cairo-dock-core - en to ca translation catalogue (544 entries)

en: Shortkey
ca: Tecla Curta

en: Could not import the theme.
ca: No s'hi pot importar el tema.

en: Behaviour
ca: Comportament

en: Appearance
ca: Aparença

en: Files
ca: Fitxers

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Accessories
ca: Accessoris

en: System
ca: Sistema

en: Fun
ca: Diversió

en: All
ca: Tot

en: Set the position of the main dock.
ca: Estableix la posició de la barra acoblada principal.

en: Position
ca: Posició

en: Do you like your dock to be always visible,
     or on the contrary unobtrusive?
    Configure the way you access your docks and sub-docks!
ca: Voleu que la barra acoblada sigui sempre visible,
    o que tingui una presència més discreta?
    Configureu la forma d'accedir a les barres acoblades principals i secundàries

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Display and interact with currently open windows.
ca: Mostra i interacciona amb les finestres obertes actualment.

en: Taskbar
ca: Barra de tasques

en: Define all the keyboard shortcuts currently available.
ca: Defineix les dreceres de teclat disponibles

en: Shortkeys
ca: Dreceres de teclat

en: All of the parameters you will never want to tweak.
ca: Tots els paràmetres que no us caldrà ajustar mai.

en: Configure the global style.
ca: Configurar l'estil global.

en: Style
ca: Estil

en: Configure docks appearance.
ca: Configurar l'aspecte de les barres acoblades

en: Docks
ca: Barres acoblades

en: Background
ca: Fons

en: Views
ca: Vista

en: Configure text bubble appearance.
ca: Configurar l'aspecte de les notificacions

en: Dialog boxes and Menus
ca: Finestres de diàleg i menús

en: Applets can be displayed on your desktop as widgets.
ca: Les miniaplicacions es poden ubicar a l'escriptori com a ginys independents

en: All about icons:
     size, reflection, icon theme,...
ca: Tot sobre les icones
    <ul><li>mida, reflexos, tema, ...</li></ul>

en: Icons
ca: Icones

en: Indicators
ca: Indicadors

en: Define icon caption and quick-info style.
ca: Defineix títol de les icones i l'estil de la informació ràpida.

en: Captions
ca: Títols

en: Try new themes and save your theme.
ca: Proveu altres temes i deseu el vostre

en: Themes
ca: Temes

en: Current items in your dock(s).
ca: Elements en les seves barres acoblades.

en: Current items
ca: Elements de la barra

en: Filter
ca: Filtra

en: All words
ca: Totes les paraules

en: Highlighted words
ca: Paraules realçades

en: Hide others
ca: Amaga altres

en: Search in description
ca: Cerca a la descripció

en: Hide disabled
ca: Amaga inactius

en: Enable this module
ca: Activa aquest mòdul

en: Close
ca: Tanca

en: More applets
ca: Més miniaplicacions

en: Get more applets online !
ca: Obteniu més complements en línia!

en: Cairo-Dock configuration
ca: Configuració de Cairo-Dock

en: Simple Mode
ca: Mode simple

en: Add-ons
ca: Complements

en: Configuration
ca: Configuració

en: Advanced Mode
ca: Mode Avançat

en: The advanced mode lets you tweak every single parameter of the dock. It is a powerful tool to customise your current theme.
ca: El mode avançat us permet ajustar tots els paràmetres de la barra acoblada. És una bona eina per personalitzar el tema actual.

en: The option 'overwrite X icons' has been automatically enabled in the config.
    It is located in the 'Taskbar' module.
ca: La configuració ha activat automàticament l'opció 'sobreescriu X icones'.
    Està en el mòdul 'Barra de tasques'

en: Delete this dock?
ca: Suprimireu aquesta barra acoblada?

en: About Cairo-Dock
ca: Quant al Cairo-Dock

en: Development site
ca: Lloc de desenvolupament

en: Find the latest version of Cairo-Dock here !
ca: Trobeu aquí la darrera versió del Cairo-Dock !.

en: Get more applets!
ca: Obteniu més complements!

en: Donate
ca: Donació

en: Support the people who spend countless hours to bring you the best dock ever.
ca: Ajudeu la gent que passa moltes hores treballant per proporcionar-vos la millor barra acoblada que hi ha.

en: Here is a list of the current developers and contributors
ca: Llista dels desenvolupadors en actiu i de contribuïdors

en: Developers
ca: Desenvolupadors

en: Main developer and project leader
ca: Desenvolupador principal i capdavanter del projecte

en: Contributors / Hackers
ca: Contribuïdors / Hackers

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Website
ca: Lloc web

en: Beta-testing / Suggestions / Forum animation
ca: Versions de prova / Suggeriments /Animació dels fòrums

en: Translators for this language
ca: Traductors per a aquesta llengua

en: Support
ca: Suport

en: Thanks to all people that help us to improve the Cairo-Dock project.
    Thanks to all current, former and future contributors.
ca: Donem les gràcies a tothom que ens ajuda a millorar el projecte Cairo-Dock.
    Gràcies als contribuïdors actuals, passats i futurs.

en: How to help us?
ca: Com ajurdar-nos?

en: Don't hesitate to join the project, we need you ;)
ca: Si us plau, afegiu-vos al projecte, us necessitem ;)

en: Former contributors
ca: Antics col·laboradors

en: For a complete list, please have a look to BZR logs
ca: Per obtenir una llista completa, miri els registres de BZR

en: Users of our forum
ca: Usuaris dels fòrums

en: List of our forum's members
ca: Llista dels membres dels fòrums

en: Artwork
ca: Treball artístic

en: Thanks
ca: Gràcies

en: Quit Cairo-Dock?
ca: Tancar Cairo-Dock ?

