bum-1.3.4 - en to pl translation catalogue (97 entries)

en: Graphical runlevel configuration tool
pl: Graficzne narzędzie do zarządzania usługami startowymi.

en: You must run this program as the root user.
pl: Musisz uruchomić ten program jako administrator.

en: A graphical tool to handle runlevels configuration.
pl: Graficzne narzędzie do zarządzania usługami startowymi.

en: Start or stop services now? 
    (If you answer No, changes will be applied at next boot.)
pl: Włączyć czy wyłączyć usługę teraz? 
    (Jeśli odpowiesz Nie, zmiany zostaną zatwierdzone podczas następnego startu)

en: Activate
pl: Aktywuj

en: Description
pl: Opis

en: Running
pl: Pracuje

en: Service name
pl: Nazwa usługi

en: Single user
pl: Pojedyńczy użytkownik

en: Script name
pl: Nazwa skryptu

en: Editing in run level S is not allowed!
pl: Edytowanie·"run·level·S"·jest·niedozwolone!

en: Playing with rcS.d symlinks is an administration activity requiring deep knowledge of the runlevel system.
pl: Edytowanie "rcS.d" wymaga  dużej wiedzy na dany temat.

en: Deactivate & apply now
pl: Deaktywuj i zastosuj teraz

en: Activate & apply now
pl: Aktywuj i zastosuj teraz

en: Change start/stop priority
pl: Zmień priorytet włączania/wyłączania

en: Stop now
pl: Wyłącz teraz

en: Start now
pl: Włącz teraz

en: You must select a script before!
pl: Musisz pierw wybrać skrypt!

en: Service  stopped.
pl: Usługa wyłączona

en: Failed command execution.
pl: Nieudane wykonanie polecenia.

en: Service  started.
pl: Usługa włączona

en: Another bum is running, or  the file:
pl: Inny bum jest włączony lub plik:

en: remains locked!
pl: pozostałości zablokowane!

en: Sorry, no information found for this package.
pl: Przepraszamy, nie znaleziono informacji o tym pakiecie.

en: Perform intelligent power management of your system
pl: Inteligentny zarządca zasilania

en: For laptops, saves power if running on battery
pl: Dla laptopów, oszczędzaj energię jeśli używasz baterii

en: Sound Architecture Services
pl: Usługa architektury dźwięku

en: Runs system housekeeping chores on specified days
pl: Włącz sprzątanie system w określone dni

en: Web Server
pl: Serwer www

en: New generation Web Server
pl: Serwer www nowej generacji

en: Monitors battery status for some older laptops
pl: Poziom baterii dla starszych laptopów

en: Enables scheduling of jobs
pl: Włacz harmonogram zadań

en: Support for extra formats to run programs
pl: Wsparcie dla dodatkowych formatów w celu uruchomienia aplikacji

en: Service to get internet domain names
pl: Usługa do pozyskania adresów dns

en: Saves messages at boot to a log file
pl: Zapisz wiadomości poczas startu systemu do pliku

en: Bluetooth services
pl: Usługa Bluetooth

en: Runs system housekeeping chores on specified dates/times
pl: Włącz sprzątanie systemu o określonej dacie/godzinie

en: Manages print jobs
pl: Zarządzaj zadaniami drukowania

en: Delivers messages between applications
pl: Dostarczaj wiadomości pomiędzy programami

en: Update dynamic IP address at DynDNS.org
pl: Zaktualizuj dynamiczny adres IP na DynDNS.org

en: Configures your system for internet access via a modem
pl: Konfiguracja systemu dla połączanie internetowego poprzez modem

en: Dictionary Server
pl: Serwer słownika

en: Hard Disk Volume Management
pl: Zarządca partycji na dysku twardny

en: Detects changes in files/directories
pl: Wykrywaj zmiany w plikach/katalogach

en: Mail retrieval and forwarding utility
pl: Programy do przyjmowania i przekierowania poczty

en: Power and special key management for Toshiba laptops
pl: Zarządca energi oraz specialnych klawiszy dla laptów Toshiba

en: GNOME Display Manager
pl: Zarządca logowania - GNOME

en: Tunes hard disk parameters for high performance
pl: Wyreguluj parametry dysku twardego w celu lepszego działania

