gnome-session - en to gd translation catalogue (57 entries)

en: Custom
gd: Gnàthaichte

en: This entry lets you select a saved session
gd: ’S urrainn dhut seisean air a shàbhaladh a thaghadh leis an innteart seo

en: This session logs you into GNOME
gd: Clàraidh an seisean seo a-steach gu GNOME thu

en: GNOME dummy
gd: Caochag GNOME

en: GNOME on Xorg
gd: GNOME air Xorg

en: Save sessions
gd: Sàbhail na seiseanan

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically.
gd: Ma tha seo an comas, sàbhailidh gnome-session an seisean gu fèin-obrachail.

en: Save this session
gd: Sàbhail an seisean seo

en: When enabled, gnome-session will automatically save the next session at log out even if auto saving is disabled.
gd: Ma tha seo an comas, sàbhailidh gnome-session an ath-sheisean nuair a nithear clàradh a-mach fiù ma tha an sàbhaladh fèin-obrachail à comas.

en: Logout prompt
gd: Dearbhadh a’ chlàraidh a-mach

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
gd: Ma tha seo an comas, cuiridh gnome-session ceist dhan chleachdaiche mus dèid crìoch a chur air seisean.

en: Show the fallback warning
gd: Seall an rabhadh èiginneach

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
gd: Ma tha seo an comas, seallaidh gnome-session còmhradh rabhaidh às dèidh a’ chlàraidh a-steach ma chaidh an seisean aiseag gu h-èiginneach.

en: Custom Session
gd: Seisean gnàthaichte

en: Please select a custom session to run
gd: Tagh seisean gnàthaichte gus a ruith

en: _New Session
gd: _Seisean ùr

en: _Remove Session
gd: Thoi_r an seisean air falbh

en: Rena_me Session
gd: Thoir ain_m ùr air an t-seisean

en: _Continue
gd: _Lean air adhart

en: Oh no!  Something has gone wrong.
gd: Obh Obh! Chaidh rudeigin ceàrr.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
gd: Thachair duilgheadas ach nach urrainn dhan t-siostam aiseag. Feuch an cuir thu fiosrachadh gu rianaire an t-siostaim agad

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
gd: Thachair duilgheadas ach nach urrainn dhan t-siostam aiseag. Chaidh na h-uile leudachan a chur à comas mar earalas.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
gd: Thachair duilgheadas ach nach urrainn dhan t-siostam aiseag.
    An clàraich thu a-mach is a-steach airson feuchainn ris a-rithist?

en: _Log Out
gd: C_làraich a-mach

en: Enable debugging code
gd: Cuir an comas còd dì-bhugachaidh

en: Allow logout
gd: Ceadaich clàradh a-mach

en: Show extension warning
gd: Seall rabhadh leudachain

en: Not responding
gd: Chan eil e a’ freagairt

en: _Log out
gd: C_làraich a-mach

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
gd: Aplacaid air a cuimhneachadh

en: This program is blocking logout.
gd: Tha am prògram seo a’ bacadh a’ chlàraidh a-mach.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
gd: A’ diùltadh ceangal ùr ri cliant on a tha an seisean ’ga dhùnadh sìos an-dràsta

en: Could not create ICE listening socket: %s
gd: Cha b’ urrainn dhuinn socaid èisteachd ICE a chruthachadh: %s

en: Override standard autostart directories
gd: Tar-àithn na pasganan fèin-tòiseachaidh stannardach

en: AUTOSTART_DIR
gd: PASGAN_FÈIN_TÒISEACHAIDH

en: Session to use
gd: An seisean ri chleachdadh

en: SESSION_NAME
gd: AINM_SEISEIN

en: Do not load user-specified applications
gd: Na luchdaich aplacaidean gnàthaichte a’ chleachdaiche

en: Version of this application
gd: Tionndadh na h-aplacaid seo

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
gd: Seall an còmhradh “fail whale” a chum deuchainn

en: Disable hardware acceleration check
gd: Cuir an dearbhadh air luathachadh a’ bhathair-chruaidh à comas

en:  — the GNOME session manager
gd:  – manaidsear nan seisean GNOME

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
gd: %s [ROGHAINN…] ÀITHNE
    
    Ruith ÀITHNE fhad ’s a thèid cuid a dh’fhoincseanan seisein a bhacadh.
    
      -h, --help        Seall a’ chobhair seo
      --version         Seall an tionndadh dhen phrògram
      --app-id ID       ID ana h-aplacaid a thèid a chleachdadh
                        leis a’ bhacadh (roghainneil)
      --reason ADHBHAR  Adhbhar a’ bhacaidh (rogainneil)
      --inhibit ARG     Nithean ri am bacadh, liosta air a sgaradh le
                        còileanan de:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Na cuir an ÀITHNE gu dol is dèan feitheamh gun chrìch
                        ’na àite
    
    Mura deach an roghainn --inhibit a shònrachadh, thathar an dùil
    air idle.

en: Failed to execute %s
gd: Cha deach leinn %s a ruith

en: %s requires an argument
gd: Tha argamaid a dhìth air %s

en: Log out
gd: Clàraich a-mach

en: Power off
gd: Cuir dheth

en: Reboot
gd: Ath-thòisich

en: Ignoring any existing inhibitors
gd: A’ leigeil seachad gach bacadair a tha ann

en: Don’t prompt for user confirmation
gd: Na faighnich airson dearbhadh a’ chleachdaiche

en: Could not connect to the session manager
gd: Cha b’ urrainn dhuinn ceangal ri manaidsear nan seisean

en: Program called with conflicting options
gd: Chaidh prògram a ghairm le roghainnean ann an còmhstri

en: Session %d
gd: Seisean %d

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
gd: Chan fhaod ainm seisein a thòiseachadh le “.” no caractar “/” a bhith ’na bhroinn

en: Session names are not allowed to start with “.”
gd: Chan fhaod ainm seisein a thòiseachadh le “.”

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
gd: Chan fhaod caractar “/” a bhith am broinn ainm seisein

en: A session named “%s” already exists
gd: Tha seisean air a bheil “%s” ann mu thràth
