slingshot - en to nb translation catalogue (79 entries)

en: Applications
nb: Programmer

en: Open and search apps
nb: Åpne og søk i programmer

en: View as Grid
nb: Vis som rutenett

en: View by Category
nb: Sorter etter kategori

en: Search Apps
nb: Programsøk

en: Clear all
nb: Tøm alt

en: Accessories
nb: Tilbehør

en: Programming
nb: Programmering

en: Education
nb: Utdanning

en: Science
nb: Vitenskap

en: Games
nb: Spill

en: Graphics
nb: Grafikk

en: Internet
nb: Internett

en: Sound & Video
nb: Lyd og bilde

en: Office
nb: Konto

en: System Tools
nb: Systemverktøy

en: Other
nb: Annet

en: Run this command…
nb: Kjør denne kommando…

en: Default
nb: Forvalg

en: Try changing search terms.
nb: Prøv å endre søkeord.

en: No Results for “%s”
nb: Ingen resultater for "%s"

en: Remove from _Dock
nb: Fjern fra _dokken

en: Add to _Dock
nb: Legg til _dokken

en: Uninstall
nb: Avinstaller

en: View in AppCenter
nb: Vis i AppSenter

en: Text
nb: Tekst

en: Files
nb: Filer

en: Actions
nb: Handlinger

en: Search
nb: Søk

en: Contacts
nb: Kontakter

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Application Actions
nb: Applikasjonshandlinger

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Copy to Clipboard
nb: Kopier til utklippstavle

en: Copy selection to clipboard
nb: Kopier utvalget til utklippstavlen

en: Run
nb: Kjør

en: Run an application, action or script
nb: Kjør en applikasjon, handling eller skript

en: Run in Terminal
nb: Kjør i terminal

en: Run application or command in terminal
nb: Kjør applikasjon eller kommando i terminal

note: TRANSLATORS: The first %s is what the user searched for, the second will be replaced with the localized name of AppCenter
en: Search for %s in %s
nb: Søk etter %s i %s

en: Search the app store
nb: Søk i programbutikken

en: AppCenter
nb: AppSenter

en: Search for applications
nb: Søk etter programmer

en: AppCenter is not installed
nb: AppSenter er ikke installert

en: Calculator
nb: Kalkulator

en: Calculate basic expressions.
nb: Kalkuler enkle uttrykk.

en: bc is not installed
nb: bc er ikke installert

en: Click to copy result to clipboard
nb: Klikk for å kopiere resultatet til utklippstavlen

en: Execute '%s'
nb: Kjør '%s'

en: Run command
nb: Kjør kommando

en: Find and execute arbitrary commands.
nb: Finn og kjør vilkårlige kommandoer.

en: Search for and run applications on your computer.
nb: Søk og kjør programmer på datamaskinen.

en: Open with %s
nb: Åpne med %s

en: Opens current selection using %s
nb: Åpner utvalget med %s

en: Open %s in default web browser
nb: Åpne %s i forvalgt nettleser

en: Open %s in %s
nb: Åpne %s i %s

en: Open this link in default browser
nb: Åpne denne lenken i forvalgt nettleser

en: Link
nb: Lenke

en: Open link in default browser
nb: Åpne lenke i forvalgt nettleser

en: Open %s settings
nb: Åpne %s innstillinger

en: Find switchboard plugs and open them.
nb: Finn Switchboard moduler og åpne dem.

en: Lock
nb: Lås

en: Lock this device
nb: Lås denne enheten

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: lock
nb: lås

en: Log Out
nb: Logg ut

en: Close all open applications and quit
nb: Lukk alle åpne programmer og avslutt

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: logout
nb: logg ut

en: Suspend
nb: Hvilemodus

en: Put your computer into suspend mode
nb: Sett datamaskinen i hvilemodus

en: Hibernate
nb: Dvalemodus

en: Put your computer into hibernation mode
nb: Sett datamaskinen i dvalemodus

en: Shut Down
nb: Slå av

en: Turn your computer off
nb: Slå av datamaskinen

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: shutdown;turn off
nb: avslutt;slå av

en: Restart
nb: Start på nytt

en: Restart your computer
nb: Start datamaskinen på nytt

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: restart;reboot
nb: omstart;start på ny

en: Lock the session or Log Out from it. Suspend, hibernate, restart or shutdown your computer.
nb: Lås økta eller logg ut av den. Sett maskinen din i hvilemodus, dvalemodus, ta omstart, eller slå den av.

en: ConsoleKit wasn't found
nb: ConsoleKit ble ikke funnet
