buzztrax 0.10.0 - en to cs translation catalogue (351 entries)

en: Fully integrated music composer.
cs: Plně integrovaný sestavovač hudby

note: don't translate 'tracker'
en: Buzztrax is a music composer similar to tracker applications. It is roughly modelled after the windows only, closed source application called Buzz.
cs: Buzztrax je sestavovač hudby podobný programům typu tracker. Je udělán zhruba podle vzoru programu s názvem Buzz, která je jen pro operační systém Windows a jejíž zdrojový kód je uzavřen.

en: Print the buzztrax core version
cs: Zobrazit základní verzi Buzztraxu

en: Buzztrax core options
cs: Základní volby pro Buzztrax

en: Show buzztrax core options
cs: Ukázat základní volby pro Buzztrax

en: normal
cs: Normální

en: break
cs: Přerušit

en: mute
cs: Ztlumit

en: solo
cs: Sólo

en: bypass
cs: Obejít

en: Filename must not be empty.
cs: Souborový název nesmí zůstat nevyplněn.

en: No io-module for filename '%s'.
cs: Žádný io-modul pro souborový název '%s'.

en: Media-type must not be empty.
cs: Typ média nesmí zůstat nevyplněn.

en: No io-module for media-type '%s'.
cs: Žádný io-modul pro typ média '%s'.

en: Loading file '%s'
cs: Nahrává se soubor '%s'

en: Saving file '%s'
cs: Ukládá se soubor '%s'

en: Failed to create memory input.
cs: Nepodařilo se vytvořit paměťový vstup.

en: Is not a XML/Buzztrax document.
cs: Není dokumentem XML/Buzztrax.

en: Is not a wellformed XML document.
cs: Není správně utvořený dokument XML.

en: XML document is empty.
cs: Dokument XML je prázdný.

en: Wrong XML document root.
cs: Špatný kořen dokumentu XML.

note: default name for new songs
en: untitled song
cs: Nepojmenovaná skladba

en: Buzztrax Music Editor
cs: Hudební editor Buzztrax

en: Error reading a buzz file section.
cs: Chyba při čtení části souboru buzz.

en: Is not a buzz file.
cs: Není souborem buzz.

en: Print the buzztrax interaction controller version
cs: Zobrazit verzi ovladače výměny informací Buzztraxu

en: Buzztrax interaction controller options
cs: Volby pro ovladač výměny informací Buzztraxu

en: Show buzztrax interaction controller options
cs: Ukázat volby pro ovladač výměny informací Buzztraxu

en: Print application version
cs: Vytisknout používanou verzi

en: Be quiet
cs: Žádná oznámení

en: Command name
cs: Název příkazu

en: Input file name
cs: Název vstupního souboru

en: <songfile>
cs: <soubor s písní>

en: Output file name
cs: Název výstupního souboru

en: buzztrax-cmd options
cs: Cmd volby pro Buzztrax

en: Show buzztrax-cmd options
cs: Ukázat cmd volby pro Buzztrax

en: Copyright © 2003-%d Buzztrax developer team
cs: Autorské právo © 2003-%d Buzztraxův vývojářský tým

en: Music production environment
cs: Prostředí pro tvorbu hudby

en: This package is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This package is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU Library General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU Library General Public License along with this package; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA.
cs: Tento balík je svobodným softwarem; můžete jej rozdávat a/nebo upravovat za podmínek GNU General Public License (GPL), jak jsou zveřejněny Free Software Foundation; buď ve verzi 2.1 licence, nebo (podle své volby) v kterékoli pozdější verzi.
    
    Tento balík je šířen v naději, že bude užitečný, ale BEZ JAKÉKOLI ZÁRUKY; také bez předpokládané záruky PRODEJNOSTI nebo POUŽITELNOSTI PRO NĚJAKÝ URČITÝ ÚČEL: Více podrobností naleznete v GNU Library General Public License.
    
