budgie-extras 10.4 - en to sq translation catalogue (357 entries)

en: Restore all items
sq: Rikthe të gjithë artikujt

en: Delete all items
sq: Fshini të gjithë artikujt

en: No
sq: Jo

en: Yes
sq: Po

en: Really restore all items?
sq: Të rikthehen vërtet të gjithë artikujt?

en: Really delete all items?
sq: Të fshihen vërtet të gjithë artikujt?

note: I hate this and want to do this more programmaticly with libnotify.
en: Trash
sq: Kosh

en: Go to applet options
sq: Shko tek opsionet e appletit

en: Trash Settings
sq: Cilësimet e Koshit

note: Sorting section
en: Sort
sq: Rendit

en: Type
sq: Lloji

en: Oldest First
sq: Të vjetrat më parë

en: Newest First
sq: Të rejat më parë

en: Return to main view
sq: Kthehuni te pamja kryesore

en: Restore item
sq: Rikthe artikullin

en: Delete item
sq: Fshini artikullin

en: Path: %s
sq: Shtegu: %s

note: TRANSLATORS: this is the time of when the file was deleted
en: Deleted on: %s
sq: Fshirë më: %s

en: Restore this item?
sq: A të rikthehet ky artikull?

en: Delete this item?
sq: A të fshihet ky artikull?

en: Desktop
sq: Desktopi

en: Unable to access trash for '%s': %s
sq: Nuk mund të aksesohet te plehrat për '%s': %s

en: Error moving to trash:
sq: Gabim në hedhjen te koshi:

en: Empty Trash
sq: Zbrazni Koshin

en: Unable to permanently delete '%s': %s
sq: Nuk mund të fshihet përgjithmonë '%s': %s

en: Restore
sq: Rikthe

en: Unable to restore '%s' to %s: %s
sq: Nuk mund të rikthejë '%s' në %s: %s

note: This is about target monitor and - workspace for new windows string length is not particularly critical
en: Not set
sq: E pavendosur

note: just to skip first 'false' positive on window focus change if wm class is given, we obviously are updating existing rule tooltips This is a tooltip, string length is not particularly critical tooltip, so string length is not particularly critical
en: Window class of the window to be launched
sq: Klasa e dritares për dritaren që do të lëshohet

en: mandatory
sq: e detyrueshme

note: This is a tooltip, string length is not particularly critical tooltip, so string length is not particularly critical
en: Grid size - columns
sq: Madhësia e rrjetës - kolonat

note: This is a tooltip, string length is not particularly critical tooltip, so string length is not particularly critical
en: Grid size - rows
sq: Madhësia e rrjetës - rreshtat

note: This is a tooltip, string length is not particularly critical tooltip, so string length is not particularly critical
en: Window target position on grid - horizontally
sq: Pozicioni i synuar i dritares në rrjetë - horizontalisht

note: This is a tooltip, string length is not particularly critical tooltip, so string length is not particularly critical
en: Window target position on grid - vertically
sq: Pozicioni i synuar i dritares në rrjetë - vertikalisht

note: This is a tooltip, string length is not particularly critical tooltip, so string length is not particularly critical
en: Window size - columns
sq: Madhësia e dritares - kolonat

note: This is a tooltip, string length is not particularly critical tooltip, so string length is not particularly critical
en: Window size - rows
sq: Madhësia e dritares - rreshtat

note: This is a tooltip, string length is not particularly critical tooltip, so string length is not particularly critical
en: Target monitor, default is on active monitor
sq: Monitori i synuar, parazgjedhja është në monitorin aktiv

note: This is a tooltip, string length is not particularly critical tooltip, so string length is not particularly critical
en: Target workspace, default is on active workspace
sq: Hapësira e punës e synuar, si parazgjedhje është hapësira aktive të punës

note: 1. APPLICATION FRAME This is a Frame title, string length is not particularly critical
en: Application
sq: Aplikacioni

