budgie-desktop 10.7.2 - en to sr_RS translation catalogue (196 entries)

en: Log out
sr_RS: Одјави се

en: Restart device
sr_RS: Поново покрени уређај

en: Power Off
sr_RS: Искључи рачунар

en: Budgie Desktop Settings
sr_RS: Подешавање Budgie радне површине

en: Cancel
sr_RS: Откажи

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
sr_RS: Радна кафа је укључена

en: Turned off Caffeine Boost
sr_RS: Радна кафа је искључена

en: Untitled
sr_RS: Неименовано

en: No description
sr_RS: Нема опис

en: running
sr_RS: u pokretu

en: Applications
sr_RS: Програми

en: Add
sr_RS: Додај

en: Command
sr_RS: Наредба

en: An entry with that title already exists
sr_RS: Унос са истим називом већ постоји

en: Title
sr_RS: Наслов

en: Required
sr_RS: Обавезно

en: Description
sr_RS: Опис

en: Optional
sr_RS: Необавезно

en: Autostart
sr_RS: Почетни прибор

en: Autostart apps
sr_RS: Изабери почетни прибор

en: Desktop
sr_RS: Радна површина

note: Budgie native implementation Get the settings for Budgie Desktop View Update our switches on change Desktop Folder Get the settings for DesktopType Nemo Using some desktop type, set up some universal options then implementation- specific Universal show
en: Desktop Icons
sr_RS: Иконице радне површине

note: Switcher to show or hide our Home folder
en: Home directory
sr_RS: Лична фасцикла

en: Add a shortcut to your home directory on the desktop.
sr_RS: Додај пречицу Личне фасцикле на радну површину.

note: Switcher to show or hide a shortcut to Trash
en: Trash
sr_RS: Смеће

en: Add a shortcut to the Trash directory on the desktop.
sr_RS: Додај пречицу за Смеће на радну површину.

en: Number of virtual desktops
sr_RS: Број виртуалних радних површина

en: Number of virtual desktops / workspaces to create automatically on startup.
sr_RS: Број виртуалних радних површина створених приликом покретању рачунара.

en: Fonts
sr_RS: Словолик

en: Window Titles
sr_RS: Наслови прозора

en: Set the font used in the titlebars of applications.
sr_RS: Подесите словолик који се користи у наслову траке програма.

en: Documents
sr_RS: Документи

en: Interface
sr_RS: Интерфејс

en: Monospace
sr_RS: Моноспејс

en: None
sr_RS: Нема

en: Confirm panel removal
sr_RS: Потврди уклањање радне траке

en: Do you really want to remove this panel? This action cannot be undone.
sr_RS: Да ли заиста желите уклонити ову радну траку? 
    Ова одлука не може бити опозвана.

en: Remove panel
sr_RS: Уклони радну траку

en: Keep panel
sr_RS: Задржи радну траку

en: Confirm applet removal
sr_RS: Потврди уклањање прибора

en: Do you really want to remove this applet? This action cannot be undone.
sr_RS: Да ли заиста желите уклонити овај прибор? 
    Ова одлука не може бити опозвана.

en: Don't ask me again
sr_RS: Не понављај ово питање

en: Remove applet
sr_RS: Уклони прибор

en: Keep applet
sr_RS: Задржи прибор

en: Remove
sr_RS: Уклони

en: No settings available
sr_RS: Podesavanje ne postoji

en: Widgets
sr_RS: Изглед Budgie окружења

en: Settings
sr_RS: Подешавања

en: Appearance
sr_RS: Изглед

en: Panels
sr_RS: Радне траке

en: Session
sr_RS: Седница

en: Create new panel
sr_RS: Додај радну траку

en: Windows
sr_RS: Прозори

en: Button layout
sr_RS: Распоред дугмади

en: Left
sr_RS: Лево

en: Applets
sr_RS: Прибори

en: Remove this panel from the screen
sr_RS: Уклони ову радну траку с екрана

en: Top Panel
sr_RS: Горња радна трака

en: Right Panel
sr_RS: Десна радна трака

en: Left Panel
sr_RS: Лева радна трака

en: Bottom Panel
sr_RS: Доња радна трака

en: Top
sr_RS: Врх

en: Right
sr_RS: Десно

en: Bottom
sr_RS: Дно

en: Always
sr_RS: Увек

en: Dynamic
sr_RS: Динамички

en: Automatic
sr_RS: Aутоматски

en: Intelligent
sr_RS: Интелигентно

en: Never
sr_RS: Никад

en: Position
sr_RS: Позиција

en: Set the edge of the screen that this panel will stay on
sr_RS: Одредите ивицу заслона на којој ће стајати радна трака