    Kopii GNU Library General Public License byste měl obdržet společně s tímto balíkem; a pokud ne, napište Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA.

en: buzztrax-edit options
cs: Volby pro úpravy Buzztraxu

en: Show buzztrax-edit options
cs: Ukázat volby pro úpravy Buzztraxu

en: Edit buzztrax song files
cs: Upravit soubory s písněmi Buzztraxu

en: unsaved song
cs: Neuložená skladba

note: the song recovery has been finished
en: Recovery finished
cs: Obnova dokončena

en: The selected song has been recovered successful.
cs: Vybraná skladba byla úspěšně obnovena.

en: Please check the song and save it if everything is alright.
cs: Prověřte, prosím, skladbu a uložte ji, pokud je vše v pořádku.

note: FIXME(ensonic): the log is still there * - this dialog should be a warning * - ev. we want to suggest to ask for support one or more steps in the recovery did not apply
en: Recovery failed
cs: Obnova se nezdařila

en: Sorry, the selected song could not be fully recovered.
cs: Promiňte, ale vybranou skladbu se nepodařilo úplně obnovit.

en: Please check the song and save it if still looks good.
cs: Prověřte, prosím, skladbu a uložte ji, pokud stále vypadá dobře.

en: Unsaved song recovery
cs: Obnova neuložené písně

note: add dialog commision widgets (okay) FIXME(ensonic): add Okay, Cancel, Delete select song + okay -> recover select song + delete -> remove log
en: _Close
cs: _Zavřít

en: Unsaved songs found
cs: Nalezeny neuložené písně

en: Select them one by one and choose 'recover' or 'delete'.
cs: Vybírejte je jednu po druhé a zvolte mezi Obnovit nebo Smazat.

en: Song file
cs: Soubor s písní

en: Last changed
cs: Naposledy změněno

note: add "undelete" button to action area GTK_STOCK_REVERT_TO_SAVED
en: Recover
cs: Obnovit

en: Delete
cs: Smazat

en: -> You will not see any level-meters.
cs: -> Neuvidíte žádné ukazatele hladin.

en: -> You will not see the frequency spectrum in the analyzer window.
cs: -> Neuvidíte žádné kmitočtové spektrum v okně s rozborem.

en: -> Sample playback previews from the wavetable page will not work.
cs: -> Náhled na přehrávání vzorků ze stránky wavetable nepracuje ze stránky wavetable.

en: Can't load song '%s'.
cs: Nelze nahrát píseň '%s'.

en: Can't load song
cs: Skladbu nelze nahrát

en: Learn…
cs: Učit...

en: Bind controller
cs: Napojit ovládací spínač

en: Unbind controller
cs: Zrušit ovládací spínač

en: Unbind all controllers
cs: Zrušit všechny ovládací spínače

note: format about message for machines
en: by %s
    
    %s
cs: od %s
    
    %s

en: About…
cs: O programu...

en: Mute
cs: Ztlumit

en: Solo
cs: Sólo

en: Bypass
cs: Obejít

note: dynamic part
en: _Properties
cs: _Vlastnosti

note: static part
en: _Preferences
cs: _Nastavení

en: Rename…
cs: Přejmenovat...

en: _Delete
cs: _Smazat

en: Connect machines
cs: Připojit nástroje

en: Signal Analysis…
cs: Rozbor signálu...

en: Play with
cs: Přehrát s

note: TODO(ensonic): toggle loop item *   gtk_check_menu_item_new_with_mnemonic TODO(ensonic): tools menu * 'normalize song' * - dummy render with master->input-pre-gain, adjust master volume * 'cleanup' * - remove unsused patterns, unconnected machines with no empty/tracks help menu
en: _Help
cs: _Nápověda

en: _About
cs: O _programu

note: generators
en: Generators
cs: Generátory

note: effects
en: Effects
cs: Efekty

note: create and set window icon if((window_icon=bt_ui_resources_get_icon_pixbuf_by_machine(self->priv->machine))) { gtk_window_set_icon(GTK_WINDOW(self),window_icon); g_object_unref(window_icon); } set dialog title
en: preset name and comment
cs: Název přednastavení a poznámka

en: _Cancel
cs: _Zrušit

note: GtkEntry : preset name GtkEntry : machine name GtkEntry : pattern name
en: name
cs: Název

