cairo-dock-core - en to be translation catalogue (399 entries)

en: Behaviour
be: Паводзіны

en: Appearance
be: Знешні выгляд

en: Files
be: Файлы

en: Internet
be: Інтэрнэт

en: Desktop
be: Працоўны стол

en: Accessories
be: Аксэсуары

en: System
be: Сістэма

en: Fun
be: Забавы

en: All
be: Усе

en: Set the position of the main dock.
be: Выберыце месцазнаходжанне галоўнай панэлі.

en: Position
be: Пазіцыя

en: Do you like your dock to be always visible,
     or on the contrary unobtrusive?
    Configure the way you access your docks and sub-docks!
be: Вы хочаце каб ваша панэль была заўсёды на ўвазе
     ці наадварот, схаваная ад вачэй?
    Наладзьце тут выгляд адлюстравання вашай панэлі і суб-панэляў!

en: Visibility
be: Бачнасьць

en: Display and interact with currently open windows.
be: Адлюстраванне і ўзаемадзеянне з цяперашнімі адкрытымі вокнамі.

en: Taskbar
be: Панэль задач

en: All of the parameters you will never want to tweak.
be: Не змяняйце гэтыя параметры без асаблівай патрэбы.

en: Background
be: Задні фон

en: Views
be: Выгляды

en: Configure text bubble appearance.
be: Наладзьце знешні выгляд воблачкаў напамін.

en: Applets can be displayed on your desktop as widgets.
be: Аплеты могуць размяшчацца на вашым працоўным стале, як віджеты.

en: Desklets
be: Дэсклеты

en: All about icons:
     size, reflection, icon theme,...
be: Усё аб значках:
     памер, адлюстраванне, тэма значкоў, ...

en: Icons
be: Значкі

en: Indicators
be: Індыкатары

en: Define icon caption and quick-info style.
be: Выберыце знешні выгляд подпісаў і інфа-паведамленняў.

en: Captions
be: Подпісы

en: Themes
be: Тэмы

en: Filter
be: Фільтр

en: All words
be: Па ўсіх словах

en: Highlighted words
be: Падсвятляць слова

en: Hide others
be: Схаваць астатнія

en: Search in description
be: Шукаць у апісаннях

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Enable this module
be: Актываваць гэты модуль

en: Close
be: Закрыць

en: More applets
be: Больш аплетаў

en: Get more applets online !
be: Атрымаць больш апплетов!

en: Cairo-Dock configuration
be: Настройка Cairo-Dock

en: Simple Mode
be: Просты рэжым

en: Add-ons
be: Дапаўненні

en: Advanced Mode
be: Пашыраны рэжым

en: The advanced mode lets you tweak every single parameter of the dock. It is a powerful tool to customise your current theme.
be: Пашыраны рэжым дазволіць тонка наладзіць кожны параметр панэлі. Акрамя таго, з ім вы зможаце больш дэталёва наладзіць уласную тэму.

en: The option 'overwrite X icons' has been automatically enabled in the config.
    It is located in the 'Taskbar' module.
be: Параметр "'замясціць значкі прыкладанняў" быў аўтаматычна усталяваны.
    Ён размешчаны ў модулі "Панэль задач".

en: Development site
be: Сайт распрацоўшчыкаў

en: Find the latest version of Cairo-Dock here !
be: Высветліце тут, якая апошняя версія Cairo-Dock даступная!

en: Get more applets!
be: Атрымаць больш аплетов!

en: Development
be: Распрацоўка

en: Support
be: Падтрымка

en: Artwork
be: Афармленне

en: Quit Cairo-Dock?
be: Выйсці з Cairo-Dock?

en: The new dock has been created.
    Now move some launchers or applets into it by right-clicking on the icon -> move to another dock
be: Створана новая панэль.
    Цяпер можна перанесьці на яе некаторыя значкі запуску або аплеты, зрабіўшы правы пстрычка па значку -> перанесьці на іншую панэль

en: Add
be: Дадаць

en: Usually you would drag a launcher from the menu and drop it on the dock.
be: Дастаткова проста перацягнуць значок з меню прама на панэль.

en: Do you want to re-dispatch the icons contained inside this container into the dock?
    (otherwise they will be destroyed)
be: Перанесьці змяшчаючыеся тут значкі на панэль?
     (у адваротным выпадку яны будуць выдаленыя)

en: separator
be: падзельнік

en: You're about to remove this icon (%s) from the dock. Are you sure?
be: Вы зьбіраецеся выдаліць значок (%s) з панэлі. Вы ўпэўнены?

en: Sorry, this icon doesn't have a configuration file.
be: Гэты значок не мае файла настроек.

en: The new dock has been created.
    You can customize it by right-clicking on it -> cairo-dock -> configure this dock.
be: Створана новая панэль.
    Цяпер вы можаце змяніць яе праз правы пстрычка -> cairo-dock -> Настроіць гэтую панэль.

