budgie-desktop 10.5 - en to bs translation catalogue (34 entries)

en: Applets
bs: Apleti

en: Settings
bs: Postavke

en: No apps are currently playing audio.
bs: Trenutno nijedna aplikacija ne pušta zvuk.

en: Play some music
bs: Pusti muziku

en: Nothing to see here
bs: Ništa za prikaz

en: %u unread notifications
bs: Broj nepročitanih obavijesti: %u

en: 1 unread notification
bs: 1 nepročitana obavijest

en: No unread notifications
bs: Nemate nepročitanih obavijesti

en: No new notifications
bs: Nema novih obavijesti

note: 125ms
en: Apps
bs: Aplikacije

en: Devices
bs: Uređaji

en: Notifications
bs: Obavijesti

note: Caffeine Notification Prepare label widget
en: Caffeine Mode
bs: Caffeine režim

en: Log out
bs: Odjavi se

en: Restart device
bs: Ponovo pokreni uređaj

en: Power Off
bs: Ugasi Računar

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
bs: Caffeine Boost pokrenut

en: Turned off Caffeine Boost
bs: Caffeine Boost ugašen

note: use plural
en: Will turn off in %d minutes
bs: Ugasiti će se za %d minut(a)

note: Settings button
en: Bluetooth Settings
bs: Bluetooth postavke

note: Send files button
en: Send Files
bs: Pošalji Datoteke

note: Airplane mode
en: Bluetooth Airplane Mode
bs: Bluetooth Avionski Režim

en: Bluetooth is disabled
bs: Bluetooth je isključen

en: Bluetooth is active
bs: Bluetooth je aktivan

en: Connected to %d device | Connected to %d devices
bs[0]: Povezano na %d uređaj
bs[1]: Povezano na %d uređaja

en: Battery fully charged.
bs: Baterija u potpunosti napunjena.

en: Unknown
bs: Nepoznato

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
bs: Baterija se puni

en: Battery remaining
bs: Preostalo baterije

en: Show battery percentage
bs: Prikaži postotak baterije

en: Power settings
bs: Postavke napajanja

en: Launch New Instance
bs: Pokreni novu instancu

en: Close All Windows
bs: Zatvori Sve Prozore

en: Always On Top
bs: Uvijek Na Vrhu
