cairo-dock-plug-ins - en to el translation catalogue (1348 entries)

en: Explode
el: Έκρηξη

en: Blink
el: Αναβόσβημα

en: Bounce
el: Αναπήδηση

en: Busy
el: Απασχολημένος

en: Animated icons
el: Κινούμενα εικονίδια

en: This plug-in provides many different animations for your icons.
el: Αυτό το πρόσθετο προσφέρει πολλές διαφορετικές κινούμενες απεικονίσεις για τα εικονίδιά σας.

en: Pulse
el: Παλμός

en: Rotate
el: Περιστροφή:

en: Spot
el: Σημείο

en: Wave
el: Κυματισμός

en: Wobbly
el: Ταλάντευση

en: Add a lively Penguin in your dock !
    Left click to change the animation,
    Middle-click to disturb him ^_^
    Tux images are taken from Pingus, some other characters are available or can be added easily.
el: Προσθέστε έναν ζωηρό πιγκουίνο στο dock σας!
    Αριστερό κλικ για αλλαγή της κινούμενης απεικόνισης.
    Μεσαίο κλικ για μετακίνησή του ^_^
    Οι εικόνες του Tux πάρθηκαν από το Pingus, ενώ άλλοι χαρακτήρες είναι διαθέσιμοι ή μπορούν πολύ εύκολα να προστεθούν.

en: Hey, I'm here!
el: Γεια, είμαι εδώ!

en: Sorry but I'm busy right now.
el: Συγνώμη, αλλά είμαι απασχολημένος τώρα.

en: I don't have time to play with you, I have to dig and mine all these icons.
el: Δεν έχω χρόνο να παίξω μαζί σου. Πρέπει να "σκάψω για να εξορύξω" αυτά τα εικονίδια.

en: Your dock is so messy! Let me clean it.
el: Το dock σου είναι πολύ "λερωμένο"! Επίτρεψέ μου να το καθαρίσω.

en: Admit my superiority on you as a penguin!
el: Δεχθείτε την ανωτερότητά μου ως πιγκουίνου!

en: Wait, do you want to kill me?!
el: Μια στιγμή! Θέλετε να με σκοτώσετε;

en: Do you know how painful it is to be clicked on??
el: Γνωρίζετε πόσο επώδυνο είναι να κάνετε κλικ;

en: It's my dock now, mwahahaha!
el: Τώρα είναι το δικό μου dock, χιχιχι!

en: I want to be a pirate!
el: Θέλω να είμαι πειρατής

en: You shall not pass!
el: Δεν θα γίνει το δικό σου!

en: I'm your father!
el: Είμαι ο πατέρας σου!

en: - Gee, Brain, what do you want to do tonight?
    - The same thing we do every night, Pinky : try to take over the Dock!
el: - Ε, Brain, τι θέλεις να κάνουμε απόψε;
    - Το ίδιο πράγμα που κάνουμε κάθε νύχτα, Pinky : θα προσπαθήσουμε να κυριαρχήσουμε στο Dock!

en: For Aiur!
el: Για τον Aiur!

en: Wake up
el: Αφύπνιση

en: Keep quiet
el: Κάνε ησυχία

en: Start XPenguins
el: Εκκίνηση του XPenguins

en: Stop XPenguins
el: Παύση του XPenguins

en: This applet keeps a trace of the clipboard and mouse selection,
    so that you can recall them quickly. It's a clone of the well-know Klipper.
    It supports clipboard and mouse selection, predefined actions, and persistent items.
    Left-click to popup the clipboard and mouse selection history,
    Drop text on the icon to create persistent items, and middle-clck to recall them.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή κρατάει ιστορικό του πρόχειρου και των επιλογών του ποντικιού,
    έτσι ώστε να τις ανακαλέσετε γρήγορα. Είναι κλώνος του γνωστού Klipper.
    Υποστηρίζει το πρόχειρο και τις επιλογές ποντικιού, προκαθορισμένες ενέργειες και μόνιμα αντικείμενα.
    Με αριστερό κλικ αναδύεται το ιστορικό του πρόχειρου και των επιλογών του ποντικιού.
    Αφήστε κείμενο στο εικονίδιο για να δημιουργήσετε μόνιμα αντικείμενα και με μεσαίο κλικ τα ανακαλείτε.

en: Clipboard history
el: Ιστορικό προχείρου

en: No persistent items.
    You can add some by drag and dropping some text on the icon.
el: Δεν υπάρχουν μόνιμα αντικείμενα.
    Μπορείτε να προσθέσετε μερικά σύροντας και αφήνοντας κείμενο στο εικονίδιο.

en: No items yet.
el: Δεν υπάρχουν ακόμα αντικείμενα.

en: You need to install '%s'
el: Χρειάζεται να εγκαταστήσετε το '%s'

en: No configuration tool is available.
el: Κανένα διαθέσιμο εργαλείο παραμετροποίησης.

en: middle-click
el: μεσαίο-κλικ

en: Show desktop
el: Εμφάνιση επιφάνειας εργασίας

en: Expose all the desktops
el: Εμφάνιση όλων των επιφανειών εργασίας

en: Expose all the windows
el: Εμφάνιση όλων των παραθύρων

en: This plug-in lets extern applications interact on the dock.
    The communication between both sides is based on Dbus
el: Αυτό το πρόσθετο επιτρέπει σε εξωτερικές εφαρμογές να αλληλεπιδράσουν στο dock.
    Η επικοινωνία μεταξύ των δύο πλευρών βασίζεται στο Dbus

en: Sorry, this module couldn't be added.
el: Συγγνώμη, αυτό το άρθρωμα δεν μπορούσε να προστεθεί.

en: The module has been added, but couldn't be launched.
el: Το άρθρωμα προστέθηκε αλλά δεν ήταν δυνατόν να εκκινηθεί.

en: The applet '%s' has been succefully updated and automatically reloaded
el: Η μικροεφαρμογή '%s' έχει επιτυχώς ενημερωθεί και έχει επαναφορτωθεί αυτόματα.

en: The applet '%s' has been succefully installed and automatically launched
el: Η μικροεφαρμογή '%s' έχει επιτυχώς εγκατασταθεί και έχει εκκινηθεί αυτόματα.

en: B
el: Β

en: N/A
el: Δ/Υ

en: Disks
el: Δίσκοι

en: System Monitor
el: Παρακολούθηση συστήματος

en: day(s)
el: ημέρα(ες)

en: This applet allows you to write texts and monitor your system
    with a "text style desklet".
    USAGE:
      - NEED TO BE DETACHED FROM THE DOCK TO WORK !
      - Middle-clic to reload values
el: Αυτή η μικροεφαρμογή σας επιτρέπει να γράψετε κείμενα και να παρακολουθείτε το σύστημά σας
    με ένα "desklet σε στυλ κειμένου".
    ΧΡΗΣΗ:
      - ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ DOCK ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ !\n
      - Με μεσαίο κλικ επαναφορτώνονται οι τιμές

en: It doesn't seem to be a valid XML file.
el: Δε φαίνεται να είναι έγκυρο αρχείο XML.

en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Folders
el: Φάκελοι

en: This applet imports folders inside the Dock
    You can have as many instances of this applet as you want, each one with a different folder.
    To add a folder in your dock:
     - activate the applet, open its configuration panel, and select a folder
     - or just drop a folder into the dock
    Middle-click on the main icon opens the folder.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή εισάγει φακέλους μέσα στο Dcok
    Μπορείτε να έχετε όσες εκτελέσεις αυτής της μικροεφαρμογής θέλετε, καθεμιά με διαφορετικό φάκελο.
    Για να προσθέσετε ένα φάκελο στο dock σας:
     - ενεργοποιήστε τη μικροεφαρμογή, ανοίξτε το πάνελ διαμόρφωσης και επιλέξτε ένα φάκελο
     - ή απλώς ρίξτε ένα φάκελο στο dock
    Μεσαίο κλικ στο κύριο εικονίδιο ανοίγει το φάκελο.

en: Open the configuration of the applet to choose a folder to import.
el: Ανοίξτε τη διαμόρφωση της μικροεφαρμογής για να επιλέξετε φάκελο για να εισάγετε.

en: Empty or unreadable folder.
el: Άδειος ή μη αναγνώσιμος φάκελος.

en: Properties:
el: Ιδιότητες:

en: Size
el: Μέγεθος

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Warning: could not delete this file.
    Please check file permissions.
el: Προσοχή: δεν είναι δυνατή η διαγραφή αυτού του αρχείου.
    Ελέγξτε εάν έχετε δικαιώματα εγγραφής σε αυτό.

en: You're about deleting this file
      (%s)
    from your hard-disk. Sure ?
el: Πρόκειται να διαγράψετε αυτό το αρχείο
      (%s)
    από τον σκληρό σας δίσκο. Είστε βέβαιοι;

en: Warning: could not rename %s.
    Check file permissions 
    and that the new name does not already exist.
el: Προσοχή: δεν είναι δυνατή η μετονομασία του %s.
    Ελέγξτε εάν έχετε δικαιώματα εγγραφής σε αυτό, 
    και ότι το νέο όνομα δεν υπάρχει ήδη.

en: Rename to:
el: Μετονομασία σε:

en: Pick up a directory
el: Επιλογή καταλόγου

en: Warning: could not create %s.
    Check file permissions 
    and that the new name does not already exist.
el: Προειδοποίηση: αδυναμία δημιουργίας του %s.
    Ελέγξτε τα δικαιώματα εγγραφής του αρχείου 
    και ότι το νέο όνομα δεν υπάρχει ήδη.

en: Enter a file name:
el: Εισάγετε όνομα αρχείου:

en: Open the folder
el: Άνοιγμα φακέλου

en: Rename this file
el: Μετονομασία αυτού του αρχείου

en: Delete this file
el: Διαγραφή αυτού του αρχείου

en: Move this file
el: Μετακίνηση αυτού του αρχείου

en: Open with
el: Άνοιγμα με

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Create a new file
el: Δημιουργία νέου αρχείου

en: Create a new folder
el: Δημιουργία νέου φακέλου

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: By name
el: Κατά όνομα

en: By date
el: Κατά ημερομηνία

en: By size
el: Κατά μέγεθος

en: By type
el: Κατά τύπο

en: The folder has been imported.
el: Ο φάκελος έχει εισαχθεί.

en: Displays the common Applications menu and the Recently used files.
    It is compatible with any XDG compliant menu (Gnome, XFCE, KDE, ...)
    Middle-click to open a dialog to quickly launch any command (you can set up a shortkey for it, like ALT+F2)
    You can also set up a shortkey to pop up the menu (like ALT+F1)
el: Εμφανίζει το κοινό μενού Εφαρμογών και τα πρόσφατα αρχεία.
    Είναι συμβατή με οποιοδήποτε μενού προδιαγραφών XDG (Gnome, XFCE, KDE, …)
    Με μεσαίο κλικ ανοίγει ένα παράθυρο διαλόγου για δώσετε γρήγορα οποιαδήποτε εντολή (μπορείτε να ορίσετε συντόμευση γι' αυτό, όπως το ALT+F2)
    Μπορείτε επίσης να ορίσετε συντόμευση για να αναδύεται το μενού (όπως το ALT+F1)

en: Applications Menu
el: Μενού εφαρμογών

en: Quick launch
el: Γρήγορη εκκίνηση

en: Configure menu
el: Διαμόρφωση μενού

en: Clear recent
el: Εκκαθάριση προσφάτων

en: Recent Documents
el: Πρόσφατα έγγραφα

en: Clear the list of the recently used documents?
el: Να εκκαθαριστεί η λίστα των πρόσφατων εγγράφων;

en: Enter a command to launch:
el: Εισάγετε μια εντολή για εκτέλεση:

en: A menu that lets you access quickly to your information, your online status, your friends.
el: Ένα μενού που σας επιτρέπει γρήγορη πρόσβαση στις πληροφορίες σας, την κατάσταση σύνδεσης, τους φίλους σας.

en: It seems that the Me-Menu is not installed on your system
el: Φαίνεται ότι το Me-Menu δεν είναι εγκατεστημένο στο σύστημά σας

en: Messaging Menu
el: Μενού μηνυμάτων

en: Network connection state changed to inactive.
el: Η κατάσταση της σύνδεσης δικτύου άλλαξε σε ανενεργή.

en: Connecting...
el: Γίνεται σύνδεση...

en: Network connection is established.
el: Επιτεύχθηκε σύνδεση δικτύου

en: Network connection state changed to disconnected.
el: Η κατάσταση της σύνδεσης δικτύου άλλαξε σε αποσυνδεδεμένη.

en: A cable has been plugged
el: Συνδέθηκε ένα καλώδιο.

en: A cable has been unplugged
el: Αποσυνδέθηκε ένα καλώδιο

en: Checking connection...
    Please retry in a few seconds
el: Έλεγχος σύνδεσης…
    Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά σε λίγα δευτερόλεπτα.

en: Wired Connection.
el: Ενσύρματη σύνδεση.

en: Interface
el: Διεπαφή

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Wifi enabled.
el: Η ασύρματη σύνδεση ενεργοποιήθηκε.

en: Network ID
el: Ταυτότητα (ID) δικτύου

en: Unknown
el: Άγνωστη

en: Access point
el: Σημείο πρόσβασης

en: Signal Quality
el: Ποιότητα σήματος

en: This applet allows you to monitor your network connection(s).
    It can display the download/upload speeds and the wifi signal quality.
    If you have network-manager running, it can also let you choose the current wifi network.
    Left-click to pop-up some info,Scroll on the icon to switch the display between net speed and wifi.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή σας επιτρέπει να παρακολουθείτε τη σύνδεση (ή τις συνδέσεις) δικτύου.
    Μπορεί να εμφανίσει τις ταχύτητες μεταφόρτωσης/αποστολής και την ποιότητα του ασύρματου σήματος.
    Αν εκτελείται ο network-manager, μπορεί επίσης να σας επιτρέψει να επιλέξετε το τρέχον ασύρματο δίκτυο.
    Με αριστερό κλικ αναδύονται ορισμένες πληροφορίες. Κυλήστε στο εικονίδιο για να αλλάξετε την απεικόνιση μεταξύ ταχύτητας δικτύου και ασύρματου σήματος.

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Check for Wireless Extension
el: Έλεγχος για ασύρματη επέκταση

en: Network Administration
el: Διαχείριση δικτύου

en: Activate network
el: Ενεργοποίηση δικτύωσης

en: Deactivate network
el: Απενεργοποίηση δικτύωσης

en: Deactivate wifi
el: Απενεργοποίηση ασύρματης δικτύωσης

en: Activate wifi
el: Ενεργοποίηση ασύρματης δικτύωσης

en: This applet is an RSS/Atom feed reader.
    You can instanciate it as many times as you want.
    USAGE:
     - Left-click : display the complete feed lines in a dialog.
     - Middle-click : refresh the feed.
     - Scroll on the desklet : make the feed lines scroll.
     - Drag and drop a valid URL on the icon to use it,
        or copy it and use "Paste a new RSS Url" in the menu.
        or edit the Configuration Panel.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή είναι ένας αναγνώστης ροών RSS/Atom.
    Μπορείτε να την εκτελείτε όσες φορές θέλετε.
    ΧΡΗΣΗ:
     - Αριστερό κλικ : εμφάνιση των πλήρων ροών σε παράθυρο διαλόγου.
     - Μεσαίο κλικ : ανανέωση ροής.
     - Κύλιση στο desklet : κύλιση των γραμμών ροής.
     - Σύρετε και αφήστε μια έγκυρη διεύθυνση στο εικονίδιο για να τη χρησιμοποιήσετε,
        ή αντιγράψτε τη και χρησιμοποιήστε το "Επικόλληση νέας RSS Url" στο μενού.
        ή επεξεργασθείτε το πάνελ διαμόρφωσης.

en: Retrieving data...
el: Ανάκτηση δεδομένων...

en: It doesn't seem to be a valid URL.
el: Δεν φαίνεται να είναι έγκυρη URL.

en: Paste a new RSS Url (drag and drop)
el: Επικόλληση νέας RSS Url (μετακίνηση και άφεση)

en: Open with your web browser
el: Άνοιγμα με τον περιηγητή ιστού σας

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Warning: couldn't retrieve data last time we tried.
el: Προειδοποίηση: αδυναμία ανάκτησης δεδομένων κατά την τελευταία προσπάθεια.

en: No URL is defined.
el: Δεν ορίστηκε URL.

en: No data (no connection?)
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα (δεν υπάρχει σύνδεση;)

en: Invalid data (invalid RSS/Atom feed?)
el: Μη έγκυρα δεδομένα (μη έγκυρη ροή RSS/Atom;)

en: No data
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα

en: No modification
el: Χωρίς τροποποίηση

en: This RSS feed has been modified...
el: Αυτή η ροή RSS έχει τροποιηθεί…

en: No URL is defined
    You can define one by copying the URL in the clipboard,
     and selecting "Paste the URL" in the menu.
el: Δεν ορίστηκε URL
    Μπορείτε να ορίσετε μία αντιγράφοντας τη διεύθυνση στο πρόχειρο,
     και επιλέγοντας "Επικόλληση της URL" στο μενού.

en: No data
    Did you set a valid RSS feed?
    Is your connection alive?
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα
    Ορίσατε μια έγκυρη ροή RSS;
    Είναι η σύνδεσή σας ενεργή;

en: Open parent folder
el: Άνοιγμα γονικού φακέλου

en: Copy the location
el: Αντιγραφή τοποθεσίας

en: Delete this event
el: Διαγραφή γεγονότος

en: All
el: Όλα

en: Images
el: Εικόνες

en: Audio
el: Ήχος

en: Web
el: Ιστός

en: Top Results
el: Κύρια αποτελέσματα

en: Look for events
el: Αναζήτηση γεγονότων

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Browse and search in recent events
el: Περιήγηση και αναζήτηση σε πρόφατα γεγονότα

en: Recent-Events
el: Πρόσφατα γεγονότα

en: %d event(s) deleted
el: %d γεγονότα διαγράφηκαν

en: Recent files
el: Πρόσφατα αρχεία

en: Delete today's events
el: Διαγραφή σημερινών γεγονότων

en: Delete all events
el: Διαγραφή όλων των γεγονότων

en: The value %s has been copied into the clipboard.
el: Η τιμή %s έχει αντιγραφεί στο πρόχειρο.

