cairo-dock-plug-ins - en to ca translation catalogue (225 entries)

en: Blink
ca: Parpelleig

en: Bounce
ca: Rebot

en: Busy
ca: Ocupat

en: Animated icons
ca: Icones animades

en: This plug-in provides many different animations for your icons.
ca: Aquest complement proporciona diversos tipus d'animació per a les icones.

en: Pulse
ca: Pulsació

en: Rotate
ca: Gir

en: Spot
ca: Taca

en: Wave
ca: Ona

en: Wobbly
ca: oscil·lant

en: Add a lively Penguin in your dock !
    Left click to change the animation,
    Middle-click to disturb him ^_^
    Tux images are taken from Pingus, some other characters are available or can be added easily.
ca: Afegiu un pingüí ben viu al quadre!
    Amb un clic esquerre podreu canviar l'animació.
    Un clic per destorbar-lo ^_^
    Les imatges de Tux s'han agafat de Pingus; es poden agafar altres caricatures o se'n poden afegir fàcilment.

en: Cairo-Penguin
ca: El pinguí de Cairo

en: Hey, I'm here!
ca: Ep! Sóc aquí!

en: Sorry but I'm busy right now.
ca: Ho sento, ara tinc una altra feina.

en: I don't have time to play with you, I have to dig and mine all these icons.
ca: No tinc temps per jugar amb vosaltres, he de fer marxar totes aquestes icones.

en: Your dock is so messy! Let me clean it.
ca: El quadre està molt desordenat. L'endreçaré.

en: Admit my superiority on you as a penguin!
ca: Heu d'admetre que com a pinguí us passo al davant!

en: Wait, do you want to kill me?!
ca: Ara voleu matar-me?

en: Do you know how painful it is to be clicked on??
ca: Arribeu a saber el mal que fa un clic a l'ala??

en: It's my dock now, mwahahaha!
ca: Ara és el meu quadre, elis elis!

en: I want to be a pirate!
ca: Vull ser un pirata!

en: You shall not pass!
ca: No podreu passar!

en: I'm your father!
ca: Sóc el pare!

en: - Gee, Brain, what do you want to do tonight?
    - The same thing we do every night, Pinky : try to take over the Dock!
ca: - Ep, Cervell, què vols fer aquesta nit?
    - El mateix que fem cada vespre; au, llestos, intenteu controlar el quadre!

en: For Aiur!
ca: Per Aiur!

en: Wake up
ca: Desperta't

en: Keep quiet
ca: Calma't

en: Start XPenguins
ca: Comença XPenguins

en: Stop XPenguins
ca: Atura XPenguins

en: This applet keeps a trace of the clipboard and mouse selection,
    so that you can recall them quickly. It's a clone of the well-know Klipper.
    It supports clipboard and mouse selection, predefined actions, and persistent items.
    Left-click to popup the clipboard and mouse selection history,
    Drop text on the icon to create persistent items, and middle-clck to recall them.
ca: Aquest complement conserva una traça del porta-retalls i les seleccions del ratolí,
    a fi de recobrar-los ràpidament. És una còpia del Klipper.
    Suporta selecció de retalls i del ratolí, accions predefinides i elements persistents.
    Feu un clic esquerre per desplegar la llista de retalls i les seleccions del ratolí,
    Arrossegueu text cap a la icona per crear elements persistents, i clic mig per recobrar-los.

en: Clipboard history
ca: Historial del porta-retalls

en: Pop-up the items menu
ca: Desplega el menú d'elements

en: The clipboard history is empty.
ca: L'historial del porta-retalls és buit

en: Clear clipboard History
ca: Neteja l'historial del porta-retalls

en: Paste all copied items
ca: Enganxa tots els elements copiats

en: No persistent items.
    You can add some by drag and dropping some text on the icon.
ca: No hi ha elements persistents-
    En podeu afegir algun arrossegant i deixant anar fragments de text cap a la icona.

en: No items yet.
ca: Encara no hi ha elements.

en: No compositor is available.
ca: Cap compositor està disponible.

en: No fallback is available.
ca: No es disposa de cap reserva.

en: You need to install '%s'
ca: Cal que instal·leu '%s'

en: No configuration tool is available.
ca: No hi ha cap eina de configuració disponible.

