cairo-dock-plug-ins - en to sk translation catalogue (1513 entries)

en: Blink
sk: Blikanie

en: Bounce
sk: Odrážanie

en: Busy
sk: Zaneprázdnený

en: Animated icons
sk: Animované ikony

en: This plug-in provides many different animations for your icons.
sk: Tento zásuvný modul ponúka množstvo rôzných animácií pre vaše ikony.

en: Pulse
sk: Pulzovanie

en: Rotate
sk: Otáčanie

en: Spot
sk: Bodový

en: Wave
sk: Vlnenie

en: Wobbly
sk: Trasenie

en: Add a lively Penguin in your dock !
    Left click to change the animation,
    Middle-click to disturb him ^_^
    Tux images are taken from Pingus, some other characters are available or can be added easily.
sk: Pridá živého tučniaka do vášho doku !
    Ľavé kliknutie zmení animáciu,
    Stredným tlačítkom ho vyrušíte ^_^
    Animácie Tuxa sú z hry Pingus, aj ostatné postavičky sú dostupné alebo se dajú ľahko pridať.

en: Cairo-Penguin
sk: Cairo-Tučniak

en: Hey, I'm here!
sk: Hej, tu som !

en: Sorry but I'm busy right now.
sk: Prepáč, teraz som zaneprázdnený.

en: I don't have time to play with you, I have to dig and mine all these icons.
sk: Nemám čas sa s tebou hrať. Musím zakopať míny pod všetky tieto ikony.

en: Your dock is so messy! Let me clean it.
sk: Váš dok je taký špinavý! Dovoľte mi, aby som ho vyčistil.

en: Admit my superiority on you as a penguin!
sk: Som tvoj nadriadený, pretože som tučniak!

en: Wait, do you want to kill me?!
sk: Počkaj, ty ma chceš zabiť?!

en: Do you know how painful it is to be clicked on??
sk: Ty vieš ako to bolí, keď na mňa klikáš??

en: It's my dock now, mwahahaha!
sk: Toto je teraz môj dok, hahaha!

en: I want to be a pirate!
sk: Chcem byť pirátom!

en: You shall not pass!
sk: Nemôžeš prejsť!

en: I'm your father!
sk: Som tvoj otec!

en: - Gee, Brain, what do you want to do tonight?
    - The same thing we do every night, Pinky : try to take over the Dock!
sk: - Gee, Brain, čo chceš robiť dnes večer?
    - To isté čo robíme každý večer, Pinky: pokús sa prevziať Dok!

en: For Aiur!
sk: Pre Aiur !

en: Wake up
sk: Zobuď sa

en: Keep quiet
sk: Buď ticho

en: Start XPenguins
sk: Spustiť x tučniakov

en: Stop XPenguins
sk: Zastaviť x tučniakov

en: This applet keeps a trace of the clipboard and mouse selection,
    so that you can recall them quickly. It's a clone of the well-know Klipper.
    It supports clipboard and mouse selection, predefined actions, and persistent items.
    Left-click to popup the clipboard and mouse selection history,
    Drop text on the icon to create persistent items, and middle-clck to recall them.
sk: Tento aplet drží stopu schránky a výber myšou,
    takže si môžete spomenúť rýchlo. Je to klon dobre známeho-Klippera.
    Podporuje schránky a výber myšou, vopred definované akcie a perzistentné položky.
    Ľavé-kliknutie to dava do schránky a výberom myši históriu,
    Chytenie textu na ikone vytvorí perzistentné položky, a stredný-klik vám pripomenie.

en: Clipboard history
sk: História schránky

en: Pop-up the items menu
sk: Vyskakovacie položky ponuky

en: The clipboard history is empty.
sk: Schránka histórie je prázdna.

en: Clear clipboard History
sk: Vyčistiť schránku histórie

en: Paste all copied items
sk: Vložiť všetky skopírované položky

en: No persistent items.
    You can add some by drag and dropping some text on the icon.
sk: Žiadne perzistentné položky.
    Môžete pridať pomocou pretiahnutia a hodenia nejakého textu na ikonu.

en: No items yet.
sk: Zatiaľ žiadne položky.

en: No compositor is available.
sk: Nie je dostupná kompozícia.

en: No fallback is available.
sk: Žiadna záloha nieje k dispoziici.

en: You need to install '%s'
sk: Je potrebné nainštalovať '%s'

en: No configuration tool is available.
sk: Konfiguračný nástroj nie je k dispozícii.

en: Composite-Manager
sk: Kompozitný správca

en: Toggle the composite ON/OFF
sk: Prepínač kompozície ZAP/VYP

en: Toggle composite?
sk: Prepnúť kompozíciu?

en: Edit Window-Manager settings
sk: Upraviť nastavenia správcu okien

en: middle-click
sk: kliknutie stredným tlačítkom

en: Reload Window-Manager
sk: Obnoviť správcu okien

en: Show desktop
sk: Zobraziť plochu

en: Expose all the desktops
sk: Vystaviť všetky plochy

en: Expose all the windows
sk: Vystaviť všetky okná

en: This plug-in lets extern applications interact on the dock.
    The communication between both sides is based on Dbus
sk: Tento plug-in umožňuje externým aplikáciam komunikovať s dockom.
    Komunikácia medzi oboma stranami je založená na systéme Dbus

en: Sorry, this module couldn't be added.
sk: Ľutujeme, tento modul nemôže byť pridaný.

en: The module has been added, but couldn't be launched.
sk: Modul bol pridaný, ale nemohol byť spustený.

en: The applet '%s' has been succefully updated and automatically reloaded
sk: Applet '%s' bol úspešne aktualizovaný a automaticky načítaný

en: The applet '%s' has been succefully installed and automatically launched
sk: Applet '%s' bol úspešne nainštalovaný a automaticky spustený

en: N/A
sk: Nie je k dispozícii

en: Disks
sk: Disky

en: System Monitor
sk: Sledovanie systému

en: day(s)
sk: deň(dní)

en: This applet allows you to write texts and monitor your system
    with a "text style desklet".
    USAGE:
      - NEED TO BE DETACHED FROM THE DOCK TO WORK !
      - Middle-clic to reload values
sk: Tento applet vám umožní písať texty a monitorovať váš systém
    s použitím "štýlu textu deskletu".
    POUŽITIE:
      - ABY PRACOVAL MUSÍ BYŤ ODPOJENÝ OD DOKU!
      - Stredným kliknutím znovu načítate hodnoty

en: It doesn't seem to be a valid XML file.
sk: Zdá sa, že toto nie je správny XML súbor.

en: Please wait...
sk: Čakajte, prosím...

en: Folders
sk: Priečinky

en: Open the configuration of the applet to choose a folder to import.
sk: Otvorte konfiguráciu apletu a vyberte zložku, ktorú chcete importovať.

en: Empty or unreadable folder.
sk: Prázdny, alebo nečítateľný priečinok.

en: Properties:
sk: Vlastnosti:

en: Size
sk: Veľkosť

en: bytes
sk: bajty

en: Last Modification
sk: Posledná úprava

en: Mime Type
sk: Mime typ

en: User ID
sk: ID používateľa

en: Group ID
sk: ID skupiny

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Read
sk: Čítanie

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Write
sk: Zápis

en: Execute
sk: Spustiť

en: Warning: could not delete this file.
    Please check file permissions.
sk: Upozornenie: nemôžete odstrániť tento súbor.
    Skontrolujte si či máte právo na zapisovanie.

en: You're about deleting this file
      (%s)
    from your hard-disk. Sure ?
sk: Chcete odstrániť tento súbor
      (%s)
    z vášho hardisku. Ste si istý ?

en: Warning: could not rename %s.
    Check file permissions 
    and that the new name does not already exist.
sk: Upozornenie: nemôžete premenovať %s.
    Skontrolujte si či máte právo na zapisovanie.
     a či nový názov už neexistuje.

en: Rename to:
sk: Premenovať na :

en: Pick up a directory
sk: Prejsť do vyššieho adresára

en: Warning: could not create %s.
    Check file permissions 
    and that the new name does not already exist.
sk: Upozornenie: nedá sa vytvoriť %s.
    Skontrolujte oprávnenia 
    a či nový názov už neexistuje.

en: Enter a file name:
sk: Vložte názov súboru:

en: Open the folder
sk: Otvoriť priečinok

en: Rename this file
sk: Premenovať tento súbor

en: Delete this file
sk: Odstrániť tento súbor

en: Move this file
sk: Premiestniť tento súbor

en: Open with
sk: Otvoriť s

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Create a new file
sk: Vytvoriť nový súbor

en: Create a new folder
sk: Vytvoriť nový priečinok

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: By name
sk: podľa názvu

en: By date
sk: podľa dátumu

en: By size
sk: podľa veľkosti

en: By type
sk: podaľa typu

en: The folder has been imported.
sk: Priečinok bol importovaný

en: Do you want to import the content of the folder too?
sk: Chcete importovať aj obsah zložky?

en: Displays the common Applications menu and the Recently used files.
    It is compatible with any XDG compliant menu (Gnome, XFCE, KDE, ...)
    Middle-click to open a dialog to quickly launch any command (you can set up a shortkey for it, like ALT+F2)
    You can also set up a shortkey to pop up the menu (like ALT+F1)
sk: Zobrazí bežné menu Aplikácie a naposledy použité súbory.
    Je kompatibilný s akýmkoľvek XDG zhodným menu (Gnome, XFCE, KDE, ...)
    Stredným-kliknutím otvorte dialógové okno pre rýchle spustenie ľubovoľného príkazu (môžete nastaviť skratku pre neho, ako ALT + F2)
    Môžete tiež nastaviť, aby skratku vyskakovacieho menu (ako ALT + F1)

en: Applications Menu
sk: Menu aplikácií

en: Show/hide the Applications menu
sk: Zobraziť/Skryť Ponuku aplikácií

en: Show/hide the quick-launch dialog
sk: Zobraziť/Skryť ponuku rýchle spustenie

en: Logout
sk: Odhlásiť sa

en: Shutdown
sk: Vypnúť

en: Quick launch
sk: Rýchle spustenie

en: Configure menu
sk: Nastaviť ponuku

en: Clear recent
sk: Vyčistiť nedávne

en: Recent Documents
sk: Nedávne dokumenty

en: Clear the list of the recently used documents?
sk: Vyčistiť zoznam nedávno použitých dokumentov ?

en: Enter a command to launch:
sk: Vložte príkaz pre spustenie :

en: Global Menu
sk: Úplná ponuka

en: This applet allows you to control the current active window:
      close, minimize, maximize, and display the application menu.To display the menu, applications have to support this feature, which is the case on Ubuntu by default.
    You can bind a shortkey to this action.
sk: Tento applet umožňuje ovládať aktuálne aktívne okno:
      zavrieť, minimalizovať, maximalizovať, a zobraziť ponuku aplikácií. Pre zobrazenie ponuky, musí túto funkciu aplikácia podporovať, čo je prípad Ubuntu v predvolenom nastavení.
    Na túto akciu môžete naviazať klávesovú skratku.

en: Show/hide the current application menu
sk: Zobraziť/skryť aktuálnu ponuku aplikácií

en: The application didn't send its menu to us.
sk: Ponuky aplikácie neboli odoslané.

en: There is something wrong with PulseAudio.
    Can you check its status (installed? running? version?) and report this bug (if any) to forum.glx-dock.org
sk: Niečo nie je v poriadku s PulseAudio.
    Chcete pozrieť v akom je stave (nainštalované? spustené? verzia?) a poslať správu o chybe (ak je) na forum.glx-dock.org

en: Did you know that your dock can dance? :)
    If you click on this icon, the dock will dance!
    In fact, you will have a graphical equalizer into the dock
    It will analyse the signal given by PulseAudio.
sk: Vedeli ste, že váš panel môže tancovať? :)
    Ak kliknete na túto ikonu, bude tanec..!
    V skutočnosti, budete mať z panelu grafický ekvalizér
    Bude analyzovať signály vydávané PulseAudio.

en: Indicator-Generic
sk: Indikátor-Spoločný

en: This indicator service did not reply.
    Please check that '%s' is correctly installed and its daemon is running.
sk: Tento ukazovateľ služby neodpovedá.
    Skontrolujte prosím, či je '%s' správne nainštalovaný a je spustený daemon.

en: A menu that lets you access quickly to your information, your online status, your friends.
sk: Menu, ktoré vám umožní rýchly prístup k vašim informáciám, váš stav ked sa pripojíite, tvojiich priateľov.

en: It seems that the Me-Menu is not installed on your system
sk: Zdá sa, že Me-Menu nie je nainštalované vo vašom systéme

en: Messaging Menu
sk: Ponuka správ

en: Show/hide the Messaging menu
sk: Zobraziť/Skryť ponuku správ

en: The Messaging service did not reply.
    Please check that it is correctly installed.
sk: Služba Správy neodpovedá.
    Skontrolujte prosím, či je správne nainštalovaná.

en: Network connection state changed to inactive.
sk: Sieťové pripojenie nie je aktívne.

en: Connecting...
sk: Pripájanie...

en: Network connection is established.
sk: Sieťové pripojenie je nadviazané.

en: Network connection state changed to disconnected.
sk: Sieť bola odpojená.

en: A cable has been plugged
sk: Kábel bol pripojený

en: A cable has been unplugged
sk: Kábel bol odpojený

en: Checking connection...
    Please retry in a few seconds
sk: Skúšam pripojenie...
    Prosím opakujte o pár sekúnd

en: Wired Connection.
sk: Káblové pripojenie.

en: Interface
sk: Prostredie

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Wifi enabled.
sk: Wifi povolené.

en: Network ID
sk: ID siete

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Access point
sk: Prístupový bod

en: Signal Quality
sk: Kvalita signálu

en: This applet allows you to monitor your network connection(s).
    It can display the download/upload speeds and the wifi signal quality.
    If you have network-manager running, it can also let you choose the current wifi network.
    Left-click to pop-up some info,Scroll on the icon to switch the display between net speed and wifi.
sk: Tento applet vám umožní sledovať vaše pripojenie k sieti (am).
    Môže zobrazovať download / upload rýchlosti a kvalitu signálu WiFi.
    Ak máte spustený program sieťový-manager, môže tiež nechať zvoliť aktuálnu wifi sieť.
    Aj ľavé-kliknutie vám ponúkne info, Prejdite na túto ikonu pre prepnutie zobrazenia medzi rýchlosťou siete a wifi.

en: Loading
sk: Načítanie

en: Check for Wireless Extension
sk: Skontrolujte Wireless pripojenie

en: Network Administration
sk: Sieťová administrácia

en: Activate network
sk: Aktivovať sieť

en: Deactivate network
sk: Deaktivovať sieť

en: Deactivate wifi
sk: Deaktivovať wifi

en: Activate wifi
sk: Aktivovať wifi

en: RSSreader
sk: Čitačka RSS

en: This applet is an RSS/Atom feed reader.
    You can instanciate it as many times as you want.
    USAGE:
     - Left-click : display the complete feed lines in a dialog.
     - Middle-click : refresh the feed.
     - Scroll on the desklet : make the feed lines scroll.
     - Drag and drop a valid URL on the icon to use it,
        or copy it and use "Paste a new RSS Url" in the menu.
        or edit the Configuration Panel.
sk: Tento applet je RSS/Atom čítačka zdrojov.
    Môžete spustiť toľkokrát, koľkokrát chcete.
    POUŽITIE:
     - Ľavé kliknutie : zobrazí úplné linky zdrojov v dialógu.
     - Stredné kliknutie : obnoví zdroj.
     - Pretiahnutím platnej url adresy na ikonu ju otvoríte.
        alebo skopírujte a použite "vložiť novú RSS Url" v menu.
        alebo upravte konfiguračný panel.

en: Retrieving data...
sk: Získavam údaje ...

en: It doesn't seem to be a valid URL.
sk: To sa nezdá byť platná adresa URL.

en: Paste a new RSS Url (drag and drop)
sk: Vložiť novú RSS adresu (chyť a vlož)

en: Open with your web browser
sk: Otvoriť vo vašom webovom prehliadači

en: Refresh
sk: Aktualizovať

en: Warning: couldn't retrieve data last time we tried.
sk: Varovanie : pri poslednom pokuse sa neprijali žiadne údaje.

en: No URL is defined.
sk: Žiadna URL nie je definovaná.

en: No data (no connection?)
sk: Žiadne údaje (nie ste pripojený ?)

