gnome-session - en to pl translation catalogue (67 entries)

en: Custom
pl: Niestandardowa sesja

en: This entry lets you select a saved session
pl: Ten wpis umożliwia wybranie zapisanej sesji

en: This session logs you into GNOME
pl: Ta sesja loguje użytkownika do środowiska GNOME

en: GNOME dummy
pl: Pusta sesja GNOME

en: GNOME on Wayland
pl: GNOME (Wayland)

en: GNOME on Xorg
pl: GNOME (Xorg)

en: Save sessions
pl: Zapisywanie sesji

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically.
pl: Czy gnome-session ma automatycznie zapisywać sesję.

en: Save this session
pl: Zapisanie tej sesji

en: When enabled, gnome-session will automatically save the next session at log out even if auto saving is disabled.
pl: Czy gnome-session ma automatycznie zapisać następną sesję podczas wylogowania, nawet jeśli automatyczne zapisywanie jest wyłączone.

en: Logout prompt
pl: Potwierdzenie przed wylogowaniem

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
pl: Czy gnome-session ma pytać użytkownika o potwierdzenie przed zakończeniem sesji.

en: Show the fallback warning
pl: Ostrzeżenie o przywróceniu

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
pl: Czy gnome-session ma wyświetlać okno z ostrzeżeniem po zalogowaniu, jeśli sesja została automatycznie przywrócona do poprzedniej.

en: Custom Session
pl: Niestandardowa sesja

en: Please select a custom session to run
pl: Proszę wybrać niestandardową sesję do uruchomienia

en: _New Session
pl: _Nowa sesja

en: _Remove Session
pl: _Usuń sesję

en: Rena_me Session
pl: Z_mień nazwę sesji

en: _Continue
pl: _Kontynuuj

en: Oh no!  Something has gone wrong.
pl: Coś się nie powiodło.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
pl: Wystąpił problem i nie można przywrócić komputera. Proszę skontaktować się z jego administratorem

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
pl: Wystąpił problem i nie można przywrócić komputera. Wszystkie rozszerzenia zostały wyłączone w ramach środków ostrożności.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
pl: Wystąpił problem i nie można przywrócić komputera.
    Proszę się wylogować i spróbować ponownie.

en: _Log Out
pl: _Wyloguj się

en: Enable debugging code
pl: Uruchomienie kodu debugowania

en: Allow logout
pl: Zezwolenie na wylogowanie

en: Show extension warning
pl: Wyświetlanie ostrzeżeń rozszerzeń

en: Not responding
pl: Brak odpowiedzi

en: _Log out
pl: _Wyloguj się

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
pl: Zapamiętany program

en: This program is blocking logout.
pl: Ten program uniemożliwia wylogowanie.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
pl: Odmowa połączenia nowego klienta z powodu trwającego zamykania sesji

en: Could not create ICE listening socket: %s
pl: Nie można utworzyć gniazda nasłuchującego ICE: %s

en: Running as systemd service
pl: Działanie jako usługa systemd

en: Use systemd session management
pl: Używa zarządzania sesją systemd

en: Use builtin session management (rather than the systemd based one)
pl: Używa wbudowanego zarządzania sesją (zamiast zarządzania na podstawie systemd)

en: Override standard autostart directories
pl: Obejście standardowych katalogów automatycznego uruchamiania

en: AUTOSTART_DIR
pl: KATALOG_AUTOMATYCZNEGO_URUCHAMIANIA

en: Session to use
pl: Używana sesja

en: SESSION_NAME
pl: NAZWA_SESJI

en: Do not load user-specified applications
pl: Bez wczytywania programów określonych przez użytkownika

en: Version of this application
pl: Wersja tego programu

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
pl: Wyświetla okno niepowodzenia uruchomienia środowiska w celach testowych

en: Disable hardware acceleration check
pl: Wyłącza sprawdzanie przyspieszenia sprzętowego

en:  — the GNOME session manager
pl:  — menedżer sesji środowiska GNOME

en: Start gnome-session-shutdown.target
pl: Rozpoczyna gnome-session-shutdown.target

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
pl: Rozpoczyna gnome-session-shutdown.target po otrzymaniu EOF lub pojedynczego bajtu na standardowym wejściu

en: Signal initialization done to gnome-session
pl: Sygnalizuje gnome-session, że inicjacja została ukończona

en: Restart dbus.service if it is running
pl: Uruchamia usługę dbus.service ponownie, jeśli jest uruchomiona

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-failed.target on service failure
pl: Uruchamia z ExecStopPost, aby rozpocząć gnome-session-failed.target po niepowodzeniu usługi

en: Program needs exactly one parameter
pl: Program wymaga dokładnie jednego parametru

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
      -l, --list        List the existing inhibitions, and exit
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
pl: %s [OPCJA…] POLECENIE
    
    Wykonuje POLECENIE podczas wstrzymywania części funkcjonalności sesji.
    
      -h, --help        Wyświetla tę pomoc
      --version         Wyświetla wersję programu
      --app-id ID       Identyfikator programu do użycia
                        podczas wstrzymywania (opcjonalnie)
      --reason POWÓD    Powód wstrzymania (opcjonalnie)
      --inhibit PARAM   Rzeczy do wstrzymania, rozdzielone dwukropkami:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Bez wykonywania POLECENIA i czekanie bez ograniczenia
      -l, --list        Wyświetla listę istniejących wstrzymywań
                        i kończy działanie
    
    Jeśli nie podano opcji --inhibit, to przyjmowana jest opcja „idle”.

en: Failed to execute %s
pl: Wykonanie polecenia „%s” się nie powiodło

en: %s requires an argument
pl: %s wymaga parametru

en: Log out
pl: Wylogowanie

en: Power off
pl: Wyłączenie

en: Reboot
pl: Ponowne uruchomienie

en: Ignoring any existing inhibitors
pl: Ignorowanie istniejących mechanizmów wstrzymujących

en: Don’t prompt for user confirmation
pl: Bez pytania o potwierdzenie użytkownika

en: Could not connect to the session manager
pl: Nie można połączyć się z menedżerem sesji

en: Program called with conflicting options
pl: Wywołano program ze sprzecznymi opcjami

en: Session %d
pl: Sesja %d

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
pl: Nazwy sesji nie mogą rozpoczynać się od „.” ani zawierać znaku „/”

en: Session names are not allowed to start with “.”
pl: Nazwy sesji nie mogą rozpoczynać się od „.”

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
pl: Nazwy sesji nie mogą zawierać znaku „/”

en: A session named “%s” already exists
pl: Sesja o nazwie „%s” już istnieje
