budgie-desktop 10.8.2 - en to ms_MY translation catalogue (271 entries)

en: Log out
ms_MY: Daftar Keluar

en: Restart device
ms_MY: Mula semula peranti

en: Power Off
ms_MY: Matikan

en: Budgie Desktop Settings
ms_MY: Tetapan Desktop Budgie

en: System Settings
ms_MY: Tetapan Sistem

note: Should show a notification
en: Turned on Caffeine Boost
ms_MY: Hidupkan Galak Caffiene

en: Turned off Caffeine Boost
ms_MY: Matikan Galak Caffiene

en: Cancel
ms_MY: Batal

note: Caffeine Notification Prepare label widget
en: Caffeine Mode
ms_MY: Mod Caffiene

en: Untitled
ms_MY: Tidak Bertajuk

en: No description
ms_MY: Tiada keterangan

en: running
ms_MY: berjalan

en: Applications
ms_MY: Aplikasi

en: Add
ms_MY: Tambah

en: Command
ms_MY: Perintah

en: An entry with that title already exists
ms_MY: Satu masukan dengan tajuk sudah pun wujud

en: Title
ms_MY: Tajuk

en: Required
ms_MY: Diperlukan

en: Description
ms_MY: Keterangan

en: Optional
ms_MY: Pilihan

en: Autostart
ms_MY: Automula

en: Autostart apps
ms_MY: Auto-mula apl

en: Add Application
ms_MY: Tambah Aplikasi

en: Add Command
ms_MY: Tambah Perintah

note: Budgie native implementation Get the settings for Budgie Desktop View Update our switches on change Desktop Folder Get the settings for DesktopType Nemo Using some desktop type, set up some universal options then implementation- specific Universal show
en: Desktop Icons
ms_MY: Ikon Desktop

en: Control whether to allow icons on the desktop.
ms_MY: Kawal sama ada hendak benarkan ikon di atas desktop.

note: DesktopFolder doesn't support fancy options like showing home folder, trash, or active mounts DesktopType is the only one that doesn't support showing mounts Switcher to show or hide active mounts
en: Active Mounts
ms_MY: Pelekap Aktif

en: Show all active mounts on the desktop.
ms_MY: Menunjukkan semua pelekap aktif di atas desktop.

note: Switcher to show or hide our Home folder
en: Home directory
ms_MY: Direktori rumah

en: Add a shortcut to your home directory on the desktop.
ms_MY: Tambah satu pintasan ke direktori rumah di atas dekstop.

note: Switcher to show or hide a shortcut to Trash
en: Trash
ms_MY: Tong Sampah

en: Add a shortcut to the Trash directory on the desktop.
ms_MY: Tambah satu pintasan ke direktori Tong Sampah di atas dekstop.

note: DesktopType doesn't support icon size changing. Nemo might but needs validation. Click Policy combo box Icon Size combo box
en: Icon Size
ms_MY: Saiz Ikon

en: Set the desired size of icons on the desktop.
ms_MY: Tetapkan saiz ikon yang dikehendaki di atas desktop.

en: Number of virtual desktops
ms_MY: Bilangan desktop maya

en: Number of virtual desktops / workspaces to create automatically on startup.
ms_MY: Bilangan desktop maya / ruang kerja untuk dihasilkan secara automatik semasa permulaan.

en: Single
ms_MY: Tunggal

note: If the click policy is to double click
en: Double
ms_MY: Dwi

en: Click Policy
ms_MY: Dasar Klik

en: Click Policy determines if we should open items on a single or double click.
ms_MY: Dasar Klik menentukan sama ada item dibuka secara seklik atau dwi-klik.

note: Small
en: Small
ms_MY: Kecil

note: Large
en: Large
ms_MY: Besar

note: Massive
en: Massive
ms_MY: Sangat Besar

en: Fonts
ms_MY: Fo

en: Window Titles
ms_MY: Tajuk Tetingkap

en: Set the font used in the titlebars of applications.
ms_MY: Tetapkan fon yang digunakan dalam palang tajuk aplikasi.

en: Documents
ms_MY: Dokumen

en: Set the display font used by for documents.
ms_MY: Tetapkan fon paparan yang digunakan untuk dokumen.

en: Interface
ms_MY: Antaramuka

en: Set the primary font used by application controls.
ms_MY: Tetapkan fon utama yang digunakan oleh kawalan aplikasi.