en: Separator
ca: Separador

en: The new dock has been created.
    Now move some launchers or applets into it by right-clicking on the icon -> move to another dock
ca: S'ha creat una barra acoblada.
    Ara podeu moure-ni alguns llançadors o miniaplicacions fent un clic dret i aplicant l'opció Mou cap a una altra barra

en: Add
ca: Afegeix

en: Sub-dock
ca: Barra acoblada secundària

en: Main dock
ca: Barra acoblada principal

en: Custom launcher
ca: Carregador personalitzat

en: Usually you would drag a launcher from the menu and drop it on the dock.
ca: Normalment podreu arrossegar un llançador del menú i afegir-lo a la barra acoblada.

en: Applet
ca: Miniaplicació

en: Do you want to re-dispatch the icons contained inside this container into the dock?
    (otherwise they will be destroyed)
ca: Voleu redistribuir les icones d'aquest contenidor a la barra acoblada?
    (en cas contrari les perdreu)

en: separator
ca: separador

en: You're about to remove this icon (%s) from the dock. Are you sure?
ca: Esteu a punt d'eliminar aquesta icona (%s) de la barra acoblada; segur que voleu continuar?

en: Sorry, this icon doesn't have a configuration file.
ca: Ho sentim, aquesta icona no té cap fitxer de configuració.

en: The new dock has been created.
    You can customize it by right-clicking on it -> cairo-dock -> configure this dock.
ca: S'ha creat una altra barra acoblada.
    Podeu personalitzar-la amb un clic dret -> Cairo-dock -> Configuració

en: Move to another dock
ca: Mou a una altra barra acoblada

en: New main dock
ca: Nova barra acoblada principal

en: Sorry, couldn't find the corresponding description file.
    Consider dragging and dropping the launcher from the Applications Menu.
ca: No es troba la descripció corresponent a l'arxiu.
    Penseu en la possibilitat d'arrossegar el llançador des del menú d'plicacions

en: You're about to remove this applet (%s) from the dock. Are you sure?
ca: Esteu a punt d'eliminar aquesta  miniaplicació (%s) de la barra acoblada. Voleu continuar?

en: Pick up an image
ca: Escolliu una imatge

en: Image
ca: Imatge

en: Configure
ca: Configuració

en: Configure behaviour, appearance, and applets.
ca: Configura el comportament, l'aparença i les miniaplicacions

en: Configure this dock
ca: Configuració d'aquesta barra acoblada

en: Customize the position, visibility and appearance of this main dock.
ca: Personalització de la posició, visibilitat i aparença d'aquesta barra acoblada principal.

en: Delete this dock
ca: Suprimeix aquesta barra acoblada

en: Manage themes
ca: Gestiona els temes

en: Choose from amongst many themes on the server or save your current theme.
ca: Trieu d'entre els molts temes del servidor o deseu el tema actual.

en: Lock icons position
ca: Bloca la posició de les icones

en: This will (un)lock the position of the icons.
ca: Això (des)blocarà la posició de les icones.

en: Quick-Hide
ca: Oculta automàticament

en: This will hide the dock until you hover over it with the mouse.
ca: S'amagarà la barra acoblada fins que hi passeu amb el ratolí.

en: Launch Cairo-Dock on startup
ca: Executa Cairo-Dock a l'inici

en: Third-party applets provide integration with many programs, like Pidgin
ca: Miniaplicacions de tercers proporcionen la integració amb altres programes, com ara el Pidgin

en: Help
ca: Ajuda

en: There are no problems, only solutions (and a lot of useful hints!)
ca: No hi ha problemes, només solucions (i una bona pila de consells!)

en: About
ca: Quant a

en: Quit
ca: Surt

en: You're using a Cairo-Dock Session!
    It's not advised to quit the dock but you can press Shift to unlock this menu entry.
ca: Ara utilitzeu una sessió del Cairo-Dock!
    No és aconsellable sortir de la barra, però podeu desblocar aquesta entrada de menú prement la tecla Maj.

en: Launch a new (Shift+clic)
ca: Llança un nou (Shift+clic)

en: Applet's handbook
ca: Manual de la miniaplicació

en: Edit
ca: Edita

en: Remove
ca: Suprimeix

en: You can remove a launcher by dragging it out of the dock with the mouse .
ca: Podeu suprimir un llançador arrossegant-lo fora de la barra acoblada amb el ratolí.

en: Make it a launcher
ca: Converteix-lo en llançador

en: Remove custom icon
ca: Elimina icona personalitzada

en: Set a custom icon
ca: Defineix una icona personalitzada

en: Detach
ca: Desacobla

en: Return to the dock
ca: Torna a la barra

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Move all to desktop %d - face %d
ca: Mou tot al escriptori %d - cara %d

en: Move to desktop %d - face %d
ca: Mou al escriptori %d - cara %d

en: Move all to desktop %d
ca: Trasllada-ho tot a l'escriptori %d

en: Move to desktop %d
ca: Trasllada-ho a l'escriptori %d

en: Move all to face %d
ca: Mou-ho tot a la cara %d

en: Move to face %d
ca: Mou a la cara %d

en: Window
ca: Finestra

en: middle-click
ca: Clic del mig

en: Unmaximise
ca: Desmaximitza

en: Maximise
ca: Maximitza

en: Minimise
ca: Minimitza

en: Show
ca: Mostra

en: Other actions
ca: Altres accions

en: Move to this desktop
ca: Mou cap aquest escriptori

en: Not Fullscreen
ca: No pantalla completa

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Below other windows
ca: Persota d'altres finestres

en: Don't keep above
ca: No mantinguis a sobre

en: Keep above
ca: Mantén a sobre

en: Visible only on this desktop
ca: Només visible en aquest escriptori

en: Visible on all desktops
ca: Visible en tots els escriptoris

en: Kill
ca: Atura

en: Windows
ca: Finestres

en: Close all
ca: Tanca-ho tot

en: Minimise all
ca: Minimitza tot

en: Show all
ca: Mostra-ho tot

en: Windows management
ca: Gestió de finestres

en: Move all to this desktop
ca: Mou-tot  cap a aquest escriptori

en: Always on top
ca: Sempre en primer pla

en: Always below
ca: Sempre per sota

en: Reserve space
ca: Reserva espai

en: On all desktops
ca: A tots els escriptoris

en: Lock position
ca: Fixa posició

en: Animation:
ca: Animació:

en: Effects:
ca: Efectes:

en: Main dock's parameters are available in the main configuration window.
ca: Els paràmetres de la barra acoblada principal es troben a la finestra de configuració principal.

