bygfoot - en to bg translation catalogue (677 entries)

en: 
    Goals/Game %.1f Save %% %.1f
bg: 
    Голове/Мач %.1f Спасяване %% %.1f

en: 
    Goals/Game %.1f Shot %% %.1f
bg: 
    Голове/Мач %.1f Изстрели %% %.1f

note: A goal scored with a free kick.
en:  (FK)
bg:  (Пряк)

en:  (NOTE: If you don't, the game is over for you.)
bg:  (ЗАБЕЛЕЖКА: Ако не го направите, играта приключва за Вас.)

note: An own goal
en:  (OG)
bg:  (автогол)

note: A goal scored with penalty. Penalty shooter.
en:  (P)
bg:  (Д)

en:  -- First leg
bg:  -- Първи мач

en:  -- Replay matches
bg:  -- Преиграване на мачовете

en:  -- Second leg
bg:  -- Втори мач

note: Company short name.
en:  Assoc.
bg:  и съдружници

en:  Autosave files
bg:  Файлове на 
    автоматичното запазване

note: Company name.
en:  Bank
bg:  Банка

note: Company addition.
en:  Bros.
bg:  Братя

note: Company name.
en:  Chemicals
bg:  Химио

note: Company short name.
en:  Co.
bg:  и Ко.

note: Company name.
en:  Communications
bg:  Комуникации

note: Company name.
en:  Company
bg:  Компания

note: Company short name.
en:  Corp.
bg:  Корпорация

note: Company name.
en:  Data Systems
bg:  Цифрови системи

note: Company name.
en:  Energy
bg:  Енергийно спестяване

note: Company short name.
en:  Ent.
bg:  ЕТ

note: Company name.
en:  Financial
bg:  Финансист

en:  Fortunately he's got a cousin who can help your team out.
bg:  Слава богу, той има братовчед, който може да помогне на отбора.

note: Company short name.
en:  Group
bg:  Груп

note: Company name.
en:  Holdings
bg:  Холдинг

note: Company name.
en:  Industries
bg:  Индустриалист

note: Company name.
en:  Labs
bg:  Лаборатории

note: Company short name, leading to things like 'Marshall Data Systems Ltd.'
en:  Ltd.
bg:  ООД

note: Company name.
en:  Petroleum
bg:  Петрол

note: Company name.
en:  Products
bg:  Продукти

note: Company name.
en:  Restaurants
bg:  Ресторанти

en:  Round
bg:  Кръг

note: Company name.
en:  Scientific
bg:  Научни дейности

en:  Season
bg:  Сезон

note: Company name.
en:  Software
bg:  Софтуер

note: Company name.
en:  Systems
bg:  Системи

note: Company name.
en:  Technologies
bg: Технологии

note: Company name.
en:  Telecommunications
bg:  Телекомуникации

en:  Week
bg:  Седмица

note: Game was decided in extra time.
en:  e.t.
bg:  в доп. време

en:  less
bg:  по-малко

en:  months
bg:  месеца

en:  more
bg: повече

note: Game was decided in penalty shoot-out.
en:  p.
bg:  след дузпи

en:  seats
bg:  места

note: Contract time and money a sponsor pays.
en: %.1f months / %s
bg: %.1f месеца / %s

note: A result after extra time.
en: %d : %d e.t.
bg: %d : %d след продължения

note: A result after penalties.
en: %d : %d p.
bg: %d : %d след дузпи

note: a match at home
en: %s (H)
bg: %s (Дом)

note: a match on neutral ground
en: %s (N)
bg: %s (Неут)

en: %s (expected recovery in %d weeks)
bg: %s (очаквано възстановяване за %d седмици)

note: A group of a round robin stage of a cup.
en: %s Group %d
bg: %s Група %d

en: %s accepts your offer.
bg: %s приема Вашата оферта.

en: %s couldn't afford to buy %s or his roster was full.
bg: %s не можа да си позволи да купи %s или съставът им е пълен.

note: Team fires, team in a league.
en: %s fires you because of financial mismanagement.
    You find a new job with %s in the %s.
bg: %s Ви уволняват заради зле управление на финансите.
    Намирате нова работа при %s от %s.

note: Team fires, team in a league.
en: %s fires you because of unsuccessfulness.
    You find a new job with %s in the %s.
bg: %s Ви уволняват заради неуспехи.
    Намирате нова работа при %s от %s.

en: %s has been added to the transfer list for %d weeks.
bg: %s е бил добавен към списъка за трансфер за %d седмици.

en: %s has left your team because his contract expired.
bg: %s напусна отбора Ви, защото договорът му изтече.

note: A player from a team has rejected a transfer offer.
en: %s of %s has rejected your offer (%s / %s). He wasn't satisfied with the wage you offered.
bg: %s от %s отхвърли предложението Ви (%s / %s). Не е доволен от предложената заплата.

note: Team in a league. Leave team.
en: %s offer you a job in the %s.
    You accept the challenge and leave %s.
bg: %s Ви предлагат работа в %s.
    Приемате предизвикателството и напускате %s.

en: %s rejects your offer and won't negotiate with you anymore. You should sell him before his contract expires (he'll simply leave your team otherwise).
bg: %s отхвърля предложението Ви и няма да преговаря повече. Трябва да го продадете преди договорът му да изтече (ако не, той просто ще напусне отборът).

en: %s rejects your offer. You may still make %d offers.
bg: %s отхвърля предложението Ви. Може да направите още %d предложения.

en: %s will shoot penalties and free kicks when he plays.
bg: %s ще изпълнява дузпи и свободни удари, когато е в игра.

en: %s would like to buy %s. They offer %s for him, which is %s than the player's value. Do you accept?
bg: %s искат да закупят %s. Предлагат %s за него, което е %s повече от цената на играча. Приемате ли?

en: %s's contract expires in %.1f years.
bg: Договорът на %s изтича след %.1f години.

en: %s's injury was so severe that he can't play football on a professional level anymore. He leaves your team.
bg: Контузията на %s беше толкова тежка, че той повече няма да може да играе футболна професионално ниво. Той напуска отборът Ви.