en: Open a terminal here
el: Άνοιγμα τερματικού εδώ

en: Zip folder
el: Συμπίεση φακέλου

en: Move to
el: Μετακίνηση σε

en: Copy URL
el: Αντιγραφή URL

en: Open location
el: Άνοιγμα τοποθεσίας

en: Zip file
el: Συμπίεση αρχείου

en: Mail file
el: Ταχυδρόμηση αρχείου

en: Files
el: Αρχεία

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Open file
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Firefox bookmarks
el: Σελιδοδείκτες του Firefox

en: Wikipedia
el: Βικιπαίδεια

en: Search on the web
el: Αναζήτηση στον ιστό

en: (F1) Match case
el: (F1) Ταίριασμα πεζών - κεφαλαίων

en: (F2) Music
el: (F2) Μουσική

en: (F3) Image
el: (F3) Εικόνα

en: (F4) Video
el: (F4) Βίντεο

en: (F5) Text
el: (F5) Κείμενο

en: (F7) Sources
el: (F7) Πηγές

en: No result
el: Κανένα αποτέλεσμα

en: results
el: αποτελέσματα

en: result
el: αποτέλεσμα

en: Searching ...
el: Αναζήτηση …

en: Enter your search
el: Εισάγετε την αναζήτησή σας

en: in seconds.
el: σε δευτερόλεπτα.

en: Let empty to use the default one.
el: Αφήστε κενό για να χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο.

en: Notification Area
el: Περιοχή ειδοποιήσεων

en: Uptime
el: Χρόνος λειτουργίας

en: Activity time
el: Χρόνος δραστηριότητας

en: CPU model
el: Μοντέλο επεξεργαστή

en: Frequency
el: Συχνότητα

en: core(s)
el: πυρήνας(ες)

en: This applet shows you the CPU load, RAM usage, graphic card temperature, etc.
    Middle click on the icon to get some valuable info.
    Left click on the icon to get a list of the most ressources using programs.
    You can instanciate this applet several times to show different values each time.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή σας δείχνει το φόρτο του επεξεργαστή, τη χρήση μνήμης, τη θερμοκρασία της κάρτας γραφικών κλπ.
    Με μεσαίο κλικ στο εικονίδιο παίρνετε μερικές χρήσιμες πληροφορίες.
    Με αριστερό κλικ στο εικονίδιο παίρνετε μια λίστα με τα προγράμματα που χρησιμοποιούν τους περισσότερους πόρους.
    Μπορείτε να εκτελείτε πολλαπλές φορές αυτή την μικροεφαρμογή για να εμφανίζονται διαφορετικές τιμές ταυτόχρονα.

en: The acquisition of one or more data has failed.
    You should remove the data that couldn't be fetched.
el: Η απόκτηση ενός ή περισσότερων δεδομένων απέτυχε.
    Θα πρέπει να αφαιρέσετε τα δεδομένα που δεν ήταν δυνατόν να αποκτηθούν.

en: Open the System-Monitor
el: Άνοιγμα της Παρακολούθησης συστήματος

en: Show info
el: Εμφάνιση πληροφοριών

en: GPU model
el: Μοντέλο GPU

en: Video Ram
el: Μνήμη βίντεο

en: Driver Version
el: Έκδοη οδηγού

en: Core Temperature
el: Θερμοκρασία πυρήνα

en: Alert! Graphic Card core temperature has reached %d°C
el: Συναγερμός! Η θερμοκρασία του πυρήνα της κάρτας γραφικών έχει φτάσει τους %d°C

en: Memory
el: Μνήμη

en: Available
el: Διαθέσιμη

en: Cached
el: Προσωρινή μνήμη

en: Buffers
el: Ενδιάμεση αποθήκευση

en: min
el: ελάχ.

en: max
el: μέγ.

en: alarm
el: συναγερμός

en: CPU temperature has reached %d°C
el: Η θερμοκρασία του επεξεργαστή έχει φτάσει τους %d°C

en: Fan speed has reached %d rpm
el: Η ταχύτητα του ανεμιστήρα έχει φτάσει τις %d rpm

en: Toons
el: Κινούμενα σχέδια

en: This applet displays a toon that will look at your mouse.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή εμφανίζει ένα κινούμενο σχέδιο που κοιτάζει το ποντίκι σας.

en: Setup the luminosity of your screen directly from your dock.
    Scroll up/down to increase/decrease the luminosity
    Left-click to open a dialog to setup the luminosity
    Middle-click to set it up for each color.
    You can also define a luminosity value that will be applied automatically on startup.
el: Ορίστε τη φωτεινότητα της οθόνης σας απευθείας από το dock.
    Κυλήστε πάνω/κάτω για να αυξήσετε/ελαττώσετε τη φωτεινότητα
    Αριστερό κλικ για να ανοίξετε ένα παράθυρο διαλόγου για να ορίσετε τη φωτεινότητα
    Μεσαίο κλικ για να την ορίσετε για το κάθε χρώμα.
    Μπορείτε επίσης να ορίσετε μια τιμή φωτεινότητας που θα χρησιμοποιείται αυτόματα στην έναρξη.

en: Screen Luminosity
el: Φωτεινότητα οθόνης

en: Set up gamma correction
el: Ρύθμιση διόθωσης γάμμα

en: Apply current luminosity on startup
el: Εφαρμογή τρέχουσας φωτεινότητας στην έναρξη

en: Set up gamma:
el: Ορισμός γάμμα:

en: Luminosity
el: Φωτεινότητα

en: I couldn't open card '%s'
el: Αδυναμία ανοίγματος της κάρτας '%s'

en: Card '%s' opened but I couldn't get any info
el: Η κάρτα '%s' άνοιξε αλλά δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση οποιασήποτε πληροφορίας.

en: I couldn't open the mixer
el: Αδυναμία ανοίγματος του μίκτη.

en: I couldn't attach the mixer to the card
el: Αδυναμία σύνδεσης του μίκτη στην κάρτα.

en: I couldn't register options
el: Αδυναμία καταχώρησης επιλογών

en: I couldn't load the mixer
el: Αδυναμία φόρτωσης του μίκτη

en: Set up volume:
el: Καθορισμός έντασης:

en: Sound Control
el: Έλεγχος ήχου

en: Adjust channels
el: Ρύθμιση καναλιών

en: double-click
el: διπλό-κλικ

en: Unmute
el: Άρση σίγασης

en: Mute
el: Σίγαση

en: No title
el: Χωρίς τίτλο

en: years
el: έτη

en: Add a new task
el: Προσθήκη νέας εργασίας

en: Calendar and tasks
el: Ημερολόγιο και εργασίες

en: Alarm
el: Ειδοποίηση

en: Time you want to be notified:
el: Ώρα που επιθυμείτε να ειδοποιηθείτε:

en: In the form xx:xx. E.g.: 20:35 for 8:35pm
el: Με τη 24ωρη μορφή xx:xx. Π.χ.: 20:35 για 8:35μμ

en: Never
el: Ποτέ

en: Day
el: Ημέρα

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Week Day
el: Εργάσιμη

en: Week End
el: Σαββατοκύριακο

en: Month
el: Μήνας

en: Repeat every:
el: Επανάληψη κάθε:

en: If every month, which day of the month?
el: Αν κάθε μήνα ποια ημέρα του μήνα;

en: Message you want to use to be notified:
el: Μήνυμα με το οποίο θα ειδοποιηθείτε:

en: Tea Time!
el: Ώρα για καφέ!

en: Command to launch:
el: Εντολή που θα εκτελεστεί:

en: E.g.:
el: Π.χ.:

en: Search for your location :
el: Αναζήτηση της τοποθεσίας σας :

en: clock
el: ρολόι

en: This applet displays time, date and a calandar.
    2 view are available : <b>numeric</b> and <b>analogic</b>.
     Analogic view is compatible with the Cairo-Clock's themes, and you can detach the applet to be a perfect clone of Cairo-Clock.
    It displays a <b>calendar</b> on left-click, which lets you <b>manage tasks</b>.
    It also supports alarms, and allows you to setup time and date.
    Left-click to show/hide the calendar, Middle-click to stop a notification,
    Double-click on a day to edit the tasks for this day.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή εμφανίζει ώρα, ημέρα και ημερολόγιο.
    Είναι διαθέσιμες 2 προβολές: <b>αριθμητική</b> και <b>αναλογική</b>.
     Η αναλογική προβολή είναι συμβατή με τα θέματα του Cairo-Clock και μπορείτε να αποσυνδέσετε τη μικροεφαρμογή ώστε να είναι τέλειος κλώνος του Cairo-Clock.
    Εμφανίζει ένα <b>ημερολόγιο</b> με αριστερό κλικ, το οποίο σας επιτρέπει να <b>διαχειριστείτε εργασίες</b>.
    Επίσης υποστηρίζει ειδοποιήσεις και σας επιτρέπει να ορίσετε την ημέρα και την ώρα.
    Με αριστερό κλικ εμφανίζεται/αποκρύπτεται το ημερολόγιο, με μεσαίο κλικ σταματά μια ειδοποίηση,
    με δεξί κλικ σε μια ημέρα γίνεται επεξεργασία των εργασιών γι' αυτή.

en: No task is sheduled for today.
    
    You can add tasks by clicking on the applet to open the calendar, and then double-clicking on a day.
el: Δεν υπάρχουν προγραμματισμένες εργασίες για σήμερα.
    
    Μπορείτε να προσθέσετε εργασίες με κλικ στη μικροεφαρμογή για να ανοίξετε το ημερολόγιο και μετά διπλό κλικ σε μια ημέρα.

en: No task is sheduled for the next 7 days.
    
    You can add tasks by clicking on the applet to open the calendar, and then double-clicking on a day.
el: Δεν υπάρχουν προγραμματισμένες εργασίες για τις επόμενες 7 ημέρες.
    Μπορείτε να προσθέσετε εργασίες με κλικ στη μικροεφαρμογή για να ανοίξετε το ημερολόγιο και μετά διπλό κλικ σε μια ημέρα.

en: Show today's tasks
el: Εμφάνιση σημερινών εργασιών

en: Show this week's tasks
el: Εμφάνιση των εργασιών της εβδομάδας

en: Set up time and date
el: Ορισμός ώρας και ημερομηνίας

en: Delete this task
el: Διαγραφή αυτής της εργασίας

en: Don't repeat
el: Χωρίς επανάληψη

en: Each month
el: Κάθε μήνα

en: Each year
el: Κάθε χρόνο

en: each month
el: κάθε μήνα

en: each year
el: κάθε χρόνο

en: Right-click to add a new task.
el: Δεξί κλικ για προσθήηκ νέας εργασίας

en: Title
el: Τίτλος

en: Text
el: Κείμενο

en: Time
el: Ώρα

en: Freq.
el: Συχν.

en: Tags
el: Ετικέτες

en: The following task was scheduled at
el: Η ακόλυθη εργασία προγραμματίσθηκε στις

en: Repeat this message every:
el: Επανάληψη αυτού του μηνύματος κάθε:

en: The following task has felt due:
el: Η προθεσμία της ακόλουθης εργασίας έληξε στις:

en: It's time for the following task:
el: Είναι ώρα για την ακόλουθη εργασία:

en: This task will begin in 15 minutes:
el: Αυτή η εργασία θα αρχίσει σε 15 λεπτά:

en: Today is the following anniversary:
el: Σήμερα είναι η ακόλουθη επέτειος:

en: Tomorrow is the following anniversary:
el: Αύριο είναι η ακόλουθη επέτειος:

en: frame&reflects
el: πλαίσιο&ανακλάσεις

en: scotch sellotape
el: αυτοκόλλητη ταινία

en: frame with sellotape
el: πλαισίωση με αυτοκόλλητη ταινία

en: CD box
el: Θήκη CD

en: dark
el: σκοτεινό

en: clear
el: καθαρός

en: futuristic
el: φουτουρισιτκός

en: none
el: κανένας

en: board
el: πλακέτα

en: 3Dplane
el: Τρισδιάστο επίπεδο

en: comics
el: κόμικ

en: curly
el: κατσαρό

en: modern
el: σύγχρονο

en: tooltip
el: συμβουλή

en: Small
el: Μικρό

en: File has been uploaded.
    Just press CTRL+v to paste its URL anywhere.
el: Το αρχείο έχει φορτωθεί.
    Απλώς πατήστε CTRL+v για να επικολλήσετε το URL του οπουδήποτε.

en: Please wait for the current upload to finish before starting a new one.
el: Παρακαλώ περιμένετε για το τρέχον ανέβασμα να τελειώσει πριν ξεκινήσετε καινούριο.

en: Couldn't upload the file, check that your internet connection is active.
el: Αδυναμία φόρτωσης του αρχείου, ελέγξτε ότι η σύνδεσή σας με το διαδίκτυο είναι ενεργή.

en: This applet lets you share files easily:
    Drag-and-drop a file on the icon to upload it to one of the available hosting sites.
    You can upload text, image, video, files, and even the current clipboard
     and you can choose amongst many sites, like DropBox, Imageshack, pastebin, etc
    The resulting URL is automatically stored in the clipboard to be directly copied by CTRL+v.
    It can keep an history of your last uploads to retrieve them without registering on the sites.
    Press left-click to copy the latest URL into the clipboard, middle-click to copy it into the mouse selection.
    You'll need to install 'curl' and 'wget' to upload the data.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή σας επιτρέπει να μοιράζεστε αρχεία εύκολα:
    Σύρετε και αφήστε ένα αρχείο στο εικονίδιο για να το αποστείλετε σε έναν από τους διαθέσιμους ιστοτόπους αποθήκευσης.
    Μπορείτε να αποστείλετε κείμενο, εικόνα, βίντεο, αρχεία ακόμα και το τρέχον πρόχειρο
     και μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ πολλών ιστοτόπων, όπως οι DropBox, Imageshack, pastebin κλπ
    Το παραγόμενο URL αποθηκεύεται αυτόματα στο πρόχειρο για να αντιγραφεί απευθείας με CTRL+v.
    Μπορεί να τηρήσει ιστορικό των τελευταίων αποστολών σας για να τις ανακτήσετε χωρίς να συνδεθείτε στους ιστοτόπους,
    Με αριστερό κλικ αντιγράφετε το πιο πρόσφατο URL στο πρόχειρο, με μεσαίο το αντιγράφετε στην επιλογή.
    Θα χρειαστεί να αντικαταστήσετε τα 'curl' και 'wget' για να αποστείλετε δεδομένα.

en: Drop to share
el: Αφήστε για να μοιραστείτε

en: Clear the list of the recently uploaded files?
el: Εκκαθάριση των πρόσφατα ανεβασμένων αρχείων;

en: The text has been pasted in the clipboard.
    You can retrieve it with CTRL+v.
el: Το κείμενο έχει επικολληθεί στο πρόχειρο.
    Μπορείτε να το ανακτήσετε με CTRL+v.

en: Sorry, couldn't find the original file nor a preview of it.
el: Συγγνώμη, αδυναμία εύρεσης του πρωτότυπου αρχείου ή προεπισκόπησής του.

en: The URL has been stored in the clipboard.
    Just use 'CTRL+v' to paste it anywhere.
el: Το URL έχει αποθηκευτεί στο πρόχειρο.
    Απλώς χρησιμοποιήστε 'CTRL+v' για να το επικολλήσετε οπουδήποτε.

en: No uploaded file available
    .Just drag'n drop a file on the icon to upload it
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο απεσταλμένο αρχείο.
    Απλώς σύρετε και αφήστε ένα αρχείο στο εικονίδιο για να αποστείλετε.

en: No uploaded file available.
    Consider activating the history if you want the applet to remember previous uploads.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο απεσταλμένο αρχείο.
    Σκεφτείτε να ενεργοποιήσετε το ιστορικό αν θέλετε η μικροεφαρμογή να θυμάται προηγούμενες αποστολές.

en: The current URL has been stored in the clipboard.
    Just use 'CTRL+v' to paste it anywhere.
el: Το τρέχον URL έχει αποθηκευτεί στο πρόχειρο.
    Απλώς χρησιμοποιήστε 'CTRL+v' για να το επικολλήσετε οπουδήποτε.

en: The current URL has been stored into the selection.
    Just middle-click to paste it anywhere.
el: Το τρέχον URL έχει αποθηκευτεί στην επιλογή.
    Απλώς χρησιμοποιήστε το μεσαίο κλικ για να το επικολλήσετε οπουδήποτε.

en: File
el: Αρχείο

en: Click on the icon to copy the URL into the clipboard.
el: Κάντε κλικ στο εικονίδιο για να αντιγράψετε το URL στο πρόχειρο.

en: Send the clipboard's content
el: Αποστολή του περιεχομένου του προχείρου

en: History
el: Ιστορικό

en: Get text
el: Ανάκτηση κειμένου

en: Remove from history
el: Αφαίρεση από ιστορικό

en: Clear History
el: Εκκαθάριση ιστορικού

en: 3D plane
el: Τρισδιάστατο επίπεδο

en: Parabolic
el: Παραβολικό

en: Rainbow
el: Ουράνιο τόξο

en: Slide
el: Διαφάνεια

en: Curve
el: Καμπύλη

en: Panel
el: Πλευρική στήλη

en: drop indicator
el: δείκτης άφεσης

en: dustbin
el: κάδος απορριμμάτων

en: This applet manages the dustbin
    You can threw files and unmount disks by drag-and-dropping them on the icon.
    Middle-click on the icon will empty the dustbin.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή διαχειρίζεται τον κάδο απορριμμάτων
    Μπορείτε να πετάξετε αρχεία και να αποπροσαρτήσετε δίσκους σύροντας και αφήνοντάς τα στο εικονίδιο.
    Με μεσαίο κλικ αδειάζει ο κάδος.

en: You're about to delete all files in all dustbins. Sure ?
el: Πρόκειται να διαγράψετε όλα τα αρχεία σε όλους τους κάδους απορριμμάτων. Είστε βέβαιοι;

en: The trash contains
el: Τα απορρίμματα περιέχουν

en: files
el: αρχεία

en: elements
el: στοιχεία

en: Counting total size and files number...
el: Καταμέτρηση συνολικού μεγέθους και αριθμού αρχείων…

en: Show Trash (click)
el: Προβολή απορριμμάτων (κλικ)

en: Empty Trash
el: Κενός κάδος αποριμμάτων

en: Display dustbins information
el: Εμφάνιση πληροφοριών κάδου απορριμμάτων

en: %s successfully unmounted
el: %s αποπροσαρτήθηκε επιτυχώς

en: Failed to unmount %s
el: Αποτυχία αποπροσάρτησης του %s

en: Unmouting this volume ...
el: Αποπροσάρτηση αυτού του τόμου …

en:  trashe(s)
el:  απορρίμματα

en:  file(s)
el:  αρχείο(α)

en: calculating
el: υπολογισμός

en: icon effects
el: εφέ εικονιδίων

en: This plugin adds many special effects to your icons.
el: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει πολλά ειδικά εφέ στα εικονίδιά σας.

