cairo-dock-plug-ins - en to hr translation catalogue (185 entries)

en: Blink
hr: Treptanje

en: Bounce
hr: Odbijanje

en: Animated icons
hr: Animirane ikone

en: This plug-in provides many different animations for your icons.
hr: Plug-in osigurava mnogo razlicitih animacija za ikone

en: Pulse
hr: Pulsiranje

en: Rotate
hr: Rotiraj

en: Spot
hr: Pozicija

en: Wave
hr: Val

en: Wobbly
hr: Rastresi

en: Add a lively Penguin in your dock !
    Left click to change the animation,
    Middle-click to disturb him ^_^
    Tux images are taken from Pingus, some other characters are available or can be added easily.
hr: Dodaj okretnog Pingvina u svoj dok!
    Lijevim klikom promjeni animaciju,
    Srednjim klikom ga uznemiri.
    Slike Tuxa su iz Pingua, postoje i drugi likovi koje mozes dodati jednostavno.

en: Cairo-Penguin
hr: Cairo-Pingvin

en: Hey, I'm here!
hr: Hej, ovdje sam!

en: Sorry but I'm busy right now.
hr: Oprosti zauzet sam sada

en: I don't have time to play with you, I have to dig and mine all these icons.
hr: Nemam vremena da se igram s tobom, moram iskopati i spremiti sve te ikone

en: Your dock is so messy! Let me clean it.
hr: Tvoj dok je tako neuredan! Daj da ga uredim.

en: Admit my superiority on you as a penguin!
hr: Priznaj moju prednost, ja sam ipak pingvin!

en: Wait, do you want to kill me?!
hr: Stan tamo, jel ti to mene ubijas?!

en: Do you know how painful it is to be clicked on??
hr: Znas li kako boli kad me kliknes??

en: It's my dock now, mwahahaha!
hr: To je sad moj dok, ua ha ha ha!

en: I want to be a pirate!
hr: Zelim postati pirat!

en: You shall not pass!
hr: Neces proci!

en: I'm your father!
hr: Ja sam ti otac!

en: - Gee, Brain, what do you want to do tonight?
    - The same thing we do every night, Pinky : try to take over the Dock!
hr: Hej Brale, sto cemo raditi veceras?
    - Isto sto i svake noci, Pero : pokusacemo zauzeti Dok!

en: For Aiur!
hr: Za Anicu!

en: Wake up
hr: Probudi se

en: Keep quiet
hr: Budi tiho

en: Start XPenguins
hr: Pokreni XPingvina

en: Stop XPenguins
hr: Zaustavi XPingvina

en: This applet keeps a trace of the clipboard and mouse selection,
    so that you can recall them quickly. It's a clone of the well-know Klipper.
    It supports clipboard and mouse selection, predefined actions, and persistent items.
    Left-click to popup the clipboard and mouse selection history,
    Drop text on the icon to create persistent items, and middle-clck to recall them.
hr: Applet pamti sadrzaj medjuspremnika i selektirani sadrzaj na ekranu,
    tako da ih mozes vratiti brzo. Klon je dobro poznatog Klippera.
    Podrzava medjuspremnik i selektirani sadrzaj, predefinirane akcije, i trajne objekte.
    Lijevi klik za prikaz povijesti medjuspremnika i selektiranih sadrzaja,
    Ispusti tekst na ikonu da stvoris trajni objekt, a srednjim klikom ih mozes vratiti.

en: Clipboard history
hr: Povijest medjuspremnika

en: Pop-up the items menu
hr: Pop-up meni objekata

en: The clipboard history is empty.
hr: Povijest medjuspremnika je prazna

en: Clear clipboard History
hr: Obrisi povijest medjuspremnika

en: Paste all copied items
hr: Zalijepi sve kopirane objekte

en: No persistent items.
    You can add some by drag and dropping some text on the icon.
hr: Nema trajnih objekata.
    Dodaj novi tako da povuces i ispustis tekst na ikonu.

en: No items yet.
hr: Nema niti jedan objekt.