en: Composite-Manager
ca: Administració del compositor

en: This applet allows you to <b>toggle the composite ON/OFF</b>.
    The composite is what allows transparency on the desktop, but it can slow down your PC, especially during games.
    <b>Click</b> on the icon to switch the composite ON/OFF. You can define a <b>shortcut</b> for this action.
    The applet also lets you acces to some actions of the Window-Manager, from <b>middle-click and the menu</b>.
    You can define in the configuration a Window-Manager that will provide the composite, and another as a fallback.
ca: Aquest complement permet activar i desactivar el compositor.
    El compositor gestiona la transparència a l'escriptori, però podria alentir el treball de l'ordinador, especialment amb els jocs.
    Feu clic a la icona per commutar el compositor. Podeu definir una drecera de teclat per a aquesta acció.
    A més, el complement us facilita l'accés a algunes opcions del gestor de finestres, amb el clic mig i amb el menú.
    Podeu decidir quin gestor de finestres proporcionarà la funcionalitat del compositor, i un altre de reserva.

en: Toggle the composite ON/OFF
ca: Canvia l'estat del compositor (actiu/inactiu)

en: Toggle composite?
ca: Commuto el compositor?

en: Edit Window-Manager settings
ca: Edita els paràmetres del gestor de finestres

en: middle-click
ca: Clic del mig

en: Reload Window-Manager
ca: Recarrega el gestor de finestres

en: Show desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Expose all the desktops
ca: Mostra tots els escriptoris

en: Expose all the windows
ca: Mostra totes les finestres

en: Show the Widget Layer
ca: Mostra el giny de capes

en: This plug-in lets extern applications interact on the dock.
    The communication between both sides is based on Dbus
ca: Aquest complement permet que aplicacions externes interactuïn amb el quadre.
    La comunicació de costat a costat es basa en Dbus.

en: Sorry, this module couldn't be added.
ca: Ho sento, no es pot afegir aquest mòdul.

en: The module has been added, but couldn't be launched.
ca: S'ha afegit el mòdul, però caldrà fer-lo arrencar.

en: The applet '%s' has been succefully updated and automatically reloaded
ca: El complement '%s' s'ha actualitzat correctament i recarregat automàticament.

en: The applet '%s' has been succefully installed and automatically launched
ca: El complement '%s' s'ha instal·lat correctament i recarregat automàticament.

en: KB
ca: kB

en: MB
ca: MiB

en: N/A
ca: N/D

en: Disks
ca: Discs

en: <b><i>Monitors disks speed and space</i></b>.
    
    This applet show your disks informations. You can activate both options at once, but they're better separated in 2 or more instances of the applet.
    Using both in the same applet can cause problems with the speed display not scaling down.
    
    <b>Disk space</b> :  Show disk transfer rates. Up to 10 partitions
      You need to configure the mount point of each monitored partition like / or /home
      Better seen in a gauge, with 30 or 60s refresh rate and really short or no transition delay.
    
    <b>Disk speed</b> :  Show disk transfer rates. Up to 5 disks
      You need to configure the name of each monitored disk with his device name like sda or sdb
      Better seen in a graph, with 2 or 3s refresh rate and no delay between transitions.
    
    Second release, a lot more need to be done :
     <u>Free space :</u>
     - Popup with detailed informations.
     - Editable labels ?
     <u>Speed :</u>
     - All disks option.
     - Pop up showing disks info to know what to add in the list.
     - Editable labels ?
     - Get real block size for disks
     <u>Global</u>
     - Find actions : left, middle click, drop and wheel.
     - Fill menu with actions.
ca: <b>Monitoritza la velocitat del disc i l'espai</b>
    
    El complement proporciona informació sobre els discos. Podeu activar totes dues opcions d'un plegat, però funcionarà millor si teniu dues icones de l'aplicació. En un mateix espai, podria ser que la velocitat no quedés ben indicada.
    
    <b>Espai de disc</b>: mostra la velocitat de transferència de dades. Fins a 10 particions.
    <ul>
    <li>Cal que indiqueu el punt de muntatge de cada partició, com ara / o /home</li>
    <li>Es veurà més bé en una escala, amb una relació de refresc de 30 o 60s i una demora de refresc petita o nul·la.
    </ul>
    
    <b>Espai de disc</b>: mostra la velocitat de transferència del disc. Fins a 5 discos.
    <ul>
    <li>Cal que indiqueu el nom de cada disc controlat amb el nom del dispositiu, com ara sda o sdb</li>
    <li>Es veurà més bé en una gràfica amb una relació de refresc de 2 o 3s i sense demora entre transicions.</li>
    </ul>
    