en: Move to another dock
be: Перамясціць на іншую панэль

en: New main dock
be: Новая асноўная панэль

en: Sorry, couldn't find the corresponding description file.
    Consider dragging and dropping the launcher from the Applications Menu.
be: Не атрымалася знайсці адпаведны файл з апісаннем.
    Паспрабуйце перацягнуць і палажыць запушчык з Галоўнага Меню.

en: You're about to remove this applet (%s) from the dock. Are you sure?
be: Вы зьбіраецеся выдаліць аплет (%s) з панэлі. Вы ўпэўнены?

en: Image
be: Выявай

en: Configure
be: Настройка

en: Configure behaviour, appearance, and applets.
be: Наладзіць паводзіны, знешні выгляд і аплеты.

en: Configure this dock
be: Наладзіць гэтую панэль

en: Customize the position, visibility and appearance of this main dock.
be: Наладзьце месцазнаходжанне, бачнасць і знешні выгляд асноўнай панэлі.

en: Manage themes
be: Кіраванне тэмамі

en: Choose from amongst many themes on the server or save your current theme.
be: Выберыце сярод многіх тым на сэрвэры і захавайце вашу ўласную.

en: This will (un)lock the position of the icons.
be: Гэта (раз) блакуе месцазнаходжанне значкоў на панэлі.

en: Quick-Hide
be: Схаваць

en: This will hide the dock until you hover over it with the mouse.
be: Гэта схавае панэль, пакуль вы не навядзе на яе мышшу.

en: Launch Cairo-Dock on startup
be: Запускаць Cairo-Dock пры старце сістэмы

en: Third-party applets provide integration with many programs, like Pidgin
be: Апплеты трэціх бакоў забяспечваюць інтэграцыю з рознымі праграмамі, напрыклад Pidgin

en: Help
be: Даведка

en: There are no problems, only solutions (and a lot of useful hints!)
be: Няма праблем, адны рашэнні (і мноства карысных саветаў!)

en: About
be: Аб праграме

en: Quit
be: Выхад

en: Launch a new (Shift+clic)
be: Запусціць яшчэ (Shift + клік)

en: Applet's handbook
be: Даведка па аплетаў

en: You can remove a launcher by dragging it out of the dock with the mouse .
be: Вы можаце выдаліць любы значок проста перацягнуў яго за межы панэлі.

en: Make it a launcher
be: Зрабіць значком запуску

en: Remove custom icon
be: Выдаліць настроены значок

en: Set a custom icon
be: Задаць свай значок

en: Return to the dock
be: Вярнуць на панэль

en: Move all to desktop %d - face %d
be: Перамясціць ўсе на паверхню %d - рабочага стала %d

en: Move to desktop %d - face %d
be: Перамясціць на працоўны стол %d - паверхню %d

en: Move all to desktop %d
be: Перамясціць ўсе на працоўны стол %d

en: Move to desktop %d
be: Перанесці на працоўны стол %d

en: Move all to face %d
be: Перамясціць ўсе на паверхню %d

en: Move to face %d
be: Перамясціць на паверхню %d

en: Unmaximise
be: Аднавіць ранейшы памер

en: Maximise
be: Разгарнуць на ўвесь экран

en: Minimise
be: Згарнуць

en: Show
be: Паказаць

en: Other actions
be: Іншыя дзеянні

en: Move to this desktop
be: Перамясціць на гэты рабочы стол

en: Not Fullscreen
be: Не поўнаэкранны

en: Fullscreen
be: Поўнаэкранны

en: Don't keep above
be: Не трымаць вышэй

en: Keep above
be: Трымаць вышэй

en: Kill
be: Завяршыць

en: Close all
be: Зачыніць усе

en: Minimise all
be: Згарнуць усе

en: Show all
be: Паказаць усе

en: Move all to this desktop
be: Перамясціць ўсё на гэты рабочы стол

en: Normal
be: Нармальны

en: Always on top
be: Заўсёды наверсе

en: Always below
be: Заўсёды ззаду

en: Reserve space
be: Рэзерваваць месца

en: On all desktops
be: На ўсіх працоўных сталах

en: Lock position
be: Замацаваць месцазнаходжанне

en: Animation:
be: Анімацыя:

en: Effects:
be: Эфекты:

en: Configure this applet
be: Наладзіць гэты аплет

en: Accessory
be: Аксесуар

en: Click on an applet in order to have a preview and a description for it.
be: Пстрыкніце па аплеце, каб убачыць яго апісанне і прыкладны выгляд.

en: Could not import the theme.
be: Не ўдалося імпартаваць тэму.

en: You have made some changes to the current theme.
    You will lose them if you don't save before choosing a new theme. Continue anyway?
be: У гэтай тэме былі зроблены некаторыя змены.
    Яны будуць згублены, калі перад выбарам новай тэмы іх не захаваць.
    У любым выпадку працягваць?

en: Please wait while importing the theme...
be: Калі ласка, пачакайце, пакуль імпартуецца тэма ...

en: You must try the theme before you can rate it.
be: Перш чым ставіць рэйтынг, вы павінны паспрабаваць тэму.

en: Listing themes in '%s' ...
be: Спіс тым з '%s' ...

