bzr-explorer - en to da translation catalogue (186 entries)

en: Accessories
da: Tilbehør

en: Introduction
da: Indledning

en: Clothes
da: Tøj

en: Bags
da: Tasker

en: Wallet
da: Tegnebog

en: &Enable
da: &Aktiver

en: &Disable
da: &Deaktiver

en: &Reload
da: &Genindlæs

en: Clothes found: %(rows)d
da: Tøj blev fundet: %(rows)d

en: Bags found: %(rows)d
da: Tasker blev fundet: %(rows)d

en: Directory:
da: Katalog:

en: Hats found: %(rows)d
da: Hatte blev fundet: %(rows)d

en: Directory
da: Katalog

en: failed to start
da: kunne ikke starte

en: process crashed
da: proces nedbrud

en: process timed out
da: processens tid løb ud

en: write error
da: skrive fejl

en: read error
da: læse fejl

en: unknown error
da: ukendt fejl

en: Process error: %s
da: Proces fejl: %s

en: Prefere&nces...
da: Indstilli&nger

en: &Configure Bazaar Explorer...
da: &Konfigurer Bazaar Explorer...

en: &Options...
da: &Indstillinger...

en: Bazaar Explorer &Handbook
da: Bazaar Explorer &Håndbog

en: &About Bazaar Explorer
da: &Om Bazaar Explorer

en: E&xit
da: &Afslut

en: Bazaar Explorer &Help
da: Bazaar Explorer &Hjælp

en: Toolbar
da: Værktøjslinje

en: Toolbox
da: Værktøjskasse

en: Working Tree
da: Arbejdstræ

en: Open on hosting service
da: Åben på værtsservice

en: Error
da: Fejl

en: Unable to change to %s - closing page.
da: Kunne ikke ændre til %s - lukker siden.

en: Restart Required
da: Genstart påkrævet

en: Sorry
da: Beklager

en: The hosted web URL for this location is unknown.
da: Web URL for denne lokation er ukendt.

en: Could not locate "bzr.exe".
da: Kunne ikke finde "bzr.exe"

en: Cannot edit remote file.
da: Kan ikke redigere fjern fil.

en: URL is: %s
da: URL er: %s

en: Delete Directory
da: Slet mappe

en: Delete directory %s and all its children?
da: Slet katalog %s og alle underliggende kataloger?

en: Delete empty directory %s?
da: Slet tomt katalog %s?

en: Delete Symlink
da: Slet Symlink

en: Delete symlink %s?
da: Slet symlink %s?

en: Delete File
da: Slet fil

en: Delete file %s?
da: Slet file %s?

en: New File
da: Ny fil

en: Name of new file:
da: Ny fils navn:

en: Unable to create file
da: Kunne ikke danne fil

en: New Directory
da: Nyt katalog

en: Name of new directory:
da: Nyt katalogs navn:

en: Unable to create directory
da: Kunne ikke oprette katalog

en: Opening %s
da: Åbner %s

en: Unable to open location
da: Kunne ikke åbne lokation

en: Unable to open
da: Kunne ikke åbne

en: Open Directory
da: Åben mappe

en: Open Location
da: Åbn placering

en: Enter the location URL, e.g. lp:bzr, http://example.com/my.bzr/
da: Angiv lokations URL, f.ex. lp:bzr, http://example.com/my.bzr/

en: Options
da: Indstillinger

en: Bookmarks
da: Bogmærker

en: Recently Opened
da: Nyligt åbnede

en: Welcome
da: Velkommen

en: Copyright
da: Ophavsret

en: About %s
da: Om %s

en: Preferences
da: Præferencer

en: Appearance
da: Udseende

en: Behavior
da: Opførsel

en: Applications
da: Programmer

en: Contents
da: Indhold

en: Style
da: Stil

en: Language
da: Sprog

en: User Interface
da: Brugergrænseflade

en: Automatically refresh status report
da: Opdater statusrapport automatisk

en: Default
da: Standard

en: Repository
da: Arkiv

en: Repository Overview
da: Arkivoversigt

en: Overview
da: Oversigt

en: What's next?
da: Hvad er det næste?

