extra - en to he translation catalogue (31 entries)

en: Applications Menu
he: תפריט יישומים

en: Open and search for apps
he: לפתוח ולחפש יישומים

en: Improvements:
he: שיפורים:

en: Searching settings always searches the full title
he: חיפוש בהגדרות תמיד מחפש את הכותרת המלאה

en: Fixes:
he: תיקונים:

en: Fix a regression with settings search
he: תוקנה רגרסיה עם חיפוש בהגדרות

en: Updated translations
he: התרגומים עודכנו

en: New features:
he: יכולות חדשות:

en: Show search results for bookmarked folders
he: תוצאות חיפוש לתיקיות שבסימניות תוצגנה

en: Prevent a potential crash on startup
he: נמנעה קריסה שלפעמים התרחשה בעליה

en: Minor updates:
he: עדכונים משניים:

en: Show secondary click menu for search results
he: הצגת תפריט כפתור משני לתוצאות החיפוש

en: Launch apps selectively on integrated or dedicated graphics for systems with hybrid graphics
he: הפעלת יישומים באופן בררני בהקשר של כרטיס גרפי מובנה או ייעודי עם מערכת גרפית משולבת

en: Show apps with no category under "Other"
he: יישומים ללא קטגוריה יופיעו תחת „אחר”

en: Fix an issue where Flatpak apps wouldn't show until after a restart
he: תוקנה תקלה שיישומי Flatpak לא מופיעים עד להפעלה מחדש

en: Sort app actions above AppCenter search
he: מיון פעולות היישומים מעל לחיפוש במרכז היישומים

en: Always hide Terminal-based programs
he: יישומים מבוססי מסוף יוסתרו תמיד

en: Remove document viewer from block list
he: הוסר מציג מסמכים מרשימת החסימה

en: Support fractions without leading number in calculator
he: תמיכה בשברים ללא מקדם במחשבון

en: Show overlay key in tooltip when set
he: להציג מפתח מרחף בחלונית כאשר הוא הוגדר

en: Performance improvements
he: שיפורי ביצועים

en: Smoother navigation gesture in grid view and touchscreen gesture support
he: ניווט חלק יותר באמצעות מחוות בתצוגת רשת ותמיכה במחוות על מסך מגע

en: Focus search when navigating up from the category view
he: מיקוד החיפוש בעת ניווט כלפי מעלה מתצוגה הקטגוריות

en: Don't focus search when pressing modifier keys
he: לא להתמקד על החיפוש בעת לחיצה על מקשי החלפה

en: Ensure categories are sorted alphabetically
he: אימות שהקטגוריות מסודרות לפי האלפבית

en: Category view is now a list
he: תצוגת קטגוריות היא רשימה מעתה

en: Improved keyboard navigation
he: הניווט בעזרת המקלדת השתפר

en: Improved keyboard navigation, including new tooltips and menu key support
he: הניווט בעזרת המקלדת השתפר, לרבות תמיכה בחלוניות עצה ובכפתור תפריט

en: Highlight action matches in the search view
he: פעולת ההדגשה מוצאת התאמות בתצוגת החיפוש

en: Add a "View in AppCenter" menu item
he: הוספת הפריט „הצגה במרכז התכנה” לתפריט

en: elementary, Inc.
he: elementary בע״מ
