gnome-core 1.2.99 - en to az translation catalogue (98 entries)

en: Allow TCP connections
az: TCP bağlantılarına icazə ver

en: For security reasons, on platforms which have _IceTcpTransNoListen() (XFree86 systems), gnome-session does not listen for connections on TCP ports. This option will allow connections from (authorized) remote hosts. gnome-session must be restarted for this to take effect.
az: Təhlükəsizlik səbəbiylə _IceTcpTransNoListen() (XFree86 sistemləri)-ə malik olan platformlarda, gnome-iclası TCP qapısına gələn bağlantıları dinləmir. Bu seçim uzaq (icazəli) qovşaqdan bağlantılara icazə verəcəkdir. Bunun fəallaşması üçün gnome-iclası yenidən başladılmalıdır.

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
az: Bu fəallaşdırılıbsa, GNOME iclası sonlandırmadan öncə təsdiq istəyəcəkdir.

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically. Otherwise, the logout dialog will have an option to save the session.
az: Bu fəallaşdırılıbsa, GNOME iclası avtomatik olaraq qeyd edəcək. Əks halda çıxış təsdiqi dialoqunda iclası qeyd etmə seçimi olacaq.

en: Logout prompt
az: Çıxış təstiqi

en: Preferred Image to use for the splash screen when logging in to the GNOME Desktop
az: GNOME Masa Üstünə girərkən sıçrayan ekranda göstərilməsi istənən rəsm.

en: Save sessions
az: İclasları qeyd et

en: Show the splash screen
az: Sıçrayan ekranı göstər

en: Show the splash screen when the session starts up
az: İclas başlarkən sıçrayan ekranı göstər

en: Splash Screen Image
az: Sıçrayan Ekran Rəsmi

en: _Order:
az: _Ardıcıllıq:

en: The order in which applications are started in the session.
az: Proqramların iclasda başladılma ardıcıllığı.

en: What happens to the application when it exits.
az: Proqramdan çıxıldığında ona nə olacağı.

en: _Style:
az: _Tərz:

en: Order
az: Sifariş ver

en: Style
az: Tərz

en: State
az: Vəziyyət

en: Program
az: Proqram

en: Inactive
az: Qeyri-fəal

en: Waiting to start or already finished.
az: Başlatmaq üçün gözlənilir ya da artıq bitirilib.

en: Starting
az: Başladılır

en: Started but has not yet reported state.
az: Başladıldı, amma hələ vəziyyət bildirilmədi.

en: Running
az: İşləyir

en: A normal member of the session.
az: İclasın normal üzvü.

en: Saving
az: Qeyd edilir

en: Saving session details.
az: İclas təfərruatları qeyd edilir.

en: Unknown
az: Namə'lum

en: State not reported within timeout.
az: Bitiş müddəti ərzində vəziyyət xəbər bildirilmədi.

en: Unaffected by logouts but can die.
az: Çıxışlar tərəfindən tə'sirlənməz ancaq sonlana bilən.

en: Restart
az: Yenidən başlat

en: Never allowed to die.
az: Sonlandırılmasına imkan vermə.

en: Trash
az: Zibil qutusu

en: Discarded on logout and can die.
az: Çıxışda bitirilmiş və sonlandırıla bilən.

en: Settings
az: Qurğular

en: Always started on every login.
az: Hər girişdə başlat

note: * it would be nice to have a dialog which either: * * 1.  lets you change the message on it * 2.  lets you append messages and has a "history" * for now, we just kill the old dialog and pop up a new one.
en: There was an error starting the GNOME Settings Daemon.
    
    Some things, such as themes, sounds, or background settings may not work correctly.
az: GNOME Qurğular Demonu başlarkən xəta yarandı.
    
    Örtü,lər səslər vəya arxa planlar kimi bəzi şeylər düzgün işləməyə bilər.

en: 
    
    The last error message was:
az: 
    
    Son xəta ismarışı:

en: 
    
    GNOME will still try to restart the Settings Daemon next time you log in.
az: 
    
    Bir sonrakı girişinizdə GNOME hələ də Qurğular Demonunu yenidən başladmaya çalışacaq.

en: There was an unknown activation error.
az: Bilinməyən işə salma xətası yarandı.

en: The Settings Daemon restarted too many times.
az: Qurğular demonu bir neçə dəfə yenidən başladı.

en: Are you sure you want to log out?
az: Həqiqətən çıxmaq istəyirsiniz?