note: - wmclass This is a field label, should be as short as possible
en: WM class group
sq: Grupi i klasës WM

note: Placeholder text this is a placeholder text
en: Click a window to fetch WM-class
sq: Klikoni në një dritare për të marrë klasën-WM

note: 2. GEOMETRY FRAME This is a Frame title, string length is not particularly critical
en: Window position & size
sq: Pozicioni dhe madhësia e dritares

note: grid cols / rows This is a field label, should be short
en: Grid size; columns & rows
sq: Madhësia e rrjetës; kolonat dhe rreshtat

note: window position This is a field label, should be short
en: Target window position, x / y
sq: Pozicioni i dritares së synuar, x / y

note: window span This is a field label, should be short
en: Window cell span, hor / vert
sq: Hapësira e qelizës së dritares, hor / vert

note: Frame title, string length is not particularly critical Settings category label, should be as short as possible miscellaneous section
en: Miscellaneous
sq: Të ndryshme

note: target monitor Field label, should be short targetmonitor
en: Target monitor
sq: Monitori i synuar

note: target workspace Field label, should be short targetworkspace
en: Target workspace
sq: Hapësira e punës e synuar

en: Done
sq: U krye

en: Cancel
sq: Anulo

note: / Window title. "Window Shuffler is the application name / and should not be translated, only the "Control" -part window stuff
en: Window Shuffler Control
sq: Kontrolli i Window Shuffler

en: Replace window-rule
sq: Zëvendëso rregull-dritaren

note: when creating new file, but name exists
en: Save changes to window-rule
sq: Ruani ndryshimet në rregull-dritare

note: 2. if so, if wm entry, thus filename changes:
en: Save changes to renamed window-rule
sq: Ruani ndryshimet ne rregull-dritaren e riemërtuar

note: update ruleslist headers TRANSLATORS: it is important to keep these column headers as short as possible
en: WM-class
sq: klasa-WM

en: Grid
sq: Rrjeta

en: Span
sq: Hapësira

en: Display
sq: Ekrani

en: Workspace
sq: Hapësira e punës

en: Delete
sq: Fshij

en: windowrule
sq: rregull-dritare

note: content Settings category label, should be as short as possible
en: Tiling
sq: Pllakëzimi

note: tooltip, string length is not particularly critical
en: Window tiling & shortcuts
sq: Pllakëzimi i dritareve dhe shkurtore

note: Settings category label, should be as short as possible optimize please with similar grids 1. PICK LAYOUT GRID
en: Layouts
sq: Paraqitjet

note: tooltip, string length is not particularly critical
en: Automatic window & application presets
sq: Parametrat automatike të dritares dhe aplikacionit

note: Settings category label, should be as short as possible
en: Window rules
sq: Rregullat e dritares

note: tooltip, string length is not particularly critical
en: Define where application windows should be opened
sq: Përcaktoni se ku duhet të hapen dritaret e aplikacionit

note: Settings category label, should be as short as possible
en: Applet
sq: Apleti

note: tooltip, string length is not particularly critical
en: Shuffler Applet settings
sq: Cilësimet e apletit Shuffler

note: tooltip, string length is not particularly critical
en: General preferences
sq: Preferencat e përgjithshme

note: TRANSLATORS: / Quarter & half = basic tiling. / Moving, resizing in a custom grid = advanced tiling. / The "basic" is to make the difference clear.
en: Basic quarter & half tiling
sq: Çerek dhe gjysëm pllakëzimet bazë

en: Top-left
sq: Lart-majtas

en: Top-right
sq: Lart-djathtas

en: Bottom-right
sq: Poshtë-djathtas

en: Bottom-left
sq: Poshtë-majtas

en: Left-half
sq: Gjysma e majtë

en: Top-half
sq: Gjysma lart

en: Right-half
sq: Gjysma e djathtë

en: Bottom-half
sq: Gjysma poshtë

en: Toggle maximize
sq: Aktivizo maksimizimin

note: Adavenced tiling settings section header
en: Resizing & moving windows in a custom grid
sq: Ndryshimi i madhësisë dhe lëvizja e dritareve në një rrjetë të personalizuar