note: GtkEntry : preset comment
en: comment
cs: Poznámka

en: %s preferences
cs: %s nastavení

en: Reset parameter
cs: Nastavit parametr znovu

en: Reset all parameters
cs: Nastavit všechny parametry znovu

en: Copy parameter
cs: Kopírovat parametr

en: Paste
cs: Vložit

note: add copy/paste item
en: Copy group
cs: Kopírovat skupinu

en: global properties
cs: Celková nastavení

en: voice %lu properties
cs: Nastavení pro hlas %lu

en: %s wire properties
cs: %s vlastnosti propojení

en: _Add
cs: _Přidat

en: Add new preset
cs: Přidat nové přednastavení

en: _Remove
cs: O_dstranit

en: Remove preset
cs: Odstranit přednastavení

note: edit menu
en: _Edit
cs: _Úpravy

en: Edit preset name and comment
cs: Upravit název přednastavení a poznámka

en: Preset
cs: Přednastavení

en: machine properties
cs: Vlastnosti nástroje

en: Info about this machine
cs: Informace o tomto nástroji

en: Help for this machine
cs: Nápověda pro tento nástroj

note: -- file controls
en: _New
cs: _Nový

en: Randomize parameters
cs: Parametry nastavit náhodně

en: _Undo
cs: _Zpět

en: Reset parameters to defaults
cs: Parametry přenastavit na výchozí

en: Presets
cs: Přednastavení

en: Show/Hide preset pane
cs: Ukázat/Skrýt přednastavení

note: set dialog title
en: %s properties
cs: %s vlastnosti

note: set dialog title
en: %s name
cs: %s název

en: Load new song?
cs: Nahrát novou skladbu?

en: Recover a song?
cs: Obnovit skladbu?

note: gtk_menu_set_accel_path(GTK_MENU(self),"<Buzztrax-Main>/MainMenu"); -- file menu
en: _File
cs: _Soubor

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Recently used
cs: _Naposledy použito

en: _Save
cs: _Uložit

en: Save _As
cs: Uložit _jako

en: Recover unsaved songs
cs: Obnovit neuložené skladby

en: _Record
cs: _Nahrávat

en: _Quit
cs: U_končit

en: _Redo
cs: _Znovu

en: Cu_t
cs: _Vyjmout

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Paste
cs: _Vložit

note: view menu
en: _View
cs: _Pohled

en: Toolbar
cs: Nástrojový pruh

en: Statusbar
cs: Stavový řádek

en: Tabs
cs: Karty

note: TODO(ensonic): 'Machine properties' show/hide toggle TODO(ensonic): 'Analyzer windows' show/hide toggle
en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Go to machine view
cs: Jít na pohled na nástroje

en: Go to pattern view
cs: Jít na pohled na části

en: Go to sequence view
cs: Jít na pohled na sekvence

en: Go to wave table view
cs: Jít na pohled na tabulku s tvary vln

en: Go to song information
cs: Jít na informace o skladbě

note: TODO(ensonic): zoom menu items *  machine view:  zoom-in/zoom-out/zoom-fit *  sequence vide: zoom-in/zoom-out * gtk_container_add(GTK_CONTAINER(menu),gtk_separator_menu_item_new()); subitem=gtk_menu_item_new_with_mnemonic(_)"Best _Fit")); gtk_container_add(GTK_CONTAINER(menu),subitem); g_signal_conn
en: _Playback
cs: _Přehrávání

en: _Play
cs: _Přehrávat

en: Play from cursor
cs: Přehrávat od polohy běžce

en: _Stop
cs: _Zastavit

en: Help
cs: Nápověda

en: Tip of the day
cs: Rada na den

note: join web-chat
en: Join IRC discussion
cs: Přidat se k rozhovoru na IRC

note: TODO(ensonic): 'translate application' -> link to translator project * liblaunchpad-integration1:/usr/share/icons/hicolor/16x16/apps/lpi-translate.png 'report a problem' -> link to bug tracker * liblaunchpad-integration1:/usr/share/icons/hicolor/16x16/apps/lpi-bug.png * /usr/share/app-install/icons/
en: Report a problem
cs: Nahlásit potíže

