extra - en to mr translation catalogue (14 entries)

en: Applications Menu
mr: अनुप्रयोग मेनू

en: Open and search for apps
mr: अ‍ॅप्स उघडा आणि शोधा

en: Updated translations
mr: अद्ययावत भाषांतर

en: Performance improvements
mr: कामगिरी सुधारणा

en: Smoother navigation gesture in grid view and touchscreen gesture support
mr: ग्रिड व्यू आणि टचस्क्रीन जेश्चर समर्थनामधील नितळ नेव्हिगेशन जेश्चर

en: Focus search when navigating up from the category view
mr: श्रेणी दृश्यातून नॅव्हिगेट करताना शोधावर लक्ष केंद्रित करा

en: Don't focus search when pressing modifier keys
mr: सुधारक की दाबताना शोधाकडे लक्ष देऊ नका

en: Ensure categories are sorted alphabetically
mr: श्रेण्या वर्णमाला क्रमवारीनुसार लावल्या आहेत याची खात्री करा

en: Category view is now a list
mr: श्रेणी दृश्य आता एक यादी आहे

en: Improved keyboard navigation
mr: सुधारित कीबोर्ड नेव्हिगेशन

en: Improved keyboard navigation, including new tooltips and menu key support
mr: नवीन टूलटिप्स आणि मेनू की समर्थनासह सुधारित कीबोर्ड नेव्हिगेशन

en: Highlight action matches in the search view
mr: शोध दृश्यात कृती जुळण्या हायलाइट करा

en: Add a "View in AppCenter" menu item
mr: "अ‍ॅप सेंटरमध्ये पहा" असा मेनू आयटम जोडा

en: elementary, Inc.
mr: एलिमेंटरी, Inc.
