slingshot - en to fi translation catalogue (82 entries)

en: Applications
fi: Sovellukset

en: Open and search apps
fi: Avaa ja etsi sovelluksia

en: View as Grid
fi: Näytä ruudukkona

en: View by Category
fi: Näytä luokittain

en: Search Apps
fi: Etsi sovelluksia

en: Clear all
fi: Tyhjennä kaikki

en: Accessories
fi: Apuohjelmat

en: Universal Access
fi: Esteettömyys

en: Programming
fi: Ohjelmointi

en: Education
fi: Koulutus

en: Science
fi: Tieteet

en: Games
fi: Pelit

en: Graphics
fi: Grafiikka

en: Sound & Video
fi: Ääni ja video

en: Office
fi: Toimisto

en: System Tools
fi: Järjestelmätyökalut

en: Other
fi: Muu

en: Run this command…
fi: Suorita komento…

en: Default
fi: Oletus

en: Try changing search terms.
fi: Yritä käyttää eri hakuehtoja.

en: No Results for “%s”
fi: Ei tuloksia haulle “%s”

en: Open with %s Graphics
fi: Avaa käyttäen "%s"-grafiikkaa

en: Remove from _Dock
fi: Poista t_elakasta

en: Add to _Dock
fi: Lisää _telakkaan

en: Uninstall
fi: Poista asennus

en: View in AppCenter
fi: Näytä sovelluskeskuksessa

en: Text
fi: Teksti

en: Files
fi: Tiedostot

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Search
fi: Etsi

en: Contacts
fi: Yhteystiedot

en: Settings
fi: Asetukset

en: Application Actions
fi: Sovellustoiminnot

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Copy to Clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Copy selection to clipboard
fi: Kopioi valinta leikepöydälle

en: Run
fi: Suorita

en: Run an application, action or script
fi: Suorita sovellus, toiminto tai komentosarja

en: Run in Terminal
fi: Suorita päätteessä

en: Run application or command in terminal
fi: Suorita sovellus tai käsky päätteessä

note: TRANSLATORS: The first %s is what the user searched for, the second will be replaced with the localized name of AppCenter
en: Search for %s in %s
fi: Etsi %s kohteesta %s

en: Search the app store
fi: Etsi sovelluskaupasta

en: AppCenter
fi: Sovelluskeskus

en: Search for applications
fi: Etsi sovelluksia

en: AppCenter is not installed
fi: Sovelluskeskusta ei ole asennettu

en: Calculator
fi: Laskin

en: Calculate basic expressions.
fi: Suorita laskutoimituksia.

en: bc is not installed
fi: Pakettia bc ei ole asennettu

en: Click to copy result to clipboard
fi: Napsauta kopioidaksesi tuloksen leikepöydälle

en: Execute '%s'
fi: Suorita '%s'

en: Run command
fi: Suorita komento

en: Find and execute arbitrary commands.
fi: Etsi ja suorita komentoja.

en: Search for and run applications on your computer.
fi: Etsi ja suorita koneelle asennettuja sovelluksia.

en: Open with %s
fi: Avaa sovelluksella %s

en: Opens current selection using %s
fi: Avaa nykyisen valinnan sovelluksessa %s

en: Open %s in default web browser
fi: Avaa %s oletusverkkoselaimessa

en: Open %s in %s
fi: Avaa %s käyttäen %s

en: Open this link in default browser
fi: Avaa tämä linkki oletusselaimessa

en: Link
fi: Linkki

en: Open link in default browser
fi: Avaa linkki oletusselaimessa

en: Open %s settings
fi: Avaa %s-asetukset

en: Find switchboard plugs and open them.
fi: Löydä Switchboard-liitännäisiä ja avaa ne.

en: Lock
fi: Lukitse

en: Lock this device
fi: Lukitse tämä laite

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: lock
fi: lukitse

en: Log Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Close all open applications and quit
fi: Sulje kaikki avoinna olevat sovellukset ja lopeta

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: logout
fi: kirjaudu ulos

en: Suspend
fi: Valmiustila

en: Put your computer into suspend mode
fi: Aseta tietokone valmiustilaan

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: suspend
fi: valmiustila

en: Hibernate
fi: Lepotila

en: Put your computer into hibernation mode
fi: Aseta tietokone lepotilaan

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: hibernate
fi: lepotila

en: Shut Down
fi: Sammuta

en: Turn your computer off
fi: Sammuta tietokone

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: shutdown;turn off
fi: sammuta

en: Restart
fi: Käynnistä uudelleen

en: Restart your computer
fi: Käynnistä tietokone uudelleen

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: restart;reboot
fi: käynnistä uudelleen

en: Lock the session or Log Out from it. Suspend, hibernate, restart or shutdown your computer.
fi: Lukitse istunto tai kirjaudu ulos istunnosta. Aseta tietokone valmiustilaan, käynnistä se uudelleen tai sammuta.

en: ConsoleKit wasn't found
fi: ConsoleKit-taustapalvelua ei löytynyt
