gnome-session 2.3.6.2 - en to eo translation catalogue (55 entries)

en: Custom
eo: Propra

en: This entry lets you select a saved session
eo: Ĉi kampo permesas al vi elekti konservitan seancon

en: This session logs you into GNOME
eo: Ĉi tiu seanco salutas vin en GNOME

en: GNOME dummy
eo: GNOME lokokupo

en: GNOME on Xorg
eo: GNOME je Xorg

en: Save sessions
eo: Konservi seancojn

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically.
eo: Se ŝaltita, gnome-session konservos la seancon aŭtomate.

en: Save this session
eo: Konservi ĉi tiun seancon

en: When enabled, gnome-session will automatically save the next session at log out even if auto saving is disabled.
eo: Se ŝaltita, gnome-session konservos la seancon aŭtomate kiam vi adiaŭas, eĉ se aŭto-konservado estas malŝaltita.

en: Logout prompt
eo: Adiaŭ-invitilo

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
eo: Se ŝaltita, gnome-session demandos la uzanton antaŭ ol fini seancon.

en: Show the fallback warning
eo: Montri retropaŝan averton

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
eo: Se ŝaltita, gnome-session montros avertan dialogon antaŭ ol salutado se la seanco aŭtomate retropaŝiĝis.

en: Custom Session
eo: Propra seanco

en: Please select a custom session to run
eo: Bonvolu elekti proporan seancon por lanĉi

en: _New Session
eo: _Nova seanco

en: _Remove Session
eo: _Forigi seancon

en: Rena_me Session
eo: Alino_mi seancon

en: _Continue
eo: _Daŭrigi

en: Oh no!  Something has gone wrong.
eo: Ho ne!  Io malsukcesis.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
eo: Problemo okazis kaj la sistemo ne eblis retrovi. Bonvolu kontakti sistemadministranton

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
eo: Problemo okazis kaj la sistemo ne eblis retrovi. Ĉiuj kromprogramoj estis malŝaltitaj por garantii sekurecon.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
eo: Problemo okazis kaj la sistemo ne eblas restaŭri.
    Bonvolu adiaŭi kaj provi denove.

en: _Log Out
eo: A_diaŭi

en: Enable debugging code
eo: Ŝalti sencimigan kodon

en: Allow logout
eo: Permesi adiaŭon

en: Show extension warning
eo: Montri kromproagaman averton

en: Not responding
eo: Ne respondas

en: _Log out
eo: A_diaŭi

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
eo: Memorigitaj aplikaĵoj

en: This program is blocking logout.
eo: Ĉi tiu programaro blokas adiaŭon.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
eo: Rifuzas novan klientkonekton ĉar la seanco estas nun elsalutata

en: Could not create ICE listening socket: %s
eo: Ne eblis krei ICE-aŭskultantan kontaktoskatolon: %s

en: Override standard autostart directories
eo: Transiri normajn aŭtomatajn startdosierujojn

en: Session to use
eo: Uzenda seanco

en: Do not load user-specified applications
eo: Ne ŝargi propre specifitajn aplikaĵojn

en: Version of this application
eo: Versio de ĉi tiu aplikaĵo

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
eo: Montri la paneo-dialogo por testado

en: Disable hardware acceleration check
eo: Malebligi kontrolon de aparatara plirapidigo

en:  — the GNOME session manager
eo:  — la seancadministrilo de GNOME

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
eo: %s [OPCIO...] KOMANDO
    
    Plenumi KOMANDO dum inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Montri ĉi tiun helpon
      --version         Montri la version de la programo
      --app-id ID       La uzenda aplikaĵa ID
                        kiam malebligante (malnepra)
      --reason KIALO    La kialo por malebligi (malnepra)
      --inhibit ARG     Malebligendaj aferoj, dupunkto-apartigita listo de:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Ne lanĉi COMMAND kaj anstataŭe atendi por ĉiam
    
    Se neniu --inhibit opcio estas specifita, oni antaŭsupozas idle.

en: Failed to execute %s
eo: Malsukcesis ruli %s

en: %s requires an argument
eo: %s bezonas argumenton

en: Log out
eo: Adiaŭi

en: Power off
eo: Malŝalti

en: Reboot
eo: Restartigi

en: Ignoring any existing inhibitors
eo: Ignori ĉiujn ajn ekzistantajn malebligilojn

en: Don’t prompt for user confirmation
eo: Ne informpeti la uzanton por konfirmo

en: Could not connect to the session manager
eo: Ne eblis konekti al la seancoadministrilo

en: Program called with conflicting options
eo: Programo vokata kun konfliktaj parametroj

en: Session %d
eo: Seanco %d

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
eo: Seancaj nomoj ne permesas komenci kun “.” aŭ enhavi “/” signojn

en: Session names are not allowed to start with “.”
eo: Seancaj nomoj ne permesas komenci kun “.”

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
eo: Seancaj nomoj ne permesas enhavi “/” signojn

en: A session named “%s” already exists
eo: Seanco nomita “%s” jam ekzistas