en: Remove this item
ca: Esborrar l'item

en: Configure this applet
ca: Configura aquesta miniaplicació

en: Accessory
ca: Accessori

en: Plug-in
ca: Connector

en: Category
ca: Categoria

en: Click on an applet in order to have a preview and a description for it.
ca: Cliqueu sobre una miniaplicació per previsualitzar-la i llegir-ne una descripció.

en: Press the shortkey
ca: Pulsar Tecla Curta

en: Change the shortkey
ca: Cambiar tecla curta

en: Origin
ca: Orígen

en: Action
ca: Acció

en: You have made some changes to the current theme.
    You will lose them if you don't save before choosing a new theme. Continue anyway?
ca: Heu fet canvis en el tema actual.
    Si no els deseu els perdreu al triar un tema nou. Voleu continuar tot i això?

en: Please wait while importing the theme...
ca: Esperi mentre s'importa el tema...

en: Rate me
ca: Valora'm

en: You must try the theme before you can rate it.
ca: Per poder valorar el tema, l'heu d'haver provat abans.

en: The theme has been deleted
ca: Aquest tema ha estat eliminat

en: Delete this theme
ca: Elimina aquest tema

en: Listing themes in '%s' ...
ca: Llistant temes en '%s' ...

en: Theme
ca: tema

en: Rating
ca: Valoració

en: Sobriety
ca: Sobrietat

en: Save as:
ca: Anomena i desa:

en: Importing theme ...
ca: Important tema ...

en: Theme has been saved
ca: S’ha desat el tema

en: Happy new year %d !!!
ca: Feliç any nou %d !!!

en: Use Cairo backend.
ca: Utilitza motor Cairo.

en: Use OpenGL backend.
ca: Utilitza motor OpenGL.

en: Use OpenGL backend with indirect rendering. There are very few case where this option should be used.
ca: Utilitza OpenGL com a motor amb renderitzat indirecte. En molt pocs casos s'hauria d'utilitzar aquesta opció.

en: Ask again on startup which backend to use.
ca: Torna a preguntar a l'iniciar quin motor s'utilitzarà.

en: Force the dock to consider this environnement - use it with care.
ca: Força la barra acoblada a considerar aquest entorn - utilitzi amb precaució.

en: Force the dock to load from this directory, instead of ~/.config/cairo-dock.
ca: Força la barra acoblada a carregar des d'aquest directori, enlloc de ~/.config/cairo-dock.

en: Address of a server containing additional themes. This will overwrite the default server address.
ca: Adreça d'un servidor que contingui temes extres. Això sobreescriurà l'adreça de servidor predeterminada.

en: Wait for N seconds before starting; this is useful if you notice some problems when the dock starts with the session.
ca: Espera N segonds abans d'iniciar; útil quan es detecten problemes quan la barra acoblada s'inicia amb la sessió.

en: Allow to edit the config before the dock is started and show the config panel on start.
ca: Permet editar la configuració abans que la barra acoblada s'hagi iniciat i mostra el tauler de configuració a l'inici.

en: Exclude a given plug-in from activating (it is still loaded though).
ca: Exclou l'activació d'un connector (es carrega igualment)

en: Don't load any plug-ins.
ca: No carreguis cap connector (plugin)

en: Work around some bugs in Metacity Window-Manager (invisible dialogs or sub-docks)
ca: Treball al voltant d'alguns errors al gestor de finestres Metacity (diàlegs invisibles o barres acoblades secundaries)

en: Log verbosity (debug,message,warning,critical,error); default is warning.
ca: Registre de les sortides (depuració,missatge,avís,crític,error); per defecte és avís..

en: Force to display some output messages with colors.
ca: Força mostrar alguns missatges de sortida en colors

en: Print version and quit.
ca: Mostra versió i surt.

en: Lock the dock so that any modification is impossible for users.
ca: Bloqueja la barra acoblada per tal de que els usuaris no puguin fer cap modificació.

en: Keep the dock above other windows whatever.
ca: Manté la barra acoblada damunt de qualsevol finestra.

en: Don't make the dock appear on all desktops.
ca: No facis que la barra acoblada apareixi a tots els escriptoris.

en: Cairo-Dock makes anything, including coffee !
ca: Cairo-Dock ho fa tot, inclòs el cafè !

en: Ask the dock to load additionnal modules contained in this directory (though it is unsafe for your dock to load unnofficial modules).
ca: Fer que la barra acoblada carregui mòduls adicionals que hi ha en aquest directori (encara que sigui insegur per la barra acoblada carregar mòduls no oficials)

en: For debugging purpose only. The crash manager will not be started to hunt down the bugs.
ca: Només per propòsit de depuració. El gestor de fallades no s'arrancarà per capturar errors.

en: For debugging purpose only. Some hidden and still unstable options will be activated.
ca: Només per propòsit de depuració. Algunes opcions amagades i encara inestables s'activaran.

en: Use OpenGL in Cairo-Dock
ca: Utilitza OpenGL a Cairo-Dock

en: OpenGL allows you to use the hardware acceleration, reducing the CPU load to the minimum.
    It also allows some pretty visual effects similar to Compiz.
    However, some cards and/or their drivers don't fully support it, which may prevent the dock from running correctly.
    Do you want to activate OpenGL ?
     (To not show this dialog, launch the dock from the Application menu,
      or with the -o option to force OpenGL and -c to force cairo.)
ca: OpenGL et permet utilitzar l'acceleració per maquinari, reduïnt al mínim l'ús de la CPU.
    També permet utilitzar bonics efectes visuals semblants als de Compiz.
    Tanmateix, algunes targes i/o els seus controladors no el suporten completament, cosa que pot provocar que la barra acoblada no funcioni correctament.
    Vols activar OpenGL?
     (Per no mostrar aquest quadre de diàleg, executa la barra des del menú d'Aplicacions.
      o amb la opció -o per forçar l'ús d'OpenGL i -c per forçar l'ús de cairo.)