en: Fire
el: Φωτιά

en: Stars
el: Αστέρια

en: Rain
el: Βροχή

en: Snow
el: Χιόνι

en: Storm
el: Καταιγίδα

en: Firework
el: Πυροτέχνημα

en: illusion
el: ψευδαίσθηση

en: This plugin provides animations for appearance & disappearance of icons.
el: Αυτό το πρόσθετο παρέχει εφέ κίνησης για την εμφάνιση και απόκρυψη των εικονιδίων.

en: keyboard indicator
el: ένδειξη πληκτρολογίου

en: This applet lets you control the keyboard layout.
    	It can also display the current num and caps lock.
    	Left-click to switch to the next layout
    	Scroll up/down to select the previous/next layout
    	Right-click gives you access to the list of available layouts.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή σας αφήνει να ελέγξετε τη διάταξη πληκτρολογίου.
    	Μπορεί επίσης να εμφανίζει την τρέχουσα ένδειξη για κλείδωμα αριθμητικού πληκτρολογίου και κεφαλαίων.
    	Με αριστερό κλικ αλλάζετε στην επόμενη διάταξη
    	Κύλιση άνω/κάτω επιλέγει την προηγούμενη/επόμενη διάταξη
    	Με δεξί κλικ έχετε πρόσβαση στη λίστα των διαθέσιμων διατάξεων.

en: Keyboard preferences
el: Προτιμήσεις πληκτρολογίου

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Shut down
el: Τερματισμός

en: Hibernate
el: Αδρανοποίηση

en: Suspend
el: Αναστολή

en: Guest session
el: Συνεδρία επισκέπτη

en: Lock screen
el: Κλείδωμα οθόνης

en: Program an automatic shut-down
el: Προγραμματίστε αυτόματα τερματισμό

en: Your computer will shut-down in 1 minute.
el: Ο υπολγιστής σας θα τερματίσει τη λειτουργία του σε 1 λεπτό.

en: Choose in how many minutes your PC will stop:
el: Επιλέξτε σε πόσα λεπτά θα σταματήσει ο υπολογιστής σας:

en: Server address:
el: Διεύθυνση διακομιστή:

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: The password will be crypted.
el: Ο κωδικός θα κρυπτογραφηθεί.

en: Port:
el: Θύρα:

en: Enter 0 to use the default port. Default ports are 110 for POP3 or APOP and 995 for POP3S.
el: Εισάγετε 0 για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη θύρα. Οι προεπιλεγμένες θύρες είναι η 110 για POP3 ή APOP και η 995 για POP3S.

en: Enter 0 to use the default port. Default ports are 143 for IMAP4 and 993 for IMAP4 over SSL.
el: Εισάγετε 0 για χρήση της προεπιλεγμένης θύρας. Αυτές είναι η 143 για IMAP4 και η 993 για IMAP4 over SSL.

en: Use a secure connection (SSL)
el: Χρήση ασφαλούς σύνδεσης (SSL)

en: Refresh time:
el: Χρόνος ανανέωσης:

en: In minutes.
el: Σε λεπτά.

en: Specific mail application
el: Συγκεκριμένη εφαρμογή ταχυδρομείου

en: Leave empty to use the default mail application.
el: Αφήστε κενό για χρήση  της προεπιλεγμένης εφαρμογής ταχυδρομείου.

en: Directory on server:
el: Κατάλογος στο διακομιστή:

en: Path of mbox file:
el: Διαδρομή του αρχείου mbox:

en: Path to Mail directory:
el: Διαδρομή για τον κατάλογο Mail:

en: Address of feed:
el: Διεύθυνση της ροής:

en: Remove this account
el: Αφαίρεση αυτού του λογαριασμού

en: Don't forget to enable IMAP (or POP) service from settings of your mail account.
el: Μην ξεχάσετε να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία IMAP (ή POP) από τις ρυθμίσεις του λογαριασμού αλληλογραφίας σας.

en: Please choose an account type.
el: Παρακαλω επιλέξτε τύπο λογαριασμού.

en: New account's name
el: Όνομα νέου λογαριασμού

en: Please enter a name for this account.
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα γι' αυτό το λογαριασμό.

en: This account already exists.
    Please choose another name for the new account.
el: Αυτός ο λογαριασμός υπάρχει ήδη.
    Παρακαλώ επιλέξτε άλλο όνομα για το νέο λογαριασμό.

en: Enter a name for this account. You can give it any name you want.
el: Εισάγετε ένα όνομα γι' αυτό το λογαριασμό. Μπορείτε να του δώσετε όποιο όνομα επιθυμείτε.

en: Remove Account
el: Αφαίρεση λογαριασμού

en: unknown
el: άγνωστο

en: no subject
el: χωρίς θέμα

en: No unread mail in your mailboxes
el: Δεν υπάρχουν μη αναγνωσμένα μηνύματα στις θυρίδες ταχυδρομείου

en: You have %d new mails:
el: Έχετε %d καινούρια μηνύματα:

en: You have a new mail:
el: Έχετε νέο μήνυμα:

en: mail
el: ηλεκτρονική αλληλογραφία

en: This applet is very useful to warn you when you get new e-mails
    It can check in any kind of mailbox (yahoo, gmail, etc)
    Left-click to launch the prefered mail application,
    Middle-click to refresh all the mailboxes.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή είναι πολύ χρήσιμη όταν λαμβάνεται νέα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
    Μπορεί να ελέγξει οποιοδήποτε είδος λογαριασμού (yahoo, gmail, κλπ)
    Με αριστερό κλικ εκκινείται η προτιμώμενη εφαρμογή αλληλογραφίας,
    με μεσαίο κλικ ανανεώνονται όλοι οι λογαριασμοί.

en: A problem occured
    If '%s' is not your usual mail application,
    you can change it in the configuration panel of this module
el: Προέκυψε ένα πρόβλημα
    Αν το '%s' δεν είναι η συνήθης εφαρμογή αλληλογραφίας σας,
    μπορείτε να την αλλάξετε στον πίνακα διαμόρφωσης αυτού του αρθρώματος.

en: No mail application is defined,
    you can define it in the configuration panel of this module
el: Δεν έχει ορισθεί εφαρμογή αλληλογραφίας,
    μπορείτε να την καθορίσετε στον πίνακα διαμόρφωσης αυτού του αρθρώματος.

en: Refresh a mail account
el: Ανανέωση λογιαριασμού ηλ. ταχυδρομείου

en: Refresh all
el: Ανανέωση όλων

en: Refresh %s
el: Ανανέωση %s

en: Mark all emails as read
el: Σήμανση όλων των μηνυμάτων ως αναγνωσμένα

en: Launch %s
el: Εκκίνηση %s

en: Mail
el: Αλληλογραφία

en: motion blur
el: θόλωση κίνησης

en: This plugin adds a motion blur effect to docks.
el: Αυτό το πρόσθετο προσθέτει ένα εφέ θόλωσης στα dock.

en: Unknown artist
el: Άγνωστος καλλιτέχνης

en: Unknown title
el: Άγνωστος τίτλος

en: Track
el: Κομμάτι

en: Track n°
el: Αριθμός κομματιού

en: Song n°
el: Αριθμός τραγουδιού

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Album
el: Δίσκος

en: Length
el: Διάρκεια

en: Current song
el: Τρέχον τραγούδι

en: There is no media playing.
el: Δεν αναπαράγεται κάποιο μέσο

en: Sorry, I couldn't detect any player.
    If it is running, it is maybe because its version is too old and does not offer such service.
el: Συγγνώμη, αδυναμία ανίχνευσης κάποιου αναπαραγωγέα.
    Αν εκτελείται, είναι ίσως επειδή η έκδοσή του είναι πολύ παλιά και δεν προσφέρει τέτοια υπηρεσία.

en: Find opened player
el: Βρέθηκε ο ανοιχτός αναπαραγωγέας

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: scroll-up
el: κύλιση προς τα πάνω

en: Play/Pause
el: Αναπαραγωγή/Παύση

en: left-click
el: αριστερό-κλικ

en: Next
el: Επόμενο

en: scroll-down
el: κύλιση προς τα κάτω

en: Stop
el: Διακοπή

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Show JumpBox
el: Εμφάνιση JumpBox

en: Rate this song
el: Αξιολογήστε αυτό το τραγούδι

en: netspeed
el: ταχύτητα δικτύου

en: This applet shows you the bit rate of your internet connection and some stats about it.
    Left-click on the icon to have the total amount of data transfered
    Middle-click to (de)activate the network (needs NetworManager)
el: Αυτή η μικροεφαρμογή σας δείχνει την ταχύτητα της σύνδεσής σας με το διαδίκτυο και μερικά στατιστικά γι' αυτή.
    Με αριστερό κλικ στο εικονίδιο έχετε τον συνολικό όγκο δεδομένων που μεταφέρθηκε
    Με μεσαίο κλικ (απ)ενεργοποιείται το διαδίκτυο (χρειάζεται το NetworkManager)

en: Total amount of data
el: Συνολικός όγκος δεδομένων

en: downloaded
el: μεταφορτωμένα

en: uploaded
el: φορτωμένα στο δίκτυο

en: Enable/disable network
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση δικτύου

en: Re-check interface
el: Επανέλεγχος διεπαφής

en: None
el: Κανένα

en: No battery found.
el: Δεν βρέθηκε μπαταρία

en: PowerManager.
    Battery charge seems to be low
el: Διαχείριση Ενέργειας.
    Η φόρτιση της μπαταρίας είναι χαμηλή

en: Estimated time with charge:
el: Εκτιμώμενος χρόνος με τη φόρτιση:

en: Please put your laptop on charge.
el: Παρακαλώ βάλτε το φορητό σας να φορτίσει.

en: PowerManager.
    Your battery is now charged
el: Διαχείριση Ενέργειας.
    Η μπαταρία σας είναι τώρα φορτισμένη

en: PowerManager
el: Διαχείριση ενέργειας

en: Set up power management
el: Ρύθμιση διαχείρισης ενέργειας

en: Quick Browser
el: Γρήγορος περιηγητής

en: This applet lets you browse a folder and its sub-folders very quickly.
    You can set up a shortkey to pop up the menu.
    Midlle-click will open the main folder.
    This applet can be instanciated several times, if you want to browse different folders.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή σας επιτρέπει να περιηγηθείτε σε ένα φάκελο και τους υποφακέλους του πολύ γρήγορα.
    Μπορείτε να ορίσετε μια συντόμευση για την εμφάνιση του μενού.
    Με μεσαίο κλικ ανοίγει ο κύριος φάκελος.
    Αυτή η εφαρμογή μπορεί να εκτελείται πολλαπλές φορές, αν θέλετε να περιηγηθείτε σε διάφορους φακέλους.

en: Open this folder
el: Άνοιγμα αυτού του φακέλου

en: Open folder
el: Άνοιγμα φακέλου

en: Unmounted
el: Αποπροσαρτημένο

en: URL:
el: Διεύθυνση URL:

en: %s is now mounted
el: %s είναι τώρα προσαρτημένο

en: %s has been connected
el: %s έχει συνδεθεί

en: %s is now unmounted
el: %s είναι τώρα αποπροσαρτημένο

en: shortcuts
el: συντομεύσεις

en: An applet that let you access quickly to all of your shortcuts.
    It can manage disks, network points, and Nautilus bookmarks (even if you don't have Nautilus).
    Drag and drop a folder on the main icon or the sub-dock to add a bookmark.
    Middle-click on the main icon to show your home folder.
    Middle-click on a mounting point icon to (un)mount is quickly.
    The applet can also display valuable information about your disks, like free space, type, etc.
el: Μια μικροεφαρμογή που σας επιτρέπει να έχετε γρήγορη πρόσβαση σε όλες τις συντομεύσεις σας.
    Μπορεί να διαχειρισθεί δίσκους, τοποθεσίες δικτύου και σελιδοδείκτες του Ναυτίλου (ακόμα και αν δεν τον έχετε).
    Σύρετε και αφήστε ένα φάκελο στο κεντρικό εικονίδιο ή στο sub-dock για να προσθέσετε ένα σελιδοδείκτη.
    Μεσαίο κλικ στο κεντρικό εικονίδιο εμφανίζει τον προσωπικό σας φάκελο.
    Μεσαίο κλικ σε εικονίδιο σημείου προσάρτησης το (απο)προσαρτά γρήγορα.
    Η μικροεφαρμογή μπορεί επίσης να εμφανίσει πολύτιμες πληροφορίες για τους δίσκους, όπως ελεύθερο χώρο, τύπο κλπ.

en: Failed to mount %s
el: αποτυχία προσάρτησης %s

en: Sorry, this applet is not yet available for KDE.
el: Συγγνώμη, αυτή η μικροεφαρμογή δεν είναι ακόμα διαθέσιμη για το KDE.

en: No disks or bookmarks were found.
el: Δεν βρέθηκαν δίσκοι ή σελιδοδείκτες.

en: Enter a name for this bookmark:
el: Εισάγετε όνομα γι' αυτόν το σελιδοδείκτη.

en: Open Home directory
el: Άνοιγμα καταλόγου Προσωπικού φακέλου

en: Rename this bookmark
el: Μετονομασία αυτού του σελιδοδείκτη

en: Remove this bookmark
el: Αφαίρεση αυτού του σελιδοδείκτη

en: Eject
el: Αποβολή

en: Unmount
el: Αποπροσάρτηση

en: Mount
el: Προσάρτηση

en: Get disk info
el: Λήψη πληροφοριών δίσκου

en: Only folders can be bookmarked.
el: Σελιδοδείκτες μπορούν να δημιουργηθούν μόνο για φακέλους.

en: show mouse
el: εμφάνιση ποντικιού

en: This plugin draws some animations around the cursor when it's inside a dock/desklet.
el: Αυτό το πρόσθετο σχεδιάζει μερικά κινούμενα εφέ γύρω από το δρομέα όταν βρίσκεται μέσα σε ένα dock/desklet.

en: showDesktop
el: εμφάνιση Επιφάνειας εργασίας

en: This applet adds an icon to show your desktop,
     and also : the desklets, the Widget Layer, or all the desktops at once.
    It can also be used to quickly change the screen's resolution from the right-click menu.
    Left-click to show/hide the desktop,
    Middle-click to show/hide either the desktop, the desklets, the Widget Layer, or all the desktops at once.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή προσθέτει ένα εικονίδιο που εμφανίζει την επιφάνεια εργασίας σας
     καθώς και : τα desklet, το Επίπεδο Widget ή όλους τους χώρους εργασίας ταυτόχρονα.
    Μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί για να αλλάξετε γρήγορα την ανάλυση οθόνης από το μενού του δεξί κλικ.
    Αριστερό κλικ για την εμφάνιση/απόκρυψη της επιφάνειας εργασίας,
    μεσαίο κλικ για την εμφάνιση/απόκρυψη είτε της επιφάνειας εργασίας, των desklet του επιπέδου Widget ή όλων των χώρων εργασίας ταυτόχρονα.

en: Change screen resolution
el: Αλλαγή ανάλυσης οθόνης

en: slider
el: προβολή διαφανειών

en: This applet is a basic image slider
     You just have to select a directory and a display effect and you're done
    Click to play/pause or to edit the current image.
    Middle-click to open the images folder.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή είναι ένας βασικός προβολέας διαφανειών
     Απλώς επιλέγετε έναν κατάλογο και ένα εφέ προβολής και είστε έτοιμοι
    Κλικ για παύση/αναπαραγωγή ή επεξεργασία της τρέχουσας εικόνας.
    Μεσαίο κλικ για άνοιγμα του φακέλου των εικόνων.

