slingshot - en to is translation catalogue (22 entries)

en: Applications
is: Forrit

en: View as Grid
is: Skoða sem reiti

en: View by Category
is: Raða eftir flokkum

en: Search Apps
is: Leita í forritum

en: Other
is: Annað

en: Run this command…
is: Keyra þessa skipun...

en: Text
is: Texti

en: Files
is: Skrár

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Search
is: Leita

en: Contacts
is: Tengiliðir

en: Copy to Clipboard
is: Afrita á skrifbrettið

en: Copy selection to clipboard
is: Afrita val á skrifbrettið

en: Run
is: Keyra

en: Run in Terminal
is: Keyra í útstöð

en: Run application or command in terminal
is: Keyra forrit eða skipun í útstöð

en: Calculator
is: Reiknivél

en: Execute '%s'
is: Keyra '%s'

en: Run command
is: Keyra skipun

en: Search for and run applications on your computer.
is: Leita að og keyra forrit í tölvunni

en: Open with %s
is: Opna með %s

en: Opens current selection using %s
is: Opna núverandi val með %s