en: Remember this choice
ca: Recorda la elecció

en: The module '%s' has been deactivated because it may have caused some problems.
    You can reactivate it, if it happens again thanks to report it at http://glx-dock.org
ca: El mòdul '%s' ha estat desactivat ja que pot haver causat alguns problemes.
    El pot tornar a activar, si li torna a passar li agrairem que enviï un informe a http://glx-dock.org

en: < Maintenance mode >
ca: < Mode de manteniment >

en: Something went wrong with this applet:
ca: Alguna cosa ha anat malament amb aquesta miniaplicació

en: No plug-in were found.
    Plug-ins provide most of the functionalities (animations, applets, views, etc).
    See http://glx-dock.org for more information.
    There is almost no meaning in running the dock without them and it's probably due to a problem with the installation of these plug-ins.
    But if you really want to use the dock without these plug-ins, you can launch the dock with the '-f' option to no longer have this message.
ca: No s'ha trobat cap connector.
    El connectors (plugins) ofereixen moltes de les funcionalitats (animacions, miniaplicacions, vistes, etc).
    Miri http://glx-dock.org si desitja més informació.
    No té gaire sentit executar la barra sense connectors i segurament es degut a algun problema amb la seva instal·lació.
    Si desitja utilitzar la barra sense connectors, pot arrancar-la amb la opció '-f' i no veurà més aquest missatge.

en: The module '%s' may have encountered a problem.
    It has been restored successfully, but if it happens again, please report it at http://glx-dock.org
ca: Potser el mòdul '%s' ha trobat algun problema.
    Ha estat restaurat amb èxit, però si torna a passar, informeu-nos-en al web http://glx-dock.org

en: The theme could not be found; the default theme will be used instead.
     You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
ca: No s'ha trobar el tema; en el seu lloc s'utilitzarà el tema per defecte.
    Podeu canviar-lo obrint la configuració d'aquest mòdul. Voleu fer-ho ara?

en: The gauge theme could not be found; a default gauge will be used instead.
    You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
ca: No s'ha trobat el tema mesurador; en el seu lloc s'utilitzarà el tema per defecte.
    Podeu canviar-ho obrint la configuració d'aquest mòdul. Voleu fer-ho ara?

en: Automatic
ca: Automàtic

en: _custom decoration_
ca: _decoració personalitzada_

en: Sorry but the dock is locked
ca: Disculpi però la barra acoblada està bloquejada

en: Bottom dock
ca: Barra acoblada inferior

en: Top dock
ca: Barra acoblada superior

en: Right dock
ca: Barra acoblada dreta

en: Left dock
ca: Barra acoblada esquerra

en: Pop up the main dock
ca: Mostra la barra acoblada principal

en: by %s
ca: per %s

en: User
ca: Usuari

en: Net
ca: Xarxa

en: New
ca: Nou

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Pick up a file
ca: Seleccioni un fitxer

en: Pick up a directory
ca: Seleccioni un directori

en: _Custom Icons_
ca: _Icones Personalitzades_

en: Use all screens
ca: Utilitza totes les pantalles

en: left
ca: esquerra

en: right
ca: dreta

en: middle
ca: mig

en: top
ca: dalt

en: bottom
ca: baix

en: Screen
ca: Pantalla

en: The '%s' module was not found.
    Be sure to install it with the same version as the dock to enjoy these features.
ca: No s'ha trobat el mòdul '%s'.
    Comproveu que sigui per a la mateixa versió de la barra acoblada que teniu instal·lada per gaudir de les seves característiques.

en: The '%s' plug-in is not active.
    Activate it now?
ca: El connector '%s' està desactivat.‎
    Voleu activar-lo?

en: link
ca: enllaç

en: Grab
ca: Agafa

en: Enter a command
ca: Entri una comanda

en: New launcher
ca: Nou llançador

en: by
ca: per

en: Default
ca: Predeterminat

en: Are you sure you want to overwrite theme %s?
ca: Voleu sobreescriure el tema %s?

en: Last modification on:
ca: Darrera modificació:

en: Your theme should now be available in this directory:
ca: El tema hauria d'estar disponible ara en aquest directori:

en: Error when launching 'cairo-dock-package-theme' script
ca: Error iniciant l'script 'cairo-dock-package-theme'

en: Are you sure you want to delete theme %s?
ca: Voleu eliminar el tema %s?

en: Are you sure you want to delete these themes?
ca: Voleu eliminar aquests temes?

en: Move down
ca: Mou avall

en: Fade out
ca: Fosa

en: Semi transparent
ca: Semitransparent

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Folding
ca: Plegable

en: Don't ask me any more
ca: No m'ho demanis més

en: To remove the black rectangle around the dock, you need to activate a composite manager.
    Do you want to activate it now?
ca: Per eliminar el rectangle negre que hi ha al voltant de la barra acoblada, ha d'activar el gestor de composició.
    Vol activar-lo ara?

en: Do you want to keep this setting?
    In 15 seconds, the previous setting will be restored.
ca: Vol mantenir aquesta configuració?
    Es restaurarà la configuració anterior després de 15 segons.

en: To remove the black rectangle around the dock, you will need to activate a composite manager.
    For instance, this can be done by activating desktop effects, launching Compiz, or activating the composition in Metacity.
    If your machine can't support composition, Cairo-Dock can emulate it. This option is in the 'System' module of the configuration, at the bottom of the page.
ca: Per eliminar el rectangle negre al voltant de la barra acoblada, cal que activeu un gestor de composició.
    Per exemple, podeu fer-ho activant els Efectes d'escriptori, executant el Compiz, o bé activant la composició en el Metacity.
    Si el vostre ordinador no ofereix composició, Cairo-Dock pot emular-ho. Aquesta opció està en el mòdul de configuració del 'Sistema', al peu de la pàgina.