note: Yellow cards of a player in a cup/league. No limit means there isn't a limit after which the player gets banned for a match automatically.
en: %s: %d (no limit)
bg: %s: %d (няма лимит)

note: Ban info of a player in the format: 'Cup/league name: Number of weeks banned'
en: %s: %d weeks
bg: %s: %d седмици

en: - a simple and addictive GTK2 football manager
bg:  - прост и пристрастяващ GTK2 футболен мениджър

en: 1 year
bg: 1 година

en: 2 years
bg: 2 години

en: 3 years
bg: 3 години

en: 4 years
bg: 4 години

note: a match away
en: <span background='%s' foreground='%s'>%s (A) </span>
bg: <span background='%s' foreground='%s'>%s (Г) </span>

en: <span background='%s'>There was a fire
    in the stadium.</span>
bg: <span background='%s'>Имаше пожар на
    стадиона.</span>

en: <span background='%s'>There were riots
    in the stadium.</span>
bg: <span background='%s'>Имаше размирици
    на стадиона.</span>

en: <span background='%s'>There were technical problems
    in the stadium.</span>
bg: <span background='%s'>Имаше технически
    проблеми на стадиона.</span>

note: Copy the <span...> stuff, translate in between.
en: <span background='lightgrey' size='large' weight='bold'>Current bets</span>
bg: <span background='lightgrey' size='large' weight='bold'>Текущи залози</span>

note: Copy the <span...> stuff, translate in between.
en: <span background='lightgrey' size='large' weight='bold'>Recent bets</span>
bg: <span background='lightgrey' size='large' weight='bold'>Последни залози</span>

en: <span foreground='%s' background='%s'>Week %d Round %d</span>
bg: <span foreground='%s' background='%s'>Седмица %d Кръг %d</span>

en: A new youth registered at your youth academy.
bg: Нов младеж се регистрира в младежката Ви академия.

en: A new youth wanted to registered at your youth academy but there was no room for him.
bg: Нов младеж искаше да се регистрира в младежката Ви академия, но там нямаше място.

en: ADD LAST MATCH
bg: Добавяне на последния мач

en: ALL OUT ATTACK
bg: Всички в атака

en: ALL OUT DEFEND
bg: Всички в защита

note: Boost value.
en: ANTI
bg: АНТИ

en: ATTACK
bg: Атакуващ

en: About
bg: Относно

en: Accept
bg: Приемане

en: Accept?
bg: Приемате ли?

en: Add last match
bg: Добавяне на последния мач

en: Add last recorded match to the current memorable matches file.
bg: Добавяне на последния записан мач към файла със запомнящите се мачове.

en: Add user
bg: Добавяне на потребител

en: Age
bg: Възраст

en: Age
bg: Възраст

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All Out Attack
bg: Всички в нападение

en: All Out Defend
bg: Всички в защита

en: Anti
bg: Анти

en: Any
bg: Всичко

en: Apply for the job?
bg: Кандидатстване за работата?

en: At least one user didn't take his turn this week. Continue?
bg: Поне един потребител не е играл своя ход тази седмица. Продължавате ли?

en: Attack
bg: Атакуващ

en: Attendance
    %s
bg: Посещаемост
    %s

en: Attribute
bg: Качество

en: Automatic substitutions
bg: Автоматични смени

en: Autosave
bg: Автоматично запазване

en: Autosave interval
bg: Интервал на 
    автоматичното запазване

en: Av. skill:
bg: Средни качества:

en: Av. skills:
bg: Средни качества:

note: Average skill
en: Av.Sk.
bg: Ср. умение

en: Av.skill
bg: Средни качества

en: Available teams
bg: Налични отбори

en: Average
bg: Средно

en: Average attendance
bg: Средна посещаемост

en: Average attendance %
bg: Средна посещаемост %

en: Average skill
bg: Средно умение

en: Average skill:
bg: Средно умение:

en: Away
bg: Гостуване

en: BALANCED
bg: Балансиран

en: BAN(%d)
bg: НАКАЗАНИЕ(%d)

en: Back to main menu (Esc)
bg: Връщане към основното меню

en: Back to splash
bg: Обратно към начален екран

en: Bad
bg: Зле

note: Finances balance.
en: Balance
bg: Баланс

en: Balanced
bg: Балансиран

en: Banned
bg: Наказан

en: Begin a new week (Space)
bg: Започване на нова седмица (Space)

en: Best
bg: Най-доброто

en: Best defensive teams
bg: Най-добрите защитни отбори

en: Best goal scorers
bg: Най-добри голмайстори

en: Best goalkeepers
bg: Най-добри вратари

en: Best offensive teams
bg: Най-добрите нападателни отбори

en: Betting
bg: Залагания

en: Betting -- Left click on odd to place or remove bet
bg: Залагания -- Ляво натискане на коефицент, за да поставите или премахнете залог

en: Bi-weekly balance
bg: Двуседмичен баланс

en: Bi-weekly balance
    (Week %d and %d)
bg: Двуседмичен баланс
    (Седмица·%d и %d)

en: Boost
bg: Тласък

en: Boost ON is disabled in this country definition.
bg: Режимът на тласъка "Включен" е изключен в дефиницията за тази страна.

en: Boost changed to %s (costs %d per minute).
bg: Тласъкът е променен на %s (струва·%d·на минута).

en: Boost changed to %s.
bg: Тласъкът е променен на %s.

note: Applying boost costs money.
en: Boost costs
bg: Разход по тласъка

en: Broken ankle
bg: Счупен глезен

en: Broken arm
bg: Счупена ръка

en: Broken leg
bg: Счупен крак

en: Broken rib
bg: Счупено ребро

en: Broken shoulder
bg: Счупено рамо

en: Browse players
bg: Разглеждане на играчи

en: Browse teams
bg: Разглеждане на отборите

en: Bygfoot Memorable Matches
bg: Запомнящи се Bygfoot мачове

en: Bygfoot Save Files
bg: Запазени игри на Bygfoot

en: Bygfoot is a very intuitive and simple game, so there isn't a full-grown documentation. However, if you have trouble, there are a few places to go.
bg: Bygfoot е много интуитивна и проста игра, така че няма подробна документация.Въпреки това, ако имате проблем има къде да отидете.

note: Current position of a player.
en: CPos
bg: Тек. поз.

en: CPos
bg: Тек. поз.

note: Current skill of a player.
en: CSk
bg: Тек. умение

en: CSkill
bg: Тек. умение

en: Capacity (seats)
bg: Капацитет (места)

en: Cards
bg: Картони

en: Career values
bg: Стойности за кариера

en: Change commentary verbosity. The higher this value the more events you can see.
bg: Промяна на честотата на коментара. Колкото по-висока е тази стойност, толкова повече събития ще виждате.

en: Choose country
bg: Избор на страна

en: Choose file
bg: Избор на файл

en: Choose game language (might not work in Windows versions)
bg: Избор на език на играта (може да не работи в Windows версията)

en: Choose league to start in
bg: Избор на начално първенство

en: Choose team
bg: Избор на отбор

en: Choose username
bg: Избор на потребител

en: Click on OK to apply for the job. Click on CANCEL to close the window.
bg: Натиснете Добре, за да кандидатствате за работа. Натиснете Отказ, за да затворите прозореца.

en: Click on a user to remove him from the game.
bg: Натиснете на потребител, за да го махнете от играта.

en: Click on a user to remove him.
bg: Натиснете върху потребител да го махнете.