    A la segona revisió, una pila més d'indicacions per incloure:
    <u>Espai lliure</u>:
    <ul>
    <li>informació detallada en una finestra emergent</li>
    <li>Etiquetes editables ?</li>
    </ul>
    <u>Velocitat:</u>:
    <ul>
    <li>Totes les opcions de disc.</li>
    <li>Informació de disc per saber què afegir a la llista en una finestra emergent.</li>
    <li>Etiquetes editables?</li>
    <li>Obtenir la mida real dels blocs del disc</b>
    </ul>
    <u>Global</u>
    <ul>
    <li>Accions de cerca: clic esquerre i mig, left, deixar anar i roda.</li>
    <li>Menú per emplenar amb accions.</li>
    </ul>

en: System Monitor
ca: Monitor del sistema

en: day(s)
ca: dia(dies)

en: This applet allows you to write texts and monitor your system
    with a "text style desklet".
    USAGE:
      - NEED TO BE DETACHED FROM THE DOCK TO WORK !
      - Middle-clic to reload values
ca: Aquest complement permet escriure textos i controlar el sistema amb un "espai d'escriptori de text".
    Ús:
    <ul>
    <li>S'ha de desvincular del quadre per utilitzar-lo!</lI>
    <li>Clic mig per recarregar els valors</li>

en: It doesn't seem to be a valid XML file.
ca: sembla que el fitxer XML no està ben etiquetat.

en: Please wait...
ca: Espereu...

en: Folders
ca: Carpetes

en: This applet imports folders inside the Dock
    You can have as many instances of this applet as you want, each one with a different folder.
    To add a folder in your dock:
     - activate the applet, open its configuration panel, and select a folder
     - or just drop a folder into the dock
    Middle-click on the main icon opens the folder.
ca: Aquest complement permet carpetes al quadre
    Podeu tenir-ne tantes instal·lacions com vulgueu, cadascuna amb una carpeta diferent.
    Per afegir una carpeta al quadre:
    <ul>
    <li>activeu el complement, obriu-ne el configurador i seleccioneu una carpeta.</li>
    <li>o simplement arrossegueu una carpeta al quadre</li>
    </ul>
    Un clic mig a la icona principal obre la carpeta.

en: Open the configuration of the applet to choose a folder to import.
ca: Obriu el configurador del complement per seleccionar la carpeta per importar.

en: Empty or unreadable folder.
ca: Carpeta buida o il·legible.

en: Properties:
ca: Propietats:

en: Size
ca: Mida

en: Last Modification
ca: Darrera modificació

en: Mime Type
ca: Tipus mime

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Group ID
ca: Identificador del Grup

en: Permissions
ca: Permisos

en: Read
ca: Lectura

en: Yes
ca: Sí

en: Write
ca: Escriptura

en: Execute
ca: Execució

en: Warning: could not delete this file.
    Please check file permissions.
ca: Compte: potser no podreu esborrar aquest fitxer.
    Si us plau, reviseu els permisos del fitxer.

en: You're about deleting this file
      (%s)
    from your hard-disk. Sure ?
ca: Esteu a punt d'esborrar el fitxer
    <ul><li>(%s)</li></ul>
    Segur que voleu esborrar-lo?

en: Warning: could not rename %s.
    Check file permissions 
    and that the new name does not already exist.
ca: Compte: potser no es podrà canviar el nom %s.
    Reviseu els permisos del fitxer i comproveu que el nom nou no coincideixi amb cap altre.

en: Rename to:
ca: Canvia el nom:

en: Pick up a directory
ca: Trieu un directori

en: Warning: could not create %s.
    Check file permissions 
    and that the new name does not already exist.
ca: Compte: no es pot crear %s.
    Comproveu els permisos de fitxers i que el nom nou no estigui assignat a un altre fitxer.

en: Enter a file name:
ca: Escriviu un nom de fitxer:

en: Open the folder
ca: Obre la carpeta

en: Rename this file
ca: Canvia el nom d'aquest fitxer

en: Delete this file
ca: Suprimeix aquest fitxer

en: Move this file
ca: Mou aquest fitxer

en: Open with
ca: Obre amb

en: Properties
ca: Propietats

en: Create a new file
ca: Crea un fitxer

en: Create a new folder
ca: Crea una carpeta

en: Sort by
ca: Ordena per

en: By name
ca: Pel nom

en: By date
ca: Per data

en: By size
ca: Per mida

en: By type
ca: Per tipus

en: The folder has been imported.
ca: S'ha importat la carpeta

en: Do you want to import the content of the folder too?
ca: Voleu importar el contingut  de la carpeta, també?