en: Open global settings
ca: Obre paràmetres globals

en: Activate composite
ca: Activa composició

en: Disable the gnome-panel
ca: Desactiva el tauler gnome

en: Disable Unity
ca: Desactiva Unity

en: Online help
ca: Ajuda en línia

en: Tips and Tricks
ca: Consells i suggeriments

en: Using the dock
ca: Utilitza la barra acoblada

en: Adding features
ca: Afegint característiques

en: Adding a launcher
ca: Afengint un llançador

en: Removing a launcher
ca: Suprimint un llançador

en: Grouping icons into a sub-dock
ca: Agrupa icones en una barra acoblable secundària

en: Moving icons
ca: Movent icones

en: Changing an icon's image
ca: Canviant una imatge d'icona

en: Resizing icons
ca: Canviant mida de les icones

en: Separating icons
ca: Separant icones

en: You can add separators between icons by right-clicking on the dock -> add -> a separator.
    Also, if you enabled the option to separate icons of different types (launchers/applications/applets), a separator will be added automatically between each group.
    In the "panel" view, separators are represented as gap between icons.
ca: Podeu afegir separadors entre les icones amb un clic dret a la barra acoblada -> afegeix -> separador.
    A més, si teniu activa l'opció de separar les icones de tipus diferents (llançadors/aplicacions/miniaplicacions), s'afegirà un separador automàticament entre cada grup.
    A la  barra acoblada, els separadors es veuen com una esquerda entre les icones.

en: Using the dock as a taskbar
ca: Utilitza la barra acoblable com a barra de tasques

en: Closing a window
ca: Tancant una finestra

en: You can close a window by middle-clicking on its icon (or from the menu).
ca: Per tancar una finestra faci clic amb el botó del mig a la seva icona (o des del menú)

en: Minimizing / restauring a window
ca: Minimitzant / restaurant una finestra

en: Launching an application several times
ca: Llança una aplicació més d'una vegada

en: Setting a custom icon for an application
ca: Configura una icona personalitzada per una aplicació

en: See "Changing an icon's image" in the "Icons" category.
ca: Miri "Canviï una imatge d'icona" a la categoria "Icones"

en: Showing windows preview over the icons
ca: Mostra vista prèvia de la finestra damunt de les icones

en: Applets can live inside desklets, which are small windows that can be placed wherever on your desktop.
    To detach an applet from the dock, simply drag and drop it outside the dock.
ca: Les miniaplicacions poden residir en zones independents: finestretes que es poden desplaçar a qualsevol punt de l'escriptori.
    Per desvincular una miniaplicació de la barra acoblable, només cal que l'arrossegueu enfora.

en: Moving desklets
ca: Mou miniescriptoris

en: Placing desklets
ca: Posiciona miniescriptoris

en: Useful Features
ca: Característiques útils

en: Activate the Clock applet.
    Clicking on it will display a calendar.
    Double-clicking on a day will pop-up a task-editor. Here you can add/remove taks.
    When a task has been or is going to be scheduled, the applet will warn you (15mn before the event, and also 1 day before in the case of an anniversary).
ca: Activa la miniaplicació del rellotge.
    Si hi feu un clic apareixerà un calendari.
    Si feu doble clic en un dia es desplega un editor de tasques. En podeu afegir o eliminar-les.
    Quan una tasca està a punt d'arribar a la data prevista, la miniaplicació n'avisarà (15 minuts abans del moment, un dia abans si es tracta d'un aniversari).

en: Activate the Switcher applet.
    Right-clicking on it will give you access to a list containing all the windows, sorted by desktops.
    You can also display the windows side-by-side if your Window-Manager is able to do that.
    You can bind this action to the middle-click.
ca: Activa la miniaplicació de l'intercanviador d'escriptoris.
    Amb un clic dret accedireu a una llista de les finestres obertes, ordenades per escriptoris.
    També podreu organitzar les finestres solapant-les si el gestor de finestres té aquesta possiblitat.
    Podeu vincular aquesta acció al clic central.

en: Showing all the desktops
ca: Mostra tots els escriptoris

en: Activate either the Switcher applet or the Show-Desktop applet.
    Right-click on it -> "show all the desktop".
    You can bind this action to the middle-click.
ca: Activa l'intercanviador d'escriptoris o el Mostra escriptori.
    Amb un clic dret -> "Mostra l'escriptori".
    Podeu  vincular aquesta acció al clic central.

en: Changing the screen resolution
ca: Canvi de la resolució de pantalla

en: Activate the Show-Desktop applet.
    Right-click on it -> "change resolution" -> select the one you want.
ca: Activa la miniaplicació Mostra l'escriptori.
    Podeu canviar la resolució de pantalla:  clic dret -> "Canvia la resolució"

en: Locking your session
ca: Bloqueig de sessió

en: Activate the Log-out applet.
    Right-click on it -> "lock screen".
    You can bind this action to the middle-click.
ca: Activa la miniaplicació de Sortida.
    Amb un clic esquerre obtindreu un menú per sortir de la sessió, del sistema o blocar la pantalla.

en: Activate the Applications Menu applet.
    Middle-click on it, or right-click -> "quick-launch".
    You can bin a shortkey for this action.
    The text is automatically completed (for instance, typing "fir" will be completed into "firefox").
ca: Activa la miniaplicació del Menú d'aplicacions.
    Un clic central, o un clic dret -> "Executa el programa".
    Podeu vincular una drecera de teclat per a aquesta acció.
    El text tendeix a completar-se automàticament (per exemple, si escriviu "fir", veureu que es completa a "firefox").

en: Activate the Composite Manager applet.
    Clicking on it will disable the Composite, which often makes games more smooth.
    Clicking again on it will enable the Composite.
ca: Activa la miniaplicació Compositor (transparències a l'escriptori).
    Un clic a la icona desactivarà el compositor, cosa que fa anar més lleugers els jocs.
    Un altre clic el tornarà a activar.
    (La desactivació del compositor sol tenir efectes secundaris en la presentació de les barres:  apareix un contorn fosc per sobre de les finestres dels programes).