en: song meta data
cs: Popisné údaje ke skladbě

en: genre
cs: Žánr

en: author
cs: Autor

en: created
cs: Vytvořeno

en: beats per minute
cs: Dob za minutu

en: beats
cs: Doby

en: ticks per beat
cs: Tiknutí na dobu

en: last saved
cs: Naposledy uloženo

en: free text info
cs: Volnotextová informace

en: Add machine
cs: Přidat nástroj

en: Unmute all machines
cs: Zrušit ztlumení pro všechny nástroje

en: Off
cs: Vypnuto

en: Low
cs: Nízký

en: Medium
cs: Střední

en: High
cs: Vysoký

en: Best _Fit
cs: Nejlepší _přizpůsobení

en: Zoom in/out so that everything is visible
cs: Zvětšení přizpůsobit tak, aby bylo vše viditelné

en: Zoom _In
cs: Při_blížit

en: Zoom in for more details
cs: Zvětšit kvůli více podrobnostem

en: Zoom _Out
cs: Od_dálit

en: Zoom out for better overview
cs: Zmenšit kvůli lepšímu přehledu

en: Grid
cs: Mřížka

en: Show background grid
cs: Ukázat mřížku

en: Machine view menu
cs: Nabídka pohledu na nástroje

en: Menu actions for machine view below
cs: Činnosti v nabídce pro pohled na nástroje níže

en: Add new machines from right click context menu. Connect machines with shift+drag from source to target.
cs: Přidat nové nástroje z nabídky vyvolané klepnutím pravým tlačítkem myši. Připojit nástroje pomocí podržení klávesy Shift a přetažení ze zdroje na cíl.

en: Add new patterns from right click context menu.
cs: Přidat nové části z nabídky vyvolané klepnutím pravým tlačítkem myši.

note: create mapping for global params label for first global parameter column in a pattern
en: Globals
cs: Souhrnná

note: create mapping for voice params label for parameters of first voice column in a pattern
en: Voice 1
cs: Hlas 1

note: label for parameters of voice columns in a pattern
en: Voice %u
cs: Hlas %u

note: this won't work, as we can't pass anything to the event handler * gtk_widget_add_accelerator(self->priv->machine_menu, "key-press-event", accel_group, GDK_Cursor_Up, GDK_CONTROL_MASK, 0); * so, we need to subclass the combobox and add two signals: select-next, select-prev
en: Machine
cs: Nástroj

en: Pattern
cs: Část

en: Wave
cs: Tvar vlny

en: Octave
cs: Oktáva

en: Play live
cs: Přehrát živě

en: Play notes and triggers while editing the pattern
cs: Při upravování část přehrávat noty a spouště

en: Pattern view menu
cs: Nabídka pohledu na části

en: Menu actions for pattern view below
cs: Činnosti v nabídce pro pohled na části níže

en: New voice
cs: Nový hlas

en: Remove last voice
cs: Odstranit poslední hlas

en: New pattern …
cs: Nová část…

en: Pattern properties…
cs: Vlastnosti části…

en: Remove pattern…
cs: Odstranit část...

en: Copy pattern…
cs: Kopírovat část...

note: dynamic part
en: Machine properties
cs: Vlastnosti nástroje

en: Machine preferences
cs: Nastavení nástroje

note: time line position
en: Pos.
cs: Pol.

en: Ticks
cs: Tiknutí

en: Time
cs: Čas

en: Beats
cs: Doby

en: Labels
cs: Popisky

en: Show every n-th line
cs: Ukázat každý n-tý řádek

en: Steps
cs: Rozdělení

en: Follow playback
cs: Sledovat přehrávání

en: Sequence view menu
cs: Nabídka pohledu na sekvence

en: Menu actions for sequence view below
cs: Činnosti v nabídce pro pohled na sekvence níže

en: Add track
cs: Přidat stopu

en: Remove track
cs: Odstranit stopu

en: Move track left
cs: Posunout stopu vlevo

en: Move track right
cs: Posunout stopu vpravo

en: Browse to labels in the sequence
cs: Skočit na značení v sekvenci

en: Key
cs: Klávesa

en: Patterns
cs: Části

en: Add new tracks from right click context menu.
cs: Přidat nové stopy z nabídky vyvolané klepnutím pravým tlačítkem myši.

