budgie-desktop 10.5 - en to be translation catalogue (128 entries)

en: Authentication failed
be: Аўтэнтыфікацыя не атрымалася

en: Group:
be: Група:

en: Confirm panel removal
be: Падцвердзіць выдаленне панэлі

en: Do you really want to remove this panel? This action cannot be undone.
be: Вы сапраўды хочаце выдаліць гэтую панэль? Гэтае дзеянне нельга скасаваць.

en: Remove panel
be: Выдаліць панэль

en: Keep panel
be: Пакінуць панэль

en: Confirm applet removal
be: Падцвердзіць выдаленне аплету

en: Do you really want to remove this applet? This action cannot be undone.
be: Вы сапраўды хочаце выдаліць гэты аплет? Гэтае дзеянне нельга скасаваць.

en: Don't ask me again
be: Не пытаць мяне зноў

en: Remove applet
be: Выдаліць аплет

en: Keep applet
be: Пакінуць аплет

en: Appearance
be: Знешні выгляд

en: Panels
be: Панэлі

en: Session
be: Сэсія

en: Create new panel
be: Стварыць новую панэль

en: Left
be: Злева

en: Style
be: Стыль

en: Enable display of week numbers in Calendar
be: Уключыць адлюстраванне нумароў тыдняў у каляндары

en: Show Calendar Widget
be: Паказваць віджэт каляндара

en: Show Sound Output Widget
be: Паказаць віджэт вываду гуку

en: Shows or hides the Sound Output Widget in Raven's Applets section.
be: Паказвае або хавае віджэт вываду гуку ў секцыі аплетаў панэлі Raven.

en: Shows or hides the Microphone Input Widget in Raven's Applets section.
be: Паказвае або хавае віджэт для ўводу мікрафона ў раздзеле аплетаў для панэлі Raven.

en: Show Media Playback Controls Widget
be: Паказаць віджэт кіравання прайграваннем медыяфайлаў

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Desktop
be: Працоўны стол

en: Add a shortcut to your home directory on the desktop.
be: Дадае ярлык дамашняй тэчкі на працоўны стол.

en: Number of virtual desktops
be: Лік віртуальных працоўных сталоў

en: Number of virtual desktops / workspaces to create automatically on startup.
be: Колькасць аўтаматычна ствараемых працоўных сталоў/прастораў пры загрузке.

en: Applets
be: Аплеты

en: Settings
be: Налады

en: Right Dock
be: Док справа

en: Left Dock
be: Док злева

en: Bottom Dock
be: Ніжні док

en: Top Panel
be: Панэль зверху

en: Right Panel
be: Панэль справа

en: Left Panel
be: Панэль злева

en: Bottom Panel
be: Панэль знізу

en: Top
be: Зверху

en: Right
be: Справа

en: Bottom
be: Знізу

en: Always
be: Заўсёды

en: Dynamic
be: Дынамічна

en: None
be: Нет

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Never
be: Ніколі

en: Position
be: Пазіцыя

en: Set the edge of the screen that this panel will stay on
be: Задаць край экрану для прывязкі панэлі

en: Size
be: Памер

en: Set the size (width or height, depending on orientation) of this panel
be: Усталяваць памер (шырыню або вышыню, у залежнасці ад арыентацыі) гэтай панэлі

en: Automatically hide
be: Аўтаматычна хаваць

en: Transparency
be: Празрыстасць

en: Control when this panel should have a solid background
be: Задаць празрыстасць фону для гэтай панэлі

en: Shadow
be: Цень

en: Stylize regions
be: Стылізаваць рэгіёны

en: Nothing to see here
be: Тут няма на што бачыць

en: %u unread notifications
be: %u непрачытанных апавяшчэнняў

en: 1 unread notification
be: 1 непрачытанае апавяшчэнне

en: No unread notifications
be: Няма непрачытаных апавяшчэнняў

en: No new notifications
be: Няма новых апавяшчэнняў

note: 125ms
en: Apps
be: Прыкладанні

en: Devices
be: Прылады

en: Notifications
be: Апавяшчэнні

note: Caffeine Notification Prepare label widget
en: Caffeine Mode
be: Рэжым Caffeine

en: Log out
be: Выйсці

en: Restart device
be: Перазагрузіць прыладу

en: Power Off
be: Выключыць

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
be: Caffeine Boost уключаны

en: Turned off Caffeine Boost
be: Caffeine Boost адключаны

en: Will turn off in a minute
be: Адключыцца праз хвіліну

note: User Menu Creation
en: User
be: Карыстальнік

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
be: Заблакаваць

en: Hibernate
be: Гібернацыя

en: Restart
be: Перазагрузіць

en: Shutdown
be: Выключыць

en: Logout
be: Выйсці

en: Caps lock is active
be: Caps lock уключан

en: Caps lock is not active
be: Caps lock выключаны

en: Num lock is active
be: Num lock уключаны

en: Num lock is not active
be: Num lock адключаны

en: Removable devices
be: Здымныя прылады

en: Local volumes
be: Лакальныя тамы

en: Network folders
be: Сеткавыя тэчкі

en: Other
be: Іншае

en: Eject
be: Выняць

en: Unmount
be: Размантаваць

en: Open "%s"
be: Адкрыць "%s"

en: You can now safely remove
be: Цяпер можна бяспечна выняць

en: Unknown Device
be: Невядомая прылада

en: Error while ejecting device
be: Памылка пры выманні прылады

en: Mount and open "%s"
be: Змантаваць і адкрыць "%s"

en: Volume is in use by other processes
be: Гэты том ужо выкарыстоўваецца іншымі працэсамі

en: Operation aborted
be: Аперацыя скасавана

en: Type your password
be: Увядзіце пароль

en: Places
be: Месцы

en: Nothing to display right now
be: Зараз нічога не адлюстроўваецца

en: Mount some drives
be: Змантуйце якія-небудзь дыскі

note: Settings button
en: Bluetooth Settings
be: Налады Bluetooth

note: Send files button
en: Send Files
be: Адправіць файлы

en: Bluetooth is disabled
be: Bluetooth выключаны

en: Bluetooth is active
be: Bluetooth уключан

en: Battery fully charged.
be: Батарэя цалкам зараджана.

en: Unknown
be: Невядома

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
be: Батарэя зараджаецца

en: Battery remaining
be: Засталося зараду

en: Show battery percentage
be: Паказаць працэнт зарада батарэі

en: Rename
be: Перайменаваць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Timer (minutes)
be: Таймер (хвіліны)

en: Toggle the desktop
be: Пераключыцца на працоўны стол

note: Special case, "All"
en: All
be: Усе

en: Set menu icon from file
be: Абраць значок меню з файла

en: Image files
be: Малюнкі

en: Any file
be: Любы файл

en: Set icon
be: Паставіць значок

note: placeholder in case of no results
en: Sorry, no items found
be: Прабачце, але нічога не знойдзена

en: Time and date settings
be: Налады даты і часу

en: Calendar
be: Каляндар

en: Show date
be: Паказваць дату

en: Show seconds
be: Паказваць секунды

en: Use 24 hour time
be: Выкарыстоўваць 24-гадзінны фармат

en: Launch New Instance
be: Запусціць новы асобнік

en: Close All Windows
be: Закрыць усе вокны

en: Always On Top
be: Заўсёды зверху

en: Unfavorite
be: Выдаліць з абранага

en: Favorite
be: Дадаць да абранага

note: Update our always on top button
en: Unmaximize
be: Аднавіць памер

en: Close Window
be: Зачыніць акно

en: Show Window Controls
be: Паказаць кнопкі кіравання акном
