cairo-dock-core - en to gl translation catalogue (229 entries)

en: Behaviour
gl: Comportamento

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Files
gl: Ficheiros

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Accessories
gl: Accesorios

en: System
gl: Sistema

en: Fun
gl: Entretemento

en: All
gl: Todos

en: Set the position of the main dock.
gl: Definir a posición da doca principal.

en: Position
gl: Posición

en: Do you like your dock to be always visible,
     or on the contrary unobtrusive?
    Configure the way you access your docks and sub-docks!
gl: Quere que Cairo-Dock estea sempre visíbel
     ou que, pola contra, non moleste?
    Configure o modo de acceder ás súa docas e docas secundarias.

en: Visibility
gl: Visibilidade

en: Display and interact with currently open windows.
gl: Mostra e interactúa coas xanelas abertas actualmente.

en: Taskbar
gl: Barra de tarefas

en: All of the parameters you will never want to tweak.
gl: Todos os parámetros que nunca desexará axustar.

en: Background
gl: Fondo

en: Views
gl: Vistas

en: Configure text bubble appearance.
gl: Configurar a aparencia da burbulla de diálogos.

en: Applets can be displayed on your desktop as widgets.
gl: Os miniaplicativos poden situarse no escritorio como obxectos.

en: Desklets
gl: Trebellos

en: All about icons:
     size, reflection, icon theme,...
gl: Todo sobre as iconas
     tamaño, reflexos, temas...

en: Icons
gl: Iconas

en: Indicators
gl: Indicadores

en: Define icon caption and quick-info style.
gl: Define o estilo das etiquetas das iconas e a información rápida.

en: Captions
gl: Lendas

en: Themes
gl: Temas

en: Filter
gl: Filtro

en: All words
gl: Todas as palabras

en: Highlighted words
gl: Palabras resaltadas

en: Hide others
gl: Agochar outros

en: Search in description
gl: Buscar na descrición

en: Categories
gl: Categorías

en: Enable this module
gl: Activar este modulo

en: Close
gl: Pechar

en: More applets
gl: Mais miniaplicativos

en: Get more applets online !
gl: Obter mais miniaplicativos en liña!

en: Cairo-Dock configuration
gl: Configuracion do Cairo-Dock

en: Simple Mode
gl: Modo sinxelo

en: Add-ons
gl: Engadidos

en: Advanced Mode
gl: Modo avanzado

en: The advanced mode lets you tweak every single parameter of the dock. It is a powerful tool to customise your current theme.
gl: O modo avanzado permítelle configurar cada un dos parámetros da doca. É unha magnifica ferramenta para personalizar o tema actual.

en: The option 'overwrite X icons' has been automatically enabled in the config.
    It is located in the 'Taskbar' module.
gl: A opción «sobrescribir as íconas X» foi activada automaticamente na configuración.
    Atopase no módulo «Barra de tarefas».

en: About Cairo-Dock
gl: Sobre Cairo-Dock

en: Development site
gl: Web de desenvolvemento

en: Find the latest version of Cairo-Dock here !
gl: Atope aquí a última versión de Cairo-Dock!

en: Get more applets!
gl: Obter máis miniaplicativos!

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Support
gl: Asistencia técnica

en: Artwork
gl: Deseño gráfico

en: Quit Cairo-Dock?
gl: Saír de Cairo-Dock?

en: Separator
gl: Separador

en: The new dock has been created.
    Now move some launchers or applets into it by right-clicking on the icon -> move to another dock
gl: Creouse a nova doca.
    Agora, mova algúns iniciadores ou miniaplicativos cara el, premendo co botón dereito na icona -> Mover a outra doca

en: Add
gl: Engadir

en: Sub-dock
gl: Doca secundaria

en: Main dock
gl: Doca principal

en: Custom launcher
gl: Iniciador personalizado

en: Usually you would drag a launcher from the menu and drop it on the dock.
gl: Xeralmente vostede debería arrastrar un iniciador desde o menú e soltalo na doca.

en: Do you want to re-dispatch the icons contained inside this container into the dock?
    (otherwise they will be destroyed)
gl: Desexa reordenar as iconas dentro deste contedor na doca?
     (doutro xeito, as iconas van seren destruédas)

en: separator
gl: separador

en: You're about to remove this icon (%s) from the dock. Are you sure?
gl: Está a piques de retirar esta icona (%s) da doca. Está seguro?

en: Sorry, this icon doesn't have a configuration file.
gl: Esta icona non ten un ficheiro de configuración.

