extra - en to uz translation catalogue (5 entries)

en: Applications Menu
uz: Ilovalar menyusi

en: Open and search for apps
uz: Ilovalarni ochish va izlash

en: Updated translations
uz: Yangilangan tarjimalar

en: Performance improvements
uz: Samaradorlikni oshirish

en: elementary, Inc.
uz: elementary Inc.