en: Theme
be: тэма

en: Rating
be: рэйтынг

en: Sobriety
be: умеранасць

en: Use OpenGL in Cairo-Dock
be: Выкарыстаць OpenGL у Cairo-Dock?

en: No
be: Не

en: OpenGL allows you to use the hardware acceleration, reducing the CPU load to the minimum.
    It also allows some pretty visual effects similar to Compiz.
    However, some cards and/or their drivers don't fully support it, which may prevent the dock from running correctly.
    Do you want to activate OpenGL ?
     (To not show this dialog, launch the dock from the Application menu,
      or with the -o option to force OpenGL and -c to force cairo.)
be: OpenGL дазваляе выкарыстоўваць аппаратное паскарэнне відэакарткі, узводзячы да мінімуму выкарыстанне працэсара. 
    Акрамя таго, могуць быць задзейнічаны вельмі сімпатычныя візуальныя эфекты, як у Compiz. 
    Але некаторыя відэакарткі і/або іх драйвера могуць не поўнасцю падтрымліваць OpenGL, што можа прывесці да няправільнай рабоце Cairo-Dock. 
    Актываваць OpenGL? 
     (Каб гэта паведамленне не адлюстроўваўся, запускаць Cairo-Dock з меню прыкладанняў, 
      або з опцией -o для прымусовага OpenGL, або з опцией -c для прымусовага cairo.)

en: Remember this choice
be: Запомніць мой выбар

en: < Maintenance mode >
be: < Рэжым абслугоўвання >

en: The module '%s' may have encountered a problem.
    It has been restored successfully, but if it happens again, please report it at http://glx-dock.org
be: У модулі '%s' ўзнікла якая-та праблема.
    Перазагрузка прайшла паспяхова, але калі гэта зноў паўторыцца, то будзем ўдзячныя за справаздачу пра памылку на http://glx-dock.org

en: The theme could not be found; the default theme will be used instead.
     You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
be: Не атрымалася знайсці тэму; будзе выкарыстана стандартная.
     Вы можаце змяніць яе ў настройках гэтага модуля. Зрабіць гэта зараз?

en: The gauge theme could not be found; a default gauge will be used instead.
    You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
be: Не атрымалася знайсці тэму для датчыка; будзе выкарыстана стандартная.
     Вы можаце змяніць яе ў настройках гэтага модуля. Зрабіць гэта зараз?

en: _custom decoration_
be: _Уласнае афармленне_

en: Local
be: Лакальная

en: User
be: Свая

en: Net
be: З сеткі

en: New
be: Новая

en: Updated
be: Абноўлена

en: _Custom Icons_
be: _Наладзіць тэму_

en: left
be: злева

en: right
be: справа

en: top
be: зверху

en: bottom
be: знізу

en: The '%s' module was not found.
    Be sure to install it with the same version as the dock to enjoy these features.
be: Модуль '%s' не быў знойдзены.
    Пераканайцеся, што вы ўстанавілі версію гэтага модуля ідэнтычную версіі самой панэлі.

en: The '%s' plug-in is not active.
    Activate it now?
be: Плягін '%s' не актыўны.
    Актываваць яго зараз?

en: link
be: спасылка

en: Grab
be: захапіць

en: Default
be: па змоўчванні

en: Are you sure you want to overwrite theme %s?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце перазапісаных тэму %s ?

en: Last modification on:
be: Апошнія змяненні:

en: Are you sure you want to delete theme %s?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце выдаліць тэму %s ?

en: Are you sure you want to delete these themes?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце выдаліць гэтыя тэмы?

en: Move down
be: Перамясціць уніз

en: Fade out
be: Зацямніць

en: Semi transparent
be: Полупразрыстасць

en: Zoom out
be: Паменшыць маштаб

en: Folding
be: Згортванне

en: Don't ask me any more
be: Больш не пытацца пра гэта

en: To remove the black rectangle around the dock, you will need to activate a composite manager.
    For instance, this can be done by activating desktop effects, launching Compiz, or activating the composition in Metacity.
    If your machine can't support composition, Cairo-Dock can emulate it. This option is in the 'System' module of the configuration, at the bottom of the page.
be: Каб пазбавіцца ад чорнага прамавугольніка вакол панэлі, вам варта актываваць кампазітны менеджэр.
    Для гэтага вы можаце задзейнічаць эфекты працоўнага стала, запусціўшы Compiz ці ж ўключыць Кампазітныя ў Metacity.
    Калі ваш кампутар не падтрымлівае Кампазітныя, то Cairo-Dock можа симулировать яе; гэтая опцыя знаходзіцца ў модулі канфігурацыі 'Сістэма', у самым версе акна.

en: Problems? Suggestions? Just want to talk to us? Come on over!
be: Праблема? Прапанова? Хочаце з намі паразмаўляць? З задавальненнем!