en: Activate the Weather applet.
    Open its settings, go to Configure, and type the name of your city. Press Enter, and select your city from the list that will appear.
    Then validate to close the settings window.
    Now, double-clicking on a day will lead you to the web page of the hourly forecast for this day.
ca: Activa la miniaplicació de Pronòstic del temps.
    Haureu de configurar la població: obriu el seu editor de paràmetres, aneu a configuració i escriviu el nom de la població i Intro al mateix quadre per triar a la llista i obtenir el codi de població.
    Apliqueu i tanqueu,
    Des d'ara un doble clic en un dia us portarà per Internet a un pronòstic horari del dia.

en: Accessing disks
ca: Accés als discs

en: Accessing folder bookmarks
ca: Accés a la carpeta de les adreces d'interès

en: Controling the sound volume
ca: Ajusta el volum del so

en: Controling the screen brightness
ca: Ajusta la brillantor de la pantalla

en: Troubleshooting
ca: Solució de problemes

en: Forum
ca: Fòrum

en: The Project
ca: El projecte

en: Join the project!
ca: Afegeix-te al projecte!

en: Documentation
ca: Documentació

en: DBus API
ca: API DBus

en: Websites
ca: Llocs web

en: Problems? Suggestions? Just want to talk to us? Come on over!
ca: Problemes? Suggeriments? Només voleu parlar amb nosaltres? Aquí estem!

en: Community site
ca: Lloc de la comunitat

en: Cairo-Dock-Plug-ins-Extras
ca: Connectors extra per el Cairo-Dock

en: Repositories
ca: Repositoris

en: Icon
ca: Icona

en: Image filename:
ca: Nom del fitxer d'imatge:

en: Lock position?
ca: Fixa la posició?

en: Desklet position (x, y):
ca: Posició miniescriptori (x, y):

en: Rotation:
ca: Rotació:

en: Visibility:
ca: Visibilitat:

en: Keep below
ca: Manté a sota

en: Decorations
ca: Decoracions

en: Background image:
ca: Imatge del fons:

en: Background transparency:
ca: Transparència del fons:

en: Left offset:
ca: Desplaçament esquerra:

en: Top offset:
ca: Desplaçament superior:

en: Right offset:
ca: Desplaçament dreta:

en: Bottom offset:
ca: Desplaçament inferior:

en: Foreground image:
ca: Imatge del fons:

en: Foreground tansparency:
ca: Transparència del fons:

en: Behavior
ca: Comportament

en: Position on the screen
ca: Posició a la pantalla

en: Choose which border of the screen the dock will be placed on:
ca: Trieu quin contorn de superfície per la barra acoblable voleu posar a:

en: Visibility of the main dock
ca: Visibilitat de la barra acoblable principal

en: Keep the dock below
ca: Manté la barra acoblable a sota

en: Hide the dock when it overlaps the current window
ca: Amaga la barra acoblable quan tingui la finestra activa damunt

en: Pop-up on shortcut
ca: Emergents sobre les dreceres

en: Effect used to hide the dock:
ca: Efecte per amagar la barra acoblable:

en: None
ca: Cap

en: Keyboard shortcut to pop-up the dock:
ca: Drecera de teclat per mostrar la barra acoblable:

en: Visibility of sub-docks
ca: Visibilitat de les barres acoblables secundàries

en: they will appear either when you click or when you linger over the icon pointing on it.
ca: apareixeran quan feu clic o quan us atureu sobre una icona.

en: Appear on mouse over
ca: Apareix al passar el ratolí per sobre

en: Appear on click
ca: Apareix al clicar

en: Behaviour of the Taskbar:
ca: Comportament del la barra de tasques:

en: Separated
ca: Separat

en: Place new icons
ca: Posa noves icones

en: At the beginning of the dock
ca: A l'inici de la barra acoblable

en: Before the launchers
ca: Abans dels llançadors

en: After the launchers
ca: Després dels llançadors

en: At the end of the dock
ca: Al final de la barra acoblable

en: Icons' animations and effects
ca: Animacions i efectes de les icones

en: On mouse hover:
ca: Al passar per sobre el ratolí:

en: On click:
ca: Al clicar:

en: Evaporate
ca: Evapora

en: Explode
ca: Explota

en: Break
ca: Divideix

en: Black Hole
ca: Forat negre

en: Random
ca: Aleatori

en: Custom
ca: Personalitzada

en: Colour
ca: Color

en: Choose a theme of icons :
ca: Trieu un tema d'icones:

en: Icons size:
ca: Mida de les icones:

en: Very small
ca: Molt petites

en: Small
ca: Petites

en: Medium
ca: Mitjanes

en: Big
ca: Grans

en: Very Big
ca: Molt grans

en: Choose the default view for main docks :
ca: Trieu la vista per defecte per les barres acoblables principals :

en: You can overwrite this parameter for each sub-dock.
ca: Podeu sobreescriure aquesst paràmetre per a cada barra secundària acoblable

en: Choose the default view for sub-docks :
ca: Trieu la vista per defecte de les barres acoblables secundàries :

en: When set to 0 the dock will position itself relative to the left corner if horizontal and the top corner if vertical. When set to 1 it will position itself relative to the right corner if horizontal and the bottom corner if vertical. When set to 0.5, it will position itself relative to the middle of the screen's edge.
ca: Si s'estableix en 0 la barra acoblable s'ubicarà en relació a la cantonada esquerra si és horitzontal, o a la cantonada superior si és vertical. Si s'estableix en 1 s'ubicarà en relació a la cantonada dreta si és horitzontal, o a la cantonada inferior si és vertical. Si s'estableix en 0.5 s'ubicarà en relació al centre dels marges de la pantalla.