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Pause
el: Παύση

en: Open current image
el: Άνοιγμα τρέχουσας εικόνας

en: Browse images folder
el: Περιήγηση στο φάκελο εικόνων

en: stack
el: στοίβα

en: This applet allows you to build a stack of files, just like the Stacks applet of MacOS X.
    To add file into your stacks, you just have to drag and drop it on the Stacks icon and you're done.
    You can drop any file, or web URL, or even some piece of text
    You can quickly copy the path/url/text to the clipboard, or open it.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή σας επιτρέπει να φτιάξετε μια στοίβα αρχείων, όπως η μικροεφαρμογή Stacks του MacOS X.
    Για να προσθέσετε ένα αρχείο στις στοίβες σας, απλώς σύρετε και αφήστε το στο εικονίδιο και είστε έτοιμοι.
    Μπορείτε να αφήσετε οποιοδήποτε αρχείο, URL ιστού ή ακόμα και τμήμα κειμένου.
    Μπορείτε γρήγορα να αντιγράψετε τη διαδρομή/url/κείμενο στο πρόχειρο ή να τα ανοίξετε.

en: No items in the stack.
    You can add files, URL, and even a piece of text by dragging them onto the icon.
el: Δεν υπάρχουν αντικείμενα στη στοίβα.
    Μπορείτε να προσθέσετε αρχεία, URL, ακόμα και τμήμα κειμένου σύροντάς τα στο εικονίδιο.

en: Clear the stack?
el: Εκκαθάριση της στοίβας;

en: Set new name for this item:
el: Ορισμός νέου ονόματος για αυτό το αντικείμενο:

en: Paste (drag'n'drop)
el: Επικόλληση (σύρε και άφησε)

en: Clear the stack
el: Εκκαθάριση της στοίβας

en: Open (click)
el: Άνοιγμα (κλικ)

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Rename this item
el: Μετονομασία του αντικειμένου

en: Remove this item
el: Αφαίρεση του αντικειμένου

en: The file has been added to the stack.
el: Το αρχείο προστέθηκε στη στοίβα.

en: The URL has been added to the stack.
el: Το URL προστέθηκε στη στοίβα.

en: Current
el: Τρέχον

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: switcher
el: εναλλάκτης

en: This applet allows you to interact with your workspaces :
     - switch between your workspaces (scroll up/down with the mouse),
     - name them (in the config),
     - quickly add/remove a workspace (in the menu),
     - show the desktop (middle-click or in the menu),
     - list all windows on each workspace ((middle-click or in the menu)
    It has 2 modes : compact (on 1 icon) and expanded (with a sub-dock).
el: Αυτή η μικροεφαρμογή σας επιτρέπει να αλληλεπιδράσετε με τους χώρους εργασίας σας:
     - εναλλαγή μεταξύ χώρων εργασίας (κύλιση άνω/κάτω με το ποντίκι).
     - ονομασία τους (στο config),
     - γρήγορη προσθήκη/αφαίρεση χώρου (στο μενού),
     - εμφάνιση της επιφάνειας εργασίας (μεσαίο κλικ ή στο μενού),
     - λίστα όλων των παραθύρων σε κάθε χώρο εργασίας (μεσαίο κλικ ή στο μενού)
    Έχει δύο τρόπους λειτουργίας : συνεπτυγμένος (σε 1 εικονίδιο) ή εκτεταμένος (με sub-dock).

en: Rename this workspace
el: Μετονομασία αυτού του χώρου εργασίας

en: Add a workspace
el: Προσθήκη χώρου εργασίας

en: Remove last workspace
el: Αφαίρεση τελευταίου χώρου εργασίας

en: Move current workspace to this workspace
el: Μετακίνηση τρέχοντα χώρου εργασίας σε αυτό το χώρο εργασίας

en: This will move all windows from the current desktop to the one you clicked on.
el: Αυτό θα μετακινήσει όλα τα παράθυρα από την τρέχουσα επιφάνεια εργασίας σε αυτή που κάνατε κλικ.

en: Windows List
el: Λίστα παραθύρων

en: Show the desktop
el: Εμφάνιση της επιφάνειας εργασίας

en: Add a systray to your dock.
    Left-click to show/hide the systray in a dialog (you can bind a keyboard shortcut for it.)
    But the best way to use it is to detach it from the dock, and place it somewhere, above other windows.
el: Προσθήκη systray στο dock σας.
    Με αριστερό κλικ εμφανίζεται/αποκρύπτεται το systray σε ένα παράθυρο διαλόγου (μπορείτε να ορίσετε συντόμευση πληκτρολογίου).
    Αλλά ο καλύτερος τρόπος να το χρησιμοποιήσετε είναι να το αποσυνδέσετε από το dock και να το βάλετε αλλού, πάνω από άλλα παράθυρα.

en: Notification Area Old
el: Περιοχή ειδοποιήσεων παλιά

en: Another systray is already running (probably on your panel)
    Since there can only be one systray at once, you should remove it to avoid any conflict.
el: Εκτελείται ήδη ένα άλλο systray (πιθανώς στον πίνακα εφαρμογών σας)
    Από τη στιγμή που μπορεί να υπάρχει ένα μόνο κάθε φορά, θα πρέπει να το αφαιρέσετε για να αποφύγετε οποιαδήποτε σύγκρουση.

en: Useful description
    and manual
el: Χρήσιμη περιγραφή
    και εγχειρίδιο

en: Paste
el: Επικόλληση

en: terminal
el: τερματικό

en: Add a terminal to your dock !
    Left-click to show/hide terminal (you can bind a keyboard shortcut for it.)
    You can drag'n'drop files or text and select an action.
    You can open many tabs, rename them, change their color (right-click on a tab to interact on it)
    To open a new tab : type 'CTRL+t' or double-click next to the last tab
    To close a tab : type 'CTRL+w' or middle-click on it.
el: Προσθήκη τερματικού στο dock σας !
    Με αριστερό κλικ εμφανίζεται/αποκρύπτεται το τερματικό (μπορείτε να ορίσετε συντόμευση πληκτρολογίου).
    Μπορείτε να σύρετε και να αφήσετε αρχεία ή κείμενο και να επιλέξετε μια ενέργεια.
    Μπορείτε να ανοίξετε πολλές καρτέλες, να τις μετονομάσετε να αλλάξετε το χρώμα τους (δεξί κλικ σε καρτέλα για αλληλεπίδραση)
    Για άνοιγμα νέας καρτέλας: 'CTRL+t' ή διπλό κλικ δίπλα στην τελευταία καρτέλα
    Για κλείσιμο καρτέλας: 'CTRL+w' ή μεσαίο κλικ σε αυτή.

en: New Tab
el: Νέα καρτέλα

en: Rename current Tab
el: Μετονομασία τρέχουσας καρτέλας

en: Close current Tab
el: Κλείσιμο τρέχουσας καρτέλας

en: Terminal
el: Τερματικό

en: Set title for this tab:
el: Ορισμός τίτλου καρτέλας:

en: Select a color
el: Επιλέξτε χρώμα

en: You can recall the Terminal desklet by typing %s
el: Μπορείτε να ανακαλέσετε το Τερματικό πληκτρολογώντας %s

en: Rename this Tab
el: Μετονομασία αυτής της καρτέλας

en: Change this Tab's colour
el: Αλλαγή χρώματος αυτής της καρτέλας

en: Close this Tab
el: Κλείσιμο αυτής της καρτέλας

en: Note-Taking
el: Καταγραφή σημειώσεων

en: Control your Gnote or TomBoy's notes directly in the dock !
    Click on a note to open it, Escape to close it.
    Middle-click to instantly create a new note.
    You can search inside notes and display their content on the icons.
el: Ελέγξτε τις σημειώσεις σας στο Gnote ή το TomBoy απευθείας από το dock!
    Κλικ σε μια σημείωση για να την ανοίξετε, Escape για να την κλείσετε.
    Μεσαίο κλικ για άμεση δημιουργία νέας σημείωσης.
    Μπορείτε να ψάξετε μέσα στις σημειώσεις και να εμφανίσετε το περιεχόμενό τους στα εικονίδια.

en: Note name :
el: Όνομα σημείωσης :

en: Delete this note?
el: Διαγραφή αυτής της σημείωσης;

en: Search for:
el: Αναζήτηση για:

en: Search for tag:
el: Αναζήτηση για ετικέτα:

en: Add a note
el: Προσθήκη σημείωσης

en: Delete this note
el: Διαγραφή αυτής της σημείωσης

en: Reload notes
el: Επαναφόρτωση σημειώσεων

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search for tag
el: Αναζήτηση για ετικέτα

en: Search for today's note
el: Αναζήτηση για σημερινή σημείωση

en: Search for this week's note
el: Αναζήτηση για σημείωση της εβδομάδας

en: Search for next week's note
el: Αναζήτηση για σημείωση της επόμενης εβδομάδας

en: Reset marks
el: Επαναφορά σημείων

en: I couldn't get the info
     Is connexion alive ?
el: Αδυναμία λήψης πληροφοριών
     Είναι η σύνδεση ενεργή;

en: Couldn't get the location code (is connection alive?)
el: Αδυναμία λήψης του κώδικα της τοποθεσίας (υπάρχει σύνδεση;)

en: I couldn't find this location
el: Αδυναμία εύρεσης τοποθεσίας

en: Searching the location code...
el: Αναζήτηση του κώδικα της τοποθεσίας…

en: Enter the name of your location and press Enter to choose amongst results.
el: Εισάγετε το όνομα της τοποθεσίας και πατήστε Enter για να επιλέξετε μεταξύ των αποτελεσμάτων.

en: weather
el: πρόγνωση καιρού

en: This applet displays weather into your dock.
    Data are provided by www.weather.com, you can find your location in the config panel.
    It can detach itself to be a totally eye-candy 3D deskelt.
    Middle-click on the main icon to have current conditions information, left-click on a sub-icon to have forcast information.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή εμφανίζει την πρόγνωση καιρού στο dock σας.
    Τα δεδομένα προέρχονται από το www.weather.com, μπορείτε να βρείτε την τοποθεσία σας στον πίνακα διαμόρφωσης.
    Μπορεί να αποσυνδεθεί για να γίνει ένα πανέμορφο τρισδιάστατο desklet.
    Μεσαίο κλικ στο κύριο εικονίδιο εμφανίζει τις τρέχουσες συνθήκες, αριστερό κλικ σε υπο-εικονίδιο για πληροφορίες πρόγνωσης.

en: Jan
el: Ιαν

en: Feb
el: Φεβ

en: Mar
el: Μαρ

en: Apr
el: Απρ

en: May
el: Μαϊ

en: Jun
el: Ιουν

en: Jui
el: Ιουλ

en: Aug
el: Αυγ

en: Sep
el: Σεπ

en: Oct
el: Οκτ

en: Nov
el: Νοε

en: Dec
el: Δεκ

en: Data are being retrieved, please wait a moment.
el: Ανάκτηση δεδομένων, παρακαλώ περιμένετε λίγο.

en: Show current conditions (middle-click)
el: Εμφάνιση τρεχουσών συνθηκών (μεσαίο κλικ)

en: Open weather.com (double-click)
el: Άνοιγμα του weather.com (διπλό κλικ)

en: Reload now
el: Επαναφόρτωση τώρα

en: No data available
     is your connection alive?
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα
     είναι η σύνδεσή σας ενεργή;

en: Temperature
el: Θερμοκρασία

en: Precipitation probability
el: Πιθανότητα βροχής

en: Wind
el: Άνεμος

en: Humidity
el: Υγρασία

en: Sunrise
el: Ανατολή

en: Sunset
el: Δύση

en: Data are being fetched, please re-try in a few seconds.
el: Δεδομένα ανακτούνται, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά σε λίγα δευτερόλεπτα.

en: No data available
    Retrying now...
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα
    Επαναπροσπάθεια τώρα …

en: Feels like
el: Αισθητή ως

en: Pressure
el: Πίεση

en: The weblets applet allows you to show an interactive web page on your desktop.
    You can select your web page, set the desired scrolling,
    and hide the scrollbars to get a real 'crop' of the page.
el: Η μικροεφαρμογή weblets επιτρέπει να εμφανίζεται μια διαδραστική ιστοσελίδα στην επιφάνεια εργασίας σας.
    Μπορείτε να επιλέξετε την ιστοσελίδα σας, να ορίσετε την επιθυμητή κύλιση,
    να κρύψετε τις μπάρες κύλισης για να πάρετε ένα πραγματικό 'κομμάτι' της σελίδας.

en: Very Low
el: Πολύ χαμηλή

en: Low
el: Χαμηλή

en: Middle
el: Μέτρια

en: Good
el: Καλή

en: Excellent
el: Εξαιρετική

en: WiFi disabled.
el: Ασύρματη δικτύωση απενεργοποιημένη.

en: This applet shows you the signal strength of the first active wifi connection
    Left-click to pop-up some info,Middle-click to re-check immediately.
el: Αυτή η μικροεφαρμογή σας δείχνει την ισχύ του σήματος της πρώτης ενεργής ασύρματης σύνδεσης
    Αριστερό κλικ για εμφάνιση μερικών πληροφοριών, μεσαίο κλικ για άμεσο επανέλεγχο.

en: Wifi
el: WiFi

en: Global
el: Καθολική

en: when hovering over an icon
el: κατά την αιώρηση πάνω από εα εικονίδιο

en: Effects used:
el: Χρησιμοποιούμενα εφέ:

en: when clicking on an launcher
el: κάνοντας κλικ σε έναν εκκινητή

en: Effects used on launcher:
el: Χρησιμοποιούμενα εφέ στον εκκινητή:

en: Number of times the animation will play:
el: Αριθμός επαναλήψεων της κίνησης:

en: when clicking on an application
el: κατά το κλικ σε μια εφαρμογή

en: Effects used on applications:
el: Χρησιμοποιύμενα εφέ στις εφαρμογές:

en: Rotation
el: Περιστροφή

en: In ms.
el: σε ms.

en: Duration of the animation:
el: Διάρκεια κίνησης:

en: Repeat while icon is pointed to?
el: Επανάληψη όσο ο δείκτης είναι στο εικονίδιο;

en: Type of mesh:
el: Τύπος πλέγματος:

en: Normal
el: Κανονικό

en: Cube
el: Κύβος

en: Capsule
el: Κάψουλα

en: Colour of the sheen:
el: Χρώμα ανταύγειας:

en: Image for the spotlight:
el: Εικόνα για το προσκήνιο:

en: Image for the front spotlight:
el: Εικόνα για το μπροστινό προσκήνιο:

en: Spot colour:
el: Χρώμα προσκηνίου:

en: Halo colour:
el: Χρώμα της άλω:

en: Rays
el: Ακτίνες

en: 1st color of gradation :
el: 1ο χρώμα διαβάθμισης :

en: 2nd color of gradation :
el: 2ο χρώμα διαβάθμισης :

en: Random colours?
el: Τυχαία χρώματα;

en: Number of rays:
el: Αριθμός ακτίνων:

en: Ray size:
el: Μέγεθος ακτίνας:

en: Ray speed:
el: Ταχύτητα ακτίνας:

en: Initial stretch:
el: Αρχική έκταση:

en: Horizontal stretch
el: Οριζόντια έκταση

en: Vertical stretch
el: Κάθετη έκταση

en: Corner stretch
el: Γωνιακή έκταση

en: Spring constant:
el: Σταθερά ελατηρίου:

en: Friction:
el: Τριβή:

en: Number of points on the grid in each direction:
el: Αριθμός σημείων σε κάθε κατεύθυνση του πλέγματος:

en: Wave width:
el: Πλάτος κύματος:

en: Wave amplitude:
el: Ένταση κύματος:

en: Pulse duration:
el: Διάρκεια παλμού:

en: Pulse max zoom:
el: Μέγιστη εστίαση παλμού:

en: Pulse follows icon shape?
el: Ο παλμός ακολουθεί το σχήμα του εικονιδίου;

en: Bounce duration:
el: Διάρκεια αναπήδησης:

en: When bouncing, resize the icon by:
el: Κατά την αναπήδηση, αλλαγή μεγέθους εικονιδίου κατά:

en: the lower the value, the more it will flatten.
el: όσο χαμηλότερη η τιμή, τόσο περισσότερο θα συμπιεστεί.

en: How much the icon will flatten when hitting the ground:
el: Πόσο πολύ θα συμπιεστεί το εικονίδιο κατά την πρόσκρουση στο έδαφος:

en: Blink duration:
el: Διάρκεια αναβοσβησίματος:

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Name of the dock it belongs to:
el: Όνομα του dock στο οποίο ανήκει:

en: Name of the icon as it will appear in its caption in the dock:
el: Όνομα του εικονιδίου όπως θα εμφανίζεται στη λεζάντα του στο dock:

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Set to 0 to use the default applet size
el: Ορίστε σε 0 για χρήση του προεπιλεγμένου μεγέθους μικροεφαρμογής

en: Desired icon size for this applet
el: Επιθυμητό μέγεθος εικονιδίου για αυτή τη μικροεφαρμογή

en: Configuration
el: Διαμόρφωση

en: Choose one of the available themes:
el: Επιλέξτε ένα από τα διαθέσιμα θέματα :

en: Delay between animation changes :
el: Καθυστέρηση μεταξύ αλλαγών στα εφέ κίνησης:

en: Penguin transparency:
el: Διαφάνεια πιγκουΐνου

en: Let the penguin wander everywhere in the dock?
el: Να περιφέρεται ο πιγκουΐνος οπουδήποτε στο dock;

en: in pixels.
el: σε pixel.

en: Ground offset:
el: Μετατόπιση από το έδαφος:

en: Image filename:
el: Όνομα αρχείου εικόνας:

en: Position
el: Θέση

en: If locked, the desklet cannot be moved by simply dragging it with the left mouse button. It can still be moved with ALT + left-click.
el: Αν είναι κλειδωμένο, το desklet δεν μπορεί να μετακινηθεί απλά με σύρσιμο με το αριστερό κουμπί, Μπορεί να μετακινηθεί με ALT + αριστερό κλικ.

en: Lock position?
el: Κλείδωμα θέσης;

en: Depending on your WindowManager, you may be able to resize this with ALT + middle-click or ALT + left-click.
el: Ανάλογα με το διαχειριστή παραθύρων σας, μπορείτε να του αλλάξετε το μέγεθος με ALT + μεσαίο κλικ ή ALT + αριστερό κλικ.

en: Desklet dimensions (width x height):
el: Διαστάσεις desklet (πλάτος x ύψος):

en: Depending on your WindowManager, you may be able to move this with ALT + left-click.
el: Ανάλογα με το διαχειριστή παραθύρων σας, μπορείτε να το μετακινήσετε με ALT + αριστερό κλικ.

en: Desklet position (x, y):
el: Θέση desklet (x, y):

en: You can quickly rotate the desklet with the mouse, by dragging the little buttons on its left and top sides.
el: Μπορείτε να περιστρέψετε γρήγορα το deklet με το ποντίκι, σύροντας τα μικρά κουμπιά στην αριστερή και επάνω πλευρά.

en: Rotation:
el: Περιστροφή:

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Is detached from the dock
el: Είναι αποσυνδεδεμένο από το dock

en: Visibility:
el: Ορατότητα :

en: Keep above
el: Διατήρηση άνωθεν

en: Keep below
el: Διατήρηση κάτω

en: Keep on widget layer
el: Διατήρηση στο επίπεδο widget

en: Reserve space
el: Δέσμευση χώρου

en: Should be visible on all desktops?
el: Θα πρέπει να είναι ορατό σε όλες τις επιφάνειες εργασίας;

en: Decorations
el: Διάκοσμος

en: Choose 'Custom decorations' to define your own decorations below.
el: Επιλέξτε 'Προσαρμοσμένος διάκοσμος' για να καθορίσετε το δικό σας διάκοσμο παρακάτω.

en: Choose a decoration theme for this desklet:
el: Επιλέξτε ένα θέμα διακόσμησης για αυτό το desklet:

en: Image to be displayed below drawings, e.g. a frame. Leave empty for no image.
el: Εικόνα που θα εμφανίζεται κάτω από τα σχέδια, π.χ. ένα πλαίσιο. Αφήστε κενό για να μη χρησιμοποιηθεί εικόνα.

en: Background image:
el: Εικόνα παρασκηνίου:

en: Background transparency:
el: Διαφάνεια παρασκηνίου:

en: in pixels. Use this to adjust the left position of drawings.
el: σε pixel. Χρησιμοποιήστε τη για ρυθμίσετε την αριστερή θέση των σχεδίων.

en: Left offset:
el: Αριστερή μετατόπιση

en: in pixels. Use this to adjust the top position of drawings.
el: σε pixel. Χρησιμοποιήστε τη για ρυθμίσετε την άνω θέση των σχεδίων.