en: Grid size
sq: Madhësia e rrjetës

en: Columns
sq: Kolonat

en: Rows
sq: Rreshtat

note: options
en: Options
sq: Opsionet

note: sticky
en: Resize opposite window
sq: Ndrysho madhësinë e dritares përballë

note: swap
en: Swap windows
sq: Shkëmbe dritaret

note: notification / this is about toggling to show a notification when targeted window size / is smaller than minimum window size
en: Show notification on incorrect window size
sq: Shfaq njoftimin për madhësinë e pasaktë të dritares

note: guigrid
en: Enable GUI grid
sq: Aktivizo rrjetën GUI

en: GUI grid shortcuts
sq: Shkurtoret e rrjetës GUI

en: Toggle GUI grid
sq: Aktivizo/Çaktivizo rrjetën GUI

en: Add a column
sq: Shto një kolonë

en: Add a row
sq: Shto një rresht

en: Remove a column
sq: Hiq një kolonë

en: Remove a row
sq: Hiq një rresht

note: shortcutlist custom grid
en: Shortcuts for moving a window to the nearest grid cell
sq: Shkurtoret për lëvizjen e një dritareje në qelizën më të afërt të rrjetës

en: Move left
sq: Lëviz majtas

en: Move right
sq: Lëviz djathtas

en: Move up
sq: Lëviz lart

en: Move down
sq: Lëviz poshtë

en: Shortcuts for resizing a window
sq: Shkurtoret për ndryshimin e madhësisë së një dritareje

en: Expand horizontally (to the right)
sq: Zgjero horizontalisht (djathtas)

en: Shrink horizontally (from the right)
sq: Tkurre horizontalisht (nga e djathta)

en: Expand vertically (down)
sq: Zgjero vertikalisht (poshtë)

en: Shrink vertically (from the bottom)
sq: Tkurre vertikalisht (nga poshtë)

en: Expand horizontally (to the left)
sq: Zgjero horizontalisht (majtas)

en: Shrink horizontally (from the left)
sq: Tkurre horizontalisht (nga e majta)

en: Expand vertically (up)
sq: Zgjero vertikalisht (lart)

en: Shrink vertically (from the top)
sq: Tkurre vertikalisht (nga lart)

en: Toggle resizing opposite window
sq: Aktivizo ndryshimin e madhësisë së dritares përballë

en: Other shortcuts
sq: Shkurtoret e tjera

en: Tile all windows to grid
sq: Pllakëzo të gjitha dritaret në rrjetë

note: / This is a shortcut description/label. The shortcut toggles / the layout quicklist/manager.
en: Toggle layouts quicklist & manager
sq: Ndrysho paraqitjet e listës së shpejtë dhe menaxherit

en: Setup now
sq: Konfiguro tani

en: Stored rules
sq: Rregullat e ruajtura

en: Add new rule
sq: Shto rregull të ri

note: margin header this is about the area which shuffler can use for tiling
en: Margins between virtual grid and screen edges
sq: Marzhet midis rrjetës virtuale dhe skajeve të ekranit

note: top margin
en: Top margin
sq: Marzhi i sipërm

note: left/right margin
en: Left & right margins
sq: Marzhet majtas dhe djathtas

note: bottom margin
en: Bottom margin
sq: Marzhi i poshtëm

note: padding header
en: Padding
sq: Mbushja

note: padding
en: Window padding
sq: Mbushja e dritares

en: Animation
sq: Animacione

en: Use general animation settings
sq: Përdorni cilësimet e përgjithshme të animacionit

en: Use animation
sq: Përdor animacionin

en: Applet settings
sq: Cilësimet e apletit

en: Applet popover content
sq: Përmbajtja e dritares së apletit

en: Show popover on hover (without click)
sq: Shfaq dritare në qëndrimin pezull (pa klikim)