en: Play current wave table entry as C-4
cs: Přehrát nynější tvar vlny jako C-4

en: Stop playback of current wave table entry
cs: Zastavit přehrávání nynějšího tvaru vlny

en: _Clear
cs: _Vyprázdnit

en: Clear current wave table entry
cs: Odstranit nynější tvar vlny

en: Volume
cs: Hlasitost

en: Loop
cs: Opakovat ve smyčce

en: Play current sample
cs: Přehrát nynější vzorek

en: Load current sample into selected wave table entry
cs: Nahrát nynější vzorek do vybraného zápisu tvaru vlny

en: Root
cs: Základ

en: Length
cs: Délka

en: Rate
cs: Rychlost

en: Loop start
cs: Začátek smyčky

en: Loop end
cs: Konec smyčky

en: machines
cs: Nástroje

en: machines used in the song and their wires
cs: Nástroje použité ve skladbě a jejich propojení

en: patterns
cs: Části

en: event pattern editor
cs: Editor pro události částí

en: sequence
cs: Sekvence

en: song sequence editor
cs: Editor pořadí skladeb

en: wave table
cs: Tabulka s tvary vln

en: sample wave table editor
cs: Editor tabulky s tvary vln vzorků

en: information
cs: Informace o skladbě

en: song meta data editor
cs: Editor údajů v souboru se skladbou

note: see https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=746688 the progress bar does not fill since gtk 3.13
en: CPU load
cs: Zatížení procesoru

en: Playback time
cs: Doba přehrávání

en: Playback position
cs: Poloha přehrávání

en: Playback length
cs: Délka přehrávání

en: Error
cs: Chyba

en: Warning
cs: Varování

en: Prepare a new empty song
cs: Založit prázdnou skladbu

en: Load a new song
cs: Nahrát novou skladbu

en: Save this song
cs: Uložit tuto skladbu

en: R_ewind
cs: Pře_točit zpět

en: Rewind playback position of this song
cs: Převinout polohu přehrávání této skladby zpět

en: Play this song
cs: Přehrát tuto skladbu

en: _Forward
cs: Přetočit _vpřed

en: Forward playback position of this song
cs: Převinout polohu přehrávání této skladby vpřed

en: Stop playback of this song
cs: Ukončit přehrávání této skladby

en: Toggle looping of playback
cs: Přepnout opakování přehrávání ve smyčce

en: playback volume
cs: Hlasitost přehrávání

en: Change playback volume
cs: Změnit hlasitost přehrávání

en: unsaved
cs: Neuloženo

en: saved
cs: Uloženo

en: %d %s and %d %s
cs: %d %s a %d %s

en: hour
cs: hodina

en: hours
cs: hodin

en: minute
cs: minuta

en: minutes
cs: minut

en: second
cs: sekunda

en: seconds
cs: sekund

en: All unsaved changes since %s will be lost. This song was last saved on: %s
cs: Všechny změny, které nejsou od %s uloženy, budou ztraceny. Tato skladba byla naposledy uložena: %s

en: All unsaved changes since %s will be lost. This song was created on: %s
cs: Všechny změny, které nejsou od %s uloženy, budou ztraceny. Tato skladba byla vytvořena: %s

en: Really quit?
cs: Skutečně ukončit?

en: New song?
cs: Novou skladbu?

en: Open a song
cs: Otevřít skladbu

en: Can't save song '%s'.
cs: Nelze uložit píseň '%s'.

en: Can't save song
cs: Skladbu nelze uložit

en: Save a song
cs: Uložit skladbu

en: Format
cs: Formát

en: File already exists
cs: Soubor již existuje

en: Choose 'Okay' to overwrite or 'Cancel' to abort saving the song.
cs: Zvolte OK pro přepsání nebo Zrušit pro přerušení ukládání skladby.