en: Invalid data (invalid RSS/Atom feed?)
sk: Nesprávne údaje (neplatný RSS/Atom zdroj ?)

en: No data
sk: Žiadne údaje

en: No modification
sk: Žiadna zmena

en: This RSS feed has been modified...
sk: Tento RSS zdroj bol zmenený...

en: No URL is defined
    You can define one by copying the URL in the clipboard,
     and selecting "Paste the URL" in the menu.
sk: Nie je definovaná URL
    Môžete ju definovať skopírovaním URL do schránky
     a vybrať "Vložiť RL
     v menu.

en: No data
    Did you set a valid RSS feed?
    Is your connection alive?
sk: Žiadne údaje
    Nastavili ste správny RSS zdroj ?
    Je vaše pripojenie aktívne ?

en: Open parent folder
sk: Otvoriť nadradený priečinok

en: Copy the location
sk: Kopírovať umiestnenie

en: Delete this event
sk: odstrániť túto udalosť

en: All
sk: Všetko

en: Applications
sk: Aplikácie

en: Images
sk: Obrázky

en: Audio
sk: Zvuk

en: Top Results
sk: Najlepšie výsledky

en: Look for events
sk: Pozrieť sa na udalosti

en: File name
sk: Názov súboru

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: You need to install the Zeitgeist data engine.
sk: Musíte nainštalovať spätne predošlé dáta.

en: Browse and search in recent events
sk: Prehliadať a nájsť nedávne udalosti

en: Recent-Events
sk: Nedávne udalosti

en: Show/hide the Recent Events
sk: Zobraziť/Skryť nedávne udalosti

en: %d event(s) deleted
sk: %d udalosť(i) odstránená

en: Recent files
sk: Nedávne súbory

en: Delete today's events
sk: Odstrániť dnešné udalosti

en: Delete all events
sk: Odstrániť všetky udalosti

en: Control from keyboard
sk: Ovládanie klávesnicou

en: Enable/disable the keyboard control of the dock
sk: Povoliť/Zakázať ovládanie panela klávesnicou

en: The value %s has been copied into the clipboard.
sk: Hodnota %s bola skopírovaná do schránky.

en: Open a terminal here
sk: Tu otvoriť terminal

en: Zip folder
sk: Zip priečinok

en: Move to
sk: Presunúť do

en: Copy URL
sk: Kopírovať URL

en: Open location
sk: Otvoriť umiestnenie

en: Zip file
sk: Zip súbor

en: Mail file
sk: E-mail súbor

en: Files
sk: Súbory

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open in new window
sk: Otvoriť v novom okne

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

en: Firefox bookmarks
sk: Záložky Firefox

en: Wikipedia
sk: Wikipédia

en: Search on the web
sk: Vyhľadať na webe

en: Enable/disable the Finder
sk: Povoliť/Zakázať hľadáčik

en: (F1) Match case
sk: (F1) Rozlišovať veľkosť

en: (F2) Music
sk: (F2) Hudba

en: (F3) Image
sk: (F3) Obrázky

en: (F7) Sources
sk: (F6) Zdroje

en: No result
sk: Žiaden výsledok

en: results
sk: výsledky

en: result
sk: výsledok

en: Searching ...
sk: Hľadanie ...

en: Enter your search
sk: Vložte svoje hľadanie

en: A simple applet to quickly take screenshots.
    <b>Click</b> to take a screenshot.
    <b>Middle-click</b> gives you more options.
    You can bind a <b>shortcut</b> to the action.
sk: Jednoduchý applet pre rýchle snímky obrazovky.
    <b>Kliknitím</b>, urobíte snímku.
    <b>stredný-klik</b> vám ponúkne viac možností.
    K tejto akcii môžete naviazať <b>klávesovú skratku </b>.

en: Take a screenshot
sk: Urobiť snímku obrazovky

en: Screenshot
sk: Snímka obrazovky

en: Screenshot with options
sk: Snímka s nastavením

en: Screenshot from
sk: Snímka z

en: Unable to take a screenshot
sk: Nedá sa urobiť snímka

en: in seconds.
sk: v sekundách.

en: Delay
sk: Oneskorenie

en: Grab the current window instead of the all screen
sk: Zosnímať aktuálne okno namiesto celej obrazovky

en: Grab the current window
sk: Zosnímať aktuálne okno

en: Let empty to use the default one.
sk: Nechať prázdne a použiť predvolené.

en: Directory
sk: Adresár

en: Sound Effects
sk: Zvukové efekty

en: Notification Area
sk: Oblasť upozornení

en: Uptime
sk: Uplynulý čas

en: Activity time
sk: Aktívny čas

en: CPU model
sk: Model procesora

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: core(s)
sk: jadro(á)

en: This applet shows you the CPU load, RAM usage, graphic card temperature, etc.
    Middle click on the icon to get some valuable info.
    Left click on the icon to get a list of the most ressources using programs.
    You can instanciate this applet several times to show different values each time.
sk: Tento applet zobrazuje zaťaženie procesora, použitú RAM, teplotu grafickej karty, atd.
    Kliknutím stredným tlačítkom získate daľšie cenné informácie.
    Kliknutím ľavým tlačítkom na ikonu dostanete zoznam programov, ktoré používajú najviac zdrojov.
    Môžete použiť tento aplet kedykoľvek a vždy získate nové zobrazenia hodnôt.

en: The acquisition of one or more data has failed.
    You should remove the data that couldn't be fetched.
sk: Získanie jedného alebo viacerých údajov zlyhalo.
    Mali by ste odstrániť údaje, ktoré by mohli byť pritiahnuté za vlasy.

en: Open the System-Monitor
sk: Otvoriť sledovanie systému

en: Show info
sk: Zobraziť info

en: Driver Version
sk: Verzia ovládača

en: Core Temperature
sk: Teplora jadra

en: Alert! Graphic Card core temperature has reached %d°C
sk: Výstraha ! Teplota jadra grafickej karty dosiahla %d°C

en: Memory
sk: Pamäť

en: Available
sk: K dispozícii

en: Cached
sk: Vo vyrovnávacej pamäti

en: Buffers
sk: Buffery

en: alarm
sk: výstraha

en: rpm
sk: otáčky za minútu

en: CPU temperature has reached %d°C
sk: Teplota procesora dosiahla %d°C

en: Fan speed has reached %d rpm
sk: Rýchlosť ventilátora dosiahla %d rpm

en: Toons
sk: Nástroje

en: This applet displays a toon that will look at your mouse.
sk: Tento applet ukazuje postavičku, ktorá bude sledovať vašu myš

en: Setup the luminosity of your screen directly from your dock.
    Scroll up/down to increase/decrease the luminosity
    Left-click to open a dialog to setup the luminosity
    Middle-click to set it up for each color.
    You can also define a luminosity value that will be applied automatically on startup.
sk: Nastavenie svietivosti obrazovky priamo z doku.
    Posun nahor/nadol k zvýšeniu/zníženiu svietivosti
    Ľavým-kliknutím otvorte dialóg pre nastavenie svietivosti
    Stredným-kliknutím ho môžete nastaviť pre každú farbu.
    Môžete tiež definovať svietivosti hodnota, ktorá bude použitá automaticky pri štarte.

en: Screen Luminosity
sk: Jas obrazovky

en: Increase the brightness
sk: Zvýšiť jas

en: Decrease the brightness
sk: Znížiť jas

en: Set up gamma correction
sk: Nastaviť gamma korekciu

en: Apply current luminosity on startup
sk: Použiť aktuálnu svietivosť pri štarte

en: Red :
sk: Červená:

en: Green :
sk: Zelená:

en: Blue :
sk: Modrá:

en: Set up gamma:
sk: Nastaviť gamma :

en: Luminosity
sk: Svietivosť

en: I couldn't open card '%s'
sk: Nemohol som otvoriť kartu '%s'

en: Card '%s' opened but I couldn't get any info
sk: Karta '%s' otvorená, ale nemôžem získať žiadne info

en: I couldn't open the mixer
sk: Nemohol som otvoriť zmiešavač

en: I couldn't attach the mixer to the card
sk: Nemohol som pripojiť zmiešavač ku karte

en: I couldn't register options
sk: Nemohol som sa zaregistrovať voľby

en: I couldn't load the mixer
sk: Nemohol som spustiť zmiešavač

en: Set up volume:
sk: Nastaviť hlasitosť :

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Sound Control
sk: Ovládanie zvuku

en: Show/hide the Sound menu
sk: Zobraziť/Skryť ponuku zvuk

en: Adjust channels
sk: Nastaviť kanály

en: double-click
sk: dvojklik

en: Unmute
sk: Zapnúť zvuk

en: Mute
sk: Vypnúť zvuk

en: No title
sk: Bez názvu

en: years
sk: roky

en: Add a new task
sk: Pridať novú úlohu

en: Edit tasks
sk: Upraviť úlohy

en: Calendar and tasks
sk: Kalendár a úlohy

en: Time you want to be notified:
sk: Čas, kedy si chcete byť informovaní:

en: In the form xx:xx. E.g.: 20:35 for 8:35pm
sk: V tvare xx:xx Napríklad.: 20:35 na 8:35pm

en: Never
sk: NIkdy

en: Day
sk: Deň

en: Monday
sk: Pondelok

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Wednesday
sk: Streda

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Friday
sk: Piatok

en: Saturday
sk: Sobota

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Week Day
sk: Deň v týždni

en: Week End
sk: Koniec týždňa

en: Month
sk: Mesiac

en: Repeat every:
sk: Opakovať každý:

en: If every month, which day of the month?
sk: Ak každý mesiac, ktorý deň v mesiaci?

en: Message you want to use to be notified:
sk: Správa, ktorú chcete použiť ako oznámenie:

en: Tea Time!
sk: Čas na čajík (alebo kávičku)!

en: Command to launch:
sk: Príkaz na spustenie:

en: E.g.:
sk: Napr.:

en: Search for your location :
sk: Hľadanie pre vaše umiestnenie :

en: clock
sk: hodiny

en: This applet displays time, date and a calandar.
    2 view are available : <b>numeric</b> and <b>analogic</b>.
     Analogic view is compatible with the Cairo-Clock's themes, and you can detach the applet to be a perfect clone of Cairo-Clock.
    It displays a <b>calendar</b> on left-click, which lets you <b>manage tasks</b>.
    It also supports alarms, and allows you to setup time and date.
    Left-click to show/hide the calendar, Middle-click to stop a notification,
    Double-click on a day to edit the tasks for this day.
sk: Tento aplet zobrazuje čas, dátum a kalendár.
    K dispozícii sú 2 pohľady : <b>číselný</b> a <b>analógový</b>.
     Analógový pohľad je kompatibilnýs témami Cairo-Clock, a applet môžete odpojiť a získať dokonalý klon Cairo-Hodín.
    Zobrazuje <b>kalendár</b> a ľavé kliknutie, vám umožní <b>spravovať úlohy</b>.
    Tiež podporuje alarmy, a umožnuje nastaviť čas a dátum.
    Ľavé kliknutie zobrazí/skryje kalendar, Stredné kliknutie zastaví oznamovanie,
    Dvojité kliknutie na deň umožní upraviť dnešné úlohy.

en: No task is sheduled for today.
    
    You can add tasks by clicking on the applet to open the calendar, and then double-clicking on a day.
sk: Pre dnešok nie je žiadna úloha.
    
    Môžete pridať úlohy, kliknutím na applet pre otvorenie kalendára, a potom dvoj-kliknutím na deň.

en: No task is sheduled for the next 7 days.
    
    You can add tasks by clicking on the applet to open the calendar, and then double-clicking on a day.
sk: Pre nasledujúcich 7 dní nie je žiadna úloha.
    
    Môžete pridať úlohy, kliknutím na applet pre otvorenie kalendára, a potom dvoj-kliknutím na deň.

en: Show today's tasks
sk: Zobraziť dnešné úlohy

en: Show this week's tasks
sk: Zobraziť úlohy pre tento týždeň

en: Set up time and date
sk: Nastaviť čas a dátum

en: Delete this task
sk: Odstrániť túto úlohu

en: Don't repeat
sk: Neopakovať

en: Each month
sk: Každý mesiac

en: Each year
sk: Každý rok

en: each month
sk: každý mesiac

en: each year
sk: každý rok

en: Right-click to add a new task.
sk: Pravým kliknutím pridáte novú úlohu.

en: Title
sk: Názov

en: Time
sk: Čas

en: Freq.
sk: Frek.

en: Tags
sk: Štítky

en: The following task was scheduled at
sk: Nasledujúca úloha bola naplánovaná na

en: Repeat this message every:
sk: Opakovať túto správu každých:

en: The following task has felt due:
sk: Nasledujúca úloha zlyhala z dôvodu:

en: It's time for the following task:
sk: Čas pre nasledujúcu úlohu:

en: This task will begin in 15 minutes:
sk: Táto úloha bude zahájená do 15 minút:

en: Today is the following anniversary:
sk: Dnes je nasledovné výročie:

en: Tomorrow is the following anniversary:
sk: Zajtra je nasledovné výročie:

en: frame&reflects
sk: rám&zrkadlenie

en: scotch sellotape
sk: škótska lepiaca páska

en: frame with sellotape
sk: orámovanie lepiacou páskou

en: dark
sk: tmavý

en: clear
sk: jasný

en: light
sk: svetlo

en: water drop
sk: kvapka vody

en: water
sk: voda

en: futuristic
sk: futuristický

en: none
sk: žiadny

en: board
sk: tabuľa

en: 3Dplane
sk: 3D rovina

en: comics
sk: komiks

en: curly
sk: vlnitý

en: modern
sk: moderný

en: tooltip
sk: Bublinová nápoveda

en: Small
sk: Malý

en: File has been uploaded.
    Just press CTRL+v to paste its URL anywhere.
sk: Súbor bol nahraný.
    Stačí stlačiť CTRL + V k prilepeniu adresy URL kdekoľvek.

en: Please wait for the current upload to finish before starting a new one.
sk: Prosím, počkajte kým súčasné nahrávanie skončí pred začatím nového.

en: This file is not readable.
sk: Tento súbor sa nedá čítať.

en: Couldn't upload the file, check that your internet connection is active.
sk: Nedá sa nahrať súbor, skontrolujte či je vaše internetové pripojenie aktívne.

en: Drop to share
sk: Pustiť pre zdieľanie

en: Clear the list of the recently uploaded files?
sk: Vymazať zoznam nedávno nahratých súborov?

en: The text has been pasted in the clipboard.
    You can retrieve it with CTRL+v.
sk: Text bol vložený do schránky.
    Môžete ho načítať pomocou CTRL + V.

en: Sorry, couldn't find the original file nor a preview of it.
sk: Prepáčte, nemôžem nájsť originál súbor, ani náhľad naň.

en: The URL has been stored in the clipboard.
    Just use 'CTRL+v' to paste it anywhere.
sk: URL bola uložená do schránky.
    Stačí použiť 'CTRL + V' a vložte ju kdekoľvek.

en: No uploaded file available
    .Just drag'n drop a file on the icon to upload it
sk: Nie je k dispozícii nahraný súbor
    Stačí chytiť a pustiť súbor na ikonu k nahraniu.

en: No uploaded file available.
    Consider activating the history if you want the applet to remember previous uploads.
sk: Nie je k dispozícii nahraný súbor 
    . Zvážte aktiváciu histórie, ak chcete aby si applet pamätal predchádzajúce nahrania.

en: The current URL has been stored in the clipboard.
    Just use 'CTRL+v' to paste it anywhere.
sk: Súčasná URL bola uložená do schránky.
    Stačí použiť 'CTRL + V' a vložte ju kdekoľvek.

en: The current URL has been stored into the selection.
    Just middle-click to paste it anywhere.
sk: Aktuálna URL bola uložená do výberu.
    Stredným-kliknutím ju vložíte kamkoľvek.

en: File
sk: Súbor

en: Click on the icon to copy the URL into the clipboard.
sk: Kliknutím na ikonu skopírujete URL do schránky.