en: Synchronize grid size
sq: Sinkronizo madhësinë e rrjetës

en: Update grid size for moving & resizing to latest picked layout
sq: Përditëso madhësinë e rrjetës për lëvizjen dhe ndryshimin e madhësive në paraqitjen më të fundit të zgjedhur

note: / this is about the mini-representation of the / layout in the applet's popover
en: Layout preview size (width in px)
sq: Madhësia e pamjes paraprake (gjerësia në px)

en: The applet needs to be on the panel to see the changes
sq: Apleti duhet të jetë në panel për të parë ndryshimet

note: buttons of mastergrid, corresponcing to stack "picklayout" since this is the "home" page
en: Add new
sq: Shto të ri

note: 2. NEW LAYOUTS GRID
en: New layout
sq: Paraqitje e re

en: Create
sq: Krijo

note: 3. EDIT LAYOUT GRID
en: Edit layout
sq: Modifiko paraqitjen

note: stackgrid_editlayout = new Grid();
en: Layout name
sq: Emri i paraqitjes

en: Window tasks
sq: Detyrat e dritareve

en: Add task
sq: Shto detyrë

note: tooltips tooltip, so string length is not particularly critical
en: Command to launch window or application
sq: Komanda për të lëshuar dritaren ose aplikacionin

note: tooltip, so string length is not particularly critical
en: Window name - optional, to distinguish multiple windows of the same application
sq: Emri i dritares - opsionale, për të dalluar shumë dritare të të njëjtit aplikacion

note: tooltip, so string length is not particularly critical
en: Try to move an existing window before launching a new instance
sq: Mundohuni të zhvendosni një dritare ekzistuese përpara se të nisni një instancë të re

en: Task name
sq: Emri i detyrës

note: - command
en: Command
sq: Komanda

note: - wname
en: Window name
sq: Emri i dritares

en: Minimum window size exceeds target
sq: Madhësia minimale e dritares tejkalon synimin

en: Open Shuffler settings
sq: Hapni cilësimet e Shuffler

en: Shuffler warning
sq: Paralajmërim i Shuffler

en: Please activate Window Shuffler
sq: Ju lutemi aktivizoni Window Shuffler

note: swapbox.pack_start(swapbutton, true, false, 0);
en: Swap position and size of the two most recently focussed windows
sq: Shkëmbe pozicionin dhe madhësinë e dy dritareve më të fundit të fokusuara

en: Shuffle remaining windows to the layout
sq: Përzieni dritaret e mbetura në paraqitje

en: Toggle mode
sq: Ndrysho modalitetin

note: translated strings
en: Drag position
sq: Zvarrit pozicionin

en: Save position
sq: Ruaj pozicionin

en: Enable Super + drag to set time position. Click ´Save position´ to save.
sq: Aktivizo Super + tërheqje për të vendosur pozicionin e orës. Klikoni `Ruaj pozicionin´ për të ruajtur.

note: window content
en: Position & anchor
sq: Pozicioni dhe Ankorimi

en: Automatic
sq: Automatike

en: On all monitors
sq: Në të gjithë monitorët

note: time font settings -> boxed!!
en: Time font, size & color
sq: Shkronja e orës, madhësia dhe ngjyra

note: date font settings
en: Date font, size & color
sq: Shkronja e datës, madhësia dhe ngjyra

en: Left align text
sq: Rreshto tekstin majtas

en: Use 12hr time format
sq: Përdorni formatin e orës 12 orë

en: Linespacing
sq: Hapësira e rreshtave

en: Super + drag
sq: Super + tërheqje

note: hrs to double digits
en: AM
sq: PD

en: PM
sq: MD

en: Previews Control
sq: Kontrolli i pamjeve paraprake

en: Run Previews
sq: Ekzekuto pamjet paraprake

en: Show windows of all workspaces
sq: Shfaq dritaret e të gjitha hapësirave të punës

en: Show window full name in tooltip
sq: Shfaq emrin e plotë të dritares në këshillën e mjeteve

note: spinbutton section (menu length)
en: Show last used
sq: Shfaq përdorimin e fundit

note: show tooltips section
en: Show tooltips
sq: Shfaq këshillat e mjeteve

note: hide path section
en: Hide path in menu
sq: Fshih shtegun në menu

note: tooltip
en: Open
sq: Hap

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 00:00:00
en: midnight
sq: mesnate