en: Launch this new application?
ca: Carrega aquesta aplicació?

en: Launch this command
ca: Executa aquesta comanda

en: Displays the common Applications menu and the Recently used files.
    It is compatible with any XDG compliant menu (Gnome, XFCE, KDE, ...)
    Middle-click to open a dialog to quickly launch any command (you can set up a shortkey for it, like ALT+F2)
    You can also set up a shortkey to pop up the menu (like ALT+F1)
ca: Visualitza el menú de les aplicacions i la llista dels fitxers usats recentment.

en: Applications Menu
ca: Menú d'aplicacions

en: Show/hide the Applications menu
ca: Mostra/oculta el menú d'aplicacions

en: Show/hide the quick-launch dialog
ca: Mostra/oculta el diàleg de càrrega ràpida

en: Logout
ca: Surt de la Sessió

en: Shutdown
ca: Atura

en: Quick launch
ca: Càrrega ràpida

en: Configure menu
ca: Configuració del menú

en: None of these applications seems available:
ca: Cap d'aquestes aplicacions sembla disponible:

en: Clear recent
ca: Neteja els elements recents

en: Recent Documents
ca: Documents recents

en: Clear the list of the recently used documents?
ca: Neteja la llista dels documents recents?

en: Enter a command to launch:
ca: Escriviu la comanda per executar

en: Global Menu
ca: Menú global

en: This applet allows you to control the current active window:
      close, minimize, maximize, and display the application menu.To display the menu, applications have to support this feature, which is the case on Ubuntu by default.
    You can bind a shortkey to this action.
ca: Aquest complement us permet controlar la finestra activa:
    <ul>
    <li> tancar, minimitzar, maximitzar i mostrar el menú de l'aplicació.</li>
    </ul>
    Per  mostrar el menú, les aplicacions han de tenir el suport de la característica; a Ubuntu, això sol passar per defecte.
    Podeu forçar una drecera de teclat per realitzar aquesta acció.

en: Show/hide the current application menu
ca: Mostra/oculta el menú de l'aplicació

en: The application didn't send its menu to us.
ca: L'aplicació no ens envia cap menú.

en: There is something wrong with PulseAudio.
    Can you check its status (installed? running? version?) and report this bug (if any) to forum.glx-dock.org
ca: Alguna cosa passa amb el PulseAudio.
    Podeu comprovar com està (instal·lat? carregat? versió?) i enviar un informe de l'error (si existeix) al fòrum de glx-dock.org

en: Did you know that your dock can dance? :)
    If you click on this icon, the dock will dance!
    In fact, you will have a graphical equalizer into the dock
    It will analyse the signal given by PulseAudio.
ca: Sabíeu que el vostre acoblador pot ballar? :) 
    Si feu clic en aquesta icona, l'acoblador ballarà!
    De fet, hi tindreu un equalitzador gràfic.
    Analitzarà el senyal del PulseAudio.

en: Indicator-Generic
ca: Indicador genèric.

en: This plug-in can display all the available Indicators into your dock.
    Indicators provide information about something, and a menu to act on it:
      for instance, an indicator to control the printer jobs.Idle Indicators are automatically hidden.
    You can also blacklist indicators you don't want to see.
ca: Aquest complement pot mostrar tots els indicadors a dins de l'acoblador.
    Els indicadors proporcionen informació sobre algun comportament, i un menú per actuar-hi:
    per exemple, un indicador per controlar els treballs d'impressió. Els indicadors inactius s'amaguen automàticament.
    També podeu rebutjar els indicadors que no vulgueu.

en: This indicator service did not reply.
    Please check that '%s' is correctly installed and its daemon is running.
ca: El servei d'aquest indicador no ha respost.
    Si us plau, comproveu que '%s' estigui correctament instal·lat i que el seu dimoni s'estigui executant.

en: Me Menu
ca: Menú Jo

en: A menu that lets you access quickly to your information, your online status, your friends.
ca: Un menú que us permet accedir ràpidament a la vostra informació, l'estat de la connexió, als contactes.