en: Community site
be: Сайт супольнасці

en: Cairo-Dock-Plug-ins-Extras
be: Дадатковыя плагіны для Cairo-Dock

en: Visibility:
be: Бачнасць:

en: Decorations
be: Афармленне

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Position on the screen
be: Месцазнаходжанне на экране

en: Choose which border of the screen the dock will be placed on:
be: З якога боку экрана размясціць панэль:

en: Visibility of the main dock
be: Бачнасць асноўнай панэлі

en: Modes are sorted from the most intrusive to the less intrusive.
    When the dock is hidden or below a window, place the mouse on the screen's border to call it back.
    When the dock pops up on shortcut, it will appear at the position of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
be: Рэжымы адсартаваныя ў парадку "дакучлівасці", ад больш дакучлівай да менш.
    Калі панэль знаходзіцца ззаду вокнаў, змясціце курсор на мяжу экрана, каб выклікаць яе.
    Калі панэль з'яўляецца пры клавіятурны скарачэнні, то яна з'явіцца ў пазіцыі курсора. Астатні час застаючыся нябачнай, як сістэмнае меню.

en: Reserve space for the dock
be: Зарэзерваваць месца пад панэль

en: Keep the dock below
be: Трымаць ззаду

en: Hide the dock when it overlaps the current window
be: Схаваць панэль калі яна перакрые бягучае акно.

en: Hide the dock whenever it overlaps any window
be: Хаваць панэль, калі яна перакрые любое акно

en: Keep the dock hidden
be: Трымаць утоенай

en: Pop-up on shortcut
be: Усплывае па клавіятурным скарачэнні

en: Effect used to hide the dock:
be: Эфект пры ўтойванні панэлі:

en: When you press the shortcut, the dock will show itself at the potition of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
be: Пры націсканні камбінацыі клавішаў панэль будзе з'яўляцца ў пазіцыі курсора мышы. Астатні час знаходзячыся ў нябачным стане, такім чынам дзейнічаючы як меню.

en: Keyboard shortcut to pop-up the dock:
be: Клавіятурны скарачэнне:

en: Visibility of sub-docks
be: Бачнасць суб-панэляў

en: they will appear either when you click or when you linger over the icon pointing on it.
be: яны будуць з'яўляцца калі вы клікніце на значкі, альбо калі навядзе на яго курсор мышы.

en: Appear on mouse over
be: Пры навядзенні курсора

en: Appear on click
be: Пры кліку

en: Behaviour of the Taskbar:
be: Паводзіны панэлі задач:

en: Icons' animations and effects
be: Эфекты і анімацыя значкоў

en: On mouse hover:
be: Пры навядзенні курсора

en: On click:
be: Пры пстрычцы:

en: Colour
be: Колер

en: Choose a theme of icons :
be: Выберыце тэму значкоў:

en: Icons size:
be: Памер значкоў:

en: Very small
be: Вельмі маленькія

en: Small
be: Маленькія

en: Medium
be: Сярэднія

en: Big
be: Вялікія

en: Very Big
be: Вельмі вялікія

en: Choose the default view for main docks :
be: Абярыце від асноўны панэлі:

en: You can overwrite this parameter for each sub-dock.
be: Вы можаце перазапісаных гэты параметр для кожнай суб-панэлі.

en: Choose the default view for sub-docks :
be: Абярыце від суб-панэлі:

en: When set to 0 the dock will position itself relative to the left corner if horizontal and the top corner if vertical. When set to 1 it will position itself relative to the right corner if horizontal and the bottom corner if vertical. When set to 0.5, it will position itself relative to the middle of the screen's edge.
be: Пры значэнні 0, размяшчэнне гарызантальнай панэлі будзе выравниваться адносна левага вугла, а вертыкальнай, адносна верхняга; пры значэнні 1, гарызантальнай - адносна правага і вертыкальнай - адносна ніжняга вугла і пры значэнні 0.5 размяшчэнне будзе выравниваться адносна сярэдзіны экрана.

en: Relative alignment:
be: Выраўноўваць адносна:

en: Offset from the screen's edge
be: Зрушэнне ад мяжы экрана

en: Gap from the absolute position on the screen's edge, in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
be: Зрух ад абсалютнай пазіцыі на экране, у піксэлях. Таксама вы можаце перетаскивать панэль утрымліваючы націснутай клавішу ALT або CTRL і левай кнопкі мышы.

en: Lateral offset:
be: Бакавое зрушэнне:

en: in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
be: у піксэлях. Таксама вы можаце перетаскивать панэль утрымліваючы націснутай клавішу ALT або CTRL і левай кнопкі мышы.

en: Distance to the screen edge:
be: Дыстанцыя да мяжы экрана:

en: Accessibility
be: Дадатковыя Магчымасці

en: How to call the dock back:
be: Якім чынам выклікаць панэль:

en: Hit the screen's border
be: Дотык да краю экрана

en: Hit where the dock is
be: Дотык да месца дзе панэль

en: Hit the screen's corner
be: Дотык да куце экрана

en: Hit a zone
be: Закрануць зоны

en: Size of the zone :
be: Памер зоны:

en: Image to display on the zone :
be: Выява для зоны:

en: Sub-docks' visibility
be: Бачнасць суб-панэляў

en: in ms.
be: у мсек.