en: Set the fixed-width font used by text dominant applications.
ms_MY: Tetapkan fon lebar-tetap yang digunakan oleh aplikasi dominan teks.

en: Text scaling
ms_MY: Penskalaan teks

en: Set the text scaling factor.
ms_MY: Tetapkan faktor penskalaan teks.

en: Full
ms_MY: Penuh

en: Medium
ms_MY: Sederhana

en: Slight
ms_MY: Sedikit

en: None
ms_MY: Tiada

en: Hinting
ms_MY: Pembayang

en: Set the type of hinting to use.
ms_MY: Tetapkan jenis pembayang yang digunakan.

en: Subpixel (for LCD screens)
ms_MY: Subpiksel (untuk skrin LCD)

en: Standard (grayscale)
ms_MY: Piawai (skala kelabu)

en: Antialiasing
ms_MY: Anti alias

en: Set the type of antialiasing to use.
ms_MY: Tetapkan jenis anti alias yang digunakan.

en: Confirm panel removal
ms_MY: Sahkan pembuangan panel

en: Do you really want to remove this panel? This action cannot be undone.
ms_MY: Anda pasti mahu membuang panel ini? Tindakan ini tidak boleh dikembalikan.

en: Remove panel
ms_MY: Buang panel

en: Keep panel
ms_MY: Kekalkan panel

en: Confirm applet removal
ms_MY: Sahkan pembuangan aplet

en: Do you really want to remove this applet? This action cannot be undone.
ms_MY: Anda pasti mahu membuang aplet ini? Tindakan ini tidak boleh dikembalikan.

en: Don't ask me again
ms_MY: Jangan tanya saya lagi

en: Remove applet
ms_MY: Buang aplet

en: Keep applet
ms_MY: Kekalkan aplet

en: Remove
ms_MY: Buang

en: No settings available
ms_MY: Tiada tetapan yang tersedia

en: Widgets
ms_MY: Widget

en: Settings
ms_MY: Tetapan

en: Appearance
ms_MY: Penampilan

en: Panels
ms_MY: Panel

en: Session
ms_MY: Sesi

en: Create new panel
ms_MY: Cipta panel baharu

en: Windows
ms_MY: Tetingkap

en: Attach modal dialogs to windows
ms_MY: Lampirkan dialog modal ke dalam tetingkap

en: Modal dialogs will become attached to the parent window and move together when dragged.
ms_MY: Dialog modal akan dilampirkan dengan tetingkap induk dan bergerak bersama-sama jika diseret.

en: Button layout
ms_MY: Bentangan butang

en: Change the layout of buttons in application titlebars.
ms_MY: Ubah bentangan butang dalam palang tajuk aplikasi

en: Center new windows on screen
ms_MY: Ketengahkan tetingkap baru di skrin

en: Center newly launched windows on the current screen.
ms_MY: Ketengahkan tetingkap yang baru dilancarkan pada skrin semasa.

en: Disable Night Light mode when windows are fullscreen
ms_MY: Mematikan mod Night Light apabila tetingkap skrin penuh

en: Disables Night Light mode when a window is fullscreen. Re-enables when leaving fullscreen.
ms_MY: Lumpuhkan mod Cahaya Malam ketika tetingkap dalam mod skrin penuh. Benarkan kembali apabila keluar daripada mod skrin penuh.

en: Pause notifications when windows are fullscreen
ms_MY: Jeda pemberitahuan apabila tetingkap berskrin penuh

en: Prevents notifications from appearing when a window is fullscreen. Unpauses when leaving fullscreen.
ms_MY: Halang pemberitahuan muncul ketika tetingkap dalam mod skrin penuh. Benarkan kembali apabila keluar daripada mod skrin penuh.

en: Automatic tiling
ms_MY: Penjubinan automatik

en: Windows will automatically tile when dragged into the top of the screen or the far corners.
ms_MY: Tetingkap akan dijubinkan secara automatik apabila diseret ke bahagian atas skrin atau bucu jauh.

en: Enable window focus change on mouse enter and leave
ms_MY: Mengaktifkan perubahan fokus tetingkap apabila tetikus masuk dan keluar

en: Enables window focus to apply when the mouse enters the window and unfocus when the mouse leaves the window.
ms_MY: Mengaktifkan fokus tetingkap apabila tetikus memasuki tetingkap dan tidak fokus apabila tetikus meninggalkan tetingkap.