en: The new dock has been created.
    You can customize it by right-clicking on it -> cairo-dock -> configure this dock.
gl: Creouse a nova doca.
    Pode personalizala premendo co botón dereito nel -> Cairo-dock -> Configurar esta doca.

en: Move to another dock
gl: Mover a outra doca

en: New main dock
gl: Nova doca principal

en: Sorry, couldn't find the corresponding description file.
    Consider dragging and dropping the launcher from the Applications Menu.
gl: Non foi posíbel atopar a descrición correspondente do ficheiro.
    Considere arrastrar e soltar o iniciador desde o menú de Aplicativos.

en: You're about to remove this applet (%s) from the dock. Are you sure?
gl: Está a piques de retirar o miniaplicativo (%s) da doca. Está seguro?

en: Configure
gl: Configurar

en: Configure behaviour, appearance, and applets.
gl: Configurar o comportamento, a aparencia e os miniaplicativos.

en: Configure this dock
gl: Configurar esta doca

en: Customize the position, visibility and appearance of this main dock.
gl: Personalizar a posición, visibilidade e aparencia da doca principal.

en: Manage themes
gl: Administrar temas

en: Choose from amongst many themes on the server or save your current theme.
gl: Escolla entre moitos temas no servidor ou garde o seu tema actual.

en: This will (un)lock the position of the icons.
gl: Isto (des)bloqueará a posición das iconas.

en: Quick-Hide
gl: Agochar rápidamente

en: This will hide the dock until you hover over it with the mouse.
gl: Isto agochará a doca ata que pase o punteiro por derriba.

en: Launch Cairo-Dock on startup
gl: Iniciar Cairo-Dock ao arrancar

en: Third-party applets provide integration with many programs, like Pidgin
gl: Os miniaplicativos de terceiros proven integración con outros programas, como Pidgin

en: Help
gl: Axuda

en: There are no problems, only solutions (and a lot of useful hints!)
gl: Non hai problemas, só solucións (e moitos consellos útiles!)

en: About
gl: Sobre

en: Quit
gl: Saír

en: Launch a new (Shift+clic)
gl: Iniciar un novo (Shift+premer)

en: Applet's handbook
gl: Guía de miniaplicativos

en: You can remove a launcher by dragging it out of the dock with the mouse .
gl: Pode retirar un iniciador arrastrándoo fora da doca co punteiro.

en: Make it a launcher
gl: Crear un iniciador

en: Remove custom icon
gl: Retirar a icona personalizada

en: Set a custom icon
gl: Estabelecer unha icona personalizada

en: Return to the dock
gl: Volver á doca

en: Move all to desktop %d - face %d
gl: Mover todo ao escritorio %d - cara %d

en: Move to desktop %d - face %d
gl: Mover ao escritorio %d - cara %d

en: Move all to desktop %d
gl: Mover todo ao escritorio %d

en: Move to desktop %d
gl: Mover ao escritorio %d

en: Move all to face %d
gl: Mover todo á cara %d

en: Move to face %d
gl: Mover á cara %d

en: middle-click
gl: premer no botón central

en: Unmaximise
gl: Desmaximizar

en: Maximise
gl: Maximizar

en: Minimise
gl: Minimizar

en: Show
gl: Mostrar

en: Other actions
gl: Outras accións

en: Move to this desktop
gl: Mover a este escritorio

en: Not Fullscreen
gl: Sen pantalla completa

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa.

en: Don't keep above
gl: Non manter por riba

en: Keep above
gl: Manter por riba

en: Kill
gl: Matar

en: Close all
gl: Pechar todo

en: Minimise all
gl: Minimizar todo

en: Show all
gl: Mostrar todo

en: Move all to this desktop
gl: Mover todo a este escritorio

en: Always on top
gl: Sempre por riba

en: Always below
gl: Sempre por baixo

en: Reserve space
gl: Reservar espazo

en: On all desktops
gl: En todos os escritorios

en: Lock position
gl: Bloquear a posición

en: Animation:
gl: Animación:

en: Effects:
gl: Efectos:

en: Main dock's parameters are available in the main configuration window.
gl: Os parámetros da doca principal atópanse na xanela de configuración principal.

en: Configure this applet
gl: Configurar este miniaplicativo

en: Accessory
gl: Accesorio

en: Click on an applet in order to have a preview and a description for it.
gl: Prema sobre un miniaplicativo para ter unha vista previa e unha descrición del.

en: Could not import the theme.
gl: Non foi posíbel importar o tema.

en: You have made some changes to the current theme.
    You will lose them if you don't save before choosing a new theme. Continue anyway?
gl: Vostede fixo modificacións no tema actual.
    Se non as garda antes de elixir un novo tema, estas van seren eliminadas. Continuar de calquera xeito?

