extra - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Applications Menu
da: Applikations Menu

en: Open and search for apps
da: Åbn og søg efter applikationer

en: Updated translations
da: Opdaterede oversættelser

en: Performance improvements
da: Ydelsesforbedringer

en: Smoother navigation gesture in grid view and touchscreen gesture support
da: Jævnere navigationsbevægelse i gittervisning og understøttelse af berøringsskærmsbevægelse

en: Ensure categories are sorted alphabetically
da: Sørg for, at kategorier sorteres alfabetisk

en: Category view is now a list
da: Kategorivisning er nu en liste

en: Improved keyboard navigation
da: Forbedret tastaturnavigation

en: Improved keyboard navigation, including new tooltips and menu key support
da: Forbedret tastaturnavigation, inklusive nye værktøjstip og understøttelse af menutaster

en: Highlight action matches in the search view
da: Fremhæv handlingsmatchninger i søgevisningen

en: Add a "View in AppCenter" menu item
da: Tilføj en "Se i AppCenteret" menu knap
