cairo-dock-plug-ins - en to eu translation catalogue (242 entries)

en: Blink
eu: Keinua

en: Bounce
eu: Errebotea

en: Busy
eu: Lanpetuta

en: Animated icons
eu: Ikono animatuak

en: This plug-in provides many different animations for your icons.
eu: Plugin honek hainbat ikono animatu emango dizkizu.

en: Pulse
eu: Pultsua

en: Rotate
eu: Biratu

en: Wave
eu: Uhina

en: Cairo-Penguin
eu: Cairo-Pinguinoa

en: Hey, I'm here!
eu: Hemen nago!

en: Sorry but I'm busy right now.
eu: Barka baina lanpeturik nago orain.

en: Wait, do you want to kill me?!
eu: Itxaron! akatu nahi nauzu?!

en: It's my dock now, mwahahaha!
eu: Orain nire docka da, mwahahaha!

en: I want to be a pirate!
eu: Pirata izan nahi dut!

en: I'm your father!
eu: Zure aita naiz!

en: Wake up
eu: Iratzarri

en: Keep quiet
eu: Geldi egon

en: Clipboard history
eu: Arbelaren historia

en: Show desktop
eu: Erakutsi mahaigaina

en: Sorry, this module couldn't be added.
eu: Barkatu, modulu hau ezin da gehitu.

en: The module has been added, but couldn't be launched.
eu: Modulua gehitu da baina ezin da abiarazi.

en: System Monitor
eu: Sistema monitorea

en: day(s)
eu: egun(ak)

en: Folders
eu: Karpetak

en: Empty or unreadable folder.
eu: Hutsik dago edo karpeta ezin da irakurri.

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Warning: could not delete this file.
    Please check file permissions.
eu: Kontuz: Ezin duzu fitxategi hau ezabatu.
    berrikusi fitxategi baimenak.

en: You're about deleting this file
      (%s)
    from your hard-disk. Sure ?
eu: Zure disko gogorretik 
      (%s)
    fitxategia ezabatzera zoaz. Ziur?

en: Rename to:
eu: Aldatu izena:

en: Enter a file name:
eu: sartu fitxategi izena:

en: Rename this file
eu: Aldatu izena fitxategi honi

en: Delete this file
eu: Ezabatu fitxategi hau

en: Move this file
eu: Mugitu fitxategi hau

en: Open with
eu: Ireki honekin

en: Properties
eu: Propietateak

en: Create a new file
eu: Fitxategi berria sortu

en: Create a new folder
eu: Karpeta berria sortu

en: Applications Menu
eu: Aplikazioak menua

en: Show/hide the Applications menu
eu: Erakutsi/gorde Aplikazioak menua

en: Logout
eu: Saioa amaitu

en: Configure menu
eu: Menua konfiguratu

en: Clear recent
eu: garbitu azkenak

en: Recent Documents
eu: Azken dokumentuak

en: Clear the list of the recently used documents?
eu: Azken dokumentuen garbiketa?

en: Enter a command to launch:
eu: sartu komandoa abiarazteko:

en: Global Menu
eu: Menu globala

en: Show/hide the current application menu
eu: Erakutsi/gorde huneko Aplikazioak menua

en: The application didn't send its menu to us.
eu: Aplikazio honek ez digu bere menua adierazi.

en: Me Menu
eu: Me menua

en: Messaging Menu
eu: Mezu-menua

en: Show/hide the Messaging menu
eu: Erakutsi/gorde mezu menua

en: Network connection state changed to inactive.
eu: Sare konexio egoera ez aktibora aldatu da.

en: Connecting...
eu: Konektatzen...

en: Network connection is established.
eu: Sare konexioa ezarri da.

en: Network connection state changed to disconnected.
eu: Sare konexio egoera ez konektatura aldatu da.

en: A cable has been plugged
eu: Kablea entxufatu da

en: A cable has been unplugged
eu: Kablea desentxufatu da

en: Checking connection...
    Please retry in a few seconds
eu: Konexioa egiaztatzen....
    saiatu berriz segundo gutxi barru

en: Wired Connection.
eu: Haridun konexioa.

en: Speed
eu: Abiadura

en: Wifi enabled.
eu: Wifi gaitua.

en: Network ID
eu: Sareko ID

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Signal Quality
eu: Seinale kalitatea

en: Loading
eu: Kargatzen

en: Network Administration
eu: Sare administrazioa

en: Activate network
eu: Sarea aktibatu

en: Deactivate network
eu: Sarea desaktibatu

en: Deactivate wifi
eu: Haririk gabekoa desaktibatu

en: Activate wifi
eu: Haririk gabekoa aktibatu

en: RSSreader
eu: RSS irakurlea

en: Retrieving data...
eu: Datuak eskuratzen...