en: Send the clipboard's content
sk: Poslať obsah schránky

en: History
sk: História

en: Get text
sk: Získať text

en: Remove from history
sk: Odstrániť z histórie

en: Clear History
sk: Vyčistiť históriu

en: 3D plane
sk: 3D rovina

en: Parabolic
sk: Parabolický

en: Rainbow
sk: Dúha

en: Slide
sk: Posun

en: Curve
sk: Krivka

en: drop indicator
sk: pokles indikátora

en: dustbin
sk: nádoba na odpadky

en: This applet manages the dustbin
    You can threw files and unmount disks by drag-and-dropping them on the icon.
    Middle-click on the icon will empty the dustbin.
sk: Tento applet spravuje odpadkový kôš
    Môžete sem vhadzovať súbory a odpájať disky chytením-a-pretiahnutím na ikonu.
    Stredné-kliknutie na ikonu vyprázdni odpadkový kôš.

en: You're about to delete all files in all dustbins. Sure ?
sk: Chystáte sa vymazať všetky súbory vo všetkých košov. Určite ?

en: The trash contains
sk: Kôš obsahuje

en: files
sk: súbory

en: elements
sk: prvky

en: Counting total size and files number...
sk: Spočítanie celkovej veľkosti a počet súborov...

en: Show Trash (click)
sk: Zobraziť kôš (kliknutie)

en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť kôš

en: Display dustbins information
sk: Zobraziť informácie o košoch

en: %s successfully unmounted
sk: %s je teraz odpojený

en: Failed to unmount %s
sk: Zlyhalo odpojenie %s

en: Unmouting this volume ...
sk: Odpojiť túto jednotku...

en:  trashe(s)
sk:  kôš(e)

en:  file(s)
sk:  súbor(y)

en: calculating
sk: prebieha výpočet

en: icon effects
sk: efekty ikôn

en: This plugin adds many special effects to your icons.
sk: Tento plug-in pridáva mnoho špeciálnych efektov do vašich ikôn.

en: Fire
sk: Oheň

en: Stars
sk: Hviezdy

en: Rain
sk: Dážď

en: Snow
sk: Sneh

en: Storm
sk: Búrka

en: Firework
sk: Ohňostroj

en: illusion
sk: ilúzie

en: This plugin provides animations for appearance & disappearance of icons.
sk: Tento plug-in umožňuje animácie pre vzhľad & miznutie ikôn.

en: keyboard indicator
sk: indikátor klávesnice

en: This applet lets you control the keyboard layout.
    	It can also display the current num and caps lock.
    	Left-click to switch to the next layout
    	Scroll up/down to select the previous/next layout
    	Right-click gives you access to the list of available layouts.
sk: Tento aplet umožňuje nastaviť rozloženie klávesnice.
    	 Môže tiež zobraziť aktuálne číslo a Caps Lock.
    	 Ľavé-tlačidlo pre prepnutie na ďalšie rozloženie
    	 Posun nahor/nadol vyberie predchádzajúce/nasledujúce rozloženie
    	 Pravé-kliknutie vám umožní prístup k zoznamu dostupných rozložení.

en: Switch keyboard language
sk: Prepnúť klávesnicu na iný jazyk

en: Keyboard preferences
sk: Predvoľby klávesnice

en: Log out
sk: Odhlásenie

en: Lock the screen
sk: Uzamknúť obrazovku

en: Show the log-out menu
sk: Zobraziť ponuku Odhlásiť

en: Shut down
sk: Vypnutie

en: Restart
sk: Reštartovať

en: Hibernate
sk: Dlhodobý spánok

en: Your computer will not consume any energy.
sk: Počítač nebude spotrebovávať žiadnu energiu.

en: Suspend
sk: Úsporný režim

en: Your computer will still consume a small amount of energy.
sk: Váš počítač stále konzumuje malé množstvo energie.

en: Close your session and allow to open a new one.
sk: Zatvorte reláciu a umožnite otvorenie novej.

en: Switch user
sk: Prepnúť používateľa

en: Guest session
sk: Relácia pre hosťa

en: Lock screen
sk: Uzamknúť obrazovku

en: Program an automatic shut-down
sk: Program na automatické vypnutie

en: It will automatically shut-down in %ds
sk: Automatické vypnutie o %ds

en: Shut down the computer?
sk: Vypnúť počítač?

en: Restart the computer?
sk: Reštartovať počítač?

en: Close the current session?
sk: Ukončiť aktuálne sedenie?

en: Manage users
sk: Spravovať používateľov

en: Please do that at the end of the update.
sk: Počkajte prosím, na ukončenie aktualizácie.

en: Your computer will shut-down in 1 minute.
sk: Váš počítač bude vypnutý za jednu minútu.

en: Choose in how many minutes your PC will stop:
sk: Vyberte si za koľko minút bude vaše PC vypnuté :

en: Server address:
sk: Adresa servera:

en: myHost
sk: môj počítač

en: Username:
sk: Meno používateľa:

en: Password:
sk: Heslo:

en: The password will be crypted.
sk: Heslo bude šifrované.

en: Enter 0 to use the default port. Default ports are 110 for POP3 or APOP and 995 for POP3S.
sk: Vložte 0 pre použitie predvoleného portu. Predvolené porty sú 110 pre POP3 a 995 pre POP3S.

en: Enter 0 to use the default port. Default ports are 143 for IMAP4 and 993 for IMAP4 over SSL.
sk: Vložte 0 pre použitie predvoleného portu. Predvolené porty sú 143 pre IMAP4 a 993 pre IMAP4 cez SSL.

en: Use a secure connection (SSL)
sk: Použiť bezpečné pripojenie (SSL)

en: Refresh time:
sk: Obnoviť čas :

en: In minutes.
sk: v minútach.

en: Specific mail application
sk: Upresnite aplikáciu pre poštu

en: Leave empty to use the default mail application.
sk: Nechajte prázdne pre požitie predvolenej poštovej aplikácie.

en: Directory on server:
sk: Adresár na serveri:

en: Path of mbox file:
sk: Cesta z mbox súboru:

en: Path to Mail directory:
sk: Cesta pre adresár pošty:

en: Address of feed:
sk: Adresa feed:

en: Remove this account
sk: Odstrániť tento účet

en: Don't forget to enable IMAP (or POP) service from settings of your mail account.
sk: Nezabudnite povoliť službu IMAP (alebo POP) v nastaveniach vášho poštového účtu.

en: Please choose an account type.
sk: Prosím vyberte typ účtu.

en: New account's name
sk: Nový názov účtu

en: Please enter a name for this account.
sk: Prosím, zadajte názov pre tento účet.

en: This account already exists.
    Please choose another name for the new account.
sk: Tento účet už existuje.
    Prosím vyberte iný názov pre tento účet.

en: Enter a name for this account. You can give it any name you want.
sk: Prosím, zadajte názov pre tento účet. Môžete vložiť názov aký chcete.

en: Remove Account
sk: Odstrániť účet

en: unknown
sk: neznámy

en: no subject
sk: bez predmetu

en: No unread mail in your mailboxes
sk: Žiadna neprečítaná správa vo vašej schránke

en: You have %d new mails:
sk: Máte %d nových mailov :

en: You have a new mail:
sk: Máte nový e-mail :

en: mail
sk: pošta

en: This applet is very useful to warn you when you get new e-mails
    It can check in any kind of mailbox (yahoo, gmail, etc)
    Left-click to launch the prefered mail application,
    Middle-click to refresh all the mailboxes.
sk: Tento applet je veľmi užitočný pre upozornenie, ak dostanete nové e-maily
    Tu môžete overovať rôzne druhy schránok (Yahoo, Gmail, atď)
    Ľavé kliknutie spustí preferovaný mail,
    Stredným kliknutím obnovíte všetky poštové schránky.

en: A problem occured
    If '%s' is not your usual mail application,
    you can change it in the configuration panel of this module
sk: Nastal problém
    Ak '%s' nie je obvyklou aplikáciou na spracovanie pošty,
    môžete to zmeniť v conf paneli tohto modulu

en: No mail application is defined,
    you can define it in the configuration panel of this module
sk: Nie je definovana poštová aplikácia.
    Môžete ju definovať v konfiguračnom paneli tohto modulu.

en: Refresh a mail account
sk: Obnoviť poštový účet

en: Refresh all
sk: Obnoviť všetko

en: Refresh %s
sk: Obnoviť %s

en: Mark all emails as read
sk: Označiť všetku poštu ako prečítanú

en: Launch %s
sk: Spustiť %s

en: Mail
sk: Pošta

en: motion blur
sk: rozmazanie pohybom

en: This plugin adds a motion blur effect to docks.
sk: Tento plugin pridá efekt rozmazania pohybom do docku.

en: Unknown artist
sk: Neznámy interpret

en: Unknown title
sk: Neznámy titul

en: Track
sk: Stopa

en: Track n°
sk: Skladba číslo

en: Song n°
sk: Skladba n°

en: Artist
sk: Interpret

en: Length
sk: Dĺžka

en: Current song
sk: Aktuálna skladba

en: There is no media playing.
sk: Nie je žiadne medium na prehranie.

en: musicPlayer
sk: Prehrávač hudby

en: Sorry, I couldn't detect any player.
    If it is running, it is maybe because its version is too old and does not offer such service.
sk: Prepáčte, neviem nájsť žiaden prehrávač.
    Ak je spustený, to je možno preto, že jeho verzia je príliš stará a neponúka tieto služby.

en: Choose a music player to control
sk: Vyberte prehrávač zvuku, ktorý chcete ovládať

en: Find opened player
sk: Nájdi otvorený prehrávač

en: Choose a player
sk: Vyberte prehrávač

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: scroll-up
sk: posunúť hore

en: Play/Pause
sk: Prehrať/Pozastaviť

en: left-click
sk: ľavé kliknutie

en: Next
sk: Ďalej

en: scroll-down
sk: posunúť dole

en: Information
sk: Informácia

en: Show JumpBox
sk: Zobraziť JumpBox

en: Shuffle
sk: Náhodne

en: Repeat
sk: Opakovať

en: Rate this song
sk: Hodnotiť túto skladbu

en: Show
sk: Zobraziť

en: Quit
sk: Ukončiť

en: netspeed
sk: rýchlosť pripojenia

en: This applet shows you the bit rate of your internet connection and some stats about it.
    Left-click on the icon to have the total amount of data transfered
    Middle-click to (de)activate the network (needs NetworManager)
sk: Tento applet zobrazuje prenosovú rýchlosť vášho pripojenia k internetu a niektoré štatistiky o ňom.
    Ľavé-kliknutie na ikonu, zobrazí celkové množstvo prenesených dát
    Stredné-kliknutie (de)aktivuje sieť (potrebný Network Manager)

en: Total amount of data
sk: Celkové množstvo dát

en: downloaded
sk: Stiahnuté

en: uploaded
sk: nahrané

en: Enable/disable network
sk: Povoliť/zakázať sieť

en: Re-check interface
sk: Skontrolovanie rozhrania

en: Battery charged
sk: Batéria nabitá

en: None
sk: Žiadny

en: Laptop on Battery.
sk: Batéria prenosného počítača.

en: Battery charged at:
sk: Batéria nabitá na:

en: Estimated time before empty:
sk: Zostávajúci čas do vybitia:

en: Laptop on Charge.
sk: Prenosný počítač sa nabíja.

en: Estimated time before full:
sk: Zostávajúci čas do úplného nabitia:

en: Technology:
sk: Technológia:

en: Maximum capacity:
sk: Maximálna kapacita:

en: No battery found.
sk: Batéria nenájdená

en: PowerManager.
    Battery charge seems to be low
sk: Správa napájania.
    Nabitia batérie je nízke

en: Estimated time with charge:
sk: Zostávajúci čas do nabitia:

en: Please put your laptop on charge.
sk: Prosím pripojte váš laptop na nabíjanie.

en: PowerManager.
    Your battery is now charged
sk: Správa napájania.
    Vaša batéria sa teraz nabíja

en: PowerManager
sk: Správca napájania

en: Set up power management
sk: Nastaviť správu napájania

en: Power statistics
sk: Štatistika napájania

en: Quick Browser
sk: Rýchly prehliadač

en: This applet lets you browse a folder and its sub-folders very quickly.
    You can set up a shortkey to pop up the menu.
    Midlle-click will open the main folder.
    This applet can be instanciated several times, if you want to browse different folders.
sk: Tento applet vám umožní prezerať priečinok a jeho pod-zložky veľmi rýchlo.
    Môžete si nastaviť, klávesov skratku pop up menu.
    Stredné-kliknutie otvorí hlavnú zložku.
    Tento applet je možné otvoriť niekoľkokrát, keď si chcete prezerať rôzne zložky.

en: Show/hide the folder menu
sk: Zobraziť/Skryť ponuku priečinka

en: Open this folder
sk: Otvoriť tento priečinok

en: Open folder
sk: Otvoriť priečinok

en: Unmounted
sk: Odpojené

en: Home Folder
sk: Domovský priečinok

en: Mount point:
sk: Bod pripojenia:

en: File system:
sk: Súborový systém:

en: Device:
sk: Zariadenie:

en: Mount options:
sk: Voľby pripojenia:

en: Backup frequency:
sk: Frekvencia záloh:

en: days
sk: dni

en: Name:
sk: Názov:

en: Capacity:
sk: Kapacita:

en: Free space:
sk: Voľné miesto:

en: Not mounted
sk: Nepripojené

en: %s is now mounted
sk: %s je teraz pripojený

en: %s has been connected
sk: %s je pripojený

en: %s is now unmounted
sk: %s je teraz odpojený

en: shortcuts
sk: odkazy

en: An applet that let you access quickly to all of your shortcuts.
    It can manage disks, network points, and Nautilus bookmarks (even if you don't have Nautilus).
    Drag and drop a folder on the main icon or the sub-dock to add a bookmark.
    Middle-click on the main icon to show your home folder.
    Middle-click on a mounting point icon to (un)mount is quickly.
    The applet can also display valuable information about your disks, like free space, type, etc.
sk: Applet, ktorý vám umožní rýchly prístup ku všetkým vašim skratkám.
    Môže spravovať disky, sieťové body, a Nautilus záložky (aj keď nemáte Nautilus).
    Pretiahnuť a pustiť zložky na hlavnú ikonu alebo sub-dock pre pridanie záložky.
    Kliknutím stredným tlačítkom na hlavnú ikonu zobrazíte váš domovský adresár.
    Kliknutím stredným tlačítkom na bod pripojenia ikony (od)pripojíte.
    Applet môže tiež zobrazovať hodnotné informácie o vašich diskoch, ako je voľné miesto, typ, atď

en: Failed to mount %s
sk: Zlyhalo pripojenie %s

en: Sorry, this applet is not yet available for KDE.
sk: Prepáčte, tento applet nie je dostupný pre KDE.

en: No disks or bookmarks were found.
sk: Neboli nájdené žiadne disky alebo záložky.

en: Enter a name for this bookmark:
sk: Vložte názov pre túto záložku:

en: Open Home directory
sk: Otvoriť domovský priečinok

en: Connect to Server...
sk: Pripojiť k serveru...

en: Browse Network
sk: Prehliadať sieť

en: Browse recent files
sk: Prehľadávať nedávne súbory

en: Open Trash
sk: Otvoriť Kôš

en: Rename this bookmark
sk: Premenovať túto záložku

en: Remove this bookmark
sk: Odstrániť túto záložku

en: Eject
sk: Vysunúť

en: Unmount
sk: Odpojiť

en: Mount
sk: Pripojiť

en: Get disk info
sk: Získať info o disku

en: Only folders can be bookmarked.
sk: Iba priečinky môžu byť záložkou.

en: show mouse
sk: zobraziť myš

en: This plugin draws some animations around the cursor when it's inside a dock/desklet.
sk: Tento plugin vykresľuje niektoré animácie okolo kurzora, keď je vnútri doku/deskletu.

en: showDesktop
sk: zobraziťPlochu

en: This applet adds an icon to show your desktop,
     and also : the desklets, the Widget Layer, or all the desktops at once.
    It can also be used to quickly change the screen's resolution from the right-click menu.
    Left-click to show/hide the desktop,
    Middle-click to show/hide either the desktop, the desklets, the Widget Layer, or all the desktops at once.
sk: Tento aplet pridáva ikonu zobraziť plochu,
     a tiež : desklety, Widget Layer, plochy alebo všetko súčasne.
    Môže byť tiež použitý pre rýchlu zmenu rozlíšenia obrazovky pravým-kliknutím menu.
    Ľavé kliknutie zobrazí/skryje plochu,
    Stredné kliknutie zobrazí/skryje na ploche, desklety, Widget Layer, alebo súčasne všetky plochy.

