slingshot - en to ca translation catalogue (81 entries)

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Open and search apps
ca: Cerqueu i obriu aplicacions

en: View as Grid
ca: Visualitza com a graella

en: View by Category
ca: Visualitza per categories

en: Search Apps
ca: Cerca aplicacions

en: Clear all
ca: Neteja-ho tot

en: Accessories
ca: Accessoris

en: Universal Access
ca: Accés universal

en: Programming
ca: Programació

en: Education
ca: Educació

en: Science
ca: Ciència

en: Games
ca: Jocs

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Sound & Video
ca: So i vídeo

en: Office
ca: Oficina

en: System Tools
ca: Eines del sistema

en: Other
ca: Altres

en: Run this command…
ca: Executa aquesta ordre…

en: Default
ca: Per defecte

en: Try changing search terms.
ca: Proveu de canviar els termes de la cerca.

en: No Results for “%s”
ca: Cap resultat per a “%s”

en: Open with %s Graphics
ca: Obre amb els gràfics %s

en: Remove from _Dock
ca: Suprimeix-la de l'acobla_dor

en: Add to _Dock
ca: Afegeix-la a l'acobla_dor

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: View in AppCenter
ca: Mostra-ho al Centre d'aplicacions

en: Files
ca: Fitxers

en: Actions
ca: Accions

en: Search
ca: Cerca

en: Contacts
ca: Contactes

en: Settings
ca: Configuració

en: Application Actions
ca: Accions de l'aplicació

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Copy selection to clipboard
ca: Copia la selecció al porta-retalls

en: Run
ca: Executa

en: Run an application, action or script
ca: Executa una aplicació, una acció o un script

en: Run in Terminal
ca: Executa en un terminal

en: Run application or command in terminal
ca: Executa l'aplicació o l'ordre en un terminal

note: TRANSLATORS: The first %s is what the user searched for, the second will be replaced with the localized name of AppCenter
en: Search for %s in %s
ca: Cerca %s a %s

en: Search the app store
ca: Cerca a la botiga d'aplicacions

en: AppCenter
ca: Centre d'aplicacions

en: Search for applications
ca: Cerca aplicacions

en: AppCenter is not installed
ca: El Centre d'aplicacions no està instal·lat.

en: Calculator
ca: Calculadora

en: Calculate basic expressions.
ca: Calcula expressions bàsiques.

en: bc is not installed
ca: El bc no està instal·lat

en: Click to copy result to clipboard
ca: Cliqueu per copiar el resultat al porta-retalls

en: Execute '%s'
ca: Executa «%s»

en: Run command
ca: Executa una ordre

en: Find and execute arbitrary commands.
ca: Trobeu i executeu ordres arbitràries.

en: Search for and run applications on your computer.
ca: Cerqueu i executeu aplicacions l'ordinador.

en: Open with %s
ca: Obre amb %s

en: Opens current selection using %s
ca: Obre la selecció actual amb %s

en: Open %s in default web browser
ca: Obre %s al navegador per defecte

en: Open %s in %s
ca: Obre %s amb %s

en: Open this link in default browser
ca: Obre aquest enllaç amb el navegador per defecte

en: Link
ca: Enllaç

en: Open link in default browser
ca: Obre l'enllaç al navegador per defecte

en: Open %s settings
ca: Obre els paràmetres de %s

en: Find switchboard plugs and open them.
ca: Troba interruptors i obre'ls.

en: Lock
ca: Bloqueja

en: Lock this device
ca: Bloqueja aquest dispositiu

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: lock
ca: bloqueja

en: Log Out
ca: Surt

en: Close all open applications and quit
ca: Tanca totes les aplicacions obertes i surt

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: logout
ca: surt

en: Suspend
ca: Atura temporalment

en: Put your computer into suspend mode
ca: Posa el l'ordinador en mode d'aturada temporal

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: suspend
ca: suspèn

en: Hibernate
ca: Hiberna

en: Put your computer into hibernation mode
ca: Posa l'ordinador en mode d'hibernació

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: hibernate
ca: hiberna

en: Shut Down
ca: Atura

en: Turn your computer off
ca: Atura l'ordinador

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: shutdown;turn off
ca: atura

en: Restart
ca: Reinicia

en: Restart your computer
ca: Reinicia l'ordinador

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: restart;reboot
ca: reinicia

en: Lock the session or Log Out from it. Suspend, hibernate, restart or shutdown your computer.
ca: Bloqueja la sessió o sortiu-ne. Atureu temporalment, hiberneu, reinicieu o atureu l'ordinador.

en: ConsoleKit wasn't found
ca: No s'ha trobat ConsoleKit
