slingshot - en to sv translation catalogue (57 entries)

en: Applications
sv: Program

en: View as Grid
sv: Visa som rutnät

en: View by Category
sv: Visa kategorivis

en: Search Apps
sv: Sök efter program

en: Other
sv: Övrigt

en: Run this command…
sv: Kör detta kommando…

en: Try changing search terms.
sv: Försök med att ändra söktermer.

en: No Results for “%s”
sv: Inga resultat för "%s"

en: Remove from _Dock
sv: Ta bort från _dockan

en: Add to _Dock
sv: Lägg till i _dockan

en: Uninstall
sv: Avinstallera

en: Files
sv: Filer

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Search
sv: Sök

en: Contacts
sv: Kontakter

en: Settings
sv: Inställningar

en: Application Actions
sv: Programfunktioner

en: Copy to Clipboard
sv: Kopiera till urklipp

en: Copy selection to clipboard
sv: Kopiera markeringen till urklipp

en: Run
sv: Kör

en: Run an application, action or script
sv: Starta program, händelse eller skript

en: Run in Terminal
sv: Starta i terminalen

en: Run application or command in terminal
sv: Kör program eller kommando i terminalen

note: TRANSLATORS: The first %s is what the user searched for, the second will be replaced with the localized name of AppCenter
en: Search for %s in %s
sv: Sök efter %s i %s

en: Search the app store
sv: Sök i programbutiken

en: Search for applications
sv: Sök efter program

en: AppCenter is not installed
sv: AppCenter är inte installerat

en: Calculator
sv: Kalkylator

en: Calculate basic expressions.
sv: Beräkna enkla uttryck.

en: bc is not installed
sv: bc är inte installerad

en: Execute '%s'
sv: Kör '%s'

en: Run command
sv: Kör kommando

en: Find and execute arbitrary commands.
sv: Hitta och kör godtyckliga kommandon.

en: Search for and run applications on your computer.
sv: Sök efter och kör program på din dator.

en: Open with %s
sv: Öppna med %s

en: Opens current selection using %s
sv: Öppna det markerade objektet med %s

en: Open %s in default web browser
sv: Öppna %s i standardwebbläsaren

en: Open %s in %s
sv: Öppna %s i %s

en: Open this link in default browser
sv: Öppna den här länken i standardwebbläsaren

en: Link
sv: Länk

en: Open link in default browser
sv: Öppna länken i standardwebbläsaren

en: Open %s settings
sv: Öppna %s inställningar

en: Find switchboard plugs and open them.
sv: Hitta switchboardmoduler och öppna dem.

en: Lock
sv: Lås

en: Lock this device
sv: Lås den här enheten

en: Log Out
sv: Logga ut

en: Close all open applications and quit
sv: Stäng alla program och avsluta

en: Suspend
sv: Försätt i vänteläge

en: Put your computer into suspend mode
sv: Försätt din dator i vänteläge

en: Hibernate
sv: Viloläge

en: Put your computer into hibernation mode
sv: Försätt din dator i viloläge

en: Shut Down
sv: Stäng av

en: Turn your computer off
sv: Stäng av din dator

en: Restart
sv: Starta om

en: Restart your computer
sv: Starta om din dator

en: Lock the session or Log Out from it. Suspend, hibernate, restart or shutdown your computer.
sv: Lås sessionen eller logga ut från den. Sätt i vänteläge/dvala, starta om eller stäng av din dator.

en: ConsoleKit wasn't found
sv: ConsoleKit hittades inte
