slingshot - en to nn translation catalogue (68 entries)

en: Applications
nn: Applikasjonar

en: Open and search apps
nn: Opne og søk i appar

en: View as Grid
nn: Vis som rutenett

en: View by Category
nn: Vis etter kategori

en: Search Apps
nn: Søk etter appar

en: Clear all
nn: Fjern alle

en: Internet
nn: Internett

en: Other
nn: Andre

en: Run this command…
nn: Køyr denne kommandoen…

en: Try changing search terms.
nn: Prøv å endre søkeord.

en: No Results for “%s”
nn: Ingen resultat for “%s”

en: Remove from _Dock
nn: Fjern frå _dokken

en: Add to _Dock
nn: Legg til i _dokken

en: Uninstall
nn: Avinstaller

en: View in AppCenter
nn: Vis i AppCenter

en: Text
nn: Tekst

en: Files
nn: Filer

en: Actions
nn: Handlingar

en: Search
nn: Søk

en: Contacts
nn: Kontaktar

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Application Actions
nn: Applikasjonshandlingar

en: Copy to Clipboard
nn: Kopier til utklippstavla

en: Copy selection to clipboard
nn: Kopier utvalet til utklippstavla

en: Run
nn: Køyr

en: Run an application, action or script
nn: Start ein applikasjon, ei handling eller skript

en: Run in Terminal
nn: Køyr i terminal

en: Run application or command in terminal
nn: Køyr applikasjon eller kommando i terminal

note: TRANSLATORS: The first %s is what the user searched for, the second will be replaced with the localized name of AppCenter
en: Search for %s in %s
nn: Søk etter %s i %s

en: Search the app store
nn: Søk i appbutikken

en: Search for applications
nn: Søk etter applikasjonar

en: AppCenter is not installed
nn: AppCenter er ikkje installert

en: Calculator
nn: Kalkulator

en: Calculate basic expressions.
nn: Kalkuler enkle uttrykk.

en: bc is not installed
nn: bc er ikkje installert

en: Execute '%s'
nn: Køyr '%s'

en: Run command
nn: Køyr kommando

en: Find and execute arbitrary commands.
nn: Finn og køyr vilkårlege kommandoar.

en: Search for and run applications on your computer.
nn: Søk etter og køyr applikasjonar på datamaskina.

en: Open with %s
nn: Opne med %s

en: Opens current selection using %s
nn: Opnar utvalet med %s

en: Open %s in default web browser
nn: Opne %s i standard nettlesar

en: Open %s in %s
nn: Opne %s i %s

en: Open this link in default browser
nn: Opne denne lenka i standard nettlesar

en: Link
nn: Lenke

en: Open link in default browser
nn: Opne lenka i standard nettlesar

en: Open %s settings
nn: Opne %s-innstillingar

en: Find switchboard plugs and open them.
nn: Finn Switchboard-modular og opne dei.

en: Lock
nn: Lås

en: Lock this device
nn: Lås denne eininga

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: lock
nn: lås

en: Log Out
nn: Logg ut

en: Close all open applications and quit
nn: Lukk alle opne appar og avslutt

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: logout
nn: logg ut

en: Suspend
nn: Kvilemodus

en: Put your computer into suspend mode
nn: Sett datamaskina i kvilemodus

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: suspend
nn: kvilemodus

en: Hibernate
nn: Dvalemodus

en: Put your computer into hibernation mode
nn: Sett datamaskina i dvalemodus

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: hibernate
nn: dvalemodus

en: Shut Down
nn: Slå av

en: Turn your computer off
nn: Slå av datamaskina

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: shutdown;turn off
nn: avslutt;slå av

en: Restart
nn: Start på nytt

en: Restart your computer
nn: Start datamaskina på nytt

[ctx: system_management_action_keyword]
note: ; seperated list of keywords
en: restart;reboot
nn: omstart;start på nytt

en: Lock the session or Log Out from it. Suspend, hibernate, restart or shutdown your computer.
nn: Lås økta eller logg ut. Sett maskina di i kvilemodus, dvalemodus, omstart, eller slå den av.

en: ConsoleKit wasn't found
nn: ConsoleKit vart ikkje funne