en: It doesn't seem to be a valid URL.
eu: Ez ditrudi baliozko URL bat denik

en: Paste a new RSS Url (drag and drop)
eu: Itsatsi RSS berri baten URLa (arrastatu eta jaregin)

en: Open with your web browser
eu: Ireki zure web nabigatzaileaz

en: No URL is defined.
eu: Ez da URLa definitu

en: No data (no connection?)
eu: Daturik ez (konexiorik ez?)

en: Invalid data (invalid RSS/Atom feed?)
eu: Datu ez zuzenak (RSS/Atom hari okerra?)

en: No data
eu: Daturik ez

en: No modification
eu: Aldaketarik ez

en: This RSS feed has been modified...
eu: RSS hari hau aldatu egin da...

en: Recent files
eu: Azken fitxategiak

en: Open a terminal here
eu: Ireki terminal bat hemen

en: Move to
eu: Mugitu:

en: Copy URL
eu: URLa kopiatu

en: Open location
eu: Ireki kokapena

en: Mail file
eu: Posta fitxategia

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Open
eu: Ireki

en: Open in new window
eu: Ireki leiho berrian

en: Open file
eu: Ireki fitxategia

en: Firefox bookmarks
eu: Firefox laster-markak

en: Search on the web
eu: Web sarean  bilatu

en: (F2) Music
eu: (F2) musika

en: (F3) Image
eu: (F3) irudia

en: (F4) Video
eu: (F4) bideoa

en: (F5) Text
eu: (F5) Testua

en: (F7) Sources
eu: (F7) jatorriak

en: No result
eu: Erantzunik ez

en: results
eu: Erantzunak

en: result
eu: Erantzuna

en: Searching ...
eu: Bilatzen...

en: Enter your search
eu: Sartu zure bilaketa

en: Activity time
eu: Aktibitate denbora

en: CPU model
eu: CPU modeloa

en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: core(s)
eu: core

en: GPU model
eu: GPU modeloa

en: Video Ram
eu: Bideo Ram

en: Driver Version
eu: Driver Bertsioa

en: Memory
eu: Memoria

en: Available
eu: Erabilgarri

en: I couldn't open card '%s'
eu: '%s' txartela ezin dut ireki

en: Card '%s' opened but I couldn't get any info
eu: '%s' txartela irekia baina ezin dut informaziorik lortu

en: Set up volume:
eu: Ezarri bolumena:

en: Sound Control
eu: Soinu kontrola

en: Show/hide the Sound menu
eu: Erakutsi gorde Soinu menua

en: No title
eu: Titulu gabe

en: years
eu: Urteak

en: Add a new task
eu: Gehitu zeregin berria

en: Calendar and tasks
eu: Egutegia eta zereginak

en: Alarm
eu: Alarma

en: Never
eu: Inoiz

en: Day
eu: Eguna

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Sunday
eu: Igandea

en: Week Day
eu: Laneguna

en: Week End
eu: Aste bukaera

en: Month
eu: Hilea

en: Repeat every:
eu: Errepikatu:

en: If every month, which day of the month?
eu: Hilero bada, hileko zein egunetan?

en: Tea Time!
eu: Te ordua!

en: E.g.:
eu: Adibidez:

en: clock
eu: Ordularia

en: Show today's tasks
eu: Ikus gaurko zereginak

en: Show this week's tasks
eu: Ikus asteko zereginak

en: Delete this task
eu: Ezabatu zeregin hau

en: Don't repeat
eu: Ez errepikatu

en: Each month
eu: Hilero

en: Each year
eu: Urtero

en: each month
eu: hilero

en: each year
eu: urtero

en: Right-click to add a new task.
eu: Eskumako klik zeregina gehitzeko.