en: Delay before displaying a sub-dock:
be: Затрымка з'яўлення суб-панэлі:

en: Delay before leaving a sub-dock takes effect:
be: Затрымка перад ўжыць эфекту пры покидании суб-панэлі:

en: TaskBar
be: Панэль задач

en: Cairo-Dock will then act as your taskbar. It is recommended to remove any other taskbars.
be: Cairo-Dock будзе паводзіць сябе як панэль задач, рэкамендуецца прыбраць усе астатнія панэлі.

en: Show currently opened applications in the dock?
be: Паказваць запушчаныя праграмы ў панэлі?

en: Allows launchers to act as applications when their programs are running and displays a marker on icons to indicate this. You can launch other occurences of the program with SHIFT+click.
be: Значкі прыкладанняў будуць рэагаваць як самі прыкладання, калі іх дадатак запушчана, пры гэтым на значкі з'явіцца Сігнальны індыкатар. Таксама, вы можаце запусціць іншую копію дадатку з дапамогай камбінацыі SHIFT + пстрычка.

en: Mix launchers and applications
be: Аб'яднаць значкі запуску з іх праграмамі?

en: Only show applications on current desktop
be: Паказваць праграмы толькі цяперашнага рабочага стала?

en: Only show icons whose windows are minimised
be: Паказваць значкі толькі мінімізаваных вокнаў?

en: This allows you to group all the windows of a given application into a unique sub-dock, and to act on all of the windows at the same time.
be: Дазволіць згрупаваныя ўсе вокны пэўнага аплікацыі ў адной суб-панэль, што забяспечыць адначасовае кіраванне гэтымі вокнамі.

en: Group windows from the same application in a sub-dock ?
be: Згрупаваць вокны адной праграмы ў суб-панэль?

en: Enter the class of the applications, separated by a semi-colon ';'
be: увядзіце клас праграм, падзяляючы іх знакам ";"

en: 		Except the following classes:
be: 		Акрамя наступных класаў:

en: Representation
be: Прадстаўленне

en: If not set, the icon provided by X for each application will be used. If set, the same icon as the corresponding launcher will be used for each application.
be: Калі не актывавана, то для кожнага прыкладання будзе выкарыстаны значок прадстаўлены графічнай асяроддзем. У адваротным выпадку, будуць выкарыстаныя значкі саміх прыкладанняў.

en: Overwrite the X icon with the launchers' icon?
be: Замяніць значкі праграм?

en: A composite manager is required to display the thumbnail.
    OpenGL is required to draw the icon bent backwards.
be: Кампазітны менеджэр, неабходны для адлюстравання мініяцюр.
    OpenGL патрабуецца намаляваць абразок нахіліўся назад.

en: How to draw minimised windows ?
be: Як адлюстраваць згорнутыя вокны?

en: Make the icon transparent
be: Зрабіць абразок празрыстым

en: Show a window's thumbnail
be: Паказваць эскізы згорнутыя вокнаў

en: Draw it bent backwards
be: Маляваць з загибом

en: Transparency of icons whose window is minimised:
be: Празрыстасць значкоў (не) згорнутых вокнаў:

en: Opaque
be: непразрысты

en: Transparent
be: празрысты

en: Play a short animation of the icon when its window becomes active
be: Аніміраваць значок, калі яго акно становіцца актыўным?

en: "..." will be added at the end if the name is too long.
be: Калі імя файла занадта доўгае, то да канца імя будзе дададзена "...".

en: Maximum number of caracters in application name:
be: Максімальная колькасць знакаў у імя:

en: Interaction
be: Узаемадзеянне

en: Minimize
be: Згарнуць

en: Launch new
be: Запусціць новы

en: This is the default behaviour of most taskbars.
be: Стандартныя паводзіны большасці панэляў задач.

en: Minimise the window when its icon is clicked, if it was already the active window ?
be: Згарнуць акно пры пстрычцы на яго значкі, калі ў дадзены момант яно актыўна?

en: Highlight applications requiring your attention with a dialog bubble
be: Калі патрабуецца вашу ўвага, апавяшчаць воблачкам напамінаў?

en: in seconds
be: у сякундах

en: Duration of the dialog:
be: Працягласць дыялогавае акна:

en: It will notify you even if, for instance, you are watching a movie in full screen or you are on another desktop.
be: Вы атрымаеце апавяшчэнне, нават калі вы глядзіце фільм на поўным экране ці знаходзіцеся на іншым працоўным стале.

en: Force the following applications to demand your attention
be: Прымусова апавяшчаць вас аб наступных праграмах?

en: Highlight applications demanding your attention with an animation
be: Калі патрабуецца ваша ўвага, апавяшчаць з дапамогай анімацыі?

en: Animations speed
be: Хуткасць анімацыі

en: Animate sub-docks when they appear
be: Аніміраваныя суб-панэль пры з'яўленні?

en: Icons will appear folded on themselves and will then unfold until they fill the whole dock. The smaller this value, the faster this will be.
be: Значкі з'явяцца згорнутыя ў сябе, затым яны пачнуць разгортвацца да тых часоў, пакуль не запоўняць усю панэль. Чым менш значэнне, тым хутчэй разгорнуцца.