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 01:00:00 TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 13:00:00
en: one
sq: një

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 02:00:00 TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 14:00:00
en: two
sq: dy

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 03:00:00 TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 15:00:00
en: three
sq: tre

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 04:00:00 TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 16:00:00
en: four
sq: katër

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 05:00:00 TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 17:00:00
en: five
sq: pesë

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 06:00:00 TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 18:00:00
en: six
sq: gjashtë

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 07:00:00 TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 19:00:00
en: seven
sq: shtatë

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 08:00:00 TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 20:00:00
en: eight
sq: tetë

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 09:00:00 TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 21:00:00
en: nine
sq: nëntë

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 10:00:00 TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 22:00:00
en: ten
sq: dhjetë

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 11:00:00 TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 23:00:00
en: eleven
sq: njëmbëdhjetë

note: TRANSLATORS: This is referring to the spoken time of day at 12:00:00
en: noon
sq: mesditë

note: TRANSLATORS: times between (12:58:00 - 1:02:00) are 'one-ish'
en: %s-ish
sq: afërsisht %s

note: TRANSLATORS: times between (1:03:00 - 1:07:00) are 'a bit past one'
en: a bit past %s
sq: %s e pesë

note: TRANSLATORS: times between (1:08:00 - 1:12:00) are 'ten past one'
en: ten past %s
sq: %s e dhjetë

note: TRANSLATORS: times between (1:13:00 - 1:17:00) are 'quarter after one'
en: quarter after %s
sq: %s e një çerek

note: TRANSLATORS: times between (1:18:00 - 1:22:00) are 'twenty past one' by adding the characters +1 you can add one hour to the current hour i.e. 'twenty past two' by adding the characters -1 you can subtract one hour from the current hour i.e. 'twenty past twelve'
en: twenty past %s
sq: %s e njëzet

note: TRANSLATORS: times between (1:23:00 - 1:27:00) are 'almost half-past one' by adding the characters +1 you can add one hour to the current hour i.e. 'almost half-past two' by adding the characters -1 you can subtract one hour from the current hour i.e. 'almost half-past twelve'
en: almost half-past %s
sq: %s e njëzet e pesë

note: TRANSLATORS: times between (1:28:00 - 1:32:00) are 'half-past one' by adding the characters +1 you can add one hour to the current hour i.e. 'half-past two' by adding the characters -1 you can subtract one hour from the current hour i.e. 'half-past twelve'
en: half-past %s
sq: %s e gjysëm

note: TRANSLATORS: times between (1:33:00 - 1:37:00) are 'twenty-five 'til two' by adding the characters +1 you can add a further hour i.e. 'til three' by adding the characters -1 you can subtract one hour i.e. 'til one'
en: twenty-five 'til %s
sq: %s pa njëzet e pesë

note: TRANSLATORS: times between (1:38:00 - 1:42:00) are 'twenty 'til two' by adding the characters +1 you can add a further hour i.e. 'til three' by adding the characters -1 you can subtract one hour i.e. 'til one'
en: twenty 'til %s
sq: %s pa njëzet

note: TRANSLATORS: times between (1:43:00 - 1:47:00) are 'quarter 'til two' by adding the characters +1 you can add a further hour i.e. 'til three' by adding the characters -1 you can subtract one hour i.e. 'til one'
en: quarter 'til %s
sq: %s pa një çerek