en: Commentary
bg: Коментар

en: Commentary event to test; leave out to test all commentaries
bg: Събития от коментара, които да се тестват; пропуснете, за да се тестват всички коментари

en: Commentary file name (may be in a support dir)
bg: Файлово име на файла с коментарите

en: Company
bg: Компания

note: Money paid to players a user fired.
en: Compensations
bg: Компенсации

en: Competition
bg: Състезание

en: Compressing savegame...
bg: Компресиране на запазената игра...

en: Concussion
bg: Сътресение

en: Confirm quit when not saved
bg: Подтвърждаване на затварянето при незапазени данни

en: Confirm removing youths
bg: Подтвърждение при премахването на младежи

en: Confirm when unfit
bg: Подтвърждение при липса на форма.

en: Constants file
bg: Файл за константи

en: Contract
bg: Договор

en: Contract
bg: Договор

en: Contract / Money
bg: Договор/Пари

en: Contract length
    (Months)
bg: Срок на договора
    (Месеци)

en: Contract offer
bg: Предложение за договор

en: Contracts are disabled in this country definition.
bg: Договорите са изключени в определенията за тази страна.

en: Contributors
bg: Допринесли

en: Copying %s
bg: Копиране на %s

en: Costs
bg: Разходи

en: Couldn't find pixmap file: %s
bg: Не може да се намери pixmap файлът: %s

en: Country
bg: Страна

en: Cup champions
bg: Носителите на купата

en: Current capacity
bg: Текущ капацитет

en: Current file
bg: Текущ файл

en: Current league
bg: Текуща лига

en: Current position
bg: Текуща позиция

en: Current safety
bg: Текуща сигурност

en: Current skill
bg: Текущо умение

note: Defender
en: D
bg: Защ

en: DEFEND
bg: ЗАЩИТЕН

en: Debt (repay in %d weeks)
bg: Дълг (изплащане за %d седмици)

en: Debug
bg: Следене за грешки

en: Decide later
bg: Решаване по-късно

en: Default wager
bg: Стандартен залог

en: Defend
bg: Защитен

en: Defenders
bg: Защитници

note: Splash screen hint question.
en: Did you know?
bg: Знаете ли, че?

en: Didn't find file 'bygfoot_help'.
bg: Не беше открит файла "bygfoot_help".

en: Do you really want to kick the poor boy out of your academy?
bg: Наистина ли изритате горкото момче от академията си?

en: Don't load definitions
bg: Да не се зареждат определенията

en: Don't load team definitions at all
bg: Да не се зареждат определенията за отборите

en: Done.
bg: Готово.

en: Draw
bg: Равенство

en: Drawing credit
bg: Кредитен лимит

note: Games drawn. Draw.
en: Dw
bg: Рав

note: draw
en: Dw
bg: Рав

note: a drawn match
en: Dw %d : %d
bg: Равни %d : %d

en: ETal
bg: Изч. тал.

en: EXPORT
bg: Изнасяне

en: Enter a structure. The digits must sum up to 10.
bg: Въведете структура. Сумата на тези цифри трябва да е 10.

en: Enter custom structure
bg: Въвеждане на лична структура

en: Erm...
bg: Ами...

en: Esc / Return / Space
bg: Esc / Enter / Space

en: Estimated talent
bg: Изчислен талант

note: Estimated talent of a player.
en: Etal
bg: Изч. тал.

en: Event
bg: Събитие

en: Expected duration
bg: Очаквана продължителност

en: Expenses
bg: Разходи

note: Forward
en: F
bg: Н

en: F_igures
bg: С_татистики

en: Fee
bg: Такса

note: Live game tokens are strings like _AT_ in live game commentary files which will be filled in by the program during runtime; e.g. _AT_ becomes the attendace for the match.
en: File containing live game tokens (may be in a support dir)
bg: Файл съдържащ запазени думи за мачове на живо (може да е относителен адрес)

en: File containing settings which determine a lot of aspects of the game behaviour. DON'T CHANGE THIS UNLESS YOU REALLY KNOW WHAT YOU ARE DOING.
bg: Файл съдържащ настройките, които определят много от аспектите в игратаНЕ ГО ПРОМЕНЯЙТЕ ОСВЕН, АКО НАИСТИНА ЗНАЕТЕ КАКВО ВЪРШИТЕ!!!

en: Fin_Stad
bg: Фин_Стад

en: Final
bg: Финал

en: Finances are disabled in this country definition.
bg: Финансите са изключени в дефинициите за тази страна.

en: Fire
bg: Уволняване

en: First value: average current skill of the first 11 players. Second value: average skill of all players.
bg: Първа стойност: средно текущо умение на първите 11 играча. Втора стойност: средно умение на всички играчи.

note: Fitness of a player.
en: Fit
bg: Тонус

en: Fitness
bg: Тонус

en: Fitness
bg: Тонус

en: Fixtures (competitions)
bg: Дати на мачове (съзтезания)

en: Fixtures (week)
bg: Дати на мачовете (седмица)

en: Font name
bg: Име на шрифт

en: Font used in treeviews
bg: Шрифтове използвани в дървовидната структура

en: Forwards
bg: Нападатели

en: Fouls
bg: Фалове

en: Fractured ankle
bg: Фрактура на глезена

note: Goalie
en: G
bg: Врат.

note: Goals against.
en: GA
bg: Доп. гол.

note: Goal difference.
en: GD
bg: Гол. разл.

note: Goals for.
en: GF
bg: Вк. гол.

note: Games of a player.
en: Ga
bg: Мача

en: Games
bg: Мачове

en: Games
bg: Мачове

en: Games/Goals
bg: Мачове/Гола

en: Global
bg: Общи

note: Goals of a player. Goals.
en: Go
bg: Голове

en: Go back to the splash screen
bg: Връщане към началния екран

note: Goals per game.
en: Go/Ga
bg: Гол/Мач

en: Goalie
bg: Вратар

en: Goalies
bg: Вратари

en: Goals
bg: Голове

en: Goals
bg: Голове

note: 'Normal' goals, ie. no penalties or free kicks.
en: Goals (regular)
bg: Голове (от игра)

en: Good
bg: Добро

en: Groin injury
bg: Контузия на слабините

en: Hamstring
bg: Ахилес

en: Have a look at the transfer list, there's an offer for %s.
bg: Погледнете списъка за трансфер, има предложение за %s.

en: Health
bg: Здраве

en: Help
bg: Помощ

en: Home
bg: Домакинство

en: How many commentaries to generate per event
bg: Колко коментара да се генерират за събитие

en: How many digits after the comma there are for skill etc.
bg: Колко цифри след запетаята има за умение и т.н.