en: Please wait while importing the theme...
gl: Agarde mentres se importa o tema...

en: Rate me
gl: Cualifícame

en: You must try the theme before you can rate it.
gl: Debe probar o tema antes de cualificalo.

en: Listing themes in '%s' ...
gl: Listando temas en «%s» ...

en: Theme
gl: Tema

en: Rating
gl: Cualificación

en: Sobriety
gl: Sobriedade

en: Importing theme ...
gl: Importando o tema...

en: Theme has been saved
gl: O tema foi gardado

en: Happy new year %d !!!
gl: Feliz ano novo %d !!!

en: Use OpenGL in Cairo-Dock
gl: Usar OpenGL en Cairo-Dock

en: Remember this choice
gl: Lembrar esta elección

en: < Maintenance mode >
gl: < Modo mantemento >

en: The module '%s' may have encountered a problem.
    It has been restored successfully, but if it happens again, please report it at http://glx-dock.org
gl: O módulo «%s» atopou un pequeno problema.
    Foi restaurado satisfactoriamente, mais, se o problema acontece de novo, agradecémoslle que o informe en http://glx-dock.org

en: The theme could not be found; the default theme will be used instead.
     You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
gl: Non foi posíbel atopar o tema; usarase o tema predeterminado no seu canto.
    Pode cambialo abrido a configuración deste módulo. Desexa facelo agora?

en: The gauge theme could not be found; a default gauge will be used instead.
    You can change this by opening the configuration of this module. Do you want to do it now?
gl: Non foi posíbel atopar o tema do medidor; usarase o tema predeterminado no seu canto.
    Pode cambialo abrido a configuración deste módulo. Desexa facelo agora?

en: _custom decoration_
gl: _decoración personalizada_

en: Bottom dock
gl: Doak inferior

en: Top dock
gl: Doca superior

en: Right dock
gl: Doca dereita

en: Left dock
gl: Doca esquerda

en: by %s
gl: por %s

en: Local
gl: Local:

en: User
gl: Usuario

en: Net
gl: Rede

en: New
gl: Novo

en: Updated
gl: Actualizado

en: _Custom Icons_
gl: _iconas personalizadas_

en: left
gl: esquerda

en: right
gl: dereita

en: top
gl: superior

en: bottom
gl: inferior

en: link
gl: ligazón

en: Grab
gl: Capturar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Are you sure you want to overwrite theme %s?
gl: Está seguro de que desexa sobrescribir o tema %s?

en: Last modification on:
gl: Última modificación o:

en: Are you sure you want to delete theme %s?
gl: Está seguro de que desexa eliminar o tema %s?

en: Are you sure you want to delete these themes?
gl: Está seguro de que desexa eliminar estes temas?

en: Move down
gl: Mover abaixo

en: Fade out
gl: Esvaecemento

en: Semi transparent
gl: Semi transparente

en: Zoom out
gl: Alonxar

en: Folding
gl: Pregado

en: Don't ask me any more
gl: Non preguntarme nunca máis

en: Do you want to keep this setting?
    In 15 seconds, the previous setting will be restored.
gl: Desexa manter esta configuración?
    A configuración anterior restaurarase en 15 segundos

en: Problems? Suggestions? Just want to talk to us? Come on over!
gl: Algún problema? suxestións?  sexa benvido/a!

en: Community site
gl: Web da comunidade

en: Visibility:
gl: Visibilidade:

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Position on the screen
gl: Posición na pantalla

en: Choose which border of the screen the dock will be placed on:
gl: Escoller o bordo da pantalla onde se localizará a doca.

en: Visibility of the main dock
gl: Visibilidade da doca principal

en: Modes are sorted from the most intrusive to the less intrusive.
    When the dock is hidden or below a window, place the mouse on the screen's border to call it back.
    When the dock pops up on shortcut, it will appear at the position of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
gl: Os modos están ordenados de máis a menos intrusivo.
    Cando a doca está agochada ou baixo unha xanela, coloque o punteiro do rato no bordo da pantalla para facela visíbel.
    Cando a doca é chamada cun atallo de teclado, debe aparecer na posición do punteiro do rato. O resto do tempo, permanecerá invisíbel, actuando como un menú.

