gnome-session - en to sk translation catalogue (67 entries)

en: Custom
sk: Vlastná relácia

en: This entry lets you select a saved session
sk: Táto položka vám umožní vybrať uloženú reláciu

en: This session logs you into GNOME
sk: Táto relácia vás prihlási do GNOME

en: GNOME dummy
sk: Fingované GNOME

en: GNOME on Wayland
sk: GNOME cez Wayland

en: GNOME on Xorg
sk: GNOME cez Xorg

en: Save sessions
sk: Ukladanie relácie

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically.
sk: Ak je povolené, gnome-session bude reláciu ukladať automaticky.

en: Save this session
sk: Uloženie tejto relácie

en: When enabled, gnome-session will automatically save the next session at log out even if auto saving is disabled.
sk: Keď je povolené, gnome-session automaticky uloží nasledujúcu reláciu pri odhlásení, aj keď je automatické ukladanie zakázané.

en: Logout prompt
sk: Výzvna na odhlásenie

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
sk: Ak je povolené, gnome-session vyzve používateľa pred ukončením relácie.

en: Show the fallback warning
sk: Zobrazí upozornenie záchranného režimu

en: If enabled, gnome-session will display a warning dialog after login if the session was automatically fallen back.
sk: Ak je povolené, gnome-session zobrazí po prihlásení upozornenie, ak sa automaticky použije záchranný režim.

en: Custom Session
sk: Vlastná relácia

en: Please select a custom session to run
sk: Prosím, vyberte vlastnú reláciu, ktorá sa má spustiť

en: _New Session
sk: _Nová relácia

en: _Remove Session
sk: _Odstrániť reláciu

en: Rena_me Session
sk: Pre_menovať reláciu

en: _Continue
sk: _Pokračovať

en: Oh no!  Something has gone wrong.
sk: Ale nie! Niekde sa stala chyba.

en: A problem has occurred and the system can’t recover. Please contact a system administrator
sk: Vyskytla sa chyba a systém sa nedokáže obnoviť. Prosím, kontaktuje správcu systému

en: A problem has occurred and the system can’t recover. All extensions have been disabled as a precaution.
sk: Vyskytla sa chyba a systém sa nedokáže obnoviť. Všetky rozšírenia boli preventívne zakázané.

en: A problem has occurred and the system can’t recover.
    Please log out and try again.
sk: Vyskytla sa chyba a systém sa nedokáže obnoviť.
    Prosím, odhláste sa a skúste to znovu.

en: _Log Out
sk: _Odhlásiť sa

en: Enable debugging code
sk: Povolí ladiaci kód

en: Allow logout
sk: Povolí odhlásenie

en: Show extension warning
sk: Zobrazí upozornenie rozšírenia

en: Not responding
sk: Neodpovedá

en: _Log out
sk: Odh_lásiť sa

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
sk: Zapamätaná aplikácia

en: This program is blocking logout.
sk: Tento program blokuje odhlásenie.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
sk: Nové pripojenie klienta odmietnuté, pretože sa relácia práve vypína

en: Could not create ICE listening socket: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť načúvajúci soket ICE: %s

en: Running as systemd service
sk: Pobeží ako služba systemd

en: Use systemd session management
sk: Použije správu relácií systemd

en: Use builtin session management (rather than the systemd based one)
sk: Použije zabudovaného správcu relácií (namiesto toho, založeného na systemd)

en: Override standard autostart directories
sk: Preváži predvolené adresáre automatického spúšťania

en: AUTOSTART_DIR
sk: ADRESÁR_AUTOSPUSTENIA

en: Session to use
sk: Relácia, ktorá bude použitá

en: SESSION_NAME
sk: NÁZOV_RELÁCIE

en: Do not load user-specified applications
sk: Nenačíta aplikácie špecifikované používateľom

en: Version of this application
sk: Verzia tejto aplikácie

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
sk: Zobrazí dialógové okno s chybou slúžiace na testovanie

en: Disable hardware acceleration check
sk: Zakáže kontrolu hardvérovej akcelerácie

en:  — the GNOME session manager
sk:  — správca relácie GNOME

en: Start gnome-session-shutdown.target
sk: Spustí gnome-session-shutdown.target

en: Start gnome-session-shutdown.target when receiving EOF or a single byte on stdin
sk: Spustí gnome-session-shutdown.target pri obdržaní EOF alebo jedného bajtu zo štandardného vstupu

en: Signal initialization done to gnome-session
sk: Signalizuje dokončenie inicializácie pre gnome-session

en: Restart dbus.service if it is running
sk: Reštartuje dbus.service, ak beží

en: Run from ExecStopPost to start gnome-session-failed.target on service failure
sk: Spustením z ExecStopPost spustíte gnome-session-failed.target pri zlyhaní služby

en: Program needs exactly one parameter
sk: Program vyžaduje presne jeden parameter

en: %s [OPTION…] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
      --inhibit-only    Do not launch COMMAND and wait forever instead
      -l, --list        List the existing inhibitions, and exit
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
sk: %s [VOĽBA...] PRÍKAZ
    
    Spustenie PRÍKAZU počas potlačenia niektorých funkcií relácie.
    
      -h, --help        Zobrazí tohoto pomocníka
      --version         Zobrazí verziu programu
      --app-id ID       Identifikátor aplikácie, ktorá sa použije
                        pri potlačení (voliteľné)
      --reason PRÍČINA  Príčina, kvôli ktorej sa uskutoční potlačenie (voliteľné)
      --inhibit ARG   Dvojbodkou oddelené súčasti na potlačenie, z možností:
                        logout (odhlásenie), switch-user (prepnutie používateľa), suspend (uspatie), idle (nečinnosť), automount (automatické pripojenie)
      --inhibit-only    Nespustí PRÍKAZ, ale bude miesto toho čakať donekonečna
      -l, --list        Vypíše existujúce potláčania, a ukončí sa
    
    Ak nie je určená žiadna voľba typu --inhibit, bude sa predpokladať nečinnosť.

en: Failed to execute %s
sk: Zlyhalo spustenie príkazu %s

en: %s requires an argument
sk: Príkaz %s vyžaduje parameter

en: Log out
sk: Uskutoční odhlásenie

en: Power off
sk: Uskutoční vypnutie

en: Reboot
sk: Uskutoční reštart

en: Ignoring any existing inhibitors
sk: Budú sa ignorovať akékoľvek potlačenia

en: Don’t prompt for user confirmation
sk: Nepýtať si potvrdenie od používateľa

en: Could not connect to the session manager
sk: Nepodarilo sa pripojiť k správcovi relácií

en: Program called with conflicting options
sk: Program volaný s konfliktnými voľbami

en: Session %d
sk: Relácia č. %d

en: Session names are not allowed to start with “.” or contain “/” characters
sk: Názvy relácií nesmú začínať s „.“ ani obsahovať znaky „/“

en: Session names are not allowed to start with “.”
sk: Názvy relácií nesmú začínať s „.“

en: Session names are not allowed to contain “/” characters
sk: Názvy relácií nesmú obsahovať znaky „/“

en: A session named “%s” already exists
sk: Relácia s názvom „%s“ už existuje