en: How many files the autosave uses
bg: Колко файла ползва авт. запазване

en: How much you wager by default
bg: Колко е стандартният залог

en: How often the game is saved automatically
bg: Колко често се запазва автоматично играта

en: How often the player list gets refreshed during a live game (in live game minutes)
bg: Колко често списъка с играчи се опреснява по време на мач на живо (в минути от мача на живо)

en: INJ(%d)
bg: Контузия (%d)

en: If checked, weeks without user teams playing are calculated automatically (without the user having to press 'New week')
bg: Ако е отметанто, седмиците без мачове на потребителските отбори, ще се смятат автоматично (без да трябва да се натиска 'Следваща седмица')

en: If you don't like any of the sponsors, you can go a few weeks without sponsor and wait for new offers.
bg: Ако не харесвате никой от спонсорите, можете да карате няколко седмици без спонсор и да чакате нови предложение.

en: Import file
bg: Внасяне на файл

en: Import the matches from a memorable matches file
bg: Внасяне на мачовете от файла за запомнящи се мачове

en: Improvement in progress.
    %d seats and %d%% safety still to be done.
    Expected finish: %d weeks.
bg: Тече подобрение.
    %d места и %d%% от безопасността не са готови.
    Очакван край: %d седмици.

en: Income
bg: Приходи

en: Increase
bg: Увеличаване

en: Injuries
bg: Контузии

en: Job offer
bg: Предложение за работа

en: Job offers
bg: Предложения за работа

en: Job offers set to %s.
bg: Предложения за работа са настроени на %s.

en: Journey costs
bg: Разходи по пътуването

en: Kick out of academy
bg: Изхвърляне от академията

note: Games lost. Lost.
en: L
bg: Заг

note: lost
en: L
bg: Заг

note: a lost match
en: L  %d : %d
bg: Загуба  %d : %d

en: L_oad last save
bg: Заре_ждане на последното запазване

en: Language
bg: Език

en: Language to use (a code like 'de')
bg: Език, който да се използва (код като 'bg')

note: A cup stage, e.g. Last 32 when there are only 32 teams left.
en: Last %d
bg: Последните %d

en: Last save file not found.
bg: Последният запазен файл не бе открит.

en: Latest results
bg: Най-новите резултати

en: League
bg: Лига

en: League
bg: Лига

en: League champions
bg: Шампиони на лигата

en: League stats
bg: Статистика за лигата

en: Left click to make an offer. Right click to remove offer.
bg: Ляво натискате за отправяне на предложение. Дясно за премахване на такова.

en: Left click to move players to and from the youth academy; right click for context menu.
bg: Ляво натискане за преместване на играчите от младежката академия; дясно натискане за контекстно меню.

en: Left-click: get loan; Right-click: pay back; Middle click: stadium window.
bg: Ляво натискане: взимане на заем; Дясно: връщане; Средно: прозорец за стадиона

en: List 1
bg: Списък 1

en: List 2
bg: Списък 2

en: Live game
bg: Мач на живо

en: Live game set to %s.
bg: Мачът на живо е настроен на %s.

en: Live game speed factor
bg: Фактор на скоростта при мачовете на живо

en: Live game verbosity
bg: Честота на коментара

en: Load game (Ctrl - O)
bg: Зареждане на игра (Ctrl - O)

en: Load last savegame
bg: Зареждане на последното запазване

en: Load only the player names in the definition files
bg: Зареждане само на имената на играчите от файла за определенията

en: Load team definitions
bg: Зареждане на определенията за отбори

en: Load teams from definition files (note that the official Bygfoot package doesn't contain team definition files, you have to get them from the homepage or via the bygfoot-update script)
bg: Зареждане на отбори от файловете с определения (официалният пакет на Bygfoot не съдържа определения на официални отбори, трябва да ги вземете от сайтаили чрез скрипта bygfoot-update)

en: Loading cup: %s
bg: Зареждане на купа: %s

note: The 'job exchange' is a list of teams looking for a manager.
en: Loading job exchange...
bg: Зареждане на предложенията за работа...

en: Loading league: %s
bg: Зареждане на лига: %s...

en: Loading leagues and cups...
bg: Зареждане на първенствата и купите...

en: Loading miscellaneous...
bg: Зареждане на останалото...

en: Loading options...
bg: Зареждане на настройките...

en: Loading season stats...
bg: Зареждане на сезонни статистики...

en: Loading transfer list...
bg: Зареждане на списък за трансфер...

en: Loading users...
bg: Зареждане на потребители...

en: Loan
bg: Заем

note: Midfielder
en: M
bg: П

en: Make offer
bg: Отправяне на предложение

en: Manage matches
bg: Управление на мачовете

en: Manage users
bg: Управление на потребителите

en: Maximize main window
bg: Максимизиране на главния прозорец

en: Memorable match added.
bg: Добавен е запомнящ се мач

en: Memorable matches
bg: Запомнящи се мачове

en: Midfield
bg: Средата на терена

en: Midfielders
bg: Полузащитници

en: Money
bg: Пари

en: Money
bg: Пари

en: Money (approx.)
bg: Пари (приблизително)

en: Money / week
bg: Пари / седмица

en: Move to team
bg: Преместване в отбор

en: Move to youth academy
bg: Преместване в младежката академия

en: My league results
bg: Вашите резултати от лигата

en: Name
bg: Име

en: Name
bg: Име

en: Neutral ground
bg: Неутрален стадион

en: New contract
    offers
bg: Предложения за
    нови договори

en: Next
bg: Следващ

en: Next (W)
bg: S

en: Next league/cup (2)
bg: Следваща лига/купа (2)

en: Next user
bg: Следващ потребител

en: Next week you'll fire him and hire a new one.
bg: Следващата седмица ще го уволните и ще наемете нов.

en: No improvements currently in progress.
bg: В момента няма течащи подобрения.

en: No match stored.
bg: Няма запазени мачове.

en: None
bg: Няма

en: Not a valid Bygfoot Memorable Matches filename.
bg: Не е валидно име за файл със запомнящи се мачове на Bygfoot

en: Numbers...
bg: Номера...

note: Boost value.
en: OFF
bg: Изключен

note: Boost value.
en: ON
bg: Включен

en: Off
bg: Изключен

en: Offer new contract
bg: Предложение за нов договор

en: On
bg: Включен

en: Only names
bg: Само имена

en: Open a memorable matches file
bg: Отваряне на файл със запомнящи се мачове

en: Opponent
bg: Противник

en: Opponent player list
bg: Списък с играчите на противника

en: Options
bg: Настройки

en: Overwrite
bg: Презаписване

en: Overwrite set to %s.
bg: Презаписването е настроено на %s.

