bzr-explorer - en to ar translation catalogue (68 entries)

en: Accessories
ar: كماليات

en: Introduction
ar: مقدمة

en: Clothes
ar: ملابس

en: Wallet
ar: محفظة

en: &Reload
ar: أعد ال&تحميل

en: Directory:
ar: مجلد:

en: Directory
ar: مجلد

en: failed to start
ar: فشل تشغيل التطبيق

en: process crashed
ar: انهار التطبيق

en: process timed out
ar: انتهت مهلة التطبيق

en: write error
ar: خطأ فى الكتابة

en: read error
ar: خطأ فى القراءة

en: unknown error
ar: خطأ مجهول

en: Process error: %s
ar: خطأ في العملية: %s

en: Prefere&nces...
ar: تفضيلات...

en: &Configure Bazaar Explorer...
ar: اضبط Bazaar Explorer...

en: &Options...
ar: &خيارات...

en: Bazaar Explorer &Handbook
ar: &كتيب Bazaar Explorer

en: &About Bazaar Explorer
ar: &عنْ Bazaar Explorer

en: E&xit
ar: &خروج

en: Bazaar Explorer &Help
ar: مساعد&ة

en: Toolbar
ar: شريط الأدوات

en: Toolbox
ar: صندوق الأدوات

en: Working Tree
ar: مخطط العمل

en: Error
ar: خلل

en: Sorry
ar: عذراً

en: Cannot edit remote file.
ar: تحرير الملف عن بعد غير ممكن.

en: URL is: %s
ar: العنوان: %s

en: Delete Directory
ar: حذف المجلد

en: Delete Symlink
ar: حذف الوصلة الرمزية

en: Delete File
ar: حذف الملف

en: Delete file %s?
ar: حذف الملف %s؟

en: Opening %s
ar: فتح %s

en: Unable to open
ar: غير قادر على الفتح

en: Open Directory
ar: فتح المجلد

en: Open Location
ar: فتح الموقع

en: Enter the location URL, e.g. lp:bzr, http://example.com/my.bzr/
ar: إدخل مسار الموقع، مثل lp:bzr أو http://example.com/my.bzr

en: Options
ar: الخيارات

en: Welcome
ar: مرحباً

en: Version
ar: النّسخة

en: Copyright
ar: حقوق النسخ

en: About %s
ar: عن %s

en: Preferences
ar: التفضيلات

en: Appearance
ar: المظهر

en: Behavior
ar: التصرُّف

en: Applications
ar: التطبيقات

en: Suite
ar: التركيبة

en: Contents
ar: المحتويات

en: Style
ar: النمط

en: Automatically refresh status report
ar: تحديث تقرير الحالة تلقائياً

en: All revisions present in parent branch.
ar: جميع المراجعات موجودة في الفرع الرئيسي

en: Default
ar: افتراضي

en: Overview
ar: التلخيص

en: MainWindow
ar: النافذة الرئيسة

en: &File
ar: &ملف

en: &Edit
ar: &تحرير

en: &View
ar: &عرض

en: &Start
ar: &إبدأ

en: C&ollaborate
ar: تعاون

en: &Settings
ar: &إعدادات

en: &Tools
ar: &أدوات

en: &Help
ar: & مساعدة

en: Book&marks
ar: إشارات مرجعية

en: &Quit
ar: إ&نهاء

en: Cu&t
ar: &قصّ

en: &Copy
ar: ان&سخ

en: &Contents
ar: ال&محتويات

en: Help
ar: مساعدة