en: An error occurred while writing the file '%s': %s
cs: Při zápisu souboru '%s' se vyskytla chyba: %s

note: create and set window icon if((window_icon=bt_ui_resources_get_icon_pixbuf_by_machine(self->priv->machine))) { gtk_window_set_icon(GTK_WINDOW(self),window_icon); g_object_unref(window_icon); } set dialog title
en: Missing GStreamer elements
cs: Chybí prvky GStreameru

en: The elements listed below are missing from your installation, but are required.
cs: Prvky vypsané níže chybí nebo se je nepodařilo nahrát, jsou ale požadovány.

en: The elements listed below are missing from your installation, but are recommended for full functionality.
cs: Prvky vypsané níže chybí nebo se je nepodařilo nahrát, jsou ale doporučovány, aby byl program plně funkční.

en: don't warn again
cs: Znovu nevarovat

note: create and set window icon if((window_icon=bt_ui_resources_get_icon_pixbuf_by_machine(self->priv->machine))) { gtk_window_set_icon(GTK_WINDOW(self),window_icon); g_object_unref(window_icon); } set dialog title
en: Missing elements in song
cs: Chybí prvky ve skladbě

en: The machines listed below are missing or failed to load.
cs: Nástroje vypsané níže chybí nebo se je nepodařilo nahrát.

en: The waves listed below are missing or failed to load.
cs: Vzorky vypsané níže chybí nebo se je nepodařilo nahrát.

note: GtkComboBox : pattern length
en: length
cs: Délka

note: GtkSpinButton : number of voices
en: voices
cs: Hlasy

en: Recording to: %s
cs: Nahrávání do: %s

en: File already exists!
    It will be overwritten if you continue.
cs: Soubor již existuje.
    Bude přepsán, pokud budete pokračovat.

en: song rendering
cs: Vytvoření skladby

en: Folder
cs: Složka

en: Select a folder
cs: Vybrat složku

en: Filename
cs: Název souboru

en: Mode
cs: Režim

note: gtk_widget_set_size_request(GTK_WIDGET(self),800,600);
en: buzztrax settings
cs: Nastavení Buzztraxu

en: Audio Devices
cs: Zvukové zařízení

en: Directories
cs: Adresáře

en: Interaction Controller
cs: Ovládání výměny informací

en: Playback Controller
cs: Ovládání přehrávání

en: Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: User Interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Auto
cs: Automaticky

en: Audio Device
cs: Zvukové zařízení

en: Sink
cs: Snížit

en: system default: %s (%s)
cs: Výchozí nastavení systému: %s (%s)

en: system default: -
cs: Výchozí nastavení systému: -

en: Audio device
cs: Zvukové zařízení

en: Sampling rate
cs: Vzorkovací kmitočet

en: Channels
cs: Kanály

en: mono
cs: Mono

en: stereo
cs: Stereo

en: Latency
cs: Prodleva

en: Songs
cs: Skladby

en: Recordings
cs: Nahrávky

en: Waveforms
cs: Tvary vln

en: Plug a USB input device or midi controller
cs: Zapojit vstupní zařízení USB nebo ovladač MIDI

en: Use the device's controls to train them.
cs: Použít ovládání zařízení pro jejich cvičení.

en: Device
cs: Zařízení

en: In use
cs: Používá se

en: Controller
cs: Ovládací spínač

en: This package has been built without GUdev and Alsa support and thus supports no interaction controllers.
cs: Tento balíček byl sestaven bez podpory pro GUdev a ALSA, a tak nepodporuje žádné ovládací spínače pro interakci

note: local network port number for socket communication
en: Port number
cs: Číslo přípojky

en: Requires Coherence UPnP framework which can be found at: https://coherence.beebits.net.
cs: Vyžaduje soustavu Coherence UPnP, kterou lze najít na: https://coherence.beebits.net.

en: Jack transport requires that the jackaudiosink is active. Your current audiosink is '%s'.
cs: Transport JACK vyžaduje, aby byl jackaudiosink v provozu. Nynější audiosink je '%s'.

