gnome-session 2.20.x - en to fur translation catalogue (64 entries)

en: Custom
fur: Personalizade

en: This entry lets you select a saved session
fur: Ti permet di selezionâ une session salvade

en: This session logs you into GNOME
fur: Cheste session ti fasarà jentrâ in GNOME

en: GNOME on Wayland
fur: GNOME su Wayland

en: GNOME on Xorg
fur: GNOME su Xorg

en: Save sessions
fur: Salve sessions

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically.
fur: Se abilitât, gnome-session al salvarà la session in automatic.

en: Save this session
fur: Salve cheste session

en: When enabled, gnome-session will automatically save the next session at log out even if auto saving is disabled.
fur: Cuant che al è abilitât, gnome-session al salvarà in automatic la sucessive session tal moment che si jessarà, ancje se il salvament automatic al è disabilitât.

en: Logout prompt
fur: Conferme fin da session

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
fur: Se abilitât, gnome-session al domandarà conferme prin di finî la session.

en: Show the fallback warning
fur: Mostre l'avîs di rapeç

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
fur: Se abilitât, gnome-sessions al mostrarà un dialic di avîs daspò l'acès se la session e je stade rapeçade in automatic.

en: Custom Session
fur: Session personalizade

en: Please select a custom session to run
fur: Par plasê selezione une session personalizade di inviâ

en: _New Session
fur: G_nove Sessions

en: _Remove Session
fur: _Gjave sessions

en: Rena_me Session
fur: Cambie Non ae Session

en: _Continue
fur: _Indenant

en: Oh no!  Something has gone wrong.
fur: Orpo! Alc al è lât ledrôs.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
fur: Al è vignût fûr un probleme e il sisteme nol pues comedâsi. Par plasê clame l'aministradôr di sisteme

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
fur: Al è vignût fûr un probleme e il sisteme nol pues comedâsi. Dutis lis estensions a son stadis disabilitadis par precauzion.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
fur: Al è vignût fûr un probleme e il sisteme nol pues comedâsi. 
    Par plasê jes e torne prove.

en: _Log Out
fur: _Jes

en: Enable debugging code
fur: Abilite codiç di debug

en: Allow logout
fur: Permet di jessî

en: Show extension warning
fur: Mostre avîs di estension

en: Not responding
fur: Nol rispuint

en: _Log out
fur: _Jes

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
fur: Aplicazion memorizade

en: This program is blocking logout.
fur: Chest program al sta blocant la jessude.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
fur: Refudi le gnove conession client parcè che la session si sta studant

en: Could not create ICE listening socket: %s
fur: Impussibil creâ il socket di scolte ICE: %s

en: Running as systemd service
fur: In esecuzion come servizi di systemd

en: Use systemd session management
fur: Dopre la gjestion de session di systemd

en: Use builtin session management (rather than the systemd based one)
fur: Dopre la gjestion de session integrade (invezit che chel basât su systemd)

en: Override standard autostart directories
fur: No'l ten cont des directory standard di inviament automatic

en: Session to use
fur: Session di doprâ

en: SESSION_NAME
fur: NON_SESSION

en: Do not load user-specified applications
fur: Nol cjame lis aplicazions specificadis dal utent

en: Version of this application
fur: Version di cheste aplicazion

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
fur: Mostre il dialic "fail whale" par fâ un test

en: Disable hardware acceleration check
fur: Gjave control acelerazion hardware

en:  — the GNOME session manager
fur:  — Il gjestôr di session GNOME

en: Start gnome-session-shutdown.target
fur: Fâs partî gnome-session-shutdown.target

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
fur: Fâs partî gnome-session-shutdown.target cuant che si ricêf EOF o un singul byte sul stdin

en: Signal initialization done to gnome-session
fur: Inizializazion dal segnâl fate par gnome-session

en: Restart dbus.service if it is running
fur: Torne invie dbus.service se al è in esecuzion

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-failed.target on service failure
fur: Eseguìs di ExecStopPost par fâ partî gnome-session-failed.target al faliment dal servizi

en: Program needs exactly one parameter
fur: Il program al à bisugne di juste un parametri

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
      -l, --list        List the existing inhibitions, and exit
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
fur: %s [OPZION...] COMANT
    
    Eseguìs COMANT intant che si inibìs cualchi funzionalitât di session.
    
     -h, --help        Mostre chest jutori
      --version         Mostre version dal program
      --app-id ID       Il ID de aplicazion di doprâ
                        cuant che si inibìs (opzionâl)
      --reason REASON   La reson par inibî (opzionâl)
      --inhibit ARG     Liste, separade di virgulis, di elements di inibî:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    No sta eseguî COMANT, invezit spietâ par simpri
     -l, --list        Liste lis inibizions esistentis e jes
    
    Se --inhibit nol à nissune opzion, al ven doprât idle.

en: Failed to execute %s
fur: Falît a eseguî %s

en: %s requires an argument
fur: %s al scugne vê un argoment

en: Log out
fur: _Jes

en: Power off
fur: Stude

en: Reboot
fur: Torne invie

en: Ignoring any existing inhibitors
fur: Ignore ogni inibidôr esistent

en: Don’t prompt for user confirmation
fur: No sta domandâ conferme

en: Could not connect to the session manager
fur: Impussibil colegasi al ministradôr di session

en: Program called with conflicting options
fur: Program clamât cun opzions in conflit

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
fur: I nons di session no puedin tacâ cun “.” o vê il caratar “/”

en: Session names are not allowed to start with “.”
fur: I nons di session no puedin tacâ cun “.”

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
fur: I nons di session no puedin vê il caratar “/”

en: A session named “%s” already exists
fur: Une session clamade “%s” e esist za