en: _Save current setup
az: Hazırkı qurğuları _qeyd et

en: Action
az: Gedişat

en: _Log out
az: İclası _Sonlandır

en: Sh_ut down
az: Sön_dür

en: _Restart the computer
az: Kompüteri _yenidən başlat

en: Specify a session name to load
az: Yüklənəcək iclas adını bildirin

en: Only read saved sessions from the default.session file
az: Qeyd edilmiş iclasları ancaq default.session faylından oxu

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
az: Alıcıların qeydiyyatı üçün xərclənən millisaniyə (0=həmişə)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
az: Alıcıların cavabı üçün xərclənən millisaniyə (0=həmişə)

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
az: Alıcıların bitişi üçün xərclənən millisaniyə (0=həmişə)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
az: %s üçün internet ünvanı tapıla bilmir.
    Bu GNOME-un düzgün işləməməsinə səbəb olacaq.
    Problemi bəlkə /etc/hosts faylına %s alavə
    edərək həll edə bilərsiniz.

en: Log in Anyway
az: Hər Cürdə Gir

en: Try Again
az: Yenidən Sınayın

en: Your session has been saved
az: İclasınız qeyd edildi

en: Wait abandoned due to conflict.
az: Münaqişə olduğu üçün gözləmə bitdi.

en: No response to the %s command.
az: %s əmrinə cavab yoxdur.

en: The program may be slow, stopped or broken.
az: Proqram ya yavaşdır, ya dayandırılıb ya da xəsərlidir.

en: You may wait for it to respond or remove it.
az: Onun cavab verişini gözləyə bilər ya da sadəcə olaraq onu silə bilərsiniz.

en: Restart abandoned due to failures.
az: Yenidən başlama iflaslara görə imtina oldu.

en: A session shutdown is in progress.
az: İclas bitirilməsi fəaliyyətdədir.

en: Set the current session
az: Hazırkı iclası seç

en: Kill session
az: İclası öldür

en: Use dialog boxes
az: Dialog qutularını işlət

en: Could not connect to the session manager
az: İclas idarəçisinə bağlana bilmədi

en: The session name cannot be empty
az: İclas adı boş ola bilməz

en: The session name already exists
az: Belə iclas adı onsuz da mövcuddur

en: Add a new session
az: Yeni iclas əlavə et

en: Edit session name
az: İclas adını təkmilləşdir

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: Some changes are not saved.
    Is it still OK to exit?
az: Bə'zi dəyişikliklər qeyd edilməyib.
    Həqiqətən də çıxmaq istəyirsiniz?

en: Sessions
az: İclaslar

en: Show splash screen on _login
az: Girişdə sıçrayan _ekran göstər

en: Automatically save chan_ges to session
az: İclasa edilən dəyişiklikləri _avtomatik qeyd et

en: _Sessions:
az: İcla_slar:

en: Session Name
az: İclas Adı

en: Session Options
az: İclas Seçimləri

en: Current Session
az: Hazırkı İclas

en: Additional startup _programs:
az: Əlavə başlanğıc _proqramları:

en: Command
az: Əmr

en: Startup Programs
az: Başlanğıc Proqramları

en: Remove the currently selected client from the session.
az: Hazırda seçili olan alıcını iclasdan sil.

en: Apply changes to the current session
az: Hazırkı iclasa edilən dəyişiklikləri qeyd et

en: The list of programs in the session.
az: İclasdakı proqramların siyahısı.

en: Currently running _programs:
az: Hazırda fəal olan _proqramlar:

en: Initialize session settings
az: İclas qurğularını başlat

en: Configure your sessions
az: İclaslarınızı quraşdırın

en: Sawfish Window Manager
az: Sawfish Pəncərə İdarəçisi

en: Metacity Window Manager
az: Metacity Pəncərə İdarəçisi

en: Window Manager
az: Pəncərə İdarəçisi

en: The Panel
az: Panel

en: Session Manager Proxy
az: İclas İdarəçisi Proksisi

en: Desktop Settings
az: Masa Üstü Qurğuları

en: _Startup Command:
az: _Başlanğıc Əmri:

en: Startup Command
az: Başlanğıc Əmri

en: The startup command cannot be empty
az: Başlanğıc əmri boş ola bilməz

en: Add Startup Program
az: Başlanğıc Proqramı Əlavə Et

en: Edit Startup Program
az: Başlanğıc Proqramını Təkmilləşdir