en: Show all windows in tab switcher
ms_MY: Paparkan semua tetingkap dalam pengalih tab

en: All tabs will be displayed in tab switcher regardless of the workspace in use.
ms_MY: Semua tab akan dipaparkan dalam pengalih tab tanpa mengira ruang kerja yang digunakan.

en: Right (standard)
ms_MY: Kanan (piawai)

en: Left
ms_MY: Kiri

en: Applets
ms_MY: Aplet

en: Remove Panel
ms_MY: Buang Panel

en: Remove this panel from the screen
ms_MY: Buang panel ini dari skrin

en: Top Dock
ms_MY: Labuh Atas

en: Right Dock
ms_MY: Labuh Kanan

en: Left Dock
ms_MY: Labuh Kiri

en: Bottom Dock
ms_MY: Labuh Bawah

en: Top Panel
ms_MY: Panel Atas

en: Right Panel
ms_MY: Panel Kanan

en: Left Panel
ms_MY: Panel Kiri

en: Bottom Panel
ms_MY: Panel Bawah

en: Top
ms_MY: Atas

en: Right
ms_MY: Kanan

en: Bottom
ms_MY: Bawah

en: Always
ms_MY: Sentiasa

en: Dynamic
ms_MY: Dinamik

en: Automatic
ms_MY: Automatik

en: Intelligent
ms_MY: Pintar

en: Never
ms_MY: Tidak Sesekali

en: Position
ms_MY: Kedudukan

en: Set the edge of the screen that this panel will stay on
ms_MY: Tetapkan pinggir skrin yang mana panel berada di atasnya

en: Size
ms_MY: Saiz

en: Set the size (width or height, depending on orientation) of this panel
ms_MY: Tetapkan saiz (lebar atau tinggi, bergantung pada orientasi) panel ini

en: Automatically hide
ms_MY: Sembunyi secara automatik

en: When set, this panel will hide from view to maximize screen estate
ms_MY: Bila ditetapkan, panel ini akan disembunyikan dari pandangan untuk maksimumkan ruang skrin

en: Transparency
ms_MY: Kelutsinaran

en: Control when this panel should have a solid background
ms_MY: Kawal sama ada panel ini patut mempunyai latar belakang tegar

en: Shadow
ms_MY: Bayang

en: Adds a decorative drop-shadow, ideal for opaque panels
ms_MY: Tambah bayang-letak hiasan, sesuai untuk panel legap

en: Stylize regions
ms_MY: Gayakan bahagian

en: Adds a hint to the panel so that each of the panel's three main areas may be themed differently.
ms_MY: Tambah pembayang pada panel supaya setiap tiga kawasan utama panel boleh ditemakan secara berlainan.

en: Dock mode
ms_MY: Mod labuh

en: When in dock mode, the panel will use the minimal amount of space possible, freeing up valuable screen estate
ms_MY: Bila dalam mod labuh, panel akan gunakan ruang seminimum yang mungkin, bebaskan ruang skrin yang penting

en: Add applet
ms_MY: Tambah aplet

en: Choose a new applet to add to this panel
ms_MY: Pilih satu aplet baru untuk ditambah ke dalam panel ini

en: Start
ms_MY: Mula

en: Center
ms_MY: Tengah

en: End
ms_MY: Tamat

en: Set Raven position
ms_MY: Atur posisi Raven

en: Set which side of the screen Raven will open on. If set to Automatic, Raven will open where its parent panel is.
ms_MY: Pilih sisi skrin dimana Raven akan dibuka. Jika set kepada Automatik, Raven akan dibuka di panel induk.

en: Style
ms_MY: Gaya

en: Set the appearance of window decorations and controls
ms_MY: Tetapkan penampilan hiasan dan kawalan tetingkap

en: Icons
ms_MY: Ikon

en: Set the globally used icon theme
ms_MY: Tetapkan tema ikon yang digunakan secara global

en: Cursors
ms_MY: Kursor

en: Set the globally used mouse cursor theme
ms_MY: Tetapkan tema kursor tetikus yang digunakan secara global

en: Notification Position
ms_MY: Kedudukan Pemberitahuan

en: Set the location for notification popups
ms_MY: Tetapkan lokasi pop timbul pemberitahuan

en: Dark theme
ms_MY: Tema gelap

en: Built-in theme
ms_MY: Tema terbina dalam

en: When enabled, the built-in theme will override the desktop component styling
ms_MY: Bila dibenarkan, tema terbina-dalam akan mengambil alih gaya komponen atas meja sedia ada