note: TRANSLATORS: times between (1:48:00 - 1:52:00) are 'ten 'til two' by adding the characters +1 you can add a further hour i.e. 'til three' by adding the characters -1 you can subtract one hour i.e. 'til one'
en: ten 'til %s
sq: %s pa dhjetë

note: TRANSLATORS: times between (1:53:00 - 1:57:00) are 'almost two' by adding the characters +1 you can add a further hour i.e. 'almost three' by adding the characters -1 you can subtract one hour i.e. 'almost one'
en: almost %s
sq: %s pa pesë

note: TRANSLATORS: This Button Links to Gnome 'Settings' -> 'Details' -> 'Date and Time'
en: Date and Time settings
sq: Cilësimet e Datës dhe Orës

note: TRANSLATORS: This Button Links to Gnome 'Calendar' application
en: Calendar
sq: Kalendari

note: TRANSLATORS: This Button Links to FuzzyClock 'Preferences' Pane pack page2
en: Preferences
sq: Preferencat

note: TRANSLATORS: When this checkbox is enabled the current date will be displayed
en: Show date
sq: Shfaq datën

note: TRANSLATORS: When this checkbox is disabled, fuzzy clock will name hours 'midnight' to 'noon', then repeat 'one', 'two', 'three' ... When enabled, fuzzy clock will use the hour names 'thirteen', 'fourteen' ...
en: Use 24 hour time
sq: Përdor formatin 24 orë

en: Text
sq: Tekst

en: Applications
sq: Programet

en: Files
sq: Skedarët

en: Actions
sq: Veprimet

en: Search
sq: Kërko

en: Contacts
sq: Kontaktet

en: Settings
sq: Parametrat

en: Application Actions
sq: Veprimet e programit

en: Bookmarks
sq: Faqerojtësit

en: Other
sq: Tjetër

note: TRANSLATORS: This will display as either 'Open with Intel Graphics' or 'Open with 'NVidia Graphics'
en: Open with %s Graphics
sq: Hap me %s Graphics

en: Remove from _Dock
sq: Hiq nga _Dok

en: Add to _Dock
sq: Shto në _Dok

en: Try changing search terms.
sq: Provo të ndryshosh termat e kërkimit.

en: No Results for “%s”
sq: Asnjë rezultat për “%s”

en: View as Grid
sq: Paraqitje me rrjetë

en: View by Category
sq: Paraqitje me kategori

en: Search Apps
sq: Kërko programe

en: Clear all
sq: Pastro të gjitha

en: Open and search apps
sq: Hapni dhe kërkoni aplikacione

en: Shutdown
sq: Fike

en: Suspend
sq: Pezullo

en: Restart
sq: Rinis

en: Lock
sq: Blloko

en: Logout
sq: Shkyç

en: Run this command…
sq: Ekzekuto këtë komandë...

en: Default
sq: Parazgjedhur

en: Accessories
sq: Aksesorë

en: Universal Access
sq: Qasje Universale

en: Programming
sq: Programimi

en: Education
sq: Edukimi

en: Science
sq: Shkenca

en: Games
sq: Lojëra

en: Graphics
sq: Grafika

en: Sound & Video
sq: Tingulli & Video

en: Office
sq: Zyrë

en: System Tools
sq: Veglat e Sistemit

en: Calculator
sq: Llogaritëse

en: Calculate basic expressions.
sq: Llogarit shprehje themelore.

en: bc is not installed
sq: bc nuk është i instaluar

en: Click to copy result to clipboard
sq: Kliko për të kopjuar rezultatin në kujtesën e fragmenteve

en: Search for and run applications on your computer.
sq: Kërko dhe ekzekuto programe në kompjuterin tënd.