en: none
cs: Žádné

en: Play
cs: Přehrát

en: Stop
cs: Zastavit

en: Rewind
cs: Přetočit zpět

en: Forward
cs: Přetočit vpřed

en: Dark theme variant
cs: Obměna tmavého motivu

en: Compact theme variant
cs: Obměna motivu zabírajícího málo místa

en: %s analysis
cs: %s rozbor

note: scale: linear and logarithmic
en: frequency mapping
cs: Přiřazení kmitočtu

note: precission
en: spectrum precision
cs: Přesnost spektra

en: single
cs: Jednoduchý

en: double
cs: Dvojitý

en: triple
cs: Trojitý

en: New machines are added in machine view from the context menu.
cs: Nové nástroje jsou přidány v pohledu na nástroje ze související nabídky.

en: Connect machines by holding the shift key and dragging a connection for the source to the target machine.
cs: Připojit nástroje držením klávesy Shift a tažením spojení pro zdroj k cílovému nástroji.

en: Songs can be recorded as single waves per track to give it to remixers.
cs: Skladby lze nahrát jako jednotlivé vlny na stopu pro jejich předání míchačům.

en: Fill the details on the info page. When recording songs, the metadata is added to the recording as tags.
cs: Vyplňte podrobnosti na informační stránce. Při nahrávání skladby jsou popisné údaje do nahrávky přidány jako značky.

en: Use jackaudio sink in audio device settings to get lower latencies for live machine control.
cs: Použít cíl jackaudio v nastavení zvukového zařízení pro obdržení menších prodlev pro živé ovládání nástroje.

en: You can use input devices such as joysticks, beside midi devices to live control machine parameters.
cs: Můžete použít vstupní zařízení, jako jsou pákové ovladače, vedle zařízení MIDI pro živé ovládání parametrů nástroje.

en: You can use a upnp media client (e.g. media streamer on nokia tablets) to remote control buzztrax.
cs: Můžete použít klienta upnp media (např. media streamer u tabletů nokia) pro dálkové ovládání programu Buzztrax.

en: To enter notes, imagine your pc keyboard as a music keyboard in two rows. Bottom left y/z key becomes a 'c', s a 'c#', x a 'd' and so on.
cs: Pro zadávání not si představte klávesnici svého počítače jako hudební klávesnici ve dvou řadách. Dolní levá klávesa y/z představuje 'c', s představuje 'c#', x představuje 'd' atd.

en: You can get more help from the community on irc://irc.freenode.net/#buzztrax.
cs: Více pomoci se vám může dostat od společenství na irc://irc.freenode.net/#buzztrax.

en: Pattern layouts are individual for each machine. Look at the statusbar at the bottom for information about the cursor-column.
cs: Rozvržení částí je u každého nástroje individuální. Podívejte se na stavový řádek dole na informace k ukazovátko-sloupec.

en: Click the speaker icon in the pattern-view to hear notes as you enter them.
cs: Klepněte na ikonu reproduktoru v pohledu na části, abyste slyšeli noty hned, jak je zadáte.

en: Each wire has volume and possible panorama/balance controls. These can also be adjusted in the machine-window of the machine that has the wire as an input.
cs: Každé propojení má hlasitost a ovládání pro možná vyvážení. Tato lze upravit v okně s nástroji nástroje, který má propojení jako vstup.

en: The wire volume control pops up upon a click on the arrow box on the wire.
cs: Ovládání hlasitosti propojení vyskočí ihned po klepnutí na šipku na propojení.

en: The wire panorama/balance control pops up upon a shift+click on the arrow box on the wire if available.
cs: Ovládání vyvážení propojení vyskočí ihned po Shift+klepnutí na šipku na propojení, je-li dostupné.

en: Install extra machines from http://github.com/Buzztrax/buzzmachines.
cs: Nainstalovat další stroje z http://github.com/Buzztrax/buzzmachines.

en: Machines can also be renamed in the headers of the sequence view.
cs: Stroje lze také přejmenovat, a sice v hlavičkách pohledu na sekvence.

en: Press the ',' (comma) key in the pattern editor to insert the current value for this parameter.
cs: Stiskněte klávesu ',' (čárka) v editoru částí pro vložení nynější hodnoty pro tento parametr.

en: Show tips on startup
cs: Ukázat rady při spuštění

note: add "refresh" button to action area
en: Refresh
cs: Obnovit

en: Disconnect
cs: Odpojit