en: Size
sr_RS: Величина

en: Set the size (width or height, depending on orientation) of this panel
sr_RS: Одредите димензије (ширину или висину, зависно од положаја) ове радне траке

en: Automatically hide
sr_RS: Аутоматски сакриј

en: When set, this panel will hide from view to maximize screen estate
sr_RS: Када је постављена, радна трака се аутоматски сакрива, да би се добила максимална корисна површина заслона

en: Transparency
sr_RS: Провидност

en: Control when this panel should have a solid background
sr_RS: Контролишите када би ова радна трака требало да буде непровидна

en: Shadow
sr_RS: Сенка

en: Adds a decorative drop-shadow, ideal for opaque panels
sr_RS: Додаје декоративну падајућу сенку, идеалну за непровидне радне траке

en: Stylize regions
sr_RS: Стилизуј области

en: Adds a hint to the panel so that each of the panel's three main areas may be themed differently.
sr_RS: Додаје репер тамо где ће бити крај сваке, од три, главне области радне траке, тако да би сваки одељак могао да има посебну тему.

en: Add applet
sr_RS: Додај прибор

en: Choose a new applet to add to this panel
sr_RS: Изабери и додај нови прибор на радну траку

en: Start
sr_RS: Почетак

en: Center
sr_RS: Средина

en: End
sr_RS: Крај

en: Style
sr_RS: Budgie изглед

en: Set the appearance of window decorations and controls
sr_RS: Подесите изглед украса и дугмади прозора

en: Icons
sr_RS: Иконице

en: Set the globally used icon theme
sr_RS: Подесите изглед иконица

en: Cursors
sr_RS: Показивачи

en: Set the globally used mouse cursor theme
sr_RS: Подесите изглед показивача

en: Notification Position
sr_RS: Позиција обавештења

en: Set the location for notification popups
sr_RS: Подесите место појаве обавештења

en: Dark theme
sr_RS: Тамна варијанта теме

en: Built-in theme
sr_RS: Уграђена тема

en: When enabled, the built-in theme will override the desktop component styling
sr_RS: Када је укључена, уграђена тема мења изглед радне површине

en: Animations
sr_RS: Анимације

en: Control whether windows and controls use animations
sr_RS: Изабери да ли ће прозори и њихови дугмићи користити анимације

en: Top Left
sr_RS: Горе лево

en: Bottom Left
sr_RS: Доле лево

en: Bottom Right
sr_RS: Горе десно

en: Top Right
sr_RS: Горе десно

en: Set menu icon from file
sr_RS: Постави мени иконицу из фајла

en: Image files
sr_RS: Слике

en: Any file
sr_RS: Било који фајл

en: Set icon
sr_RS: Постави иконицу

note: placeholder in case of no results
en: Sorry, no items found
sr_RS: Нема нађених предмета

en: All
sr_RS: Све

note: Prepare label widget Caffeine Notification
en: Caffeine Mode
sr_RS: Радна Кафа

en: Timer (minutes)
sr_RS: Одбројавање (минути)

en: Launch New Instance
sr_RS: Покрени нови прозор

en: Close All Windows
sr_RS: Затвори све прозоре

en: Always On Top
sr_RS: Увек на врху

en: Maximize
sr_RS: Подигни прозор на радну површину

en: Minimize
sr_RS: Спусти прозор на радну траку

en: Unfavorite
sr_RS: Искључи са радне траке

en: Favorite
sr_RS: Прикључи радној траци

note: If our current amount of workspaces is different than how many we have added We have items to add For workspaces we need to add
en: Move To Workspace %i
sr_RS: Премести на радну површину %i

note: Update our always on top button
en: Unmaximize
sr_RS: Одређени приказ прозора

en: Close Window
sr_RS: Затвори прозор

en: Show Window Controls
sr_RS: Прикажи управности прозора

en: Caps lock is active
sr_RS: Тастер за велика слова је активан

en: Caps lock is not active
sr_RS: Тастер за велика слова није активан

en: Num lock is active
sr_RS: Тастер за закључавање бројчане тастатуре је активан

en: Num lock is not active
sr_RS: Тастер за закључавање бројчане тастатуре није активан

en: No unread notifications
sr_RS: Нема непрочитаних обавештења

en: Volume is in use by other processes
sr_RS: Други процеси користе капацитет диска