en: Change screen resolution
sk: Zmeniť rozlíšenie obrazovky

en: slider
sk: posuvník

en: This applet is a basic image slider
     You just have to select a directory and a display effect and you're done
    Click to play/pause or to edit the current image.
    Middle-click to open the images folder.
sk: Tento applet je jednoduchý prehliadač obraázkov.
    Stačí si vybrať adresár a zobrazenie efektu a máte hotovo
    Kliknite pre prehrávanie/pauza, alebo upraviť aktuálny obrázok.
    Stredné kliknutie otvorí zložku s obrázkami.

en: You need to define the images folder first.
sk: Najskôr musíte určiť priečinok s obrázkami.

en: Play
sk: Prehrať

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Open current image
sk: Otvoriť aktuálny obrázok

en: Browse images folder
sk: Prechádzať priečinok s obrázkami

en: Refresh images list
sk: Obnoviť zoznam obrázkov

en: stack
sk: sklad

en: This applet allows you to build a stack of files, just like the Stacks applet of MacOS X.
    To add file into your stacks, you just have to drag and drop it on the Stacks icon and you're done.
    You can drop any file, or web URL, or even some piece of text
    You can quickly copy the path/url/text to the clipboard, or open it.
sk: Tento applet vám umožní vytvoriť zásobník súborov, rovnako ako Stacks applet v MacOS X.
    Ak chcete pridať súbor do svojho zásobníka, stačí ho pretiahnuť na ikonu Stacks a máte hotovo.
    Môžete vložiť akýkoľvek súbor alebo URL webovú adresu, alebo dokonca nejaký kus textu
    Môžete rýchlo skopírovať cestu/url/text do schránky, alebo ju otvoriť.

en: No items in the stack.
    You can add files, URL, and even a piece of text by dragging them onto the icon.
sk: Žiadne položky v zásobníku.
    Môžete pridať súbory, URL, a dokonca aj kúsok textu presunutím na ikonu.

en: Clear the stack?
sk: Vyčistiť zásobník ?

en: Set new name for this item:
sk: Nastaviť nový názov pre túto položku :

en: Paste (drag'n'drop)
sk: Vložiť (potiahni a pusti)

en: Clear the stack
sk: Vyčistiť sklad

en: Open (click)
sk: Otvoriť (klik)

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Rename this item
sk: Premenovať túto položku

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: The file has been added to the stack.
sk: Súbor bol pridaný do zásobníka.

en: The URL has been added to the stack.
sk: URL bola pridaná do zásobníka.

en: Current
sk: Aktuálny

en: Desktop
sk: Plocha

en: switcher
sk: prepínač

en: This applet allows you to interact with your workspaces :
     - switch between your workspaces (scroll up/down with the mouse),
     - name them (in the config),
     - quickly add/remove a workspace (in the menu),
     - show the desktop (middle-click or in the menu),
     - list all windows on each workspace ((middle-click or in the menu)
    It has 2 modes : compact (on 1 icon) and expanded (with a sub-dock).
sk: Tento aplet vám umožňuje prepínať vaše pracovné plochy:
     - Prepínanie medzi vášho pracovnými plochami (pohybovať hore/dole pomocou myši),
     - Pomenovať ich (v konfigurácii),
     - Rýchlo pridať/odobrať pracovnú plochu (v menu),
     - Ukázať plochu (stredný klik alebo v menu),
     - Zoznam všetkých okien na každej pracovnej ploche ((kliknite na stredné tlačidlo, alebo v menu)
    To má 2 režimy: kompaktné (na 1 ikonu) a rozšírená (s sub-dock).

en: Rename this workspace
sk: Premenovať túto pracovnú plochu

en: Add a workspace
sk: Pridať plochu

en: Remove last workspace
sk: Odstrániť poslednú plochu

en: Move current workspace to this workspace
sk: Premiestniť súčasnú plochu na túto plochu

en: This will move all windows from the current desktop to the one you clicked on.
sk: Toto premiestni všetky okná zo súčasnej plochy na tú kam ste klikli.

en: Windows List
sk: Zoznam okien

en: Show the desktop
sk: Zobraziť pracovnú plochu

en: Notification Area Old
sk: Stará oblasť upozornení

en: Show/hide the systray
sk: Zobraziť/Skryť systray

en: Another systray is already running (probably on your panel)
    Since there can only be one systray at once, you should remove it to avoid any conflict.
sk: Ďalšia systray je už spustená (pravdepodobne na vašom paneli)
    Vzhľadom k tomu, že môže byť spustená naraz len jedna, je potrebné ju odstrániť, aby sa zabránilo konfliktu.

en: Useful description
    and manual
sk: Použiteľný opis
    a manuál

en: Paste
sk: Vložiť

en: terminal
sk: terminál

en: Show/hide the terminal
sk: Zobraziť/Skryť terminál

en: New Tab
sk: Nová karta

en: Rename current Tab
sk: Odstrániť aktuálnu kartu

en: Close current Tab
sk: Zavrieť aktuálnu kartu

en: Terminal
sk: Terminál

en: Set title for this tab:
sk: Nastaviť názov pre túto kartu :

en: Select a color
sk: Vyberte farbu

en: You can recall the Terminal desklet by typing %s
sk: Môžete vrátiť späť v Termináli napísaním %s

en: Rename this Tab
sk: Premenovať

en: Change this Tab's colour
sk: Zmeniť farbu kariet

en: Close this Tab
sk: Zatvoriť túto kartu

en: Title:
sk: Názov

en: Open all
sk: Otvoriť všetko

en: Note-Taking
sk: Poznámka

en: Control your Gnote or TomBoy's notes directly in the dock !
    Click on a note to open it, Escape to close it.
    Middle-click to instantly create a new note.
    You can search inside notes and display their content on the icons.
sk: Ovládajte svoje Gnote alebo Tomboy poznámky priamo v docku !
    Kliknitím na poznámku, ju otvoríte, Escape ju zavrie.
    Stredné kliknutie jednoducho vytvorí novú poznámku.
    Môžete hľadať vnútri poznámok a zobraziť ich obsah na ikonách.

en: Note name :
sk: Názov poznámky :

en: Delete this note?
sk: Odstrániť túto poznámku ?

en: Search for:
sk: Hľadať :

en: Search for tag:
sk: Hľadať značku :

en: Add a note
sk: Pridať poznámku

en: Delete this note
sk: Odstrániť túto poznámku

en: Reload notes
sk: Obnoviť poznámky

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Search for tag
sk: Hľadať značku

en: Search for today's note
sk: Vyhľadať poznámku na dnes

en: Search for this week's note
sk: Vyhľadať poznámku na tento týždeň

en: Search for next week's note
sk: Vyhľadať poznámku na nasledujúci týždeň

en: Reset marks
sk: Vymazať označenia

en: I couldn't get the info
     Is connexion alive ?
sk: Nemôžem získať informácie
     je pripojenie aktívne ?

en: Couldn't get the location code (is connection alive?)
sk: Nedá sa získať kód umiestnenia (máte funkčné pripojenie?)

en: I couldn't find this location
sk: Nemôžem nájsť umiestnenie

en: Searching the location code...
sk: Vyhľadávam kód umiestnenia...

en: Enter the name of your location and press Enter to choose amongst results.
sk: Zadajte názov svojho umiestnenia a stlačením Enter si vyberte medzi výsledkami.

en: weather
sk: počasie

en: This applet displays weather into your dock.
    Data are provided by www.weather.com, you can find your location in the config panel.
    It can detach itself to be a totally eye-candy 3D deskelt.
    Middle-click on the main icon to have current conditions information, left-click on a sub-icon to have forcast information.
sk: Tento applet zobrazuje počasia v docku.
    Dáta sú poskytované www.weather.com, môžete nájsť umiestnenie v konfiguračnom paneli.
    Odpojením z panelu získate úplne perfektný  3D deskelt.
    Stredným-kliknutím na hlavnú ikonu máte aktuálne informácie o podmienkach, ľavé kliknutie na sub-ikonu dá viac informácií.

en: May
sk: Máj

en: Jun
sk: Jún

en: Jui
sk: Júl

en: Oct
sk: Okt

en: Data are being retrieved, please wait a moment.
sk: Získavam údaje, prosím, počkajte chvíľu.

en: Show current conditions (middle-click)
sk: Zobraziť aktuálne počasie (stredné kliknutie)

en: Open weather.com (double-click)
sk: Otvoriť weather.com (dvoj-klik)

en: Reload now
sk: Znova načítať

en: No data available
     is your connection alive?
sk: Nie sú k dispozícii žiadne údaje
     je spojenie aktívne ?

en: Temperature
sk: Teplota

en: Precipitation probability
sk: Pravdepodobnosť zrážok

en: Wind
sk: Vietor

en: Humidity
sk: Vlhkosť

en: Sunrise
sk: Východ slnka

en: Sunset
sk: Západ slnka

en: Data are being fetched, please re-try in a few seconds.
sk: Dáta sú pritiahnuté za vlasy, prosím opakujte o niekoľko sekúnd.

en: No data available
    Retrying now...
sk: Žiadne údaje nie sú k dispozícii
    Snažím sa znova ...

en: Feels like
sk: pocit

en: Pressure
sk: Tlak

en: weblets
sk: weblety

en: The weblets applet allows you to show an interactive web page on your desktop.
    You can select your web page, set the desired scrolling,
    and hide the scrollbars to get a real 'crop' of the page.
sk: Weblets applet vám umožní zobraziť interaktívne webové stránky na vašej ploche.
    Môžete si vybrať svoje webové stránky, nastavte rolovanie,
    a skryť scrollbars a získať skutočný 'výber' časti stránky.

en: Weblets
sk: Weblety

en: Very Low
sk: veľmi nízky

en: Low
sk: Nízky

en: Middle
sk: Uprostred

en: Good
sk: Dobré

en: Excellent
sk: Vynikajúce

en: WiFi disabled.
sk: Wifi zakázaná.

en: This applet shows you the signal strength of the first active wifi connection
    Left-click to pop-up some info,Middle-click to re-check immediately.
sk: Tento aplet vám ukáže silu signálu prvého aktívneho wifi pripojenia
    Ľavý klik zobrazí nejaké info, Stredný klik to ihneď prekontroluje.

en: Toggle wifi ON/OFF
sk: Prepínač wifi ZAP/VYP

en: File System
sk: Súborový systém

en: Global
sk: Všeobecné

en: when hovering over an icon
sk: keď je nad ikonou

en: Effects used:
sk: Použité efekty  :

en: when clicking on an launcher
sk: keď kliknem na spúšťač

en: Effects used on launcher:
sk: Použité efekty na spúšťači :

en: Number of times the animation will play:
sk: Čas pokiaľ bude prehrávaná animácia :

en: when clicking on an application
sk: keď kliknem na appli

en: Effects used on applications:
sk: Použité efekty na applis :

en: Rotation
sk: Otočenie

en: In ms.
sk: V Ms.

en: Duration of the animation:
sk: Doba trvania animácie:

en: Repeat while icon is pointed to?
sk: Opakovať, pri namierení na ikonu ?

en: Type of mesh:
sk: Typ sľučky :

en: Normal
sk: Normálna

en: Cube
sk: Kocka

en: Capsule
sk: Tobolka

en: Colour of the sheen:
sk: Farba lesku :

en: Image for the spotlight:
sk: Farba pre umiestnenie :

en: Image for the front spotlight:
sk: Obrázok pre predné miesto :

en: Spot colour:
sk: farba umiestnenia :

en: Halo colour:
sk: farba okolia kruhu :

en: Rays
sk: Lúče

en: 1st color of gradation :
sk: Prvá farba postupného prechodu :

en: 2nd color of gradation :
sk: Druhá farba postupného prechodu :

en: Random colours?
sk: Náhodné farby ?

en: Number of rays:
sk: Počet lúčov :

en: Ray size:
sk: Veľkosť lúčov :

en: Ray speed:
sk: Rýchlosť lúčov :

en: Initial stretch:
sk: Počiatočné roztiahnutie :

en: Horizontal stretch
sk: Vodorovné roztiahnutie

en: Vertical stretch
sk: Zvislé roztiahnutie

en: Corner stretch
sk: Roztiahnutie rohu

en: Spring constant:
sk: Konštanta rastu :

en: Friction:
sk: Trenia :

en: Number of points on the grid in each direction:
sk: Počet bodov v mriežke v jednom smere :

en: Wave width:
sk: Šírka vlny :

en: Wave amplitude:
sk: Amplitúda vlny :

en: Pulse duration:
sk: Doba trvania pulzu :

en: Pulse max zoom:
sk: Maximálne priblíženie pulzu :

en: Pulse follows icon shape?
sk: Má pulz nasledovať pulz ikony ?

en: Bounce duration:
sk: Doba trvania poskočenia :

en: When bouncing, resize the icon by:
sk: Pri poskočení, zmeniť veľkosť ikony o :

en: the lower the value, the more it will flatten.
sk: čím menšia, tým bude plochejšia

en: How much the icon will flatten when hitting the ground:
sk: Ako veľa sa ikony spošští pri priblížení k okraju :

en: Blink duration:
sk: Doba trvania blikania :

en: Image :
sk: Obrázok :

en: Image size
sk: Veľkosť obrázka

en: Icon
sk: Ikona

en: Name of the dock it belongs to:
sk: Názov doku ku ktorému patrí :

en: Name of the icon as it will appear in its caption in the dock:
sk: Názov ikony, ktorá sa objaví na štítku v docku :

en: Default
sk: Predvolené

en: Set to 0 to use the default applet size
sk: Nastavte na 0 pre použitie predvolenej veľkosti appletu

en: Desired icon size for this applet
sk: Požadovaná veľkosť ikony pre tento applet

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: Choose one of the available themes:
sk: Vyberte jeden z dostupných motívov :

en: Delay between animation changes :
sk: Oneskorenie medzi zmenou animácie :

en: Penguin transparency:
sk: Priehľadnosť tučniaka :

en: Let the penguin wander everywhere in the dock?
sk: Nechať tučniaka, nech behá po celom docku ?

en: in pixels.
sk: v pixeloch.

en: Ground offset:
sk: Oblasť odsadenia:

en: Image filename:
sk: Názov súboru obrázku :

en: Position
sk: Pozícia

en: If locked, the desklet cannot be moved by simply dragging it with the left mouse button. It can still be moved with ALT + left-click.
sk: Ak je je zamknutý, nedá deskletom pohnúť ťahaním ľavým tlačítkom myši. Samozrejme s ním stále môžete pohybovaťkombináciou ALT + ľavé tlačítko myši.

en: Lock position?
sk: Zamknúť pozíciu ?

en: Depending on your WindowManager, you may be able to resize this with ALT + middle-click or ALT + left-click.
sk: V závislosti na manažérovi vašich okien, môžete zmeniť jeho veľkosť s ALT + stredné_klik alebo  ALT + ľavé_klik napr.

en: Desklet dimensions (width x height):
sk: Rozmery deskletov (šírka x výška) :

en: Depending on your WindowManager, you may be able to move this with ALT + left-click.
sk: V závislosti na manažérovi vašich okien, môžete pohybovať pomocou ALT + ľavý_klik

en: Desklet position (x, y):
sk: Pozícia deskletu (x ; y) :

en: You can quickly rotate the desklet with the mouse, by dragging the little buttons on its left and top sides.
sk: Môžete rýchlo otočiť deskletom s myšou, ťahaním malého tlačidla na ľavej a hornej strane.

en: Rotation:
sk: Otáčanie :

en: Visibility
sk: Viditeľnosť

en: Is detached from the dock
sk: Je oddelený od docku ?

en: Visibility:
sk: Viditeľnosť :

en: Keep above
sk: Ponechať v popredí

en: Keep below
sk: Ponechať na pozadí

en: Keep on widget layer
sk: Ponechať na vrstve widgetu

en: Reserve space
sk: Vyhradiť miesto

en: Should be visible on all desktops?
sk: Má byť viditeľný na všetkých plochách ?

en: Decorations
sk: Dekorácie

en: Choose 'Custom decorations' to define your own decorations below.
sk: Vyberte 'vlastné dekorácie' pre možnosť definovať si vlastné ozdoby nižšie.

en: Choose a decoration theme for this desklet:
sk: Vyberte ozdobu témy pre tento desklet :

en: Image to be displayed below drawings, e.g. a frame. Leave empty for no image.
sk: Je to obrázok, ktorý se zobrazí pod kresbami, ako napríklad rámček. Ak žiadny nechcete, nechajte nevyplnené.

