budgie-desktop 10.5 - en to tt translation catalogue (78 entries)

en: Cancel
tt: Баш тарту

en: Applets
tt: Апплетлар

en: Settings
tt: Көйләнмәләр

en: No apps are currently playing audio.
tt: Аудио уйнаучы кушымталар юк.

en: Play some music
tt: Музыка уйнарга

en: Nothing to see here
tt: Карарлык әйбер юк

en: %u unread notifications
tt: %u искәртүләр укымаган

en: 1 unread notification
tt: 1 искәртү укылмаган

en: No unread notifications
tt: укылмаган искәртү юк

en: No new notifications
tt: Яңа искәртүләр юк

note: 125ms
en: Apps
tt: Кушымталар

en: Devices
tt: Җайланмалар

en: Notifications
tt: Искәртүләр

note: Caffeine Notification Prepare label widget
en: Caffeine Mode
tt: Caffeine режимы

en: Log out
tt: Чыгу

en: Restart device
tt: Яңабаштан йөкләү

en: Power Off
tt: Сүндерергә

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
tt: Caffeine Boost кабызган

en: Turned off Caffeine Boost
tt: Caffeine Boost сүндергән

en: Will turn off in a minute
tt: Бер минуттан сүндерәчәк

note: use plural
en: Will turn off in %d minutes
tt: %d минуттан сүндерәчәк

note: User Menu Creation
en: User
tt: Кулланучы

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
tt: Блоклау

en: Suspend
tt: Йокы режимы

en: Hibernate
tt: Гибернация

en: Restart
tt: Яңабаштан йөкләү

en: Shutdown
tt: Сүндерү

en: Logout
tt: Чыгу

en: Caps lock is active
tt: Caps lock кабызган

en: Caps lock is not active
tt: Caps lock сүндергән

en: Num lock is active
tt: Num lock кабызган

en: Num lock is not active
tt: Num lock сүндергән

en: Open "%s"
tt: "%s" ачу

en: Volume is in use by other processes
tt: Бүленү башка процесслар белән кулланыла

en: Operation aborted
tt: Операция өзелде

en: Type your password
tt: Серсүзне кертегез

en: Places
tt: Урыннар

en: Nothing to display right now
tt: Хәзер күрсәтәсе юк

en: Mount some drives
tt: Дисклар монтировать итегез

en: Enable more sections
tt: Күбрәк секцияләр кертегез

note: Settings button
en: Bluetooth Settings
tt: Bluetooth көйләнмәләр

note: Send files button
en: Send Files
tt: Файлларны җибәрергә

note: Airplane mode
en: Bluetooth Airplane Mode
tt: Bluetooth cамолеттагы режим

en: Bluetooth is disabled
tt: Bluetooth сүндергән

en: Bluetooth is active
tt: Bluetooth эшли

en: Battery fully charged.
tt: Батарея тулысынча корылган.

en: Unknown
tt: Билгесез

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
tt: Батарея корыла

en: Battery remaining
tt: Заряд калды

en: Show battery percentage
tt: Батарея зарядының процентын күрсәтергә

en: Power settings
tt: Туклану көйләнмәләр

en: Rename
tt: Исемен үзгәртергә

en: Remove
tt: Ташлау

en: Timer (minutes)
tt: Таймер (минутлар)

en: Toggle the desktop
tt: Эш өстәленә күчәргә

note: Special case, "All"
en: All
tt: Барлык

en: Set menu icon from file
tt: Меню тамганы файлдан сайларга

en: Image files
tt: Сурәт файллар

en: Any file
tt: Барлык файллар

en: Set icon
tt: Тамганы урнаштыру

note: placeholder in case of no results
en: Sorry, no items found
tt: Гафу итегез, берни дә табылмады

en: Time and date settings
tt: Вакыт һәм дата көйләнмәләр

en: Calendar
tt: Тәкъвим

note: pack page2
en: Preferences
tt: Көйләнмәләр

en: Show date
tt: Датаны күрсәтергә

en: Show seconds
tt: Секундларны күрсәтергә

en: Use 24 hour time
tt: 24 сәгатьлек формат кулланырга

en: Launch New Instance
tt: Яңа экземплярны эшләтеп җибәрергә

en: Close All Windows
tt: Барлык тәрәзәләрне ябарга

en: Always On Top
tt: Һәрвакыт югарыда

en: Maximize
tt: Җәю

en: Minimize
tt: Җыю

en: Unfavorite
tt: Сайлангандан бетерү

en: Favorite
tt: Сайланганга өстәү

note: If our current amount of workspaces is different than how many we have added We have items to add For workspaces we need to add
en: Move To Workspace %i
tt: %i эш урынына күчерергә

note: Update our always on top button
en: Unmaximize
tt: Зурлык торгызырга

en: Close Window
tt: Тәрәзәне ябарга

en: Show Window Controls
tt: Тәрәзә белән идарә итү төймәләрен күрсәтергә