en: Auto-configures laptop hotkeys
pl: Automatyczna konfiguracja specjalnych przycisków w laptopach

en: Detects new devices when plugged in
pl: Wykryj nowe urządzenia po podłączeniu

en: HP Printing and Imaging System
pl: HP Printing i Imaging System

en: HP OfficeJet Linux driver
pl: Sterownik HP OfficeJet

en: Conexant HSF modem management
pl: Zarządca modemu - Conexant HSF

en: Tools to configure network services
pl: Narzędzia do konfiguracji usług sieciowych

en: Manager for incoming Internet connections
pl: Zarządca dla przychodzących połączeń internetowych.

en: KDE Display Manager
pl: Zarządca logowania KDE

en: Logs important system events
pl: Zapisuj ważne zdarzenia systemowe

en: Handles physical Hard Disk Volumes in Logical groups
pl: Ustawianie partycje w logiczne grupy

en: Creates special files to interact with hardware
pl: Stwórz specialne pliki do oddziaływania na sprzęt

en: Manages multiple disk devices for fault-tolerance
pl: Zarządzaj dyskami w celu tolerowania uszkodzeń

en: Fast and stable SQL database server
pl: Szybki i stabilny serwer bazy danych SQL

en: Manages your Internet connection
pl: Zarządzaj swoim połączeniem Internetowym

en: Update the system time using the Internet
pl: Aktualizuj czas komputera z Internetu

en: NVIDIA video card management
pl: Zarządca kartami video - NVIDIA

en: Manages the insertion/removal of Laptop cards
pl: Zarządzaj wkładanymi/wyciąganymi kartami do laptopa

en: High performance Mail Server
pl: Wysokiej klasy Serwer Pocztowy

en: Controls CPU speed and voltage to save power
pl: Ustal prędkość i zasialnie procesora w celu oszczędności zasilania

en: Manages internet access via a modem
pl: Zarządzaj połączenie internetowym poprzez modem

en: Speeds up boot by starting operations early
pl: Przyspierz włączanie systemu poprzez wcześniejsze włączanie operacji

en: Fast remote file copy program
pl: Program do szybkiego zdalnego kopiowania plików

en: Share files among computers on a LAN
pl: Udostępniaj pliki innym komputerom w sieci lokalnej

en: SmartLink modem management
pl: Zarządca modemu - SmartLink

en: Internet WWW proxy server
pl: Serwer proxy-WWW

en: Allows users securely to log into the machine remotely
pl: Zezwól użytownikom do zdalnego logowania

en: Allows specific users to gain superuser status
pl: Zezwól konkretnym użytkownikom do uzyskania uprawnień administratora

en: System Logging Service
pl: Usługa zapisywania zdarzeń systemowych

en: Creates new devices when plugged in
pl: Stwórz nowe urządzenie po podłączeniu

en: User bootsplash utility
pl: Narzędzie do graficznego ekranu startowego

en: Save/Recover video state
pl: Zapisz/Odtwórz stan obrazu

en: Web-based remote administration for this computer
pl: Zdalna administracja komputera poprzez sieć WWW

en: Graphical utility for managing wi-fi connections
pl: Graficzny program do zarządzania połączeń z siecią wi-fi

en: Main Graphical Interface
pl: Główny graficzny interfejs

en: <b>Changes will be applied as soon as you click on OK button.</b>
pl: <b>Zmiany zostaną wykonane po naciśnięciu na przycisk OK.</b>

en: <b>Please wait... loading data...</b>
pl: <b>Proszę czekać... ładowanie danych...</b>

en: Activate service & apply now
pl: Aktywuj usługi i zastosuj teraz

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Boot-Up Manager
pl: Zarządca programów startowych

en: Deactivate service & apply now
pl: Deaktywuj usługi i zastosuj teraz

en: Progress
pl: Działanie

en: Services
pl: Usługi

en: Shutdown Priority:
pl: Priorytet wyłączania

en: Start service now
pl: Włącz usługę teraz

en: Startup Priority:
pl: Priorytet włączania

en: Startup and shutdown scripts
pl: Skrypty podczas wyłączania i wyłączania systemu

en: Stop service now
pl: Wyłączy usługę teraz

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: _File
pl: Plik