note: Games played (a number).
en: PL
bg: Мача

note: Points.
en: PTS
bg: Точки

en: Pause when break
bg: Пауза на полувремето

en: Pause when injury
bg: Пауза при контузия

en: Pause when red card
bg: Пауза при червен картон

en: Payback
bg: Връщане

en: Penalties
bg: Дузпи

en: Penalty/free kick shooter deselected.
bg: Отизбран е изпълнител на дузпи/свободни удари

en: Physio
bg: Физиотерапевт

en: Player accepts new offers
bg: Играчът приема нови предложения

en: Player attribute precision
bg: Прецизност на качествата на играчите

en: Player attributes shown
bg: Показаните качества на играча

en: Player doesn't negotiate anymore
bg: Играчът вече не преговаря

en: Player list
bg: Списък с играчи

en: Player list 1
bg: Списък с играчи 1

en: Player list 2
bg: Списък с играчи 2

en: Player list refresh rate
bg: Честота на опресняване на
    списъка с играчи

en: Playing style
bg: Стил на игра

note: Position of a player.
en: Pos
bg: Поз

en: Pos
bg: Поз

en: Position
bg: Позиция

en: Possession
bg: Притежание на топката

en: Prefer messages
bg: Предпочитане на съобщения

en: Preferences
bg: Настройки

en: Previous
bg: Предишен

en: Previous (Q)
bg: Предишен (Q)

en: Previous league/cup (1)
bg: Предишна лига/купа (1)

en: Previous user
bg: Предишен потребител

en: Prize money
bg: Пари от наградата

en: Pulled muscle
bg: Мускулно разтежение

en: Put on transfer list
bg: Поставяне в списъка за трансфер

en: Quarter-final
bg: Четвъртфинал

en: Quit (Ctrl - Q)
bg: Затваряне на програмата (Ctrl - Q)

en: REMOVE
bg: ПРЕМАХВАНЕ

en: REPLAY
bg: ПРЕИГРАВАНЕ

en: Randomise teams in cups
bg: Разбъркване на отборите в купите

en: Randomise the order of teams in cups. This only makes sense in supernational definitions like the World Cup where the order of teams is fixed.
bg: Разбъркване на реда на отборите в купите. Това има значение само при международни дефиниции като Световното първенство, където редът на отборите е неподвижен.

en: Rank
bg: Класиране

en: Rank
bg: Класиране

en: Ready
bg: Готово

en: Rearrange team
bg: Пренареждане на отбора

en: Recruiting preference
bg: Настройки на набирането на играчи

en: Reds
bg: Червени

en: Reject for now
bg: Отказване за сега

en: Reload
bg: Презареждане

en: Reload and close
bg: Презареждане и затваряне

en: Reload matches from file
bg: Презареждане на мачове от файл

en: Reload matches from file and close
bg: Презареждане на мачове от файл и затваряне

en: Reload the constants file
bg: Презареждане на файла с константите

en: Remove from transfer list
bg: Премахване от списъка за трансфер

en: Remove user %s from the game?
bg: Премахване на потребителя %s от играта?

en: Replay, delete or add memorable matches.
bg: Преиграване, изтриване или добавяне на запомнящи се мачове

en: Reset player list
bg: Зануляване на списъка с играчи

en: Reset player list to the formation at the beginning of the live game pause (right click on player list)
bg: Зануляване на списъка с играчи към формацията в началото на паузата на мача на живо (дясно натискане на списъка с играчи)

en: Result
bg: Резултат

en: Results
bg: Резултати

en: Return
bg: Enter

en: Return / Space
bg: Enter / Space

en: Right click and left click to change boost state
bg: Дясно и ляво натискане за смяна на тласъка

en: Right click and left click to change your playing style
bg: Дясно и ляво натискане за смяна на стила на игра

en: Right click to apply for job at once, left click to see team info.
bg: Дясно натискане за кандидатстване за работа, ляво натискане за информация за отбора.

en: Right-click to set to 0
bg: Дясно натискане за настройване на 0

note: Round
en: Ro
bg: Кръг

en: Round robin
bg: Квалификации

en: Safety (%)
bg: Безопасност (%)

en: Safety improvement too high, reset to highest possible value.
bg: Подобрението на безопасността е прекалено високо, върнато към най-високата възможна стойност

note: % of saves for goalies (#goals / #shots)
en: Save %
bg: Спасявания %

en: Save and close
bg: Запазване и затваряне

en: Save changes to file and close
bg: Запазване на промените към файл и затваряне

en: Save game (Ctrl - S)
bg: Запазване на игра (Ctrl - S)

en: Save global settings to file
bg: Запазване във файл
    на глобалните настройки

en: Save overwrites
bg: Запазването презаписва

en: Save user settings to file
bg: Запазване във файл
    потребителските настройки

en: Save window geometry
bg: Запазване на геометрията на прозореца

en: Save window size, position and vertical divider
bg: Запазване на размера, позицията и вертикалния разделител на прозореца

note: The 'job exchange' is a list of teams looking for a manager.
en: Saving job exchange...
bg: Запазване на предложенията за работа...

en: Saving leagues and cups...
bg: Запазване на първенствата и купите...

en: Saving miscellaneous...
bg: Запазване на останалото...

en: Saving options...
bg: Запазване на настройките...

en: Saving season stats...
bg: Запазване на сезонните статистики...

en: Saving transfer list...
bg: Запазване на списъка за трансфер...

en: Saving users...
bg: Запазване на потребителите...

en: Scout
bg: Разузнавач

note: Season.
en: Sea
bg: Сезон

en: Season %d
bg: Сезон %d

en: Season history
bg: История на сезона

en: Season results
bg: Резултати от сезона

en: Select font
bg: Избор на шрифт

en: Semi-final
bg: Полуфинал

en: Set investment
bg: Настройване на инвестициите

en: Set the percentage of your income you want to devote to your youth academy.
bg: Настройте процента от приходите си, които искате да инвестирате в младежката си академия.

en: Set to 0 to switch off warning
bg: Настройте на 0, за да изключите предупрежденията

note: Shots of a player.
en: Sh
bg: Изстрели

en: Shoots penalties
bg: Изпълнява дузпи

en: Shot %
bg: Изстрели %

en: Shots
bg: Изстрели

en: Shots
bg: Изстрели

en: Show all leagues in the fixture view
bg: Показване на всички лиги в прегледа на датите на мачовете

en: Show coming matches
bg: Показване на предстоящи мачове

en: Show finances
bg: Показване на финанси

en: Show info
bg: Показване на информация

en: Show job exchange
bg: Показване на предложенията за работа

en: Show job offers
bg: Показване на предложенията за работа

en: Show last match
bg: Показване на последния мач

en: Show last match stats
bg: Показване на статистики от последния мач

en: Show live game
bg: Показване на мача на живо

en: Show matches from all leagues
bg: Показване на мачовете от всички първенства...