en: Top offset:
el: Άνω μετατόπιση:

en: in pixels. Use this to adjust the right position of drawings.
el: σε pixel. Χρησιμοποιήστε τη για ρυθμίσετε τη δεξιά θέση των σχεδίων.

en: Right offset:
el: Δεξιά μετατόπιση:

en: in pixels. Use this to adjust the bottom position of drawings.
el: σε pixel. Χρησιμοποιήστε τη για ρυθμίσετε την κάτω θέση των σχεδίων.

en: Bottom offset:
el: Κάτω μετατόπιση:

en: Image to be displayed above the drawings, e.g. a reflection. Leave empty for no image.
el: Εικόνα που θα εμφανισθεί πάνω από τα σχέδια, π.χ. μια αντανάκλαση. Αφήστε κενό για να μη χρησιμοποιηθεί εικόνα.

en: Foreground image:
el: Εικόνα προσκήνιου:

en: Foreground tansparency:
el: Διαφάνεια προσκήνιου:

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Clipboard items are those you get with CTRL+c. Selection items are those you get by selecting some text with the mouse.
el: Αντικείμενα του προχείρου είναι αυτά που επιλέγετε με CTRL+c. Αντικείμενα επιλογής είναι αυτά που παίρνετε επιλέγοντας κείμενο με το ποντίκι.

en: Which items should be remembered?
el: Για ποια αντικέιμενα θα γίνεται απομνημόνευση;

en: Clipboard
el: Πρόχειρο

en: Selection
el: Επιλογή

en: Both
el: Και τα δύο

en: Number of items:
el: Αριθμός αντικειμένων:

en: Remember items between 2 sessions ?
el: Απομνημόνευση αντικειμένων μεταξύ δύο συνεδριών;

en: It is especially useful if you often select text with the mouse and don't want to loose your clipboard items due to too many items in the selection.
el: Είναι ιδιαίτερα χρήσιμο αν επιλέγετε συχνά κείμενο με το ποντίκι και δεν θέλετε να χάσετε τα αντικείμενα του προχείρου σας λόγω πολλών αντικειμένων στην επιλογή.

en: Separate clipboard and selection?
el: Διαχωρισμός προχείρου και επιλογής;

en: If so, number of selection items:
el: Αν ναι, αριθμός αντικειμένων επιλογής:

en: When you click on an item, its content will become accessible with CTRL+v
el: Όταν κάνετε κλικ σε ένα αντικείμενο, το περιεχόμενό του θα γίνει προσβάσιμο με CTRL+v

en: Paste into Clipboard?
el: Επικόλληση στο πρόχειρο;

en: When you click on an item, its content will become accessible with the middle-click
el: Όταν κάνετε κλικ σε ένα αντικείμενο, το περιεχόμενό του θα γίνει προσβάσιμο με μεσαίο κλικ

en: Paste into Selection?
el: Επικόλληση στην επιλογή;

en: Shortkey to pop-up the items menu:
el: Πλήκτρο συντόμευσης για εμφάνιση του μενού αντικειμένων:

en: Pop-up menus at mouse position?
el: Αναδυόμενα μενού στη θέση του ποντικιού;

en: Actions
el: Ενέργειες

en: If some actions are associated with an item, they will be proposed when the item is created.
el: Αν κάποιες ενέργειες είναι συσχετισμένες με ένα αντικείμενο, θα προταθούν όταν δημιουργηθεί το αντικείμενο.

en: Enable actions?
el: Ενεργοποίηση ενεργειών;

en: Display actions when selecting an item in the history.
el: Εμφάνιση ενεργειών κατά την επιλογή ενός αντικεμένου στο ιστορικό.

en: Replay actions?
el: Επανάληψη ενεργειών;

en: Duration of the action menu:
el: Διάρκεια του μενού ενεργειών:

en: Persistent items
el: Παραμένοντα αντικείμενα

en: A list of persistent items which can be accessed with middle-click:
el: Μια λίστα των παραμένοντων αντικειμένων, που μπορεί να προσπελασθεί με μεσαίο κλικ:

en: Depending on your WindowManager, you may be able to move this with ALT + left-click.. Negative values are counted from the right/bottom of the screen
el: Ανάλογα με τον διαχειριστή παραθύρων, μπορεί να είναι δυνατόν να το μετακινήσετε με ALT + αριστερό κλικ. Αρνητικές τιμές μετρώνται από τα δεξιά/κάτω της οθόνης

en: Style
el: Στυλ

en: Behaviour
el: Συμπεριφορά

en: Action on middle-click:
el: Ενέργεια με μεσαίο κλικ:

en: Let external applications pop up dialogs in the dock?
el: Να επιτρέπεται στις εξωτερικές εφαρμογές να αναδύουν διαλόγους στο dock;

en: Let external applications reboot the dock?
el: Να επιτρέπεται στις εξωτερικές εφαρμογές να επανεκκινούν το dock;

en: Let external applications quit the dock?
el: Να επιτρέπεται στις εξωτερικές εφαρμογές να σταματούν το dock;

en: Let external applications show/hide desklets?
el: Να επιτρέπεται στις εξωτερικές εφαρμογές να εμφανίζουν/αποκρύπτουν desklet;

en: Let external applications reload applets?
el: Να επιτρέπεται στις εξωτερικές εφαρμογές να επαναφορτώνουν μικροεφαρμογές;

en: Let external applications show/hide docks?
el: Να επιτρέπεται στις εξωτερικές εφαρμογές να εμφανίζουν/αποκρύπτουν dock;

en: Let extern applications add launchers to the docks?
el: Να επιτρέπεται στις εξωτερικές εφαρμογές να προσθέτουν εκκινητές στα dock;

en: Let external applications modify the labels of icons?
el: Να επιτρέπεται στις εξωτερικές εφαρμογές να τροποποιούν τις ετικέτες εικονιδίων;

en: Let extern applications modify the quick-infos on icons?
el: Να επιτρέπεται στις εξωτερικές εφαρμογές να τροποποιούν τις γρήγορες πληροφορίες των εικονιδίων;

en: Let extern applications modify the icons' image?
el: Να επιτρέπεται στις εξωτερικές εφαρμογές να τροποποιούν την εικόνα των εικονιδίων;

en: Let extern applications animate icons?
el: Να επιτρέπεται στις εξωτερικές εφαρμογές να κάνουν εφέ κίνησης στα εικονίδια;

en: Name of the container it belongs to:
el: Όνομα του περιέκτη στον οποίο ανήκει:

en: Desklet mode
el: Κατάσταση Desklet

en: Choose the style of the display:
el: Επιλέξτε το στυλ της απεικόνισης:

en: Gauge
el: Κλίμακα

en: Graph
el: Γράφημα

en: Type of graphic :
el: Τύπος γραφικού :

en: Line
el: Γραμμή

en: Plain
el: Απλό

en: Bar
el: Μπάρα

en: Circle
el: Κύκλος

en: Plain Circle
el: Απλό κύκλος

en: It's the colour of the graphic for high rate values.
el: Είναι το χρώμα του γραφικού για υψηλές τιμές ταχύτητας.

en: High value's colour :
el: Χρώμα υψηλής τιμής :

en: Graph colour for low rate vaues:
el: Χρώμα γραφικού για χαμηλές τιμές ταχύτητας:

en: Low value's colour :
el: Χρώμα χαμηλής τιμής :

en: Background colour of the graphic :
el: Χρώμα παρασκηνίου του γραφικού :

en: Show all values on same graph?
el: Εμφάνιση όλων των τιμών στο ίδιο γράφημα;

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Display values
el: Εμφάνιση τιμών

en: On icon
el: Στο εικονίδιο

en: On label
el: Στην ετικέτα

en: Refresh time
el: Χρόνος ανανέωσης

en: You need OpenGL for this option. Set it to 0 to disable it, 1 means the transition is continue.
el: Χρειάζεστε το OpenGL γι' αυτή την επιλογή. Ορίστε σε 0 για να την απενεργοποιήσετε, 1 σημαίνει ότι η μετάβαση είναι συνεχής.

en: Fluidity of the transition between 2 values
el: Ρευστότητα της μετάβασης μεταξύ των 2 τιμών

en: Partitions monitored : Size
el: Παρακολουθούμενες κατατμήσεις: Μέγεθος

en: E.g. sda1, sdb5...
el: Π.χ. sda1, sdb5...

en: Disks monitored : Speed
el: Παρακολουθούμενοι δίσκοι: Ταχύτητα

en: E.g. sda, sdb... Up to 5 values allowed
el: Π.χ. sda, sdb... Επιτρέπονται μέχρι 5 τιμές

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Leave empty to use the default.
el: Αφήστε κενό για χρήση της προεπιλογής.

en: System monitor command
el: Εντολή παρακολούθησης συστήματος

en: Specify the xml file to be used :
el: Καθορίστε το xml αρχείο που θα χρησιμοποιηθεί:

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Font to be used by default if none is specify in the .xml
el: Γραμματοσειρά που θα χρησιμοποιηθεί ως προεπιλογή αν δεν καθορίζεται καμμιά στο .xml

en: Default Font:
el: Προεπιλεγμένη γραμματοσειρά:

en: Color to be used by default if none is specify in the .xml
el: Χρώμα που θα χρησιμοποιηθεί ως προεπιλογή αν δεν καθορίζεται κανένα στο .xml

en: Default colour:
el: Προεπιλεγμένο χρώμα:

en: Margin to be used on left, right and top of the desklet
el: Περιθώριο που θα χρησιμοποιηθεί αριστερά, δεξιά και πάνω από το desklet

en: Margin all around the desklet:
el: Περιθώριο ολόγυρα από το desklet:

en: Use this to increase the space between the lines
el: Χρησιμοποιήστε το για να αυξήσετε το διάστημα μεταξύ των γραμμών

en: Space between lines:
el: Διάστημα μεταξύ των γραμμών:

en: Background
el: Παρασκήνιο

en: You can have more attractive backgrounds using the Desklet decorations
el: Μπορείτε να έχετε πιο ελκυστικά παρασκήνια χρησιμοποιώντας τους διάκοσμους των Desklet

en: Display a simple background?
el: Εμφάνιση απλού παρασκηνίου;

en: first colour of the gradation
el: πρώτο χρώμα της διαβάθμισης

en: Background first colour :
el: Πρώτο χρώμα παρασκηνίου :

en: second colour of the gradation
el: δεύτερο χρώμα της διαβάθμισης

en: Background second colour:
el: Δεύτερο χρώμα παρασκηνίου :

en: Set the radius corner to 0 for no radius
el: Ορίστε τη γωνία της ακτίνας σε 0 για να μην υπάρχει ακτίνα

en: Background radius corner:
el: Γωνία ακτίνας παρασκηνίου:

en: Set the thickness to 0 for no border
el: Ορίστε το πάχος σε 0 για να μην υπάρχει περίγραμμα

en: Border thickness:
el: Πάχος περιγράμματος:

en: Border colour
el: Χρώμα περιγράμματος

en: Border colour :
el: Χρώμα περιγράμματος :

en: Let empty to use the name of the folder.
el: Αφήστε κενό για χρήση του ονόματος του φακέλου.

en: How to render the icon :
el: Πως θα αποδοθεί το εικονίδιο :

en: Use an image
el: Χρήση εικόνας

en: Draw sub-dock's content as emblems
el: Σχεδίαση των περιεχομένων του subdock ως εμβλήματα

en: Draw sub-dock's content as stack
el: Σχεδίαση των περιεχομένων του subdock ως στοίβα

en: Draw sub-dock's content inside a box
el: Σχεδίαση των περιεχομένων του subdock μέσα σε κουτί

en: Folder's path:
el: Διαδρομή φακέλου:

en: Allow to show the files of the folder in a sub-dock. If disabled, the applet behaves as a mere launcher.
el: Να επιτρέπεται η εμφάνιση των αρχείων του φακέλου σε ένα sub-dock. Αν είναι απενεργοποιημένο, η μικροεφαρμογή συμπεριφέρεται ως απλός εκκινητής.

en: Show folder's content?
el: Να εμφανιστεί το περιεχόμενο του φακέλου;

en: Sort files by :
el: Ταξινόμηση αρχείων κατά:

en: Name
el: Όνομα

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Sort folders before files?
el: Ταξινόμηση των φακέλων πριν από τα αρχεία;

en: Show hidden files?
el: Εμφάνιση κρυφών αρχείων;

en: Shortkey to show/hide the menu:
el: Πλήκτρο συντόμευσης για εμφάνιση/απόκρυψη του μενού:

en: Shortkey to show/hide the quick-launch dialog:
el: Πλήκτρο συντόμευσης για εμφάνιση/απόκρυψη του διαλόγου γρήγορης εκκίνησης:

en: Show recent documents?
el: Εμφάνιση πρόσφατων εγγράφων;

en: Command to use for configuring the menu:
el: Εντολή για χρήση διαμόρφωσης μενού:

en: Control
el: Έλεγχος

en: in ms.
el: σε ms.

en: 'Broken' icon image name:
el: Όνομα εικόνας 'σπασμένου' εικονιδίου:

en: Always display the icon, even when the dock is hidden?
el: Να εμφανίζεται πάντα το εικονίδιο, ακόμα και όταν το dock είναι κρυμμένο;

en: Animation of the icon when one of the application demands your attention :
el: Εφέ κίνησης στο εικονίδιο όταν μία από τις εφαρμογές απαιτεί την προσοχή σας :

en: Leave empty to use the connection name.
el: Αφήστε κενό για χρήση του ονόματος της σύνδεσης.

en: Parameters
el: Παράμετροι

en: You can quickly switch to the other mode by scrolling on the icon.
el: Μπορείτε να αλλάξετε γρήγορα στην άλλη κατάσταση λειτουργίας με κύλιση στο εικονίδιο.

en: Info displayed by the icon:
el: Πληροφορίες που εμφανίζονται από το εικονίδιο:

en: Wifi signal
el: Σήμα ασύρματου δικτύου

en: Connexion speed
el: Ταχύτητα σύνδεσης

en: By default the first active interface is used.
el: Από προεπιλογή χρησιμοποιείται η πρώτη ενεργή διεπαφή.

en: Connection interface to monitor:
el: Διεπαφή σύνδεσης για παρακολούθηση:

en: Display numeric values:
el: Εμφάνιση αριθμητικών τιμών:

en: You need OpenGL for this option. Set it to 0 means not used, 1 means the movement is continue.
el: Χρειάζεται το OpenGL για αυτή την επιλογή. Αν ορισθεί σε 0 σημαίνει ότι δεν θα χρησιμοποιηθεί, 1 σημαίνει η κίνηση είναι συνεχής.

en: Fluidity of the transition animation between 2 values:
el: Ροή του εφέ κίνησης της μετάβασης μεταξύ 2 τιμών:

en: Animation of the icon when connecting:
el: Εφέ κίνησης του εικονιδίου κατά τη σύνδεση:

en: Allow you to overwrite applet's default command line and launch your preferred wireless configuration interface.
el: Σας επιτρέπει να παρακάμψετε την προεπιλεγμένη γραμμή εντολών της μικροεφαρμογής και να εκκινήσετε την προτιμώμενη διεπαφή διαμόρφωσης της ασύρματης σύνδεσης.

en: User command to show Wireless Configuration:
el: Εντολή χρήστη για εμφάνιση της Διαμόρφωσης ασύρματης σύνδεσης:

en: User command to display a system monitor:
el: Εντολή χρήστη για εμφάνιση παρακολούθησης συστήματος:

en: Net Speed
el: Ταχύτητα δικτύου

en: It's the colour of the graphic for high quality signal.
el: Είναι το χρώμα του γραφικού για σήμα υψηλής ποιότητας.

en: It's the colour of the graphic for low quality signal.
el: Είναι το χρώμα του γραφικού για χαμηλή ποιότητα σήματος.

en: Delays between net speed checks:
el: Διάστημα μεταξύ ελέγχων ταχύτητας δικτύου:

en: Choose the style of the display:
el: Επιλέξτε το στυλ της εμφάνισης:

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Effect to apply on the icon according to strength :
el: Εφέ που θα εφαρμοσθεί στο εικονίδιο ανάλογα με την ισχύ:

en: Zoom
el: Μεγέθυνση

en: Transparency
el: Διαφάνεια

en: Draw Bar
el: Σχεδιασμός μπάρας

en: Leave empty to use the default icon.
el: Αφήστε κενό για χρήση του προεπιλεγμένου εικονιδίου.

en: Name of the image for the 'No signal' icon :
el: Όνομα εικόνας για το εικονίδιο 'Χωρίς σήμα' :

en: Name of the image for the 'Very low' icon :
el: Όνομα εικόνας για το εικονίδιο 'Πολύ χαμηλό' :

en: Name of the image for the 'Low' icon :
el: Όνομα εικόνας για το εικονίδιο 'Χαμηλό' :

en: Name of the image for the 'Middle' icon :
el: Όνομα εικόνας για το εικονίδιο 'Μεσαίο' :

en: Name of an image for the 'Good' icon :
el: Όνομα εικόνας για το εικονίδιο 'Καλό' :

en: Name of the image for the 'Excellent' icon :
el: Όνομα εικόνας για το εικονίδιο 'Εξαιρετικό' :

en: Name of the image for the 'Not connected' icon :
el: Όνομα εικόνας για το εικονίδιο 'Χωρίς σύνδεση' :

en: Name of the image for the 'Wired connection' icon :
el: Όνομα εικόνας για το εικονίδιο 'Ενσύρματη σύνδεση' :

en: in seconds. if you don't have Network-Manager.
el: σε δευτερόλεπτα. Αν δεν έχετε το Network-Manager.

en: Delays between wifi signal checks:
el: Διάστημα μεταξύ ελέγχων του ασύρματου σήματος:

en: Leave empty to use the title of the RSS feed.
el: Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε οτν τίτλο της ροής RSS.