en: Title
eu: Titulua

en: Text
eu: Testua

en: Time
eu: Ordua

en: Freq.
eu: Maiztasuna

en: 1h
eu: 1o

en: Repeat this message every:
eu: Errepikatu mezu hau:

en: It's time for the following task:
eu: Zeregin honetarako ordua da:

en: This task will begin in 15 minutes:
eu: Zeregin hau 15 minutura hasi behar da:

en: Today is the following anniversary:
eu: Gaur dira ondorengo urtebetetzeak:

en: Tomorrow is the following anniversary:
eu: Bihar dira ondorengo urtebetetzeak:

en: dark
eu: Iluna

en: clear
eu: Argia

en: futuristic
eu: Etorkizunekoa

en: none
eu: Batere ez

en: 3Dplane
eu: 3D taula

en: comics
eu: Komikiak

en: modern
eu: modernoa

en: File
eu: Fitxategia

en: Click on the icon to copy the URL into the clipboard.
eu: Klik ikonoan URLa kopiatzeko arbelean

en: Send the clipboard's content
eu: Bidali arbeleko edukia

en: History
eu: Historia

en: Get text
eu: Hartu testua

en: Remove from history
eu: Ezabatu historiatik

en: Clear History
eu: Garbitu historia

en: 3D plane
eu: 3D taula

en: Parabolic
eu: Parabolikoa

en: Rainbow
eu: Ortzadarra

en: Curve
eu: Kurba

en: Panel
eu: Panela

en: dustbin
eu: Zakarrontzia

en: You're about to delete all files in all dustbins. Sure ?
eu: Zakarrontziko fitxategi guztiak ezabatzera zoaz. ziur?

en: The trash contains
eu: Zakarrontziko edukia

en: files
eu: fitxategi

en: elements
eu: elementu

en: Counting total size and files number...
eu: Zenbatzen tamaina osoa eta fitxategi kopurua...

en: Show Trash (click)
eu: Ikus zakarrontzia (klik)

en: Display dustbins information
eu: Erakutsi zakarrontzietako informazioa

en: %s successfully unmounted
eu: %s egoki desmuntatua

en: Unmouting this volume ...
eu: Bolumen hau desmuntatzen

en:  trashe(s)
eu:  Zakarrontzia(k)

en:  file(s)
eu:  fitxategi(ak)

en: calculating
eu: Kalkulatzen

en: icon effects
eu: Ikonoen efektuak

en: Fire
eu: Sua

en: Stars
eu: Izarrak

en: Rain
eu: Euria

en: Snow
eu: Edurra

en: Storm
eu: Ekaitza

en: Firework
eu: Suziriak

en: illusion
eu: Ilusioa

en: keyboard indicator
eu: Teklatu adierazlea

en: Show the log-out menu
eu: Erakutsi Saioa amaitu menua

en: Lock screen
eu: Pantaila blokeatu

en: Program an automatic shut-down
eu: Programatu itzaltze automatikoa

en: Your computer will shut-down in 1 minute.
eu: Zure ordenagailua minutu baten itzaliko da

en: Choose in how many minutes your PC will stop:
eu: Aukeratu zenbat minutu barru geratuko den zure PC.

en: Server address:
eu: Zerbitzari helbidea:

en: Username:
eu: Erabiltzailea:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: The password will be crypted.
eu: Pasahitza enkriptatua izango da

en: Port:
eu: Ataka:

en: Enter 0 to use the default port. Default ports are 110 for POP3 or APOP and 995 for POP3S.
eu: Sartu 0 ataka lehenetsiak erabiltzeko. POP3 edo APOP 110 ataka eta POP3S 995 ataka.

en: In minutes.
eu: Minututan.

en: Specific mail application
eu: Adierazi eposta aplikazioa

en: mail
eu: Posta

en: Mail
eu: Posta

en: Unknown artist
eu: Artista ezezaguna

en: Unknown title
eu: titulu ezezaguna

en: Track
eu: Pista

en: Track n°
eu: Pista zenbakia

en: Song n°
eu: Abesti zenbakia

en: Artist
eu: Artista

en: Album
eu: Albuma

en: Length
eu: Luzera

en: musicPlayer
eu: Musika erreproduzitzailea

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Stop
eu: Gelditu

en: None
eu: Ezer ez

en: Show/hide the folder menu
eu: Erakutsi/gorde karpetak menua

en: showDesktop
eu: Erakutsi mahaigaina

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Show the desktop
eu: Erakutsi mahaigaina

en: Very Low
eu: Oso baxua

en: Low
eu: Baxua

en: Middle
eu: Erdia

en: Good
eu: Ona

en: Excellent
eu: Bikaina

en: Shortkey to show/hide the menu:
eu: Lazter-teklak menua erakusi/gorde egiteko:

en: Show Logout and/or Shutdown :
eu: Erakutsi saioa maitu edo/eta itzali:

en: Shortkey to show the menu
eu: lazter-tekla menua erakusteko

en: Menu
eu: Menua

en: Display icons in the menu?
eu: Erakutsi ikonoak menuan?

en: Build menu gradually:
eu: Eraiki menua gradualki:

en: How to display all desktops?
eu: Nola bistaratu mahaigain guztiak?