en: It seems that the Me-Menu is not installed on your system
ca: Sembla que el Menú Jo no està instal·lat en aquest sistema

en: Messaging Menu
ca: Menú de missatges

en: A menu that notices you about new messages from Mail or Chat applications.
    It handles Evolution, Pidgin, Empathy, etc
    It requires the Messaging service, which is available on Ubuntu by default.
ca: Un menú que us comunica l'arribada de missatges a l'aplicació de correu o del xat.
    Comprova l'Evolution, Pidgin, Empathy, etc.
    Necessita el servei de missatgeria, que a l'Ubuntu es té per defecte.

en: Show/hide the Messaging menu
ca: Mostra/oculta el menú de missatgeria

en: The Messaging service did not reply.
    Please check that it is correctly installed.
ca: El servei de missatgeria no ha respost.
    Si us plau, comproveu que estigui instal·lat correctament.

en: Network connection state changed to inactive.
ca: La connexió ha canviat a l'estat d'inactivitat.

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Network connection is established.
ca: S'ha establert la connexió de xarxa

en: Network connection state changed to disconnected.
ca: S'ha desactivat la connexió de xarxa

en: A cable has been plugged
ca: S'ha connectat un cable

en: A cable has been unplugged
ca: S?ha desconnectat un cable

en: Checking connection...
    Please retry in a few seconds
ca: Comprovació de la connexió ...
    Si us plau, torneu a provar al cap de pocs segons

en: Wired Connection.
ca: Connexió per cable.

en: Interface
ca: Interfície

en: Speed
ca: Velocitat

en: Wifi enabled.
ca: Wifi activada.

en: Network ID
ca: Identificador de xarxa

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Access point
ca: Punt d'accés

en: Signal Quality
ca: Qualitat del senyal

en: This applet allows you to monitor your network connection(s).
    It can display the download/upload speeds and the wifi signal quality.
    If you have network-manager running, it can also let you choose the current wifi network.
    Left-click to pop-up some info,Scroll on the icon to switch the display between net speed and wifi.
ca: Aquest complement permet observar les connexions de xarxa.
    Pot mostrar les velocitats de descàrrega i de pujada i la qualitat del senyal wifi.
    Si teniu el network-manager treballant, també us permet triar la xarxa wifi.
    Amb un clic esquerre obtindreu una mica d'informació, desplaceu-vos per la icona per intercanviar velocitat de la xarxa i wifi.

en: Network Monitor
ca: Monitor de xarxa

en: Loading
ca: S’està carregant

en: Check for Wireless Extension
ca: Comprova l'extensió de la connexió inalàmbrica

en: Network Administration
ca: Administració de xarxa

en: Activate network
ca: Activa xarxa

en: Deactivate network
ca: Desactiva xarxa

en: Deactivate wifi
ca: Desactiva la wifi

en: Activate wifi
ca: Activa la wifi

en: This applet is an RSS/Atom feed reader.
    You can instanciate it as many times as you want.
    USAGE:
     - Left-click : display the complete feed lines in a dialog.
     - Middle-click : refresh the feed.
     - Scroll on the desklet : make the feed lines scroll.
     - Drag and drop a valid URL on the icon to use it,
        or copy it and use "Paste a new RSS Url" in the menu.
        or edit the Configuration Panel.
ca: Aquesta miniaplicació és un lector de canals RSS/Atom.
    Podeu cridar-la tants de cops com vulgueu.
    ÚS:
     - Clic esquerra : mostra les línies completes del canal en un diàleg.
     - Clic central : refresca el canal.
     - Desplaça al miniescriptori : fa que les línees del canal es desplacin.
     - Arrossega i deixa anar una URL vàlida a l'icona per utilitzar-la,
        o copia'l i utilitza "Enganxa una nova url RSS" al menú.
        o edita el Tauler de configuració.

en: Retrieving data...
ca: Rebent dades...

en: It doesn't seem to be a valid URL.
ca: Sembla no ser una URL vàlida.

en: Open with your web browser
ca: Obre amb el teu navegador

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Warning: couldn't retrieve data last time we tried.
ca: Advertència: no es van poder rebre dades l'últim cop que es va intentar.

en: No URL is defined.
ca: No està definida una URL.

en: No data (no connection?)
ca: Sense dades (sense connexió?)

en: Invalid data (invalid RSS/Atom feed?)
ca: Dades invalides (canal RSS/Atom invàlid?)

en: No data
ca: Sense dades

en: No modification
ca: Cap modificació

en: This RSS feed has been modified...
ca: Aquest canal RSS ha estat modificat...

en: No URL is defined
    You can define one by copying the URL in the clipboard,
     and selecting "Paste the URL" in the menu.
ca: Cap URL definida
    Pots definir una copiant la URL al portapapers,
     i seleccionant "Enganxa la URL" al menú.