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: Enter a valid atom/rss feed
el: Εισάγετε μια έγκυρη ροή atom/rss

en: RSS login (optional):
el: Σύνδεση σε RSS (προαιρετικά):

en: RSS password (optional):
el: Κωδικός πρόσβασης RSS (προαιρετικά):

en: Notify about feed updates:
el: Ειδοποίηση για ανανεώσεις ροών:

en: Icon animation
el: Εφέ κίνησης εικονιδίου

en: Dialog bubble
el: Φυσσαλίδα διαλόγου

en: Icon animation + Dialog bubble
el: Εφέ κίνησης εικονιδίου + Φυσσαλίδα διαλόγου

en: Let empty to use the default notification animation.
el: Αφήστε κενό για χρήση του προεπιλεγμένου εφέ κίνησης ειδοποίησης.

en: Animation of the icon:
el: Εφέ κίνησης του εικονιδίου:

en: In seconds. Set to 0 for infinite time (need to click on dialog to close it).
el: Σε δευτερόλεπτα. Ορίστε σε 0 για άπειρο χρόνο (πρέπει να κάνετε κλικ στον διάλογο για να τον κλείσετε).

en: Duration of the notification:
el: Διάρκεια της ειδοποίησης:

en: Open the feed with the following program:
el: Άνοιγμα της ροής με το ακόλουθο πρόγραμμα:

en: Font to be used for the title
el: Γραμματοσειρά για χρήση στον τίτλο

en: Title font:
el: Γραμματοσειρά τίτλου:

en: Colour to be used for the title
el: Χρώμα για τον τίτλο

en: Title colour:
el: Χρώμα τίτλου:

en: Alignment of the title:
el: Ευθυγράμμιση τίτλου:

en: left
el: αριστερά

en: right
el: δεξιά

en: Font to be used for the feed lines
el: Γραμματοσειρά για χρήση στις γραμμές των ροών

en: Feed lines font:
el: Γραμματοσειρά γραμμών ροής:

en: Colour to be used for the feed lines
el: Χρώμα για χρήση στις γραμμές ροής

en: Feed lines colour:
el: Χρώμα γραμμών ροής:

en: Left margin for the feed lines:
el: Αριστερό περιθώριο για τις γραμμές ροής:

en: Space between 2 feed lines:
el: Διάστημα μεταξύ 2 γραμμών:

en: Logo
el: Λογότυπο

en: The default logo is the applet's icon
el: Το προεπιλεγμένο λογότυπο είναι το εικονίδιο της μικροεφαρμογής

en: Display the logo?
el: Εμφάνιση του λογοτύπου;

en: Adjust to increase/decrease the logo's size
el: Ρυθμίστε για να αυξήσετε/μειώσετε το μέγεθος του λογοτύπου

en: Logo size:
el: Μέγεθος λογοτύπου

en: normal
el: κανονικό

en: big
el: μεγάλο

en: Shortkey to show/hide the search dialog
el: Συντόμευση για εμφάνιση/απόκρυψη του διαλόγου αναζήτησης

en: Max number of results to show
el: Μέγιστος αριθμός εμφανιζόμενων αποτελεσμάτων

en: Help
el: Βοήθεια

en: Shortkey to trigger the applet:
el: Πλήκτρο συντόμευσης για εκκίνηση της μικροεφαρμογής:

en: Animation of the current icon :
el: Εφέ κίνησης του τρέχοντος εικονιδίου :

en: Duration of the stop animation :
el: Διάρκεια του εφέ της διακοπής :

en: Shortkey to enable/disable the finder mode:
el: Πλήκτρο συντόμευσης για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της κατάστασης εύρεσης:

en: Maximum number of mails that will be previewed. Put -1 to show the maximum possible.
el: Μέγιστος αριθμός μηνυμάτων που θα προεπισκοπηθούν. Θέστε -1 για να εμφανισθεί  ο μέγιστος δυνατός.

en: Maximum number of results :
el: Μέγιστος αριθμός αποτελεσμάτων :

en: Number of lines of the listing. If there are more results, the listing will scroll when you go up or down with the arrows.
el: Αριθμός γραμμών της λίστας. Αν υπάρχουν περισσότερα αποτελέσματα, η λίστα θα κυλίσει όταν πάτε πάνω ή κάτω με τα βέλη.

en: Number of lines to display :
el: Αριθμός γραμμών για εμφάνιση:

en: Animations
el: Κινούμενα γραφικά

en: Duration of the appearance animation :
el: Διάρκεια της κίνησης εμφάνισης :

en: Font used to display what you type:
el: Γραμματοσειρά για απεικόνιση αυτών που πληκτρολογείτε:

en: Color of the text's frame  :
el: Χρώμα του πλαισίου κειμένου :

en: Font size, relative to the dock size:
el: Μέγεθος γραμματοσειράς, σχετικά με το μέγεθος του dock:

en: between 1 and 9, the higher, the bigger.
el: μεταξύ 1 και 9, όσο υψηλότερα, τόσο μεγαλύτερο.

en: Text size:
el: Μέγεθος κειμένου:

en: Outline text?
el: Περίγραμμα κειμένου;

en: Text colour
el: Χρώμα κειμένου

en: Character background colour:
el: Χρώμα παρασκηνίου χαρακτήρων:

en: Write text on the top of the dock?
el: Εγγραφή κειμένου στην κορυφή του dock;

en: Favorite applications
el: Αγαπημένες εφαρμογές

en: FAvorite applications starting with 'a' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'α' :

en: Favorite application starting with 'b' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'β' :

en: Favorite application(s) starting with 'c' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'ψ' :

en: Favorite application(s starting with 'd' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'δ' :

en: Favorite application(s) starting with 'e' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'ε' :

en: Favorite application(s) starting with 'f' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'φ' :

en: Favorite application(s) starting with 'g' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'γ' :

en: Favorite application(s) starting with 'h' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'η' :

en: Favorite application(s) starting with 'i' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'ι' :

en: Favorite application(s) starting with 'j' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'ξ' :

en: Favorite application(s) starting with 'k' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'κ' :

en: Favorite application(s) starting with 'l' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'λ' :

en: Favorite application(s) starting with 'm' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'μ' :

en: Favorite application(s) starting with 'n' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'ν' :

en: Favorite application(s) starting with 'o' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'ο' :

en: Favorite application(s) starting with 'p' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'π' :

en: Favorite application(s) starting with 'q' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'q' :

en: Favorite application(s) starting with 'r' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'ρ' :

en: Favorite application(s) starting with 's' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'σ' :

en: Favorite application(s) starting with 't' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'τ' :

en: Favorite application(s) starting with 'u' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'θ' :

en: Favorite application(s) starting with 'v' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που ξεκινούν με 'ω' :

en: Favorite application(s) starting with 'w' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'ω' :

en: Favorite application(s) starting with 'x' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'χ' :

en: Favorite application(s) starting with 'y' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'υ' :

en: Favorite application(s) starting with 'z' :
el: Αγαπημένες εφαρμογές που αρχίζουν με 'ζ' :

en: Propose some web search engines ?
el: Να προταθούν μερικές μηχανές αναζήτησης;

en: It can launch commands and even do some calculations.
el: Μπορεί να εκκινήσει εντολές και να κάνει και μερικούς υπολογισμούς.

en: Image's filename :
el: Όνομα αρχείου εικόνας :

en: How to display items:
el: Πως να εμφανίζονται τα αντικείμενα:

en: Compact
el: Συντετμημένο

en: Sub-dock
el: Υπο-dock

en: Allow the icon to automatically resize itself?
el: Να επιτρέπεται στον εικονίδιο να αλλάζει το μέγεθός του μόνο του;

en: Number of lines to pack items in:
el: Αριθμός γραμμών για συσσώρευση αντικειμένων:

en: It's the colour of the graphic for high values.
el: Είναι το χρώμα των γραφικών για υψηλές τιμές.

en: It's the colour of the graphic for low values.
el: Είναι το χρώμα των γραφικών για χαμηλές τιμές.

en: Show CPU usage?
el: Εμφάνιση χρήσης επεξεργαστή;

en: Show RAM usage ?
el: Εμφάνιση χρήσης RAM;

en: Show SWAP too?
el: Εμφάνιση και της SWAP;

en: You need an nVidia card and the 'nvidia-settings' tool.
el: Χρειάζεστε κάρτα της nVidia και το εργαλείο 'nvidia-settings'.

en: Show graphic card's temperature?
el: Εμφάνιση της θερμοκρασίας της κάρτας γραφικών;

en: Show CPU temperature?
el: Εμφάνιση θερμοκρασίας επεξεργαστή;

en: Show fan speed?
el: Εμφάνιση ταχύτητας ανεμιστήρα;

en: Show free memory instead of used memory?
el: Εμφάνιση της ελεύθερης μνήμης αντί για της χρησιμοποιούμενης;

en: Display values :
el: Εμφάνιση τιμών :

en: Delay between refreshes:
el: Καθυστέρηση μεταξύ ανανεώσεων:

en: How smooth is the movement?
el: Πόσο ομαλή είναι η κίνηση;

en: Alerts
el: Συναγερμοί

en: Show alerts?
el: Εμφάνιση συναγερμών;

en: Play a sound when displaying warning?
el: Αναπαραγωγή ήχου κατά την εμφάνιση της προειδοποίησης;

en: Path to sound file:
el: Διαδρομή του αρχείου ήχου:

en: System-Monitor
el: Παρακολούθηση συστήματος

en: It will prevent the system monitor's icon to show in the taskbar. The applet's icon will then behave as a launcher, an application, and an applet.
el: Θα εμποδίσει την εμφάνιση του εικονιδίου της παρακολούθησης συστήματος στην μπάρα εργασιών. Το εικονίδιο της μικροεφαρμογής θα συμπεριφέρεται τότε ως εκκινητής, εφαρμοφή και μικροεφαρμογή.

en: Steal the system monitor's icon from the taskbar?
el: Αφαίρεση του εικονιδίου της παρακολούθησης συστήματος από την μπάρα εργασιών;

en: Class of the system monitor program:
el: Κλάση του προγραμματος παρακολούθησης συστήματος:

en: Top List
el: Λίστα κορυφαίων

en: When you left-click on the icon, you will get the list of the N most CPU/RAM-intensive programs.
el: Όταν κάνετε αριστερό κλικ στο εικονίδιο, θα παέρετε τη λίστα με τα Ν πιο εντατικά στη χρήση CPU/RAM προγράμματα.

en: Number of programs to display in the top list:
el: Αριθμός προγραμμάτων που θα εμφανίζεται στη λίστα κορυφαίων:

en: The first colour of the gradient used to display the top list.
el: Το πρώτο χρώμα της διαβάθμισης που θα χρησιμοποιηθεί για την απεικόνιση της λίστας.

en: Top list start colour:
el: Χρώμα έναρξης λίστας κορυφαίων:

en: The second colour of the gradient used to display the top list.
el: Το δεύτερο χρώμα της διαβάθμισης που θα χρησιμοποιηθεί για την απεικόνιση της λίστας.

en: Top list stop colour:
el: Χρώμα τερματισμού λίστας κορυφαίων:

en: Show top memory usage in %?
el: Εμφάνιση της χρήσης μνήμη σε %;

en: Delay between top list refreshes:
el: Διάστημα μεταξύ ανανεώσεων της λίστας:

en: Graphic Card temperature
el: Θερμοκρασία κάρτας γραφικών

en: in Celsius. The temperature will be displayed between this value and the upper limit.
el: σε βαθμούς Κελσίου. Η θερμοκρασία θα εμφανίζεται μεταξύ αυτής της τιμής και του ανώτερου ορίου.

en: Lower limit of graphic card temperature:
el: Χαμηλότερο όριο θερμοκρασίας κάρτας γραφικών:

en: Upper limit of graphic card temperature:
el: Ανώτερο όριο θερμοκρασίας κάρτα γραφικών:

en: in celcius.
el: σε βαθμούς κελσίου.

en: Notification limit of graphic card temperature:
el: Όριο ειδοποίησης θερμοκρασίας κάρτα γραφικών:

en: Mean delay between winks:
el: Μέσο διάστημα μεταξύ των wink:

en: Wink duration:
el: Διάρκεια Wink

en: Keep ratio?
el: Διατήρηση αναλογίας;

en: A high refresh frequency will use more CPU.
el: Υψηλή συχνότητα ανανέωσης θα χρησιμοποιήσει περισσότερο τον επεξεργαστή.

en: High refresh frequency?
el: Υψηλή συχνότητα ανανέωσης;

en: Leave empty to display the current luminosity.
el: Αφήστε κενό για εμφάνιση της τρέχουσας φωτεινότητας.

en: Variation for 1 mouse scroll, in %:
el: Διαφοροποίηση για 1 κύλιση ποντικού, σε %:

en: Use 0 for none.
el: Δώστε 0 για καμμία.

en: Brightness to apply automatically on startup:
el: Φωτεινότητα που θα εφαρμοσθεί αυτόματα στην εκκίνηση:

en: Display volume :
el: Εμφάνιση έντασης :

en: Default icon:
el: Προεπιλεγμένο εικονίδιο:

en: Mute icon:
el: Εικονίδιο σίγασης:

en: Broken icon:
el: Εικονίδιο σπασμένο:

en: Shortkey to show/hide the sound control dialog:
el: Πλήκτρο συντόμευσης για εμφάνιση/απόκρυψη του διαλόγου ελέγχου ήχου:

en: Hide the scale when mouse leaves the desklet?
el: Απόκρυψη της κλίμακας όταν το ποντίκι φεύγει από το desklet;

en: Sound card:
el: Κάρτα ήχου:

en: Select channel:
el: Επιλογή καναλιού:

en: On some cards, a channel only controls 1 side (right or left). You will then need to specify a second channel here, to control both sides. Most of the time, you should just leave this empty.
el: Σε ορισμένες κάρτες, ένα κανάλι ελέγχει μόνο 1 πλευρά (αριστερή ή δεξιά). Θα πρέπει τότε να ορίσετε ένα δεύτερο κανάλι εδώ, για να ελέγχετε και τις δύο πλευρές.Τις περισσότερες φορές θα πρέπει απλώς να το αφήσετε κενό.

en: Choose a second channel to control (optional):
el: Επιλέξτε ένα δεύτερο κανάλι για να ελέγχετε (προαιρετικά):

en: Specific command to run to show an advanced sound mixer:
el: Συγκεκριμένη εντολή για την εκτέλεση προηγμένου μίκτη ήχου:

en: Leave empty to use the location name if available.
el: Αφήστε κενό για χρήση του ονόματος της τοποθεσίας αν είναι διαθέσιμο.

en: Show the date:
el: Εμφάνιση ημερομηνίας:

en: for digital format only.
el: μόνο για φηφιακή μορφή.

en: Display the time in a 24h format?
el: Εμφάνιση της ώρας με 24ωρη μορφή;

en: if not, then the applet will update the time once a minute, saving CPU power.
el: αν όχι, τότε η μικροεφαρμογή θα ανανεώνει την ώρα μια φορά το λεπτό, ελαφρύνοντας τον επεξεργαστή.

en: Show seconds?
el: Εμφάνιση δευτερολέπτων;

en: In ms. Set 0 for non-smooth animation, set 1000 to have a continuous animation. Requires OpenGL.
el: Σε ms. Ορίστε σε 0 για μη ομαλή κίνηση, σε 1000 για συνεχή κίνηση. Απαιτεί το OpenGL.

en: Display seconds with smooth animation for a duration of:
el: Εμφάνιση δευτερολέπτων με ομαλή κίνηση διάρκειας:

en: E.g. :Europe/Paris, :Japan, etc. Leave empty for local time.
el: Π.χ. :Europe/Paris, :Japan κλπ. Αφήστε κενό για τοπική ώρα.

en: Timezone:
el: Ζώνη ώρας:

en: Use the tasks from the following task-manager:
el: Χρήση εργασιών από τον ακόλουθο διαχειριστή εργασιών:

en: The analogue view is based on CairoClock; otherwise it will be displayed in digital format.
el: Η αναλογική προβολή βασίζεται στο CairoClock, αλλιώς θα εμφανίζεται σε ψηφιακή μορφή.

en: Select the view :
el: Επιλογή προβολής :

en: Analogue
el: Αναλογική

en: Digital
el: Ψηφιακή

en: Analogue View
el: Αναλογική προβολή

en: List of available themes for analogue display:
el: Λίστα διαθέσιμων θεμάτων για την αναλογική προβολή:

en: Date text colour:
el: Χρώμα κειμένου ημερομηνίας:

en: Digital View
el: Ψηφιακή προβολή

en: Automatic
el: Αυτόματα

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

en: Layout of the text:
el: Διάταξη κειμένου:

en: On 1 line
el: Σε 1 γραμμή

en: On 2 lines
el: Σε 2 γραμμές

en: Ratio to apply on text :
el: Αναλογία κειμένου:

en: Configure time and date
el: Δαιμόρφωση ώρας και ημερομηνίας:

en: Leave empty to execute the default command.
el: Αφήστε κενό για την εκτέλεση της προεπιλεγμένης εντολής.

en: Specific command to run:
el: Συγκεκριμένη εντολή για ετκέλεση:

en: The new alarm will be added to the end / the last alarm will be removed.
el: Το νέο ξυπνητήρι θα προστεθεί στο τέλος / θα αφαιρεθεί το τελευταίο ξυπνητήρι.

en: Add or remove an alarm:
el: Προσθήκη ή αφαίρεση ξυπνητηριού:

en: Info-bubbles
el: Φυσσαλίδες πληροφοριών

en: Enable info-bubbles?
el: Ενεργοποίηση φυσσαλίδων πληροφοριών;

en: Duration of the info-bubbles :
el: Διάρκεια των φυσσαλίδων πληροφοριών:

en: Number of items to keep in the history :
el: Αριθμός αντικειμένων που θα διατηρούνται στο ιστορικό :

en: Keep a copy of each uploaded image?
el: Δαιτήρηση αντιγράφου κάθε ανεβασμένης εικόνας;

en: This will override the image setting.
el: Αυτό θα παρακάμψει τη ρύθμσιη της εικόνας.

en: If so, display the last image on the icon?
el: Αν έτσι, να εμφανίζεται η τελευταία εικόνα στο εικονίδιο;

en: Animation of the icon during upload :
el: Εφέ κίνησης του εικονιδίου κατά το ανέβασμα :

en: Use the following service to make the URL smaller:
el: Χρήση της ακόλουθης υπηρεσίας για να γίνει το URL μικρότερο:

en: Use the tiny URL by default?
el: Χρήση του tiny URL ως προεπιλογή;

en: in KB/s - 0 means unlimited
el: σε KB/s - 0 σημαίνει απεριόριστη

en: Maximum upload rate:
el: Μέγιστη ταχύτητα αποστολής:

en: Sites
el: Ιστότοποι

en: Use files hosting site for any kind of files?
el: Χρήση του ιστότοπου φιλοξενίας αρχείων για οποιοδήποτε είδος αρχείων;

en: Preferred site for texts hosting :
el: Προτιμώμενος ιστότοπος για φιλοξενία κειμένων :

en: Preferred site for images hosting :
el: Προτιμώμενος ιστότοπος για φιλοξενία εικόνων :

en: Preferred site for videos hosting :
el: Προτιμώμενος ιστότοπος για φιλοξενία βίντεο :

en: Preferred site for files hosting :
el: Προτιμώμενος ιστότοπος για φιλοξενία αρχείων :

en: The script takes the file path as a parameter, and write the resulting URL on the standard output.
el: Το script δέχεται την διαδρομή αρχείου ως παράμετρο και γράφει την URL που προκύπτει στην καθορισμένη έξοδο.

