extra - en to ca translation catalogue (30 entries)

en: Applications Menu
ca: Menú d'aplicacions

en: Open and search for apps
ca: Obriu-lo i cerqueu aplicacions

en: Improvements:
ca: Millores:

en: Searching settings always searches the full title
ca: La configuració de la cerca sempre cerca el títol complet.

en: Fixes:
ca: Correccions:

en: Fix a regression with settings search
ca: Correcció d'una regressió amb la cerca de paràmetres

en: Updated translations
ca: Traduccions actualitzades

en: New features:
ca: Característiques noves:

en: Show search results for bookmarked folders
ca: Mostra els resultats de la cerca de les carpetes marcades.

en: Prevent a potential crash on startup
ca: Evita una fallada possible a l'inici.

en: Minor updates:
ca: Actualitzacions menors:

en: Show secondary click menu for search results
ca: Es mostra el menú de clic secundari per als resultats de la cerca.

en: Launch apps selectively on integrated or dedicated graphics for systems with hybrid graphics
ca: S'obren les aplicacions selectivament en gràfiques integrades o dedicades per a sistemes amb gràfics híbrids.

en: Show apps with no category under "Other"
ca: Es mostren aplicacions sense categoria a Altres

en: Fix an issue where Flatpak apps wouldn't show until after a restart
ca: Correcció de les aplicacions de Flatpak que no es mostren fins després de reiniciar

en: Sort app actions above AppCenter search
ca: Ordena les accions de l'aplicació sobre la cerca del Centre d'aplicacions

en: Always hide Terminal-based programs
ca: Amaga sempre els programes basats en Terminal

en: Remove document viewer from block list
ca: Suprimeix el visualitzador de documents de la llista de blocatge

en: Support fractions without leading number in calculator
ca: Admet fraccions sense número inicial a la calculadora

en: Show overlay key in tooltip when set
ca: Mostra la tecla de superposició a la descripció emergent quan estigui configurada

en: Performance improvements
ca: Millores de rendiment

en: Smoother navigation gesture in grid view and touchscreen gesture support
ca: Gest de navegació més suau a la vista de la graella i suport per a pantalla tàctil

en: Focus search when navigating up from the category view
ca: Focus a la cerca quan es navegui des de la vista de categories

en: Don't focus search when pressing modifier keys
ca: No es focalitza la cerca en prémer les tecles modificadores.

en: Ensure categories are sorted alphabetically
ca: S'assegura que les categories estan ordenades alfabèticament.

en: Category view is now a list
ca: La vista de categories ara és una llista.

en: Improved keyboard navigation
ca: Millora de la navegació per teclat

en: Improved keyboard navigation, including new tooltips and menu key support
ca: Navegació del teclat millorada, amb descripcions emergents noves i suport de tecles de menú

en: Highlight action matches in the search view
ca: L'acció de realçament coincideix amb la vista de cerca.

en: Add a "View in AppCenter" menu item
ca: Addició d'un element del menú per veure-ho al Centre d'aplicacions
