bzr-explorer - en to id translation catalogue (15 entries)

en: failed to start
id: gagal mulai

en: process crashed
id: proses crash

en: write error
id: galat tulis

en: read error
id: galat baca

en: unknown error
id: galat tak dikenal

en: Process error: %s
id: Galat proses: %s

en: Prefere&nces...
id: Prefere&nsi...

en: &Configure Bazaar Explorer...
id: &Tata Bazaar Explorer...

en: &Options...
id: &Opsi...

en: Bazaar Explorer &Handbook
id: Buku &Pegangan Bazaar Explorer

en: &About Bazaar Explorer
id: Tent&ang Bazaar Explorer

en: E&xit
id: &Keluar

en: Bazaar Explorer &Help
id: &Bantuan Bazaar Explorer

en: Error
id: Galat

en: Unable to change to %s - closing page.
id: Tak bisa mengubah %s - menutup halaman.