en: Background image:
sk: Obrázok pozadia:

en: Background transparency:
sk: Priehľadnosť pozadia :

en: in pixels. Use this to adjust the left position of drawings.
sk: v pixeloch. Použite pre nastavenie ľavej polohy vykreslenia.

en: Left offset:
sk: Odsadenie zľava :

en: in pixels. Use this to adjust the top position of drawings.
sk: v pixeloch. Použite pre nastavenie hornej polohy vykreslenia.

en: Top offset:
sk: Odsadenie zhora :

en: in pixels. Use this to adjust the right position of drawings.
sk: v pixeloch. Použite pre nastavenie pravej polohy vykreslenia.

en: Right offset:
sk: Odsadenie vpravo :

en: in pixels. Use this to adjust the bottom position of drawings.
sk: v pixeloch. Použite pre nastavenie dolnej polohy vykreslenia.

en: Bottom offset:
sk: Odsadenie zdola

en: Image to be displayed above the drawings, e.g. a reflection. Leave empty for no image.
sk: Je to obrázok, ktorý sa zobrazí nad kresbami, ako napríklad odraz. Ak žiadny nechcete, ponechajte nevyplnené.

en: Foreground image:
sk: Obrázok popredia :

en: Foreground tansparency:
sk: Priehľadné popredie :

en: Items
sk: Položky

en: Clipboard items are those you get with CTRL+c. Selection items are those you get by selecting some text with the mouse.
sk: Položky schránky sú tie, ktoré dostanete stlačením CTRL+c. Položky označené sú tie, ktoré dostanete označením nejakého textu myšou.

en: Which items should be remembered?
sk: Ktoré položky si mám zapamätať ?

en: Clipboard
sk: Schránka

en: Selection
sk: Výber

en: Both
sk: Obidve

en: Number of items:
sk: POčet položiek :

en: Remember items between 2 sessions ?
sk: Zapamätať položky medzi 2 sedeniami ?

en: It is especially useful if you often select text with the mouse and don't want to loose your clipboard items due to too many items in the selection.
sk: To je obzvlášť užitočné, ak si často vybráte text pomocou myši, a nechcete prísť o svoje položky v schránke , pretože máte veľké množstvo položiek.

en: Separate clipboard and selection?
sk: Oddeliť schránku a výber ?

en: If so, number of selection items:
sk: Ak áno, počet vybraných položiek :

en: When you click on an item, its content will become accessible with CTRL+v
sk: Ak kliknete na položku, jej obsah je dostupný stlačením CTRL+v

en: Paste into Clipboard?
sk: Vložiť do schránky ?

en: When you click on an item, its content will become accessible with the middle-click
sk: Ak kliknete na položku, jej obsah je dostupný stlačením stredného tlačítka myši

en: Paste into Selection?
sk: Vložiť do vybraného ?

en: Shortkey to pop-up the items menu:
sk: Klávesová skratka pre vyskakovacie okno s položkami menu :

en: Pop-up menus at mouse position?
sk: Vyskakovacie menu na pozícii myši ?

en: Actions
sk: Akcie

en: If some actions are associated with an item, they will be proposed when the item is created.
sk: Ak sú niektoré akcie asociované s položkou, budú navrhnuté pre vás, ak vytvoríte položku.

en: Enable actions?
sk: Povoliť akciu ?

en: Display actions when selecting an item in the history.
sk: Zobraziť akcie pri výbere položky v histórii.

en: Replay actions?
sk: Opakovať akciu ?

en: Duration of the action menu:
sk: Doba trvania akcie menu :

en: Persistent items
sk: Perzistentné položky

en: A list of persistent items which can be accessed with middle-click:
sk: Zoznam perzistentných položiek, ku ktorým možno pristupovať pomocou kliknutia stredným tlačítkom :

en: Depending on your WindowManager, you may be able to move this with ALT + left-click.. Negative values are counted from the right/bottom of the screen
sk: V závislosti na vašom správcovi okien, budete môcť pohybovať pomocou ALT + ľavé tlačidlo.. Záporné hodnoty sú počítané z pravej/dolnej časti obrazovky

en: Style
sk: Štýl

en: Image when composite is active:
sk: Obrázok pri aktivovanej kompozícii:

en: Image when composite is inactive:
sk: Obrázok pri neaktivovanej kompozícii:

en: Behaviour
sk: Správanie

en: Let empty to use the default one. Alternatively, you can set any command you want.
sk: Nechajte prázdne ak chcete použiť predvolené. Prípadne si môžete nastaviť ľubovoľný príkaz.

en: Composite window-manager:
sk: Kompozitný správca okien:

en: Ask before switching:
sk: Spýtať sa pred prepnutím:

en: Action on middle-click:
sk: Akcia na stredné kliknutie :

en: Shortkey to toggle the composite ON/OFF:
sk: Klávesová skratka na prepnutie kompozície ZAP/VYP:

en: Let external applications pop up dialogs in the dock?
sk: Povolit externým aplikáciam zobrazovať dialógy v docku ?

en: Let external applications reboot the dock?
sk: Povolit externým aplikáciam reštartovať dock ?

en: Let external applications quit the dock?
sk: Povolit externým aplikáciam ukončovať dock ?

en: Let external applications show/hide desklets?
sk: Povolit externým aplikáciam zobrazovať/schovávať desklety ?

en: Let external applications reload applets?
sk: Povolit externým aplikáciam obnoviť desklety ?

en: Let external applications show/hide docks?
sk: Povolit externým aplikáciam zobrazovať/schovávať docky ?

en: Let extern applications add launchers to the docks?
sk: Povolit externým aplikáciam pridávať spúšťače v dockoch ?

en: Let external applications modify the labels of icons?
sk: Povolit externým aplikáciam upravovať označenie ikôn ?

en: Let extern applications modify the quick-infos on icons?
sk: Povoliť externým aplikáciam upravovať info na ikonách ?

en: Let extern applications modify the icons' image?
sk: Povoliť externým aplikáciam upravovať obrázky ikôn ?

en: Let extern applications animate icons?
sk: Povoliť externým aplikáciam animovať ikony ?

en: Name of the container it belongs to:
sk: Názov kontajnéra, do ktorého patria:

en: Desklet mode
sk: Desklet mód

en: Choose the style of the display:
sk: Vyberte štýl zobrazenia :

en: Gauge
sk: Manometer

en: Graph
sk: Graf

en: Rotate applet theme :
sk: Otočiť vzhľad apletu :

en: Type of graphic :
sk: Typ grafiky :

en: Line
sk: Riadok

en: Plain
sk: Jednoduchý

en: Bar
sk: Pruh

en: Circle
sk: Kruh

en: Plain Circle
sk: Jednoduchý kruh

en: It's the colour of the graphic for high rate values.
sk: Je to farba grafiky pre vysokú mieru hodnoty.

en: High value's colour :
sk: Vysoké hodnoty farieb:

en: Graph colour for low rate vaues:
sk: Je to farba grafiky pre nízku mieru hodnoty.

en: Low value's colour :
sk: Nízke hodnoty farieb:

en: Background colour of the graphic :
sk: Farba pozadia grafiky :

en: Show all values on same graph?
sk: Zobraziť všetky hodnoty, na rovnakom grafe?

en: Display
sk: Zobraziť

en: Display values
sk: Zobraziť hodnoty

en: On icon
sk: Na ikone

en: On label
sk: Na štítku

en: Refresh time
sk: Obnovovací čas

en: You need OpenGL for this option. Set it to 0 to disable it, 1 means the transition is continue.
sk: Pre túto možnosť potrebujete OpenGL. Nastavte ju na 0 pre nepoužiť, 1 znamená, že prechod pokračuje aj naďalej.

en: Fluidity of the transition between 2 values
sk: : Rýchlosť

en: Partitions monitored : Size
sk: Monitorovaná časť disku : Veľkosť

en: E.g. sda1, sdb5...
sk: napr. sda1, sdb5...

en: Disks monitored : Speed
sk: Monitorovanie disku : Rýchlosť

en: E.g. sda, sdb... Up to 5 values allowed
sk: Napr. sda, sdb... Povolená hodnota 5

en: Preferences
sk: Vlastnosti

en: Leave empty to use the default.
sk: Nechať prázdne a použiť predvolené.

en: System monitor command
sk: Príkaz sledovanie systému

en: Specify the xml file to be used :
sk: Určite, ktorý xml súbor má byť použitý:

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Font to be used by default if none is specify in the .xml
sk: Písmo, ktoré má byť použité ako predvolené, sa nenachádza v špecifikácii .xml

en: Default Font:
sk: Predvolené písmo:

en: Color to be used by default if none is specify in the .xml
sk: Predvolene použitá farba ak nie je špecifikovaná v .xml

en: Default colour:
sk: Predvolená farba :

en: Margin to be used on left, right and top of the desklet
sk: Okraj použitý vľavo, vpravo a navrchu deskletu

en: Margin all around the desklet:
sk: Rozpätie celého deskletu:

en: Use this to increase the space between the lines
sk: Použite toto pre zväčšenie medzery medzi riadkami

en: Space between lines:
sk: Priestor medzi linkami:

en: Background
sk: Pozadie

en: You can have more attractive backgrounds using the Desklet decorations
sk: Môžete mať viac atraktívnych prostredí pomocou dekorácie Deskletov

en: Display a simple background?
sk: Zobraziť jednoduché pozadie ?

en: first colour of the gradation
sk: prvá farba stupňovania

en: Background first colour :
sk: Prvá farba pozadia

en: second colour of the gradation
sk: Druhá farba stupňovania

en: Background second colour:
sk: Druhá farba pozadia :

en: Set the radius corner to 0 for no radius
sk: Nastaviť zaoblenie rohu na hodnotu 0 bez zaoblenia

en: Background radius corner:
sk: Pozadie zaoblenia rohu:

en: Set the thickness to 0 for no border
sk: Nastaviť hrúbku na 0 pre žiadne ohraničenie

en: Border thickness:
sk: Hrúbka okraja

en: Border colour
sk: Farba okraja

en: Border colour :
sk: Farba ohraničenia :

en: Let empty to use the name of the folder.
sk: Ponechajte prázdne ak chcete použiť názov priečinka.

en: Folder name
sk: Názov priečinka

en: How to render the icon :
sk: Ako vykresliť ikonu :

en: Use an image
sk: Použiť obrázok

en: Draw sub-dock's content as emblems
sk: Vykresliť obsah sub-dokov ako emblémy

en: Draw sub-dock's content as stack
sk: Vykresliť obsah sub-dokov ako zásobník

en: Draw sub-dock's content inside a box
sk: Vykresliť obsah sub-dokov vnútri boxu

en: Folder's path:
sk: Cesta k priečinkom:

en: Show folder's content?
sk: Zobraziť obsah priečinka?

en: Sort files by :
sk: Zoradiť súbory podľa :

en: Name
sk: Názov

en: Date
sk: Dátum

en: Sort folders before files?
sk: Triediť zložky pred súbormi?

en: Show hidden files?
sk: Zobraziť skryté súbory ?

en: Shortkey to show/hide the menu:
sk: Klávesová skratka pre zobrazenie/schovanie menu :

en: Shortkey to show/hide the quick-launch dialog:
sk: Klávesová skratka pre zobrazenie/skrytie dialógu rýchleho spustenia ?

en: Show recent documents?
sk: Zobraziť nedávne dokumenty ?

en: Command to use for configuring the menu:
sk: Príkaz k nastaveniu menu :

en: Show Logout and/or Shutdown :
sk: Zobraziť tlačítko Odhlásiť a/alebo Vypnúť :

en: Shortkey to pop up the menu
sk: Klávesová skratka na vyskovacie okno ponuky

en: Pop up the menu at mouse position
sk: Vyskakovacia ponuka na ukazovateli myši

en: Compact mode
sk: Kompaktný mód

en: Order of the buttons:
sk: Poradie tlačítok:

en: Auto
sk: Automaticky

en: Close button at the end
sk: Vyberte posledné tlačítko

en: Close button at first
sk: Vyberte prvé tlačítko

en: Image for the 'minimize' button
sk: Obrázok pre tlačítko "minimalizovanie"

en: Image for the 'maximize' button
sk: Obrázok pre tlačítko "maximalizovanie"

en: Image for the 'restore' button
sk: Obrázok pre tlačítko "obnoviť"

en: Image for the 'close' button
sk: Obrázok pre tlačítko "zavrieť"

en: Animation of the icons:
sk: Animácia ikôn:

en: Stop animations sooner?
sk: Zastaviť najskôr animácie?

en: Control
sk: Ovládanie

en: It's the sensitivity in order to know if the animation is played or not.
sk: Je to citlivosť, aby aby zistilo či sa animácia prehrá, alebo nie.

en: Sensitivity of the animation:
sk: Citlivosť animácie:

en: More
sk: Viac

en: Less
sk: Menej

en: in ms.
sk: v ms.

en: Time between two animations:
sk: Čas medzi dvomi animáciami:

en: Action at Startup
sk: Akcia pri spustení

en: Launch automatically at startup?
sk: Spustiť automaticky pri spustení?

en: Hide the icon?
sk: Skryť ikonu?

en: Image when the applet is active:
sk: Obrázok pri aktívnom aplete:

en: Image when the applet is inactive:
sk: Obrázok pri neaktívnom aplete:

en: 'Broken' icon image name:
sk: Názov obrázku pre ikonu 'poškodená' :

en: 0 in most cases
sk: 0 vo väčšine prípadov

en: Index of the source:
sk: Zoznam zdrojov:

en: Always display the icon, even when the dock is hidden?
sk: Vždy zobrazovať ikonu, aj keď je panel skrytý?

en: With default background
sk: S predvoleným pozadím

en: With custom background
sk: S vlastným pozadím

en: Background color to add in this case
sk: Farba pozadia pridaná v tomto prípade

en: Animation of the icon when one of the application demands your attention :
sk: Animácia ikony, keď niektorá z aplikácií vyžaduje vašu pozornosť:

en: Leave empty to use the connection name.
sk: Nechajte prázdne pre názov pripojenia.

en: Connection name
sk: Názov pripojenia

en: Parameters
sk: Parametre

en: You can quickly switch to the other mode by scrolling on the icon.
sk: Môžete rýchlo prepnúť do iného režimu posúvaním na ikonu.

en: Info displayed by the icon:
sk: Informácie zobrazené ikonou :

en: Wifi signal
sk: Wifi signál

en: Connexion speed
sk: Rýchlosť pripojenia

en: By default the first active interface is used.
sk: V predvolenom nastavení je použité prvé aktívne rozhranie.

en: Connection interface to monitor:
sk: Sledovanie rozhrania pripojenia :

en: Display numeric values:
sk: Zobraziť číselné hodnoty :

en: You need OpenGL for this option. Set it to 0 means not used, 1 means the movement is continue.
sk: Potrebujete OpenGL pre túto možnosť. Nastavte ju na 0 ako nepoužiť, 1 znamená, že pohyb pokračuje.

en: Fluidity of the transition animation between 2 values:
sk: Plynulosť animácie prechodu medzi 2 hodnotami :

en: Animation of the icon when connecting:
sk: Animácia ikony pri pripojení

en: Allow you to overwrite applet's default command line and launch your preferred wireless configuration interface.
sk: Umožňujú prepísať appletu predvolený príkazový riadok a spustite vaše preferované nastavenia bezdrôtového rozhrania.

en: User command to show Wireless Configuration:
sk: Užívateľský prḱaz pre zobrazenie konfigurácie wireless :

en: User command to display a system monitor:
sk: Užívateľský prḱaz pre zobrazenie sledovania systému :

en: Net Speed
sk: Rýchlosť siete

en: It's the colour of the graphic for high quality signal.
sk: Je to farba grafiky pre vysokú kvalitu signálu.

en: It's the colour of the graphic for low quality signal.
sk: Je to farba grafiky pre nízku kvalitu signálu.

en: Delays between net speed checks:
sk: Oneskorenie medzi kontrolami rýchlosti siete :

en: Choose the style of the display:
sk: Vyberte si štýl zobrazenia:

en: Icons
sk: Ikony

en: Effect to apply on the icon according to strength :
sk: Použiť efekt na ikone v závislosti na pevnosti :

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: Transparency
sk: Priehľadnosť

en: Draw Bar
sk: Indikátor stavu

en: Leave empty to use the default icon.
sk: Nechajte prázdne pre použitie predvolenej ikony.