en: Open with %s
sq: Hap me %s

en: Opens current selection using %s
sq: Hap përzgjedhjen e tanishme me %s

en: Open %s in default web browser
sq: Hap %s në shfletuesin ueb të parazgjedhur

en: Open %s in %s
sq: Hap %s në %s

en: Open this link in default browser
sq: Hape këtë lidhje në shfletuesin e parazgjedhur

en: Link
sq: Lidhje

en: Open link in default browser
sq: Hape lidhjen në shfletuesin e parazgjedhur

en: Execute '%s'
sq: Ekzekuto '%s'

en: Run command
sq: Ekzekuto komandë

en: Find and execute arbitrary commands.
sq: Gjeni dhe ekzekutoni komanda arbitrare.

en: Open the selected directory
sq: Hapni direktorinë e përzgjedhur

en: Folder Bookmarks
sq: Faqerojtësit e Dosjeve

en: Bookmarked Folders
sq: Dosjet e Faqëruajtura

note: Check for Special Directories
en: Home
sq: Shtëpi

en: Recent
sq: Të fundit

en: Run in Terminal
sq: Ekzekuto në terminal

en: Run application or command in terminal
sq: Ekzekuto program ose komandë në terminal

en: Copy to Clipboard
sq: Kopjo në kujtesën e fragmenteve

en: Copy selection to clipboard
sq: Kopjo zgjedhjen në kujtesë të fragmenteve

en: Run
sq: Ekzekuto

en: Run an application, action or script
sq: Ekzekuto një program, veprim ose script

en: Set menu icon from file
sq: Vendosni ikonën e menusë nga skedari

en: Image files
sq: Skedarët e imazheve

en: Any file
sq: Çdo skedar

en: Set icon
sq: Vendos ikonën

en: Remove Gnome Settings Daemon's color plugin from autostart
sq: Hiq shtojcën e ngjyrave te Cilësimet e Gnome Daemon nga fillimi automatik

en: Dim
sq: Zbehja

en: Brightness
sq: Ndriçimi

en: Temperature
sq: Temperatura

en: Light
sq: Drita

en: Welcome to QuickNote.
sq: Mirësevini në QuickNote.

en: Text will be saved automatically while typing.
sq: Teksti do të ruhet automatikisht gjatë shtypjes.

note: Gtk stuff, widgets etc. here
en: Text area width
sq: Gjërësia e zonës së tekstit

en: Text area height
sq: Lartësia e zonës së tekstit

en: Set a custom directory
sq: Vendos një direltori të personalizuar

en: Choose directory
sq: Zgjidhni direktorinë

en: Use
sq: Përdor

note: window props
en: Set text color
sq: Vendosni ngjyrën e tekstit

note: spinbuttons - labels
en: Red
sq: Kuqe

en: Green
sq: Jeshile

en: Blue
sq: Blu

en: Choose
sq: Zgjidhni

note: get weekday by index
en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Sunday
sq: E diel

en: General
sq: Të përgjithshme

note: set city section
en: City
sq: Qyteti

note: show on desktop
en: Show on desktop
sq: Shfaq në desktop

note: dynamic icon
en: Show dynamic panel icon
sq: Shfaq ikonën dinamike të panelit

note: forecast
en: Show forecast in popover
sq: Shfaq parashikimin e motit në dritare

note: optional settings: show on desktop
en: Transparency
sq: Transparenca

note: checkbox custom position
en: Set custom position (px)
sq: Vendos pozicionin e personalizuar (px)

en: Custom location name
sq: Emri i vendndodhjes së personalizuar

en: Please enter at least 3 characters
sq: Ju lutemi vendosni të paktën 3 karaktere

note: define the name of the application
en: WallStreet Control
sq: Cilësimet e WallStreet

note: instruction to autostart the application
en: Run WallStreet
sq: Ekzekuto WallStreet

en: Use random wallpaper
sq: Përdor letër-muri të rastit

en: Sync to lock-screen
sq: Sinkronizo në ekranin e kyçur

en: Use default wallpapers
sq: Përdorni letra-muri të parazgjedhura

en: Browse
sq: Shfleto

note: time settings section
en: Change interval
sq: Ndrysho intervalin

en: Hours
sq: Orët

en: Minutes
sq: Minutat

en: Seconds
sq: Sekondat

en: Close
sq: Mbyll

en: Please log out/in to initialize
sq: Ju lutem kyçu / shkyçu për të filluar.