en: Animation unfolding duration:
be: Хуткасць анімацыі разгортвання:

en: fast
be: хутка

en: slow
be: павольна

en: The more there are, the slower it will be
be: Чым больш значэнне, тым больш павольна раскрыццё

en: Number of steps in the zoom animation (grow/shrink):
be: Колькасць крокаў анімацыі набліжэння (ўзрастаць/звужацца):

en: Number of steps in the auto-hide animation (move up/move down):
be: Колькасць крокаў анімацыі аўта-хаваньня (рухаў уверх/уніз):

en: Refresh rate
be: Частата абнаўлення

en: in Hz. This is to adjust behaviour relative to your CPU power.
be: у Гц. Залежыць ад магутнасці вашага працэсара.

en: The transparency gradation pattern will then be re-calculated in real time. May need more CPU power.
be: Шаблон градацыі празрыстасці будзе пралічвацца у рэальным часе. Можа спатрэбіцца больш рэсурсаў працэсара.

en: Connection to the Internet
be: Злучэнне з Інтэрнэт

en: Maximum time in seconds that you allow the connection to the server to take. This only limits the connection phase,  once the dock has connected this option is of no more use.
be: Максімальны час падключэння да сервера ў сякундах. Выкарыстоўваецца толькі на фазе падключэння, г.зн. як толькі адбудзецца падключэнне, гэты параметр не будзе больш выкарыстоўвацца.

en: Connection timeout :
be: Ліміт злучэння:

en: Maximum time in seconds that you allow the whole operation to last. Some themes can be up to a few MB.
be: Максімальны час для завяршэння ўсёй загрузкі. Некаторыя тэмы маюць памер толькі некалькі МБ.

en: Maximum time to download a file:
be: Максімальны час для запампоўку файла:

en: Use this option if you experience problems to connect.
be: Выкарыстоўвайце гэтую опцыю, калі адчуваеце праблемы з падключэннем.

en: Force IPv4 ?
be: Прымусова IPv4?

en: Use this option if you connect to the Internet through a proxy.
be: Выкарыстоўвайце гэтую опцыю, калі выходзьце ў інтэрнэт праз проксі.

en: Are you behind a proxy ?
be: Вы выкарыстоўваеце проксі?

en: Proxy name :
be: Імя проксі-сервера:

en: Port :
be: Порт:

en: Let empty if you don't need to log-in to the proxy with a user/password.
be: Пакіньце пустым, калі не выкарыстоўваеце аўтарызаваны ўваход праз проксі.

en: User :
be: Карыстальнік:

en: Password :
be: Пароль:

en: Colour gradation
be: Градыентам

en: Use a background image.
be: Выкарыстоўваць выяву задняга фону.

en: Image file:
be: Малюнак:

en: Image's transparency :
be: Празрыстасць выявы:

en: Repeat image as a pattern to fill background?
be: Паўтараць малюнкі ў выглядзе шаблона?

en: Use a colour gradation.
be: Выкарыстоўваць каляровы градыент.

en: Bright colour:
be: Светлы колер:

en: Dark colour:
be: Цёмны колер:

en: In degrees, in relation to the vertical
be: У градусах, адносна вертыкалі.

en: Angle of the gradation :
be: Кут наколна градыенту:

en: If not nul, it will form stripes.
be: Калі не нуль, то будзе выкарыстаная форма полосок.

en: Repeat the gradation this number of times:
be: Паўтараць градыент наступнае колькасць раз:

en: Percentage of the bright colour:
be: Працэнт светлага колеру:

en: External Frame
be: Знешняя рамка

en: in pixels.
be: у піксэлях.

en: Margin between the frame and the icons or their reflects :
be: Адлегласць ад рамкі да значкоў або іх адлюстраванняў:

en: Are the bottom left and right corners rounded?
be: Закругляюць левыя і правыя ніжнія куты?

en: Stretch the dock to always fill the screen
be: Расцягваць панэль на ўсю шырыню экрана?

en: Main Dock
be: Асноўная панэль

en: Sub-Docks
be: Суб-панэлі

en: You can specify a ratio for the size of the sub-docks' icons, in relation to the main docks' icons size
be: Вы можаце паказаць стаўленне памераў значкоў на суб-панэлях адносна памераў значкоў на галоўнай панэлі

en: Ratio for the size of the sub-docks' icons :
be: Адносіны памераў значкоў на суб-панэлях:

en: smaller
be: меншы

en: Dialogs
be: Дыялогі

en: Bubble
be: Воблачка нагадвання

en: Shape of the bubble:
be: Форма воблачка:

en: Font
be: Шрыфт

en: Otherwise the default's system one will be used.
be: У адваротным выпадку будзе выкарыстаны сістэмны шрыфт.

en: Use a custom font for the text?
be: Выкарыстаць іншы шрыфт для тэксту?