en: Name of the image for the 'No signal' icon :
sk: Názov obrázku pre ikonu 'Žiadny signál' :

en: Name of the image for the 'Very low' icon :
sk: Názov obrázku pre ikonu 'Veľmi slabý' :

en: Name of the image for the 'Low' icon :
sk: Názov obrázku pre ikonu 'Slabý' :

en: Name of the image for the 'Middle' icon :
sk: Názov obrázku pre ikonu 'Stredný' :

en: Name of an image for the 'Good' icon :
sk: Názov obrázku pre ikonu 'Dobrý' :

en: Name of the image for the 'Excellent' icon :
sk: Názov obrázku pre ikonu 'Veľmi dobrý' :

en: Name of the image for the 'Not connected' icon :
sk: Názov obrázku pre ikonu 'Nepripojený' :

en: Name of the image for the 'Wired connection' icon :
sk: Názov obrázku pre ikonu 'Pripojený káblom' :

en: in seconds. if you don't have Network-Manager.
sk: v sekundách. Ak nemáte sieťového manažéra.

en: Delays between wifi signal checks:
sk: Oneskorenie medzi kontrolami wifi signálu :

en: Leave empty to use the title of the RSS feed.
sk: Ponechať prázdne pre použitie názvu kanála RSS.

en: RSS Feed
sk: RSS kanál

en: Enter a valid atom/rss feed
sk: Vložiť platný atom/rss kanál

en: RSS login (optional):
sk: RSS prihlásenie (nepovinné):

en: RSS password (optional):
sk: RSS heslo (nepovinné):

en: Notify about feed updates:
sk: Upozorniť na aktualizácie feed:

en: Icon animation
sk: Animácia ikony

en: Dialog bubble
sk: Bublinková nápoveda

en: Icon animation + Dialog bubble
sk: Animácia ikony + Bublinková nápoveda

en: Let empty to use the default notification animation.
sk: Ponechajte prázdne pre použitie predvolenej animácie oznámenia.

en: Animation of the icon:
sk: Animácia ikony:

en: In seconds. Set to 0 for infinite time (need to click on dialog to close it).
sk: V sekundách. Nastavte na 0 pre nekonečný čas (kliknutím sa dialóg zatvorí).

en: Duration of the notification:
sk: Doba trvania oznámenia:

en: Open the feed with the following program:
sk: Otvoriť feed v nasledujúcom programe :

en: Font to be used for the title
sk: Písmo, ktoré bude použité pre názov

en: Title font:
sk: Písmo názvu :

en: Colour to be used for the title
sk: Farba, ktorá bude použitá pre názov

en: Title colour:
sk: Farba názvu :

en: Alignment of the title:
sk: Zarovnanie názvu:

en: left
sk: vľavo

en: right
sk: vpravo

en: Font to be used for the feed lines
sk: Písmo, ktoré bude použité pre feed linky

en: Feed lines font:
sk: Písmo pre feed linky :

en: Colour to be used for the feed lines
sk: Farba použitá pre feed linky

en: Feed lines colour:
sk: Farba feed liniek :

en: Left margin for the feed lines:
sk: Ľavý okraj pre linky zdrojov:

en: Space between 2 feed lines:
sk: Miesto medzi 2 feed linkami :

en: The default logo is the applet's icon
sk: Predvolené loga je ikony appletov

en: Display the logo?
sk: Zobraziť logo ?

en: Adjust to increase/decrease the logo's size
sk: Prispôsobenie zväčšenia/zmenšenia veľkosti loga

en: Logo size:
sk: Veľkosť loga :

en: normal
sk: normálna

en: big
sk: veľký

en: Shortkey to show/hide the search dialog
sk: Klávesová skratka na zobrazenie/skrytie vyhľadávania

en: Max number of results to show
sk: Maximálny počet zobrazených výsledkov

en: Help
sk: Pomocník

en: Shortkey to trigger the applet:
sk: Klávesová skratka na spustenie apletu:

en: Animation of the current icon :
sk: Animácia aktuálnej ikony :

en: Duration of the stop animation :
sk: Doba trvania po zastavenie animácie :

en: Shortkey to enable/disable the finder mode:
sk: Klávesová skratka na aktivovanie/deaktivovanie módu vyhľadávač :

en: Maximum number of mails that will be previewed. Put -1 to show the maximum possible.
sk: Maximálny počet mailov, ktoré budú v ukážke. Dajte -1 zobrazí maximum možných.

en: Maximum number of results :
sk: Maximálny počet výsledkov :

en: Number of lines of the listing. If there are more results, the listing will scroll when you go up or down with the arrows.
sk: Počet riadkov zoznamu. Ak existuje viac výsledkov, bude zoznam posúvaný hore alebo dolu pomocou šípok.

en: Number of lines to display :
sk: Počet zobrazených riadkov :

en: Animations
sk: Animácie

en: Duration of the appearance animation :
sk: Doba trvania zobrazenia animácie :

en: Font used to display what you type:
sk: Písmo použité na zobrazenie toho, čo napíšete :

en: Color of the text's frame  :
sk: Farba textu v rámčeku :

en: Font size, relative to the dock size:
sk: Veľkosť písma pomerná k veľkosti docku :

en: between 1 and 9, the higher, the bigger.
sk: medzi 1 a 9, väčšie, ťažšie.

en: Text size:
sk: Hmotnosť textu :

en: Outline text?
sk: Mimorámcový text?

en: Text colour
sk: Farba textu

en: Character background colour:
sk: Farba pozadia znakov :

en: Write text on the top of the dock?
sk: Písanie textu na hornej časti doku ?

en: Favorite applications
sk: Štandardné aplikácie

en: FAvorite applications starting with 'a' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'a' :

en: Favorite application starting with 'b' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'b' :

en: Favorite application(s) starting with 'c' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'c' :

en: Favorite application(s starting with 'd' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'd' :

en: Favorite application(s) starting with 'e' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'e' :

en: Favorite application(s) starting with 'f' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'f' :

en: Favorite application(s) starting with 'g' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'g' :

en: Favorite application(s) starting with 'h' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'h' :

en: Favorite application(s) starting with 'i' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'i' :

en: Favorite application(s) starting with 'j' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'j' :

en: Favorite application(s) starting with 'k' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'k' :

en: Favorite application(s) starting with 'l' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'l' :

en: Favorite application(s) starting with 'm' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'm' :

en: Favorite application(s) starting with 'n' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'n' :

en: Favorite application(s) starting with 'o' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'o' :

en: Favorite application(s) starting with 'p' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'p' :

en: Favorite application(s) starting with 'q' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'q' :

en: Favorite application(s) starting with 'r' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'r' :

en: Favorite application(s) starting with 's' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 's' :

en: Favorite application(s) starting with 't' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 't' :

en: Favorite application(s) starting with 'u' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'u' :

en: Favorite application(s) starting with 'v' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'v' :

en: Favorite application(s) starting with 'w' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'w' :

en: Favorite application(s) starting with 'x' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'x' :

en: Favorite application(s) starting with 'y' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'y' :

en: Favorite application(s) starting with 'z' :
sk: Štandardné aplikácie začínajúce na 'z' :

en: Propose some web search engines ?
sk: Navrhnúť niekoľko webových vyhľadávačov?

en: It can launch commands and even do some calculations.
sk: Je možné spustiť príkazy a dokonca aj niektoré výpočty.

en: Shortkey to take a screenshot
sk: klávesová skratka pre urobenie snímky

en: Save image in
sk: Uložiť obrázok v

en: Play a sound on click ?
sk: Prehrať zvuk pri kliknutí ?

en: Sound file
sk: Zvukový súbor

en: Play a sound on middle click ?
sk: Prehrať zvuk pri strednom kliknutí ?

en: Play a sound on mouse hover ?
sk: Prehrať zvuk ak prejdem myšou ?

en: Volume:
sk: Hlasitosť:

en: High
sk: Vysoká

en: Image's filename :
sk: Názov súboru obrázku :

en: Hide inactive items
sk: Skryť neaktívne položky

en: How to display items:
sk: Ako zobraziť položky:

en: Compact
sk: Kompaktný

en: Sub-dock
sk: Pod-panel

en: Allow the icon to automatically resize itself?
sk: Umožniť automatickú zmenu veľkosti ikony?

en: Display style
sk: Štýl zobrazenia

en: It's the colour of the graphic for high values.
sk: Je to farba grafiky pre vysoké hodnoty.

en: It's the colour of the graphic for low values.
sk: Je to farba grafiky pre nízke hodnoty.

en: Show CPU usage?
sk: Zobraziť využitie CPU ?

en: Show RAM usage ?
sk: Zobraziť využitie RAM ?

en: Show SWAP too?
sk: Zobraziť aj SWAP ?

en: You need an nVidia card and the 'nvidia-settings' tool.
sk: Budete potrebovať nVidia a 'nvidia-settings' nástroj.

en: Show graphic card's temperature?
sk: Zobraziť teplotu grafickej karty ?

en: Show CPU temperature?
sk: Zobraziť teplotu procesora?

en: Show fan speed?
sk: Zobraziť rýchlosť ventilátora?

en: Show free memory instead of used memory?
sk: Ukázať voľnú pamäť namiesto využitej pamäte?

en: Display values :
sk: Zobraziť hodnoty :

en: Delay between refreshes:
sk: Oneskorenie medzi obnovením :

en: How smooth is the movement?
sk: Je pohyb plynulý ?

en: Alerts
sk: Upozornenia

en: Show alerts?
sk: Zobraziť upozornenia?

en: Play a sound when displaying warning?
sk: Prehrať zvuk pri výstrahe ?

en: Path to sound file:
sk: Cesta k zvuku :

en: System-Monitor
sk: Sledovanie systému

en: It will prevent the system monitor's icon to show in the taskbar. The applet's icon will then behave as a launcher, an application, and an applet.
sk: Zabráni zobraziť ikonu monitora systému na hlavnom paneli. Ikona appletu sa bude správať ako spúšťač, aplikácia a applet.

en: Steal the system monitor's icon from the taskbar?
sk: Prevziať ikonu sledovania systému v hlavnom paneli ?

en: Class of the system monitor program:
sk: Trieda programu monitorovana systému:

en: Top List
sk: Top zoznam

en: When you left-click on the icon, you will get the list of the N most CPU/RAM-intensive programs.
sk: Keď kliknite ľavým tlačítkom na ikonu získate zoznam N najviac CPU/RAM-používajúcich programov.

en: Number of programs to display in the top list:
sk: Počet programov zobrazených v top zozname :

en: The first colour of the gradient used to display the top list.
sk: Prvá farba stupňovania použitá na zobrazenie top zoznamu.

en: Top list start colour:
sk: Prvá farba top zoznamu:

en: The second colour of the gradient used to display the top list.
sk: Druhá farba stupňovania slúži na zobrazenie top zoznamu.

en: Top list stop colour:
sk: Cieľová farba top zoznamu:

en: Show top memory usage in %?
sk: Zobraziť najvyššie použitie pamäte v % ?

en: Delay between top list refreshes:
sk: Opozdenie medzi obnovením top zoznamu:

en: Graphic Card temperature
sk: Teplota grafickej karty

en: in Celsius. The temperature will be displayed between this value and the upper limit.
sk: V stupňoch celzia. Teplota bude zobrazená medzi touto hodnotou a horným limitom.

en: Lower limit of graphic card temperature:
sk: Dolný limit teploty jadra :

en: Upper limit of graphic card temperature:
sk: Horná hranica teploty v jadre:

en: in celcius.
sk: v stupňoch celzia.

en: Notification limit of graphic card temperature:
sk: Oznámenie limitu teploty grafickej karty:

en: Mean delay between winks:
sk: Priemerná oneskorenie medzi mrknutím :

en: Wink duration:
sk: Doba mrknutia :

en: Keep ratio?
sk: Zachovať pomer?

en: A high refresh frequency will use more CPU.
sk: Vysoká obnovovacia frekvencia bude používať viac CPU.

en: High refresh frequency?
sk: Vysoká obnovovacia frekvencia ?

en: Leave empty to display the current luminosity.
sk: Ponechajte prázdne pre zobrazenie s aktuálnym jasom.

en: Variation for 1 mouse scroll, in %:
sk: Variácia pre 1 posun kolieskom myši, v%:

en: Use 0 for none.
sk: Nastaviť 0 pre nepoužívanie.

en: Brightness to apply automatically on startup:
sk: Svetelnosť sa automaticky použije pri štarte:

en: Shortkey to increase the brightness:
sk: Klávesová skratka pre zvýšenie jasu:

en: Shortkey to decrease the brightness:
sk: Klávesová skratka pre zníženie jasu:

en: Sound card name
sk: Názov zvukovej karty

en: Display volume :
sk: Zobraziť hlasitosť :

en: Icon with progress bar
sk: Ikona s ukazovateľom

en: Default icon:
sk: Predvolená ikona :

en: Mute icon:
sk: Ikona bez zvuku :

en: Broken icon:
sk: Rozbitá ikona :

en: Shortkey to show/hide the sound control dialog:
sk: Klávesová skratka pre zobraziť/schovať pre dialóg ovládanie zvuku :

en: Hide the scale when mouse leaves the desklet?
sk: Skryť stupnicu, keď myš opustí desklety ?

en: Sound card:
sk: Ovládanie zvukovej karty :

en: Select channel:
sk: Vyberte, ktorý kanál chcete ovládať :

en: On some cards, a channel only controls 1 side (right or left). You will then need to specify a second channel here, to control both sides. Most of the time, you should just leave this empty.
sk: Na niektorých kartách, ovládate kanál 1 strany (vpravo alebo vľavo). Potom bude nutné zadať pre druhý kanál, kontrolu na oboch stranách. Pre viac času, ho ponechajte prázdny.

en: Choose a second channel to control (optional):
sk: Voliteľne, vyberte ovládanie pre druhý kanál  :

en: Specific command to run to show an advanced sound mixer:
sk: Konkrétny príkaz na spustenie ukážky zdokonaleného mixovaného zvuku:

en: Leave empty to use the location name if available.
sk: Nechajte prázdne pre použitie názvu miesta ak je k dispozícii.

en: Show the date:
sk: Zobraziť dátum :

en: for digital format only.
sk: len na číselnom formáte.

en: Display the time in a 24h format?
sk: Zobraziť čas v 24h formáte ?

en: if not, then the applet will update the time once a minute, saving CPU power.
sk: ak nie, potom sa bude aktualizovať applet čas raz za minútu, čo šetrí CPU.

en: Show seconds?
sk: Zobraziť sekundy ?

en: In ms. Set 0 for non-smooth animation, set 1000 to have a continuous animation. Requires OpenGL.
sk: V ms. Nastaviť 0 ak nebude mať plynulú animáciu, nastaviť 1000 pre trvalú animácie. Vyžaduje OpenGL.

en: Display seconds with smooth animation for a duration of:
sk: Zobraziť dĺžku v sekundách s plynulou animáciou:

en: E.g. :Europe/Paris, :Japan, etc. Leave empty for local time.
sk: Napríklad: Európa / Paríž, :Japonsko, atď. Nechajte prázdne, a vložte miestny čas.

en: Timezone:
sk: Časová zóna :

en: Use the tasks from the following task-manager:
sk: Použiť úlohy z tohoto správcu úloh:

en: The analogue view is based on CairoClock; otherwise it will be displayed in digital format.
sk: Analogický pohľad je založený na CairoClock; inak bude zobrazený numerickým spôsobom.

en: Select the view :
sk: Vyberte ohľad :

en: Analogue
sk: Analógové

en: Digital
sk: Číselné

en: Analogue View
sk: Analógový pohľad

en: List of available themes for analogue display:
sk: Zoznam dostupných tém analógové zobraenie :

en: Date text colour:
sk: Farba textu dátumu :

en: Digital View
sk: Číselný pohľad

en: Automatic
sk: Automaticky

en: Custom
sk: Vlastná

en: Use a custom font
sk: Použiť vlastné písmo

en: Font:
sk: Písmo :

en: Outline colour:
sk: Vonkajšia farba:

en: Layout of the text:
sk: Rozloženie textu:

en: On 1 line
sk: Na 1 riadok

en: On 2 lines
sk: Na 2 riadok

en: Ratio to apply on text :
sk: Pomer použitý na text :

en: Configure time and date
sk: Nastaviť čas a dátum

en: Leave empty to execute the default command.
sk: Ponechať prázdne pre vykonanie predvoleného príkazu.