en: Animations
ms_MY: Animasi

en: Control whether windows and controls use animations
ms_MY: Kawal sama ada tetingkap dan kawalan menggunakan animasi

en: Top Left
ms_MY: Kiri Atas

en: Bottom Left
ms_MY: Kiri Bawah

en: Bottom Right
ms_MY: Kanan Bawah

en: Top Right
ms_MY: Kanan Atas

en: Set menu icon from file
ms_MY: Tetapkan ikom menu dari fail

en: Image files
ms_MY: Fail imej

en: Any file
ms_MY: Apa-apa fail

en: Set icon
ms_MY: Tetapkan ikon

note: placeholder in case of no results
en: Sorry, no items found
ms_MY: Maaf, tiada item ditemui

en: All
ms_MY: Semua

en: Timer (minutes)
ms_MY: Pemasa (minit)

en: Launch New Instance
ms_MY: Lancar Kejadian Baharu

en: Close All Windows
ms_MY: Tutup Semua Tetingkap

en: Always On Top
ms_MY: Sentiasa Di Atas

en: Maximize
ms_MY: Maksimum

en: Minimize
ms_MY: Minimum

en: Unfavorite
ms_MY: Nyahgemar

en: Favorite
ms_MY: Kegemaran

note: If our current amount of workspaces is different than how many we have added We have items to add For workspaces we need to add
en: Move To Workspace %i
ms_MY: Alih ke Ruang Kerja %i

note: Update our always on top button
en: Unmaximize
ms_MY: Nyah-maksimum

en: Close Window
ms_MY: Tutup Tetingkap

en: Show Window Controls
ms_MY: Tunjuk Kawalan Tetingkap

en: Caps lock is active
ms_MY: Kunci huruf besar aktif

en: Caps lock is not active
ms_MY: Kunci huruf besar tidak aktif

en: Num lock is active
ms_MY: Kunci nombor aktif

en: Num lock is not active
ms_MY: Kunci nombor tidak aktif

en: No unread notifications
ms_MY: Tiada pemberitahuan belum baca

en: Volume is in use by other processes
ms_MY: Volum ini telah digunakan oleh proses lain

en: Operation aborted
ms_MY: Operasi dihenti paksa

en: Type your password
ms_MY: Taip kata laluan anda

en: Removable devices
ms_MY: Peranti boleh alih

en: Local volumes
ms_MY: Volum setempat

en: Network folders
ms_MY: Fail rangkaian

note: Create our misc category, but don't add it to the list until it actually has apps in it
en: Other
ms_MY: Lain-lain

en: Eject
ms_MY: Lenting

en: Unmount
ms_MY: Nyahlekap

en: Open "%s"
ms_MY: Buka "%s"

en: You can now safely remove
ms_MY: Anda boleh tanggalkan dengan selamat

en: Unknown Device
ms_MY: Peranti Tidak Diketahui

en: Error while ejecting device
ms_MY: Ralat ketika melenting peranti

en: Error while unmounting volume
ms_MY: Ralat ketika menyahlekap volum

en: Places
ms_MY: Tempat

en: Mount and open "%s"
ms_MY: Lekap dan buka "%s"

en: Enter the encryption passphrase to unlock this volume
ms_MY: Masukkan frasa laluan penyulitan untuk membuka volum ini

en: The password you entered is incorrect
ms_MY: Kata laluan yang anda masukkan adalah salah

en: An unknown error occurred while attempting to mount this volume
ms_MY: Satu ralat tidak diketahui berlaku ketika cuba melekapkan volum ini

en: Nothing to display right now
ms_MY: Tiada apa-apa hendak dipaparkan

en: Mount some drives
ms_MY: Lekap beberapa pemacu

en: Enable more sections
ms_MY: Benarkan lagi seksyen

en: Toggle the desktop
ms_MY: Togol desktop

en: Battery fully charged.
ms_MY: Bateri telah dicas sepenuhnya.