en: Show matches from cups
bg: Показване на мачове от купите

en: Show only my recent bets
bg: Показване само на скорошните залози

en: Show overall games/goals
bg: Показване на общо мачове/голове

en: Show progressbar pictures
bg: Показване на картинки за лентата за прогреса

en: Show stadium
bg: Показване на стадион

en: Show tendency bar
bg: Показване на лентата за тенденциите

en: Show the betting window
bg: Показване на прозореца за залагания

en: Show the list of available manager jobs
bg: Списък с наличните места за мениджър

en: Show transferlist (T)
bg: Показване на списъка за трансфер (T)

en: Show warning if a player contract gets below
bg: Предупреждение, ако договорът на играч изтича след по-малко от

en: Show youth academy
bg: Показване на младежката академия

note: Skill of a player.
en: Sk
bg: Умение

en: Skill
bg: Умение

en: Skill
bg: Умение

en: Skip weeks without user matches
bg: Пропускане на седмици без мачове на потребители

en: Specify additional support directory (takes priority over default ones)
bg: Определяне на допълнителна поддържаща папка (има приоритет над стандартните)

en: Speed
bg: Скорост

en: Sponsor
bg: Спонсор

en: Sponsorship
bg: Спонсорство

en: Sponsorship offers
bg: Предложения за спонсорство

en: Stadium
bg: Стадион

en: Stadium capacity
bg: Капацитет на стадиона

en: Stadium expenses
bg: Разходи по стадиона

en: Stadium management is disabled in this country definition.
bg: Управлението на стадиона е изключено в дефинициите за тази страна.

en: Stadium safety
bg: Безопасност на стадиона

en: Stadium status
bg: Статус на стадиона

en: Start
bg: Начало

en: Start _new game
bg: _Нова игра

en: Statistics
bg: Статистика

note: Status of a player.
en: Status
bg: Статус

en: Status
bg: Статус

en: Status:
bg: Статус:

note: Hot streak or cold streak of a player.
en: Streak
bg: Серия

en: Structure
bg: Структура

en: Swap adapts structure
bg: Размяната адаптира структурата

note: Language is system-set (not user chosen).
en: System
bg: Система

en: Tables
bg: Таблици

en: Talent %
bg: Талант %

en: Team
bg: Отбор

en: Team
bg: Отбор

en: Team structure
bg: Структура на отбора

en: Team style changed to %s.
bg: Стила на отбора се променя на %s.

en: Team1
bg: Отбор1

en: Team2
bg: Отбор2

en: Test an XML commentary file
bg: Тестване на XML файл с коментар

en: The bank doesn't grant you more money.
bg: Банката Ви не Ви отпуска повече пари.

en: The betting office doesn't allow you to wager more than %s.
bg: Букмейкърът не Ви позволява да залагате повече от %s.

en: The current game state is unsaved and will be lost. Continue?
bg: Текущата игра не е запазена и ще бъде загубена. Ще продължите ли?

en: The higher this value, the more commentary you'll see.
bg: Колкото по-висока е тази стойност, толкова повече коментиране ще виждате.

en: The job exchange update interval is %d weeks.
bg: Обновяването на предложенията за работа е %d седмици.

en: The lower this value the faster the live game commentary will scroll.
bg: Колкото по-ниска е тази стойност, толкова по-бързо ще теже коментара на живо

en: The owners of %s accept your application.
bg: Собствениците на %s одобряват кандидатурата Ви.

note: A lame duck is someone who will quit his job soon and thus doesn't have a lot of influence/impact anymore, e.g. an American president during the last 2 years of his second presidency.
en: The owners of %s accept your application. Since %s don't want to get stuck with a lame duck, you get fired instantly and spend the rest of the current season tending your garden.
bg: Собствениците на %s одобряват кандидатурата Ви. Тъй като %s не желаят да увиснат с фиктивен треньор, Ви уволняват незабавно и през остатъка от сезона прекарвате занимавайки се с градината си.

en: The owners of %s are deeply impressed by your success with %s and would like to hire you. Here's some information on %s:
bg: Собствениците на %s са дълбоко впечатлени от Вашите успехи с %s и биха искали да Ви наемат. Ето малко информация аз %s:

en: The owners of %s are not satisfied with the recent performance of the team. There are rumours they're looking for a new manager.
bg: Собствениците на %s не са доволни от скорошното представяне на отбора. Има слухове, че търсят нов мениджър за отбора.

en: The owners of %s have rejected your offer (%s / %s) for %s. Neither the fee nor the wage you offered were acceptable, they say.
bg: Собствениците на %s отказват предложението Ви (%s / %s) за %s. Нито таксата, нито заплатата, която сте предложили са приемливи, казват те.

en: The owners of %s have rejected your offer (%s / %s) for %s. The team owners weren't satisfied with the fee you offered.
bg: Собствениците на %s отказват предложението Ви (%s / %s) за %s. Те не са доволни с предложената трансферна такса.

en: The owners of %s have rejected your offer (%s / %s) for %s. There was a better offer for the player than yours.
bg: Собствениците на %s отказват предложението Ви (%s / %s) за %s. Имало е по-добро предложение за играча.

en: The owners of %s politely reject your application. You're not successful enough in their eyes.
bg: Собствениците на %s учтиво отхвърлят кандидатурата Ви. Според тях не сте достатъчно преуспял.

en: The player is already on the list.
bg: Играчът е вече в списъка.

en: The player is locked (the team owners are considering an offer currently).
bg: Играчът е заключен (в момента собствениците на отбора обмислят предложение).

en: The player is not on the list.
bg: Играчът не е в списъка.

en: The player is on a cold streak
bg: Играчът има лоша серия.

en: The player is on a hot streak
bg: Играчът има добра серия.

en: The player is too old for the youth academy.
bg: Играчът е прекалено стар за младежката академия.

en: The player won't negotiate with you anymore.
bg: Играчът няма да преговаря с Вас повече.

en: The structure value %d is invalid.
bg: Структурата %d е невалидна.

en: The team owners have fired you because of financial mismanagement. Luckily, the owners of %s have heard of your dismissal and offer you a job. Here's some information on %s:
bg: Собствениците на отбора Ви уволняват, заради лошо управление на финансите. За щастие собствениците на %s са чули за освобождаването Ви и предлагат работа.Ето малко информация за %s:

en: The team owners have fired you because of unsuccessfulness. Luckily, the owners of %s have heard of your dismissal and offer you a job. Here's some information on %s:
bg: Собствениците на отбора Ви уволняват, заради неуспехи. За щастие собствениците на %s са чули за освобождаването Ви и предлагат работа.Ето малко информация за %s:

en: The transfer deadline is over.
bg: Крайният срок за трансфери е преминал.

en: There are a few companies interested in sponsoring your team. Please select one:
bg: Има няколко компании заинтересувани в спонсорство на отбора Ви. Изберете една:

en: There are injured or banned players in one of the user teams. Continue?
bg: Има контузени или наказани играчи в един от потребителските отбори. Ще продължите ли?

en: There are no leagues in this country definition (only cups).
bg: Няма първенства в дефиницията за тази страна (само купи).

en: There are no leagues or cups with tables in this country definition.
bg: Няма нито първенства, нито купи с таблици в тази дефиниция за страна.

en: There are no season history elements stored yet.
bg: Все още няма запазени елементи от историята на сезона.

en: There are some offers for the player which you rejected or will see next week.
bg: Има някои предложения за играча, които сте отказали или ще прегледате другата седмица.