en: Relative alignment:
ca: Alineació relativa:

en: Multi-screens
ca: Pantalles múltiples

en: Offset from the screen's edge
ca: Desplaçament des de la vora de la pantalla

en: Gap from the absolute position on the screen's edge, in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
ca: Espai entre la posició absoluta al marge de la pantalla, en píxels. Podeu també moure la barra acoblable amb el botó esquerra del ratolí mentre manteniu premudes les tecles ALT i CTRL.

en: Lateral offset:
ca: Desplaçament lateral:

en: in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
ca: en píxels. Podeu també moure la barra acoblable amb el botó esquerra del ratolí mentre manteniu premudes les tecles ALT i CTRL.

en: Distance to the screen edge:
ca: Distància dels marges de la superfície:

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Callback sensitivity:
ca: Sensibilitat de la crida:

en: high
ca: alt

en: low
ca: baix

en: Hit a zone
ca: Toca una zona

en: Size of the zone :
ca: Tamany de la zona:

en: Sub-docks' visibility
ca: Visibilitat de les barres acoblables secundàries

en: in ms.
ca: en ms.

en: Delay before displaying a sub-dock:
ca: Retard abans de mostrar una barra acoblable secundària:

en: Delay before leaving a sub-dock takes effect:
ca: Retard després de sortir d'una barra secundària acoblable:

en: TaskBar
ca: Barra de tasques

en: Cairo-Dock will then act as your taskbar. It is recommended to remove any other taskbars.
ca: Cairo-Dock farà la tasca de la barra d'eines. Per tant, recomanem eliminar qualsevol altra barra de tasques.

en: Show currently opened applications in the dock?
ca: Voleu mostrar en la barra acoblable les aplicacions obertes?

en: Allows launchers to act as applications when their programs are running and displays a marker on icons to indicate this. You can launch other occurences of the program with SHIFT+click.
ca: Quan el programa del llançador estigui actiu mostra un indicador en la icona. Si voleu tenir actius dos o més programes iguals podeu fer-ho clicant la icona mentre manteniu premuda la tecla Majúscules (shift).

en: Mix launchers and applications
ca: Mescla llançadors i aplicacions

en: Only show applications on current desktop
ca: Mostra només les aplicacions del escriptori actual

en: Only show icons whose windows are minimised
ca: Mostra només les icones de finestres minimitzades

en: Automatically add a separator
ca: Afegeix un separador automàticament

en: This allows you to group all the windows of a given application into a unique sub-dock, and to act on all of the windows at the same time.
ca: Això us permet agrupar totes les finestres d'una aplicació en una sola barra acoblable secundària, i actuar en totes les finestres al mateix temps.

en: Group windows from the same application in a sub-dock ?
ca: Voleu agrupar en una sola barra acoblable secundària les finestres d'una mateixa aplicació?

en: Enter the class of the applications, separated by a semi-colon ';'
ca: Introduïu la classe de les aplicacions, separada per un punt i coma ';'

en: 		Except the following classes:
ca: 		Excepte les classes següents:

en: Representation
ca: Representació

en: If not set, the icon provided by X for each application will be used. If set, the same icon as the corresponding launcher will be used for each application.
ca: Si no es defineix, s'usarà les icones proporcionades per X per a cada aplicació. Si es defineix, s'usarà per a cada llançador la mateixa icona de l'aplicació.

en: Overwrite the X icon with the launchers' icon?
ca: Voleu sobreescriure la icona X per les icones dels llançadors?

en: A composite manager is required to display the thumbnail.
    OpenGL is required to draw the icon bent backwards.
ca: Cal un gestor de composició per mostrar les miniatures.
    Cal l'OpenGL per dibuixar la inclinació cap a enrere de les icones.

en: How to draw minimised windows ?
ca: Com s'han de dibuixar les finestres minimitzades?

en: Make the icon transparent
ca: Fes les icones transparents

en: Show a window's thumbnail
ca: Mostra una miniatura de la finestra

en: Draw it bent backwards
ca: Dibuixa-la inclinada endarrere

en: Transparency of icons whose window is minimised:
ca: Transparència de les icones de finestres minimitzades:

en: Opaque
ca: Opac

en: Play a short animation of the icon when its window becomes active
ca: Anima les icones quan s'activin les finestres.

en: "..." will be added at the end if the name is too long.
ca: S'afegirà "..." al final del nom és massa llarg.

en: Maximum number of caracters in application name:
ca: Número màxim de caràcters per els noms de les aplicacions:

en: Interaction
ca: Interacció

en: Nothing
ca: Cap

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Launch new
ca: Llançador nou

en: Lower
ca: Més baixa

en: This is the default behaviour of most taskbars.
ca: Comportament per defecte de la majoria de barra de tasques.

en: Minimise the window when its icon is clicked, if it was already the active window ?
ca: Voleu minimitza la finestra quan es cliqui la icona, si és la finestra activa?

en: Highlight applications requiring your attention with a dialog bubble
ca: Ressalta les aplicacions que reclamin atenció mitjançant un diàleg.

en: in seconds
ca: en segons

en: Duration of the dialog:
ca: Durada dels diàlegs:

en: Animations speed
ca: Velocitat de les animacions

en: Animation unfolding duration:
ca: Durada de l'animació del desplegament de la carpeta:

en: fast
ca: ràpid

en: slow
ca: lent

en: The more there are, the slower it will be
ca: Com major sigui, més lent anirà

en: Refresh rate
ca: Freqüència de refresc

en: Animation frequency for the OpenGL backend:
ca: Freqüència d'animació pel motor OpenGL:

en: Animation frequency for the Cairo backend:
ca: Freqüència d'animació pel motor Cairo:

en: Connection to the Internet
ca: Connexió a Internet

en: Connection timeout :
ca: Temps d'espera de la connexió :

en: Force IPv4 ?
ca: Força IPv4 ?