en: No compositor is available.
hr: Kompozitor nije dostupan

en: No fallback is available.
hr: Povrat nije dostupan

en: You need to install '%s'
hr: Moras instalirati '%s'

en: No configuration tool is available.
hr: Alat za konfiguraciju nije dostupan

en: Composite-Manager
hr: Kompozitni urednik

en: This applet allows you to <b>toggle the composite ON/OFF</b>.
    The composite is what allows transparency on the desktop, but it can slow down your PC, especially during games.
    <b>Click</b> on the icon to switch the composite ON/OFF. You can define a <b>shortcut</b> for this action.
    The applet also lets you acces to some actions of the Window-Manager, from <b>middle-click and the menu</b>.
    You can define in the configuration a Window-Manager that will provide the composite, and another as a fallback.
hr: Applet omogucuje <b>promjena kompozitnog desktopa ON/OFF</b>
    Kompozit omogucuje prozirnost desktopa, ali moze usporiti tvoj PC, narocito u igricama.
    <b>Klik</b> na ikonu da promjenis stanje ON/OFF. Mozes definirati <b>shortcut</b> za ovu akciju.
    Applet dozvoljava pristup nekim akcijama Window-Manager, pomocu <b>srednji klik i meni</b>.
    Mozes definirati u konfiguraciji Window-Managera koja ce ostvariti kompozitni prikaz, te drugi kao povrat.

en: Toggle the composite ON/OFF
hr: Prebaci kompozitni prikaz ON/OFF

en: Toggle composite?
hr: Da prebacim kompozitni?

en: Edit Window-Manager settings
hr: Uredi Window-Manager postavke

en: middle-click
hr: srednji klik

en: Reload Window-Manager
hr: Ponovo ucitaj Window-Manager

en: Show desktop
hr: Pokaži radnu površinu

en: Expose all the desktops
hr: Prikazi sve desktope

en: Expose all the windows
hr: Pokazi sve prozore

en: Show the Widget Layer
hr: Pokazi nivo widgeta

en: This plug-in lets extern applications interact on the dock.
    The communication between both sides is based on Dbus
hr: Plug-in dozvoljava eksternim aplikacijama interakciju s dokom.
    Komunikacija izmedju obje strane zasniva se na Dbusu.

en: Sorry, this module couldn't be added.
hr: Oprosti, ne mogu dodati taj modul.

en: The module has been added, but couldn't be launched.
hr: Modul je dodan, ali ne mogu ga pokrenuti.

en: The applet '%s' has been succefully updated and automatically reloaded
hr: Applet '%s' je uspjesno osvjezen i automatski ucitan ponovo.

en: The applet '%s' has been succefully installed and automatically launched
hr: Applet '%s' je uspjesno instaliran i automatski pokrenut.

en: Disks
hr: Diskovi

en: <b><i>Monitors disks speed and space</i></b>.
    
    This applet show your disks informations. You can activate both options at once, but they're better separated in 2 or more instances of the applet.
    Using both in the same applet can cause problems with the speed display not scaling down.
    
    <b>Disk space</b> :  Show disk transfer rates. Up to 10 partitions
      You need to configure the mount point of each monitored partition like / or /home
      Better seen in a gauge, with 30 or 60s refresh rate and really short or no transition delay.
    
    <b>Disk speed</b> :  Show disk transfer rates. Up to 5 disks
      You need to configure the name of each monitored disk with his device name like sda or sdb
      Better seen in a graph, with 2 or 3s refresh rate and no delay between transitions.
    
    Second release, a lot more need to be done :
     <u>Free space :</u>
     - Popup with detailed informations.
     - Editable labels ?
     <u>Speed :</u>
     - All disks option.
     - Pop up showing disks info to know what to add in the list.
     - Editable labels ?
     - Get real block size for disks
     <u>Global</u>
     - Find actions : left, middle click, drop and wheel.
     - Fill menu with actions.
hr: <b><i>Prati brzinu diska i zauzece</i></b>
    
    Applet pokazuje informacije o disku. Mozes aktivirati obje opcije odjednom, ali bolje da razdvojis na 2 ili vise instanci appleta.
    Upotrebom obje opcije odjednom moze uzrokovati probleme s prikazom brzine diska.
    
    <b>Zauzece diska</b>: Prikazuje slobodan prostor na disku. Max 10 particija odjednom.
      Moras definirati koji se direktorij promatra na svakoj particiji, poput / ili /home
      Bolje je vidljivo u grafu, s vremenom osvjezenja 30 do 60 s i s kratkim vremenom odgode prenosa.
    <b>Brzina diska</b>: Pokazuje brzine prijenosa. Max 5 diskova.
      Moras definirati ime svakog diska, zajedno sa imenom uredjaja, poput sda ili sdb
      Prikaz je bolji u grafu, s vremenom osvjezenja 2 do 3s bez  odgode u prenosu.
    
    Drugo izdanje, ostaje dosta toga da se napravi:
     <u>Slobodan prostor:</u>
     - popup s detaljnim informacijama
     - labele koje mozes uredjivati ?
     <u>Brzina:</u>
     - Sve opcije diska.
     - popup pokazuje disk info da znas sto da dodas na listu
     - labele koje mozes uredjivati ?
     - daj realnu velicinu bloka za svaki disk
     <u>Globalno</u>
     - akcije misa: lijevi klik, srednji klik, ispusti, skrol na misu
     - popuni meni s akcijama

en: System Monitor
hr: Nadzor sustava

en: day(s)
hr: dan(a)

en: This applet allows you to write texts and monitor your system
    with a "text style desklet".
    USAGE:
      - NEED TO BE DETACHED FROM THE DOCK TO WORK !
      - Middle-clic to reload values
hr: Applet dozvoljava da pisete tekstove i pratite rad sustava
    s desklet "tekst stil" 
    UPOTREBA:
      - Moras osloboditi s doka prije upotrebe!
      - Srednji klik  da ucitas vrijednosti

en: It doesn't seem to be a valid XML file.
hr: XML fajl nije ispravan

en: Folders
hr: Mape

en: This applet imports folders inside the Dock
    You can have as many instances of this applet as you want, each one with a different folder.
    To add a folder in your dock:
     - activate the applet, open its configuration panel, and select a folder
     - or just drop a folder into the dock
    Middle-click on the main icon opens the folder.
hr: Applet uvozi mape u Dok
    Mozes otvoriti vise instanci appleta, sa razlicitim mapama u svakom.
    Da bi dodao mapu u dok:
     - aktiviraj applet, otvori konfiguracijski panel, izaberi mapu
     - ili naprosto ispusti mapu na dok
    Srednji klik na glavnu ikonu otvara mapu.

en: Open the configuration of the applet to choose a folder to import.
hr: Otvori konfiguracijski panel appleta i izaberi mapu za unos.

en: Empty or unreadable folder.
hr: Mapa je prazna ili nije dostupna

en: Properties:
hr: Svojstva

en: Size
hr: Veličina

en: bytes
hr: bajtova

en: Last Modification
hr: Zadnja promjena

en: Mime Type
hr: Mime tip

en: User ID
hr: Indentifikator korisnika

en: Group ID
hr: ID grupe

en: Permissions
hr: Dozvole

en: Read
hr: Čitanje

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Write
hr: Pisanje

en: Execute
hr: Izvrši

en: Warning: could not delete this file.
    Please check file permissions.
hr: Pozor: ne mogu obrisati datoteku

en: You're about deleting this file
      (%s)
    from your hard-disk. Sure ?
hr: Obrisat ces datoteku
      (%s)
    sa diska. Jesi siguran ?

en: Warning: could not rename %s.
    Check file permissions 
    and that the new name does not already exist.
hr: Pozor: ne mogu promjeniti ime %s
    Provjeri dozvole fajla 
    ili se novo ime vec koristi.

en: Rename to:
hr: Preimenuj u:

en: Pick up a directory
hr: Izaberi direktorij

en: Warning: could not create %s.
    Check file permissions 
    and that the new name does not already exist.
hr: Pozor: ne mogu kreirati %s
    Provjeri dozvole fajla 
    ili se novo ime vec koristi.

en: Enter a file name:
hr: Unesi ime fajla

en: Open the folder
hr: Otvori mapu

en: Rename this file
hr: Promjeni ime fajla

en: Delete this file
hr: Izbriši ovu datoteku

en: Move this file
hr: Premjesti datoteku

en: Open with
hr: Otvori s(a)

en: Properties
hr: Postavke

en: Create a new file
hr: Stvara novu datoteku

en: Create a new folder
hr: Napravi novu mapu

en: Sort by
hr: Poredaj po

en: By name
hr: Po imenu

en: By date
hr: Po datumu

en: By size
hr: Po velicini

en: By type
hr: Po tipu

en: The folder has been imported.
hr: Mapa je uvezena

en: Do you want to import the content of the folder too?
hr: Da uvezem i sadrzaj mape takodjer ?