en: There is no room in your youth academy.
bg: Няма място във Вашата младежка академия.

en: There were too many substitutions. Only 3 per game are allowed. Player list reset.
bg: Имаше прекалено много смени. Разрешени са само 3 на мач. Списъкът с играчи е занулен.

en: Ticket income
bg: Приходи от билети

en: Torn crucial ligament
bg: Скъсано важно сухожилие

en: Transfer deadline is Week %d
bg: Крайният срок за трансфери е до %d седмица.

en: Transfer offer
bg: Предложение за трансфер

en: Transfers
bg: Трансфери

en: Transfers are disabled in this country definition.
bg: Трансферите в определенията за тази игра са изключени.

en: Try to put the startup players onto their favoured positions and sort the substitutes (Ctrl-R or middle click)
bg: Опитайте да сложите започващите мача играчи на техните предпочитани позиции и да подредите смените (Ctrl-R или средно натискане)

en: Uncompressing savegame...
bg: Разкомпресиране на запазената игра...

en: User %s didn't consider your offer yet.
bg: Потребителят %s не е обмислил предложението Ви все още.

en: User management
bg: Управление на потребителите

en: Users -- click to remove
bg: Потребители - натиснете за премахване

en: Value
bg: Стойност

en: Value
bg: Цена

en: Verbosity
bg: Честота

note: Games won. Won.
en: W
bg: Поб

note: won
en: W
bg: Поб

note: a won match
en: W  %d : %d
bg: Победа  %d : %d

en: Wage
bg: Заплата

en: Wage
bg: Заплата

note: 'Wager' is the amount of money the user placed on a bet.
en: Wager
bg: Залог

note: How much the user wagers; how much he won or lost.
en: Wager/
    Win/Loss
bg: Залог/
    Победа/Загуба

en: Wages
bg: Заплати

note: Week
en: We
bg: Сед

en: Week
bg: Седмица

en: Week %d Round %d
bg: Седмица %d Кръг %d

en: Welcome to Bygfoot %s
bg: Това е Bygfoot %s

en: Whether 'Save' overwrites the current save file or pops up a 'Save as' window
bg: Дали 'Запазване' презаписва текущия запазен файл или изскача прозорец 'Запазване като..'

en: Whether a confirmation popup is shown when you kick out a youth from your academy
bg: Дали излиза предупреждение при изхвърлянето на младеж от академията

en: Whether game starts with a maximized main window (doesn't work with all window managers)
bg: Дали играта започва с максимизиран главен прозорец (не работи с всички прозоръчни мениджъри)

en: Whether in the weekly fixture view all leagues or only the user league is shown
bg: Дали в прегледа на датите на мачовете по седмици да се виждат всички лиги или само потребителските

en: Whether swapping two players automatically adapts the team structure to the player positions
bg: Дали разменянето на двама играчи автоматично адаптира структурата на отбора към позициите им

en: Whether the live game pauses at half time and extra time
bg: Дали да има пауза на мачовете на живо при почивките

en: Whether the live game pauses when a user player is injured
bg: Дали мачовете на живо паузират, когато потребителски играч е контузен

en: Whether the live game pauses when a user player is sent off
bg: Дали мачовете на живо паузират, когато потребителски играч е изгонен

en: Whether the subs (e.g. for injured players) are made by the CPU. This is automatically done if the live game is off.
bg: Дали смените (пр. за контузени играчи) се правят от компютъра. Това се прави автоматично, ако мача на живо е изключен.

en: Whether to automatically save the game regularly
bg: Дали периодично играта да се запазва автоматично

en: Whether to save the global settings to file (so that they get loaded next time you start a new game)
bg: Дали да се запазват глобалните настройки във файл (така, че следващият път да да се зареждат те)

en: Whether to save the user settings to file (so that they get loaded next time this user starts a new game)
bg: Дали да се запазват потребителските настройки във файл (така, че следващият път да да се зареждат те, за дадения потребител)

en: Whether to show a confirmation popup if a user team has an injured or banned player in the startup formation
bg: Дали да се показва прозорец за подтвърждение, ако потребителски отбор има контузен или наказан играч в началната формация

en: Whether to show a confirmation popup when you press quit and the game state is not saved
bg: Дали да се показва прозорец за подтвърждение, когато затваряте програмата и състоянието на играта не е запазено

en: Whether to show cup matches in the betting window
bg: Дали да се показват мачовете за купите в прозореца за залаганията

en: Whether to show cup matches. Use the options window to toggle permanently.
bg: Дали да се показват мачовете за купите. Използвайте прозореца за настройките, за да промените за постоянно.

en: Whether to show job offers when a user is successful
bg: Дали да се показват предложения за работа, когато потребителя е успешен мениджър

en: Whether to show matches of all leagues in the betting window
bg: Дали да се показват мачовете от всички първенства в прозореца за залаганията

en: Whether to show matches of all leagues. Use the options window to toggle permanently.
bg: Дали да се показват мачовете от всички първенства. Използвайте прозореца за настройките, за да променяте за постоянно.

en: Whether to show only your bets in the recent bets list
bg: Дали да се показват само Вашите залози в списъка с последни залози.

en: Whether to show pictures on top of the progressbar when loading/saving or calculating results
bg: Дали да се показват картинки над лентата за прогреса, при зареждане/запазване или пресмятане на резултати.

en: Whether to show the player games/goals value in all competitions
bg: Дали да се показват стойността мачове/голове на играча за всички състезания

en: Whether to show warnings and such in the message area in the main window when possible
bg: Дали да се показват предупреждения и подобни в района за съобщения в главния прозорец, когато е възможно

note: Team 1 wins (betting window).
en: Win1
bg: Победа 1

note: Team 2 wins (betting window).
en: Win2
bg: Победа 2

note: Yellow cards of a player.
en: YC
bg: ЖК

note: 'Limit' is the number of yellow cards until a player gets banned automatically for a match.
en: Yellow cards (limit)
bg: Жълти картони (лимит)

en: Yellows
bg: Жълти картони

note: League name.
en: You are champion of the %s!
bg: Вие сте шампионите на %s!

en: You are free from debt.
bg: Нямате задължения.

en: You are making an offer for %s again. Your previous values for fee and wage are preset.
bg: Отново правите предложение за %s. Предишните Ви стойности за такса и заплата са настроени.

en: You are making an offer for %s. Your scout's recommendations for fee and wage are preset.
bg: Правите предложение за %s. Препоръките на разузнавача Ви за такса и заплата са настроени.

en: You are negotiating with %s about a new contract. Pay attention to what you're doing; if you don't come to terms with him within %d offers, he's going to leave your team after his current contract expires (unless you sell him). You may only abort BEFORE making the first offer.
    Your scout's recommendations are preset:
bg: Преговаряте с %s за нов договор. Внимавайте какво правите; ако не успеете да се споразумеете с него в рамките на %d предложения, той ще напусне отбора, когато изтече договорът му (освен, ако не го продадете). Може да се откажете само ПРЕДИ да направите първото предложение.
    Предложенията на разузнавача Ви са настроени:

en: You are not indebted.
bg: Нямате задължения.