en: No data
    Did you set a valid RSS feed?
    Is your connection alive?
ca: Cap dada
    Has establert un canal RSS vàlid?
    Està la teva connexió activa?

en: Copy the location
ca: Copia la localització

en: Delete this event
ca: Esborra aquest esdeveneniment

en: All
ca: Tot

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Audio
ca: Àudio

en: Top Results
ca: Resultats principals

en: Look for events
ca: Cerca esdeveniments

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Browse and search in recent events
ca: Navega i cerca als esdeveniments recents

en: Recent-Events
ca: Esdeveniments recents

en: Show/hide the Recent Events
ca: Mostra/oculta els esdeveniments recents

en: %d event(s) deleted
ca: %d esdeveniment(s) esborrat(s)

en: Recent files
ca: Fitxers recents

en: Delete today's events
ca: Esborra els esdeveniments d'avui

en: Delete all events
ca: Esborra tots els esdeveniments

en: This plug-in lets you control your dock from the keyboard
    Press the shortcut (by default Super + Return), then either:
     - press the number of the icon that you want to activate - or use the arrows to navigate into the docks and sub-docks (Ctrl + Page up/down to change to another main dock)
     - or type the name of a launcher and press Tab to automatically jump to the next suitable launcher
    Press Enter to click on the icon, Shift+Enter for Shift+click, Alt+Enter for middle click, and Ctrl+Enter for left click
    Escape or the same shortkey will cancel.
ca: Aquest complement et permet controlar el teu dock des del teclat
    Prem la drecera (per defecte Super + Retorn), llavors:
     - prem el número de l'icona que desitges activar - o fes servir les fletxes per navegar als docks i els sub-docks (Ctrl + Re/Av Pàg per canviar a un altre dock principal)
     - o escriu el nom de un llançador i prem Tab per automàticament saltar al següent llançador apropiat
    Prem Intro per clicar a l'icona, Shift+Intro per Shift+clicar, Alt+Intro per un clic central, i Ctrl+Intro per un clic esquerra
    Esc o la mateixa drecera ho cancel·larà.

en: Control from keyboard
ca: Control des del teclat

en: Monday
ca: Dilluns

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Thursday
ca: Dijous

en: Friday
ca: Divendres

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Sunday
ca: Diumenge

en: I couldn't get the info
     Is connexion alive ?
ca: No reb informació
     Esteu connectat?

en: I couldn't find this location
ca: No es troba aquest lloc

en: Enter the name of your location and press Enter to choose amongst results.
ca: Escriviu el nom del lloc i premeu Enter per entre els resultats

en: weather
ca: el temps

en: This applet displays weather into your dock.
    Data are provided by www.weather.com, you can find your location in the config panel.
    It can detach itself to be a totally eye-candy 3D deskelt.
    Middle-click on the main icon to have current conditions information, left-click on a sub-icon to have forcast information.
ca: Aquest sub-programa mostra el temps en el Dock.
    El web www.weather.com és el proveïdor de les dades. Podeu cercar la vostra localitat en el panell de configuració.
    Es pot despendre del Dock per convertir-se en un memento en el escriptori.
    Clicant el botó del mig del ratolí sobre la icona apareix un text emergent amb informació detallada. Clic amb el botó esquerra sobre una sub-icona de la previsió per veure més informació.

en: Jan
ca: Gen

en: Apr
ca: Abr

en: May
ca: Mai

en: Jui
ca: Jul

en: Aug
ca: Ago

en: Sep
ca: Set

en: Dec
ca: Des

en: Data are being retrieved, please wait a moment.
ca: Espereu mentre es rebent les dades

en: Reload now
ca: Torna a carregar

en: Temperature
ca: Temperatura

en: Precipitation probability
ca: Probabilitat de precipitacions

en: Wind
ca: Vent

en: Humidity
ca: Humitat

en: Sunrise
ca: Alba

en: Sunset
ca: Ocàs

en: Data are being fetched, please re-try in a few seconds.
ca: Dades recuperades, torneu a intentar en uns segons.

en: No data available
    Retrying now...
ca: Cap dada disponible
    Tornant a intentar-ho...

en: Feels like
ca: Sembla

en: Pressure
ca: Pressió

en: WiFi disabled.
ca: WiFi desactivada.

en: Image
ca: Imatge

en: Number of days to forecast:
ca: Dies de previsió:
