cairo-dock-plug-ins - en to hu translation catalogue (742 entries)

en: Blink
hu: Villanás

en: Bounce
hu: Pattogás

en: Animated icons
hu: Ikonanimációk

en: This plug-in provides many different animations for your icons.
hu: Ez a bővítmény számos különböző animációt biztosít az ikonjainak.

en: Pulse
hu: Lüktetés

en: Rotate
hu: Forgás

en: Spot
hu: Reflektorfény

en: Wave
hu: Hullámzás

en: Wobbly
hu: Remegés

en: Add a lively Penguin in your dock !
    Left click to change the animation,
    Middle-click to disturb him ^_^
    Tux images are taken from Pingus, some other characters are available or can be added easily.
hu: Adjon hozzá egy élő pingvint a dokkhoz!
    Az animáció megváltoztatásához kattintson rajta bal egérgombbal,
    a megzavarásához pedig a középső egérgombbal.
    Tux képei a Pingusból származnak, további karakterek érhetők el, vagy adhatók hozzá könnyedén.

en: Cairo-Penguin
hu: Cairo-Pingvin

en: Hey, I'm here!
hu: Hé, itt vagyok!

en: Sorry but I'm busy right now.
hu: Bocs, de épp nem érek rá.

en: I don't have time to play with you, I have to dig and mine all these icons.
hu: Nincs időm veled játszani, fel kell ásnom és aláaknáznom ezeket az ikonokat.

en: Your dock is so messy! Let me clean it.
hu: A dokkod olyan piszkos! Hadd takarítsam ki.

en: Admit my superiority on you as a penguin!
hu: Ismerd el, hogy pingvinként fölényben vagyok!

en: Wait, do you want to kill me?!
hu: Várj csak, meg akarsz ölni?!

en: Do you know how painful it is to be clicked on??
hu: Tudod te, hogy milyen fájdalmas, ha rádkattintanak???

en: It's my dock now, mwahahaha!
hu: Mostantól ez az én dokkom, hahahaha!

en: I want to be a pirate!
hu: Kalóz szeretnék lenni!

en: You shall not pass!
hu: Itt úgysem jutsz át!

en: I'm your father!
hu: Én vagyok az apád!

en: - Gee, Brain, what do you want to do tonight?
    - The same thing we do every night, Pinky : try to take over the Dock!
hu: - Jé, Brain, mit csinálunk ma este?
    - Ugyanazt, amit minden este, Pinky. Megpróbáljuk átvenni a hatalmat a dokk felett!

en: For Aiur!
hu: Auirért!

en: Wake up
hu: Kelj fel!

en: Keep quiet
hu: Maradj csöndben!

en: Start XPenguins
hu: XPenguins indítása

en: Stop XPenguins
hu: XPenguins leállítása

en: This applet keeps a trace of the clipboard and mouse selection,
    so that you can recall them quickly. It's a clone of the well-know Klipper.
    It supports clipboard and mouse selection, predefined actions, and persistent items.
    Left-click to popup the clipboard and mouse selection history,
    Drop text on the icon to create persistent items, and middle-clck to recall them.
hu: Ez a kisalkalmazás tárolja a vágólap tartalmát és az egérkiválasztásokat,
    így gyorsan előhívhatja azokat. Ez a kisalkalmazás a jól ismert Klipper klónja.
    Támogatja a vágólapot és az egérkiválasztásokat, előre meghatározott cselekvéseket, és az állandó elemeket.
    Bal egérgombbal kattintva megjelenik a vágólap és az egérkiválasztás előzménye,
    Állandó elem létrehozásához húzzon szöveget az ikonra, amit középső egérgombbal hívhat elő.

en: Clipboard history
hu: Vágólapnapló

en: No persistent items.
    You can add some by drag and dropping some text on the icon.
hu: Nincsenek állandó elemek.
    Új elem hozzáadásához húzza a kijelölt szöveget az ikonra.

en: No items yet.
hu: A vágólap üres.

en: No compositor is available.
hu: Nem érhető el kompozitor.

en: No fallback is available.
hu: Nem érhető el effektek nélküli ablakkezelő.

en: You need to install '%s'
hu: A(z) '%s' telepítése szükséges

en: No configuration tool is available.
hu: Nem érhető el beállítóeszköz.

en: Composite-Manager
hu: Kompozit-kezelő

en: This applet allows you to <b>toggle the composite ON/OFF</b>.
    The composite is what allows transparency on the desktop, but it can slow down your PC, especially during games.
    <b>Click</b> on the icon to switch the composite ON/OFF. You can define a <b>shortcut</b> for this action.
    The applet also lets you acces to some actions of the Window-Manager, from <b>middle-click and the menu</b>.
    You can define in the configuration a Window-Manager that will provide the composite, and another as a fallback.
hu: Ez a kisalkalmazás lehetővé teszi a <b>kompozitor ki-be kapcsolását</b>.
    A kompozitor teszi lehetővé az átlátszóságot az asztalon, de le tudja lassítani számítógépét, különösen játékék közben.
    <b>Kattintson</b> az ikonra a ki/bekapcsoláshoz. Létrehozhat erre egy <b>gyorsbillentyűt</b> is.
    A kisalkalmazás elérhetővé tesi az ablakkezelő néhány műveletét <b>középső egérgombbal kattintva, valamint a menüből</b>.
    Meghatározhatja a beállítóablakban, hogy melyik ablakkezelő szolgáltassa a kompozitort, és melyik fusson effektek nélkül.

en: Toggle composite?
hu: Váltson kompozitort?

en: Edit Window-Manager settings
hu: Az Ablakkezelő beállításainak módosítása

en: middle-click
hu: középső egérgomb

en: Reload Window-Manager
hu: Ablakkezelő újratöltése

en: Show desktop
hu: Asztal megjelenítése

en: Expose all the desktops
hu: Összes asztal mutatása

en: Expose all the windows
hu: Összes ablak mutatása

en: Show the Widget Layer
hu: Szerkentyű réteg mutatása

en: This plug-in lets extern applications interact on the dock.
    The communication between both sides is based on Dbus
hu: Ez a beépülő modul megjeleníti a külső alkalmazásokat is a dokkon.
    A két oldal közötti kommunikáció DBus-on keresztül zajlik.

en: Sorry, this module couldn't be added.
hu: Sajnáljuk, de a modul nem lehet hozzáadni.

en: The module has been added, but couldn't be launched.
hu: A modul bár hozzá lett adva, nem indítható.

en: The applet '%s' has been succefully updated and automatically reloaded
hu: A(z) '%s' kisalkalmazás frissítése sikeres volt, és automatikusan újratöltődött

en: The applet '%s' has been succefully installed and automatically launched
hu: A(z) '%s' kisalkamazás hozzáadása sikeres, és automatikusan el is indult

en: Disks
hu: Lemezek

en: System Monitor
hu: Rendszerfigyelő

en: day(s)
hu: nap(ok)

en: It doesn't seem to be a valid XML file.
hu: Ez nem tűnik érvényes XML fájlnak.

en: Folders
hu: Mappák

en: This applet imports folders inside the Dock
    You can have as many instances of this applet as you want, each one with a different folder.
    To add a folder in your dock:
     - activate the applet, open its configuration panel, and select a folder
     - or just drop a folder into the dock
    Middle-click on the main icon opens the folder.
hu: Ez a kisalkalmazás mappákat importál a dokkra.
    Annyi példányt használhat belőle, amennyit csak szeretne, mindegyiket egy másik mappával.
    Mappa hozzáadásához:
     - aktiválja a kisalkalmazást, nyissa meg a beállítóablakét, és jelölje ki a mappát
     - vagy csak húzza és ejtse a mappát a dokkra
    Ha középső egérgombbal kattint a fő ikonon, megnyitja a mappát.

en: Open the configuration of the applet to choose a folder to import.
hu: Nyissa meg a kisalkalmazás beállítóablakát az importálandó mappa kiválasztásához.

en: Empty or unreadable folder.
hu: Üres vagy olvashatatlan mappa.

en: No
hu: Nem

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Warning: could not delete this file.
    Please check file permissions.
hu: Figyelem: nem lehet törölni a fájlt.
    Ellenőrizze a fájl jogosultságait.

en: You're about deleting this file
      (%s)
    from your hard-disk. Sure ?
hu: A következő fájl törlésére készül:
      (%s)
    Biztosan letörli a merevlemezről?

en: Warning: could not rename %s.
    Check file permissions 
    and that the new name does not already exist.
hu: Figyelem: %s nem átnevezhető.
    Ellenőrizze a jogosultságokat 
    és hogy a megadott fájlnév nem létezik-e már.

en: Rename to:
hu: Átnevezés erre:

en: Pick up a directory
hu: Könyvtár felvétele

en: Warning: could not create %s.
    Check file permissions 
    and that the new name does not already exist.
hu: Figyelem: %s nem létrehozható.
    Ellenőrizze a jogosultságokat 
    és hogy a megadott fájlnév nem létezik-e már.

en: Enter a file name:
hu: Írjon be egy fájlnevet:

en: Open the folder
hu: Mappa megnyitása

en: Rename this file
hu: Fájl átnevezése

en: Delete this file
hu: Fájl törlése

en: Move this file
hu: Fájl áthelyezése

en: Open with
hu: Megnyitás ezzel

en: Properties
hu: Jellemzők

en: Create a new file
hu: Új fájl létrehozása

en: Create a new folder
hu: Új mappa létrehozása

en: Sort by
hu: Rendezés

en: By name
hu: Név szerint

en: By date
hu: Dátum szerint

en: By size
hu: Méret szerint

en: By type
hu: Típus szerint

en: The folder has been imported.
hu: A mappa sikeresen importálva.

en: Do you want to import the content of the folder too?
hu: Szeretné a mappa tartalmát is importálni?

en: Displays the common Applications menu and the Recently used files.
    It is compatible with any XDG compliant menu (Gnome, XFCE, KDE, ...)
    Middle-click to open a dialog to quickly launch any command (you can set up a shortkey for it, like ALT+F2)
    You can also set up a shortkey to pop up the menu (like ALT+F1)
hu: Megjeleníti a megszokott Alkalmazások menüt és a legutóbbi dokumentumokat.
    Kompatibilis minden, az XDG-specifikációnak megfelelő menüvel (Gnome,XFCE, KDE, ...)
    A középső egérgomb megnyitja a gyorsindító párbeszédablakot (beállíthat rá egy billentyű-kombinációt is, például ALT+F2)
    Beállíthat gyorsbillentyűt a menü megnyitására is (például ALT+F1)

en: Applications Menu
hu: Alkalmazások menü

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Shutdown
hu: Leállítás

en: Quick launch
hu: Gyorsindítás

en: Configure menu
hu: Menüszerkesztő

en: Clear recent
hu: Legutóbbi dokumentumok törlése...

en: Recent Documents
hu: Legutóbbi dokumentumok

en: Clear the list of the recently used documents?
hu: Törli a legutóbbi dokumentumok listáját?

en: Enter a command to launch:
hu: Írja be a futtatandó parancsot:

en: There is something wrong with PulseAudio.
    Can you check its status (installed? running? version?) and report this bug (if any) to forum.glx-dock.org
hu: Valami baj van a PulseAudio-val.
    Ellenőrizze az állapotát (telepítve van? fut? melyik verziót használja?) és jelentse a hibát (ha van) a forum.glx-doc.org oldalon

en: Did you know that your dock can dance? :)
    If you click on this icon, the dock will dance!
    In fact, you will have a graphical equalizer into the dock
    It will analyse the signal given by PulseAudio.
hu: Tudta, hogy a dokkja tud táncolni? :)
    Ha erre az ikonra kattint, a dokk táncolni fog!
    Igazából, egy grafikus hangszínszabályzó lesz hozzáadva a dokkhoz
    Ez elemezni fogja a PulseAudio által adott jelet.

en: Me Menu
hu: Me Menü

en: A menu that lets you access quickly to your information, your online status, your friends.
hu: Egy menü, amellyel könnyen elérheti az információit, online állapotát és ismerőseit.

en: It seems that the Me-Menu is not installed on your system
hu: Úgy tűnik, a Me-Menu nincs telepítve a rendszerére

en: Messaging Menu
hu: Üzenetküldő menü

en: Network connection state changed to inactive.
hu: A hálózati kapcsolat állapota inaktívra váltott.

en: Connecting...
hu: Kapcsolódás…

en: Network connection is established.
hu: A hálózati kapcsolat létrehozva.

en: Network connection state changed to disconnected.
hu: A hálózati kapcsolat szétkapcsolt.

en: A cable has been plugged
hu: Egy hálózati kábelt csatlakoztattak

en: A cable has been unplugged
hu: Egy hálózati kábelt kihúztak

en: Checking connection...
    Please retry in a few seconds
hu: Kapcsolat ellenőrzése...
    Kérem próbálja meg pár másodperc múlva

en: Wired Connection.
hu: Vezetékes kapcsolat.

en: Interface
hu: Csatoló

en: Speed
hu: Sebesség

en: Wifi enabled.
hu: Vezeték nélküli kapcsolat engedélyezve.

en: Network ID
hu: Hálózati azonosító

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Access point
hu: Hozzáférési pont

en: Signal Quality
hu: Jelminőség

en: This applet allows you to monitor your network connection(s).
    It can display the download/upload speeds and the wifi signal quality.
    If you have network-manager running, it can also let you choose the current wifi network.
    Left-click to pop-up some info,Scroll on the icon to switch the display between net speed and wifi.
hu: Ez a kisalkalmazás lehetővé teszi a hálózati kapcsolat(ok) megfigyelését.
    Meg tudja jeleníteni a letöltés/feltöltés sebességét és a wifi jel erősségét.
    Ha fut a network-manager, a megfelelő wifi-hálózatot is ki tudja választani.
    Kattintson bal egérgombbal néhány információ megjelenítéséhez, vagy görgessen az ikonon a kapcsolat sebessége és a wifi közti váltásra.

en: Loading
hu: Betöltés

en: Check for Wireless Extension
hu: Vezeték nélküli kiterjesztés ellenőrzése

en: Network Administration
hu: Hálózatfelügyelet

en: Activate network
hu: Aktív hálózat

en: Deactivate network
hu: Hálózat deaktiválása

en: Deactivate wifi
hu: Wifi deaktiválása

en: Activate wifi
hu: Aktív wifi

en: RSSreader
hu: Hírolvasó

en: This applet is an RSS/Atom feed reader.
    You can instanciate it as many times as you want.
    USAGE:
     - Left-click : display the complete feed lines in a dialog.
     - Middle-click : refresh the feed.
     - Scroll on the desklet : make the feed lines scroll.
     - Drag and drop a valid URL on the icon to use it,
        or copy it and use "Paste a new RSS Url" in the menu.
        or edit the Configuration Panel.
hu: Ez a kisalkalmazás egy RSS/Atom feed olvasó.
    Annyi példányt hozhat létre belőle, amennyit szeretne.
    HASZNÁLAT:
     - Bal kattintás: az összes feedet megjeleníti egy párbeszédablakban.
     - Középső kattintás: frissíti a feedet.
     - Görgetés a deskleten: görgeti a feed sorait.
     - Húzzon és ejtsen egy működő Url-t az ikonra a használatához,
        vagy másolja be a menü "Új RSS Url beillesztése" részébe,
        vagy szerkesse a Beállítások panelt.

en: Retrieving data...
hu: Adatok letöltése...

en: It doesn't seem to be a valid URL.
hu: Az URL-cím érvénytelennek tűnik.

en: Paste a new RSS Url (drag and drop)
hu: Új hírforrás URL-címének beillesztése (fogd és vidd módszer)

en: Open with your web browser
hu: Megnyitás webböngészővel

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Warning: couldn't retrieve data last time we tried.
hu: Figyelmeztetés: Nem sikerült adatokat letölteni a legutolsó próbálkozáskor.

en: No URL is defined.
hu: Nincs megadva hivatkozás.

en: No data (no connection?)
hu: Nincs adat (nincs kapcsolat?)

en: Invalid data (invalid RSS/Atom feed?)
hu: Érvénytelen adat (érvénytelen RSS/Atom forrás?)

en: No data
hu: Nincs adat

en: No modification
hu: Nincs változás

en: This RSS feed has been modified...
hu: Ez a hírforrás megváltozott...

en: No URL is defined
    You can define one by copying the URL in the clipboard,
     and selecting "Paste the URL" in the menu.
hu: Nincs URL-cím megadva
    Megadhat egy URL-címet, ha a vágólapra másolja azt.
     és kiválasztja az "URL-cm beillesztése"
     menüpontot.

en: No data
    Did you set a valid RSS feed?
    Is your connection alive?
hu: Nincs adat
    Érvényes hírforrást adott meg?
    Van internetkapcsolata?

en: Open parent folder
hu: Tartalmazó mappa megnyitása

en: Copy the location
hu: Hely másolása

en: Delete this event
hu: Esemény törlése

en: All
hu: Mind

en: Audio
hu: Hang

en: Top Results
hu: Top eredmények

en: Look for events
hu: Események keresése

en: File name
hu: Fájlnév

en: Last access
hu: Utolsó hozzáférés

en: You need to install the Zeitgeist data engine.
hu: A Zeitgeist adatmotor telepítése szükséges.

en: Browse and search in recent events
hu: Legutóbbi események keresése és böngészése

en: Recent-Events
hu: Legutóbbi események

en: %d event(s) deleted
hu: %d esemény(ek) kitörölve

en: Recent files
hu: Legutóbbi fájlok

en: Delete today's events
hu: A mai nap eseményeinek törlése

en: Delete all events
hu: Az összes esemény törlése

en: The value %s has been copied into the clipboard.
hu: A(z) %s érték a vágólapra került.

en: Open a terminal here
hu: Terminál megnyitása itt

en: Zip folder
hu: Könyvtár tömörítése

en: Move to
hu: Áthelyezés

en: Copy URL
hu: URL-cím másolása

en: Open location
hu: Hely megnyitása

en: Zip file
hu: Fájl tömörítése

en: Mail file
hu: Fájl küldése

en: Files
hu: Fájlok

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open in new window
hu: Megnyitás új ablakban

en: Open file
hu: Fájl megnyitása

en: Firefox bookmarks
hu: Firefox könyvjelzők

en: Wikipedia
hu: Wikipédia

en: Search on the web
hu: Keresés az interneten

en: (F1) Match case
hu: (F1) Kis- és nagybetűk egyeztetése

en: (F2) Music
hu: (F2) Zene

en: (F3) Image
hu: (F3) Kép

en: (F5) Text
hu: (F5) Szöveg

en: (F6) Html
hu: (F6) HTML

en: (F7) Sources
hu: (F7) Források

en: No result
hu: Nincs találat

en: results
hu: találatok

en: result
hu: találat

en: Searching ...
hu: Keresés...

en: Enter your search
hu: Írja be a keresőszavakat

en: in seconds.
hu: másodpercekben.

en: Let empty to use the default one.
hu: Hagyja üresen az alapértelmezés használatához.

en: A <b>notification area</b> for your dock
    Programs can use it to display their current status.
    If a program doesn't appear inside when it should, it's probably because it doesn't support this feature yet. Please fill a bug report to the devs.
hu: Egy <b>értesítési terület</b> a dokkra
    A programok használhatják az állapotuk megjelenítésére.
    Ha egy program állapota nem jelenik meg amikor kéne, az valószínűleg azért van, mert még nem támogatja ez a funkciót. Jelentse a hibát a program továbbfejlesztéséhez.

en: Notification Area
hu: Értesítési terület

en: Uptime
hu: Rendszer működési ideje

en: Activity time
hu: Működési idő

en: CPU model
hu: Processzortípus

en: Frequency
hu: Frekvencia

en: core(s)
hu: mag(ok)

en: This applet shows you the CPU load, RAM usage, graphic card temperature, etc.
    Middle click on the icon to get some valuable info.
    Left click on the icon to get a list of the most ressources using programs.
    You can instanciate this applet several times to show different values each time.
hu: A processzorterhelést, memóriahasználatot, videokártya hőmérsékletét, stb. mutató kisalkalmazás.
    Ha középső egérgombbal kattint az ikonra, némi értékes információhoz juthat.
    Ha bal egérgombbal kattint az ikonra, megkapja a legtöbb erőforrást használó programok listáját.
    Több példányt létrehozva a kisalkalmazásokból mindegyiket más érték mutatására állíthatja be.

en: The acquisition of one or more data has failed.
    You should remove the data that couldn't be fetched.
hu: Egy vagy több adat beszerzése meghiúsult.
    Távolítsa el az adatokat, amiket nem lehet betölteni.

en: Open the System-Monitor
hu: Rendszerfigyelő megnyitása

en: Show info
hu: Információk megjelenítése

en: GPU model
hu: GPU típus

en: Video Ram
hu: Video RAM

en: Driver Version
hu: Illesztőprogram-verzió

en: Core Temperature
hu: Processzor-hőmérséklet

en: Alert! Graphic Card core temperature has reached %d°C
hu: Figyelem! A videokártya hőmérséklete elérte a %d°C-ot!

en: Memory
hu: Memória

en: Available
hu: Elérhető

en: Cached
hu: Gyorsítótárazott

en: Buffers
hu: Pufferek

en: min
hu: perc

en: max
hu: max.

en: alarm
hu: riasztás

en: CPU temperature has reached %d°C
hu: A CPU hőmérséklete elérte a %d°C-ot

en: Fan speed has reached %d rpm
hu: A ventilátor sebessége elérte a %d percenkénti fordulatot

en: Toons
hu: Szemek

en: This applet displays a toon that will look at your mouse.
hu: Ez a kisalkalmazás megjelenít egy rajzfigurát, ami az egerét figyeli.

en: Setup the luminosity of your screen directly from your dock.
    Scroll up/down to increase/decrease the luminosity
    Left-click to open a dialog to setup the luminosity
    Middle-click to set it up for each color.
    You can also define a luminosity value that will be applied automatically on startup.
hu: Állítsa be közvetlenül a dokkról a kijelző fényerejét.
    Felfelé/lefelé görgetéssel növelheti/csökkentheti a fényerőt.
    Bal kattintásra megnyílik egy párbeszédablak a fényerő beállítására.
    Középső kattintással színenként állíthatja be.
    Beállíthatja az induláskor használt alapértelmezett fényerőt is.

en: Screen Luminosity
hu: Képernyő fényereje

en: Set up gamma correction
hu: Gammakorrekció beállítása

en: Apply current luminosity on startup
hu: Jelenlegi fényesség használata indításkor

en: Set up gamma:
hu: Gamma beállítása:

en: Luminosity
hu: Fényerő

en: I couldn't open card '%s'
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) '%s' kártyát

en: Card '%s' opened but I couldn't get any info
hu: A(z) '%s' kártya meg van nyitva, de nem férek hozzá semmilyen információhoz

en: I couldn't open the mixer
hu: Nem sikerült megnyitni a keverőt

en: I couldn't attach the mixer to the card
hu: Nem sikerült csatolni a keverőt a hangkártyához

en: I couldn't register options
hu: Nem sikerült regisztrálni a beállításokat

en: I couldn't load the mixer
hu: Nem sikerült betölteni a keverőt

en: Set up volume:
hu: Hangerőbeállítás:

en: Sound Control
hu: Hangerőszabályzó

en: Adjust channels
hu: Csatornák beállítása

en: double-click
hu: dupla kattintás

en: Unmute
hu: Visszahangosítás

en: Mute
hu: Némítás

en: No title
hu: Cím nélkül

en: years
hu: évek

en: Add a new task
hu: Új feladat hozzáadása

en: Calendar and tasks
hu: Naptár és feladatok

en: Alarm
hu: Emlékeztető

en: Time you want to be notified:
hu: Emlékeztető időpontja:

en: In the form xx:xx. E.g.: 20:35 for 8:35pm
hu: xx:xx formában. Pl.: 20:35 az este 8:35-re

en: Never
hu: Soha

en: Day
hu: Nap

en: Monday
hu: Hétfő

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Wednesday
hu: Szerda

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Friday
hu: Péntek

en: Saturday
hu: Szombat

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: Week Day
hu: Hét napja

en: Week End
hu: Hét vége

en: Month
hu: Hónap

en: Repeat every:
hu: Ismételje minden:

en: If every month, which day of the month?
hu: Ha minden hónapban, melyik napon?

en: Message you want to use to be notified:
hu: Emlékeztető szövege:

en: Tea Time!
hu: Itt a tea ideje!

en: Command to launch:
hu: Futtatandó parancs:

en: E.g.:
hu: Pl.:

en: Search for your location :
hu: Az Ön helyzetének meghatározása:

en: clock
hu: óra

en: This applet displays time, date and a calandar.
    2 view are available : <b>numeric</b> and <b>analogic</b>.
     Analogic view is compatible with the Cairo-Clock's themes, and you can detach the applet to be a perfect clone of Cairo-Clock.
    It displays a <b>calendar</b> on left-click, which lets you <b>manage tasks</b>.
    It also supports alarms, and allows you to setup time and date.
    Left-click to show/hide the calendar, Middle-click to stop a notification,
    Double-click on a day to edit the tasks for this day.
hu: Ez a kisalkalmazás megjeleníti az időt, dátumot és a naptárat.
    Két nézet is elérhető: a <b>numerikus</b> és az <b>analóg</b>.
     Az analóg nézet kompatibilis a Cairo-Dock témáival, és leválaszthatja a dokkról, hogy egy tökéletes Cairo-Dock klón legyen.
    Bal kattintáskor megjelenik egy <b>naptár</b>, amellyel <b> kezelheti feladatait</b>.
    Támogatja a emlékeztetőket, és be lehet vele állítani az időt és a dátumot.
    Kattintson bal egérgombbal a naptár megjelenítéséhez/elrejtéséhez, középső egérgombbal pedig a figyelmeztető leállításához,
    és kattintson duplán egy napon az aznapi feladatok szerkesztéséhez.

en: No task is sheduled for today.
    
    You can add tasks by clicking on the applet to open the calendar, and then double-clicking on a day.
hu: Nincs feladat ütemezve a mai napra.
    
    Létre tud hozni új feladatot, ha a kisalkalmazásra kattintva megnyitja a naptárat, és duplán kattint valamelyik napra.

en: No task is sheduled for the next 7 days.
    
    You can add tasks by clicking on the applet to open the calendar, and then double-clicking on a day.
hu: Nincs feladat ütemezve a következő 7 napra.
    
    Létre tud hozni új feladatot, ha a kisalkalmazásra kattintva megnyitja a naptárat, és duplán kattint valamelyik napra.

en: Show today's tasks
hu: Mai feladatok mutatása

en: Show this week's tasks
hu: E heti feladatok mutatása

en: Set up time and date
hu: Idő és dátum beállítása

en: Delete this task
hu: Feladat törlése

en: Don't repeat
hu: Ne ismételje

en: Each month
hu: Minden hónapban

en: Each year
hu: Minden évben

en: each month
hu: minden hónapban

en: each year
hu: minden évben

en: Right-click to add a new task.
hu: Kattintson jobb egérgombbal új feladat hozzáadásához.

en: Title
hu: Cím

en: Text
hu: Szöveg

en: Time
hu: Idő

en: Freq.
hu: Frekv.

en: Tags
hu: Címkék

en: 1mn
hu: 1p

en: 1h
hu: 1ó

en: The following task was scheduled at
hu: A következő feladat ekkora van ütemezve:

en: Repeat this message every:
hu: Ismételje ezt az üzenetet minden:

en: It's time for the following task:
hu: Itt a következő feladat ideje:

en: This task will begin in 15 minutes:
hu: A feladat 15 perc múlva kezdődik:

en: Today is the following anniversary:
hu: Ma van a következő évforduló:

en: Tomorrow is the following anniversary:
hu: Holnap van a következő évforduló:

en: frame&reflects
hu: Képkocka és &tükröződés

en: scotch sellotape
hu: skót cellux

en: frame with sellotape
hu: Képkocka cellux-szal

en: CD box
hu: CD-tok

en: dark
hu: sötétt

en: clear
hu: tisztaf

en: futuristic
hu: futurisztikus

en: none
hu: semmi

en: board
hu: deszka

en: comics
hu: Képregény

en: tooltip
hu: eszköztipp

en: File has been uploaded.
    Just press CTRL+v to paste its URL anywhere.
hu: A fájl sikeresen feltöltve.
    A CTRL+v megnyomásával illesztheti be az URL-címét.

en: Please wait for the current upload to finish before starting a new one.
hu: Kérem várjon, amíg a jelenlegi feltöltés befejeződik, mielőtt újat indít.

en: Tiny URL
hu: Rövid URL

en: Couldn't upload the file, check that your internet connection is active.
hu: Nem sikerült feltölteni a fájlt, ellenőrizze az internetkapcsolatát.

en: Clear the list of the recently uploaded files?
hu: Törli a legutóbb feltöltött fájlok listáját?

en: The text has been pasted in the clipboard.
    You can retrieve it with CTRL+v.
hu: A szöveg a vágólapra került.
    A CTRL+v megnyomásával érheti el.

en: Sorry, couldn't find the original file nor a preview of it.
hu: Sajnálom, nem található sem az eredeti fájl, sem az előnézete.

en: The URL has been stored in the clipboard.
    Just use 'CTRL+v' to paste it anywhere.
hu: Az URL-cím a vágólapra került.
    A 'CTRL+v' megnyomásával illesztheti be.

en: No uploaded file available
    .Just drag'n drop a file on the icon to upload it
hu: Nincs elérhető feltöltött fájl.
    Fájl feltöltéséhez húzza azt egyszerűen az ikonra.

en: No uploaded file available.
    Consider activating the history if you want the applet to remember previous uploads.
hu: Nincs feltöltött fájl.
    Kapcsolja be az előzményeket, ha azt akarja, hogy a kisalkalmazás emlékezzen a korábbi feltöltésekre.

en: The current URL has been stored in the clipboard.
    Just use 'CTRL+v' to paste it anywhere.
hu: A jelenlegi URL-cím tárolásra került a vágólapon.
    Használja a 'CTRL+V' billentyű-kombinációt a beillesztéshez.

en: The current URL has been stored into the selection.
    Just middle-click to paste it anywhere.
hu: A jelenlegi URL-cím tárolásra került a a kijelölésben.
    Középső egérgombbal kattintva illesztheti be.

en: File
hu: Fájl

en: Click on the icon to copy the URL into the clipboard.
hu: Kattintson az ikonra az URL-cím vágólapra másolásához.

en: Send the clipboard's content
hu: Vágólap tartalmának kijelölése

en: History
hu: Előzmények

en: Remove from history
hu: Eltávolítás az előzményekből

en: Clear History
hu: Előzmények törlése

en: Caroussel
hu: Áttekintő

en: 3D plane
hu: 3D-s panel

en: Parabolic
hu: Parabolikus

en: Rainbow
hu: Szivárvány

en: Slide
hu: Csúszka

en: Curve
hu: Görbe

en: dustbin
hu: lomtár

en: This applet manages the dustbin
    You can threw files and unmount disks by drag-and-dropping them on the icon.
    Middle-click on the icon will empty the dustbin.
hu: Ez a kisalkalmazás kezeli a kukát
    Kitörölhet fájlokat, illetve lecsatolhat lemezeket, ha ráhúzza őket az ikonra.
    Ha középső egérgombbal kattint az ikonra, kiürítheti a kukát.

en: You're about to delete all files in all dustbins. Sure ?
hu: Biztosan töröl minden fájl a lomtárból?

en: The trash contains
hu: A kuka tartalma

en: files
hu: fájlok

en: elements
hu: elemek

en: Counting total size and files number...
hu: Teljes méret és fájlok számának kiszámítása...

en: Show Trash (click)
hu: Kuka megjelenítése (bal kattintás)

en: Empty Trash
hu: Kuka ürítése

en: Display dustbins information
hu: Kukainformációk megjelenítése

en: %s successfully unmounted
hu: %s leválasztva.

en: Failed to unmount %s
hu: Nem sikerült leválasztani a(z) %s eszközt

en: Unmouting this volume ...
hu: Meghajtó lecsatolása...

en:  trashe(s)
hu:  kuka

en:  file(s)
hu:  fájl(ok)

en: calculating
hu: számító

en: icon effects
hu: ikoneffektusok

en: This plugin adds many special effects to your icons.
hu: Ez a bővítmény számos különleges effektet ad hozzá ikonjaihoz.

en: Fire
hu: Tűz

en: Stars
hu: Csillagok

en: Rain
hu: Eső

en: Snow
hu: HóesésV

en: Storm
hu: Vihar

en: Firework
hu: Tűzijáték

en: illusion
hu: szemfényvesztés

en: This plugin provides animations for appearance & disappearance of icons.
hu: Ez a bővítmény megjelenési és eltűnési animációkat biztosít ikonjainak.

en: keyboard indicator
hu: billentyűzetjelző

en: This applet lets you control the keyboard layout.
    	It can also display the current num and caps lock.
    	Left-click to switch to the next layout
    	Scroll up/down to select the previous/next layout
    	Right-click gives you access to the list of available layouts.
hu: Ez a kisalkalmazás segít a billentyűzetkiosztás kezelésében.
    	Meg tudja jeleníteni a Num- és Caps Lock-ot is.
    	Kattintson bal egérgombbal a következő kiosztásra váltáshoz.
    	Görgessen föl/le az ikonon a következő/előző kiosztásra váltáshoz.
    	Kattintson jobb egérgombbal a kiosztások listájának megtekintéséhez.

en: Keyboard preferences
hu: Billentyűzet beállításai

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Shut down
hu: Leállítás

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Hibernate
hu: Hibernálás

en: Your computer will not consume any energy.
hu: A számítógép nem fog energiát fogyasztani.

en: Suspend
hu: Felfüggesztés

en: Your computer will still consume a small amount of energy.
hu: A számítógépe kis mennyiségű energiát fog fogyasztani.

en: Close your session and allow to open a new one.
hu: Munkamenet bezárása és új kezdésének lehetővé tétele.

en: Guest session
hu: Vendég-munkamenet

en: Lock screen
hu: Képernyő zárolása

en: Program an automatic shut-down
hu: Automatikus leállítás beállítása

en: Your computer will shut-down in 1 minute.
hu: A számítógép 1 perc múlva leáll.

en: Choose in how many minutes your PC will stop:
hu: Adja meg, hány perc múlva álljon le számítógépe:

en: Server address:
hu: Kiszolgáló címe:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: The password will be crypted.
hu: A jelszó titkosítva lesz.

en: Enter 0 to use the default port. Default ports are 110 for POP3 or APOP and 995 for POP3S.
hu: Írjon be 0-t az alapértelmezett port használatához. Ez POP3 és APOP esetén a 110-es, POP3S esetén pedig a 995-ös.

en: Enter 0 to use the default port. Default ports are 143 for IMAP4 and 993 for IMAP4 over SSL.
hu: Írjon be 0-t az alapértelmezett port használatához. Ez IMAP4 esetén a 143-as, SSL-en keresztüli IMAP4 esetén pedig a 993-as.

en: Use a secure connection (SSL)
hu: Biztonságos kapcsolat használata (SSL)

en: Refresh time:
hu: Frissítési időköz:

en: In minutes.
hu: Percekben.

en: Specific mail application
hu: Egyéni levelezőprogram

en: Leave empty to use the default mail application.
hu: Hagyja üresen az alapértelmezett használatához.

en: Directory on server:
hu: A szerveren lévő könyvtár:

en: Path of mbox file:
hu: Mbox fájl elérési útvonala:

en: Path to Mail directory:
hu: Mail könyvtár elérési útvonala:

en: Address of feed:
hu: Feed címe:

en: Remove this account
hu: Felhasználó eltávolítása

en: Don't forget to enable IMAP (or POP) service from settings of your mail account.
hu: Ne felejtse el engedélyezni az IMAP (vagy POP) szolgáltatást az email felhasználójánál.

en: Please choose an account type.
hu: Kérem válasszon ki egy fióktípust.

en: New account's name
hu: Új fiók neve

en: Please enter a name for this account.
hu: Kérem adja meg a fiók nevét.

en: This account already exists.
    Please choose another name for the new account.
hu: Ez a fiók már létezik.
    Kérem válasszon másik nevet az új fióknak.

en: Enter a name for this account. You can give it any name you want.
hu: Írjon be egy tetszőleges nevet a felhasználónak.

en: Remove Account
hu: Fiók eltávolítása

en: unknown
hu: ismeretlen

en: no subject
hu: nincs tárgy

en: No unread mail in your mailboxes
hu: Nincs olvasatlan levél a postafiókjában

en: You have %d new mails:
hu: %d új levele érkezett:

en: You have a new mail:
hu: Egy új levele érkezett:

en: mail
hu: levél

en: This applet is very useful to warn you when you get new e-mails
    It can check in any kind of mailbox (yahoo, gmail, etc)
    Left-click to launch the prefered mail application,
    Middle-click to refresh all the mailboxes.
hu: Ez a kisalkalmazás nagyon hasznos arra, hogy figyelmeztesse új emailek érkezésekor
    Bármely típusú postafiókot tud kezelni (yahoo, gmail stb.)
    Kattintson bal egérgombbal a levelezőprogram megnyitásához,
    Bal egérgombbal pedig a postafiók(ok) frissítéséhez.

en: A problem occured
    If '%s' is not your usual mail application,
    you can change it in the configuration panel of this module
hu: Hiba történt
    Ha a(z) '%s' nem az ön által használt levelezőprogram,
    megváltoztathatja azt a kisalkalmazás beállítóablakában

en: No mail application is defined,
    you can define it in the configuration panel of this module
hu: Nincs megadva levelezőprogram.
    Lehetősége van megadni azt a kisalkalmazás beállítóablakában

en: Refresh a mail account
hu: Egy email felhasználó frissítése

en: Refresh all
hu: Az összes firssítése

en: Refresh %s
hu: %s frissítése

en: Mark all emails as read
hu: Összes levél megjelölése olvasottnak

en: Launch %s
hu: %s indítása

en: Mail
hu: Levél

en: motion blur
hu: Motion blur

en: This plugin adds a motion blur effect to docks.
hu: Ez a bővítmény motion blur effektet ad hozzá a dokkokhoz.

en: Unknown artist
hu: Ismeretlen előadó

en: Unknown title
hu: Ismeretlen cím

en: Track
hu: Szám

en: Track n°
hu: Sáv n°

en: Song n°
hu: Szám n°

en: Artist
hu: Előadó

en: Length
hu: Hossz

en: Current song
hu: Aktuális szám

en: There is no media playing.
hu: Nincs lejátszás.

en: musicPlayer
hu: Zenelejátszó

en: Sorry, I couldn't detect any player.
    If it is running, it is maybe because its version is too old and does not offer such service.
hu: Sajnos nem található zenelejátszó.
    Ha a lejátszó fut, akkor valószínűleg a túl régi verzióból adódóan ez nem lehetséges a használata a kisalkalmazással.

en: Choose a music player to control
hu: Válasszon vezérlendő zenelejátszót

en: Find opened player
hu: Megnyitott lejátszó keresése

en: Choose a player
hu: Válasszon lejátszót

en: Previous
hu: Előző

en: scroll-up
hu: Fölfele görgetés

en: Play/Pause
hu: Lejátszás/Szünet

en: left-click
hu: bal kattintás

en: Next
hu: Következő

en: scroll-down
hu: Lefele görgetés

en: Stop
hu: Leállítás

en: Information
hu: Információ

en: Show JumpBox
hu: JumpBox mutatása

en: Rate this song
hu: Szám értékelése

en: netspeed
hu: Internetsebesség

en: This applet shows you the bit rate of your internet connection and some stats about it.
    Left-click on the icon to have the total amount of data transfered
    Middle-click to (de)activate the network (needs NetworManager)
hu: Ez a kisalkalmazás megjeleníti internetsebességét és néhány szatisztikát róla.
    Kattintson bal egérgombbal az ikonra, ha kíváncsi a teljes adatforgalomra
    Kattintson középső egérgombbal a hálózat (de)aktiválásához (NetworkManager szükséges)

en: Total amount of data
hu: Teljes adatmennyiség

en: downloaded
hu: letöltve

en: uploaded
hu: feltöltve

en: Enable/disable network
hu: Hálózat engedélyezése/letiltása

en: Re-check interface
hu: Interfész újraellenőrzése

en: Battery charged
hu: Akkumlátor feltöltve

en: None
hu: Nincs

en: Laptop on Battery.
hu: A laptop akkuról megy.

en: Battery charged at:
hu: Akku töltöttsége:

en: Estimated time before empty:
hu: Becsült hátralévő idő lemerülésig:

en: Laptop on Charge.
hu: A laptop töltőn van.

en: Estimated time before full:
hu: Becsült hátralévő idő feltöltésig:

en: No battery found.
hu: Nem található akkumulátor.

en: PowerManager.
    Battery charge seems to be low
hu: Energiakezelő.
    Az akkumulátor töltöttsége alacsony

en: Estimated time with charge:
hu: Becsült hátralévő idő:

en: Please put your laptop on charge.
hu: Kérem csatlakoztassa a töltőt.

en: PowerManager.
    Your battery is now charged
hu: Energiakezelő:
    Az akkumlátor feltöltve

en: PowerManager
hu: Energiakezelő

en: This applet displays the current state of your <b>laptop battery</b>: charge, time remaining, etc
    <b>Click</b> on the icon to have useful inforamtion,
    <b>Right-click</b> on the icon to hibernate or suspend the system.
hu: Ez a kisalkalmazás megjeleníti a <b>laptop akkumlátor<b> állapotát: töltés, hátralévő idő, stb.
    <b>Kattintson bal egérgombbal<b> néhány hasznos információ megtekintéséhez,
    <b>jobb egérgombbal<b> pedig a rendszer hibernálásához vagy felfüggesztéséhez.

en: Set up power management
hu: Energiakezelés beállítása

en: Power statistics
hu: Energiahasználat statisztikák

en: Quick Browser
hu: Gyorsböngésző

en: This applet lets you browse a folder and its sub-folders very quickly.
    You can set up a shortkey to pop up the menu.
    Midlle-click will open the main folder.
    This applet can be instanciated several times, if you want to browse different folders.
hu: Ez a kisalkalmazás könnyű hozzáférést nyújt egy megadott mappa és almappái tartalmához.
    Beállíthat gyorsbillentyűt a menü megnyitásához.
    Ha középső egérgombbal kattint, megnyílik a fő mappa.
    Több példányt is létrehozhat a kisalkalmazásból több mappa böngészéséhez.

en: Open this folder
hu: Könyvtár megnyitása

en: Open folder
hu: Könyvtár megnyitása

en: Unmounted
hu: Lecsatolva

en: URL:
hu: URL-cím:

en: %s is now mounted
hu: %s csatolva van

en: %s has been connected
hu: %s eszközt csatlakoztatták

en: %s is now unmounted
hu: %s leválasztva.

en: shortcuts
hu: Parancsikonok

en: An applet that let you access quickly to all of your shortcuts.
    It can manage disks, network points, and Nautilus bookmarks (even if you don't have Nautilus).
    Drag and drop a folder on the main icon or the sub-dock to add a bookmark.
    Middle-click on the main icon to show your home folder.
    Middle-click on a mounting point icon to (un)mount is quickly.
    The applet can also display valuable information about your disks, like free space, type, etc.
hu: Egy kisalkalmazás, amely kezeli az összes könyvjelzőjét és parancsikonját.
    Kezeli a lemezeket, hálózati helyeket és a Nautilus könyvjelzőit (még akkor is, ha nem használ Nautilust).
    Csak húzza és ejtse a könyvjelzőként hozzáadandó mappát az ikonra vagy az aldokkra.
    Ha középső egérgombbal kattint az ikonra, megnyílik a Saját mappa.
    Ha középső egérgombbal kattint a csatolási pont ikonjára, könnyedén le- és felcsatolhatja azt.
    A kisalkalmazás több hasznos információt is megjelenít lemezeiről, pl. szabad terület stb.

en: Failed to mount %s
hu: Nem sikerült csatolni a(z) %s eszközt

en: Sorry, this applet is not yet available for KDE.
hu: Sajnáljuk, de ez a kisalkalmazás még nem elérhető KDE-re.

en: No disks or bookmarks were found.
hu: Nem találhatók lemezek, se könyvjelzők.

en: Enter a name for this bookmark:
hu: Írja be a könyvjelző nevét:

en: Open Home directory
hu: Saját mappa megnyitása

en: Rename this bookmark
hu: Könyvjelző átnevezése

en: Remove this bookmark
hu: Könyvjelző eltávolítása

en: Eject
hu: Kiadás

en: Unmount
hu: Leválasztás

en: Mount
hu: Csatolás

en: Get disk info
hu: Lemezinformációk beszerzése

en: Only folders can be bookmarked.
hu: Csak a mappákat adhat hozzá könyvjelzőként.

en: show mouse
hu: Egér mutatása

en: This plugin draws some animations around the cursor when it's inside a dock/desklet.
hu: Ez a bővítmény animációt jelenít meg az egér körül, ha az a dokk/desklet területén van.

en: showDesktop
hu: Asztal megjelenítés

en: This applet adds an icon to show your desktop,
     and also : the desklets, the Widget Layer, or all the desktops at once.
    It can also be used to quickly change the screen's resolution from the right-click menu.
    Left-click to show/hide the desktop,
    Middle-click to show/hide either the desktop, the desklets, the Widget Layer, or all the desktops at once.
hu: Ez a kisalkalmazás egy ikont ad a dokkhoz amellyel megtekintheti az asztalt,
     és ezen kívül: a deskleteket, a Szerkentyű réteget, vagy akár az összes asztalt egyszerre.
    Használható a képernyőfelbontás gyors megváltoztatására is (a jobb egérgombos menüből).
    Kattintson bal egérgombbal az ablakok elrejtéséhez/mutatásához,
    Középső egérgombbal pedig az asztal, a deskletek, a Szerkentyű réteg vagy az összes asztal megjelenítéséhez/elrejtéséhez.

en: Change screen resolution
hu: Képernyő felbontásának megváltoztatása

en: slider
hu: Diavetítés

en: This applet is a basic image slider
     You just have to select a directory and a display effect and you're done
    Click to play/pause or to edit the current image.
    Middle-click to open the images folder.
hu: Ez a kisalkalmazás egy egyszerű diavetítő
     Jelölje ki a megjelenítendő mappát és az effekteket, és már mehet is!
    Kattinson bal egérgombbal a diavetítés megállításához/folytatásához vagy a jelenlegi kép szerkesztéséhez.
    Kattinson középső egérgombbal a képeket tartalmazó mappa megnyitásához.

en: Play
hu: Indítás

en: Pause
hu: Szünet

en: Open current image
hu: Aktuális kép megnyitása

en: Browse images folder
hu: Képeket tartalmazó mappa böngészése

en: stack
hu: Csomag

en: This applet allows you to build a stack of files, just like the Stacks applet of MacOS X.
    To add file into your stacks, you just have to drag and drop it on the Stacks icon and you're done.
    You can drop any file, or web URL, or even some piece of text
    You can quickly copy the path/url/text to the clipboard, or open it.
hu: Ez a kisalkalmazás lehetővé teszi egy fájlokkal teli csomag létrehozását, mint a Stacks kisalkalmazás a MacOS X-en.
    Fájlok hozzáadásához csak húzza és ejtse azokat a Csomag ikonjára.
    Elhelyezhet benne bármilyen fájlt, Url-t vagy akár néhány sornyi szöveget is.
    Könnyen másolhat fájlelérési útvonalat/Url-t/szöveget a vágólapra, és gyorsan meg is nyithatja azokat.

en: No items in the stack.
    You can add files, URL, and even a piece of text by dragging them onto the icon.
hu: Nincsenek elemek a csomagban.
    Hozzáadhat fájlokat, URL-t vagy akár néhány sornyi szöveget is, ha az ikonra ejti azt.

en: Clear the stack?
hu: Törli a csomagot?

en: Set new name for this item:
hu: Elem új nevének megadása:

en: Paste (drag'n'drop)
hu: Beillesztés ("fogd és vidd")

en: Clear the stack
hu: Csomag törlése

en: Open (click)
hu: Megnyitás (kattintson)

en: Copy
hu: Másolás

en: Cut
hu: Kivágás

en: Rename this item
hu: Elem átnevezése

en: Remove this item
hu: Elem eltávolítása

en: The file has been added to the stack.
hu: A fájl hozzá lett adva a csomaghoz.

en: The URL has been added to the stack.
hu: Az Url hozzá lett adva a csomaghoz.

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Desktop
hu: Asztal

en: switcher
hu: Munkaterület-váltó

en: Rename this workspace
hu: Munkaterület átnevezése

en: Add a workspace
hu: Munkaterület hozzáadása

en: Remove last workspace
hu: Legutóbbi munkaterület törlése

en: Move current workspace to this workspace
hu: Jelenlegi munkaterület mozgatása erre a munkaterületre

en: This will move all windows from the current desktop to the one you clicked on.
hu: Ez a jelenlegi munkaterület összes ablakát áthelyezi a kiválasztott munkaterületre.

en: Windows List
hu: Ablaklista

en: Show the desktop
hu: Asztal megjelenítése

en: Add a systray to your dock.
    Left-click to show/hide the systray in a dialog (you can bind a keyboard shortcut for it.)
    But the best way to use it is to detach it from the dock, and place it somewhere, above other windows.
hu: Rendszertálca hozzáadása a dokkhoz.
    Kattintson bal egérgombbal a tálca párbeszédablakának megjelenítéséhez/elrejtéséhez (gyorsbillentyűt is állíthat be rá.)
    De a legjobb mód a használatára az, ha leválasztja a dokkról, és máshova helyezi, a többi ablak fölé.

en: Notification Area Old
hu: Régi értesítési terület

en: Another systray is already running (probably on your panel)
    Since there can only be one systray at once, you should remove it to avoid any conflict.
hu: Már fut egy rendszertálca (valószínűleg a panelen)
    Miután egyszerre csak egy futhat, távolítsa el a problémák elkerülése végett.

en: CD_APPLET_NAME
hu: CD_KISALKALMAZÁS_NEVE

en: Useful description
    and manual
hu: Hasznos leírás
    és útmutató

en: Paste
hu: Beillesztés

en: terminal
hu: terminál

en: Add a terminal to your dock !
    Left-click to show/hide terminal (you can bind a keyboard shortcut for it.)
    You can drag'n'drop files or text and select an action.
    You can open many tabs, rename them, change their color (right-click on a tab to interact on it)
    To open a new tab : type 'CTRL+t' or double-click next to the last tab
    To close a tab : type 'CTRL+w' or middle-click on it.
hu: Adjon hozzá terminált dokkjához !
    Kattintson bal egérgombbal a terminál megjelenítéséhez/elrejtéséhez (gyorsbillentyűt is állíthat be rá.)
    Csak ejtsen bármilyen fájl vagy szöveget az ikonra, és válassza ki a kívánt műveletet.
    Megnyithat több lapot is, és megváltoztathatja a színüket (kattintson jobb egérgombbal a fülre)
    Új lap nyitásához nyomja meg a CTRL+t billentyűkombinációt, vagy kattintson duplán a legutolsó fülre.
    Lap bezárásához nyomja meg a CTRL+w billentyűkombinációt, vagy kattintson középső egérgombbal a fülre.

en: New Tab
hu: Új lap

en: Rename current Tab
hu: Aktuális lap átnevezése

en: Close current Tab
hu: Aktuális lap bezárása

en: Terminal
hu: Terminál

en: Set title for this tab:
hu: Adja meg a lap címét:

en: Select a color
hu: Válasszon egy színt

en: You can recall the Terminal desklet by typing %s
hu: Visszahívhatja a terminál-deskletet a(z) %s begépelésével

en: Rename this Tab
hu: Lap átnevezése

en: Change this Tab's colour
hu: Lap színének megváltoztatása

en: Close this Tab
hu: Lap bezárása

en: Note-Taking
hu: Jegyzetek

en: Control your Gnote or TomBoy's notes directly in the dock !
    Click on a note to open it, Escape to close it.
    Middle-click to instantly create a new note.
    You can search inside notes and display their content on the icons.
hu: Kezelje Gnote vagy TomBoy jegyzeteit egyenes a dokkról !
    Kattintson a jegyzetre megnyitáshoz, vagy Esc-et a bezárásához.
    Kattintson középső egérgombbal új jegyzet azonnali létrehozásához.
    Kereshet jegyzetein belül és megjelenítheti tartalmukat az ikonokon.

en: Note name :
hu: Jegyzet neve:

en: Delete this note?
hu: Törli ezt a jegyzetet?

en: Search for:
hu: Keresés erre:

en: Search for tag:
hu: Keresés címkére:

en: Add a note
hu: Jegyzet hozzáadása

en: Delete this note
hu: Jegyzet törlése

en: Reload notes
hu: Jegyzetek újratöltése

en: Search
hu: Keresés

en: Search for tag
hu: Címke keresése

en: Search for today's note
hu: Keresés a mai jegyzetekre

en: Search for this week's note
hu: Keresés a heti jegyzetekre

en: Search for next week's note
hu: Keresés a jövő heti jegyzetekre

en: I couldn't get the info
     Is connexion alive ?
hu: Nem érkezett információ
     van internetkapcsolata ?

en: Couldn't get the location code (is connection alive?)
hu: Nem sikerült megszerezni a tartózkodási hely kódját (létrejött a kapcsolat?)

en: I couldn't find this location
hu: A hely nem található

en: Searching the location code...
hu: Tartózkodási hely kódjának keresése...

en: Enter the name of your location and press Enter to choose amongst results.
hu: Adja meg tartózkodási helyét és nyomjon Entert a találatok közti választáshoz.

en: weather
hu: időjárás

en: Mar
hu: Márc

en: Apr
hu: Ápr

en: May
hu: Máj

en: Jun
hu: Jún

en: Jui
hu: Júl

en: Sep
hu: Szept

en: Oct
hu: Okt

en: Data are being retrieved, please wait a moment.
hu: Az adatok letöltés alatt, türelem.

en: Show current conditions (middle-click)
hu: Jelenlegi körülmények mutatása (középső egérgomb)

en: Open weather.com (double-click)
hu: Weather.com megnyitása (dupla kattintás)

en: Reload now
hu: Frissítés most

en: No data available
     is your connection alive?
hu: Nem érhető el adat
     van internetkapcsolata?

en: Temperature
hu: Hőmérséklet

en: Precipitation probability
hu: Csapadék valószínűsége

en: Wind
hu: Szél

en: Humidity
hu: Páratartalom

en: Sunrise
hu: Napfelkelte

en: Sunset
hu: Napnyugta

en: No data available
    Retrying now...
hu: Nincsenek elérhető adatok.
    Újrapróbálás...

en: Feels like
hu: Hőérzet

en: Pressure
hu: Légnyomás

en: weblets
hu: Webletek

en: The weblets applet allows you to show an interactive web page on your desktop.
    You can select your web page, set the desired scrolling,
    and hide the scrollbars to get a real 'crop' of the page.
hu: A webletek segítségével interaktív weboldalakat tud megjeleníteni az asztalon.
    Kijelölheti weboldalát, a megfelelő görgetést,
    és eltűntetheti a görgetősávot az oldal igazi 'kivágásának' megjelneítéséhez.

en: Weblets
hu: Webletek

en: Very Low
hu: Nagyon alacsony

en: Low
hu: Alacsony

en: Middle
hu: Közepes

en: Good
hu: Jó

en: Excellent
hu: Kiváló

en: WiFi disabled.
hu: Wifi kikapcsolva.

en: This applet shows you the signal strength of the first active wifi connection
    Left-click to pop-up some info,Middle-click to re-check immediately.
hu: Ez a kisalkalmazás megjeleníti az első aktív wifi jelerősségét.
    Kattintson bal egérgombbal némi információ megjelenítéséhez, középső gombbal pedig az azonnali újraellenőrzéshez.

en: Global
hu: Globális

en: Effects used:
hu: Használt effektek:

en: when clicking on an launcher
hu: Indítóikonra kattintáskor

en: Effects used on launcher:
hu: Indítóikon effektusa:

en: Number of times the animation will play:
hu: Animáció ismétlődéseinek száma:

en: when clicking on an application
hu: Alkalmazásra kattintáskor

en: Effects used on applications:
hu: Alkalmazások effektusa:

en: Rotation
hu: Forgatás

en: In ms.
hu: Milliszekundumokban

en: Duration of the animation:
hu: Animáció hossza:

en: Normal
hu: Normál

en: Cube
hu: Kocka

en: Capsule
hu: Kapszula

en: Colour of the sheen:
hu: Ragyogás színe:

en: Image for the spotlight:
hu: Reflektorfény képe:

en: Image for the front spotlight:
hu: Első reflektorfény színi:

en: Spot colour:
hu: Reflektorfény színe:

en: Halo colour:
hu: Fénykoszorú színe:

en: Rays
hu: Sugarak

en: Random colours?
hu: Véletlenszerű színek?

en: Number of rays:
hu: Sugarak száma:

en: Ray size:
hu: Sugarak mérete:

en: Ray speed:
hu: Sugarak sebessége:

en: Initial stretch:
hu: Kiinduló nyújtás

en: Horizontal stretch
hu: Vízszintes nyújtás

en: Vertical stretch
hu: Függőleges nyújtás

en: Corner stretch
hu: Sarok nyújtása

en: Spring constant:
hu: Rugóállandó:

en: Friction:
hu: Súrlódás:

en: Number of points on the grid in each direction:
hu: Pontok száma a rácson mindegyik irányban:

en: Wave width:
hu: Hullám szélessége:

en: Wave amplitude:
hu: Hullám amplitúdója:

en: Pulse duration:
hu: Lüktetés hossza:

en: Pulse max zoom:
hu: Lüktetés maximális nagyítása:

en: Pulse follows icon shape?
hu: Követi a lüktetés az ikon formáját?

en: Bounce duration:
hu: Pattogás hossza:

en: When bouncing, resize the icon by:
hu: Pattogás közben az ikon átméretezése ekkora mértékben:

en: the lower the value, the more it will flatten.
hu: minél kisebb az érték, annál jobban el fog laposodni az ikon.

en: How much the icon will flatten when hitting the ground:
hu: Mennyire laposodik el az ikon, amikor földet ér:

en: Blink duration:
hu: Villogás hossza:

en: Icon
hu: Ikon

en: Name of the dock it belongs to:
hu: Tartalmazó dokk neve:

en: Name of the icon as it will appear in its caption in the dock:
hu: Ikon neve (ez jelenik meg a feliratban a dokkon):

en: Set to 0 to use the default applet size
hu: Állítsa 0-ra az alapértelmezett méret használatához

en: Desired icon size for this applet
hu: Kisalkalmazás kívánt mérete

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Choose one of the available themes:
hu: Válasszon ki egyet az elérhető témákból:

en: Delay between animation changes :
hu: Animációk váltása közti késleltetés:

en: Penguin transparency:
hu: Pingvin átlátszósága:

en: Let the penguin wander everywhere in the dock?
hu: Megengedi a pingvinnek, hogy a teljes képernyőn vándoroljon?

en: in pixels.
hu: pixelekben.

en: Ground offset:
hu: Távolság a képernyő szélétől:

en: Image filename:
hu: Képfájl neve:

en: Position
hu: Pozíció

en: If locked, the desklet cannot be moved by simply dragging it with the left mouse button. It can still be moved with ALT + left-click.
hu: Ha zárolva van, a deskletet nem lehet a bal egérgombbal áthelyezni. Az ALT+bal egérgomb kombinációt kell használni.

en: Lock position?
hu: Zárolja a pozíciót?

en: Depending on your WindowManager, you may be able to resize this with ALT + middle-click or ALT + left-click.
hu: Az ablakkezelőjétől függ, hogy az ALT+középső egérgomb vagy az ALT+bal egérgomb kombinációval tud átméretezni.

en: Desklet dimensions (width x height):
hu: A desklet mérete (szélesség x magasság):

en: Depending on your WindowManager, you may be able to move this with ALT + left-click.
hu: Az ablakkezelőjétől függően, valószínűleg Alt+bal egérgombbal mozgathatja.

en: Desklet position (x, y):
hu: Desklet elhelyezkedése (x, y):

en: You can quickly rotate the desklet with the mouse, by dragging the little buttons on its left and top sides.
hu: A deskletet gyorsan el tudja forgatni az egérrel, a felső és bal oldalukon találó kis gombok húzásával.

en: Rotation:
hu: Forgatás:

en: Visibility
hu: Láthatóság

en: Is detached from the dock
hu: Le van választva a dokkról

en: Visibility:
hu: Láthatóság:

en: Keep above
hu: Felül tartás

en: Keep below
hu: Alul tartás

en: Keep on widget layer
hu: A szerkentyűrétegen

en: Reserve space
hu: Hely fenntartása

en: Should be visible on all desktops?
hu: Látható legyen minden asztalon?

en: Decorations
hu: Díszítések

en: Choose 'Custom decorations' to define your own decorations below.
hu: Válassza az "Egyéni dekorációk"-at saját dekorációjának elkészítéséhez.

en: Choose a decoration theme for this desklet:
hu: Dekorációs téma választása ehhez a desklethez:

en: Background image:
hu: Háttérkép:

en: Background transparency:
hu: Háttér átlátszósága:

en: in pixels. Use this to adjust the left position of drawings.
hu: pixelekben. Ezzel állíthatja be a rajzok bal oldalhoz viszonyított helyzetét.

en: Left offset:
hu: Bal oldali eltolás

en: in pixels. Use this to adjust the top position of drawings.
hu: pixelekben. Ezzel állíthatja be a rajzok felső oldalhoz viszonyított helyzetét.

en: Top offset:
hu: Felső eltolás:

en: in pixels. Use this to adjust the right position of drawings.
hu: pixelekben. Ezzel állíthatja be a rajzok jobb oldalhoz viszonyított helyzetét.

en: Right offset:
hu: Jobb oldali eltolás:

en: in pixels. Use this to adjust the bottom position of drawings.
hu: pixelekben. Ezzel állíthatja be a rajzok alsó oldalhoz viszonyított helyzetét.

en: Bottom offset:
hu: Alsó eltolás:

en: Foreground image:
hu: Előtér kép:

en: Foreground tansparency:
hu: Előtér átlátszósága:

en: Items
hu: Elemek

en: Clipboard items are those you get with CTRL+c. Selection items are those you get by selecting some text with the mouse.
hu: A vágólap elemei azok, amelyeket megjegyeztet a CTRL+c billentyűkkel. A kijelölt elemek pedig azok a szövegek, amelyeket az egérrel jelöl ki.

en: Which items should be remembered?
hu: Melyik elemeket jegyezze meg a kisalkalmazás?

en: Clipboard
hu: Vágólap

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Both
hu: Mindkettő

en: Number of items:
hu: Elemek száma:

en: Remember items between 2 sessions ?
hu: Jegyezze meg az elemeket két munkamenet között?

en: It is especially useful if you often select text with the mouse and don't want to loose your clipboard items due to too many items in the selection.
hu: Ez akkor hasznos, ha sűrűn jelöl ki szöveget az egérrel, és nem szeretné, hogy ezekkel legyen tele a vágólap.

en: Separate clipboard and selection?
hu: Elválasztja a kijelöléseket a vágólaptól?

en: If so, number of selection items:
hu: Ha igen, a kijelölt elemek száma:

en: When you click on an item, its content will become accessible with CTRL+v
hu: Ha egy elemre kattint, tartalmát a Ctr+v kombinációval érheti el

en: Paste into Clipboard?
hu: A vágólapra másolja?

en: When you click on an item, its content will become accessible with the middle-click
hu: Ha egy elemre kattint, tartalmát a középső egérgombbal érheti el

en: Paste into Selection?
hu: A kijelölésekhez másolja?

en: Shortkey to pop-up the items menu:
hu: Billentyűkombináció az elemek felugró menüjének megjelenítéséhez:

en: Pop-up menus at mouse position?
hu: Engedélyezi a felugró menüket az egér mellett?

en: Actions
hu: Műveletek

en: Enable actions?
hu: Műveletek engedélyezése?

en: Replay actions?
hu: Műveletek ismétlése?

en: Duration of the action menu:
hu: Műveleti menü hossza:

en: Depending on your WindowManager, you may be able to move this with ALT + left-click.. Negative values are counted from the right/bottom of the screen
hu: Az ablakkezelőjétől függően ezt az ALT+bal egérgomb kombinációval tudja mozgatni. A negatív értékek a képernyő jobb alsó sarkától vannak számlálva

en: Style
hu: Stílus

en: Image when composite is active:
hu: Kép, amikor a kompozito aktív:

en: Image when composite is inactive:
hu: Kép, amikor a kompozitor inaktív:

en: Behaviour
hu: Viselkedés

en: Let empty to use the default one. Alternatively, you can set any command you want.
hu: Hagyja üresen az alapértelmezett használatához. Beállíthat akármilyen parancsot alternatívaként.

en: Composite window-manager:
hu: Kompozitoros ablakkezelő:

en: Fallback window-manager:
hu: Másodlagos ablakkezelő:

en: Action on middle-click:
hu: Művelet középső egérgombra:

en: Shortkey to toggle the composite ON/OFF:
hu: Gyorsbillentyű a kompozitor ki/bekapcsolásához:

en: Let external applications pop up dialogs in the dock?
hu: Engedélyezi, hogy külső alkalmazások párbeszédablakokat jelenítsenek mega dokkon?

en: Let external applications reboot the dock?
hu: Engedélyezi, hogy külső alkalmazások újraindítsák a dokkot?

en: Let external applications quit the dock?
hu: Engedélyezi, hogy külső alkalmazások bezárják a dokkot?

en: Let external applications show/hide desklets?
hu: Engedélyezi, hogy külső alkalmazások elrejtsenek/mutassanak egyes deskleteket?

en: Let external applications reload applets?
hu: Engedélyezi, hogy külső alkalmazások újratöltsék a kisalkalmazásokat?

en: Let external applications show/hide docks?
hu: Engedélyezi, hogy külső alkalmazások elrejtsék/megjelenítsék az egyes dokkokat?

en: Let extern applications add launchers to the docks?
hu: Engedélyezi, hogy külső alkalmazások indítót adjanak a dokkhoz?

en: Line
hu: Vonal

en: Circle
hu: Kör

en: Plain Circle
hu: Sima kör

en: Background colour of the graphic :
hu: A grafikon háttérszíne:

en: On icon
hu: Ikonon

en: On label
hu: Címkén

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Default colour:
hu: Alapértelmeett szín

en: Background
hu: Háttér

en: Border colour
hu: Keretszín

en: Shortkey to show/hide the menu:
hu: Gyorsbillentyű a menü megjelenítéséhez/elrejtéséhez:

en: Shortkey to show/hide the quick-launch dialog:
hu: Gyorsbillentyű a gyorsindító megjelenítéséhez/elrejtéséhez:

en: Show recent documents?
hu: Megjelenítse a legutóbbi dokumentumokat?

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Icons
hu: Ikonok

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Transparency
hu: Átlátszóság

en: Leave empty to use the title of the RSS feed.
hu: Hagyja üresen a hírforrás címének használatához.

en: RSS Feed
hu: RSS-hírforrás

en: Font to be used for the title
hu: b

en: left
hu: bal

en: right
hu: jobb

en: Feed lines colour:
hu: Hírvonalak színe:

en: Space between 2 feed lines:
hu: Két hírvonal közötti hely:

en: Logo
hu: Logó

en: Logo size:
hu: Logó mérete:

en: normal
hu: közepes

en: big
hu: nagy

en: Maximum number of results :
hu: Találatok maximális száma:

en: Number of lines to display :
hu: Megjelenítendő sorok száma:

en: Animations
hu: Animációk:

en: Colours
hu: Színek

en: Black Hole
hu: Fekete lyuk

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Customisation
hu: Testreszabás

en: Image
hu: Kép

en: Mail application
hu: Levelező alkalmazás

en: Audio Player
hu: Zenelejátszó

en: Nothing
hu: Semmi

en: Time Elapsed
hu: Eltelt idő

en: Time Remaining
hu: Hátralévő idő

en: requires OpenGL.
hu: OpenGL szükséges.

en: Use 3D themes?
hu: Használjon 3D témát?

en: Display icons in the menu?
hu: Megjelenjenek az ikonok a menüben?

en: Time between two page refreshes
hu: Két oldalfrissítés közötti idő

en: Signal Strength
hu: Jelerősség

en: Signal Strength in percent
hu: Jelerősség százalékban

en: Raw Signal Informations
hu: Nyers jel információk