en: Unknown
ms_MY: Tidak diketahui

note: Set inner charging duration to hours:minutes
en: Battery charging
ms_MY: Mengecas bateri

en: Battery remaining
ms_MY: Kuasa bateri berbaki

en: Power settings
ms_MY: Tetapan kuasa

en: Bluetooth Settings
ms_MY: Tetapan Bluetooth

note: User Menu Creation
en: User
ms_MY: Pengguna

note: Default to "User" and symbolic icon The rest
en: Lock
ms_MY: Kunci

en: Suspend
ms_MY: Tangguh

en: Hibernate
ms_MY: Hibernasi

en: Restart
ms_MY: Mula Semula

en: Shutdown
ms_MY: Matikan

en: Logout
ms_MY: Daftar Keluar

en: Rename
ms_MY: Nama Semula

en: No apps are currently playing audio.
ms_MY: Buat masa ini tiada apl yang memainkan audio.

en: Play some music
ms_MY: Main muzik

en: Apps
ms_MY: Apl

en: Devices
ms_MY: Peranti

en: Notifications
ms_MY: Pemberitahuan

en: Nothing to see here
ms_MY: Tiada apa-apa di sini

en: No new notifications
ms_MY: Tiada pemberitahuan baharu

en: Authentication failed
ms_MY: Pengesahihan gagal

en: Group:
ms_MY: Kumpulan:

en: Are you sure you want to end your session?
ms_MY: Anda pasti mahu tamatkan sesi anda?

en: Show Menu Label
ms_MY: Tunjuk Label Menu

en: Menu Label
ms_MY: Label Menu

en: Menu Icon
ms_MY: Ikon Menu

en: Compact Mode
ms_MY: Mod Padat

en: Show Headers
ms_MY: Tunjuk Pengepala

en: Roll-over mouse
ms_MY: Tetikus gulung-atas

en: Enable notification
ms_MY: Benarkan pemberitahuan

en: Maximize brightness
ms_MY: Maksimumkan kecerahan

en: Brightness Level
ms_MY: Aras Kecerahan

en: Show date
ms_MY: Tunjuk tarikh

en: Show seconds
ms_MY: Tunjuk saat

en: Use 24 hour time
ms_MY: Guna waktu 24 jam

en: Show all windows on click
ms_MY: Tunjuk semua tetingkap ketika klik

en: Only show favorited
ms_MY: Hanya tunjuk kegemaran

en: Lock icons
ms_MY: Kunci ikon

en: Restrict to Workspace
ms_MY: Dihadkan ke ruang kerja

en: Middle click to launch new window
ms_MY: Klik tengah untuk melancarkan tetingkap baharu

en: Require a double-click to launch new window
ms_MY: Perlukan dwi-klik untuk melancarkan tetingkap baharu

en: Night Light
ms_MY: Cahaya Malam

en: Temperature
ms_MY: Suhu

en: Schedule
ms_MY: Jadual

en: Sunset to Sunrise
ms_MY: Matahari Terbenam hingga Matahari Terbit

en: Display Settings
ms_MY: Tetapan Paparan

en: Show label
ms_MY: Tunjuk label

en: Show places
ms_MY: Tunjuk tempat

en: Show network folders
ms_MY: Tunjuk folder rangkaian

en: Show removable drives
ms_MY: Tunjuk pemacu boleh alih

en: Always expand places
ms_MY: Sentiasa kembangkan tempat

en: Spacer size
ms_MY: Saiz jarak

en: Icon Spacing
ms_MY: Penjarakan Ikon

en: Show battery percentage
ms_MY: Tunjuk peratusan kuasa bateri

en: "Add" button visibility
ms_MY: Ketampakan butang "Tambah"

en: Don't show
ms_MY: Jangan tunjuk

en: Show on mouseover
ms_MY: Tunjuk jika tetikus di atas

en: Always show
ms_MY: Sentiasa tunjuk

en: Authentication Required
ms_MY: Pengesahihan Diperlukan

en: Password:
ms_MY: Kata Laluan:

en: Authentication is required
ms_MY: Pengesahihan diperlukan

en: Authenticate
ms_MY: Sahihkan

en: Change desktop appearance and behavior
ms_MY: Ubah penampilan dan kelakuan atas meja

en: Budgie Panel
ms_MY: Panel Budgie

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
ms_MY: Lancar lain-lain aplikasi dan menyediakan pelbagai utiliti untuk mengurus tetingkap, tunjuk waktu, dll.

en: Calendar
ms_MY: Kalendar

en: Budgie Desktop
ms_MY: Desktop Budgie

en: This session logs you into the Budgie Desktop
ms_MY: Sesi ini mendaftar masuk anda ke Desktop Budgie
