

en: Authentication is required
sl: Zahtevana je avtentikacija

en: Authenticate
sl: Avtenticiraj

en: Change desktop appearance and behavior
sl: Spremeni videz in vedenje namizja

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
sl: Zaženi druge aplikacije in ponudi različne pripomočke za upravljanje oken, prikaz časa, itd.

en: Calendar
sl: Koledar

en: Budgie Desktop
sl: Namizje Budgie

en: This session logs you into the Budgie Desktop
sl: Ta seja vas vpiše v Namizje Budgie