en: Custom script for text upload :
el: Προσαρμοσμένο script για αποστολή κειμένου :

en: Custom script for image upload :
el: Προσαρμοσμένο script για αποστολή εικόνας :

en: Custom script for video upload :
el: Προσαρμοσμένο script για αποστολή βίντεο :

en: Custom script for file upload :
el: Προσαρμοσμένο script για αποστολή αρχείου :

en: Otherwise, your user name will be used when possible.
el: Αλλιώς θα χρησιμοποιηθεί το όνομα χρήστη σας όπου είναι δυνατόν.

en: Post text as Anonymous ?
el: Δημοσίευση κειμένου ως Ανώνυμος ;

en: Inclinated Plane
el: Κεκλιμένο επίπεδο

en: The lower the value, the lower the point of view on the plane.
el: Όσο χαμηλότερη η τιμή τόσο χαμηλότερα το σημείο θέασης του επιπέδου.

en: Height of the vanishing point:
el: Ύψος του σημείου ορίζοντα:

en: The lower the value, the flatter the curve will appear.
el: Όσο χαμηλότερη η τιμή, τόσο πιο επίπεδη η καμπύλη.

en: Curvature of the curve in percent:
el: Καμπυλότητα της καμπύλης σε ποσοστό:

en: Amplitude of the curve:
el: Εύρος της καμπύλης:

en: At 1, the icons will have the same size as in other views.
el: Στο 1, τα εικονίδια θα έχουν το ίδιο μέγεθος όπως στις άλλες προβολές.

en: Ratio to apply on icons' size :
el: Αναλογία που θα εφαρμοσθεί στο μέγεθος των εικονιδίων :

en: smaller icons
el: μικρότερα εικονίδια

en: normal icons
el: κανονικά εικονίδια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Space between columns:
el: Διάστημα μεταξύ των στηλών:

en: Space between rows:
el: Διάστημα μεταξύ των γραμμών:

en: Only for sub-docks.
el: Μόνο για sub-dock.

en: Maximum size of the dock:
el: Μέγστο μέγεθος του dock:

en: Full screen
el: Πλήρης οθόνη

en: Zoom when mouse hovers an icon:
el: Εστίαση όταν το ποντίκι περάσει πάνω από εικονίδιο:

en: Sinusoidal wave radius:
el: Ακτίνα ημιτονοειδούς κύματος:

en: Use a linear wave rather than a sinusoidal wave?
el: Χρήση γραμμικού κύματος αντί για ημιτονοειδές;

en: Display text for all icons?
el: Απεικόνιση κειμένου για όλα τα εικονίδια;

en: Frame
el: Πλαίσιο

en: First gradient colour :
el: Πρώτο χρώμα διαβάθμισης :

en: Second gradient colour :
el: Δεύτερο χρώμα διαβάθμισης :

en: Top to bottom gradient?
el: Διαβάθμιση από πάνω προς τα κάτω;

en: Left to right gradient?
el: Διαβάθμιση από αριστερά στα δεξιά;

en: Corner radius:
el: Ακτίνα γωνίας:

en: Border line width :
el: Πλάτος γραμμής περιγράμματος :

en: Border line colour :
el: Χρώμα γραμμής περιγράμματος :

en: Arrow width :
el: Πλάτος βέλους :

en: Arrow height:
el: Ύψος βέλους:

en: Scroll bar
el: Γραμμή κύλισης

en: Color of the scroll bar's outline:
el: Χρώμα του περιγράμματος της γραμμής κύλισης:

en: Color of the scroll bar's inside:
el: Χρώμα του εσωτερικού της γραμμής κύλισης:

en: Color of the scroll grip:
el: Χρώμα της λαβής κύλισης:

en: The higher this value, the sooner the parabola will be curved.
el: Όσο υψηλότερη η τιμή, το συντομότερο θα καμπυλωθεί η παραβολή.

en: Curvature:
el: Καμπύλωση:

en: The parabola will be restricted to a rectangle of this proportion.
el: Η παραβολή θα περιοριστεί σε ένα ορθογώνιο αυτής της αναλογίας.

en: Height/width ratio:
el: Λόγος ύψος/πλάτος:

en: 0 represents a flat wave, 1 represents maximum wave curvature.
el: Το 0 αντιπροσωπεύει ένα επίπεδο κύμα, το 1 αντιπροσωπεύει τη μέγιστη καμπύλωση.

en: Magnitude of the wave:
el: Μέγεθος κύματος:

en: Curve towards the outside?
el: Καμπύλωση προς το εξωτερικό;

en: Space between icons and their captions:
el: Διάστημα μεταξύ εικονιδίων και των λεζαντών τους:

en: This may recquire more CPU during the unfolding animation, except if you launch Cairo-Dock with OpenGL.
el: Αυτό μπορεί να απαιτεί περισσότερο φόρτο του επεξεργαστή κατά την κίνηση ξεδιπλώματος, εκτός αν εκκινήσετε το Cairo-Dock με OpenGL.

en: Draw captions while unfolding?
el: Σχεδιασμός λεζαντών κατά το ξεδίπλωμα;

en: Space between icons:
el: Διάστημα μεταξύ των εικονιδίων:

en: 0 represents a flat wave, 1 means the wave is identical to other views.
el: Το 0 αντιπροσωπεύει ένα επίπεδο κύμα, το 1 σημαίνει ότι το κύμα είναι ίδιο με τις άλλες προβολές.

en: Number of icons on the first row:
el: Αριθμός εικονιδίων στην πρώτη γραμμή:

en: in degrees. The lower the value, the narrower the cone. 180° represents a wide open cone.
el: σε μοίρες. Όσο χαμηλότερη η τιμή, τόσο στενότερος ο κώνος. Οι 180° αντιπροσωπεύουν έναν τελείως ανοιχτό κώνο.

en: Cone width:
el: Πλάτος κώνου:

en: Set transparency to 0 to not use it. This is quite slow with cairo.
el: Ορίστε τη διαφάνεια στο 0 για να μη τη χρησιμοποιήσετε. Αυτό είναι αρκετά αργό με το cairo.

en: Bow colour:
el: Χρώμα τόξου:

en: Line colour:
el: Χρώμα γραμμής:

en: Drag and drop indicator
el: Δείκτης μετακίνησης και άφεσης

en: Typically an arrow, this will be displayed when you try to drop a new launcher into the dock. Leave this empty to use the default.
el: Συνήθως ένα βέλος, αυτό θα εμφανίζεται όταν προσπαθείτε να αφήσετε ένα νέο εκκινητή στο dock. Αφήστε το κενό για χρήση της προεπιλογής.

en: Image for the drag & drop animation:
el: Εικόνα για το εφέ κίνησης της μετακίνησης και άφεσης:

en: An emblem that will be displayed when you try to drop something on an icon. Leave empty to use the default one.
el: Ένα έβλημα που θα εμφανίζεται όταν προσπαθείτε να αφήσετε κάτι σε ένα εικονίδιο. Αφήστε το κενό για χρήση της προεπιλογής.

en: Image when hovering an icon :
el: Εικόνα κατά το πέρασμα πάνω από ένα εικονίδιο:

en: Animation
el: Κίνηση

en: Speed:
el: Ταχύτητα:

en: Number of round per second.
el: Αριθμός γύρων το δευτερόλεπτο.

en: Rotation speed :
el: Ταχύτητα περιστροφής :

en: Theme
el: Θέμα

en: Name of the image to overwrite the theme's empty image :
el: Όνομα της εικόνας για αντικατάσταση της κενής εικόνας θέματος :

en: Name of the image to overwrite the theme's full image :
el: Όνομα της εικόνας για αντικατάσταση της πλήρους εικόνας θέματος :

en: Config
el: Ρύθμιση

en: Display the following quick info :
el: Εμφάνιση των ακόλουθων γρήγορων πληροφοριών :

en: Number of files
el: Αριθμός αρχείων

en: Total number of files
el: Συνολικός αριθμός αρχείων

en: Total weight
el: Συνολικό βάρος

en: Ask confirmation before emptying Dustbin?
el: Επιβεβαίωση πριν το άδειασμα του κάδου απορριμμάτων;

en: Draw in background?
el: Σχεδίαση στο παρασκήνιο;

en: Rotate effects with dock?
el: Εφέ περιστροφής με το dock;

en: In ms. Set 0 to not use this effect.
el: Σε ms. Ορίστε σε 0 για να μη γίνει χρήση του εφέ.

en: Colours
el: Χρώματα

en: This will slightly alter your colours, so you may have to modify them.
el: Αυτό θα αλλάξει ελαφρά τα χρώματά σας, έτσι μπορεί να χρειασθεί να τα τροποποιήσετε.

en: Add luminance?
el: Προσθήκη φωταύγειας;

en: Particles
el: Σωματίδια

en: Number of particles:
el: Αριθμός σωματιδίων:

en: Particle size:
el: Μέγεθος σωματιδίων:

en: Particle speed:
el: Ταχύτητα σωματιδίων:

en: It particularily fits a dark wallpaper or a dark theme.
el: Ταιριάζει ιδιαίτερα σε σκοτεινό παρασκήνιο ή σκοτεινό θέμα.

en: Number of sources:
el: Αριθμός πηγών:

en: Number of particles per source:
el: Αριθμός σωματιδίων ανά πηγή:

en: In percentage of the icon's size.
el: Σε ποσοστό επί του μεγέθους του εικονιδίου.

en: Radius of the explosion:
el: Ακτίνα της έκρηξης:

en: Show the launching?
el: Εμφάνιση της εκκίνησης;

en: Particle friction:
el: Τριβή σωματιδίων:

en: Animation on disappearance:
el: Εφέ κίνησης στην εξαφάνιση:

en: Evaporate
el: Εξάτμιση

en: Fade out
el: Βαθμιαίο σβήσιμο

en: Break
el: Σπάσιμο

en: Black Hole
el: Μαύρη τρύπα

en: Random
el: Τυχαίο

en: Animation on appearance:
el: Εφέ κίνησης στην εμφάνιση:

en: Evaporate upwards?
el: Εξάτμιση προς τα πάνω;

en: Number of pieces:
el: Αριθμός κομματιών:

en: Explosion radius:
el: Ακτίνα έκρηξης:

en: Break the icon into cubes?
el: Σπάσιμο του εικονιδίου σε κύβους;

en: in round per second.
el: σε γύρο ανά δευτερόλεπτο.

en: The greater, the faster the icon will collapse to the center.
el: Όσο μεγαλύτερο τόσο γρηγορότερα το εικονίδιο θα καταρρεύσει στο κέντρο του.

en: Attraction of the Black Hole:
el: Έλξη της μαύρης τρύπας:

en: caps lock, num lock, etc.
el: caps lock, num lock κλπ.

en: Display keyboard locks as quick-info?
el: Εμφάνιση ενδείξεων πληκτρολογίου ως γρήγορες πληροφορίες;

en: in ms. Set to 0 if you don't want an animation when the keyboard layout changes.
el: σε ms. ορίστε σε 0 αν δεν θέλετε ένα εφέ απεικόνισης όταν αλλάζει η διάταξη πληκτρολογίου.

en: Duration of the transition animation:
el: Διάρκεια της κίνησης μετάβασης:

en: Relative size of the text :
el: Σχετικό μέγεθος κειμένου :

en: smaller
el: μικρότερο

en: Action
el: Ενέργεια

en: Customisation
el: Προσαρμογή

en: Icon image name to use when the system has to be rebooted:
el: Όνομα εικόνας εικονιδίου που θα χρησιμοποιηθεί κατά την επανεκκίνηση του συστήματος:

en: Image
el: Εικόνα

en: Commands
el: Εντολές

en: This will be available when middle-clicking. Leave empty to execute the default command, which depends on your distribution. In some cases the command to shutdown is the same as the one to log out.
el: Αυτή θα είναι διαθέσιμη με μεσαίο κλικ. Αφήστε κενό για εκτέλεση της προεπιλεγμένης εντολής, η οποία εξαρτάται από τη διανομή σας. Σε μερικές περιπτώσεις η εντολή για τερματισμό είναι ίδια με την αποσύνδεση.

en: If you have any problem with the applet, uncheck this option during the maintenance mode, then after the dock has relaunched, remove/modify the mail accounts you want.
el: Αν έχετε πρόβλημα με τη μικροεφαρμογή, αποεπιλέξτε αυτή την επιλογή κατά τη λειτουργία συντήρησης, μετά αφού επανεκκινηθεί το dock, αφαιρέστε/τροποποιήστε τους λογαριασμούς αλληλογραφίας που επιθυμείτε.

en: Check mail account on startup?
el: Έλεγχος λογαριασμού αλληλογραφίας κατά την εκκίνηση;

en: Name of the file for the "no mail" image :
el: Όνομα αρχείου για την εικόνα «δεν υπάρχουν μηνύματα» :

en: Name of the file for the "has mail" image :
el: Όνομα του αρχείου για την εικόνα «υπάρχουν μηνύματα» :

en: If checked, the number of mails will be shown even if there is no mail.
el: Αν επιλεγεί, θα εμφανίζεται ο αριθμός μηνυμάτων ακόμα και αν δεν υπάρχουν μηνύματα.

en: Show '0' if there is no mail?
el: Να εμφανίζεται '0' αν δεν υπάρχουν νέα μηνύματα;

en: Leave empty to use default sub-dock view.
el: Αφήστε κενό για χρήση της προεπιλεγμένης προβολής του sub-dock.

en: Sub-dock view name:
el: Όνομα προβολής sub-dock.

en: Action on new mail
el: Ενέργεια για νέα μηνύματα

en: Play sound when a new e-mail is received?
el: Αναπαργωγή ήχου κατά την άφιξη νέου ηλ. ταχυδρομείου;

en: Name of the file for the "new mail" sound :
el: Όνομα του αρχείου για τον ήχο «νέα μηνύματα» :

en: Show new messages' content?
el: Εμφάνιση περιεχομένου νέων μηνυμάτων;

en: Maximum number of mails that will be previewed.
el: Μέγιστος αριθμός μηνυμάτων που θα προεπισκοπηθούν.

en: Maximum of new messages shown?
el: Μέγιστος αριθμός νέων μηνυμάτων που θα εμφανισθούν;

en: Duration of the dialog:
el: Διάρκεια του παραθύρου διαλόγου:

en: Animation when new message arrives:
el: Εφέ κίνησης κατά την άφιξη νέου μηνύματος:

en: Mail application
el: Εφαρμογή αλληλογραφίας

en: for instance "thunderbird" or "firefox mail.google.com"
el: για παράδειγμα "thunderbird" ή "firefox mail.google.com"

en: Preferred mail application to launch on left-click :
el: Προτιμώμενη εφαρμογή αλληλογραφίας που θα εκκινείται με αριστερό κλικ:

en: Add a mail account (you've to launch the applet)
el: Προσθήκη λογαριασμού αλληλογραφίας (πρέπει να εκκινήσετε τη μικροεφαρμογή)

en: The new account will be created with the specified type and name.
el: Ο νέος λογαριασμός θα δημιουργηθεί με την καθορισμένη μορφή και όνομα.

en: Add an account with specified type and name:
el: Προσθήκη νέου λογαριασμού με καθορισμένη μορφή και όνομα.

en: Also blur on mouse movement?
el: Θόλωμα επίσης κατά την κίνηση του ποντικιού;

en: Blur amount:
el: Ποσότητα θολώματος;

en: Leave it empty to display the name of the player currently controlled.
el: Αφήστε κενό για να εμφανίζεται το όνομα του παίκτη που ελέγχετε κάθε στιγμή.

en: Audio Player
el: Αναπαραγωγέας ήχου

en: Player to control:
el: Αναπαραγωγέας που θα ελέγχεται:

en: This will prevent the player icon appearing in the taskbar. The applet's icon will then behave as a launcher, an application and an applet.
el: Αυτό θα εμποδίσει το εικονίδιο της αναπαραγωγής να εμφανίζεται στη μπάρα εργασιών. Το εικονίδιο της μικροεφαρμογής θα συμπεριφέρεται τότε ως εκκινητής, εφαρμογή και μικροεφαρμογή.

en: Steal the player's icon from the taskbar?
el: Αφαίρεση του εικονιδίου της αναπαραγωγής από τη μπάρα εργασιών;

en: Actions on click and middle-click :
el: Ενέργειες με κλικ και μεσαίο κλικ :

en: Play/Pause on click, Next on middle-click
el: Αναπαραγωγή/Παύση με κλικ, Επόμενο με μεσαίο κλικ

en: Show/Hide player on click, Play/Pause on middle-click
el: Εμφάνιση/Απόκρυψη αναπαραγωγής με κλικ, Ανπαραγωγή/Παύση με μεσαίο κλικ

en: Action on music change
el: Ενέργεια κατά την αλλαγή μουσικής

en: Show tooltips?
el: Εμφάνιση αναδυόμενων συμβουλών;

en: Time length of tooltips:
el: Χρονική διάρκεια των αναδυόμενων συμβουλών:

en: Animation when music changes:
el: Εφέ κίνησης κατά την αλλαγή μουσικής:

en: Information to display on the icon :
el: Πληροφορίες που θα εμφανίζονται στο εικονίδιο :

en: Nothing
el: Τίποτα

en: Time Elapsed
el: Χρόνος που πέρασε

en: Time Remaining
el: Υπολειπόμενος χρόνος

en: Track number
el: Αριθμός κομματιού

en: Display album's cover?
el: Εμφάνιση εξωφύλλου δίσκου;

en: You need to be connected to the Internet.
el: Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι στο διαδίκτυο.

en: Allow Cairo-Dock to download missing covers?
el: Να επιτραπεί στο Cairo-Dock να μεταφορτώσει τα εξώφυλλα που λείπουν;

en: requires OpenGL.
el: απαιτεί το OpenGL.

