extra - en to nn translation catalogue (9 entries)

en: Applications Menu
nn: Appmeny

en: Open and search for apps
nn: Opne og søk etter appar

en: Updated translations
nn: Oppdaterte oversettingar

en: Performance improvements
nn: Forbetringar på ytelse

en: Smoother navigation gesture in grid view and touchscreen gesture support
nn: Betre navigasjon med bevegelsar i rutenettvisning og ved bevegelsar på berøringsskjem

en: Ensure categories are sorted alphabetically
nn: Sikre at kategoriane blir sortert alfabetisk

en: Category view is now a list
nn: Kategorivisning er no ei liste

en: Improved keyboard navigation
nn: Forbetra navigasjon med tastaturet

en: Add a "View in AppCenter" menu item
nn: Legg til ein "Vis i AppCenter" knapp i menyen