en: Text font:
be: Шрыфт тэксту:

en: Buttons
be: Кнопкі

en: Size of buttons in the info-bubbles (width x height) :
be: Памер кнопак у воблачкаў напамін (шырыня х вышыня):

en: Name of an image to use for the yes/ok button :
be: Выява да кнопак Так / Не:

en: Name of an image to use for the no/cancel button :
be: Выява для кнопак Нет / Адмена:

en: Size of the icon displayed next to the text :
be: Памер значка побач з тэкстам:

en: This can be customized for each desklet separately.
    Choose 'Custom decoration' to define your own decorations below
be: Вы можаце наладзіць асобна для кожнага десклета асобна.
    Выберыце 'Змяніць афармленне', каб наладзіць яго самастойна.

en: Choose a default decoration for all desklets :
be: Выберыце афармленне для ўсіх десклетов:

en: It's an image that will be displayed below the drawings, like a frame for example. Leave empty to not use any.
be: Выява паказвае ззаду малюнка, напрыклад рамка. Пакіньце пустым, каб не выкарыстоўваць.

en: Background image :
be: Фонавае выява:

en: Background transparency :
be: Фонавая празрыстасць:

en: in pixels. Use this to adjust the left position of the drawings.
be: у піксэлях. Вызначае левую пазіцыю малюнка.

en: Left offset :
be: Левае зрушэнне:

en: in pixels. Use this to adjust the top position of the drawings.
be: у піксэлях. Вызначае верхнюю пазіцыю малюнка.

en: Top offset :
be: Верхняе зрушэнне:

en: in pixels. Use this to adjust the right position of the drawings.
be: у піксэлях. Вызначае правую пазіцыю малюнка.

en: Right offset :
be: Правае зрушэнне:

en: in pixels. Use this to adjust the bottom position of the drawings.
be: у піксэлях. Вызначае ніжнюю пазіцыю малюнка.

en: Bottom offset :
be: Ніжняе зрушэнне:

en: It's an image that will be displayed above the drawings, like a reflection for example. Leave empty to not use any.
be: Выява паказваная над малюнкам, напрыклад адлюстраванне. Пакіньце пустым, каб не выкарыстоўваць.

en: Foreground image :
be: Выява пярэдняга плана:

en: Foreground tansparency :
be: Празрыстасць пярэдняга плана:

en: Buttons size :
be: Памер кнопак:

en: Name of an image to use for the 'rotate' button :
be: Выява для кнопкі 'круціцца':

en: Name of an image to use for the 'reattach' button :
be: Выява для кнопкі 'Открепить':

en: Name of an image to use for the 'depth rotate' button :
be: Выява для кнопкі "Круціць 3D":

en: Icons' themes
be: Тэмы значкоў

en: Choose an icon theme :
be: Выберыце тэму значкоў:

en: Image filename to use as a background for icons :
be: Выява для фону значкоў:

en: Icons size
be: Памер значкоў

en: Space between icons :
be: Адлегласць паміж значкамі:

en: Zoom effect
be: Эфект набліжэння

en: set to 1 if you don't want the icons to zoom when you hover over them.
be: Усталюйце значэнне 1, калі не жадаеце каб абразкі павялічваліся пры навядзенні на іх.

en: Maximum zoom of the icons :
be: Максімальнае павелічэнне значкоў:

en: in pixels. Outside of this space (centered on the mouse), there is no zoom.
be: у піксэлях. Эфекту набліжэння не будзе звыш гэтага радыусу (цэнтр па курсору мышы).

en: Width of the space in which the zoom will be effective :
be: Радыўс дзеяння эфекту набліжэння:

en: Separators
be: Падзельнікі

en: Force separator's image size to stay constant?
be: Прымусова пакідаць памер выявы падзельніка пастаянным?

en: Only the default, 3D-plane and curve views support flat and physical separators. Flat separators are rendered differently according to the view.
be: Толькі пры стандартным выглядзе, віды 3D-праекцыя і крывая падтрымліваюць плоскія і фізічныя падзельнікі. Плоскія падзельнікі пралічваюцца адносна абранага віду.

en: How to draw the separators?
be: Як маляваць падзельнікі?

en: Use an image.
be: Выкарыстоўваць выяву.

en: Flat separator
be: Плоскі падзельнік

en: Physical separator
be: Фізічны падзельнік

en: Make the separator's image revolve when dock is on top/on the left/on the right?
be: Круціць падзельнік, калі панэль знаходзіцца зверху/злева/справа?

en: Colour of flat separators :
be: Колер плоскіх падзельнікаў:

en: Reflections
be: Адбіткі

en: light
be: слаба

en: strong
be: моцна

en: In percent of the icon's size. This parameter influence the total height of the dock.
be: У працэнтах ад памеру значка. Гэты параметр уплывае на агульны памер панэлі.

en: Height of the reflection:
be: Вышыня адлюстравання:

en: small
be: нізка

en: tall
be: высока

en: It is their transparency when the dock is at rest; they will "materialize" progressively as the dock grows up. The closer to 0, the more transparent they will be.
be: Наколькі будуць празрыстыя значкі ў стане спакою; Яны будуць "матэрыялізацца" па меры з'яўлення панэлі. Чым бліжэй значэнне да 0, тым празрыстай яны будуць.