en: Displays the common Applications menu and the Recently used files.
    It is compatible with any XDG compliant menu (Gnome, XFCE, KDE, ...)
    Middle-click to open a dialog to quickly launch any command (you can set up a shortkey for it, like ALT+F2)
    You can also set up a shortkey to pop up the menu (like ALT+F1)
hr: Prikazuje zajednicki meni Aplikacije te Nedavno koristene datoteke.
    Kompatibilan sa svakim XDG usluznim menijem (Gnome,XFCE,KDE,...)
    Srednji klik otvara dijalog brzog pristupa komandama (mozes definirati kombinaciju tipki za to, poput ALT F2)
    Mozes definirati kombinaciju tipki i za otvaranje samog popup menija, poput ALT F1

en: Applications Menu
hr: Meni Aplikacija

en: Show/hide the Applications menu
hr: Pokazi/Sakri Meni Aplikacija

en: Show/hide the quick-launch dialog
hr: Pokazi/Sakri dijalog brzog pokretanja

en: Logout
hr: Odjava

en: Shutdown
hr: Isključi

en: Quick launch
hr: Brzo pokretanje

en: Configure menu
hr: Meni Konfiguracije

en: Clear recent
hr: Očisti nedavno

en: Recent Documents
hr: Nedavno korišteni dokumenti

en: Clear the list of the recently used documents?
hr: Obrisi listu nedavno koristenih dokumenata?

en: Enter a command to launch:
hr: Unesi komandu koju zelis pokrenuti:

en: Global Menu
hr: Globalni Meni

en: This applet allows you to control the current active window:
      close, minimize, maximize, and display the application menu.To display the menu, applications have to support this feature, which is the case on Ubuntu by default.
    You can bind a shortkey to this action.
hr: Applet omogucuje kontrolu trenutno aktivnog prozora:
      zatvori,minimize,maximize,prikazi meni aplikacije - ako aplikacija podrzava tu opciju, sto je kod Ubuntu dozvoljeno u osnovi.

en: Show/hide the current application menu
hr: Pokazi/Sakri meni trenutne aplikacije

en: The application didn't send its menu to us.
hr: Aplikacija nije dostavila meni

en: There is something wrong with PulseAudio.
    Can you check its status (installed? running? version?) and report this bug (if any) to forum.glx-dock.org
hr: Nesto nije u redu s PulseAudio.
    Provjeri status (instaliran? startan? verzija?) i prijavi bug (ako postoji) na forum.glx-dock.org

en: Did you know that your dock can dance? :)
    If you click on this icon, the dock will dance!
    In fact, you will have a graphical equalizer into the dock
    It will analyse the signal given by PulseAudio.
hr: Znas li da tvoj Dok plese? :)
    Klikni na ovu ikonu, Dok ce zaplesati!
    Zapravo, dobit ces graficki prikaz miksera u Doku.
    Prikazuje signal s PulseAudio servisa.

en: Me Menu
hr: Moj Meni

en: A menu that lets you access quickly to your information, your online status, your friends.
hr: Meni omogucuje brzi pristup tvojim informacijama, online statusu, tvojim prijateljima.

en: It seems that the Me-Menu is not installed on your system
hr: Izgleda da Moj Meni nije instaliran

en: Messaging Menu
hr: Meni Poruka

en: A menu that notices you about new messages from Mail or Chat applications.
    It handles Evolution, Pidgin, Empathy, etc
    It requires the Messaging service, which is available on Ubuntu by default.
hr: Meni te obavijestava o novim porukama s Mail ili Chat aplikacije

en: Show/hide the Messaging menu
hr: Pokazi/Sakri Menu Poruka

en: The Messaging service did not reply.
    Please check that it is correctly installed.
hr: Servis Poruka nije aktivan

en: Network connection state changed to inactive.
hr: Mrežni status promijenjen u neaktivan

en: Connecting...
hr: Povezivanje…

en: Network connection is established.
hr: Veza je uspostavljena.

en: Network connection state changed to disconnected.
hr: Mrezni status promijenjen u odspojen.

