gnome-session 2.3.7 - en to ca translation catalogue (49 entries)

en: Custom
ca: Personalitzada

en: This entry lets you select a saved session
ca: Esta entrada vos permet seleccionar una sessió guardada

en: This session logs you into GNOME
ca: Esta sessió vos entra al GNOME

en: GNOME on Xorg
ca: GNOME en Xorg

en: GNOME dummy
ca: GNOME de prova

en: Custom Session
ca: Sessió personalitzada

en: Please select a custom session to run
ca: Seleccioneu quina sessió personalitzada voleu

en: _New Session
ca: Sessió _nova

en: _Remove Session
ca: _Suprimeix la sessió

en: Rena_me Session
ca: _Canvia el nom de la sessió

en: _Continue
ca: _Continua

en: Oh no!  Something has gone wrong.
ca: Alguna cosa ha fallat.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
ca: S'ha produït un problema i el sistema no es pot recuperar. Contacteu amb un administrador del sistema

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
ca: S'ha produït un problema i el sistema no es pot recuperar. Com a mètode de precaució s'han inhabilitat totes les extensions.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
ca: S'ha produït un problema i el sistema no es pot recuperar.
    Eixiu i torneu-ho a provar.

en: _Log Out
ca: I_x

en: Enable debugging code
ca: Habilita el codi de depuració

en: Allow logout
ca: Permet eixir

en: Show extension warning
ca: Mostra l'avís de l'extensió

en: Not responding
ca: No està responent

en: _Log out
ca: I_x

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
ca: Aplicació recordada

en: This program is blocking logout.
ca: Este programa està blocant l'eixida.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
ca: Es refusarà la connexió de client nova perquè la sessió s'està aturant

en: Could not create ICE listening socket: %s
ca: No s'ha pogut crear el sòcol ICE d'escolta: %s

en: Override standard autostart directories
ca: Ignora els directoris estàndard d'inici automàtic

en: AUTOSTART_DIR
ca: DIRECTORI_INICI_AUTOMÀTIC

en: Session to use
ca: Sessió que s'utilitzarà

en: SESSION_NAME
ca: NOM_DE_SESSIÓ

en: Do not load user-specified applications
ca: No carreguis les aplicacions especificades per l'usuari

en: Version of this application
ca: Versió d'esta aplicació

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
ca: Mostra el diàleg de la balena per fer proves

en: Disable hardware acceleration check
ca: Inhabilita la comprovació d'acceleració del maquinari

en:  — the GNOME session manager
ca:  — el gestor de sessions del GNOME

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
ca: %s [OPCIÓ...] ORDRE
    
    Executeu l'ORDRE mentre s'inhibeix alguna funcionalitat de la sessió.
    
      -h, --help        Mostra esta ajuda
      --version         Mostra la versió del programa
      --app-id ID       L'id d'aplicació que s'utilitzarà quan
                        s'inhibisca (opcional)
      --reason RAÓ      La raó per la qual s'inhibeix (opcional)
      --inhibit ARG     Coses a inhibir, llista separada per dos punts:
                        «logout» (eixida), «switch-user» (canvi d'usuari),
                        «suspend» (suspendre), «idle» (inactiu) i
                        «automount» (muntatge automàtic)
      --inhibit-only    No executes l'ORDRE i espera per sempre
    
    Si no s'especifica cap opció a --inhibit, s'utilitzarà «idle» (inactiu).

en: Failed to execute %s
ca: No s'ha pogut executar %s

en: %s requires an argument
ca: %s requereix un argument

en: Session %d
ca: Sessió %d

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
ca: Els noms de sessió no poden començar amb els caràcters «.» ni contindre «/»

en: Session names are not allowed to start with “.”
ca: Els noms de sessió no poden començar amb el caràcter «.»

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
ca: Els noms de sessió no poden contindre el caràcter «/»

en: A session named “%s” already exists
ca: Ja existeix una sessió amb el nom «%s»

en: Log out
ca: Ix

en: Power off
ca: Atura

en: Reboot
ca: Reinicia

en: Ignoring any existing inhibitors
ca: S'està ignorant qualsevol inhibidor existent

en: Don’t prompt for user confirmation
ca: No demanes la confirmació de l'usuari

en: Could not connect to the session manager
ca: No s'ha pogut connectar al gestor de sessions

en: Program called with conflicting options
ca: El programa s'ha invocat amb opcions que entren en conflicte entre elles
