bum - en to no translation catalogue (99 entries)

en: You have asked to modify one or more services in the System Runlevel (rcSd). This operation could compromise the general stability of your system and, in some cases, cause possible damage to your hardware.
    Are you <b>100%</b> sure?
no: Du spurte om å modifisere en eller flere tjenster i Systemets Kjørenivå (rcS.d). Denne operasjonen kan gjøre systemet ustabilt og i noen tilfeller skade maskinvaren.
    Er du <b>100%</b> sikker?

en: Services
no: Tjenester

en: Change start\/stop priority
no: Forandre start\/stop prioritet

en: Activate service & apply now
no: Aktiver tjeneste & bekreft nå

en: Deactivate service & apply now
no: Deaktiver tjeneste & bekreft nå

en: Start service now
no: Start tjeneste nå

en: Stop service now
no: Stopp tjeneste nå

en: Apply changes
no: Bruke instillingene

en: Start or stop services now? 
    (If you answer No, changes will be applied at next boot.)
no: Start eller stopp tjenester nå?
    (Hvis du svarer Nei, vil forandringene bli gjeldende ved neste start av systemet)

en: Exit
no: Avslutt

en: Help
no: Hjelp

en: About
no: Om

en: Special credits to:
no: spesiell takk til:

en: Acknowledgments to:
no: Hilsen til:

en: Released under GNU General Public License (GPL)
no: Utgitt under GNU General Public License (GPL)

en: A graphical tool to handle runlevels configuration.
no: Et grafisk verktøy til å forandre systemes kjørenivå instillinger.

en: Activate
no: Aktiver

en: Service name
no: Tjeneste navn

en: Single user
no: En-bruker

en: Script name
no: Skript navn

en: Editing in run level S is not allowed!  Playing with rcS.d symlinks is an administration activity requiring deep knowledge of the runlevel system.
no: Å forandre i kjørenivå 5 er ikke tillat! Å forandre på rc5.d symlinker er administrator aktivitet som krever dyp kjennskap til kjørenivå systemet

en: Description
no: Forklaring

en: Running
no: Kjører

en: You must select a script before!
no: Du må velge ett skript først!

en: Deactivate & apply now
no: Deaktiver & aktiver forandringer nå

en: Activate & apply now
no: Aktiver og aktiver forandringer nå

en: Change start/stop priority
no: Skift start/stopp prioritet

en: Stop now
no: Stopp nå

en: Start now
no: Start nå

en: Service  stopped.
no: Tjeneste stoppet.

en: Failed command execution.
no: Kunne ikke kjøre kommandoen.

en: Service  started.
no: Tjenesten startet.

en: Changes will be applied as soon as 
    you click on OK button.
no: Forandringene vil bli aktivert så snart
    du trykker på OK knappen.

en: Startup Priority:
no: Oppstarts Prioritet:

en: Shutdown Priority:
no: Nedstengnings Prioritet:

en: Cancel changes and exit
no: Avbryt forandringene og avslutt

en: _Apply changes
no: _Godkjenn forandringer

en: Apply changes
no: Godkjenn forandringer

en: This program must be run with root privileges!
no: Dette programmet må kjører med root privilegier!

en: Another bum is running, or  the file:
no: En annen prosess av bum kjører, eller filen:

en: remains locked!
no: er fortsatt låst!

en: Please wait... loading data...
no: Vennligst vent... laster data...

en: Information
no: Informasjon

en: Scripts
no: Skript

en: Startup and shutdown scripts
no: Oppstart og nedstengings skript

en: Summary
no: Oppsummering

en: Run as root or 'gksudo bum'
no: Kjør som root eller 'gksudo bum'

en: Another bum is running, or  the file /var/lock/bum remains locked!
no: En annen prosess av bum kjører, eller filen /var/lock/bum er fortsatt låst!

en: Sorry, no information found for this package.
no: Beklager, ingen informasjon er funnet for denne pakken.