en: Add Tool
da: Tilføj værktøj

en: Web Link
da: Web-link

en: Title
da: Titel

en: Command
da: Kommando

en: Icon
da: Ikon

en: MainWindow
da: Hovedvindue

en: &File
da: &Filer

en: Open &Recent
da: Åbn &seneste

en: &Edit
da: &Rediger

en: &View
da: &Vis

en: &Work
da: &Arbejde

en: &Settings
da: &Indstillinger

en: &Configuration
da: &Konfiguration

en: &Tools
da: &Værktøjer

en: &Help
da: &Hjælp

en: Book&marks
da: Bog&mærker

en: &Quit
da: &Afslut

en: Exit Bazaar Explorer
da: Forlad Bazaar Explorer

en: Cu&t
da: &Klip

en: &Copy
da: &Kopier

en: &Contents
da: &Indhold

en: Help
da: Hjælp

en: User documentation
da: Bruger dokumentation

en: Show user documentation for Bazaar Explorer
da: Vis bruger dokumentation for Bazaar Explorer

en: Report a Problem...
da: Rapporter et problem...

en: Bug
da: Programfejl

en: Report a problem found in Bazaar Explorer
da: Rapporter et problem i Bazaar Explorer

en: &User Configuration
da: &Bruger konfiguration

en: Configuration
da: Konfiguration

en: &Rules
da: &Regler

en: &Locations
da: &Steder

en: &Add Items...
da: &Tilføj emner...

en: Add
da: Tilføj

en: Add Items
da: Tilføj emner

en: &Show Differences
da: &Vis forskelle

en: Diff
da: Forskelle

en: Show Differences
da: Vis forskelle

en: &Toolbar
da: &Værktøjslinje

en: Show/hide toolbar
da: Vis/skjul værktøjslinje

en: Show/hide status bar
da: Vis/skjul status linjen

en: &Paste
da: &Indsæt

en: &Checkout...
da: &Tjek ud...

en: Checkout
da: Tjek ud

en: Browse
da: Gennemse

en: Browse Items
da: Gennemse emner

en: Log History
da: Log historik

en: System Info
da: Systeminfo

en: System Information
da: System information

en: Merge
da: Sammenflet

en: Merge Changes
da: Sammenflet ændringer

en: Update
da: Opdatér

en: E&xport...
da: E&ksport...

en: Export
da: Eksport

en: Switch
da: Skift

en: Shelve
da: Hylden

en: View
da: Vis

en: All
da: Alle

en: &Select All
da: &Vælg alle

en: I&mport...
da: I&mporterer...

en: Translate This Application...
da: Oversæt dette program...

en: Translate
da: Oversæt

en: Connect to the Launchpad website to help translate this application
da: Forbind til Launchpad-hjemmesiden for at hjælpe med at oversætte dette program

en: Get Help Online...
da: Få hjælp online...

en: Ask
da: Spørg

en: Connect to the Launchpad website for online help
da: Forbind til Launchpad-hjemmesiden for hjælp

en: &About
da: &Om

en: Show version and copyright information
da: Vis version og info om ophavsrettigheder

en: &Open...
da: Å&ben...

en: Open
da: Åben

en: Ctrl+O
da: Ctrl+B

en: &Close
da: &Luk

en: &Refresh
da: &Opdater

en: Refresh the information displayed
da: Opdater den information der vises

en: Open &Location...
da: Åben &lokation

en: Open URL
da: Åbn URL

en: Open a location by entering a URL
da: Åben lokation ved at indtaste en URL

en: &Bookmark This Location
da: Sæt &bogmærke til dette sted

en: Bookmark This
da: Bogmærk dette

en: Remember this location as a bookmark
da: Husk denne lokation som et bogmærke

en: Explore
da: Udforsk

en: Work
da: Arbejde

en: &Welcome
da: &Velkommen

en: Collaborate
da: Samarbejd

en: T&oolbox
da: Værktøjs&kasse

en: &Add Tool
da: &Tilføj værktøj

en: Add a tool
da: Tilf'øj værktøj

en: Repositories
da: Arkiver

en: Show filter bar
da: Vis filterlinje

en: &Manage
da: &Håndtere

en: Delete
da: Slet

en: No details
da: Ingen detaljer

en: Fetching ...
da: Henter...

en: What would you like to do?
da: Hvad vil du gerne gøre?

en: Start a new project
da: Start et nyt projekt

en: Other
da: Andet

en: &Yes
da: &Ja

en: &No
da: &Nej

en: &Open
da: Å&ben

en: &New File
da: &Ny fil

en: Create a new file
da: Opret en ny fil

en: New &Folder
da: Ny &mappe

en: Create a new folder
da: Opret en ny mappe

en: Clear the filter
da: Ryd filteret

en: Changed
da: Ændret

en: Versioned
da: Versioneret

en: Unversioned
da: Ikke versioneret

en: Ignored
da: Ignoreret

en: My
da: Min
