linuxmint - en to br translation catalogue (48 entries)

en: Cancel
br: Nullañ

en: Add
br: Ouzhpennañ

en: Rename...
br: Adenvel...

en: About
br: Diwar-benn

en: Quit
br: Kuitaat

en: Name
br: Anv

en: New name
br: Anv nevez

en: Use %n, %0n, %00n, %000n, etc. to enumerate.
br: Implijit %n, %0n, %00n, %000n, h.a. evit deniveriñ.

en: Rename Files
br: Adenvel Restroù

en: Add files
br: Ouzhpennañ restroù

en: Unable to rename '%s': File name too long
br: N'haller ket adenvel '%s': Re hir eo anv ar restr

en: Unable to rename '%s': Remote operation failed. This may be due to insufficient permissions or a server error.
br: N'haller ket adenvel '%s': c'hwitet war ar wezhiadur a-bell. Gallout a ra bezañ abalamour da aotreoù re skort pe d'ur fazi gant an dafariad.

en: Unable to rename '%s': %s
br: N'haller ket adenvel '%s': %s

en: File Renamer
br: Adanver restroù

en: Rename files and directories
br: Adenvel restroù ha kavlec'hiadoù

en: Name collision on '%s'.
br: Ur c'henniñv a zo gant an anv '%s'.

en: '%s' is not writeable.
br: '%s' n'hall ket bet skrivet warnañ.

en: Add files...
br: Ouzhpennañ restroù

en: Remove
br: Dilemel

en: Remove selected files
br: Dilemel ar restroù diuzet

en: Clear
br: Skarzhañ

en: Replace
br: Amsaviñ

en: Insert
br: Enlakaat

en: Change case
br: Kemmañ an direnneg

en: Name only
br: Anv hepken

en: Extension only
br: Askouezhadenn hepken

en: Entire filename
br: Anv restr a-bezh

en: Find:
br: Klask:

en: Replace:
br: Amsaviñ:

en: Use %n, %0n, %00n, etc. to enumerate.
br: Implijit %n, %0n, %00n, h.a. evit deniveriñ.

en: Regular expression
br: Bomm reol

en: Case sensitive
br: Doujañs d'ar bennlizherenn

en: Start number:
br: Niver kregiñ:

en: Increment:
br: Azvuiad:

en: At position:
br: D'al lec'hiadur:

en: From the end
br: Diouzh an dibenn

en: Overwrite
br: Flastrañ

en: Text:
br: Testenn:

en: Convert to:
br: Amdreiñ da:

en: Lower case
br: Lizherennoù munut

en: First character uppercase
br: Lakaat al lizherenn gentañ da bennlizherenn

en: Title case
br: Tirenneg an titl

en: Upper case
br: Pennlizherennoù

en: Remove accents
br: Dilemel an tiredoù

en: Remove from position:
br: Dilemel diouzh al lec'hiadur:

en: To position:
br: D'al lec'hiadur:

en: Close
br: Serriñ

en: Rename
br: Adenvel