en: Icons' transparency at rest :
be: Празрыстасць значкоў у стане спакою:

en: Link the icons with a string
be: Звязаць значок са строчкай

en: Linewidth of the string, in pixels (0 to not use string) :
be: Шырыня лініі радка, у піксэлях (0 - не выкарыстоўваць радок):

en: Colour of the string (red, blue, green, alpha) :
be: Колер радка (ч, c, з, а):

en: Indicator of the active window
be: Індыкатар актыўнага акна

en: Frame
be: Фрэйм

en: Draw indicator above the icon?
be: Маляваць індыкатар-над значка?

en: Indicator of active launcher
be: Індыкатар актыўнага значка запуску

en: Indicators are drawn on launchers icons to show that they have already been launched. Leave blank to use the default one.
be: Індыкатары адмалёўваюцца на значках, каб паказаць, што праграма ўжо запушчана. Пакіньце пустым, каб выкарыстоўваць стандартнае.

en: The indicator is drawn on active launchers, but you may want to display it on applications too.
be: Індыкатар адлюстроўваецца толькі на актыўных значках, але вы можаце наладзіць паказ і на дадатках.

en: Display an indicator on application icons too ?
be: Паказваць індыкатар і на праграмах таксама?

en: Relatively to the icons' size. You can use this parameter to adjust the indicator's vertical position.
    If the indicator is linked to the icon, the offset will be upwards, otherwise downwards.
be: Адносна памеру значка. Вы можаце выкарыстоўваць гэты параметр, каб наладзіць вертыкальную пазіцыю індыкатара.
    Калі індыкатар звязаны са значком, то зрушэнне будзе ўверх, у адваротным выпадку ўніз.

en: Vertical offset :
be: Вертыкальнае зрушэнне:

en: If the indicator is linked to the icon, it will then be zoomed like the icon and the offset will be upwards.
    Otherwise it will be drawn directly on the dock and the offset will be downwards.
be: Калі індыкатар звязаны са значком, то ён будзе набліжаны гэтак жа як і значок і зрушэнне будзе ўверх.
    У адваротным выпадку ён будзе отрисован прама на панэлі і яго зняцце будзе ўніз.

en: Link the indicator with its icon?
be: Звязаць індыкатар з гэтым значком?

en: You can choose to make the indicator smaller or bigger than the icons. The bigger the value is, the bigger the indicator is. 1 means the indicator will have the same size as the icons.
be: Вы можаце выбраць, ці будуць індыкатары больш ці менш па памеры, чым значкі. Чым больш значэнне параметра, тым больш індыкатары. Значэнне 1 означет, што індыкатар будзе такога ж памеру што і значок.

en: Indicator size ratio :
be: Розніца ў памерах:

en: bigger
be: большы

en: Use it to make the indicator follow the orientation of the dock (top/bottom/right/left).
be: Выкарыстоўвайце, каб арыентаваць індыкатар адносна размяшчэння панэлі (зверху, знізу, справа, злева).

en: Rotate the indicator with dock?
be: Круціць індыкатар разам з панэллю?

en: Indicator of grouped windows
be: Індыкатар сгрупированных вокнаў

en: How to show that several icons are grouped :
be: Як паказваць згрупаваныя значкі:

en: It only makes sense if you chose to group the applis of the same class together. Leave blank to use the default one.
be: Спрацуе толькі калі вы выберыце групу прыкладанняў з аднолькавым класам. Пакіньце пустым, каб выкарыстоўваць стандартнае.

en: Zoom the indicator with its icon?
be: Павялічваць індыкатар разам са значком?

en: Labels
be: Подпісы

en: Label visibility
be: Бачнасць подпісы

en: Show labels:
be: Паказваць подпісы:

en: On pointed icon
be: На наведзяным значку

en: On all icons
be: На ўсіх значках

en: Draw the outline of the text?
be: Абмалёўвываць тэкст?

en: Margin around the text (in pixels) :
be: Акантоўка вакол тэксту (у піксэлях):

en: Fill the background with:
be: Запоўніць задні фон:

en: Any format allowed; if empty, the colour gradation will be used as a fall back.
be: Можна выкарыстоўваць любы фармат, калі пакінуць пустым, то будзе выкарыстаны градыент.

en: Image filename to use as a background :
be: Выява для фону:

en: If you tick this box, your launchers will be deleted and replaced by the ones provided in the new theme. Otherwise the current launchers will be kept, only icons will be replaced.
be: Калі вы адзначыце гэты параметр, вашыя значкі запуску будуць заменены на значкі з прадстаўленай тэмы. У адваротным выпадку, бягучыя значкі запуску будуць захаваны і толькі іх выявы будуць заменены.

en: Use the new theme's launchers?
be: Выкарыстоўваць значкі запуску з новай тэмы?

en: Otherwise the current behaviour will be kept. This defines the dock's position, behavioural settings such as auto-hide, using taskbar or not, etc.
be: У адваротным выпадку сучасныя паводзіны будзе захавана. Да іх адносіцца: размяшчэнне на панэлі, параметры паводзінаў, такія як аўто-схаванні, выкарыстанне панэлі задач і г.д.

en: Use the new theme's behaviour?
be: Выкарыстоўваць паводзіны з новай тэмы?