en: Perform intelligent power management of your system
no: Utfør intelligent strømstyring av systemet

en: For laptops, saves power if running on battery
no: For bærbare, spører strøm hvis kjørt på batteri

en: Sound Architecture Services
no: Lyd arkitektur tjeneste

en: Runs system housekeeping chores on specified days
no: Kjører system rengjørings oppgaver på angitte dager

en: Web Server
no: Web Tjener

en: New generation Web Server
no: Ny generasjons Web Tjener

en: Monitors battery status for some older laptops
no: Overvåker batteri statusen for noen eldre bærebare maskiner

en: Enables scheduling of jobs
no: Klargjør for planlegging av oppgaver

en: Support for extra formats to run programs
no: Mulighet for ekstra formater til å kjøre programmer

en: Saves messages at boot to a log file
no: Lagrer meldinger ved oppstart til en logg fil

en: Bluetooth services
no: Bluetooth tjenester

en: Runs system housekeeping chores on specified dates/times
no: Kjører system rengjørings rutiner på fastsatte dager/timer

en: Manages print jobs
no: Styrer printer utskrifter

en: Delivers messages between applications
no: Sender meldinger mellom applikasjoner

en: Update dynamic IP address at DynDNS.org
no: Oppdaterer den dynamiske ip addressen hos DynDNS.org

en: Configures your system for internet access via a modem
no: Konfigurerer systemet ditt for å akksessere internett via ett modem

en: Dictionary Server
no: Ordbok Tjener

en: Hard Disk Volume Management
no: Hard Disk administrasjon

en: Detects changes in files/directories
no: Oppdager forandringer i filer/mapper

en: Mail retrieval and forwarding utility
no: E-post mottaker og videresendings verktøy

en: Power and special key management for Toshiba laptops
no: Strøm og "spesial knapper" styring for Toshiba bærbare maskiner

en: Tunes hard disk parameters for high performance
no: Kalibrerer hard disk parametrer for høy ytelse

en: Auto-configures laptop hotkeys
no: Auto-konfigurerer snarveisknapper på bærbare maskiner

en: Detects new devices when plugged in
no: Oppdager nye enheter når de blir tilkoblet

en: Tools to configure network services
no: Verktøy for å konfigurere nettverks tjenestene

en: Manager for incoming Internet connections
no: Administrasjon for inkommende Internett tilkoblinger

en: Logs important system events
no: Logger viktige system hendelser

en: Handles physical Hard Disk Volumes in Logical groups
no: Håndterer fyskiske Hard Disker i logiske grupper

en: Creates special files to interact with hardware
no: Lager spesielle filer til å samarbeide med hardwaren

en: Manages multiple disk devices for fault-tolerance
no: Håndterer flere disker for feil toleranse

en: Fast and stable SQL database server
no: Rask og stabil SQL database server

en: Manages your Internet connection
no: Håndterer Internett tilkoblingen

en: Update the system time using the Internet
no: Oppdaterer system klokken over Internett

en: NVIDIA video card management
no: NVIDIA grafikk kort håndtering

en: Manages the insertion/removal of Laptop cards
no: Håndterer insetting/fjerning av laptop kort

en: High performance Mail Server
no: Høy ytelses Epost Tjener

en: Controls CPU speed and voltage to save power
no: Kontrollerer CPU klokkehastighet og volt, for å spare strøm

en: Manages internet access via a modem
no: Håndterer Internett tilgangen via ett modem

en: Speeds up boot by starting operations early
no: Korter ned oppstarts tiden ved å starte operasjoner tidlig

en: Fast remote file copy program
no: Raskt fjern fils kopierings program

en: Share files among computers on a LAN
no: Deler filer mellom andre maskiner i ett LAN

en: SmartLink modem management
no: Smartling modem håndtering

en: Internet WWW proxy server
no: Internett WWW proxy tjener

en: Allows users securely to log into the machine remotely
no: Tillater brukere å sikkert logge inn på maskinen uten fysisk tilgang

en: Allows specific users to gain superuser status
no: Tillater spesielle brukere å få superbruker status

en: System Logging Service
no: System Logging Tjeneste

en: Creates new devices when plugged in
no: Lager nye enheter når de blir plugget inn

en: Save/Recover video state
no: Lagrer/Rekonstruerer video status

en: Web-based remote administration for this computer
no: Web basert fjern administrasjon for denne maskinen

en: Main Graphical Interface
no: Hoved Grafisk Brukergrensesnitt