en: Proxy name :
ca: Nom del servidor intermediari :

en: User :
ca: Usuari :

en: Password :
ca: Contrasenya :

en: Colour gradation
ca: Gradació de color

en: Use a background image.
ca: Utilitza una imatge de fons

en: Image file:
ca: Fitxer d'imatge:

en: Image's transparency :
ca: Transparència de la imatge :

en: Bright colour:
ca: Color brillant:

en: Dark colour:
ca: Color fosc:

en: Angle of the gradation :
ca: Angle de gradació :

en: External Frame
ca: Marc extern:

en: in pixels.
ca: en píxels.

en: Corner radius
ca: Radi de les cantonades

en: Outline width
ca: Amplada de la vora

en: Outline colour
ca: Color vora

en: Stretch the dock to always fill the screen
ca: Eixampla sempre la barra acoblable fins omplir la pantalla

en: Main Dock
ca: Barra acoblable principal

en: Sub-Docks
ca: Barres acoblables secundàries

en: smaller
ca: més petit

en: larger
ca: més gran

en: Dialogs
ca: Diàlegs

en: Bubble
ca: Bombolla

en: Background colour
ca: Color de fons

en: Text colour
ca: Color de text

en: Shape of the bubble:
ca: Ombra de la bombolla:

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Text font:
ca: Tipus de lletra del text:

en: Buttons
ca: Botons

en: Background image :
ca: Imatge del fons :

en: Background transparency :
ca: Transparència del fons :

en: Left offset :
ca: Desplaçament esquerra :

en: Top offset :
ca: Desplaçament superior :

en: Right offset :
ca: Desplaçament dret :

en: Bottom offset :
ca: Desplaçament inferior :

en: Foreground image :
ca: Imatge del fons :

en: Foreground tansparency :
ca: Transparència del fons :

en: Buttons size :
ca: Mida del botons :

en: Icons' themes
ca: Temes d'icones

en: Choose an icon theme :
ca: Sleccioni un tema d'icones :

en: Icons size
ca: Tamany icones

en: Space between icons :
ca: Espai entre icones :

en: Zoom effect
ca: Efecte d'ampliació

en: Separators
ca: Separadors

en: How to draw the separators?
ca: Com dibuixar el separadors?

en: Use an image.
ca: Utilitza una imatge.

en: Flat separator
ca: Separador pla

en: Physical separator
ca: Separador físic

en: Reflections
ca: Reflexos

en: Reflection visibility
ca: Visibilitat del reflex

en: light
ca: llum

en: strong
ca: fort

en: Height of the reflection:
ca: Alçada del reflex:

en: small
ca: petit

en: tall
ca: alt

en: Indicator of the active window
ca: Indicador de la finestra activa

en: Frame
ca: Marc

en: Fill background
ca: Omple el fons

en: Linewidth
ca: Amplada de línia

en: The indicator is drawn on active launchers, but you may want to display it on applications too.
ca: Es dibuixa un indicador en els llançadors actius, però potser també voleu mostrar-lo a les aplicacions

en: Vertical offset :
ca: Desplaçament vertical:

en: Indicator size ratio :
ca: Indicador de mida proporcional :

en: bigger
ca: més gran

en: Draw an emblem
ca: Dibuixa un distintiu

en: Progress bars
ca: Barres de progrés

en: Start color
ca: Color inici

en: End color
ca: Color final

en: Bar thickness
ca: Amplada de la barra

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Label visibility
ca: Visibilitat etiqueta

en: Show labels:
ca: Mostra etiquetes:

en: On pointed icon
ca: En la icona marcada

en: On all icons
ca: En totes les icones

en: more visible
ca: més visible

en: less visible
ca: menys visible

en: Draw the outline of the text?
ca: Dibuixar el contorn del text?

en: Quick-info
ca: Informació breu:

en: Text colour:
ca: Color de text:

en: Visibility of the dock
ca: Visibilitat de la barra acoblable

en: Tiny
ca: Molt petit

en: Leave it empty to use the same view as the main dock.
ca: Deixeu-ho buit per utilitzar la mateixa vista que la barra acoblable principal.

en: Choose the view for this dock :/
ca: Tria la vista per aquesta barra acoblable :/

en: Fill the background with:
ca: Omple el fons de pantalla amb:

en: Load theme
ca: Carrega tema

en: You can even paste an internet URL.
ca: També podeu enganxar una URL d'Internet.

en: ...or drag and drop a theme package here :
ca: ...o bé arrossegar cap aquí un paquet de tema:

en: Theme loading options
ca: Opcions de la càrrega de temes

en: If you tick this box, your launchers will be deleted and replaced by the ones provided in the new theme. Otherwise the current launchers will be kept, only icons will be replaced.
ca: Si marqueu aquesta casella, s'eliminaran els llançadors i es substituiran per els previstos en el tema nou. En cas contrari els llançadors actuals es mantindran i només es reemplaçaran les icones.

en: Use the new theme's launchers?
ca: Voleu utilitzar el nou tema dels llançadors?

en: Otherwise the current behaviour will be kept. This defines the dock's position, behavioural settings such as auto-hide, using taskbar or not, etc.
ca: En cas contrari es conservarà el comportament actual. Això defineix la posició de la barra acoblable, configuració del comportament com l'auto-amagat, ús o no de la barra de tasques, etc.

en: Use the new theme's behaviour?
ca: Voleu utilitzar el nou tema de comportament?

en: Save
ca: Desa

en: You will then be able to re-open it at any time.
ca: El podreu tornar a obrir quan vulgueu.

en: Save current behaviour also?
ca: Voleu desar també el comportament actual?

en: Save current launchers also?
ca: Voleu desar també els llançadors actuals?

en: Build a package of the theme?
ca: Voleu fer un paquet del tema?

en: Desktop Entry
ca: Entrada escriptori

en: Sub-dock's name:
ca: Nom de la barra acoblable secundària:

en: Use an image
ca: Utilitza una imatge

en: Extra parameters
ca: Paràmetres extres

en: Launcher's name:
ca: Nom del llançador:

en: Command to launch on click:
ca: Ordre a executar en fer clic:

en: Class of the program:
ca: Classe de programa:

en: Run in a terminal?
ca: Executa en un terminal?