note: filechooser to set new wallpaper dir
en: Select a directory
sq: Zgjidh një direktori

note: Delay section
en: Delay
sq: Vonesa

note: Pressure section
en: Pressure
sq: Presioni

note: TRANSLATORS: automatic dynamic workspace control
en: Auto
sq: Automatike

en: Scroll over panel icon to change workspace
sq: Rrotullo butonin e mesit mbi ikonën e panelit për të ndryshuar hapësirën e punës

note: strings
en: Stop
sq: Ndalo

en: Start
sq: Fillo

en: Wallpaper Workspace Switcher automatically remembers which wallpaper was set per workspace
sq: Ndërruesi i Sfondit të Hapësirës së Punës kujton automatikisht se cili sfond është vendosur për çdo hapësirë e pune

en: Applet runs without a panel icon
sq: Apleti ekzekutohet pa një ikonë të panelit

en: Connect to Hidden Network…
sq: Lidhu me rrjetin e fshehur...

en: Network Settings…
sq: Cilësimet e rrjetit...

en: This Virtual Private Network could not be connected to.
sq: Ky Rrjet Virtual Privat nuk mund të lidhet.

en: Unknown device
sq: Pajisje e panjohur

en: Unknown type: %s
sq: Lloji i panjohur: %s

en: Virtual network: %s
sq: Rrjeti virtual: %s

en: This network uses 40/64-bit WEP encryption
sq: Ky rrjet përdor kriptimin WEP 40/64-bit

en: This network uses 104/128-bit WEP encryption
sq: Ky rrjet përdor kriptimin WEP 104/128-bit

en: This network uses WPA encryption
sq: Ky rrjet përdor kriptimin WPA

en: This network uses encryption
sq: Ky rrjet përdor kriptimin

en: This network is unsecured
sq: Ky rrjet është i pasiguruar

en: No Access Points Available
sq: Asnjë Pikë Hyrjeje në dispozicion.

en: Scanning for Access Points…
sq: Duke skanuar për Pikat e Hyrjes...

en: Menu Icon
sq: Ikona e Menusë

note: Number of rows for the grid of icons
en: Grid Rows
sq: Rreshtat e rrjetës

note: Number of columns for the grid of icons
en: Grid Columns
sq: Kolonat e rrjetës

en: Show Menu Label
sq: Shfaq Etiketën e Menusë

en: Menu Label
sq: Etiketa e Menusë

en: Show Power-strip
sq: Shfaq Shiritin me Opsionet e Energjisë

en: Roll-over mouse
sq: Përmbys mausin

note: Spacing around each category name
en: Adjust Category
    Spacing
sq: Rregulloni Kategorinë
    Hapësira

en: Place a window in a predefined layout
sq: Vendos një dritare në një paraqitje të paracaktuar

en: Show recently used items
sq: Trego artikujt e përdorur së fundmi

en: Time of day in fuzzy way
sq: Koha e ditës në modalitetin konfuz

en: Stylish Desktop Application Menu
sq: Menu Elegante e Aplikacioneve në Desktop

en: Brightness Controller
sq: Kontrolluesi i ndriçimit

en: Quick & Easy Notes
sq: Shënime të Shpejta dhe të Lehta

en: Show weather & forecast
sq: Shfaq motin dhe parashikimin

en: Set hotcorner actions
sq: Vendos veprime për këndet e ekranit

en: Workspace indicator and window list
sq: Treguesi i hapësirës së punës dhe lista e dritareve

en: Set a different wallpaper per workspace
sq: Vendosni një sfond të ndryshëm për çdo hapësirë e pune

en: Network Applet
sq: Appleti i rrjetit