en: You bet on outcome %d with an odd of %.2f. How much do you wager?
bg: Залагате на изход на мача %d с коефицент %.2f. Колко залагате?

en: You can pay back at most %s
bg: Може да изплатите най-много %s.

en: You can take out at most %s.
bg: Може да изтеглите максимум %s.

en: You can't apply for a job from abroad if there's more than one user.
bg: Не може да кандидатствате за работа в чужбина, ако има повече от един потребител.

en: You can't have more than %d players in the team.
bg: Не може да имате повече от %d играча в отбора си.

en: You can't move the player, there are too few players in your team.
bg: Не можете да преместите играча. Има прекалено малко играчи в отбора Ви.

en: You can't offer a new contract if the old one is still above 2 years.
bg: Не можете да предлагате нов договор, ако стария е все още над 2 години.

en: You can't play Bygfoot without users!
bg: Не можете да играете Bygfoot без потребители!

en: You can't replace a banned player.
bg: Не можете да замените наказан играч.

note: Buy a player from a team.
en: You didn't have enough money to buy %s from %s.
bg: Нямахте достатъчно пари, за да купите %s от %s.

en: You didn't have enough money to buy %s or your roster was full.
bg: Нямахте достатъчно пари, за да купите %s или съставът Ви е пълен.

en: You don't have enough money to pay back.
bg: Нямате достатъчно пари, за изплащането.

en: You don't have the money.
bg: Нямате толкова пари!

note: League name.
en: You finish the season in the %s on rank %s.
bg: Завършвате сезона в %s на %s място.

note: League name.
en: You get promoted to the %s.
bg: Спечелихте място в %s.

note: League name.
en: You get relegated to the %s.
bg: Изпадате в %s.

en: You have %d weeks to pay back the rest of your loan.
bg: Имате %d седмици да изплатите остатъка от заема си.

en: You have %d weeks to pay back your loan.
bg: Имате %d седмици да изплатите заема си.

en: You have overdrawn your bank account once again. Bear in mind that after the fourth time you get fired.
    The team owners give you %d weeks to get above your drawing credit limit.
bg: Пак сте надвишили банковата си сметка. Запомнете, че след четвъртият път ще бъдете уволнен.
    Собствениците на отбора Ви дават %d седмици, за да станете на зелено отново.

en: You have overdrawn your bank account. The team owners give you %d weeks to get above your drawing credit limit.
bg: Надвишили сте банковата си сметка. Собствениците на отбора Ви дават %d седмици, за да станете на зелено отново.

en: You have to pay back your loan this week.
bg: Трябва да върнете заема си тази седмица!

en: You haven't made an offer for the player.
bg: Не сте отправили предложение към играча.

en: You haven't selected a player.
bg: Не сте избрали играч.

note: Cup name, team name.
en: You lose in the %s final against %s.
bg: Губите на финала за %s от %s

en: You offered a transfer fee of %s and a wage of %s for %s. The owners and the player are satisfied with your offer. Do you still want to buy the player?
bg: Предложихте трансферна такса от %s и заплата от %s за %s. Собствениците и играча са доволни от предложението Ви. Все още ли искате да закупите играча?

note: Cup round name (e.g. Last 32), number, cup name.
en: You reach the %s (round %s) of the %s.
bg: Достигнахте до %s (кръг %s) на %s.

note: Buy a team in a league.
en: You start the game with %s in the %s.
bg: Започвате мача с %s от %s.

en: You still have some transfer business to manage.
bg: Все още имате работа по трансферите, която да свършите.

en: You want to fire %s. Since his contract expires in %.1f years, he demands a compensation of %s. Do you accept?
bg: Искате ад уволните %s. Тъй като договорът му изтича след %.1f години, той иска компенсации на стойност %s. Приемате ли?

note: Cup name, team name.
en: You win the %s final against %s.
bg: Печелите финала за %s срещу %s.

en: Your bank account has to be above your drawing credit limit next week.
bg: Банковата Ви сметка, трябва да е над кредитния ви лимит следващата седмица.

en: Your current sponsor is satisfied with your results and would like to renew the contract. Currently they're paying you %d a week.
bg: Текущият Ви спонсор е доволен от резултатите Ви и би искал да поднови договора. В момента Ви плащат %d на седмица.

en: Your next opponent
bg: Вашият следващ противник

en: Your offer for %s has been accepted. If you still want to buy him, go to the transfer list and left click on the player.
bg: Предложението Ви за %s е било прието. Ако все още искате да го закупите, отидете на списъка за трансфер и натиснете с левия бутон на мишката на него

en: Your offer has been removed.
bg: Предложението Ви беше премахнато.

en: Your offer has been updated.
bg: Предложението Ви беше обновено.

en: Your offer will be considered next week.
bg: Предложението Ви ще бъде обмислено следващата седмица.

en: Your player roster is full or you don't enough money.
bg: Нямате място в състава или нямате достатъчно пари.

note: The user's results against a specific team.
en: Your results
bg: Вашите резултати

en: Your roster is already full. You can't buy more players.
bg: Съставът Ви е пълен. Не може да купувате още играчи.

note: Buy a player from a team.
en: Your roster is full. You couldn't buy %s from %s.
bg: Съставът Ви е пълен. Не можете да купите %s от %s.

en: Your stadium
bg: Вашият стадион

en: Your team
bg: Вашият отбор

en: Your team can't have less than 11 players.
bg: Отборът Ви не може да има по-малко от 11 играча.

en: Youth %s thought he's old enough for a real contract and left your youth academy.
bg: Младежът %s сметна, че е достатъчно възрастен за истински договор и напусна младежката академия.

en: Youth %s will be too old for the youth academy soon. Move him to your team or kick him out of the academy. Otherwise he'll probably look for another team to play in.
bg: Скоро младежът %s ще бъде прекалено възрастен за младежката академия. Преместете го в отбора Ви или го изхвърлете от академията. Или най-вероятно ще си търси другклуб, където да играе.

en: Youth acad. invest.
bg: Инвест. в млад. академия

en: Youth academy
bg: Младежка академия

en: Youth academy is disabled in this country definition.
bg: Младежката академия е изключена в тази дефиниция за страна.

en: Youth coach
bg: Треньор на младежите

en: _File
bg: _Файл

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Load game
bg: За_реждане на игра

en: _Options
bg: _Настройки

en: _Pause
bg: _Пауза

en: _Player
bg: _Играч

en: _Resume
bg: Продъл_жаване

en: _Resume game
bg: _Продължаване на игра

en: _Team
bg: _Отбор

en: _User
bg: По_требител