en: A cable has been plugged
hr: Kabel je ukljucen

en: A cable has been unplugged
hr: Kabel je iskljucen

en: Checking connection...
    Please retry in a few seconds
hr: Provjera veze...
    Molim ponovi za nekoliko trenutaka

en: Wired Connection.
hr: Zicana veza

en: Interface
hr: Sučelje

en: Speed
hr: Brzina

en: Wifi enabled.
hr: Wifi omogucen

en: Network ID
hr: ID Mreže

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Access point
hr: Pristupna točka

en: Signal Quality
hr: Kvaliteta signala

en: This applet allows you to monitor your network connection(s).
    It can display the download/upload speeds and the wifi signal quality.
    If you have network-manager running, it can also let you choose the current wifi network.
    Left-click to pop-up some info,Scroll on the icon to switch the display between net speed and wifi.
hr: Applet dozvoljava monitoring mreznih veza.
    Prikazuje brzinu downloada/uploada te kvalitetu Wifi signala.
    Ako je mrezni-urednik startan, mozes izabrati trenutnu wifi mrezu.
    Lijevi klik daje info pop-up, skrolaj na ikoni da prebacis izmedju mrezne brzine i izbora wifi mreze.

en: Loading
hr: Učitavam

en: Check for Wireless Extension
hr: Provjera bezicnog pristupa mrezi

en: Network Administration
hr: Mrezna Administracija

en: Activate network
hr: Aktiviraj mrezu

en: Deactivate network
hr: Iskljuci mrezu

en: Deactivate wifi
hr: Iskljuci wifi

en: Activate wifi
hr: Aktiviraj wifi

en: RSSreader
hr: RSS citac

en: This applet is an RSS/Atom feed reader.
    You can instanciate it as many times as you want.
    USAGE:
     - Left-click : display the complete feed lines in a dialog.
     - Middle-click : refresh the feed.
     - Scroll on the desklet : make the feed lines scroll.
     - Drag and drop a valid URL on the icon to use it,
        or copy it and use "Paste a new RSS Url" in the menu.
        or edit the Configuration Panel.
hr: Applet je RSS/Atom citac.
    Mozes otvoriti vise instanci odjednom.
    UPOTREBA:
     - Lijevi klik: prikaz kompletnog sadrzaja u dijalogu.
     - Srednji klik: osvjezi citac.
     - Skrol na desklet: skrola sadrzaj u dijalogu.
     - Pokupi i ispusti URL na ikonu, da startas citac
        ili kopiraj/zalijepi novi RSS URL sa menija
        ili uredi u Konfiguracijskom panelu

en: Retrieving data...
hr: Prihvacam podatke

en: It doesn't seem to be a valid URL.
hr: Izgleda da je URL neispravan

en: Paste a new RSS Url (drag and drop)
hr: Zalijepi novi RSS URL (pokupi i ispusti)

en: Open with your web browser
hr: Otvori u internet pregledniku

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Warning: couldn't retrieve data last time we tried.
hr: Pozor: zadnji prihvat podataka nije uspio

en: No URL is defined.
hr: URL nije definiran

en: No data (no connection?)
hr: Nema podataka ( veza? )

en: Invalid data (invalid RSS/Atom feed?)
hr: Neispravni podaci (nije RSS/Atom ?)

en: No data
hr: Nema podataka

en: No modification
hr: Bez promjene

en: This RSS feed has been modified...
hr: RSS je promijenjen

en: No URL is defined
    You can define one by copying the URL in the clipboard,
     and selecting "Paste the URL" in the menu.
hr: URL nije definiran
    Kopiraj URL na clipboard 
     zatim izaberi "Zalijepi novi RSS URL" s menija

en: No data
    Did you set a valid RSS feed?
    Is your connection alive?
hr: Nema podataka
    Jesi postavio ispravan RSS?
    Da li je veza aktivna?

en: Open parent folder
hr: Otvori mapu iznad

en: Copy the location
hr: Kopiraj lokaciju

en: Delete this event
hr: Obrisi dogadjaj

en: All
hr: Sve

en: Audio
hr: Zvuk

en: Web
hr: Internet

en: Top Results
hr: Najbolji Rezultati

en: Look for events
hr: Trazi dogadjaj

en: File name
hr: Ime datoteke

en: Last access
hr: Zadnji pristup

en: You need to install the Zeitgeist data engine.
hr: Moras instalirati Zeitgeist engine

en: Browse and search in recent events
hr: Pregledaj i pretrazi zadnje dogadjaje

en: Recent-Events
hr: Zadnji dogadjaji

en: None
hr: Nijedan

en: Very Low
hr: Vrlo nisko

en: Low
hr: Nisko

en: Middle
hr: Sredina

en: Good
hr: Dobro

en: Excellent
hr: Odlicno

en: Image
hr: Slika