en: Operation aborted
sr_RS: Задатак је отказан

en: Type your password
sr_RS: Упиши лозинку

en: Removable devices
sr_RS: Преносиви уређаји

en: Local volumes
sr_RS: Локалне партиције

en: Network folders
sr_RS: Мрежни фолдери

note: Create our misc category, but don't add it to the list until it actually has apps in it
en: Other
sr_RS: Остало

en: Eject
sr_RS: Избаци

en: Unmount
sr_RS: Одвоји

en: Open "%s"
sr_RS: Отвори "%s"

en: You can now safely remove
sr_RS: Можете сигурно уклонити

en: Unknown Device
sr_RS: Непознат уређај

en: Error while ejecting device
sr_RS: Грешка приликом уклањања уређаја

en: Error while unmounting volume
sr_RS: Грешка приликом демонтаже меморијског капацитета

en: Places
sr_RS: Локације

en: Mount and open "%s"
sr_RS: Повежи и отвори "%s"

en: Enter the encryption passphrase to unlock this volume
sr_RS: Овај уређај је заштићен шифром, да би сте приступили подацима укуцајте одговарајућу лозинку

en: The password you entered is incorrect
sr_RS: Лозинка коју сте укуцали није тачна

en: An unknown error occurred while attempting to mount this volume
sr_RS: Дошло је до непознате грешке, приликом покушаја монтаже овог меморијског капацитета

en: Nothing to display right now
sr_RS: Ништа за приказати тренутно

en: Mount some drives
sr_RS: Повежи дискове

en: Enable more sections
sr_RS: Омогући још секција

en: Toggle the desktop
sr_RS: Прикажи/Сакриј радну површину

note: Settings button
en: Bluetooth Settings
sr_RS: Bluetooth подешавања

note: Send files button
en: Send Files
sr_RS: Пошаљи датотеке

note: Airplane mode
en: Bluetooth Airplane Mode
sr_RS: Bluetooth режим летења

en: Bluetooth is disabled
sr_RS: Bluetooth је искључен

en: Bluetooth is active
sr_RS: Bluetooth је укључен

en: Connected to %d device | Connected to %d devices
sr_RS[0]: Повезан на %d уређај
sr_RS[1]: Повезан на %d уређаја
sr_RS[2]: Повезан на %d уређаја

en: Battery fully charged.
sr_RS: Батерија је пуна.

en: Unknown
sr_RS: Непознато

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
sr_RS: Батерија се пуни

en: Battery remaining
sr_RS: Преостало батерије

en: Power settings
sr_RS: Подешавање напајања

note: User Menu Creation
en: User
sr_RS: Корисник

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
sr_RS: Закључај

en: Suspend
sr_RS: Суспендуј

en: Hibernate
sr_RS: Хибернација

en: Restart
sr_RS: Обнови

en: Shutdown
sr_RS: Угаси

en: Logout
sr_RS: Одјави се

en: Rename
sr_RS: Преименуј

en: No apps are currently playing audio.
sr_RS: Тренутно ниједан прозор не пушта звук.

en: Play some music
sr_RS: Пусти музику

en: Apps
sr_RS: Програми

en: Devices
sr_RS: Уређаји

en: Nothing to see here
sr_RS: Ништа за приказати

en: No new notifications
sr_RS: Нема нових обавештења

en: %u unread notifications
sr_RS: %u непрочитаних обавештења

en: 1 unread notification
sr_RS: 1 непрочитано обавештење

en: Notifications
sr_RS: Обавештења

en: Authentication failed
sr_RS: Овера није важећа

en: Group:
sr_RS: Скупина:

en: Are you sure you want to end your session?
sr_RS: Сигурни сте, да желите окончати тренутну седницу?

en: Enable notification
sr_RS: Омогући обавештења

en: Show date
sr_RS: Покажи датум

en: Show seconds
sr_RS: Покажи секунде

en: Use 24 hour time
sr_RS: Користи 24 часовни формат

en: Show label
sr_RS: Прикажи ознаку

en: Show places
sr_RS: Прикажи локације

en: Show network folders
sr_RS: Прикажи мрежне фолдере

en: Show removable drives
sr_RS: Прикажи преносиве уређаје

en: Spacer size
sr_RS: Величина размакнице

en: Show battery percentage
sr_RS: Прикажи проценат батерије

en: Password:
sr_RS: Лозинка:

en: Change desktop appearance and behavior
sr_RS: Мења изглед и понашање радне површине

en: Calendar
sr_RS: Календар

en: Budgie Desktop
sr_RS: Budgie радна површина

en: This session logs you into the Budgie Desktop
sr_RS: Ова седница те пријављује у Budgie радну површину