en: Reserve space for the dock
gl: Reservar espazo para a doca

en: Keep the dock below
gl: Manter a doca por baixo

en: Hide the dock when it overlaps the current window
gl: Agochar a doca cando se sobrepoña á xanela actual

en: Hide the dock whenever it overlaps any window
gl: Agochar a doca sempre que se sobrepoña á calquera xanela

en: Keep the dock hidden
gl: Manter a doca agochada

en: Pop-up on shortcut
gl: Emerxer cun atallo

en: Effect used to hide the dock:
gl: Efecto usado para agochar a doca:

en: None
gl: Ningún

en: When you press the shortcut, the dock will show itself at the potition of your mouse. The rest of the time, it stays invisible, thus acting like a menu.
gl: Cando prema as teclas de atallo, a doca aparecerá na posición do punteiro do rato. O resto do tempo permanecerá invisíbel, actuando como un menú.

en: Keyboard shortcut to pop-up the dock:
gl: Atallo de teclado para chamar á doca:

en: Visibility of sub-docks
gl: Visibilidade das docas secundarias

en: they will appear either when you click or when you linger over the icon pointing on it.
gl: aparecerán cando prema ou cando o punteiro permaneza enriba da icona.

en: Appear on mouse over
gl: Aparecer cuando pase o punteiro por riba

en: Appear on click
gl: Aparecer ao premer

en: Behaviour of the Taskbar:
gl: Comportamento da barra de tarefas:

en: Icons' animations and effects
gl: Animación e efectos das iconas

en: On mouse hover:
gl: Ao pasar o punteiro por derriba:

en: On click:
gl: Ao premer:

en: Choose a theme of icons :
gl: Escoller un tema de iconas:

en: Icons size:
gl: Tamaño das iconas:

en: Very small
gl: Moi pequeno

en: Small
gl: Pequeno

en: Medium
gl: Medio

en: Big
gl: Grande

en: Very Big
gl: Moi grande

en: Choose the default view for main docks :
gl: Escoller a vista predeterminada das docas principais:

en: You can overwrite this parameter for each sub-dock.
gl: Pode sobrescribir este parámetro para cada doca secundaria.

en: Choose the default view for sub-docks :
gl: Escoller a vista predeterminada para las docas secundarias:

en: When set to 0 the dock will position itself relative to the left corner if horizontal and the top corner if vertical. When set to 1 it will position itself relative to the right corner if horizontal and the bottom corner if vertical. When set to 0.5, it will position itself relative to the middle of the screen's edge.
gl: Se se estabelece en 0, a doca situarase no canto esquerdo se é horizontal e no canto superior se é vertical. Se se estabelece en 1, situarase no canto dereito se é horizontal e no canto inferior se é vertical. Cando se estabelece a 0,5 a súa posición será a metade do bordo da pantalla.

en: Relative alignment:
gl: Aliñamento relativo :

en: Offset from the screen's edge
gl: Desprazamento cara o bordo da pantalla:

en: Gap from the absolute position on the screen's edge, in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
gl: Espazo desde a posición absoluta no bordo da pantalla, en píxeles. Pode mover a doca premendo a tecla ALT ou CTRL e o botón esquerdo do rato.

en: Lateral offset:
gl: Desprazamento lateral:

en: in pixels. You can also move the dock by holding the ALT or CTRL key and the left mouse button.
gl: en píxeles. Tamén pode mover a doca mantendo premida a tecla ALT ou CTRL e o botón esquerdo do rato.

en: Distance to the screen edge:
gl: Distancia ao bordo da pantalla:

en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: How to call the dock back:
gl: Como chamar a doca de volta:

en: Hit the screen's border
gl: Prema no bordo da pantalla

en: Hit where the dock is
gl: Prema cando a doca estea

en: Hit the screen's corner
gl: Prema no canto da pantalla

en: Hit a zone
gl: Prema nunha área

en: Size of the zone :
gl: Tamaño da área:

en: Image to display on the zone :
gl: Imaxe a mostrar na área:

en: Sub-docks' visibility
gl: Visibilidad de las sub-barras

en: in ms.
gl: en milisegundos.

en: Delay before displaying a sub-dock:
gl: Atraso antes de despregar unha doca secundaria:

en: Delay before leaving a sub-dock takes effect:
gl: Atraso antes de que a saída dunha doca secundaria teña efecto:

en: TaskBar
gl: Barra de tarefas

en: Cairo-Dock will then act as your taskbar. It is recommended to remove any other taskbars.
gl: Cairo-Dock actuará como a súa barra de tarefas. É recomendábel que retire calquera outra barra de tarefas.

en: Show currently opened applications in the dock?
gl: Mostrar os aplicativos abertos actualmente na doca?

en: Only show icons whose windows are minimised
gl: Mostrar só as iconas das xanelas que estean minimizadas?

en: Stretch the dock to always fill the screen
gl: Estirar a doca para que encha sempre a pantalla?
