gnome-session master - en to hu translation catalogue (67 entries)

en: Custom
hu: Egyéni

en: This entry lets you select a saved session
hu: Ez a bejegyzés lehetővé teszi mentett munkamenet kiválasztását

en: This session logs you into GNOME
hu: Bejelentkezés a GNOME környezetbe

en: GNOME dummy
hu: GNOME példa

en: GNOME on Wayland
hu: GNOME Waylanden

en: GNOME on Xorg
hu: GNOME Xorgon

en: Save sessions
hu: Munkamenetek mentése

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically.
hu: Ha engedélyezett, akkor a gnome-session automatikusan menti a munkamenetet.

en: Save this session
hu: Aktuális környezet mentése

en: When enabled, gnome-session will automatically save the next session at log out even if auto saving is disabled.
hu: Ha engedélyezett, akkor a gnome-session automatikusan elmenti a következő munkamenetet kijelentkezéskor, akkor is ha az automatikus mentés tiltott.

en: Logout prompt
hu: Kérdés kijelentkezéskor

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
hu: Ha engedélyezett, akkor a gnome-session megkérdezi a felhasználót a munkamenet befejezése előtt.

en: Show the fallback warning
hu: Tartalék figyelmeztetés megjelenítése

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
hu: Ha engedélyezett, akkor a gnome-session egy figyelmeztetési párbeszédablakot jelenít meg, ha a munkamenet visszaállt a tartalékra.

en: Custom Session
hu: Egyéni környezet

en: Please select a custom session to run
hu: Válasszon egyéni futtatandó környezetet

en: _New Session
hu: Új _környezet

en: _Remove Session
hu: Környezet _eltávolítása

en: Rena_me Session
hu: Környezet át_nevezése

en: _Continue
hu: _Folytatás

en: Oh no!  Something has gone wrong.
hu: Jaj! Valami elromlott.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
hu: Hiba történt, és a rendszer nem képes helyreállni. Lépjen kapcsolatba a rendszergazdával.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
hu: Hiba történt, és a rendszer nem képes helyreállni. Elővigyázatosságból minden kiterjesztés letiltásra került.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
hu: Hiba történt, és a rendszer nem képes helyreállni.
    Jelentkezzen ki, és próbálja újra.

en: _Log Out
hu: _Kijelentkezés

en: Enable debugging code
hu: Hibakeresési kód engedélyezése

en: Allow logout
hu: Kijelentkezés engedélyezése

en: Show extension warning
hu: Kiterjesztés figyelmeztetésének megjelenítése

en: Not responding
hu: Nem válaszol

en: _Log out
hu: _Kijelentkezés

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
hu: Megjegyzett alkalmazás

en: This program is blocking logout.
hu: Ez a program blokkolja a kijelentkezést.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
hu: Új ügyfélkapcsolatok visszautasítása, mivel a rendszer éppen leáll

en: Could not create ICE listening socket: %s
hu: Nem hozható létre az ICE-figyelő foglalat: %s

en: Running as systemd service
hu: Futtatás systemd szolgáltatásként

en: Use systemd session management
hu: Systemd munkamenet-kezelés használata

en: Use builtin session management (rather than the systemd based one)
hu: Beépített munkamenet-kezelés használata (a systemd alapú helyett)

en: Override standard autostart directories
hu: Szabványos automatikus indítási könyvtárak felülbírálása

en: AUTOSTART_DIR
hu: AUTO_INDÍTÁS_KVT

en: Session to use
hu: Használandó munkamenet

en: SESSION_NAME
hu: MUNKAMENET_NEVE

en: Do not load user-specified applications
hu: Ne töltsön be felhasználó által megadott alkalmazásokat

en: Version of this application
hu: Ezen alkalmazás verziója

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
hu: A hibaképernyő megjelenítése teszteléshez

en: Disable hardware acceleration check
hu: A hardveres gyorsítás ellenőrzésének kikapcsolása

en:  — the GNOME session manager
hu:  – A GNOME munkamenet-kezelője

en: Start gnome-session-shutdown.target
hu: A gnome-session-shutdown.target indítása

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
hu: A gnome-session-shutdown.target indítása, ha EOF vagy egyedülálló bájt érkezik a szabványos bemeneten

en: Signal initialization done to gnome-session
hu: A szignál előkészítése kész a gnome-session munkamenethez

en: Restart dbus.service if it is running
hu: A dbus.service újraindítása, ha fut

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-failed.target on service failure
hu: Futtatás az ExecStopPost beállításból a gnome-session-failed.target indításához szolgáltatáshiba esetén

en: Program needs exactly one parameter
hu: A programnak pontosan egy paraméterre van szüksége

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
      -l, --list        List the existing inhibitions, and exit
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
hu: %s [KAPCSOLÓ…] PARANCS
    
    A PARANCS végrehajtása egyes munkamenet-funkciók tiltásával.
    
      -h, --help          Ezen súgó megjelenítése
      --version           Programverzió megjelenítése
      --app-id AZONOSÍTÓ  Használandó alkalmazásazonosító
                          a letiltáskor (elhagyható)
      --reason REASON     A letiltás oka (elhagyható)
      --inhibit ARG       Letiltandó funkciók vesszőkkel elválasztva:
                          logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only      Ne indítsa a PARANCSOT, csak várjon a végtelenségig
      -l, --list          A meglévő letiltások felsorolása, majd kilépés
    
    Ha nincs megadva az --inhibit kapcsoló, akkor az idle az alapértelmezett.

en: Failed to execute %s
hu: %s végrehajtása sikertelen

en: %s requires an argument
hu: %s egy paramétert igényel

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Power off
hu: Kikapcsolás

en: Reboot
hu: Újraindítás

en: Ignoring any existing inhibitors
hu: A meglévő korlátozók mellőzése

en: Don’t prompt for user confirmation
hu: Ne kérjen felhasználói megerősítést

en: Could not connect to the session manager
hu: Sikertelen kapcsolatfelvétel a munkamenet-kezelővel

en: Program called with conflicting options
hu: A program kapcsolói ütköznek

en: Session %d
hu: %d. környezet

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
hu: A környezetnevek nem kezdődhetnek „.”-tal, és nem tartalmazhatnak „/” karaktert

en: Session names are not allowed to start with “.”
hu: A környezetnevek nem kezdődhetnek „.”-tal

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
hu: A környezetnevek nem tartalmazhatnak „/” karaktert

en: A session named “%s” already exists
hu: Már létezik „%s” nevű környezet