en: Specific command to run:
sk: Konkrétny príkaz na spustenie :

en: The new alarm will be added to the end / the last alarm will be removed.
sk: Nový alarm bude pridaný na koniec/posledný alarm, bude odstránený.

en: Add or remove an alarm:
sk: Pridať alebo odstrániť alarm

en: Info-bubbles
sk: bublinková nápoveda

en: Enable info-bubbles?
sk: Povoliť bublinkovú nápovedu

en: Duration of the info-bubbles :
sk: Doba trvania info-bubliny:

en: Number of items to keep in the history :
sk: Počet položiek ponechaných v histórii :

en: Keep a copy of each uploaded image?
sk: Ponechať kópiu každého obrázku ?

en: This will override the image setting.
sk: Tým sa prepíše nastavenie obrázku.

en: If so, display the last image on the icon?
sk: Ak áno, zobraziť posledný obrázok na ikone ?

en: Animation of the icon during upload :
sk: Animácie ikony počas odosielania :

en: Use the following service to make the URL smaller:
sk: Použite túto službu pre zmenšenie tejto URL:

en: Shorter-Link
sk: Skrátený odkaz

en: Use the tiny URL by default?
sk: Použiť tiny URL ako predvolenú?

en: in KB/s - 0 means unlimited
sk: v kB/s - 0 znamená neobmedzenú

en: Maximum upload rate:
sk: Maximálna rýchlosť odosielania:

en: Sites
sk: Siete

en: Preferred site for texts hosting :
sk: Preferovaná sieť pre hosťovanie textov :

en: Preferred site for images hosting :
sk: Preferovaná sieť pre hosting obrázkov :

en: Preferred site for videos hosting :
sk: Preferovaná sieť pre uloženie videí :

en: Preferred site for files hosting :
sk: Preferovaná sieť pre uloženie súborov :

en: Custom script for text upload :
sk: Vlastný skript pre odoslanie textu:

en: Custom script for image upload :
sk: Vlastný skript pre odoslanie obrázku:

en: Custom script for video upload :
sk: Vlastný skript pre odoslanie videa:

en: Custom script for file upload :
sk: Vlastný skript pre odoslanie súboru:

en: Post text as Anonymous ?
sk: Textový príspevok ako anonym?

en: Inclinated Plane
sk: Naklonená rovina

en: The lower the value, the lower the point of view on the plane.
sk: Čím nižšia, tým viac je nižší pohľad na rovinu.

en: Height of the vanishing point:
sk: Výška miznúceho bodu :

en: The lower the value, the flatter the curve will appear.
sk: Čím nižšia, tým viac sa bude zdať krivka plochá.

en: Curvature of the curve in percent:
sk: Zakrivenie krivky v percentách :

en: Amplitude of the curve:
sk: Amplitúda krivky.

en: Physically separate groups of icons
sk: Fyzicky oddelené skupiny ikôn

en: Ratio to apply on icons' size :
sk: Pomer ktorý sa vzťahuje na veľkosť ikony :

en: smaller icons
sk: menšie ikony

en: normal icons
sk: normálne ikony

en: Grid
sk: Mriežka

en: Space between columns:
sk: Priestor medzi stĺpmi :

en: Space between rows:
sk: Medzera medzi riadkami :

en: Maximum size of the dock:
sk: Maximálna veľkosť panela:

en: Full screen
sk: Na celú obrazovku

en: Zoom when mouse hovers an icon:
sk: Priblížiť pri nájdení na ikonu myšou:

en: Sinusoidal wave radius:
sk: Rádius sínusoidnej vlny:

en: Use a linear wave rather than a sinusoidal wave?
sk: Použiť lineárnu vlnu radšej ako sínusoidovú vlnu?

en: Display text for all icons?
sk: Zobraziť text pre všetky ikony ?

en: Frame
sk: Rám

en: First gradient colour :
sk: Prvá vzostupná farba :

en: Second gradient colour :
sk: Druhá vzostupná farba :

en: Top to bottom gradient?
sk: Vzostup zhora nadol ?

en: Left to right gradient?
sk: Vzostup zľava doprava ?

en: Corner radius:
sk: Rohový rádius:

en: Border line width :
sk: Šírka čiary ohraničenia :

en: Border line colour :
sk: Farba čiary ohraničenia :

en: Arrow width :
sk: Šírka šípky

en: Arrow height:
sk: Výška šípky :

en: Scroll bar
sk: Posuvník

en: Color of the scroll bar's outline:
sk: Farba obrysu posuvníka:

en: Color of the scroll bar's inside:
sk: Farba vo vnútri posuvníka:

en: The higher this value, the sooner the parabola will be curved.
sk: Čím je vyššia, tým skôr bude parabola zakrivená.

en: Curvature:
sk: Zakrivenie :

en: The parabola will be restricted to a rectangle of this proportion.
sk: Parabola bude zmenšená do obdĺžnika týchto rozmerov.

en: Height/width ratio:
sk: Pomer výška/šírka :

en: 0 represents a flat wave, 1 represents maximum wave curvature.
sk: 0 znamená, že vlnenie je nevýrazné, 1 znamená, že vlnenie je maximálne.

en: Magnitude of the wave:
sk: Veľkosť vlnenia :

en: Curve towards the outside?
sk: Zakriviť smerom von?

en: Space between icons and their captions:
sk: Priestor medzi ikonami a ich názvom :

en: This may recquire more CPU during the unfolding animation, except if you launch Cairo-Dock with OpenGL.
sk: Môže vyžadovať viac CPU počas rozvíjajúcej sa animácie, s výnimkou OpenGL.

en: Draw captions while unfolding?
sk: Vykresľovanie popisiek pri rozvíjaní ?

en: Space between icons:
sk: Priestor medzi ikonami :

en: 0 represents a flat wave, 1 means the wave is identical to other views.
sk: 0 znamená úplne plochú vlnu, 1 znamená, že vlna je totožná s inými pohľadmi.

en: Number of icons on the first row:
sk: Počet ikon na prvý riadok :

en: in degrees. The lower the value, the narrower the cone. 180° represents a wide open cone.
sk: v stupňoch. Čím menšie, tým viac je kužeľ užší. 180 ° znamená, že kužeľ je široko otvorený.

en: Cone width:
sk: Šírka kužeľov :

en: Set transparency to 0 to not use it. This is quite slow with cairo.
sk: Nastaviť priehľadnosť na 0   nepoužívajte. Je veľmi spomaľujúce.

en: Bow colour:
sk: Farba oblúka :

en: Line colour:
sk: Farba linky :

en: <b>A 3D caroussel view</b>
    Icons scroll with mouse position.
sk: <b>Vzhľad 3D caroussel</b>
    Rolovať ikony pohybom myši.

en: Drag and drop indicator
sk: Ťahať a pustiť ukazovateľ

en: Typically an arrow, this will be displayed when you try to drop a new launcher into the dock. Leave this empty to use the default.
sk: Typický ukazovateľ, ktorý bude zobrazený pri pokuse o spustenie nových spúšťačov do docku. Ponechať prázdne pre použitie predvoleného.

en: Image for the drag & drop animation:
sk: Obrátok pre animáciu ťahaj a pusti :

en: An emblem that will be displayed when you try to drop something on an icon. Leave empty to use the default one.
sk: Znak, ktorý sa zobrazí pri pokuse pustiť niečo na ikonu. Nechať prázdne pre použitie predvoleného.

en: Image when hovering an icon :
sk: Obrázok pri vznesení sa na ikonu :

en: Animation
sk: Animácia

en: Speed:
sk: Rýchlosť :

en: Number of round per second.
sk: Počet kôl za sekundu.

en: Rotation speed :
sk: Rýchlosť rotácie :

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: Name of the image to overwrite the theme's empty image :
sk: Názov obrázku pre prepísanie témy prázdneho obrázku :

en: Name of the image to overwrite the theme's full image :
sk: Názov obrázku pre prepísanie témy úplného obrázku :

en: Config
sk: Nastavenia

en: Display the following quick info :
sk: Zobraziť nasledujúcu rýchlu informáciu :

en: Number of files
sk: Počet súborov

en: Total number of files
sk: Celkový počet súborov

en: Total weight
sk: Celková hmotnosť

en: Ask confirmation before emptying Dustbin?
sk: Vypýtať si potvrdenie pred vyprázdnením koša ?

en: Draw in background?
sk: Vykresliť v pozadí ?

en: Rotate effects with dock?
sk: Efekt otáčania s dockom ?

en: In ms. Set 0 to not use this effect.
sk: v ms. Nastavte 0 pre nepoužitie tohto efektu.

en: Colours
sk: Farby

en: This will slightly alter your colours, so you may have to modify them.
sk: Bude mierne meniť farby, takže možno budete potrebná úprava.

en: Add luminance?
sk: Pridať svietivosť ?

en: Particles
sk: Častice

en: Number of particles:
sk: Počet častíc :

en: Particle size:
sk: Veľkosť častice :

en: Particle speed:
sk: Rýchlosť častice

en: It particularily fits a dark wallpaper or a dark theme.
sk: To sa hodí najmä ku tmavej tapete alebo tmavej téme.

en: Number of sources:
sk: POčet zdrojov :

en: Number of particles per source:
sk: Počet častíc na zdroj :

en: In percentage of the icon's size.
sk: Veľkosť ikony v percentách.

en: Radius of the explosion:
sk: Polomer explózie :

en: Show the launching?
sk: Zobraziť spustenie ?

en: Particle friction:
sk: Trenie častíc:

en: Animation on disappearance:
sk: Animácia miznutím :

en: Evaporate
sk: Vyparovanie

en: Fade out
sk: Zoslabenie

en: Explode
sk: Vybuchnutie

en: Break
sk: Prerušiť

en: Black Hole
sk: Čierna diera

en: Random
sk: Náhodné

en: Animation on appearance:
sk: Animácie na vzhľad :

en: Evaporate upwards?
sk: Vypariť smerom hore?

en: Number of pieces:
sk: Počet kusov :

en: Explosion radius:
sk: Rádius explózie :

en: Break the icon into cubes?
sk: Rozbiť ikonu v kockách ?

en: in round per second.
sk: v kruhu za sekundu.

en: The greater, the faster the icon will collapse to the center.
sk: Najväčšia, najrýchlejšia ikona sa zrúti do centra.

en: Attraction of the Black Hole:
sk: Príťažlivosť diery :

en: General
sk: Všeobecné

en: caps lock, num lock, etc.
sk: caps lock, num lock, atď

en: Display keyboard locks as quick-info?
sk: Zobraziť zamknuie klávesnice ako rýchle-info ?

en: Icon image name for NumLock status:
sk: Názov obrázku ikony pre stav NumLock-u:

en: Icon image name for CapsLock status:
sk: Názov obrázku ikony pre stav CapsLock-u:

en: in ms. Set to 0 if you don't want an animation when the keyboard layout changes.
sk: v ms. Nastavte ju na 0, ak nechcete animáciu pri zmene rozloženia klávesnice.

en: Duration of the transition animation:
sk: Doba trvania prechodu animácie :

en: Relative size of the text :
sk: Relatívna veľkosť textu :

en: smaller
sk: menší

en: Action
sk: Operácia

en: Shortkey to lock the screen
sk: Klávesová skratka na uzamknutie obrazovky

en: Shortkey to show the menu
sk: Klávessová skratka pre zobrazenie ponuky

en: Demand confirmation before closing
sk: Vyžiadať potvrdenie pred ukončením

en: Customisation
sk: Personalizácia

en: Icon image name to use when the system has to be rebooted:
sk: Názov obrázku ikony použitej pri reštarte systému:

en: Display this image as an emblem or replace applet's icon with this image?
sk: Zobraziť tento obrázok ako znak, alebo nahradiť ikonu apletu týmto obrázkom?

en: Emblem
sk: Znak

en: Image
sk: Obrázok

en: Commands
sk: Príkazy

en: This will be available when middle-clicking. Leave empty to execute the default command, which depends on your distribution. In some cases the command to shutdown is the same as the one to log out.
sk: K dispozícii bude stredné tlačidlo. Nechajte prázdne pre vykonanie štandardného príkazu, záleží na vašej distribúcii. Niekedy je príkaz na vypnutie rovnaký, ako ten pre odhlásenie.

en: If you have any problem with the applet, uncheck this option during the maintenance mode, then after the dock has relaunched, remove/modify the mail accounts you want.
sk: Ak máte nejaké problémy s appletom, vypnite túto voľbu počas režimu údržby, nech dock sám spustí, a odstráni/upraví poštové účty, ktoré chcete.

en: Check mail account on startup?
sk: Skontrolovať poštový účet pri spustení ?

en: Name of the file for the "no mail" image :
sk: Názov súboru pre obrázok "žiadna pošta":

en: Name of the file for the "has mail" image :
sk: Názov súboru pre obrázok "má mail" :

en: If checked, the number of mails will be shown even if there is no mail.
sk: Ak je začiarknuté, bude zobrazený počet mailov, aj keď nie je žiadny mail.

en: Leave empty to use default sub-dock view.
sk: Ponechajte prázdne pre použitie predvoleného vzhľadu sub-doku

en: Sub-dock view name:
sk: Názov zobrazenia používaných pre sub-dock :

en: Action on new mail
sk: Akcia pri novej pošte

en: Play sound when a new e-mail is received?
sk: Prehrať zvuk pri obdržaní novej správy?

en: Name of the file for the "new mail" sound :
sk: Názov súboru pre obrázok "nový mail" :

en: Show new messages' content?
sk: Zobraziť obsah nových správ ?

en: Maximum number of mails that will be previewed.
sk: Maximálny počet správ, ktoré budú mať náhľad.

en: Maximum of new messages shown?
sk: Maximum nových zobrazených správ ?

en: Duration of the dialog:
sk: Čas dĺžky dialógu :

en: Animation when new message arrives:
sk: Animácia pri novej správe:

en: Mail application
sk: Poštová aplikácia

en: for instance "thunderbird" or "firefox mail.google.com"
sk: napr "Thunderbird" alebo "firefox mail.google.com"

en: Preferred mail application to launch on left-click :
sk: Preferovanú mailovú aplikáciu spustíte na ľavým-kliknutím :

en: Add a mail account (you've to launch the applet)
sk: Pridať poštový účet (môžete si spustiť applet)

en: The new account will be created with the specified type and name.
sk: Nový účet bude vytvorený s zadaním typu a názvu.

en: Add an account with specified type and name:
sk: Pridať účet s uvedeným typom a názvom:

en: Also blur on mouse movement?
sk: Rozmazanie pri pohybe myšou ?

en: Blur amount:
sk: Sila rozmazania :

en: Leave it empty to display the name of the player currently controlled.
sk: Nechajte prázdne pre zobrazenie názvu aktuálne používaného prehrávača.

en: Player name
sk: Meno prehrávača

en: Audio Player
sk: Prehrávač zvuku

en: Player to control:
sk: Ovládanie prehrávača:

en: Listen
sk: Počúvanie

en: This will prevent the player icon appearing in the taskbar. The applet's icon will then behave as a launcher, an application and an applet.
sk: To zabráni ikone prehrávača aby bola zobrazená v hlavnom paneli. Ikona appletu sa bude správať ako spúšťač, aplikácia a ako applet.

en: Steal the player's icon from the taskbar?
sk: Prevziať ikonu hráčov z hlavného panela ?

en: Actions on click and middle-click :
sk: Akcia pri kliknutí stredným tlačítkom :

en: Play/Pause on click, Next on middle-click
sk: Prehrať/pauza na klik, Ďaľší kliknutím stredného tlačítka

en: Show/Hide player on click, Play/Pause on middle-click
sk: Zobraziť/Skryť prehrávač kliknutím, Prehrať/Pauza je kliknutie stredným tlačítkom

en: Next/previous song
sk: Daľšia/Predchádzajúca skladba

en: Control the volume
sk: Ovládanie hlasitosti

en: Action on music change
sk: Akcia pri zmene hudby

en: Show tooltips?
sk: Zobraziť bublinu s nápovedou ?

en: Time length of tooltips:
sk: Čas zobrazenia info-bubliny :

en: Animation when music changes:
sk: Animácia keď sa zmení hudba :

en: Information to display on the icon :
sk: Informácie zobrazené na ikone :

en: Nothing
sk: Nič

en: Time Elapsed
sk: Uplynulý čas

en: Time Remaining
sk: Zostávajúci čas

en: Track number
sk: Číslo stopy

en: Display album's cover?
sk: Zobraziť obal albumu ?