en: Use 3D themes?
el: Χρήση τρισδιάστατων θεμάτων;

en: List of available 3D themes for covers :
el: Λίστα διαθέσιμων τρισδιάστατων θεμάτων για τα εξώφυλλα :

en: 'Default' icon image name:
el: Όνομα εικόνας 'προεπιλεγμένου' εικονιδίου:

en: Name of the image for the 'play' icon :
el: Όνομα εικόνας για το εικονίδιο 'αναπαραγωγή' :

en: Name of the image for the 'stop' icon :
el: Όνομα εικόνας για το εικονίδιο 'διακοπή' :

en: Name of the image for the 'pause' icon :
el: Όνομα εικόνας για το εικονίδιο 'παύση' :

en: interface:
el: διεπαφή:

en: Fluidity of the transition between 2 values :
el: Ρευστότητα της μετάβασης μεταξύ 2 τιμών :

en: Display rate values :
el: Εμφάνιση τιμών ταχύτητας :

en: Leave empty to display the current status information.
el: Αφήστε κενό για εμφάνιση των πληροφοριών τρέχουσας κατάστασης.

en: 'On-battery' icon filename:
el: Όνομα αρχείου εικονιδίου 'Με μπαταρία'

en: Icon's filename when on charge :
el: Όνομα αρχείου εικονιδίου όταν φορτίζει :

en: charge
el: φόρτιση

en: Timelength
el: Χρονική διάρκεια

en: Emblem icon's filename when on charge:
el: Όνομα αρχείου του εικονιδίου εμβλήματος κατά τη φόρτιση:

en: Notification
el: Ειδοποίηση

en: Notification when battery charged ?
el: Ειδοποίηση όταν φορτιστεί η μπαταρία;

en: Leave it empty for no sound
el: Αφήστε το κενό για μη χρήση ήχου

en: Play a sound:
el: Αναπαραγωγή ήχου:

en: Notification when low battery ?
el: Ειδοποίηση όταν η μπαταρία αδειάσει;

en: in percent.
el: σε ποσοστό.

en: Battery level:
el: Επίπεδο φόρτισης μπαταρίας:

en: When battery level is under 4%
el: Όταν η φόρτιση της μπαταρίας είναι κάτω από 4%

en: Notification when battery charge is critical ?
el: Ειδοποίηση όταν το επίπεδο φόρτισης της μπαταρίας είναι οριακό;

en: Notification type:
el: Τύπος ειδοποίησης:

en: Leave empty to use the folder's name.
el: Αφήστε κενό για χρήση του ονόματος φακέλου.

en: Folder
el: Φάκελος

en: Folder to browse :
el: Φάκελος για αναζήτηση :

en: List folders first?
el: Απαρίθμηση των φακέλων πρώτα;

en: Ignore case?
el: Να αγνοούνται πεζά-κεφαλαία;

en: Menu
el: Μενού

en: It can be CPU intense to load a lot of icons.
el: Μπορεί να επιβαρύνει τον επεξεργαστή η φόρτωση πολλών εικονιδίων.

en: Display icons in the menu?
el: Εμφάνιση εικονιδίων στο μενού;

en: Number of items loaded at once. Setting a high value speeds up loading a little but will hang the application for longer.
el: Αριθμός αντικειμένων που φορτώνονται ταυτόχρονα. Μια υψηλή τιμή επιταχύνει τη φόρτωση λίγο αλλά θα κρεμάσει την εφαρμογή για περισσότερο χρόνο.

en: Build menu gradually:
el: σταδιακή δημιουργία μενού:

en: List drives and volumes?
el: Λίστα οδηγών και τόμων;

en: List networks?
el: Λίστα δικτύων;

en: GTK bookmarks, that are used by Nautilus for exemple.
el: Σελιδοδείκτες GTK, που χρησιμοποιούνται πχ από το Ναυτίλο.

en: List bookmarks?
el: Λίστα σελιδοδεικτών;

en: Type of view for the desklet mode :
el: Τύπος προβολής για την κατάσταση desklet :

en: Tree
el: Δέντρο

en: Disk usage
el: Χρήση δίσκου

en: Show disk usage :
el: Εμφάνιση χρήσης δίσκου :

en: Free space
el: Ελεύθερος χώρος

en: Used space
el: Χρησιμοποιημένος χώρος

en: Free space (in percent)
el: Ελεύθερος χώρος (σε ποσοστό)

en: Used space (in percent)
el: Χρησιμοποιημένος χώρος (σε ποσοστό)

en: Delay between disk usage refresh :
el: Διάστημα μεταξύ ανανέωσης χρήσης δίσκου :

en: Display disk usage with a bar?
el: Εμφάνιση χρήσης δίσκου με μπάρα;

en: In rotations per second.
el: Σε περιστροφές ανά δευτερόλεπτο.

en: Show mouse on:
el: Εμφάνιση ποντικιού σε:

en: Particle life time:
el: Χρόνος ζωής σωματιδίου:

en: The higher the value, the more particles will scatter from their source.
el: Όσο υψηλότερη η τιμή, τόσο περισσότερο τα σωματίδια θα διασκορπιστούν από την πηγή τους.

en: Scattering:
el: Διασκορπισμός:

en: Image when the applet is active :
el: Εικόνα όταν η μικροεφαρμογή είναι ενεργή :

en: You need to activate the Dbus plug-in in Compiz for the last 2 actions. Showing desktop and desklets can fail on some Window Manager (like Metacity).
el: Πρέπει να ενεργοποιήσετε το πρόσθετο Dbus στο Compiz για τις τελευταίες 2 ενέργειες.

en: Action on left-click:
el: Ενέργεια με αριστερό κλικ:

en: Show the desklets
el: Εμφάνιση των desklet

en: Show desktop and desklets
el: Εμφάνιση της επιφάνειας εργασίας και των desklet

en: Shortkey for the middle-click action:
el: Συντόμευση για την ενέργεια του μεσαίου κλικ:

en: Folder for the images:
el: Φάκελος για τις εικόνες:

en: Scan sub direcotries?
el: Ανίχνευση στους υποκαταλόγους;

en: Randomly browse files?
el: Τυχαία αναζήτηση αρχείων;

en: Display image name as quickinfo?
el: Εμφάνιση ονόματος εικόνας ως γρήγορη πληροφορία;

en: This will prevent the dock from freezing during image loading, but works only with OpenGL.
el: Αυτό θα εμποδίσει το dock να παγώσει κατά τη φόρτωση εικόνας αλλά δουλεύει μόνο με το OpenGL.

en: Use another thread to load images?
el: Χρήση άλλου νήματος για φόρτωση εικόνων;

en: Read all images properties on startup?
el: Ανάγνωση των ιδιοτήτων όλων των εικόνων στην εκκίνηση;

en: play/pause
el: αναπαραγωγή/παύση

en: open image
el: άνοιγμα εικόνας

en: open parent folder
el: άνοιγμα γονικού φακέλου

en: Sliding delay:
el: Καθυστέρηση εναλλαγής:

en: Effect while changing image:
el: Εφέ κατά την αλλαγή εικόνας:

en: fade
el: σβήσιμο

en: blank fade
el: σβήσιμο σε κενό

en: fade in/out
el: σβήσιμο εισαγωγής/εξόδου

en: side kick
el: πλευρικό λάκτισμα

en: slideshow
el: προβολή διαφανειών

en: grow up
el: ανάπτυξη

en: shrink
el: σμίκρυνση

en: cube
el: κύβος

en: random
el: τυχαίο

en: Number of steps for transitions:
el: Αριθμός βημάτων μεταβάσεων:

en: fast
el: γρήγορη

en: slow
el: αργή

en: Add a background to the image?
el: Προσθήκη παρασκηνίου στην εικόνα;

en: Set the transparency channel to 0 if you just don't want to have a background.
el: Ορίστε το κανάλι διαφάνειας σε 0 αν απλώς δεν θέλετε να έχετε παρασκήνιο.

en: Choose a background colour :
el: Επιλογή χρώματος παρασκηνίου :

en: Frame width:
el: Πλάτος πλαισίου:

en: Gives better image rendering.
el: Δίνει καλύτερη απόδοση εικόνας.

en: Keep width/height ratio?
el: Διατήρηση αναλογίας πλάτους/ύψους;

en: If the image is too small, it will be stretched.
el: Αν η εικόνα είναι πολύ μικρή, θα τεντωθεί.

en: Force the image to fill the icon/desklet?
el: Εξαναγκασμός της εικόνας να γεμίσει το εικονίδιο/desklet;

en: Leave empty to use a default name
el: Αφήστε κενό για χρήση του προεπιλεγμένου

en: They are items created by dropping a text into the Stack.
el: Είναι αντικείμενα που δημιοργούνται αφήνοντας κείμενο σε μια Στοίβα.

en: Image for 'text' items:
el: Εικόνα για αντικείμενα 'κειμένου':

en: These are items created by dropping a URL into the Stack.
el: Αυτά είναι αντικείμενα που δημιουργούνται αφήνοντας ένα URL στη Στοίβα.

en: Image for 'URL' items:
el: Εικόνα για αντικείμενα 'URL':

en: Options
el: Επιλογές

en: These options allow you to prevent some files from displaying in stacks based on their type (video, image, etc.)
el: Αυτές οι επιλογές σας επιτρέπουν να εμποδίσετε μερικά αρχεία να εμφανίζονται σε στοίβες ανάλογα με τον τύπο τους (βίντεο, εικόνα κλπ)

en: Filter files on MIME type?
el: Φιλτράρισμα αρχείων τύπου MIME;

en: E.g. image, text, video, audio, application...
el: Π.χ. εικόνα, κείμενο, βίντεο, ήχος, εφαρμογή …

en: Here you can specify a list of MIME types to ignore:
el: Εδώ καθορίζετε μια λίστα τύπων MIME που θα αγνοηθούν:

en: Sort items by:
el: Ταξινόμηση αντικειμένων κατά:

en: Type
el: Τύπο

en: Manual order
el: Χειροκίνητη ταξινόμηση

en: Draw windows on icons?
el: Σχεδίαση παραθύρων στα εικονίδια;

en: Draw hidden windows?
el: Σχεδίαση κρυφών παραθύρων;

en: Show windows' list
el: Εμφάνιση λίστας παραθύρων

en: Display options
el: Επιλογές απεικόνισης

en: Size of the inside lines :
el: Μέγεθος των εσωτερικών γραμμών :

en: Internal line colour:
el: Χωμα εσωτερικής γραμμής:

en: External line size:
el: Μέγεθος εξωτερικής γραμμής:

en: External line colour:
el: Χρώμα εξωτερικής γραμμής:

en: Current desktop colour:
el: Χρώμα τρέχουσας επιφάνειας:

en: How to draw the current desktop:
el: Πως θα σχεδιασθεί η τρέχουσα πειφάνεια εργασίας:

en: draw a frame
el: σχεδίαση πλαισίου

en: fill
el: γέμισμα

en: fill others
el: γέμισμα άλλων

en: Shortkey to toggle the systray in dock mode:
el: Πλήκτρο συντόμευσης για εναλλαγή του systray στην κατάσταση dock:

en: Icons packing :
el: Πακετάρισμα εικονιδίων :

en: horizontal
el: οριζόντιο

en: vertical
el: κάθετο

en: This is a tooltip for this parameter.
el: Αυτή είναι μια υπόδειξη για αυτή την παράμετρο.

en: This is a boolean parameter. Y/N ?
el: Αυτή είναι παράμετρος bool. Ν/Ο ;

en: This integer can go from 0 to 10 :
el: Αυτός ο ακέραιος λαμβάνει τιμές μεταξύ 0 και 10 :

en: Enter some text here :
el: Εισάγετε κάποιο κέιμενο εδώ :

en: Foreground colour:
el: Χρώμα προσκηνίου:

en: Background colour:
el: Χρώμα παρασκηνίου:

en: When the terminal is in a dialog. When it is in a desklet, you can just resize the desklet as usual.
el: Όταν το τερματικό είναι σε παράθυρο διαλόγου. Όταν είναι σε desklet, μπορείτε απλώς να του αλλάξετε το μέγεθος ως συνήθως.

en: Size of the terminal (line x columns):
el: Μέγεθος τερματικού (γραμμές x στήλες)

en: Shortkey to show the terminal:
el: Πλήκτρο συντόμευσης για εμφάνιση του τερματικού:

en: 'Close' icon image name:
el: Όνομα εικόνας εικονιδίου 'Κλείσιμο':

en: Image file for the notes:
el: Αρχείο εικόνας για τις σημειώσεις:

en: Draw note's content on their icon?
el: Σχεδίαση περιεχομένου εικόνων στο εικονίδιό τους;

en: Text colour of the content :
el: Χρώμα κειμένου του περιεχομένου :

en: Display note's content with a dialog?
el: Εμφάνιση περιεχομένου σημείωσης με ένα διάλογο;

en: Choose the note-taking application to control :
el: Επιλέξτε την εφαρμογή σημειώσεων που θα ελεγχθεί:

en: Gnote
el: Σημειώσεις Gnote

en: Ask for confirmation before deleting a note?
el: Ερώτηση για επιβεβαίωση πριν τη διαγραφή σημείωσης;

en: Otherwise you will be asked to name it.
el: Αλλιώς θα σας ζητηθεί να την ονομάσετε.

en: Automatically name a new note?
el: Αυτόματη ονομασία νέας σημείωσης;

en: Write the date format you usually use in your notes. The syntax is the one of 'strftime' : %d for the day, %m for the month, %y for the year (2 digits), etc. Leave it blank to use the default one (%d/%m/%y).
el: Γράψτε τη μορφή ημερομηνίας που χρησιμοποιείτε συνήθως στις σημειώσεις σας. Το συντακτικό είναι αυτό του 'strftime' : %d για την ημέρα, %m για το μήνα, %y για το έτος (2 ψηφία), κλπ. Αφήστε το κενό για χρήση της προεπιλογής (%d/%m/%y).

en: Date format to search for :
el: Μορφή ημερομηνίας για αναζήτηση:

en: Depending on your tomboy's version, the note deletion may not be automatically notified to us. Only check this box if you notice some error message like <<No marshaller for signature of signal 'NoteDeleted'>> in the terminal.
el: Ανάλογα με την έκδοσή σας του tomboy, η διαγραφή σημειώσεων μπορεί να μην ενημερωθεί αυτόματα σε μας. Επιλέξτε αυτό το πεδίο μόνο αν παρατηρήσετε κάποιο μήνυμα λάθους όπως <<No marshaller for signature of signal 'NoteDeleted'>> στο τερματικό.

en: Emulate the 'NoteDeleted' signal?
el: Εξομοίωση του σήματος 'NoteDeleted';

en: Leave empty to use the name of the city.
el: Αφήστε κενό για χρήση του ονόματος της πόλης.

en: Enter the name of your location in the text entry and press Enter.
el: Εισάγετε το όνομα της τοποθεσίας στο πεδίο κειμένου και πατήστε Enter.

en: Code for your location:
el: Κωδικός τοποθεσίας σας:

en: If so, degrees will be displayed in Celsius, otherwise in Fahrenheit.
el: Αν είναι έτσι, οι βαθμοί θα είναι Κελσίου, αλλιώς θα είναι Φαρενάιτ.

en: Use International System Units?
el: Χρήση μονάδων SI;

en: in seconds. Set 0 to have never-ending dialogs.
el: σε δευτερόλεπτα. Ορίστε σε 0 για ατέρμονες διαλόγους.

en: Dialog duration:
el: Διάρκεια διαλόγων:

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Display current conditions on the icon instead of the default one?
el: Εμφάνιση τρεχουσών συνθηκών στο εικονίδιο αντί για την προεπιλογή;

en: Number of days to forecast:
el: Αριθμός ημερών πρόγνωσης:

en: Display nights?
el: Εμφάνιση νυχτών;

en: Display temperature as quick info?
el: Εμφάνιση θερμοκρασίας ως γρήγορη πληροφορία;

en: Render desklet in 3D?
el: Απόδοση desklet τρισδιάστατα;

en: URI to load in weblet
el: URI που θα φορτωθεί στο weblet

en: Show scrollbars?
el: Εμφάνιση γραμμών κύλισης;

en: Horizontal scroll of the browser in pixels
el: Οριζόντια κύλιση του περιηγητή σε pixel.

en: Position of horizontal scrollbar
el: Θέση της γραμμής οριζόντιας κύλισης

en: Vertical scroll of the browser in pixels
el: Κάθετη κύλιση του περιηγητή σε pixel.

en: Position of vertical scrollbar in pixel
el: Θέση της γραμμής κάθετης κύλισης

en: This lets you right-click on the desklet to pop up the Cairo-Dock menu.
el: Αυτό σας επιτρέπει να κάνετε δεξί κλικ στο desklet για να αναδυθεί το μενού του Cairo-Dock.

en: Right margin width, in pixels:
el: Πλάτος δεξιού περιθωρίου σε pixel:

en: Transparent background?
el: Διάφανο παρασκήνιο;

en: Time before reloading the weblet URI, in seconds. Zero means never reload.
el: Χρόνος πριν την επαναφόρτωση του URI του weblet, σε δευτερόλεπτα. Μηδέν σημαίνει να μη γίνεται επαναφόρτωση.

en: Time between two page refreshes
el: Χρόνος μεταξύ δύο ανανεώσεων σελίδας

en: Any valid URI should work.
el: Οποιοδήποτε έγκυρο URI πρέπει να δουλέψει.

en: Predefined bookmarks to show in applet menu:
el: Προκαθορισμένοι σελιδοδείκτες για εμφάνιση στο μενού της μικροεφαρμογής:

en: Signal Strength
el: Ισχύς σήματος

en: Signal Strength in percent
el: Ισχύς σήματος σε ποσοστό

en: Raw Signal Informations
el: Πληροφορίες αμιγούς σήματος

en: Delay between signal checks :
el: Διάστημα μεταξύ ελέγχων σήματος :

en: Allow you to overwrite applet's default command line and launch your wireless configuration interface.
el: Σας επιτρέπει να παρακάμψετε την προεπιλεγμένη γραμμή εντολών της μικροεφαρμογής και να εκκινήσετε τη διεπαφή σας διαμόρφωσης ασύρματης σύνδεσης.

en: Alternative command line to launch Wireless Configuration :
el: Εναλλακτική εντολή για εκκίνηση Διαμόρφωση ασύρματης σύνδεσης :
