gnome-session 2.6-branch - en to af translation catalogue (48 entries)

en: Custom
af: Pasgemaak

en: This entry lets you select a saved session
af: Die inskrywing laat u 'n gestoorde sessie kies

en: This session logs you into GNOME
af: Die sessie laat u by GNOME aanmeld

en: GNOME on Xorg
af: GNOME op Xorg

en: Custom Session
af: Pasgemaakte sessie

en: Please select a custom session to run
af: Kies asb. 'n pasgemaakte sessie om uit te voer

en: _New Session
af: _Nuwe sessie

en: _Remove Session
af: _Verwyder sessie

en: Rena_me Session
af: _Hernoem sessie

en: _Continue
af: _Gaan voort

en: Oh no!  Something has gone wrong.
af: Gits!  Iets het verkeerd geloop.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
af: 'n Fout het voorgekom en die stelsel kan nie daarvan herstel nie. Kontak die stelseladministrateur

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
af: 'n Fout het voorgekom en die stelsel kan nie daarvan herstel nie. Alle uitbreidings is as voorsorgmaatreël gedeaktiveer.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
af: 'n Fout het voorgekom en die stelsel kan nie herstel daarvan nie.
    Meld af en probeer gerus weer aanmeld.

en: _Log Out
af: _Meld af

en: Enable debugging code
af: Aktiveer ontfoutkode

en: Allow logout
af: Laat afmelding toe

en: Show extension warning
af: Wys uitbreidingwaarskuwing

en: Not responding
af: Reageer nie

en: _Log out
af: _Meld af

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
af: Onthou die toepassing

en: This program is blocking logout.
af: Dié program keer afmelding.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
af: Nuwe klientverbinding word geweier omdat die sessie tans afgesluit word

en: Could not create ICE listening socket: %s
af: Kon nie 'n ICE-luistersok skep nie: %s

en: Override standard autostart directories
af: Oorheers standaard outobegin gidse

en: AUTOSTART_DIR
af: OUTOBEGIN_GIDS

en: Session to use
af: Sessie om te gebruik

en: SESSION_NAME
af: SESSIE_NAAM

en: Do not load user-specified applications
af: Moenie gebruiker-gespesifiseerde toepassings laai nie

en: Version of this application
af: Weergawe van hierdie program

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
af: Wys die dialoog vir ernstige foute (vir toetsdoeleindes)

en: Disable hardware acceleration check
af: Skakel die hardeware versnelling toets af

en:  — the GNOME session manager
af:  — die GNOME-sessiebestuurder

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
af: %s [KEUSE...] OPDRAG
    
    Voer OPDRAG uit terwyl sommige sessiefunksionaliteit onderdruk word.
    
      -h, --help        Wys dié hulp
      --version         Wys programweergawe
      --app-id ID       Die program-ID om te gebruik tydens
                        onderdrukking (opsioneel)
      --reason REDE     Die rede vir onderdrukking (opsioneel)
      --inhibit ARG     Dinge om te onderdruk, dubbelpuntgeskyde lys van:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Moenie OPDRAG begin nie en wag bloot vir altyd
    
    As geen --inhibit-keuse gegee is nie, word "idle" aangeneem.

en: Failed to execute %s
af: Uitvoering van "%s" het misluk

en: %s requires an argument
af: "%s" benodig 'n parameter

en: Session %d
af: Sessie %d

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
af: Sessiename mag nie met "." begin nie en mag nie "/"-karakters bevat nie

en: Session names are not allowed to start with “.”
af: Sessiename mag nie met "." begin nie

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
af: Sessiename mag nie "/"-karakters bevat nie

en: A session named “%s” already exists
af: 'n Sessie met die naam "%s" bestaan reeds

en: Log out
af: Meld af

en: Power off
af: Skakel af

en: Reboot
af: Herbegin

en: Ignoring any existing inhibitors
af: Gaan enige bestaande inhibeerders ignoreer

en: Don’t prompt for user confirmation
af: Moenie vra vir gebruikerbevestiging nie

en: Could not connect to the session manager
af: Kon nie met sessiebestuurder koppel nie

en: Program called with conflicting options
af: Program geroep met botsende opsies