en: You need to be connected to the Internet.
sk: Musíte byť pripojený na internet.

en: Allow Cairo-Dock to download missing covers?
sk: Povoliť Cairo-Docku stiahnuť stratené obaly ?

en: requires OpenGL.
sk: vyžaduje OpenGL.

en: Use 3D themes?
sk: Použiť 3D témy ?

en: List of available 3D themes for covers :
sk: Zoznam dostupných 3D tém pre obaly :

en: 'Default' icon image name:
sk: Názov obrázku pre ikonu 'predvolená' :

en: Name of the image for the 'play' icon :
sk: Názov obrázku pre ikonu 'prehrať' :

en: Name of the image for the 'stop' icon :
sk: Názov obrázku pre ikonu 'stop' :

en: Name of the image for the 'pause' icon :
sk: Názov obrázku pre ikonu 'pauza' :

en: By default all interfaces will be monitored.
sk: V predvolenom nastavení budú sledované všetky rozhrania.

en: interface:
sk: rozhranie :

en: Fluidity of the transition between 2 values :
sk: Plynulosť prechodu medzi 2 hodnotami :

en: Display rate values :
sk: Zobrazenie hodnotenia :

en: Leave empty to display the current status information.
sk: Ponechajte prázdne pre zobrazenie informácie o aktuálnom stave.

en: Current status
sk: Aktuálny stav

en: 'On-battery' icon filename:
sk: Názov ikony pri napájaní batériou :

en: Icon's filename when on charge :
sk: Názov ikony pri nabíjaní :

en: charge
sk: nabíjanie

en: Timelength
sk: časová dĺžka

en: Hide the icon when not on battery?
sk: Skryť ikonu, ak nie je používaná batéria?

en: Notification
sk: Varovanie

en: Notification when battery charged ?
sk: Oznámenie pri nabíjaní batérie ?

en: Leave it empty for no sound
sk: Ponechajte prázdne ak nie je zvuk

en: Play a sound:
sk: Použi zvuk :

en: Notification when low battery ?
sk: Oznámenie pri slabej batérii ?

en: in percent.
sk: v percentách.

en: Battery level:
sk: Stav batérie :

en: When battery level is under 4%
sk: Ak je stav batérie menej ako 4%

en: Notification when battery charge is critical ?
sk: Upozornenie, keď je nabitie batérie kritické ?

en: Notification type:
sk: Typ oznámenia:

en: Leave empty to use the folder's name.
sk: Nechať prázdne pre použitie názvu priečinka.

en: Folder
sk: Priečinok

en: Folder to browse :
sk: Prehliadať priečinok :

en: List folders first?
sk: Najprv zoznam priečinkov ?

en: Ignore case?
sk: Ignorovať udalosť ?

en: It can be CPU intense to load a lot of icons.
sk: To môže byť dosť ťažké spustiť tak veľa ikôn.

en: Display icons in the menu?
sk: Zobraziť ikony v menu ?

en: Number of items loaded at once. Setting a high value speeds up loading a little but will hang the application for longer.
sk: Počet položiek spustených súčasne. Nastavenie vysokej hodnoty zrýchli načítanie, ale spustenie potrvá dlhšiu dobu.

en: Build menu gradually:
sk: Postupné budovanie menu :

en: List drives and volumes?
sk: Zoznam jednotiek a zväzkov ?

en: List networks?
sk: Zoznam sietí ?

en: GTK bookmarks, that are used by Nautilus for exemple.
sk: GTK záložky, ktoré využíva napríklad Nautilus.

en: List bookmarks?
sk: Zoznam záložiek ?

en: Type of view for the desklet mode :
sk: Typ zobrazenia pre režim deskletov :

en: Tree
sk: Strom

en: Disk usage
sk: Využitie disku

en: Show disk usage :
sk: Zobraziť využitie disku :

en: Free space
sk: Voľné miesto

en: Used space
sk: Použité miesto

en: Free space (in percent)
sk: Voľné miesto v percentách

en: Used space (in percent)
sk: Použité miesto v percentách

en: Delay between disk usage refresh :
sk: Oneskorenie medzi obnovením využitia disku :

en: Display disk usage with a bar?
sk: Zobraziť využitie disku s barom ?

en: In rotations per second.
sk: v otočení za sekundu.

en: Show mouse on:
sk: Zobraziť myš na :

en: Dock
sk: panel

en: Particle life time:
sk: Čas trvania častíc :

en: The higher the value, the more particles will scatter from their source.
sk: Čím vyššia, tým viac sa častice rozptýlia od zdroja.

en: Scattering:
sk: Rozptyl :

en: Image when the applet is active :
sk: Obrázok keď je applet aktívny :

en: You need to activate the Dbus plug-in in Compiz for the last 2 actions. Showing desktop and desklets can fail on some Window Manager (like Metacity).
sk: Musíte aktivovať rozšírenie dbus Compiz pre posledné 2 akcie. Zobrazenie plochu a deskletov môže zlyhať na niektorých správcoch okien, ako Metacity.

en: Action on left-click:
sk: Akcia na ľavé kliknutie :

en: Show the desklets
sk: Zobraziť desklety

en: Show desktop and desklets
sk: Zobraziť plochu a desklety

en: Shortkey for the middle-click action:
sk: Klávesová skratka pre stredné kliknutie :

en: Folder for the images:
sk: Priečinok s obrázkami :

en: Scan sub direcotries?
sk: Prehľadať v pod priečinkoch ?

en: Randomly browse files?
sk: Náhodne prechádzať súbory ?

en: Display image name as quickinfo?
sk: Zobraziť názov obrázku ako rýchle info ?

en: This will prevent the dock from freezing during image loading, but works only with OpenGL.
sk: Môže ochrániť dock pred zamrznutím počas načítania obrázkov, ale nefunguje s cairo.

en: Use another thread to load images?
sk: Použiť iné vlákno na načítanie obrázkov ?

en: Read all images properties on startup?
sk: Načítať všetky vlastnosti obrázkov pri spustení?

en: play/pause
sk: Prehrať/pauza

en: open image
sk: otvoriť obrázok

en: open parent folder
sk: Otvoriť nadradený priečinok

en: Sliding delay:
sk: Omeškanie posunutia :

en: Effect while changing image:
sk: Efekt pri zmene obrázka :

en: fade
sk: blednutie

en: blank fade
sk: Prázdne miznutie

en: fade in/out
sk: blednutie / tmavnutie

en: side kick
sk: kopnutie do boku

en: grow up
sk: vyrásť

en: shrink
sk: zmenšiť

en: cube
sk: kocka

en: random
sk: náhodné

en: Number of steps for transitions:
sk: Počet krokov pri prechode :

en: fast
sk: rýchlo

en: slow
sk: pomaly

en: Add a background to the image?
sk: Pridať pozadie do obrázku?

en: Set the transparency channel to 0 if you just don't want to have a background.
sk: Nastavte transparentnosť kanála na 0 len ak nechcete mať pozadia.

en: Choose a background colour :
sk: Vyberte farbu pozadia :

en: Frame width:
sk: Šírka rámčeka:

en: Gives better image rendering.
sk: Poskytuje lepšie vykresľovanie obrazu.

en: Keep width/height ratio?
sk: Udržujte pomer šírka/výška ?

en: If the image is too small, it will be stretched.
sk: Ak je obraz príliš malý, bude priblížený.

en: Force the image to fill the icon/desklet?
sk: Vnútiť obrázku vyplniť ikonu/desklet?

en: Leave empty to use a default name
sk: Nechajte prázdne pre použitie predvoleného názvu

en: They are items created by dropping a text into the Stack.
sk: Toto sú položky vytvorené pretiahnutím textu do zásobníka.

en: Image for 'text' items:
sk: Obrázok pre položky 'text' :

en: These are items created by dropping a URL into the Stack.
sk: Toto sú položky vytvorené pretiahnutím URL do zásobníka.

en: Image for 'URL' items:
sk: Obrázok pre 'URL' položky :

en: Options
sk: Nastavenia

en: Separate the items by type (file/web page/text)
sk: Oddeliť položky podľa typu (súbory/webové stránky/text)

en: These options allow you to prevent some files from displaying in stacks based on their type (video, image, etc.)
sk: Táto voľba vám umožní vyhnúť sa niektorým súborom, ktoré majú byť zobrazené v depozitárovi so zreteľom na ich typy (video, obrázky, atď ..)

en: Filter files on MIME type?
sk: Filtrovanie súborov s typom mime?

en: E.g. image, text, video, audio, application...
sk: Napr.: Obrázok, text, video, audio, aplikácie, ...

en: Here you can specify a list of MIME types to ignore:
sk: Tu môžete zadať zoznam mime typov, ktorým sa chcete vyhnúť :

en: Sort items by:
sk: Zoradiť položky podľa :

en: Type
sk: Typ

en: Manual order
sk: Manuálne zoradenie

en: How to display all desktops?
sk: Ako zobraziť všetky plochy?

en: All desktops drawn on the main icon
sk: Všetky plochy zobrazené na hlavnej ikone

en: On a single line
sk: Na jednom riadku

en: Show desktop number on icons?
sk: Zobraziť číslo plochy na ikone?

en: Draw windows on icons?
sk: Vykresliť okná na ikone ?

en: Draw hidden windows?
sk: Vykresliť aj skryté okná ?

en: Draw icons of windows?
sk: Vykresliť ikony okien?

en: Show windows' list
sk: Zobraziť zoznam okien

en: Display options
sk: Zobraziť nastavenia

en: Size of the inside lines :
sk: Veľkosť vo vnútri riadkov:

en: Internal line colour:
sk: Farba vnútri riadkov :

en: External line size:
sk: Veľkosť externého okraja  :

en: External line colour:
sk: Farba externého okraja  :

en: Active window colour:
sk: Farba aktívneho okna:

en: Current desktop colour:
sk: Farba súčasnej plochy :

en: How to draw the current desktop:
sk: Ako vykresliť aktuálnu plochu :

en: draw a frame
sk: vykresliť rám

en: fill
sk: výplň

en: fill others
sk: vyplniť všetko

en: All windows can be filled with one colour
sk: Všetky okná môžu byť vyplnené jednou farbou

en: Fill all windows?
sk: Vyplniť všetky okná?

en: Colour of these windows:
sk: Farba týchto okien:

en: Shortkey to toggle the systray in dock mode:
sk: Klávesová skratka na prepínanie systray v dock režime :

en: Icons packing :
sk: Balíčky ikôn :

en: horizontal
sk: zvisle

en: vertical
sk: vodorovne

en: This is a tooltip for this parameter.
sk: Nástroj nápovedy pre tento parameter.

en: This is a boolean parameter. Y/N ?
sk: Toto je boolovský parameter, A/N ?

en: This integer can go from 0 to 10 :
sk: Toto číslo môže byť 0 až 10:

en: Enter some text here :
sk: Zadajte nejaký text sem :

en: Foreground colour:
sk: Farba popredia :

en: Background colour:
sk: Farba pozadia :

en: When the terminal is in a dialog. When it is in a desklet, you can just resize the desklet as usual.
sk: Keď je terminál v dialógovom okne. Keď je v desklete, stačí zmeniť veľkosť deskletov ako zvyčajne.

en: Size of the terminal (line x columns):
sk: Veľkosť terminálu (riadky x stĺpce) :

en: Shortkey to show the terminal:
sk: Klávesová skratka pre zobrazenie terminálu :

en: Draw note's content on their icon?
sk: Nakresliť obsah poznámok na ich ikonu ?

en: Text colour of the content :
sk: Farba textu obsahu :

en: Display note's content with a dialog?
sk: Zobraziť poznámky obsahujúce dialóg ?

en: Choose the note-taking application to control :
sk: Vybrať aplikáciu poznámky pre ovládanie :

en: Ask for confirmation before deleting a note?
sk: Vypýtať potvrdenie pred odstránením poznámky ?

en: Otherwise you will be asked to name it.
sk: V opačnom prípade budete vyzvaní k jej pomenovaniu.

en: Automatically name a new note?
sk: Automatický názov pre novú poznámku ?

en: Write the date format you usually use in your notes. The syntax is the one of 'strftime' : %d for the day, %m for the month, %y for the year (2 digits), etc. Leave it blank to use the default one (%d/%m/%y).
sk: Napíšte formát dátumu, ktoré bežne používate v poznámkach. Syntax je jedným z 'strftime':%d pre deň, m% pre mesiac,%y pre rok  (2 číslice), atď. Nechajte prázdne pre použitie predvoleného (%d/%m/%y).

en: Date format to search for :
sk: Formát dátumu pre vyhľadávanie :

en: Depending on your tomboy's version, the note deletion may not be automatically notified to us. Only check this box if you notice some error message like <<No marshaller for signature of signal 'NoteDeleted'>> in the terminal.
sk: V závislosti na vašej verzii Tomboy, nemusíte byť automaticky upozornení o odstránení poznámky. Zaškrtnite toto políčko, ak si všimnete nejaké chyby, ako je <<No marshaller for signature of signal 'NoteDeleted'>> v termináli.

en: Emulate the 'NoteDeleted' signal?
sk: Emulovať signál 'poznámka odstránená' ?

en: Leave empty to use the name of the city.
sk: Ponechajte prázdne pre použitie názvu mesta.

en: City name
sk: Názov mesta

en: Enter the name of your location in the text entry and press Enter.
sk: Vložte názov vášho umiestnenia do textového poľa a stlačte Enter.

en: Code for your location:
sk: Kód vášho umiestnenia :

en: If so, degrees will be displayed in Celsius, otherwise in Fahrenheit.
sk: Ak áno, stupne budú zobrazené v Celzia, inak vo Fahrenheit.

en: Use International System Units?
sk: Použiť medzinárodné Jednotky ?

en: in seconds. Set 0 to have never-ending dialogs.
sk: v sekundách. Nastavte 0 pre nikdy nekončiace dialógy.

en: Dialog duration:
sk: Doba trvania dialógov :

en: Info
sk: Informácia

en: Display current conditions on the icon instead of the default one?
sk: Zobraziť aktuálne podmienky na ikone miesto predvolených ?

en: Number of days to forecast:
sk: Počet dní, na ktoré chcete mať predpoveď :

en: Display nights?
sk: Zobraziť aj nočné ?

en: Display temperature as quick info?
sk: Zobraziť teplotu ako rýchle info ?

en: Render desklet in 3D?
sk: Vykresliť desklet v 3D ?

en: URI to load in weblet
sk: URI pre načítanie vo weblete

en: Show scrollbars?
sk: Zobraziť vysúvací panel ?

en: Horizontal scroll of the browser in pixels
sk: Zvislé vysunutie prehliadača v pixeloch

en: Position of horizontal scrollbar
sk: Pozícia zvislého vysúvacieho panela ?

en: Vertical scroll of the browser in pixels
sk: Vodorovné vysunutie prehliadača v pixeloch

en: Position of vertical scrollbar in pixel
sk: Pozícia vodorového vysúvacieho panela v pixeloch

en: This lets you right-click on the desklet to pop up the Cairo-Dock menu.
sk: To vám umožní pravé-kliknutie na desklety pre vyskakovacie okno Cairo-Dock menu.

en: Right margin width, in pixels:
sk: Šírka pravého okraja, v pixeloch:

en: Transparent background?
sk: Priehľadné pozadie ?

en: Time before reloading the weblet URI, in seconds. Zero means never reload.
sk: Čas pred obnovením weblet URI, v sekundách. Nula znamená neobnovovať.

en: Time between two page refreshes
sk: Čas medzi obnovením dvoch stránok

en: Any valid URI should work.
sk: Akékoľvek platná URI by mala fungovať.

en: Predefined bookmarks to show in applet menu:
sk: Prednastavené záložky zobrazené v zozname appletov :

en: "No signal" icon
sk: ikona "žiaden signál"

en: Signal Strength
sk: Sila signálu

en: Signal Strength in percent
sk: Sila signálu v percentách

en: Raw Signal Informations
sk: Oznámenia o čistote signálu

en: Delay between signal checks :
sk: Oneskorenie medzi skúškami signálu :

en: Allow you to overwrite applet's default command line and launch your wireless configuration interface.
sk: Umožňuje prepísať appletu predvolený príkazový riadok a začne sa konfigurácia bezdrôtových rozhraní.

en: Alternative command line to launch Wireless Configuration :
sk: Alternatívny príkaz pre spustenie Konfigurácie bezdrôtového pripojenia :
